CINEMA FLORA Het Feest der Rijkswacht Het eiland der verloren mannen Albert SLOSSE - DIERYCK kiften Stelt U voor Dorothy Larrour, Eddie Bracken en Gil Lamb UNE BELLE GARCE HENGELSPORT EXAMEN UITSLAGEN Geheimzinnige verdrinking te Neerwaasten Winston Churchill in de provincie HET YPEBSCH NIEUWSBH 4 2S-1R-1MR Zaterdag vierde het District leper der waarna de stoet zich begaf naar de ka- Rijkswacht het jaarlijkse feest van dit zerne. waar nog een indrukwekkende prachtige keurkorps. De dag werd inge- plechtigheid moest plaats grijpen zet met een plechtige Dienst in de Sint Overheden rijkswachters en genodigden Maartenskathedraal. opgedragen door Z. I waren opgesteld in een vierkant op de E. H Deken Verhaeghe. Voor bet hoofdal- koer der kazerne. Onder de tonen van de taar was een katafalk opgesteld, omringd Brabanconne werd de nationale driekleur door een erewacht Onder de aanwezigen aan de eremast gehesen, waarna kolonel I hei enige doei konden we opmerkenKolonel Fifis. Ge- bieds bevelhebber Commandant Vanden- bruwaene Compagniebevelhebber Kapi tein Vekemans Districtbevelhebber van Kortrijk. Luitenant Van Latum district- bevelhebber van leper. Lt Millicher der Rijkswacht van Hazebrouck. verder ge- pens kapitein Petit, gewezen Districtbe velhebber van leper, dhr Vermoere. Voor zitter van de Verbroedering der Rijks wacht. volksvertegenwoordigers Stubbe en Lefere burgemeester Vanderghote. kapi tein Samyn van de Opruimingsdienst der Genie Controleur der Douanen Meurant. politiekommissaris Maertens met adjunk- ten Goemaere en Huyghebaert. verder nog tal van personaliteiten uit de gerechte lijke. administratieve en politieke krin gen. De dienst werd druk bijgewoond door het publiek dat een groot gedeelte der kerk vulde Onder de Consecratie bliezen de trom petten van de Harmonie der Rijkswacht het «Te Velde», waarna Mej. Daelemans. begeleid op het orgel door dhr. Maurice Baert. een paar puike aria's ten gehore bracht. Na de Kerkelijke plechtigheid werd de stoet hervormd Voorafgegaan door de Harmonie van Kortrijk. die een bijzon der puike indruk liet. begaven de perso naliteiten en genodigden zich naar het Ge denkteken der Yperse gesneuvelden. Lui tenant Van Latum sprak daar volgende rede uit. eerst in het Nederlands en ver volgens in het Frans Vandaag zijn we verenigd om het Feest van de Rijkswacht te vieren, om de roem rijke wapenfeiten uit haar geschiedenis te herdenken en hulde te brengen aan dezen der onzen dietijdens de oorlog of in vre destijd. hun dapperheid en zelfverlooche ning met de dood hebben betaald. Het is juist 34 jaar geleden dat te Eede molen het bloedig gevecht plaats greep tijdens hetwelk een klein detachement rijkswachters, onder het bevel van Kapitein FKEMAULT. zich met roem overlaadde. Door dit gehucht hardnekkig tegen be langrijke vijandelijke strijdkrachten te verdedigen, vielen kapitein FREMAULT, vijf rijkswachters en vijf vrijwilligers op het veld van eer. Maar deze roemrijke daad, hoe schitte rend ook, mag de andere heldhaftige fei ten en daden van zelfverloochening der andere fracties van ons elitekorps niet in de schaduw stellen. Kumptich, Snaaskerke, Vladsloo, Saint- Georges zijn namen die bij ons dezelfde weerklank hebben als deze van Luik en IJzer. Er dient ook aan herinnerd dat, bij de aanvang van de veldtocht, 120 onderofficie ren der Rijkswacht tot de rang van onder luitenant bij de infanterie werden aange steld en dat zij moedig hun pelotons ten strijde voerden, namelijk