ONZE SPORTBLADZIJDE VOETBAL Kosmos Toerisme kroniek van c. s. yprois BASKET - BALL WiELRIJDEN BOKSEN MOTOSPORT HET YPERSCH NIEUWSBto. 7 18-9-1948 y ATCHEN VOOR ZONDAG 19 SEPT. ne PROVINCIAAL F C Poperinge - F C Roeselare (Gernaey) K Mouscron - W. S- leper (Boesbeke) 3 S Avelgem-D. Blankenberge (Holvoet) Deerlijk Sp - V- G. Oostende (Debeuf) C 5 Yprois - E Wervik (Everaert) Knokke F.C-S.V. Wevelgem (Knockaert) w s. Houthulst - Oudenburg iDessevn) Ingelmunster - Zwevegem Sp (Willemsenl lie GEWESTELIJK B V P Gits - Molen Sport (Cordonier) y c Comines - F. C. Tielt (De Deken) S C. Bizet - F. C. Meulebeke (Lankriet) SV Moorslede-F C. Lichtervelde (Liagre) Vlamertinge - S. K Geluwe (Monteyne) Pa - ichendale-Toek. Meenen (Herremans) V. C Ardooie - V. V. Dentergem (Deloof) S.c Oostroozebekè-SV. Moorsele CWeyts) Ille AFDELING B Ex. Zedelgem - Lede gem (Galle) Veldegem - Aarsele (Storme) I ze gem Sp - Beselare (Maes) Staden - Pittem (Degrendele) Tielt Sp. - Poelkapelle (Dobbels) Zonnebeke - F1 Zedelgem (Manhaeve) Ruddervoorde-D Beveren (Van den Bon) Ille SPECIAAL C S V. Moorslede - Houthulst (Breyne) F. C Roeselare-S. V. Kortrijk (Deseamps) S. V Wèvelgem - C. S Yprois CWydau) S V. Moorsele - E Wervik (Braem) W. S. leper - St Kortrijk (Titeca) Toek. Meenen - Poperinge (Duverger) GEWESTELIJKE JUNIORS D E. Wervik - W S. leper (Stragier) F C. Izegem - F. C. Poperinge (Pynaert) S. K. Roeselare - Bissegem (Naert) C. S Yprois - S. C Meenen (Verhaeghe) St. Mouscron-S. V. Moorslede (Van Belle) W. S Lauwe-S. K. Vlamertinge (Mullier) Zonnebeke - F. C. Comines (Claeys) UITSLAGEN VAN ZONDAG 12 SEPT. lie PROVINCIAAL F. C Poperinge - W. S .Houthulst 0-6 D Blankenberge - S. V. Ingelmunster 1-0 S V. Wevelgem - Deerlijk Sp. 3-1 Zwevegem Sp - Knokke F .C 4-0 W. S. leper - B. S Avelgem 4-1 W S. Oudenburg - C. S. Yprois 1-1 E Wervik - A. A.^ioeskroen 3-0 F C. Roeselare - V. G. Oostende 0-0 lie GEWESTELIJK B V. P Gits - V. C. Ardooie 1-5 Meulebeke - Oostroozebeke 3-0 Toek. Meenen - S. V. Moorslede 2-1 S. V Moorsele - W. S. Passchendale 2-1 F. C Tielt - S C. Bizet 3-3 Dentergem - S K Vlamertinge 8-2 5—K. Geluwe - F..C. Komen 2-3 Molen Sp. - Lichtervelde 1-0 Ille AFDELING B Ex Zedelgem - Ruddervoorde 3-0 Dl. Ledegem - S. C. Zonnebeke 1-2 5. V. Pittem - F1 Zedelgem 1-3 Poelkapelle - F. C. Veldegem 1-2 D Beveren - Izegem Sp 2-1 E Beselare - Tielt Sp. 3-1 tr C. Aarsele - S. K. Staden 0-0 Ille SPECIAAL C 3 V. Moorslede - W. S. leper 1-5 5 Wervik - F. C. Roeselare 2-1 F- C Poperinge - S. V. Kortrijk 4-2 - S Yprois - Toek. Meenen -3-0 st Kortrijk - S. V. Moorsele 3-1 W. S. Houthulst - S V. Wevelgem 2-3 DE STAND NA 12 SEPT. He PROVINCIAAL W S. Houthulst - S. Yprois F. C. Roeselare y. G. Oostende E Wervik Swevegem Sp. A S. leper Deerlijk Sp. B. S Avelgem s V. Ingelmunster F- C. Knokke 5 V. Wevelgem D Blankenberge B S. Oudenburg A Moeskroen C. Poperinge 2 2 0 0 10 1 4 2 1 0 1 4 1 3 2 1 0 1 1 0 3 2 1 0 1 2 I 3 2 1 1 0 4 2 2 2 1 1 0 4 3 2 2 1 1 0 5 4 2 2 1 1 0 5 4 2 2 1 1 0 7 6 2 2 1 1 0 2 2 2 2 1 1 0 3 5 2 2 1 1 0 5 7 2 2 1 1 0 2 4 2 2 0 X 1 2 5 1 2 0 2 0 O 4 0 2 0 2 0 1 8 0 opwekkende phasen samen geen 10 in getal der ontmoeting door in volley naar doel te schieten. Wij die dachten dat het na de verfrissing zou beteren kwamen bedrogen uit. Ellendig over en weer getrap tot het einde en om het spel te veraangenamen, omstreeks de 60 min.. een bal die door de handen van Decleer glipte, in de voeten van Sanders en 1-1. Konden individueel enkele C. S- Y.