Kosmos CINEMA FLORA Het Geheime Hart Tourisme Hotel Splendid Britannique E. De Ponthière Reisbureau Ev. BAETE N. S. B.-NIEUWS Algemene Vergadering Stelt U voor CLAUDETTE COL3ERT en WALTER PIDGEON Grote Markt I E P E R BASKET-BALL MEDICALE CORSETTEN BUIKBANDEN BREUKBANDEN LUXE SOUTIENS De Mcntstraaf 13 IEPER 41, Boterstr. - YPER - Tel. 75 ZONDACDIENST ZIELMISSEN HET ÏPERSCH NIEUWS Blz. 3 4-9-1948 VERSTANDHOIDLNGSKOMITEIT dek oudst rijders en gelijkgestelden Holde aan Koningin Aslrid Dertien ;aren zijn verlopen sedert het j droevig nieuws van het vreselijk ongeluk I da: zich te Küssnacht voordeed, en waar van ons aller beminde Koningin Astrid he: slachtoffer was. als een donderslag de wereld om werd verspreid 1 Dertien jaren dat de voorbeeldige huismoeder aan haar lieve kinders werd ontrukt! Het verstandhoudingskomiteit der oud strijders en Gelijkgestelden heeft deze gebeurtenis willen herdenken. Zondag 29 Oogst om 11.45 u. vertrok ken al de vaandels van de verschillende verenigingen vergezeld van talrijke af vaardigingen. van de vergaderplaats op de Kiekenmarkt. naar het Astridplein. al waar. door de Voorzitter, een bloementuil werd neergelegd aan de voet van het schoon Standbeeld, opgericht door de stad. tot eeuwig aandenken van deze goede herderin Te harer nagedachtenis bogen zich d- deelnemers diep en ingetogen gedurende enkele stonden. Dag der Oorlogsvrijwilligers Op Zondag 5 September aanstaande zal door de Nationale Bond der Oorlogsvrij willigers een Dag der Oorlogsvrijwilli gers ingericht worden, ter gelegenheid van dewelke de Oorlogsvrijwiiiigersme- daille 1940-45 zal overhandigd worden door een afgevaardigde van de Heer Mi nister van Landsverdediging. Het programma der plechtigheden luidt als volgt en zal opgeluisterd worden door de Harmonie Ypriana. 10.30 uurOntvangst der afdelingen aan het station te Yper. 11 uur: St MaartenskathedraalDienst ter nagedachtenis der gesneuvelde en af gestorven Oorlogsvrijwilligers. 1145 uur: op de Grote Markt Koning Albert: Officiële overhandiging der Oor- logsvrijwilligersmedaille aan de leden die in het bezit zijn van hun brevet. 12.15 u.Officiële ontvangst der Over heden ten Stadhuize. De verenigingen aangesloten bij het ver- standhoudingskomiteit worden vriendelijk uitgenodigd te vergaderen, met vaandel, op de Kiekenmarkt te 9.45 uur, van waar men zich naar het Hötel Régina zal be geven. om van daar. stoetsgewijze, naar het Station te vertrekken. Bevrijding der Stad In ons programma, dat we verleden (keek afdrukten, is er een lichte wijziging gekomen. Dit volledig programma vinden onze lezers op de voorpagina. Deze optocht wordt opgeluisterd door de Harmonie van de Nationale Strijders- bond De muzikanten en de leden van het Bestuur vergaderen om 19 u. aan het lo kaal Hotel Britannique Zondag aanstaande 5 September zit dag in het lokaal van 9.30 tot 10 u. Gelukwensen Wij vernemen met groot genoegen dat ons .geacht medelid Callandt Henri, bij besluit van de Prins Regent van 21-7-1948. tot Ridder in de Leopoldsorde met zwaar den benoemd werd Wij bieden aan onze makker onze innigste gelukwensen aan HET BESTUUR. MONTMARTRE WUKKERMIS Zaterdag 11 September Te 17 u.Opening der Kennis met mu