tijdens de glorie rijke en bloedige gevechten aan de Ijzer en te Steenstrate. Terwijl de heldhaftige overblijfselen van ons klein leger bij de tragische veldslag aan de IJicr in de strijd gewikkeld waren met merkelijk hogere vijandelijke strijdkrach ten. organiseerde de prevotale Rijkswacht, gehecht aan ieder gemengde brigade, met kalmte en koelbloedigheid de politie op het slagveld. Het opperbevel betuigde haar daarvoor zijn grootste lof- Haast overal zonder beschutting opge steld op verplichte en dikwijls gebombar deerde doorgangspunten die de toegang tot de strijdzone beheersten, of aan de uitgan gen der kantonnementen waarvan de toe gang diende beperkt of verboden, heeft de Rijkswacht daarna tijdens de ganse duur van de veldtocht, haar onontbeerlijke aan wezigheid in de frontzone gehandhaafd om er de politie te verzekeren en voor de vei ligheid van de troepen te waken. Nood zakelijke en doelmatige, doch ook ondank bare opdrachten die ze zonder verzwak king vervulde tot algehele voldoening van Het hoger commando en, ondanks vele woordspelingenomringd van het vertrou wen van elk goed soldaat- Tijdens de eerste wereldoorlog heeft de Rijkswacht met haar doden, gekwetsten en invaliden, een dure tol betaald aan de overurinning. Maar deze offers werden niet nutteloos gebracht. De namen van onze onbekende helden hebben aan hun opvolgers de weg die ze dienden te volgen, verheerlijkt en afgebakend. En toen op 10 Mei 1940 de erfvijand een bliksemaanval inzette en opnieuw, trots het gegeven woord, ons vaderland binnenrukte, verzette de ganse Rijkswacht zich tegen de overweldiger. Na een belangrijk aandeel te hebben ge nomen in de achttiendaagse veldtocht, werd de Rijkswacht naar haar garnizoenen uit vredestijd teruggezonden, waar zij de meest tragische bladzijde uit haar geschie denis ging beleven. Bezield met een onwrikbaar vertrouwen in de toekomst van België, heeft zij bij de aanvang van de tweede bezetting bewezen zich niet te willen neerleggen bij de op 28 Mei 1940 geschapen toestand. Midden de passies, de heb- en zelfzucht die deze sombere dagen kenmerkten, span den de leden van de Rijkswacht zich door een soepele doch krachtdadige actie in om de verordeningen en het juk van de vijand voor hun medeburgers draaglijker te ma ken. Talrijk zijn degenen die in de gehei me diensten werkten en in de weerstands bewegingen ijverden, aldus bijdragende tot de gemeenschappelijke overwinning De balans van de veldtocht 40-44, van de clandestiene activiteit der Rijkswacht en van haar deelneming aan de bevrijding van het land wijst helaas op een verlies van 293 officieren, onderofficieren, brigadiers en rijkswachters. Aldus kwamen 293 namen de reeds lange lijst van onze roemrijke doden aanvullen. Al deze uitzonderlijke mannen hebben hun leven geofferd voor de eeuwige en on veranderlijke wereldprincipes die aan de basis van de plicht liggen, opdat zouden zegevieren de grote idealen die de grond- si.ig van onze beschaving uitmaken vrij heid broederlijkheid, vaderlandsliefde. We zullen de glorie- en eervolle erfenis die hun offers ons nagelaten hebben, on geschonden bewaren. Eerbiedig trouw aan de duurzame en edele tradities van ons keurkorps, zullen wij in alle omstandig heden vastberaden optreden om Belgie's eenheid te verstevigen, zijn onafhankelijk heid te bewaren en aan onze medeburgers de waakzame bescherming van de Wet te verzekeren. Fifis volgende manschappen decoreerde Brigade Yper: Gouden Medaille der Or de van