FILMWERELD UIT DE PROGRAMMA'S Mw Ch. STRUYVE - DU.VION 35. Rijselstraat IEPER Drukkerij DUMORTIER HET YPERSOH MIEWS Blz. g 11-12-1MJ CINKMA OUD IEPER HAAIEN VAN' GIBRALTAR bci Annie Ducaux en Louis Salon. ■en woelige haven van Azië waar ma trozen uil alle werelddelen vreugde' ko- aei zoeken bij vrouwen van laag allooi ia een smalle steeg bevindt zich een kroeg De blauwe Lotus s. die door een geldzuchtige Chinees uitgebaat wordt en waar men kan eten en drinken en opium schuiven In dat kader beweegt zich Milord een verlopen Engelsman, die nooit nuch ter is en zich nog ternauwernood herin nert dat hij Percy Herold Carters heet. zoon van een lord. gewezen minister en Parlementslid van het Britse Rijk Een •ven vertrouwd gezicht is Stellahaar ouderdom kan men niet schatten, daar is ze te vuil voor. Men beweert dat ze om een grote liefde treurt en zich daarom dag en nacht aan de alcohol begeeft Soms zingt ze een of ander deuntje met een valse stem en zamelt dan geld in om te drinken, altijd maar te drinken. En daar verschijnt op zekere dag Gor don. een gelukzoeker, die tegen Engeland werktDe Engelse veiligheidsdienst volgt hem dicht op de hielen, want men kent maar al te wel zijn verregaande brutaliteit en vermetelheid. Gordon is er echter met bepaalde be doelingen verschenen Hij sluit vriend schap met Milord betaalt hem te drinken en belooft hem veel geld indien kjj Gordon wil helpen De dronkaard aeemt aan. doch'zodra hij het geld heeft •afvangen, wordt alles verbrast. Woedend wil Gordon hem rekenschap vragen Stella komt echter tussen en da delijk bemerkt Gordon haar klasse. Zij aal de uitkomst brengenzij spreekt im mers vloeiend acht talen Een weinig daarna treedt ze met Milord in het huwe lijk en meteen is ze Lady Percy Carters geworden. 's Anderendaags vindt men aan de kust het lijk van Milord. Onder voorwendsel de laatste wilsbe- j schikkingen van haar man te volbren gen. vertrekt ze naar Londen Haar nieu we familie behandelt haar echter erg op afstand vooral haar schoonbroeder. Lord bij het zeewezen. Nochtans is het bij hem dat Gordon zijn slag wil slaan, daar hij in het bezit is van geheime plannen- Slechts korte tijd daarna vallen alle hin- j derpalen weg voor Stella, die in korte tijd door Gordon tot een mooie en ele- gante vrouw heropgevoed werd. Een offi- s cier. David Brooks, wordt door Sir Ar- chibald naar de jonge vrouw gezonden j om de toestand te verkennen en deze j keert terug, enthousiast en verliefd ter- zelfdertijd Stella wordt door Sir Archibald ont vangen. In zijn woning moet echter een belangrijke bijeenkomst van de leiders der Britse marine doorgaan. Stella blijft niet onverschillig voor de liefdebetuigingen van André Duval. een Franse luitenant en lid van de zeevaart- commissie. Gordon legt nu zijn kaarten op tafel als Stella hem de geheime plannen kan bezorgen, is ze vrij en kan ze de uitver korene van haar hart toebehoren Wei nige tijd daarna bekomt Gordon de plan nen. David Brooks pleegt zelfmoord om niet van verraad beschuldigd te worden. Intussen doet André proefnemingen met de nieuwe uitvinding op een duikboot Gordon is echter van plan deze duikboot in de lucht te doen vliegen. Wanneer Stella dit verneemt en haar geluk bedreigd ziet. lokt ze Gordon met zich mee en doodt hem. Nog bijtijds bezorgt ze de plannen terug aan Sir Archibald. De onderzee boot is gered Doch de geheime Engelse diensten zijn haar op het spoor én Lady Percy Carters moet verdwijnen... En zo komt het dat dronken zeelieden zich soms nog verlustigen in de valse deuntjes die een afgeleefde dronken vrouw hen zingt in een havenkroeg van Azië. Era spannende opname