-ers als Derous, R. Vanbeselaere en Del'Haye bekoren, dan was er vooral mangel aan verband in en met de verscheidene com partimenten De halüinie was het voor treffelijkste ploegdeel. want Leon Knoc kaert mocht er zijn en ook Camiel Du- malin behoorde bij de minst-slechten. De cleer hoeven we om het doelpunt niet zwaar te vallen. Het was de enige flater die hij beging en daarbij hij gleed uit. Jeugdig als hij is. werd het een les. Os- sieur had trac en van de voorlinie valt weinig goed te zeggen, alhoewel we wil len aannemen dat het acteren van een Vanrijckeghem en Co meest van al door het nhuwe terrein en de vele Ouden- burgse backs belemmerd werd. Geven we tot slot de opstelling der elftallen en dan de spons er over en... morgen gaat het beter... vooral als het vandaag niet slech ter meer kan. C. S- Yprois (rood-wit): Decleer Ossieur Derous R. Vanbeselaere Knockaert Dumalin C. Verschaeve Del'Haye Beddeleem Decaluwé Vanrijckeghem W. S. Oudenburg (biauw-zwart, gestemd) Luyckx Sanders Deputter Vanroose Vanhooren Lievens Ballière Vermast Janssens Maeckelberghe Dobbelaere Ille Spec. C. S. Y. - Toek. Meenen 3-0 De reserven wisten de volle inzet op het Augustinusstadion te houden en lie ten voor de tweede naeenvolgende maal niet tegendoelen. Steeds opereerden de roodhemden voor de kooi der gasten, die alles op verdediging hadden gesteld en de cijfers zijn aldus geenszins overdre ven. Carreyn, Devos en Cherchye lukten elk één doelpunt. ZONDAG AANSTAANDE: Onder de leiding van scheidsrechter Everaert nemen de A's het op tegen Een dracht Wervik. Carton, Penet. Coudron. D'Halluin. Pillaert, Vervaet e. a. zijn al namen met een goede klank en wanneer we' er bijvoegen dat de Union i titel- pretenties koestert en met de WM van trainer Vanovermeiren dit seizoen reeds pluimen oogstte, weet men meteen welke lastige gast de rood-witten moeten te woord staan. Carpels viert zijn herop treden en keeper Verleye zal een eerste maal voor het lepers publiek zijn kwa liteiten ten toon spreiden, zodat de C. S. Y. ploeg gewijzigd zal aantreden, te meer daar ook in de vervanging werd voor zien van back Ossieur. Zo zal het team er als volgt uitzien Verleye Derous Hollebeke -R Vanbeselare Knockaert Dumalin C. Verschaeve Del'Haye Vanrijckeghem Carpels Decaluwé De Specialers reizen naar S. V. Wevel gem en te 10 uur op het Augustinusstadion starten de juniors tegen S. C. Meenen. Op hoop van zegen ROGIMAR. C. S. Y. SUPPORTERSCLUB St PIETERS BOVEN Op Zondag 26 September belangrijke verplaatsing naar V. G. Oostende Wie een ware Promotie-match aanschouwen wil, mag niet nalaten deze buitengewone ont moeting bij te wonen. Vertrek om 1 uur. Prijs: leden 25 fr. Niet-leden 35 fr. Tijdens de reis kosteloze tombola. HET BESTUUR. le Prov.W. S. Oudenburg - C. S. Y. 1-1 Van de verplaatsing