V 6 VOETBAL Het Ypersch Nieuws Onze kosteloze Pronostiekwedstrijd STEVENS Gebroeders s s. KRONIEK VAN C. S. YPROIS KOSTELOZE PRONOSTIEKWEDSTRIJD VAN ZONDAG 10 OKTOBER Naam en voornaam Straat en Nr Gemeente Uitslagen en beschouwingen van de Pronostiekwedstrijd V 5 EEN JAAR VOORSPRONG... Dit is het kenmerk van de nieuwe Philips -radiotoestellen Gaat zien naar de étalage van de Firma Vandenpeereboomplaats 7I E P E R KEUS KOMPTANT KREDIET Alle herstellingen door de verkoper. Bezoekt ons laboratorium. HET YPERSCH NIEUWSBlz. 5 9-10-1948 MATCHEN VOOR ZONDAG 1» OCT.: S V- Wevelgem He PROVINCIAAL V G. Oostende - B S. Avelgem (Everaert. Weyts. Maes E.) n Blankenberge - C. S Yprois (De Lissnijder) S. V. O. Ingelmunster (Sauer) 7uevegem Sp - W S. Houthulst (Vandevelde) W S. leper - Deerlijk Sp (Deloof H.) Knokke F C - A. A- Moeskroen (Debeuf) Wervik - F C. Poperinge (Maes Fr.) F C Roeselare - W.S. Oudenburg (Denys) lie GEWESTELIJK B FC Lichtervelde - S.C Bizet (Cordenier) F C Meulebeke - S. K Vlamertinge (Arickx) Toek. Meenen - S. C. Oostroozebeke (Nuytten) S. V. Moorsele - V. C. Ardooie (Breyne G.) F C Tielt - S. V. Moorslede (Monteyne) W S. Passchendale - F- C. Komen (Bonte) S. K Geluwe - V. P. Gits (Manhaeve) Molen Sport - Dentergem (Bouckaert) Ille AFDELING B F1 Zedelgem - Tielt Sp. (Couvreur) Ledegem - Izegem Sp (Beyens) Pittem - Ruddervoorde (Galle W.) Poelkapelle - Beselare (Vanlede) Dosko Beveren - Staden (Marti) Zonnebeke - Veldegem (Decraene L.) Aarsele - Ex Zedelgem (Deltomme) Ille SPECIAAL C S. v Kortrijk - Wevelgem (Pynaert) E. Wervik - W. S. Houthulst (Naert A.) Poperinge - W. S leper (Pattyn R.) C S. Yprois - F. C- Roeselare (Desmet H.) St Kortrijk - Moorslede (Meurisse) Toek Meenen - Moorsele (Dewitte) GEWESTELIJKE JUNIORS D W S leper - C. S. Yprois (Chaerle) Moorslede - W. S. Lauwe (V. Damme) Comines - S. K. Roeselare (Wydau) Vlamertinge - Izegem (Duverger) Poperinge - Bissegem (Claeys J.) St. Moeskroen - E. Wervik (Remmerie) S. C Meenen. bye. BEGINNENDE CLUBS REEKS B. S K Elverdinge - F. C. Roesbrugge (Vandenberghe A.) Brielen Sp.-Oostduinkerke (Vanlerberghe) Watou - Adinkerke (Breyne M.) Woesten. bye UITSLAGEN VAN ZONDAG 3 OCT. 1948 He PROVINCIAAL F C. Poperinge - W. S. leper 2-1 A A Moeskroen - V. G. Oostende 0-0 B. S. Avelgem - E. Wervik 0-4 Deerlijk Sp. - Zwevegem Sp. 2-4 C S Yprois - S. V. Wevelgem 2-1 W. S. Oudenburg - D. Blankenberge 3-4 W S. Houthulst - F C. Roeselare 2-1 S. V. Ingelmunster - F. C. Knokke 1-2 He GEWESTELIJK B V P. Gits - F. C. Tielt 1-1 F C. Komen - Lichtervelde 4-1 Le Bizet - S K. Geluwe 0-1 Moorslede - Moorsele 4-1 Vlamertinge - T Meenen 2-2 Dentergem - Meulebeke 2-0 Ardooie - Molen Sp. 1-5 Oostroozebeke - Passchendale 3-2 Ille AFDELING B Ex. Zedelgem - Poelkapelle 7-2 Veldegem - S. V. Pittem 0-4 Izegem Sp. - Aarsele 2-1 Staden - Zonnebeke 0-1 Tielt Sp. - D. Beveren 2-0 Beselare - Ol. Ledegem 3-2 Ruddervoorde - Fl. Zedelgem 2-0 Ille SPECIAAL C Moorslede - Poperinge 5-3 F C. Roeselare - T Meenen 1-4 Wevelgem - St Kortrijk 5-0 W S. leper - E. Wervik 5-2 W. S Houthulst - C. S. Yprois 0-3 