Leopold II1ste Opperwachtmees ter Noete. wachtmeesters Senesael. Ram- pelbergh. Decroo. Cornelis. Met de medail le van de gewapende WeerstandJste wachtmeester Devriese en wachtmeester Van BelleghemBrigade Komen met de gouden Palmen der Kroonordewacht meester Decleyre brigade Waasten Gou den Medaille der Orde van Leopold II wachtmeester Deblieck brigade Poperin- gc Medaille van de Oorlogsvrijwilliger lste wachtmeester Descheemaeckerme daille van de Krijgsgevangenewacht meester Hendrickx medaille van de Ge wapende weerstandwachtmeester T Joensbrigade MoorsledeGouden me daille der Onje van Leopold II aan wacht meester Vilain Brigade Loker Gouden medaille der Orde van Leopold II aan wachtmeester Kinoo. De gepensionneerde lste opperwachtmeester Deboeck van le per bekwam het kruis van Ridder in de Kroonorde. Na deze plechtigheid werd in de loka len der kazerne aan de genodigden een erewijn opgediend. HET BANKET i In de Lapiere's Zaal werd 's namiddags een banket opgediend. Niet minder dan 405 genodigden namen aan dit banket deel. dat opgeluisterd werd door de Har monie. Aan de eretafel hadden plaats genomen kolonel Fifis. Commandant Vandenbru- waene. kapitein Petit en Vekemans. Lt. Van Latum. Lt Millicher. dhr Vermoere. Verder nog Senator Missiaen. volksverte genwoordigers Stubbe en Lefere. besten dige afgevaardigde Storme. Provincie raadslid Casier. barons d' Udekem d'Acoz en Thibault de Boesinghe, respectievelijk burgemeester van Proven en Boezinge. Verder nog de afgevaardigden van Vader landse groeperingen en leden der Magi stratuur. enz. nationale instellingen te In deze enkele woord en hgl gans de heer- I li;te werking der Rijkswacht gesynthe tiseerd. gebaseerd op twee pijlers onkreuk bare trouw acn het vaderland en zijn in stellingen diep plichtsbesef bi; het ver vullen ran elke opdracht, hoe ondankbaar zij ook vreze. Die geest en die mentaliteit bezielt ook onze huidige Rijkswacht haar optreden tegenover de tglrijke rechtschen- dingen sinds de bevrijding heeft dit ten overvloede bewezen Het is goed dat van daag aan dat Korps, dat voor ons, mensen die weten wat orde betekent, een zekere vaartzorg voor de toekomst ran on. land. een warme hulde gebracht wordt. En het moet zijn dat ook de hogere overheden ran dit land meer en meer daarvan bewust zijn gaan worden. Het beste bewijs daar van zie ik in het feit dat hetgene sinds meer dan 30 jaar een der voornaamste stre vingen was ran de Verbroedering der Rijks wacht i onder de knappe leiding ran onze Federale Voorzitter. Generaal VAN DER- OOST/. namelijk het aanpassen tan het pensioen der Adjudanten der Rijkswacht, dit aar eindelijk zijn oplossing gekregen heeft. Een onrechtvaardigheid, die meer dan 30 jaar duurde, werd hersteld. Ik maak tan deze gelegenheid gebruik om de aan wezige heren der beide wetgevende Kamers, die het hunne bijgedragen hebben om aan dit probleem een oplossing te geven, de warme dank ran gans onze Verbroedering te betuigen. Ik kan deze toespraak niet bestuiten, zonder nog een woord van dank te zeggen aan onze Ere-Voorzitter, Luitenant VAN LATUM. District-Kommandant te leper. On ze Sectie mag bogen op een uitzonderlijke bloei, de buitengewone belangstelling ran dit feest is er een treffend bewijs van. Dit is in de eerste plaats zijn werk. Ik meen dan ook Uw aller gedacht te vertolken wanneer ik de wens uitdruk hem nog me nig jaar als Ere-Voorzitter van onze Ver broedering te mogen begroeten. Een woord van dank insgelijks aan de leden van