naar White Star udenburg zullen we bepaald geen pret je herinnering blijven bewaren. Veeleer ets dat dient geboekt te worden bij het- jeen we zo vlug mogelijk wensen te ver aten Het hobbelige en daarbij zeer enge Peelveld. de ontzenuwende leiding van «heidsrechter J Knockaert (C. S. Brug- ,e). die te pas en te onpas het spectakel kortdurend onderbrak, alsmede de onge- ooldheid van de locale formatie, met ^n weinig-hoogstaande obstructie tactiek («grondvest op een minderwaardige tech- zlJn stellig niet. uit te schakelen fac- oren die het vertoon nadelig beïnvloed- en en de rood-witte samenstelling ver- inspireerden. Slecht, archi-slecht lat er gespeeld met als logisch gevolg cen Punt in de branding bleef. Eén m waarover we des te meer hoeven te iiet'ren om<*a' de tegenpartij nu eenmaal van degelijke klasse was. Alleen der- aJanssens Marcel liep in de kijker tekende voor onze voorwaartsen de l« struikelblok. Hij behield voor zijn Jren de halve inzet en voor de rest tierig gedoe en geen één van de lelft oe®en die meer verdiende dan de jn'Van de buit. Aan de rust wezen de les een 0-1 voorsprong in het pro- -fr tVrelemannen. Del'Haye op pas tentp ROC£aert dad 30 seconden voor het ~"£naal keeper Dobbelaere gevloerd, in-a JUm v°ordien had Del'Haye aanlei- gegeven tot een vaa de zeldzame T kamp van white star lie Prov. W. S. leper - B. S. Avelgem 4-1 Een hardbetwiste wedstrijd waar White Star tenslotte als verdiend overwinnaar is uit de strijd getreden. Van bij de aanvang wordt seffens de volle maat gegeven en linksbuiten Tresy. alleen voor doel, besluit huizen hoog Aan de andere zijde mist Faucart een enige gelegenheid, wanneer hij voor open doel nipt nevens geeft. De wedstrijd kent een aantrekkelijk verloop en beide verdedigingen krijgen om de beurt warme standjes op te kla ren. Om het kwartier zal White Star nochtans de toon gaan aangeven, doch ^gl slechts na 24 min. spel zijn dat Lamaire een einde stelt aan de reeks vruchteloze pogingen en op voorzet van Deneckere zal Raymond keihard onder de dwarslat binnenschieten Drie min later zal Noppe een te plet ter vliegende bal op de dwarslat en ko mende van Ackou. opvangen en niet de minste kans laten aan keeper Hoedt. De reeks aanvallen gaat verder, maar de 2-0 stand zal voor de rust niet meer gewij zigd worden. Na de verfrissing loopt Bleu Star snel van stapel maar een rotsvaste White Star verdediging klaart alles op en met een aanval in het midden langs Noppe zal laatstgenoemde mooi overzetten naar Tre sy die zal zorgen dat de W. Star suppor ters voor een derde maal kunnen juichen Weinige tijd nadien moet Lamaire we gens kwetsuur aan het hoofd voor ver zorging het veld verlaten waarvan Bleu Sta.