FILMWEP EL D HUMOR UIT DE PROCRAMMAS HET YFER.SCH NIEUWSBL. 8 2-4-1M9 CINEMA O I'D IEPER DUMBO, DE VLIEGENDE OLIFANT een film van Walt Disney. 1 Het is Lente- Men kuist overal en alles wordt hernieuwd. De ooievaren beginnen jonge tijgertjes, i aapjes en zeehondjes uit de hemel te la- s tea vallen Alle dieren krijgen kleintjes, uitgeno- i men Mevr. Dumbo, de moeder Olifant. Eindelijk brengt de speciale ooievaar I kaar een zoontje. Men lacht hem uit want I zijn oren zijn groter dan zeilen Doch Mevr. Dumbo droomt voor haar i jongen van roem en zegepraal Geduren- ée een optocht steekt een jongen zijn tong uit tegen Dumbo en Moeder Olifant straft kern. Zij wordt onmiddellijk aangehouden I en in de gevangenis geworpen. Kleine Dumbo blijft alleen, j Timothy, de muis. sluit roet hem vriendschap en beiden zoeken een mid- del om moeder Dumbo te bevrijden. Zij 1 denken dat men haar zal bevrijden in dien Dumbo beroemd wordt. De circusdirecteur bereidt een nummer voor in hetwelk de olifanten een pyramide moeten vormen Doch men moet een top vinden voor deze pyramide en Dumbo steit zich voor. Hij werkt 's nachts met Timothy, want hij moet klimmen, springen en op de goe de plaats terugvallen. Zijn oren zijn in de weg. zij blijven aan de werktuigen kangen. doch hij gelukt erin ze te binden teneinde alle moeilijkheden te vermijden De voorstelling begint. Alles gaat goed tot aan de intrede van Dumbo Een zijner oren maakt zich los uit de strik die ze bindt, hij trapt er op, struikelt, mist zijn sprong en de ganse pyramide stort in. Timothy vindt een middel om hem zijn moeder te laten zien en zweert beiden te redden. Daar Timothy in de hoed van Dumbo slaapt, ontwaken beiden op een morgen ia de top van een boom. Timothy is verzekerd dat, in zijn slaap. Dumbo gevlogen heeft. Zij dringt aan opdat hij zich zou oefenen doch Dum- ko probeert nutteloos, en de vogels in het woud lachen hem uit. Timothy vertelt hen de ongelukken van Dumbo. Zij verstaan het en hebben me delijden. Een oude kraai bekent dat hij Dumbo zien vliegen heeft en geeft hem een toverpluim. Dumbo probeert en vliegt- Om de nieuwe aanleg van haar vriend bekend te maken, heeft Timothy het ogen blik gekozen wanneer men hem verplicht ui: een brandend huis te springen. Dicht bij de aarde gekomen strekt Dum bo zijn oren uit. zweeft en stijgt weer. Het enthousiast publiek juicht hem toe. Men bevrijdt Mevr. Dumbo. Een speciale trein brengt Dumbo naar Hollywood, waar men bekent dat er slechts één Dumbo kan zijnDumbo, de vliegende Olifant. CINEMA OUD IEPER: VERDWAALDE JEUGD met Frankie Darro en Grant Withers- Tommy Ryan heeft huisvesting gevon den bij de weduwe O'Meara, dewelke al leen woont met haar zoon Eddie, een nietdeug. dewelke zijn tijd en geld ver speelt in het speelhol gehouden door Mike Hearn. Ten slotte van rekening, is het Tommy die de broodwinner is in het ge zin. wat de weduwe naar waarde kan schatten. zodanig dat zij hem vertroeteld als haar eigen kind. Op zekere dag komt de politie Eddie •pzoeken en Tommy aarzelt niet zich in de plaats van de nietdeug voor te stellen, waarop Eddie stellig belooft zijn leven te beteren Alzo komt Tommy terecht in de schoolgevangenis, waar hij Knuckless ontmoet, een van de medeplichtigen van Mike Hearn Hij weigert vriendschappe lijke