ziek. Te 19 u Prijskamp in het bieden in café Ratly 500 tr prijzen. Te 20 u.BoksmeetingPropagsnda- boks in open lucht ingericht door B. C. Yper met steun van het Feestcomiteit. Te 21 u.Grote Zangwedstrijd bij Abel Knocxaer: Meenensteenweg 500 fr. prij zen en twee bekers. Je 21-30 u.Grote Prijskaarting in het Manuien in café De Mol500 fr. prijzen. Zondag 12 September Te 10 u.: Muziek en Fonoplaten. Grote kermisvlueht uit Arras bij De- smit. café 't Pauwtje Zonnebekestw. Te 10.30 U-Groot kinderfeest in de Cité Ligy Te 15 u- Grote Prijskamp in het lijn- visseu voor alle liefhebbers. 1000 fr. prij zen. Inschrijving bij Turcq. café De Mee- nenpoort»; pri.sdeling bij O. Knockaert. in café Flandria Te 16 u Grote verklede wandelstoet met muziek op kop. 2.000 fr. prijzen voor de groepen van 4 personen. 1 000 fr. prij- zen voor afzonderlijken. Inschrijving bij Staènsens. café Vici- nalAanzet bij Depoorter. café De BasculePrijsdeling bij Coekelberghe. café Moto Sport Te 19 u Grote prijskaarting in het bie den, in café De Steenhouwerij Te 20 u.Grote prijskaarting café De Diamantmijn Te 20 u.Zangwedstrijd. 250 fr. prij- zen. (Au Repos des Voyageurs) bij Jules j De Graeve. Té 21 u.Grote pri^kamp op de teer- lingtak voor mannen en vrouwen in de J herberg De Mol Te 22 u Grote zangwedstrijd in café F.andria In café De Mande monsterspeling op de teerlingbak. Gans de dag kan er gesmeten worden. Einde der speling om 22 uur. Maandag 13 September Te 10 u. Fonoplaten. Te 14.30 u Grote prijsschieting op de liggende pers in de herberg Bréda Te 16 u.Grote prijs Montmartre voor' Nieuwelingen, (zie sportbladzijde). Te 19 u Trou Madame voor vrouwen alleen op de Zonnebekestw. (recht over de Cité). Inschrijving en prijsdeling café c De Nieuwe Cité Te 19 u. Grote prijskamp in het Manil- ler., café Montmartre 3 e 19 30 u.Prijskamp op de vogelpik ir. de herberg De Steenhouwerij Te 20 30 u.Groot Concert gegeven door de Harmonie «Ypriana». Te 21 30 u Zangwedstrijd in café «De Mande en in café De Mol Te 22 u.Zangwedstrijd in café De Mecnenpoort Zondag en MaandagPintjedek in café Ratiy Groot Bal in de herbergenIn den To;-ri"t». Frenchlaan «In het Pauwtje», Zor.nefcekesteenweg. van de Maatschappij DE OUDE VER ENIGDE HOFBOUWLIEFHEBBERS» van het Arrondissement Yper. Gesticht in 1894. Lokaal «Het Zilveren Hoofd» Rijselstr. De vergadering gaat door op 5 Septem ber 1948 om 15 uur. Dagorde. 1) Lezing van het verslag der laatste Algemene Vergadering. 2) Mededelingen. 3) Voordracht door Mej. Vansuyt. 4) Aanvaarden van nieuwe leden. 5) Aanbrengsten 6) Tombola WUKKERMIS G. DE STUERSSTRAAT Me: net goede weder aan onze zijde werd de Kermis Zaterdag avond ingezet met een Concert gegeven door de Muziek maatschappij der Firma Picanol. die ons op een mooie uitvoering vergastte. De mu zikanten brachten naderhand de ieutige stemming in de straat tot in de kleine uurtjes. De Zondag heeft de Gymkhana de me nigte van alle kanten doen toestromen en zowel kunst- en kluchtnummers, met de overai bij zijnde Gerard Cottegnie, wer den herhaalde malen geapplaudisseerd. Daarna werd het de beurt van de Ge- gemeentefanfare van Boezinge. om haar beste programma ten gehore te brengen, en deze jonge