- profiteert en de W. Star-ploeg op verdediging aanwijst. Toch zal niet kun nen belet worden dat keeper Tresy het nakijken krijgt en de stand zal 3-1 aan wijzen. Eens White Star terug met elf man. weten ze weldra het evenwicht te herstel- I le en daar zijn de spannendste min. van de wedstrijd vervlogen. Tien min. voor h-t einde komt middenvoor Faucart in botsing met keeper Tresy en zal hij het veld voor de overblijvende tijd noodge- i dwongen verlaten De W. Star boys ont- ketenen de ene aanval na de andere en langs Tresy zullen de plaatjes op 4-1 wor den gebracht- Het meesterschap berust nu volkomen in de handen der White Star ploeg die de overblijvende min. niet meer zal kunnen benutten om de stand nog te vei anderen. Beschouwingen. De W. Star samen stelling was hier waarlijk niet te verge lijken bij haar wedstrijd te Knokke Kee per Tresy is reeds heel wat verbeterd en maakt iedere Zondag vooruitgang. Het backpaar speelde een zeer bevredigende partij, terwijl de middenlijn het beste ge deelte vormde der ploeg. De gevaarvolle Faucart vond in Debruyne zijn manneke Deneckere was uitstekend, hield goed zijn plaats en gaf tijdig zijn ballen af. De Graeve verrichtte meesterlijk werk. is overal te vinden, wint bijna alle duels, heeft een goede kijk op het spel. en wan neer de gelegenheid zich voordoet klopt hijzelfs op het doelDe voorlijn mar cheerde reeds heel wat beter, alhoewel de hoekspelers nog wel eens in gebreke wor den bevonden. Ketels was terug de beste onder hen terwijl Lamaire terug kan blik ken op een goede partij. Middenvoor Nop pe gaf ons alle voldoening en met enkele goede trainingen kan hij er wel boven op geraken. De B-ploeg bij S. V. Moorslede op be zoek stond na 1 min. spel met een doel punt achterstand in het krijt, doch wan neer de wedstrijd beëindigd was stonden Sabbe en maats met 1-5 aan de winnende hand. De kadetten tegen Vlamertinge zege vierden met 7-0. De bezoekende roodjes hebben zich nochtans moedig verweerd, doch waren niet opgewassen tegenover hun Ieperse kleurgenoten. Toekomende Zondag Zondag a s. terugwedstrijd 9oor de ka detten te Vlamertinge die hopen op een nieuwe zege. De B-ploeg ontvangt het sterke elftal van Stade Kortrijk en zal een harde wed strijd te betwisten hebben. De Juniors zien hun kampioenschap aanvatten, waar ze in de namiddag op bezoek gaan bij Eendracht Wervik. Ju niors Zijt de goede raad van trainer Boesman indachtig en ge hebt de groot ste kans te zegevieren. De A-ploeg krijgt de kampioenenploeg A. A. Moeskroen op de 'hals en nog wel voor eigen publiek. Deze mannen beschikken over een zeer sterke samenstelling- en zijn hoegenaamd niet op de juiste plaats in de rangschik king te vinden. Vergeten we niet dat deze ploeg slechts met het oneven doel voor F C Roeselare moest onderdoen. Hun zes nieuw aangeworven spelers zeggen ge noeg wanneer men namen als Spiessens en Meulders van S. C. Meenen hoort ver noemen A-mannen, er zal goed uit de ogen moe ten gezien worden en aan U supporters doen we een dringende oproep deze ver plaatsing mede te maken. Hangt de zege grotendeels af van de spelers zelf, ook de supporters hebben er soms hun aan deel in en daarom Zondag allen naar Moeskroen waar het er meer dan stuiven zal't Wordt hard tegen keihard Eerste vertrek aan de Sultan om 13 u. Tweede vertrek aan de Postbode om 13.45 uur. A. F. BIJ DE CORPORATIEVEN Statiestraat Kampioen Ziehier de uitslagen Donderdag 9 Sept. St Pieters - Kruisstraat 20-29 De eerste en enige drawn van de com petitie. Het werd een verbeten strijd nooit stond er een ploeg meer dan 3 pun ten voor. Bevredigende