betrekkingen nrfet deze laatste aan te knopen en weldra komt Eddie het gezel schap vergroten. Hij vertelt zijn weder varen aan Tommy, namelijk dat hij zijn belofte gehouden heeft, maar dat Hearn hem verklikt heeft. Dokter Owens in acht nemende het goe de gedrag van Tommy, neemt deze als zijn assistent Doch op zekere dag ziet Tommy zich verplicht tegen wil en dank. deel te nemen aan een samenzwering door Knuckless op touw gezet naar een plan van Hearn. dewelke kost wat kost zijn helpers uit de klauwen van het gerecht wil houden. Het plan mislukt en Tommy wordt beschuldigd ais zijnde de aanstoker van het komplot. De dokter wil dit niet aannemen, doch groot is zijn teleurstel ling wanneer hij bij Knuckless en Eddie ontboden wordt om hen zo gezegd te ver zorgen. te moeten vaststellen dat deze twee kerels in het gezelschap van Tommy, dankbaar van de gelegenheid gebruik ma ken om te ontvluchten. De dokter liep in derdaad in een valstrik. Zo landen de drie jongelingen bij Hearn aan. dewelke hun aanstonds voorstelt een moord te be drijven. Doch Tommy vindt nu dat hij reeds lang genoeg komedie gespeeld heeft daar zijn doel is de gangster Hearn aan de politie over te leveren. Hij verwittigt deze van de plannen van Hearn en na een ver woed gevecht wordt Hearn overmeesterd met zijn medeplichtigen Tommy wordt in eer hersteld en Eddie wordt ook vrij gelaten. Dr Owens komt hen bij hun moeder opzoeken en samen wordt er goed gefeest om de blijde ge beurtenis. CINEMA OUD IEPER: JOE PALOOKA KAMPIOEN met Leon Errol en Joe Kirkwood. Terwijl Knobby Walsh, inrichter van boks-matchen, Al Costa onder training neemt voor het wereldkampioenschap, wordt deze laatste door de gangster Flo- rini. opgelicht met de hulp van Letty en Curly. Op zoek naar een bokser die aan Costa het hoofd zou kunnen bieden onderhan delt Knobby beurtelings met Joe Louis. Henry Armstrong. Manuel Ortiz. Ceferino Garcia en Jack Roper. Knobby zoekt geld te winnen. Daarom neemt hij onder kontrakt vier boksers en een entraineur en gaat op rondreisin een klein stadje ontdekt hij Joe Palooka. een geboren bokser Anne Howe, die eveneens in de streek reist, weet Palooka over te halen het contrakt te tekenen. Joe wint alsdan een reeks sensationele matchen Tijdens zijn training voor de befaamde match tegen Costa. nodigt Anne hem uit op een receptie waar haar vriend Ronnie Brewster. Joe in het belachelijke trekt. Het oefenen van deze laatste wordt voortdurend verhinderd door de geschil len die tussen Anne en Knobby oprijzen. Hij gelukt er evenwel in de pogingen van Florini te verijdelen die hem er zou willen toe brengen af te zien van het groot gevecht. Joe oefent in een afgelegen plaats om zich te vrijwaren tegen de aan vallen van de gangster die het op het leven van de bokser gemunt heeft- Tijdens de grote match, terwijl Joe op de ring zelf is. wil een der mannen van Florini op hem schieten. Maar wakkere politie-agenten nemen de dader met zijn chef gevangen en Joe wint tevens, én de match, én het hart van Anne. CINEMA COLISEUM HET GEHEIMZINNIG LEVEN VAN WALTER WITTY met Danny Kaye, Virginia Mayo en Boris Karloff Walter Mitty heeft slechts een gebrek hij is een echte dromer Een kleinigheid kan zijn verbeelding op hol brengen en hem dadelijk in de meest fantastische avonturen lokken Zo