vereniging', pas 2 jaren gesticht, en waarvan meerdere uitvoer ders de 14 jaar nog niet overschreden hebben, heeft de algemene bewondering afgedwongen. Heer O Quagebeur haalt eer van zijn werk en wij wensen hem het beste voor de toekomst. Tot slot van deze welgevulde dag werd het volksbal ingezet hier een speciaal bloempje voor de mannen van de grens, het orkest en de zangeres waren niet te overtreffen -en aan dansende paartjes ontbrak het niet. Maandag namiddag had een Wielren ners koers plaats voor Liefhebbers welke spijtig maar 20 renners aan het vertrek zag. waaronder de beste der streek, doch er werd mooie strijd geleverd, ingezet door 't Schapertje. De schutters hebben onze wijk ook niet in de steek gelaten, aangezien meer dan 75 mannen de oproep beantwoord heb ben. wat zeer belovend is voor de toe komst de schieting werd gegeven in de poort van het Meubelhuis A. Vandaele die geen moeite gespaard heeft om de in richters een handje toe te steken. Alles verliep, dan ook in de beste stemming, toen helaas de droevige mare kwam dat de Heer J. Vandendriessche plots over leden was ten gevolge van een hartaan- doening waarbij alle verdere feestelijkhe den onmiddellijk werden stopgezet. Wij danken van harte alle medewerkers en vrienden die ons steeds bereidwillig ten dienste stonden, en bieden tevens aan de Familie Vandendriessche onze op rechte deelneming. Uitslag van de Gymkhana van Zondag 29 Oogst 1948 1Dedeurwaerder Albert, 59 punten 2) Vanderbeken Oscar, 58 p.3) Depuydt Maurice, 56 p 4) Verminck André. 51 p. 5) Coorman Louis en Glorieux Eugène. 50 p. 7) Gyselynck Georges. 44 p.; 8) de Vinck Luc. 43 p.9) Menu André. 36 p. 10) Demuynck Médard en Vanhove Emile. 33 p 12) Perneel Henri. 32 p.13) Ro giers Désiré en Cottignie Gérard, 31 p. 15) Lewyllie René. 27 p.16) Lepla Alois en Platteau Marcel. 26 p. 18) Meeuws Camille. 25 p.19) Verhoye M 22 p. 20) Gruwier Gérard. 20 p 21) Demey Daniel. 10 punten. straal vraagt slechts een revanche en hoopt die dan ook van de Kruisstraat te krijgen- De 4e match van dit tornooi werd be twist op Woensdag 1 September tussen St - Pieters en Centgr. De uitslag luidde lb-10 in "t voordeel van Center St Pie ters leverde een goede prestatie, temeer dat ze een zestal minuten met vier man moesten spelen Het Center meldt zich aan als candidaat voor de titel Voor volgende week luidt het program ma als volgt Woensdag 8 Sept St Pieters-Kruisstr. Donderdag 9 Sept.Statiestr.-Gazelec. Vrijdag 10 Sept Statiestraat-Center. Twee prachtvedetten der M. G. M. in een sensationele film Een aangrijpend psychologisch DRAMA, dat U zal openbaren, hetgeen NIEMAND DURFT TE ZEGGEN. Heeft een moeder het recht te beminnen indien die liefde het hart van haar dochter breekt Een pakkende liefdesgeschiedenis, vol dramatische verwikkelingen en geweldige emoties. Een machtige superproductie van dewelke iedereen de ontroerende geheimen zal willen delen. (876) Onze eendaagse ontspanningsreisjes. Op 19 September Le jeu de Mons Afreis te 13 u. aan het bureel. Prijs van het vervoer110 fr. Naar het theater te RIJSEL. Op Zondag 12 September in de Opera Sortilèges d'Espagne, met de welbeken de Spaanse danseres Carmen Amaya en haar troep. Op Zondag 12 September in het Sébas- topol TheaterChanson d'Amour. Afreis te 13 uur aan het bureel. Prijs van het vervoer50 fr. Voorbehouden theater plaatsen te be komen bij KOSMOS TOURISME Op Zondag 12 September naar de voet balmatch Lille - Stade Francis. Afreis om 13 uur aan het bureelprijs vervoer50 fr. Voor alle inlichtingen zich wenden KOSMOS TOURISME, Grote Markt. 