uitslag voor St Pieters. Kruisstraat kan denkelijk beter. Statiestraat - Gazelec 21-18 Alhoewel de Statiestraat als favoriet werd aangeduid, moesten ze toch een de gelijke inspanning doen om Gazelec er onder te houden. Gazelec. de ploeg die verliest met klein verschil, dient geloofd om zijn sportiviteit. Vrijdag 10 September Statiestraat - Center 27-17 Statiestraat die absoluut deze match moest winnen om nog aanspraak op de titel te kunnen maken heeft hier een van zijn beste matchen gespeeld. Aan de rust wezen de bordjes 10-10. De eerste tien minuten van de tweede time werden in vrij snel tempo gespeeld. Alsdan was de stand 15-14 voor de Statiestraat. De ver moeidheid liet zich gevoelen en het tem po daalde. Statiestraat met een opportu nistische Berten in de voorlijn nam een vrij grote voorsprong en had de puntjes binnen schot. Overdreven score. Woensdag 15 September Gazelec - Center 25-20 Het Center moest absoluut deze match winnen als ze op gelijke hoogte met de Statiestraat wilde komen. Gazelec dacht er echter anders over. Deze ploeg had nog geen enkele match gewonnen en wilde niet puntenloos in de rangschikking ver- j schijnen. Verdiende overwinning. Wanneer men het eindklassement be ziet dan komt men tot de vaststelling dat alle ploegen aan elkaar gewaagd waren en het geluk een grote rol heeft ge speeld Statiestraat is kampioen. De an deren hebben zich echter eervol uit de slag getrokken. Klassement Statiestraat 4 3 1 0 94 73 6 Kruisstraat 4 2 1 1 73 69 5 Center 4 2 2 0 68 76 4 St Pieters 4 1 2 1 71 86 3 Gazelec 4 I 3 0 79 85 2 RICK. Koersuitslagen BU DE LIEFHEBBERS Vlamertinge CRITERIUM le Ziftingsreeks: 1) Meerseman2) Wouters3) Derous 4) Vermeersch 5) Depoorter6) Minne; 7) Vandenborre8) Boscart9) Tacke10) Ovenberghe. 2e Ziftingsreeks1) Verdoolaeghe2) Blomme; 3) Devos; 4) Pascal; 5) Van- tomme6) Jonckheere7) Siegers; 8) Vanhove9) Geers10) Vanhove11) Knockaert. De finale betwist onder de eerste tien gerangschikten der beide reeksen bracht ons volgende uitslag 1) Vantomme; 2) Jonckheere; 3) Meer seman; 4) Wouters; 5) Derous; 6) Verdoo laeghe 7) Geers. Boscart. Vandenborre. Tacke Blomme. Vanhove; 13) Minne; 14) Vermeersch 15) Depoorter 16) Siegers 17) Vantorre18) Pascal. MAURITS MINNE EERSTE TE MOEN Maurits Minne, de beloftevolle liefheb ber uit Langeihark. geeft bij dit seizoen einde blijk van een bijzondere forme Na zijn overwinning te Izegem komt hij thans een nieuwe eerste plaats te bevech ten te Moen. waar hij zich tijdens de laatste ronde losrukte en met een minuut voorsprong toekwam. De uitslag1) M. Minne, de 110 km. in 3 u. 17 min.2) O. Van Assche, op 1 m. 3) W. Geers4) Urb Proot5) J. Pas cal 6) F. Vervaecke7) Blauwblomme 8) Derycke9) Van Assche10) V. d- Borre11) Monteyne; 12) Buysse13) Dewitte; 14) Lagae15) De Froment 16) Demeulenaere17) Deprez18) V. d. Eeden. EN TWEEDE TE WESTKERKE Donderdag reed Minne te Westkerke, waar 27 renners aan de start verschenen. Na een eentonige koers, waarin alleen de spurten om de premiën wat afwisseling brachten, boden zich 13 renners samen ter aankomst aanN In de eindsprint moest Minne het met één lengte afleggen tegen