Moorsele - S. V. Kortrijk 5-0 GEWESTELIJKE JUNIORS D Bissegem - Meenen 2-0 E Wervik - Izegem 1-2 S K Roeselare - Poperinge 8-1 C S Yprois - Moorslede 4-1 St. Moeskroen - Komen uitg. W S Lauwe - W. S. leper 0-2 RANGSCHIKKING NA ZONDAG 3 OCT. He PROVINCIAAL W. s Houthulst G. Oostende E Wervik E- C. Roeselare E C. Knokke Zwevegem Sp D Blankenberge C S. Yprois A A. Moeskroen S Avelgem S. leper S O Ingelmuns E C. Poperinge S Oudenburg s Wevelgem Deerlijk Sp. lie GEW1 logelm unster Dentergem Komen Meenen Tielt Meulebeke Moorslede Oostroozebeke Moorsele Geluwe Vlamertinge Ardooie lichtervelde v»ltS Bizet Passchendale 5 4 0 1 16 4 9 5 3 0 2 10 3 8 5 4 1 0 19 5 8 5 3 1 1 14 4 7 5 3 1 1 10 7 7 5 2 1 2 11 8 6 5 2 1 2 7 8 6 5 2 2 1 9 10 5 5' 2 2 1 5 7 5 5 1 2 2 8 11 4 5 1 3 1 9 10 3 5 1 3 1 6 14 3 5 1 3 1 6 15 3 5 0 3 2 7 13 2 5 1 4 0 7 15 2 5 1 4 0 8 18 2 rELIJK B 5 5- 0 0 14 2 10 5 4 1 0 22 9 8 5 4 1 0 14 7 3 5 3 1 1 16 8 7 5 2 1 2 9 9 6 5 3 2 0 12 8 6 5 3 2 1 13 11 6 5 3 2 0 11 11 5 3 2 0 11 12 6 5 2 2 1 13 11 5 5 2 2 1 10 14 5 5 2 S 0 14 11 4 5 0 4 1 2 14 1 5 0 4 1 10 13 1 5 0 4 1 e 20 1 5 0 5 0 7 19 0 Ille SPECIAAL C c. S Yprois 5 4 1 0 18 2 8 s V. Moorsele 5 4 1 0 18 8 8 W S. leper 5 4 1 0 18 9 8 Toek Meenen 5 3 1 1 22 9 7 F. C. Roeselare 5 3 1 1 14 10 7 V. Wevelgem 5 3 1 1 13 8 7 St Kortrijk 4 2 2 1 19 14 5 E. Wervik 5 1 3 1 0 14 3 S V. Moorslede 5 1 3 1 7 23 3 W S. Houthulst 5 1 4 0 11 17 2 F. C. Poperinge 5 1 4 0 10 20 2 S V. Kortrijk 5 0 5 0 9 34 0 GEWESTELIJKE JUNIORS D C S. Yprois 3 3 0 0 13 2 6 F. C. Izegem 3 3 0 0 8 3 6 St Moeskroen 2 2 0 0 5 2 4 S. K Vlamertinge 2 2 0 0 ii 3 4 W S. leper 3 2 1 0 10 -4 4 K. Roeselare 3 2 1 0 14 5 4 R. C. Bissegem 2 1 1 0 2 4 2 E. Wervik 3 1 2 0 6 7 2 s. C. Meenen 3 1 2 0 4 10 2 F. C. Komen 1 0 1 0 1 4 0 F C. Poperinge 3 0 3 0 3 13 0 W S Lauwe 3 0 3 0 2 7 0 S. V Moorslede 3 0 3 0 '3 9 0 Alvorens de Cercle-ontmoetingen van de recente speeldag, een zege-dag op alle fronten, onder de loupe te nemen, kun nen we aan de begeerte niet weerstaan even terug te komen op de match V. G. Oostende - C. S. Yprois. In de loop van de voorgaande week immers verschenen in bepaalde bladen enkele bijdragen, die hier het aanhalen waard zijn. In' «Het Nieuwsblad-Sportwereld van 4-10-48 be sluit onze eminente confrater Luc Van zee zijn artikel over V. G. Oostende dat in alle lijnen met ons stukje van vo rige week in vrede leeft en waarbij hij zeer terecht onze spil (of Leon Knoc- kaert. de zondebok) bij de uitblinkers vermeldt als volgtDe verliezers lie ten een goede indruk een sportief ploeg- je dat we graag zullen terugzien. De verslaggever in De Wekker(een Oostends weekblad) drukt zich in vol gende termen uitEen woordje van lof dient echter gezegd voor de spelers van Cercle leper, fair en sportief hebben ze de nederlaag aanvaard. Nu begrijpen we beter dat deze ploeg de prijs van fair- play voor de provincie Westvlaanderen werd toegediend. Deze club verdient het ten volle. Wat zouden de scheidsrechters het gemakkelijk hebben moesten alle clubs zo sportief te werk gaan, wat een ver schil met de spelers van Deerlijk. He Prov.C. S. Y. - S. V. Wevelgem 2-1 Zoals we lieten uitschijnen voor acht dagen, beproefde rood-wit het met de W. M.