uit deze boeiende spionnagefilm Haaien van Gibraltar O CINEMA OUD 1EPER NOCTURNE met George Raft en Lynn Bari. Paul Vincent, zeer bekende componist van Hollywood, wordt dood gevonden bij zijn piano. Brandmerken op de slapen en op de handen schijnen te bewijzen dat het hier een zelfmoord is. Aan de muur bemerkt men de portretten van tien mooie vrouwen aan dewelke de componist zich i interesseerde Op de piano een onvol- I tooide melodie Nocturne Alhoewel zijn oversten beslissen dat het een zelfmoord is. spreekt Luitenant Joe Warne van moord Hij verneemt van 'Susan de mooie meid van Vincent, dat de sverledene zijn vriendinnen altijd Dolores noemde. Hij volgt bet spoor der tien jonge vrouwen hetgeen hem in de meest ver scheidene inrichtingen van Hollywood brengt, ingesloten de RKO Studios. Doch hij vindt alleen onbetwistbare alibi's en een zelfmoord. Een bezoek aan de fotograaf Shawn leert hem het bestaan van een elfde foto. deze van de mooie actrice Frances Ran som Alhoewel hij op haar verliefd wordt is zijn argwaan toch gewekt. Hij ver denkt ook de zangeres Carol Page. de jonge zuster van Frances en Ned Fingers, pianist in een nachtkroeg. Weinige tijd daarna wordt Shawn, de fotograaf, vermoord Warne. die het lijk ontdekt snelt toe bij Frances en vindt haar op het punt door gas verstikt te worden. Warne begeeft zich bij Carol en beschuldigt haar van twee moorden en van een poging tot moord op de persoon van haar zuster Frances die hem gevolgd heeft hoort met afkeer die beschuldiging Doch de politieofficier wordt onderbroken door de klanken van een melodie die van een naastbij gelegen kamer komen. Het is Fingers die Nocturne speelt, en hij speelt het tot het einde. Maar deze me lodie werd slechts eenmaal gespeeld en het is door de componist zelf. de avond dat hij vermoord werd. hetgeen gedaan werd vooraleer hij tijd had zijn inspiratie te noteren. Deze manier heeft Fingers gekczen om zijn schuld te bekennen. Hi; legt zijn daden uit- Carol is zijn vrouw en zij beminde Vincent. Hij had Frances gevraagd hem te helpen de zaak te dekken. Hij had Shawn gedood omdat die er te veel van afwist en hij had gepro beerd Frances te doden omdat hij na de moord van Shawn niet zeker meer was van het stilzwijgen van de jonge vrouw. Terwijl de politie de moordenaar weg voert. verloven Frances en Joe zich. Voor het KLEDEN van UW KLEIN TJES. GEEN ZORGEN MEEH WENDT U TOT HET HUIS VOOR KINDER ARTIKELEN Manteltjes Kinderkleedjes f Voorschootjes Barboteusen Kinderkostuumpjes Doopartikelen Verven - Nieutvwassen - Droogkuisen - Rouw in 12 uren (ISOj Faal Vincent, de bekende componist werd dood in zijn studio aangetroffen. Alles wijst op zelfmoord, en de politie wil de zaak als afgehandeld beschouwen. maar dan treedt George Raft als Luitenant Joe Warne in actie. CINEMA FLORA NINOTCIIKA met Greta Garbo en Melvyn Douglas De Sow jets hebben deviezen nodig en besluiten de juwelen, die tijdens de revo lutie in beslag werden genomen, in de vreemde te verkopen. Drie «kameraden» Iranoff. Buljanoff en Kopalski worden met deze opdracht naar Parijs gezonden De vroegere groothertogin Swana. die te Parijs leeft, draagt haar vriend Léon. een jong aristocraat op. haar belangen te behartigen. Léon schuift de verkoop op de lange baan. Moscou zendt de kameraad Ninotch- ka naar Parijs om er zelf de zaak ter har te te nemen. Ninotchka is vast besloten de verkoop te regelen. Heel toevallig ont moet zij Léon. Zij bezoeken Parijs. Léon is smoorlijk verliefd, doch een telefo nisch gesprek onthult aan Ninotchka de, ware persoonlijkheid van Léon. Zij ver laat haar pas ontdekte vriend met de vaste