André Blomme. De uitslag1) Blomme André, (Ettel- gem). de 120 km. in 3 u. 5 min.; 2) Min ne 3) Van Doolaeghe4) Proot5) De vos 6) Nickeleis 7) GelijkPascal. Mon teyne 9) Douwe10) Taecke11) Mig- noul12) Dervance13) Janssen14) Deman 15) Lammaire 16) Vercruysse 17) Vandemaele18) Demeye19) Van Tomme. MEERSEMAN le TE OOSTDUINKERKE Donderdag nam Roger Meerseman. de i flinke liefhebber uit Vlamertinge, de bloe- j men in ontvangst te Oostduinkerke. waar j hij 11 man in de spurt klopte. De uitslag: 1) Meerseman Roger, de 116 km. in 3 u. 6 min.2) Proot U.3) Van Coillie 4) Van Belleghem 5) Ollevier 6) Geers 7) Tommeleyn 8) Van Assche 9) Gelijk Pascal G Neirynck, Van Tor- re 12) Vermeersch13) Verpeut op 2 m. 14) Knockaert15) Hoevenagel16) De poorter R. 17) Pille18) Seys19) Van Overberghe 20) Verhulst. BIJ DE NIEUWELINGEN Poperinge 18 deelnemers. 1) Jacob W. (Poperinge) de 70 km. in 2 u.2) Mullebroek Marcel3) Rycke- waert Pierre, op 2 min. 4) Van Wels- maere Georges5) Herreman Marcel6) Tichel Marcel; 7) Devogel Gerard; 8) De- bal André9) Claeys Cyriel10) Geld hof Roland; 11) Bruneel R.12) Delbec- que Ray. Zuidschote 5 deelnemers. 1) Cloet Jozef (Zuidschote) 70 km. in 2 u. 10 min.2) Pieters3) Quartier4) D'Herck 5) Woussen. Bikschote 9 deelnemers. 1) Dejonghe, 50 km. in 1 u. 34 min. 2) Bentein W. 3) Blanckaert4) Ben- tein G.5) Florizone6) Loncke7) De- man 8) Pervyze. Zillebeke 17 deelnemers. 1) Gryson, de-50 km. in 1 u. 46 min.; 2) Goemaere 3) Louwyck 4) Duthoit 5) Delbeke 6) Coussement7) Depuydt 8) Debaere9) Verbeke. leper 20 deelnemers. 1) Vandevoorde Albert, de 65 km. in 1 u. 50 min.2) Verbeke op 1 lengte3) Oplinus4) Jacob; 5) Cloet; 6) Vuyl- steke7) Pieters8) Delbaere 9) Van- doorne10) Quartier. Poelkapelle (koers voor Parochianen) l)Latruwe Gerard; 2) Degraeve Jozef; 3) Jonckheere; 4) Grijspeerdt Erik; 5) Schouteten Robert; 6) Bosman Daniël; 7) Decaestecker8) Vandewalle Jozef. NEEMT DEEL AAN ONZE KOSTELOZE PRONOSTIEK- WEDSTRIJD op de matchen van lie Afdeling Provinciaal 5.000 fr. Prijzen Elke week 1 prijs van 109 fr. 2.000 fr. prijzen voor de eindrangschikking. Zie deelnemingsbulleüjn en uitslagen op bladz. 4. GROTE SPORTAVOND Ingericht met medewerking van SPORTA afdeling leper. In de stadsschouwburg te leper op Don derdag 28 October 1948 te 20 uur. BRIEK SCHOTTE onze sympathieke en illustere Wereldkampioen zal er te gast zijn. Dit zal de eerste sportavond iijn waar Briek als wereldkampioen zal op treden. Daarnaast krijgen wij nog intervieuws van Fl. Rondelé, de fameuze Thomas Pips van het dagblad «HEIT VOLK», en an dere regionale en plaatselijke sportvedet- ten. Als we zeggen dat er ook een film wordt gedraaid over de Tour de France 1948 en Sportgebeurtenissen 1948 in ons land dan zullen de lezers weten dat er een prachtprogramma wordt aangeboden naar ieders smaak en verlangen. Neem op tijd uw kaarten in Café u 't Boerenhol Vandepeereboomplaats- Haast U of gij komt te laat Prijzen40, 25 en 15 fr. 26, Grofe Markt Albert I, leper Telefoon 515 en 656, leper Wie wil genieten van een onzer prach tige autocarreizen ingericht gedurende de maand September kan zich nog laten inschrijven. De