CINEMA FLORA De Piraten der Zuiaerzeeën MOTOSPORT BASKET BALL WIELRljDEN ALFRED DEKEYSER HET VPERSl'H NIEUWS Biz 6 16-19- U 4* Kris kras door het rijk van Koning Voetbal Op voetbalgebied is hel tegenwoordig al systeem en strategie dat de klok slaat Techniek schijnt in de schaduw te leven der tactiek en nochtans bet tweede is slechts doeltreffend wanneer het geba seerd is op het eerste. WM of WV, stop- perspel of third-back-game zijn heden ten dage menu du jour bijzover dat in de ere-klasse alleen nog F- C. Antwerp en Racing Mecbelen ouderwetsoptreden en als conservatieven mogen worden be schouwd. Beide verenigingen bekleden momenteel een niet onaardige plaats in de rangschikking en vertonen wellicht het fraaiste voetbal, maar vandaag de dag is de hoofdzaak punten (lees: geld> ver zamelen en moet het kantwerk logisch de baan ruimen voor minder aangename zetten- WM met al zijn afkooksels is in de eerste plaats een safety first methode Dekken en beletten dat de tegenstrever doelt! Het gaat zover dat het spel met drie backs en twee helpende halfs niet veilig genoeg meer wordt geacht en Tilleur bvb de troef Pannaye aanwendt als vierde-back of doublure van de stopper. Met de kee per komen we aldus tot zeven verdedigers Waar gaan we naartoe Wie was het weer die verklaarde dat de beste verde diging de aanval is? Olympic Charleroi verkeert in benarde papieren en blijkt dit toe te schrijven aan het feit dat de spelers de tourbillon-methode nog niet ten volle beheersen Tourbillon-systeem In duide lijker termen geordende warboel of WM naar het Frans recept. Voor iemand die de grens oversteekt en te Roubaix of te Rijsel de Franse profs gaat aan het werk zien. is het opvallend hoe soms 20 spelers op hetzelfde vierde van het speelveld evo lueren. terwijl al het overige van, het terrein uitsluitend domein blijkt te zijn der doelwachters. Switch, permutatie en op het eerste zicht ordeloos over en weer geloop, maar in de grond meesterlijke techniek, ploegspel en verstandhouding onder de spelers tot in de puntjes. Onge veer een jaar geleden zagen we de ont moeting Olympic Rijsel-Stade Reims (OjO). De Zuidergetinte Sinibaidi werd aange kondigd als midvoor bij de gasten, doch speelde gedurende de match zeven, acht plaatsen. Hij ging opereren als stopper, terwijl de eigenlijke derde-back voor een ogenblikje naar de vleugel verhuisde om dan via de kanthalf-post naar zijn oude liefde terug te keren. Inmiddels leidde een back de aanval, enzomeer... Dit alles gebeurde zonder commando, gevarieerd en intuïtief Wijzen we er terloops op dpi deze Sinibaidi thans gekozen werd om dé kleurling Ben Barek in de Franse Nationale ploeg te vervangen. Tevens werden niet minder dan 5 spelers van Stade Reims aangeduid om tegen de Bel gische formatie te Colombes uit te ko men, We mogen du6 veronderstellen dat Carré en maats met de tourbiilon zullen at te rekenen hebben. Daarmede zijn we verzeild in de vooruitzichten van de in ternationale match Frankrijk-België. die dus Zondag a. s betwist wordt, nadat het op touw zetten ervan lange tijd aan een zijden draadje zweefde. De beide elftal len zijn gekend en de geselectionneerden nq?mgn :i', Daenen (Tilleur)) Aernoudtt Anoul (Bercbem) (F. C. Luik) Cuppens Carré Henriet (F. C. M.) (F.C.X*) (S C Charleroi) 1» Govard Chaves (P.