het Bestuur en aan de brigade commandanten. in wie ik steeds dankbare medewerkers heb gevonden, alsook aan het sympathiserend lid der Verbroedering, de Heer LEIRE uit Wervik, aan wie wij groten deels het wellukken van deze prachtige tombola te danken hebben. Om te eindigen ook nog een woord ran lof en dank aan de leden van de muziek kapel der Compagnie Kortrijk. die een waar sukses hebben geboekt en in grote mate hebben bijgedragen tot het welslagen van het feest. En thans wens ik aan allen een gezel lig en aangenaam samenzijn LEVE DE RIJKSWACHT LEVE DE VERBROEDERING. Zijn toespraak werd hartelijk toege juicht door alle genodigden. De Voorzitter overhandigde vervolgens aan Mevrouw Van Latum en Mevrouw Vandehbruwaene Een uiterst succesvolle combinatie in een schitterende TECHNICOLOR (L'ILE DES HOMMES PERDUS) Een mengeling van kleuren, dolle gebeurtenissen en een romantische liefdesgeschie denis in het sprookjesachtige kader der eilanden en onder de meeslepende en beto verende muziek van Hawaï. Een buitengewone ontspanningsfilm en een daverend succes- Een film die IEDEREEN ZAL bevallen. OPGELET Toekomende week Een ophefmakende Franse superproductie met Ginette Leclerc en Lucien Coedel. (1048) De EEN BEELD VAN DE PLECHTIGHE ID IN DE RIJKSWACHTKAZERNE vereremerkte Rijkswachters na he t ontvangen van hun onderscheiding. Na het neerleggen van een prachtig bloemstuk door Lt Van Latum werd het Vaderlands Lied en de Marseillaise uit gevoerd door de Harmonie, waarna de Rijkswachters, onder bevel van Adjudant Weytens. brigadecommandant van Yper. in keurige orde defileerden voor de over- heden. Aan het Brits Memoriaal der Meenen- poort werd opnieuw een bloemengarve neergelegd door Luitenant Van Latum. Aan het voorgerecht sprak Voorzitter Vermoere. volgende rede uit Kolonel, Heren Officieren, Senator, Volks vertegenwoordigers. Rechterlijke en Bestuurlijke overheden, Dames, He ren. Beste Makkers. Als voorzitter der Verbroedering Rijks wacht-Sectie IE PER, werd mij de taak op gedragen het welkomwoord uit te spreken. En ik zal u maar onmiddellijk zeggen dat ik dit niet alleen met een buitengewoon genoegen, maar ook met een zekere fier heid doe. Want al mogen wij getuigen dat de Rijkswachtfeesten van verleden jaar en van voor twee jaar een sukses waren, dan kunnen wij dit jaar vaststellen dat ons feest uitgegroeid is tot een triomf. Ja 'n triomf, omdat ik hier onder de aanwezigen tel Kolonel der Rijkswacht FIFIS. Bevelhebber v. h. gebied der beide Vlaanderen Kapitein-Commandant VAN- DENBRUWAENE. Compagnie-commandant te Kortrijk en Kapitein VEKEMANS der Rijkswacht te Kortrijk. 'n Triomf, omdat zovele overheden, hetzij ze tot de wetge vende macht behoren len hier begroet ik Heer Senator MISSIAEN en de Heren Volks vertegenwoordigers STUBBE en LEFERE), hetzij ze behoren tot de rechterlijke macht, die hier vertegenwoordigd is door de Heren rechters LEFEBVRE, COLLE en onder zoeksrechter VERBEKE alsmede de Heer Substituut-Procureur des Konings DEVIAE- NE. heizij ze behoren tot de uitvoerende macht en hierbij verwelkom ik de talrijke heren burgemeesters, schepenen, politie commissarissen en andere overheden van Staat provincie en gemeenten, 'n Triomf zeg ik ten slotte omdat vertegenwoordigers uit nagenoeg al de gemeenten van het ar rondissement eraan gehouden hebben door hun aanwezigheid op dit feest, hun belang stelling en waardering uit te drukken vOor de nobele werking der Rijkswacht en haar Verbroedering. Aan U allen, en