-tactiek, evenals S. V. Wevelgem trou wens. zodat de Heer Verbiest (V. G. Oost ende), dewelke goed leidde, de elftallen in hieronderstaande slagorde onder zijn hoede had S. V. Wevelgem (paars-wit) Verougstraete Vanneste Devos Descheemaecker Vanrijckeghem DePHaye Verschaeve Courtens Baeckelandt Decaluwé Carpels Melaerts Verschoore C. Dumalin R. Vanbeselaere Foucart Depaepe Lapauw Hollebeke Knockaert Derous Verleye C. S. Yprois Wind- en zonnadeel en het aanvankelijk zoeken naar het nodige verband in hun nieuwe functie lieten de roodhemden niet toe geweldig van stapel te lopen. S. V. Wevelgem nam het inleidend kwartuur voor haar rekening, doch allengskens von den de Cerclemannen de goede carburatie en eens geacclimateerd werd aan de gas ten geen hoog woord meer toegestaan. Omstreeks het kwartuur noteerden we een kort pasje van Del'Haye naar Carpels, die oprukte om de plaatjes op 1-0 te bren- ben. De Vlassers gaven zich niet verloren en Lapauw met zijn vaardige balbehan deling en verrassende schijnbewegingen zaaide meermalen herrie voor ons heilig dom, alwaar Verleye en Knockaert op hun best waren. Met zijn gevaarlijke link se voet zou Depaepe toch aan een scher mutseling een renderend einde stellen, door van dichtbij de stand aan de 30 min. opnieuw in evenwicht te brengen. Daar mede kwam de poos. echter niet zonder dat Del'Haye een paar mooie occasies onbenut had laten voorbijgaan en éénmaal IMMMe?£es met de arm had aangetekend. Doelpunt dat terecht vernietigd werd In de twee de beurt' was S. V. uitgesproken in de min derheid. Keeper Verougstraete werd on afgebroken de val nabij gebracht, maar tal van mooie doelkansen wbrden ver brod Een vlug inwerpen van Vanbese laere naar Verschaeve met center naar Decaluwé. zou eindelijk door laatstge noemde succesrijk worden afgewerkt (2-1). Del'Haye mocht voorwaar geen goal ma ken. want nog een paar open gevalle tjes besloot hij naast en wanneer hij rechtsbuiten werd en Verschaeve midvoor of linksbuiten' met Vanrijckeghem in het center, boterde het er niet beter om. Tot slot kunnen we nog een mooi shot van Vanrijckeghem vermelden, hetwelk aan leiding gaf tot een van de vele hoekschop pen waarmede de ontmoeting afgewerkt werd. een ruimschoots verdiende 2-1 over winning aan C S. Yprois latend. Beschouwingen. De nieuwe tactiek (zuivere WM) is meegevallen. Verleye. die nu regelmatiger kan optreden, onder de lat en Knockaert als stopper waren prach tig. Derous en Hollebeke goed in het ver vullen van hun onderscheiden opdracht, evenals Cam. Dumalin. Roger Vanbese laere was effenaf brillant. Zijn form bor relde boven en hij voelde zich bij machte het ganse terrein te beheersen. Aldus was het hem vaak te sterk gedwongen oog te houden op zijn rechtstreekse rivaal (in side Verschoore). Roger vermocht meer dan hem was opgelegd. Zijn tegenstrever brak geen potten en dit alles zette er hem toe aan zich uit te leven. Geen gra ten daarin te bespeuren, integendeelIn