-C. Is) (Gantoise) Bertrand Mermans Thirifays tOl. Charleroi) (Anderl.) (S. C. Ch.) ReservenMeert (Sp. And.). Pannaye (Tillèur) Debuck (Eendr Aalst) en Ceu- leers <R Brussel) Da Rui (Roubaix) Huguet Marche (St-Dflenne) (Reims) Prouff Cuissard Hon (Reims) (St. Etienne) (Stade) Batteux Sinibaidi (Reims) (Reims) Baillbt Baratte Flamion (Metz) (RijsseT) (Reims) De Belgische t elf kent een overwegen de Waalse meerderheid. Elenienten uit onze Provincie zijn er trouwens sinds lang niet in. Op zichzelfis dit uit te lèggën. daar de kandidaat-internationalen in Westvla anderen dun gezaaid zijn. Waar is de tijd Boe de ploeg ook vatbaar is voor critiek en door de Vlamingen wei nig geestdriftig kan worden onthand, mo ge Bertrand en consoorten door hun en thousiasme het voorziene technische en territoriaal overwicht der Fransen com penseren. zodat een eervol resultaat wordt bereikt- Kan onze Provincie zich niet verheu gen in het bezit van een vertegenwoor diger bij de Rode Duivels, zo prijken voor lopig twee Westvlaamse teams aan de leiding in de landelijke competitie der hogere afdelingen. Club Brugge in Eer ste Afdeling en A S. Oostende in Bevor dering Bij de Club uit de Breydelstede is het een stadsgenoot die als midvoor fun geert en we deien dus in de eer. Spijtig dat Jean-Pierre Vandenbossche de laat ste weken echter hoefde belet te verkla ren wegens een gekneusde rib. Ook bij de ardere Brugse eersteklasser is het een streekgenoot die de plak zwaait, nl- Mar cel Pertry. dewelke Zondag jl. de derby tegen S. K Roeselare in het voordeel van zijr club beslechtte (1-0). In Promotie ging vorige speeldag het treffen R. C Hareibeke'- S. V. Waregem door. De twee hevige concurrenten van C- S. Yprois van voor twee jaarRuim 8 000 toeschouwers woonden het treffen bij en waar verwacht werd dat de ontmoeting een reukje zou hebhei. (naar aanleiding van incidenten toen beiden in lie Prov. optraden), liep alles vlo' van stapel en was het Waregem. die met 0-1 de zege in de wacht sleepte en err. onderscheiding te meer in haar nieuw milieu verwierf Voorwaar S. V. Waregem doet het goed. Hetzelfde kan echter niet gezegd van de Ratjes, dewelke het over de ander boeg zullen dienen te gooier, willen ze het lot van S. V- Wevel- gem ontgaan De Provinciaiers hielden een locale dag. Slechts 4 doelpunten wer den aan de bezoekers toegestaan en met twee ervan kwam Deerlijk binnen onze muren White Star vloeren. In de rang schikking heeft V. G. Oostende zich we ten op kop te nestelen en bezetten onze Ieperse ploegen allesbehalve een illustere plaa's. 1 Kan verkeren en laat ons hopen dat het spoedig gebeurt ROGYPRIS- Voor onze Voetbal-« Fans In een kalender die door een grote Franse Club van het Noorden gepubliceerd werd. wordt een mooie oproep gericht tot de voetbalsupporters. Voetbalsupporters zijn nu eenmaal over al de zelfden, zodat ook onze eigen fans er een klein lesje kunnen uit putten De sport is een spel Voor de eer der Sport eerbiedigt de spelregels Het hard spel doodt het spel en kan Uw tegenstander doden Eerbiedigt de scheidsrechter Hij oordeelt wat hij ziet. Hoe hij het ziet. Van waar hij het ziet Eerbiedigt U zelfGaat U niet te bui ten Gekken vechtenZwakken maken ruzie De echte sportman ziet. oordeelt en zwijgt:::» rogisa <»aor STAD IEPER ZAAL LAPIERE - D HONDTSTRAAT ZONDAG 24 OCTOBER 1948 groot C. S. Y.-SUPPORTERSBAL met grote KOSTELOZE TOMBOLA Begin te 18 u. tot 24 u. - Inkom 15 fr. Zondag a. s. ter gelegenheid van de rust dag voor beide ploegen gaat er een oefen- wedstrijd door om 10 uur. JAGSTON DE GROTE MOTO-CROSS VAN DE IEPERSE MOTO-CLUB Morgen Zondag wordt een hoogdag voor de Motosport in onze streek Op de ter reinen van de heer Camiel Decroix aan het Hooge, gaat de prachtige moto-cross door ingericht door de Ieperse Motoclub Deze wedstrijden zijn begiftigd met 25 000 fr. prijzen en talrijke bekers, ge schonken o. a. door de Brouwerij Les trois Reis de Iepersche Centrale