niet in het minst aan de vertegenwoordigers der Franse Rijks wacht. een hartelijk welkom en onze in nige dank om uw sympathiebetuiging. Geachte aanwezigen, hoewel het me niet mogelijk is, ieder der aanwezige overheden speciaal te verwelkomen, dan zou ik toch aan mijn plicht tekort komen, moest ik hier geen speciaal welkomwoord toesturen aan iemand, wier aanwezigheid aan ons feest t-an vandaag een bijzondere luister geeft, ik bedoel Me ju ff er FREMAULT. zus ter van wijlen Kapitein FREMAULT. U weet allen dat de feesten der Rijkswacht, die ieder jaar in de maand October door gaan. speciaal in het teken staan van de herdenking van het roemrijke wapenfeit gesteld te Edemolen in het jaar 1914 door een klein Rijkswachtdetachement, aange voerd door Kapitein FREMAULT. Wij mo gen het dan ook voor onze Sectie als een uitzonderlijke eer beschouwen, dat U, ge achte Juffrouw, zo welwillend is geweest onze herdenkingsplechtigheden bij te wo nen. In mijn naam en in naam der Ver broedering betuig ik U daarom onze innige dank. Geachte aanwezigen, ik zegde zoéven dat deze feestelijkheden in het teken staan van de herdenking van het roemrijke wa penfeit ran Edemolen. Deze feesten zijn echter meer dan een herdenking zij zijn tevens een hulde aan gans de Rijkswacht. Trouwens in de Rijkswacht bestaat er maar een mentaliteitdeze die de leden ertoe aanzet haar taak naar behoren te volbren gen hos ondankbaar en gevaarlijk zij ook weze. met inachtneming om de zending zo volmaakt mogelijk te vervullen en met een prachtig bloemenstuk. hierin nage volgd door Luitenant Van Latum die Me vrouw Vermoere met een niet minder mooie bloemenkorf bedacht. Luitenant Van Latum dankte vervol gens allen die medegewerkt hadden tot het welslagen van dit prachtig feest. Hij vernoemde hoofdzakelijkDe Verstand houding van Vaderlandse Groeperingen van Yper vertegenwoordigd door dhr Moesman, de verstandhouding van Pope- ringe. vertegenwoordigd door dhr. Mee Deman. politiekommissaris Maertens voor de puike ordedienst, en verder al degenen die in oneerdere of mindere mate hun medewerking verleenden. Luitenant Millicher. bevelhebber van de Rijkswachtbrigade van Hazebrouck, legde in een prachtige rede. de nadruk op de in nige samenwerking en verstandhouding tussen beide keurkorpsen Eerste Wachtmeester Sourie der briga de van Komen, auteur van tal van werken, van hoge litéraire waarde, oogstte een da verend sukses met een gedicht tot ver heerlijking der Rijkswacht. Ook Mejuffer Daelemans gaf een staaltje van haar groot talent door een paar liederen voor te dra gen. daarbij op de piano begeleid door haar vader. Dr. Daelemans. aangenomen geneesheer der Rijkswacht. Een Amerikaans radioreporterdie een onbetaalbare reportage over de match Joe Louis - Joe Walcottten beste gaf. bracht de zaal aan het gieren. Ook zijn Hitieroogstte zijn aandeel in de toe juichingen Nog tal van andere amateur zangers of voordragers lieten zich horen, steeds met het beste gevolg. Door 4 schattige dames en 4 knappe mannen van de Yperse brigade werd een geslaagde Lanciersdans voor het voet licht gebracht. Deze dans genoot een flin ke bijval en werd op de algemene wens van alle aanwezigen, herhaald tijdens het bal dat volgde op het banket Dit bal werd bijzonder druk bijgewoond en verliep in de beste stemming tot in de... vroege uurtjes. 