de gegeven omstandigheden mocht het en de doorsnee-toeschouwer heeft het wel licht niet eens opgemerkt dat Verschoore meer teugel had dan door de WM-metho- de toegelaten is. Toch hebben we er wil len op wijzen omdat thans geenszins spraak kan zijn van een tactische fout begaan door R. Vanbeselaere. de ster van het veld Meer een kwestie van im provisatie. hersenwerk of spontaniteit Tegen sterker insides zal Roger ongetwij feld stugger dekken. Het moet trouwens De voorhoede was bepaald het zwakste compartiment- De puntspelers bleven to taal in gebreke, vandaar dat de doelpun ten ditmaal op naam staan van de bin- nenspelers. dewelke bevredigden. Onte gensprekelijk een off-day van de mannen met het geschut of Del'Haye, Verschaeve en Vanrijckeghem. Bij de bezoekers maakten Lapauw. De paepe en Verougstraete het meeste op geld. Ille Spec.W. S. Houthulst - C. S. Y. 0-3 De halflinie Soenen-Dumalin M.-Bruneel wist bij W. S. Houthulst een overtuigen de veldmeerderheid te gaan afdwingen, maar heel wat kansen werden door de puntspelers verknoeid zelfde kwaal als bij de A's). De doelpunten die gescoord werden door de insides Devos en Cher- chye (2) waren er nochtans van formaat Mailliard en Cherchye waren de opval lendste Cercle-figuren. Jun.C. S. Y. - S. V. Moorslede 4-1 De juniors zetten hun zege-reeks voort en schonken S. V. Moorslede geen zweem van kans. Bonduwe. Herman H. en Cail- liau (2) lukten de C. S. Y.-goals. Vooral de beide treffers van Cailliau kwamen uit het bovenste schof. Met onze Lange markse vedette waren Deplancke G., De- wulf W en de halflinie de uitblinkers Cappoen maakte zijn heroptreden door op de rechtervleugel. ZONDAG AANSTAANDE: De eerste ploeg gaat op bezoek bij Da ring Blankenberge. Achter de Spuikom presteren de roodjes steeds voortreffelijk. Ook ditmaal verwachten we ons aan iets puik De Specialers krijgen te 15 uur Club Roeselare te gast. terwijl de juniors 's mor gens voor een harde derby staan bij W. S. leper. Op het Augustinusstadion debu teren te 10 uur de kadetten tegen de scholieren. Cercle-gasten. het beste MEDEDELING. Op Zondag 17 October a. s. komt C. S Yprois in lijn bij S. K. Deinze. Op de zelfde dag binden de juniors Vandenbus- sche Gilbert. Deplancke André en Cail liau Florent eveneens de shoe's aan om namelijk deel te nemen aan de eerste schiftingsmatchen van het seizoen inge richt door de Provinciale Juniorscommis sie ROGIMAR SUPPORTERSCLUB C. S. Y. Lokaal Au Casino Op Zondag 10 Oktober verplaatsing naar Blankenberge. Leden 30 fr. Niet-leden 40 fr. Vertrek om 13 uur. (i) V. G. Oostende B. S. Avelgem Dar. Blankenberge C. S. Yprois S. V. Wevelgem S. V. O. Ingelmunster Zwevegem Sport W. S. Houthulst W. S. leper Deerlijk Sport F. C. Knokke A. A. Moeskroen Eendracht Wervik F. C. Poperinge F. C. Roeselare W. S. Oudenburg (1) Plaats in deze kolom Het nummer 1 als U de thuisploeg gewonnen geeft. Het nummer 2 als U de bezoekende ploeg gewonnen geeft. Het teken X als U een drawn voorspelt. Hoeveel deelnemers zullen deze week het hoogste aantal punten behalen (of deknaam) (in blokletters) V 6 HET