overtuiging hem niet meer weer te zien. Léon denkt er anders over en slaagt er in. tenslotte, Ninotchka te amuseren. Zij on dergaat een ware gedaanteverwisseling. Swana slaagt er echter in. dank zij de onbezonnenheid van Ninotchka. de juwe len te bemachtigen. Swana laat haar even wel de keuze afstand te doen van Léon ofwel in ongenade vallen bij de Sowjet- regering. Wanneer Léon het vertrek van Ninotch ka verneemt wil hij haar in Rusland ver voegen. doch zijn aristocratische titel maakt hem verdacht in de ogen van de ambassade Intussen tracht Ninotchka te Moscou de mooie dagen te Parijs te ver geten Wanneer Iranoff. Buljanoff en Kopalski naar Konstantinopel worden gezonden om er pelsen te verkopen moet Ninotchka hen weer op de vingers gaan tikken. Te Konstantinopel vindt zij echter ook Léon die de hele geschiedenis in elkaar stak Ninotchka zal aan de overtuigings kracht van Léon gehoor geven ente Konstantinopel blijven. CINEMA COLISEUM DE TERUGKEER VAN DE VAMPIER met Be la Lugosi Een doordringende kreet verscheur; de stilte van de nacht I. De honden hui,en om de dood. Het bijna leeg gebloede lichaam van een vrouw, dat twee kleine beten in de hals vertoont, wordt ontdekt en naar het sanatorium van lady Jane Ainsiey gebracht. Enige tijd later heeft een tweede aan slag plaats Het dochtertje Nicky, van pro fessor Saunders, wordt bewusteloos ge vonden. met dezelfde tekens in de hals Gelukkig kan men haar nog weer in het leven roepen, maar Lady Jane geeft zie», rekenschap van het gevaar dat hen om ringt. Volgens professor Saunders, die zich met de duistere wetenschap bezig houdt, handelt het zich om de terugkeer van een Roemeense Vampier. Armand Tes ta genaamd De sporen, door de vampier achterge laten. volgend, komen Lady Jane en de professor op het kerkhof bij een grafkel der. waarin zij het lijk van Armand Tes ta ontdekken. Zo wordt dus de veronder stelling van de professor bewaarheid. Het enige middel gebruikend dat in staat is een eind te maken aan de slechte daden van het monster, plant hij in het lichaam, op de plaats van het hart. een ijzeren staaf Deze daad bevrijdt de weerwolf van de Vampier. Andreas, die, ontlast van de de is geworpen Op de plaats van het in steekt een ijzeren staaf, die zij trekken, alvorens het lichaam weer begraven. Het is het lijk van Ar, Testa. Door deze daad krijgt de Vamp na 23 jaar zijn macht terug. Zijn eeral werk is Andreas weer in weerwolf J .".f* ver. anderen- Lady Jane verwacht een beroemd se leerde. Dokter Hugo Bruckner, speciaUs in de duistere wetenschap. Door mjjj del van Andreas, doodt de vampier hem* waarna hij de plaats van de Dokter in neemt. Ontvangen bij Lady Jane, valt Testa opnieuw Nicky aan. Een onnïidae lijk toegepaste bloedtransfusie redt haar gelukkig nog. De ontstelde Lady Jane laat Sir Frede ric Fleet van Scotland Yard naar het sa natorium komen. Hun verdenkingen wij. zen op de valse professor Bruckner. Ondanks de bewaking waarmede zr hem omringen, maakt de Vampier eer' nieuw slachtoffer de zoon van Lady Jane Intussen heeft het onderzoek met zeker heid uitgemaakt dat professor Bruckner niemand anders dan de Vampier is. Eer keer te meer probeert deze zich van Nicky meester te maken. Onder hypnotische dwang die het monster van verre op haar uitoefent begeeft het jonge meisje zich naar zijn schuilplaats. Haar moeder heeft het bemerkt en dringt er bij de vertegen woordiger van Scotland Yard op aan haar te volgen. In de ruines van de kerk. wacht de k "ra «nmni er ra ïiwrnr- s^.uirasi Nicky, het duchtrrtje van professor Saunders, werd door de Vampier overvallen. Ze zal echter nog kunnen gered worden. slechte