26 leper Tel. 515 en 656. (879) Waarom nog langer zelf bereiden Bij huwelijk of andere maaltijden Wij brengen L* thuis een waar festijn. Kan er iets eenvoudiger zijn Geen kommer, L" hoeft geen materiaal Geep last. en fijn eten 'n ideaal Vraagt voorwaarden voor alle aan gelegenheden in het Alom gekend voor zijn vermaarde keuken en voordelige prijzen (765) DE CORPORATIEVE KAMPIOENSCHAPPEN Op Donderdag 26 Augustus stonden de Kruisstraat en Gazelec tegenover elkaar. Hét werd een vinnige, doch sportieve, match, uiteindelijk door de Kruisstraat gewonnen met 23-20 (aan de rust 13-16). Mooie uitslag voor Gazelec dat de dien sten moest missen van de eminente Mer- levede. speler van de le ploeg De Vrijdag waren het nogmaals de Kruisstraat-ers doch ditmaal tegen de Statiestraat. Aan de rust 13-10 voor de Statiestraat, met als einduitslag 18-15 voor de Kruisstraat. (Is de Kruisstraat de ploeg van de 2e helft Beide ploegen waren aan eikaar gewaagd en namen elk op hun beurt voorsprong. Doch even spor tief en fair als de match geweest was, ontaardde het verloop ervan in de laatste vijf minuten tot rugby. Een spijtige, be- twistbare beslissing van de scheidsrech ter was hiervan de oorzaak. De Statie straat werd in het ongelijk gesteld en verloor aldus een match die minstens een drawn als einduitslag moest gehad heb ben. Eens en voor altijd dient hier echter gezegd dat de beslissingen van de scheids rechter altijd een speler van de eerste ploeg, die heel zeker meer van de regie menter afweet dan een heetgebakerd sup porter of een beginnelingspeler door gelijk wie moeten goedgekeurd worden Ahoegeroep en ongeoorloofde opmerkingen komen hier niet bij te pas en hebben slechts een nefaste invloed op het gemoed van de spelers. Niemand mag hem hier om een steen werpen en doet iemand het toch. dan nodigen we hem uit zelf eens de leiding van een match op zich te nemen. Na die spijtige incidenten waren Kruis en Statiestraat-ers echter weer de spor tieve vrienden van tevoren. De Statie- HET IIAIG HOUSE V ERDWIJNT Zoals iedereen waarschijnlijk wel weet. werd wegens de gewijzigde omstandig heden beslist dat Haig House te Yper. zou opgeheven worden en naar Brussel verplaatst. Naar aanleiding daarvan ontving het Comité van de afdeling te leper, van wege Sq. Ldr. H. C. Wilson, uit Brussel volgend schrijven 13 July 1948 As a result of the 1939/45 war the centre of British Legion activity in its care of the graves of the fallen has altered. British and Allied graves in Europe are now to be found from the Alpes Ma ritime in the South, to Norway in the North, from Normandy in the West, to Berlin in the East, and it has accordingly been necessary to establish a permanent centre in Brussels to deal with the consi derable work involved in connection with wreath laying and visits to War Graves. Although 30 yéars