Brou werij. Brouwerij Jean Vandevyver. Brou werij Van Eecke van Langemark, Brou werij Bayaeri van Beselare en het geken de huis Vanlede van leper Onze Ieperse cracks Soenen Biiiiau Vandendriessche. Coekelberghs Milleville. Staessen enz zullen er hun hartje kun nen ophalen, want benevens Derycke uit Wondelgem. Heydens uit Kuurne (die reeds 15 eerste prijzen wegkaapte). Bru- neel en Denys uit Poperinge, werd deze week nog de' bekende crosser André Van Heuverzwijn gecontracteerd, kampioen van België, die niet minder dan 52 overwin ningen behaalde Het wordt waarlijk een spektakel uit het bovenste schof en de talrijke liefheb bers zullen er werkelijk kunnen genieten De cross vangt aan te 14.30 u. Speciale autobussen zullen de verbinding met leper verzekeren, aan de prijs van 10 fr. voor heen- en terugreis. Vertrek aan Kosmos- Toerisme. Verder kunnen we nog mededelen dat Alfons Soenen er voor de eerste maal de dodensprong zal uitvoeren. Dit alleen is reeds de verplaatsing waard. Dus sportliefhebbersAllen naar het Hooge op Zondag 17 Oktober Stelt U voor Eer. machtige super productie in TECHNICOLOR van de ongeëvenaarde Cecil B. De Mille ,LES NAUFRAGEÜRS DES MERS DU SUD) met Ray Milland, Paulette Coddard en |ohn Way„e .MO. Een Heroïsche strijd tussen Eer en Liefde. Artie spanning en avontuur. Een afschuwelijk gevecht met een reuzen-inktvis op de bodem der zee. Dit alles ir. eer. wonderlijke technicolor die deze film maakt tot de Cinematografische gebeurtenis \an het jaar. TOMISCMOM Bevordering: Kortrijk Sp. - leper 5,7-23 De basketmatch die verleden Zondagna middag op het terrein van Sport betwist werd. is opnieuw op een nederlaag voor de onzen uitgelopen Ongetwijfeld zal door de lezer, aan de Ieperse club een flauwe prestatie toegeschreven worden. Zeker geven de cijfers voldoende het mees terschap der Leiezonen weer, doch deze geven zeker de juiste spelverhoudingen niet aan. Inderdaad, naar het einde toe van de match, ging het er bij rood-wit wat onverschillig en slordig aan toe Met gevolg dat de scoor er natuurlijk op zijn lelijkst is gaan uitzien. Inzake techniek mogen wij nochtans ge rust zeggen, dat het ondervindingrijke Kortrijk hoegenaamd niet ver boven ons reikte, alhoewel dit team op zijn geheel nog zeker een meerdere op ons blijft. Doch vooral aan uithoudingsvermogen zijn we tekort gekomen En de slordigheid der laatste minuten kan er zijn oorzaak in vinden. In verbluffend snel tempo werd opgezet, en gedurende de eerste tien minuten kon den ze ons niet in het minst afschrikken. De stand was alsdan nog niet fel opgedre ven (10-8) en een ogenblik zelf. leidde leper met 4-6. De vermoeidheid deed zich naderhand al te snel gevoelen en werd er in vervanging voorzien. Voor het spel zich echter weer normaal ging aanpassen was de achter stand reeds ernstig Van die achterstand in t<* lopen bij Kortrijk was geen spraak meer. doch van kafm-beredeneerd en snel spel. kwam bij de leperlingen jammer ge noeg niet bijster veel meer in huis. Ont houden we ook dat Kortrijk een zeer ern stig kandidaat is voor de titel in Promotie. De grote oorzaak van het verlies is dus niet zozeer op gebied van techniek te zoe ken, (aan de rust was de stand normaal in Ons nadeel26-15) maar wel in het ge brek aan uithoudingsvermogen bij de Ie perse ploeg. En bij vervanging doet zich dan het gebrek aan oefening bij sommigen en bij andèren het gemis aan doorzicht doorvoelen, wat weinig versterkend is voor een ploeg die zich met hand en tand te weren heeft Aan die gebreken kan geluk- kiglijk nog verholpen worden, en bezitten we daarbij een degelijke reserveploeg. In alle