invloed, weer een normaal mens wordt. Twintig jaren zijn voorbij gegaan. Nic ky. die tot een lieftallig jong meisje is opgegroeid, verlooft zich met John. Lady Jane Ainsley's zoon. Andreas werkt als assistent in het laboratorium van Lady Jane. De oorlog vernielt het land. Gedurende een Duitse luchtaanval wordt het kerkhof gebombardeerd Twee werklieden vinden een lijk dat door de luchtdruk boven aar Vampier in gezelschap van de weerwolf haar op Geërgerd op het punt te staan, te worden verdrongen, grijpt Andreas het kruisbeeld vast. Om de macht van Ar mand Testa te breken, zal hij er tot het ochtendgloren mede zwaaien. Wanneer de zon opkomt, sleept Andreas het machte loze lichaam van de Vampier, voor wie het daglicht dodelijk is, naar buiten. En het monster ontbindt zich en ver dwijnt voor immer in het licht van de morgen. HET LOKMIDDEL Twee babbelkousen hebben het over kruidenier Pepermans. die na hard wer ken. benevens het fortuintje nog zeven dochters heeft bijeengespaard. Eulalie Weet g'het al van de Peper- ma nsen Euphrasie Nee, is er misschien een vrijer voor een van zijn dochters opge daagd Eulalie Nee. maar Pepermans maak te gisteren morgen bekend dat de eerste dochter die trouwde zijn ganse fortuin meekreeg Euphrasie En kwam er eindelijk een Eulalie Wat Een Gisteren avond werden voor alle zeven de dochters reeds overtollige kandidaten afgewezen. DE STEKJES Mijnheer Gontrand is nog zo kwaad niet. maar er scheelt iets in zijn boven kamer Zekere dag neemt hij zijn luci fersdoos. wil een stekje aanwrijven, maar 't gaat niet. Een tweede lucifer wil al evenmin vuur vatten. Maar het derde stekje gaat en vlamt. Mijnheer Gontrand blaast het voorzich tig uit. steekt het op zak en mompelt ge lukkig Eindelijk eentje dat brandt... we ste ken het op zak voor later- Rouwbrieven en rouw gedachtenissen worden in minimum - tijd geleverd door de 54. Boterstraat I E P R R Verzorgde uitvoering van geboorte- ec hnwelijhsaan kondigingen. Grote keus var. spijskaarten Aankondigingen in beeld. Thans hoort Ude heer Klein Hii spreekt over: Hoe word ik groot en sterk SLECHT GEPLAATST Vader, het was misplaatst van U om Eric een trap te geven toen hij mijn hand kwam vragen. Zijn hart is gebro ken... - Hoe kon ik weten dat zijn hart zich op die plaats bevond VERKEERD BEGREPEN De onderwijzeres had les gegeven over de huid. Na de les vraagt ze aan een* meisje Met wat is mijn aangezicht bedekt Antwoord Met sproeten, juffrouw- DE SLIMMERIK Fluppe. sinds 10 jaar knecht bij dezelf de boer. vraagt op zekere dag Marie, de keukenmeid, ten huwelijk. Met zulk een domme lummel trouw ik nooit, zei deze. tenzij gij het volgende raadsel kunt oplossen Zeg maar op, riep Fluppe met stra lende ogen. nu weet ik dat ge de mijne zijt! Maar Marie begon Ik ken een rond ding. 't heeft een kern, 't ziet rood en heeft een staartje - Jamaar, Marie, dat kan niemand raden Ziet ge wel't Is eenvoudig een kers- Och. Marie, laat me nog eens pro beren smeekte Fluppe. Nu goed dan. Ik ken twee ronde dingen, ze zijn rood. bezitten een kern en hebben een staartje Nee. Marie, dat is flauw Zoiets kan niemand raden. Wel gij lomperik Dat zijn immers twee kersen - Toe Marie, smeekte de arme knecht Alle goede dingen bestaan in drie- Laat me nog een kansje. 3 Marie liet zich vermurwen Maar de laatste keer. Ziehiert-"1 ken een ding in leder, er zijn gaatjes in- waardoor men koordjes steekt en men kan het aan de voeten doen. Hoeratriomfeerde Fluppe. Marie, ik heb hetHet zijn drie kersen Verantwoordelijke uitgever L. DUMORTIER, 34, Boterstraat, Yper

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1948 | | pagina 6