YPERSCH NIEUWS (Door deelnemer te bewaren) V. G. Oostende B. S. Avelgem Dar. Blankenberge C. S. Yprois S. V. Wevelgem S. V. O. Ingelmunster Zwevegem Sport W. S. Houthulst W. S. leper Deerlijk Sport F. C. Knokke A. A. Moeskroen Eendracht Wervik F. C. Poperinge F. C. Roeselare W. S. Oudenburg (967) Velen waren deze week geroepen, doch weinig uitverkoren Velen waren geroepen, want nogmaals kwamen 19 nieuwe namen onze reeds zo lange lijst aanvullen. Het aantal pronostiekliefhebbers schijnt zon der einde te zijn. Weinig waren echter uitverkoren, want daar hebben certitudenals Oostende en Roeselare voor gezorgd. Zij hebben voor de verrassing gezorgd, al was het dan geen aangename 9 punten waren te verdienen met de volgende uitslag 1X221212 Eén deelnemer lukte op het randje af, dit moeilijk resultaat, want slechts voor de match Deerlijk - Zwevegem sloeg hij de bal mis, zodat hij met 8 punten met de wekelijkse prijs van 100 fr. lopen gaat. Het is NOTE DRIE, wonende op de Cité Ligy, die we voor zijn (of haar) mooi resultaat gelukwensen. 2 deelnemers met 7 punten Dequidt Walter. Tavenier Jacqueline. 5 deelnemers met 6 puntenAndries Robert. Bogaert Oscar, Boudry Rodolphe. Gouwy Henri, Vermote Gaston. 26 deelnemers met 5 punten Beddeleem Jackie. Beddeleem Jacques. Beddeleem Jo seph. Carmen, Cnockaert Roger. Decrock Daniel. Decrock Jeanine, Depoorter Leon. Dooms Rafael. Ghesquière Marcel. Houck Francine, Labaere Leonce, Mw. Labaere Willy. Lelong Eddy, Marie, Meulebrouck Maurice. Parmentier Jacques, Petrus. Pyck Jacqueline. Remary, Rodolphe, Titeka Ju- iien. Tytgat Francois, Vandenberghe Cy- riel Vanhecke Leon. Victoor Roger. Het groot peloton bestaat deze week uit 93 man, elk met 3 punten. 10 deelne mers bekwamen slechts 1 punt. ENKELE OPMERKINGEN Op aanvraag van enkele nieuwe deelnemers, versnelden we nogmaalsDe bijvraag werd slechts ingesteld om bij gebeurlijk samenkomen van verschillende deelnemers met het hoogste aantal pun ten. de winnaar aan te duiden. Wie in de week het hoogste aantal punten behaald heeft en dit getal van gelukkigen raadt of het dichtst benadert, wint de weke lijkse prijs van 100 fr. Natuurlijk dat men door niet-invullen van de bijvraag. bij gebeurlijk ex-aequo. alle kansen op winnen verliest. Jf, Een persoonlijke mededeling voor Ghesquière MarcelUw opmerking werd juist bevonden en U hadt dus wel degelijk 22 punten. We maken er tevens onze pronostiek liefhebbers attent op. dat ze bij gebeurlijk twijfelen aan het aantal punten, dat ze totnogtoe behaalden, dit bereidwillig ter drukkerij zal medegedeeld worden. «D Een tweede persoonlijke medede ling is gericht tot Peperstraete AgnesOp uw bulletijn waren 3 kolommen met uit slagen ingevuld. We hebben de kolom, met A aangeduid en ingevuld met dezelfde inkt als de ingevulde naam, als geldend resultaat beschouwd, namelijk 3 punten. We zouden nochtans vragen, slechts één resultaat in te vullen, daar meerdere re sultaten verwarring en betwisting mee brengen. HET HUIDIG KLASSEMENT De leiders van verleden week hebben zichtbaar op hun lauweren gerust en heb ben zich allen met een geringe punten- oogst tevreden gesteld. Hun onmiddellijke volgers hebben er dankbaar gebruik van gemaakt om bij te springen en zich weer bij de kopgroepen te nestelen. Het klassement ziet er nu als volgt uit 1) Coppin Joseph, 29 punten. 