sportiviteit is de wedstrijd ver lopen en kwam het einde van een aange name Sportnamiddag. De ploegenIEPER De Beek (5+1). Delhem (2 0), Merleve- de (2 2). Dumon (0+2), Gruwez (3 3). Debeuf (0 2). Mottrie (0+0). Degroot" (0 0). Andries (0+0). KORTRIJK Dedeken Walter (2 4), Dedeken Wim (2 6). Vandenheede (10 0). Kesteloot (12 9). Glorieux (0+i). Goemaere (0+4), Devos (0+0). Taeyman (6 0), V. Ghelu- we (0+0). N. B. In de drie tot nog toe gespeelde wedstrijden behaalde B B C. leper drie maal 23 punten Olbak - leper (15-23) leper - Oudenaarde (23-24) Kortrijk - leper (57-23). ReservenKortrijk Sp. leper 25-23. Hier was het tempo heel wat lager, doch niets belet ons te zeggen dat er gedurende gans de match door, duchtig en fair werd doorgezet Er dient hier en daar nog ge wezen op technische tekortkomingen, doch aan geestdrift ontbreekt het hier evenmin. Hun aanpassing tegen promotieploegen blijft echter nog iets onzekers. Ze hebben een mooie speeldag achter de rug. en zonder vrees mogen ze de komst van Ronse verwachten. De oefeningen blij ven steeds stipt doorgaan op het Esplana deplein. en de regelmaat hierin blijft de eerste vereiste. Aan de rust leidden de on zen nog met 9-12. om zeer nipt te moeten toegeven op het einde. De Ploegen IEPER Gruwez G. (0+0), Andries (0+0), W. Fiers (0 0), Degroote (12 17), Souvage (0+4), Mus (0+0), Claeys (0+0), Fiers Ch. (0 0), Andries (0+0). KORTRIJK Goethlals (0+0), V. Gheluwe (0+0), Devos (0 4). Desmet (4 8), Callewaert (0+4). Delrue (5 0), Vandemaele (0+0). DE MOTOCROSS TE ABEELE (GRENS) Zondag laatst hadden te Abeele (Grens) op het terrein van Marcel Derycke, mo towedstrijden plants, die een goed succes kenden en waaraan ook de kleppers van de Ieperse motoclub deelnamen. We laten hier de uitslagen volgen le koers (tegen 't uurwerk) 1) Soenen Alfons, leper, de 700 m. in 53 sec. (gemid* 74 km. per uur). 2e koers (Ie Reeks): 9 vertrekkers: 1) Soenen; 2) Biiiiau3) Calus4) Stickelbout. 3e koers (lie Reeks) 9 vertrekkers 1) Derycke 2) Denys 3) Vandendries sche 4) Milleville. 4e koers (Herkansing) 10 vertrekkers 1) Coekelberghs; 2) Vandaele 3) Min ne; 4) Bruneel. 5e koers (Finale) 12 vertrekkers 1) Stickelbout; 2) Soenen; 3) Biiiiau; 4) Calus 5) Coekelbgrghs6) Bruneel 7) Denys Koersuitslagen BIJ DE LIEFHEBBERS R. Jonckheere wint voor eigen volk te Westroozebeke 23 renners verschenen aan de start. Raphael Jonckheere hield eraan voor eigen volk zijn kunde te tonen. Na her haalde demarrages kon hij samen met Minne en Meerseman de groep ontvluch ten. Deze drie werden niet meer bijge haald en in de eindspurt klopte Jonck heere Minne van één en Meerseman met 2 lengten. De uitslag: 1) Jonckheere Raphael, de 100 km. in 3 15 min.2) Minne Maurits op 1 lengte3) Meerséman Roger op 2 lengten4) Labaere Willem op 1 min. 5) Feys Lucien 6) Volant Arthur7) De- poorter Lucien (Boezinge) 8) Van Over- berghe9) De Ceuninck Roger; 10) Win- ne Roger 11) Willaert Maurice 12) Kint. BIJ DE NIEUWELINGEN Proven 14 vertrekkers. 1) Van de Voorde, de 75 km. in 1 u. 56' 2) Verbeke, op 3 lengten 3) Ryckewaert 4) Cloet5) D'Herck 6) Olivier; 7) De- zitter 8) Van Welsenaere 9) Aeck 10) Debel Proven 23 vertrekkers. 