has passed since the end of the First World War a few British visitors continue and will continue to make the Pilgrimage to Ypres, but their numbers do not justify a permanently staffed centre. The work of the Haig House Associa tion of Ypres is not. and never will be forgotten, although with the passage of the years less and less demand has been made on its unfailing generosity and sympathetic help We laten hier de vertaling volgen Als gevolg aan de oorlog 1939-1945 werd de zetel van de British Legion voor het onderhouden van de graven der gesneu velden gewijzigd. Britse en geallieerde graven treft men nu in Europa aan van de Zee-Alpen in het Zuiden tot Noorwegen in het Noor den van Normandië in het Westen, tot Berlijn in het Oosten. Tengevolge daar van werd het noodzakelijk een vast cen trum te Brussel te vestigen, met het oog op het enorme werk dat voortspruit uit het leggen van bloemkransen en van de bezoeken aan oorlogsgraven. Alhoewel er sedert het einde van de eerste wereldoorlog reeds 30 jaar voor bijgingen, zijn er nog altijd Engelsen die de tocht naar leper ondernemen en dit zal wel altijd zo zijn. maar hun aantal laat niet toe van daar een tehuis te blij ven open houden. Het werk van de afdeling van Haig House te Yper. wordt niet en zal ook nooit vergeten worden, alhoewel er met het voorbijgaan der jaren, steeds minder beroep werd gedaan op zijn nooit falende edelmoedigheid en gevoelvolle hulp. De verkoop van het gebouw, gelegen Korte Torhoutstraat. zal toekomende Maandag plaats hebben. tegen alle zakkingen voor mannen en vrouwen volgens geval op maat 30 verschillende modellen Wij werken volgens voorschrift van uw Dokter en aan de voorwaarden van de Ziekenbond. (836) WILLEMSFONDS Boekerij De Willemsfondsboekerij, gevestigd in haar nieuw lokaal. Kaaistraat, zal haar deuren heropenen vanaf 1 September. Uitleningen Donderdag van 17 tot 19 u. Zaterdagvan 17 tot 19 u. Om het lokaal te bereiken gaat men de poort binnen naast het huis. Kaaistraat 1. en neemt de le deur remits. De uitlenings- dienst bevindt zich op de le verdieping. De lezers die nog boeken in hun bezit hebben worden vriendelijk verzocht'deze in te brengen Toegang vrij. Iedereen welkom. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Werden ten politieburele aahgegeven: GEVONDENOp 27-8-1948 door Ver- kindt Gilbert Zonnebekesteenweg. 237 een rijwieltaksplaat nr 471785. Op 30-8-1948 door Defoordt Julien, Grote Markt, 4. een gouden oorring met diamant. Berust bij de vinder. Door politieagent Wouts, een armband van de Ieperse Wielrijdersclub. Op 31-8-1948 door Bulckaert Raymond. DHondtstraat 47. een gevlochten pro- viandzak. Door Dgbergh Simonne. Meenensteen- w.-7 148. een kinderfrakje in stoffe. beige en bruine kleur. Op 1-9-1948 door Joris Jean. Rijsel- straat 67 ee- Mechelse schapershond, van het vrouwelijk geslacht, die hij ter be schikking van de eigenaar houdt. VFKLORENOp 28-8-1948 door Van- denberghe Leon Steenstraat 14, Boezin ge een bruinlederen brieventas, inhou dende eenzelvigheidskaart. 