2) 2 deelnemers met 28 p.Big Boy en Mylle Eudoxie. 4) 6 deelnemers met 27 p.: Basket. Bed deleem Jacques, Beddeleem Joseph, Ghes quière Marcel. Simmar. Vanlimburg Elza 10) 12 deelnemers met 26 p.: Demarez Maurice. Deprez Maria, Goerlant André. Gouwy Henri. Muylle Maria, Noppe Mau rice. Notebaert André, Pickel Henri. Rick, Saesen Albert. Tancré Maurice, Van- daele C. 22) 7 deelnemers met 25 p.Hollebeke Marie-M.. Lewyllie Maurice, Ping Pong 36. Yar.ilammc- Daniel, Vandermeeren Ger- maine, Van Nieuwenhuyze Kamiel, Ver- me errch Julien. 29) 20 deelnemers met 24 p. Annie, Secoelcen. Jackie, Bogaert Oscar, Burg- graeve Gerard Burggraeve Hubert, Cat- teeuw Roger, Debergh Jules, Dehaene Noël. Indervuyst Georges, Ketels Alois. Notebaert Leon. Pauwels Jacques, Pyck Lucien. Remary. Sampers Julien, Souxdorf Raoul Staelen Maria, Tytgat Francois, Verhack André, Verhaeghe Roger. 49) Ié deelnemers met 23 p.: Blomme Albert, Bonneel S.. Decroo André. Deleer- snijdcr Michel. Dequecker Emiel, Gallin Bertha. Gauquie Louis, Gruwier Maurice, Hollebeke Gilbert. Messiaen Henri. Mor- lion Daniel, Neyrinck Edgard. Nuyttens Ghlila n. Pickel Lucien. Schreel Eugeen. Vermote Gaston. ervolgens komen 16 deelnemers met 22 punten. REDACTIE. T KAMP VAN WHITE STAR F. C. Poperinge - W. S. leper 2-1 De eerste aanvallen gaan uit van de thuisspelers. welke onmiddellijk gevaar aanbrengen voor het White Star-doel en een paar open kansen verkijken. De beurt komt aan onze rood-witten. maar ook bij hen mangelt het eindshot waarbij De- witte en Tresy een reuzenkans zien ver vliegen. Beide ploegen geven flink door en om de beurt krijgen ze gelegenheid hun voetbalkunde te laten gelden. De ver dedigingen moeten zich schrap gaan plaat sen. maar zullen niettemin de bovenhand behouden tegenover de aanvallende voor hoeden Een uitval langs Dewitte wordt goed afgewerkt, maar Clubs doelman dui kelt naar de juiste plaats en het gevaar voor rood-geel is terug geweken. Ook Tre sy blijft niet werkloos toezien, maar zal nipt nevens het houtwerk belanden De rust is in aantocht maar de weinige over blijvende seconden brengen een aanval langs linksbuiten Orbie. welke Deneckere die uitglijdt, voorbij rent, en juist nevens de paal het openingsdoel voor Club zal aantekenen. Na de rust krijgen we een futloos voet- balvertoon voorgeschoteld en in 't bijzon der de White Star-ploeg legt weinig strijd lust aan de dag. Aan beide zijden vormen de verdedigingen het beste gedeelte en vandaar dan ook dat moet gewacht tot om het half uur, om op ontsnapping door Club. een nieuw doelpunt te zien geboren wor den. Het ogenblik tot de allesgevende mi nuten door de sterjongens was aangebro ken. Honderden supporters welke rondom de omheining stonden samengeschaard moedigden in blok onze jongens aan en

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 5