5TOORS GORDIJNEN MATTEN TAPIJTEN Vu de Pecre boom plaat* 27, IEP ER De Grootste Keus .Meubelpapier DE LAAGSTE PRIJS. Rovwrersterinrea. - MarkiesML MR) DE BEKERCOMPETITIE IS TEN EINDE Tijdens het afgelopen seizoen werd een vriendenwedstrijd, begiftigd met een be ker. op touw gezet, tussen onze drie Ieper- se maatschappijen, nam. de Fronthen gelaars. de Lustige Lijnvissersen de Majoorvissersen de vissermaatschap pij uit Komen Les joyeux Cominois Vier wedstrijden werden betwist, waar aan telkens 20 vissers van iedere maat schappij deelnamen, zij dus samen 80 deel nemers Bij iedere maatschappij werden vooraf 5 bekervissers aangeduid, die voor de punten te zorgen hadden De inleg was bepaald op 10 fr. per deel nemer, zodat er telkens 800 fr. aan prij zen waren, verdeeld in 20 prijzen. De wedstrijden kenden een spannend verloop, met wisselende kansen, waaruit de Fronthengelaars van leper tenslotte als schitterend overwinnaar zijn getreden We laten hier de opeenvolgende standen volgen van deze wedstrijden, samen met het aantal punten, waarvoor dus alleen de vooraf aangeduide bekervissers in aan merking kwamen le Wedstrijd 1) Fronthengelaars 2) Les joyeux Cominois" 3) Majoorvissers 4) Lustige Lijnvissers 2e Wedstrijd 1) Fronthengelaars 2) Lustige Lijnvissers 3) Majoorvissers 4) Les joyeux Cominois 3e Wedstrijd 1) Les joyeux Cominois 2) Lustige Lijnvissers 3) Majoorvissers 4) Fronthengelaars 4e Wedstrijd 1) Fronthengelaars 2) Lustige Lijnvissers 3) Les joyeux Cominois 4) Majoorvissers Als eindresultaat krijgen we 1) Fronthengelaars 2) Les joyeux Cominois 3) Lustige Lijnvissers 4) Majoorvissers De individuele stand van de laatste wed strijd was de volgende 1) Cnockaert Etienne (Frontheng.) 205 p. 2) Muylle Gustaaf (Lust. Lijnv.) 192 p. 3) Muylle Robert (Lust. Lijnv.) 186 p. 4) Santy Eric (Lust Lijnv.) 175 p. 5) Devos Gustaaf (Lust. Lijnv.) 143 p 6) Gadeyne Gaston (Lust. Lijnv.) 140 p. 7) Baelen Lucien (Lust. Lijnv.) 132 p. 8) Daumers (Comines) 127 p. 9) Beernaert Theophiel (Fronth.) 126 p. 10) Maureau (Comines) 119 p. 11) Dejonghe (Comines) 105 p. 12) Carreyn Robert (Majoorvissers) 103 p. 13) Desmarets (Comines) 101 p. 14) Verminck Maurice (Frontheng.) 93 p. 15) Wauters Gustaaf (Majoorv.) 92 p. 16) Vermeersch Genoveva (L. Lijnv.) 89 p. 17) Trouiller Victor (Comines) 84 p. 18) Trouiller Maurice (Comines) 82 p. 19) Vandenbilcke André .(Fronth 77 p. 20» Vandenbroucke Maurice (id 74 p. Zoals we echter reeds lieten opmerken, zijn het alleen de punten van de beker vissers. die voor de bekerwedstrijd in aanmerking kwamen, terwijl we hier de 20 eersten zonder onderscheid opgaven. De Ieperse Fronthengelaars bijhaalden dus de zozeer gegeerde beker, waarvoor we hen dan ook van harte gelukwensen. 00 8 P 501 P- 411 P- 261 P 267 P 97 P 61 P 20 P- 839 P- 470 P 128 P 111 P- 538 P- 455 P 270 P 167 P 1772 P- 1630 P- 1283 P- 767 P Porreye Walter, Zillebeke candidatu® landbouwkundig ingenieur, tweede proef op voldoende wijze. Verfaillie Valère, Woestenlicentiaat wijsbegeerte en letteren, germaanse phi- lologie. tweede proef, met onderscheiding Bouciqué Frans, Zillebekelicentiaat wijsbegeerte en letteren, germaanse phi- lologie, tweede proef, op voldoende wijze. Verbeke Lucien, Poperingeaggregaat handelswetenschappen, met onderschei ding De Moor Hubert, Waasten eerste can- didatuur natuur- en geneeskunde, op vol doende wijze. De Brock Roger, Passchendale apothe ker. le proef,, op voldoende wijze. Spruytte René, Stadencandidaat in genieur. 2e proef, met onderscheiding. Van Wichelen Jacques, lepercandi- daat ingenieur. 