1) Cloet, 65 km. in 2 u. 5 min.; 2) Op- linus op 1 lengte3) Desmedt4) Jacob 5) Devoghel6) Gillebert7) Vanhee 8) Ryckewaert9) Verbeke 10) Vuylsteke IV. ABDIJEN IN ONS LAND Aangekondigde koersen NIEUWELINGEN Zi llebeke-Gelu vel d Op Zondag 17 October 1948 te 14 uur Grote Wielerwedstrijd voor Nieuwelingen B. W. B. Grote prijs Roger Verbeke over een afstand Van 60 km. 2.500 fr prijzen en premiën en prachtbeker Inschrijving en vertrek bij M. Vanhulle. herberg 't Kantientje, Meenensteenweg. Aankomst en Prijsuitdeling bij M. Mar cel Cauchez. herberg de Sportwereld. M eenensteenweg WegwijzerGeluveld-Kantientje. Bese- iare. Zonnebeke. Zandberg. Geluveld-Kan tientje. WERELDKAMPIOEN SCHOTTE OP DE MASSASPORTAVOND Donderdag 28 October te 20 uureen grote dag voor leper. Wereldkampioen Briek Schotte op de Massasportavond onder leiding van Spor- ta afdeling leper- Met medewerking van dagblad Het Volk i en t Radio Barco Na een woord van hulde door de Heer Burgemeester der stad zal Briek Schotte ons 3/4 uur vertellen over zijn schitteren de loopbaan. Daarnaast krijgen wij een welgevuld programma uit de bovenste schuif. Zie volledig programma op de affichen Wij krijgen die Donderdagavond waar voor ons geld. Prijzen der plaatsen40. 25 en 10 fr. Kaarten te vragenin Café Boerenhol. Vandepeereboomplaats. leper. Tel. 246. Ongeveer half-weg An^verpen - Turn hout op zowat 20. km- vSi de Schelde- stad ligt het eerste der beide Malie-dor pen. nl. Westmalle. Even voor we aan het eigenlijke dorp komen brengt een laan ons naar dg Trap pistenabdij Het ontstaan van deze abdij in de Ant werpse Kempen was zeer eigenaardig. Prof Floris Prims, de bekende archivaris van de stad Antwerpen vertelt er ons on geveer het volgende over Een Trappist uit de abdij van de Trappe, in de Ome. was in het jaar 1791 met 24 broeders uitgeweken naar Zwitserland, om -wille van de Revolutie in Frankrijk. Daar het aantal kloosterlingen, dat in Zwitser land verblijf mocht kiezen beperkt was, zcu men het elders beproeven, en wel in Canada Te Antwerpen aangekomen wer den de Paters echter door de toenmalige bisschop opgehouden die een dergelijk klooster in zijn bisdom verlangde. Rijke families 'stonden de bisschop financieel ter zijde en bezorgden aan de paters een hoe ve in de Kempen. Het aangekochte goed heette Nooit rustig een naam die won derwel het rusteloze werk van de Trap pisten zou kenmerken. En zo begon dus de kloostergemeente stilaan uitbreiding te nemen. Waar in de tijd der stichting geen enkele weg in de nabijheid der abdij bestond werd echter in Napoleon's tijd een grote nieuwe baan Antwerpen - Turnhout aangelegd, dwars door de heide en door geen enkele ge- meentekom een echte strategische baan. Zo kwam echter het goed der Trappistèn in de onmiddellijke nabijheid van het toenmalige moderne verkeer! De abdij ontwikkelde zich buitengewoon snel en wat er thans, na meer dan 150 jaar, van geworden is. moet u zelf gaan zien in deze enige mooie streek. Van Westmalle uit gaat het door een uiterst rustig en schilderachtige streek naar het zuiden der provincie toe, tot' aan hel dorpje Westerloo. Van daaruit leid; een prachtige weg ngar Tongerloo.) en - onze tocht eindigt aan de abdij met een dor schoonste lindendreven van ons land met bomen van meer dan 150 jaar oud De heerlijke Norbertijnerabdij van Tongerloo werd gesticht in 1130 door de toenmalige abdij van St Michiel te Ant werpen. Zij ontwikkelde zich tot een der voornaamste centra van geestelijk en cultureel leven in de Kempen Ook op politiek gebied speelde zij een belang rijke rol. vooral in de strijd tegen de Oostenrijkse keizer Jozef II. Tijdens de Franse tijd werden haar kloosterlingen verbannèner grepen gevechten plaats tijden., de periode van de Boerenkrijg (deze gebeurtenissen werden deze zomer herdacht ter gelegenheid van een groots opgevat Jeugdkamp). Het was slechts in 1840 dat de overblijvende kloosterlingen opnieuw konden bezit nemen van de abdij-, gebouwen. In het jaar 1928. twintig ai. geleden dus, had een hevige brand piaa" en vijf grote vleugels van het