afreis van volgende rei zen zijn verzekerd LOURDES, 8 dagen. Prijs: 3.200 fr. op 19 en 26 September. ZWITSERLAND, 7 dag. Prijs 3175 fr. op 26 September. AZURENKUST, 13 dag. Prijs 5.050 fr. op 19 September. NORMANDIE, 6 dagen. Prijs 2.575 fr. op 19 en 26 September. PARIJS 2 1/2 dagen. Prijs 1.095 fr. Afreis op 2, 16 en 30 October13 en 27 November; 11 December. PARIJS - VERSAILLES - FONTAI- NEBLEAU 5 dagen. Prijs 1.775 fr. Afreis op 26 September 10 en 24 Oc tober 7 en 21 November5 en 19 De cember. (873) Ma—mi nm TE IEPER Op Zondag 3 October 1948, in de Stads schouwburg te IEPERGrote BOKS- j GALA met een echt VolksprQgramm», in gericht door Boxing Club -Yper met ma- I nager A. Lapère. Grote Hoofdkamp over 8x3 min. j H. Korber (67 kg.. Waregem) Jean Cremers (62 kg., Turnhout) 2e Berocpskamp over 6x3 min. Vanhoutte (62 kg.. Gullegem) Lahousse (62 kg., Brugge) Intersteden-ontmoeting voor Beker Over 3x3 min. Rey (74 kg., leper) Deldicque (73 kg.. Komen) Theo (66 kg.. Roeselare) Cottyn (66 kg., Kortrijk) Over 3x2 min. Juiio (62 kg.. leper) Michaux (62 kg.. Kortrijk) Delmar (60 kg., leper) Verhaeghe (61 kg., Kortrijk) Odent (53 kg., leper) Alonson (52 kg., Kortrijk) Blancquart (52 kg.. Poperinge) Storme (52 kg., Kortrijk) Deuren open te 6.30 u. Gong te 7-30 u. Prijzen der plaatsen(alle genummer de zitplaatsen) 20. 35, 50 en 75 fr. Ring op scène 100 fr. Kaarten op voorhand bij A., Lapère, Diksmuidestraat 47, leper. Aangekondigde koersen O.NAFHANKELIJKEN TE LANGEMARK Woensdag 29 September 1948, te 14 u. Grote velokoers voor Onafhankelijken. Grote Prijs Maurice Minne 10.000 fr. prij zen en premiën. Inschrijving bij Vanelslande Arthur, Zonnebekestr Aanzet bij Wed. Oscar De- baere-Ameel, Zonnebekestr. Aankomst bij Verfaillie Jules. Poelkapellestr. Prijsde- ling bij Eeon Vanacker. Poelkapellestr. NIEUWELINGEN Langemark Maandag 27 September 1948 te 14 u.: Velokoers voor Nieuwelingen B. W B. Grote Prijs van de Klerkenstraat 2.500 fr. prijzen en premiën- Inschrijving bij M. Blomme. Klerkenstr. Aanzet bij Fasseel Valere. Klerkenstraat. Aankomst bij Leon Vanelslande, Klerken straat. PrijsdeUng bij Wed. Zab. Alle- w'aert. Klerkenstraat Premiën bij Jules Milleville Jules Delaey. Albert Vanden- bussche. Valère Pauwels Het openluchtboksfeest ingericht ter ge legenheid van de kermis op Montmartre te leper, kende een ruime belangstelling en gaf volgende uitslag. Rev (leper) doet match-nul tegen Mau- rau (leper). Blanckaert (Poperinge) match-nul tegen Odent (leper). Julio I Heper) doet match-nul tegen Achiel Carlier (leper), i Willy Ceuninck (leper) doet match-nul tegen Frans Carlier (leper). Julio H (leper) doet match-nul tegen Lesage (leper). TE LANGEMARK Op Kermis-Zondag 26 September, te 2.30 uur namiddag op het prachtig plein KasteelhofdorpskomDe Grootste Moto-Cross van het seizoen (voor de eer ste maal in het gewest). 20.000 fr. prij zen en prachtbekers geschonken door de Brouwerij Van Eecke. Langemark. Vaste deelname van de beste crossers der beide Vlaanders en Antwerpen. AttractienummerDe Luchtsprong (dit alleen is de verplaatsing waard).

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 7