2e proef, op voldoende wijze. Verleden week Woensdag werd de an ders zo stille gemeente Neerwaasten in rep en roer gebracht, door een geheim zinnig geval. De 23-jarige Gisèle Barré werd m de Leie opgevist, na uren en uren dreggen door de plaatselijke rijkswacht. De jonge vrouw was moeder van een 4-jarig kindje en was voor de tweede maal zwanger. Vermoedens vielen op haar 25-jarige vriend Lucien Dekeerle. een landbouwerszoon van Neerwaasten, die de laatste tijd veel met Jufïr. Barré ge zien werd- Ondervraagd, kon hij slechts een ver warde uitleg geven, zodat hij dan ook ter beschikking van het gerecht opgesloten werd. Het parket van leper, samengesteld uit de Heren procureur Carre, onderzoeks rechter Verbeke en griffier Deraeve, kwam ter plaatse, om licht te brengen in deze duistere zaak. Professor Thomas van Gent en geneesheer Van Hecke, gingen tot de lijkschouwing over. Daardoor kwam aan het licht dat het ongelukkige slachtoffer met een stomp voorwerp aan de kin ge raakt werd. om daarna in het water te recht te komen. Men ging daarop tot de wedersamen- stelling van het drama over. L Dekeerle had zijn vriendin opge wacht. die per fiets van Rijsel kwam waar ze werkzaam was. Tegen de ge woonte in, hadden ze zich daarna langs de Leie begeven. Hebben zij dan getwist en zou uit deze ruzie dit tragisch drama ontstaan zijn Moeilijk te zeggen, vooral daar het ge recht de grootste geheimhouding bewaart. De tongen doen weliswaar de ronde, maar totnogtoe heeft de landbouwerszoon niet bekend, zodat men de feiten zou vooruitlopen met van moord te gewagen Hopen we alleen maar dat weldra vol ledige klaarte in deze duistere zaak kan gebracht worden. Dr. Scott vond te Chicago een detecteur van de hersenenstralen uit, die in ge rechtszaken van groot nut kan zijn. De geleerde onderzoekt Aüoe Lindsey Wyne- koop, die reeds bijna veertien jrar in het gevang verblijft, beticht van moord, die zij nog steeds loochent. Zal het nieuwe ap paraat de waarheid aan het licht brengen EEN BEZOEK AAN BRUGGE Dhr. Winston Churchill, die momenteel een bezoek aan België brengt, was Vrij dag te Brugge te gast bij Dhr. Ridder van Outryve d'Ydewalle, gouverneur van Westvlaan'deren. Een gelegenheidsmaal werd opgedien in de salons van het hotel van de gou verneur. waar tal van personaliteiten aan zaten, o. a. de heren van Acker en De- man. ministers. Het beaoek aan Brugge van de grot® staatsman, had echter een gans privaa karakter, vermits hij gekomen was om en kele doekjes, die hij in 1946 begonnen was, af te werken. Men weet dat de H**r Churchill, benevens zijn drukke ambt* bezigheden, zich veelal onledig houdt me- kunstschil'deren en naar verluidt zou J niet van talent gespeend zijn. Zaterdagmorgen begaf hij zich dus na de schilderachtige Groene Rei 6611 - pisch stadsbeeld voor Brugge om er bekende Paardenbrug op het doek va- te leggen. Talrijke nieuwsgierigen na dec gemeend de bekende oud-premier het werk te zien, doch kwamen bedrog uit in hun verwachtingen, daar een ster ke ordedienst was ingericht, die alle on gewenste blikken op afstand hield. Daar rond de middag het schilderij® niet af was. werd een fotograaf ontboo die een foto nam van de Paar^f°"'^ zodat de Heer Churchill vermoedelijk de hand van deze foto zijn doek in Enge land zal voltooien. NAAR BRUSSEL TERUG Zaterdagnamiddag, na de thee op Gouvernementshotel, is de Heer Chu. samen met zijn echtgenote en de neei" Staercke. privaat secretaris van de Pr Regent naar Brussel afgereisd

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 4