gebou* met de kapittelzaal, de sacristie, het me seura en de bibliotheek, de toren en be; dak der abdijkerk werden de prooi de- vlammen. Sedert dien zijn echter de meeste spo. ren van deze ramp verdwenen, dank t de onverdroten ijver van de kloostenK gen. En voor wie houdt van namen ku'. nen we mededelen dat de bekende schi;. oer Pater Kallist Fimmers alsook de ie;, der van de sportmannen in Spona i Pater Van Clé, beiden kloosterlingen zi van da abdij van Tongerloo. Na uns bezoek aan de prachtige abc van Tongerloo kunnen we in het voc: bijgaan nog even het heerlijke dorp We terloo bezoeken. Lust het ons de eije aardige gemeente Geel met zijn krank- zinnigenkolonie te gaan bezoeken, dan dit geenszins een omweg naar Mol, de ui;, ge.strektste gemeente van het land. Van de Zuidelijke grens naar he: Noordelijk eindpunt is er inderdaad et- afstand van ruim 20 km. In dat uiten!; verlaten hoekje van de provincie Antue: pen ligt de indrukwekkende abdij var Postel. Postel is eveneens een Norbertijn of Premonstratenzer-abdij. Zij is een oude bezitting van de abdij van Floreffe, werd in 1140 gesticht, maar scheidde in 16/ van de moederabdij af Dit geschiedde 0: der het bestuur van de eerste abt Ror baut Colibrant. Na meer dan honder- vijftig jaar wel en wee werd de abc. tijdens de Franse tijd afgeschaft in 17E7 maar de Heren van Postel keerden na jaar terug,1 nml. in 1847. Ter gelegenhes van de honderdste verjaring dier gelui: kige gebeurtenis werd een prachtig nieuwe beiaard ingehuldigd verleden ja: en wel in een slanke klokkentoren r Vlaamse Renaissance uit 1610. De klooi terkerk der abdij is buitengewoon men waardig. Zij is in Rijnlandse Roroaar+ stijl en heeft nog delen uit de twaalfd; dertiende eeuw; zij werd herwerkt streeks 1630. Alleen de toren is uit 18e eeuw De kloostergebouwen hebben een stat en voornaam uitzichtde voorgevel hee: eer. rechterdeel uit de 17e eeuw. het nu: dengedeeite is in Louis XV (1743) en. linkervleugel dateert uit 1713. Daar: werd nog van de oude abdij een uitc: stemmige ingangspoort met landeli; poortiershuis gehouden. Buiten een rijke verzameling schink rijen en meubels bezit Postel een onscfc bare bibliotheek. Voeg daarbij dat <5 abdij zelf in een buitengewoon schiik' achtige omgeving ligt, met bossen, moerr en vennen, waaronder een der uitgestrer s'te het Hoog-Moer is. Is dat alles niet voldoende om eens k bezoek te wagen aan de nog bestaar, abdijen uit de Kempen VIAT0- Lening tot Wederopbouw I LOT VAN 1.000.000 FRANK Trekking van 9 Oktober De uitslag van de 45ste trekking van de Lening tot Wederopbouw luidt 1 000 000 fr. Reeks: 1038 nr. 0 206 Verwoesf-e Gewesten 1922 1 LOT VAN 250.000 FRANK De uitslag van de 305ste trekking van de Verwoeste Gewesten 1922 luidt - 250.000 fr. Reeks: 117 701 nr. 15 100.000 fr. Reeks71.277 nr. 15 De overige reeksen van deze obligatiën zijn uitbetaalbaar met 312,50 fr. en 300 fr Voor uw schrijf- en rekenmachines wendt U tot het huis Werktuigkundi£-technieker 62. Waterkasteelstr. YPER. Tel. 415 Herstellingen - Onderhoud - Verhoring** In uw voordeelkoopt machines op uw streek en aan een vakman. (539) OORLOGSSCHADE ZITDAGEN De Coöperatief voor Oorlogsscdai-e op de volgende gemeenten een houden, waar de geteisterden 2IC-' nen wenden voor alle inlichtingen hun oorlogsschade betreffen- Maandag 18 Oktober 1948Ieper' Leest elke week HET YPERSCH NIEUWS 'Jff* Rouwbrieven en rouwgedacb worden in minimum - tij® imobties 4) door de i Drukkerij DU 34, Boterstraat Verzorgde uitvoering van huwelijksaankondigingen- Grote keus van spijskaart**- - lEPgf

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 6