250 fr. Bel gisch eri 400 fr. Frans geld. Op 31-8-1948 dpor Vandennabeele Ju les, Neerstraat 5. een' kinderfrakje in stoffe. GROOT INTERNATIONAAL TOERISME Privaat- en groepsreizen in comfortabele autocars en toerismevoertuigen met ervare» autogeleiders en gidsen Forfaitaire rei zen per spoor. auto. boot en vliegtuig In autocar naar GENT EN ANTWERPEN op Zondag 5 September 1948. Om 9 u. aankomst te Gent waar de Internationale Handelsfoor wordt gehou den. Om 13 u.Vertrek uit Gent (Belfort) naar Antwerpen alwaar om 16 uur de Historische Ommegang van Antwerpen gedurende twee uur te zien is. Vertrek uit Antwerpen voor de terug reis om 21 uur. Uurregeling der reis Poperinge (Gr. Markt) te 7.00 u. (115 fr.) leper (Grote Markt) te 7.20 u. (110 fr.) Meenen (Grote Markt) te 7.45 u. (105 fr.) Kortrijk (Grote Markt) te 8.30u. (100 fr.) Gent (aankomst) te 9.00 u. Gent (Belfort) vertrek tel3.00u. (75 fr.) Antwerpen (aankomst) te 1415 u. Antwerpen (vertrek) te 21.00 u. Geniet van deze twee gelegenheden en laat U inschrijven bij de agenten van het Reisbureau Ev. BAETE 41, Boterstraat, IEPER Tel. 75 Maximum van veiligheid en comfort (818) BURGERLIJKE STAND van 25 tot 31 Augustus Geboorten. Vanderhaeghe Lauretle. Recolp. 5 LangemarkLamaire Magda. Recolp. 5. Westvleteren Vandeweghe Mi chel, Recolp. 5, VoormezeleDumortier Laurette. Recolp. 5. Langemark Eecloo Monique. Recolp. 5, St Jan; Coulembier Jozef. Recolp. 5. Poperingestw. 121 Lig- nel Frans. Recolp. 5, VlamertingeQua- ckelbeen Wilfried, Recolp. 5, Langemark Thorel Bernard. Recolp. 5. Wateringstr. 23; Busschaert Roger, Rijselstr. 10; Penninck Etienne. Recolp. 5. WestroozebekeLans- sens Rita. Capucienenstr. 76Morel Wil ly. Recolp. 5. WytschateDeraedt Geor ges. Recolp 5. Langemark Ameel Sonja. Recolp 5. BrielenVanecke Christiane. Recolp. 5. Brielen. Overlijdens. Vercoutere Stephanie, 78 j.. wed. Vercruysse Edmond, Kortrijk Verkamer Charles. 64 j., echtg. Donce Elisa, Komen Vermeulen Hans, scholier, 9 j IzegemVandendriessche Joseph, radiotechnieker. 54 j wedr Delooz Ma deleine. G de Stuersstraat. Huwelijksbeloften. Garreyn Albert, bankbediende, en Desmet Bernadette, zonder beroep, beiden te leper; Jacobs Georges, autogeleider te leper, voorheen te Ruisbroek, en Parein Sidonia, fabriek werkster te leper; De Visscher Gabriel, fabriekwerker, en Creupelandt Andrea, fabriekwerkster. beiden te leper; Van- sevenant Victor, landbouwwerkman, en Lajoie Felicie. bediende, beiden te leper Delaire Julien. metaalpolierder, en Rys Andréa. dienstmeid, beiden te leperBail- leul André nijveraar te Voormezele, en Molein Maria, handelaarster te leper; Houtman Roger, fotograaf te leper, en Huyghe Godelieve. onderwijzeres te Dik- kebusch. Huwelijken- Wydhooge Georges, meesterkleermaker, en Biootacker Cecile, zonder beroep, beiden te leperBerghman Valere, begeleider, en Claeys Andréa. vlegster beiden te leper. Zijn alleen van dienst op ZONDAG 5 SEPTEMBER 1948: Dokter DAELEMANS, Elverdingestraat. Apotheker HOUTEKIER, Meenenstraat ij?**-- - v/vf Op Zondag 5 September om 9 u. in St Niklaaskerk, jaarmis voor Heer en Vrouw Werner CORNETTE-SABBE en Zoon GEORGES (890) Op Zondag 5 September om 11.30 n. in St Maartenskathedraal zielmis voor Heer Maurice VERGRACHT Ere-Bevelhebber v. h. Pompierskorps en zoon Heer André VERGRACHT (862)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 3