gebeurt het dat. terwijl hij zijn auto naar het station voert, hij zich aan boord waant van een fregat en er held haftig kampt tegen de stormen. Zi:n moe der brengt hem tot de werkelijkheid te rug door hem te spreken over zijn aan staande huwelijk met Gertrude. Voorzien van een zware bagage stapt Mitty in de trein voor New York en gaat verder met dromen. De beeldschone en krmer. overwonnen heeft, bes.uit hij ko_- daa: Rosalind te helpen en vergezelt haar naar de haven. Daar wonen zij de aankomst bij van een Holandse paketboot. Een der passa giers vervoegt zich bij het tweetal doch wordt k:rt daarna gedood in de taxi die hen naar de stad voert. Mitty wil ont- luchten maar Rosa-ind kan hem weer r.ouden Hij verneemt dat Rosalind s oom. Peter van Hoorn, een reusachtig fortuin - uwelen bezit en dat een internationale dievenbende alles in het werk stelt om de schat te bemachtigen Nu wordt het leven voor Mitty bepaald ondragelijk Hij wordt vervolgd, moet ont- - tapper, langs het venster van zijn bu reel wordt aangerand in volle straat, aan- g, aden en tenslotte weer vrijgelaten. Zijn familieleden verdenken hem van krankzinnigheid en brengen hem bij een psychiater die niemand anders is dan een lid van de bewuste dievenbende. Deze psychiater alsmede zijn moeder. z jD aanstaande schoonmoeder, zijn pa troon en zelfs zijn verloofde weten hem te overtuigen dat al deze moeilijkheden slechts verbeelding waren Daarop besluit Mitty dan maar zo spoedig mogelijk in De onbetaalbare Danr.y Kaye in de rol van Walter Mitty waant zich een held van de R. A. F., die talrijk: vijandelijke vliegers afschoot. blondharige Rosalind is de onafscheide lijke gezellin van zijn dromen. Zij was bij hem toen hij ongeneeslijke zieken opereerde en ook van een gewisse dood redde. Zij was ook daar om hem toe te juichen wanneer hij als held van de R A. F. terugkeerde van een raid en een dozijn bommenwerpers neergeschoten had. Zij was bij hem toen hij als schatrijk planter een schitterende ranch bewoon de aan de boorden van de Mississipi. En wat meer is... zij beminde hem! Wanneer Mitty uit zijn dromen ont waakt stelt hij vast dat de mooie Ro salind aan zijn zijde zit. Zij omhelst hem en fluistert hem in het oor dat ze ach tervolgd wordt door een moordenaar en dat hij haar moet begeleiden. Nadat Mit ty de vrees om te laat op het bureel te het huwelijk te treden. Doch op het ogenblik dat de priester de zegen moet geven is Mitty weer hele maal op sleeptouw genomen door zijn verbeelding en hij vindt de trouwring niet. Zenuwachtig doorzoekt hij zijn zak ken en ontdekt een klein juweel dat Ro salind hem toevertrouwde. Hij had dus niet gedroomd. Ogenblikkelijk verlaat hij zijn familie leden. begeeft zich naar de woning van Peter van Hoorn, slaagt er in een oogwenk in de bende onschadelijk te maken en bevrijdt Rosalind. Terwijl hij zijn gelief de naar huis brengt laat Mitty zich weer rustig leiden door zijn dromen. Maar deze keer is hij een held wiens stoutmoedige dromen niet alleen meer in verbeelding bestaan. CINEMA FLORA DE HERTOGIN UIT DE ONDERWERELD met Paulette Goddard en Ray Milland. Londen. 18e eeuw. Kitty, een smerige en vuile landloopster die onder de ver derfelijke invloed staat van een oude ve nijnige feeks. Meg genaamd, tracht de zilveren schoengespen van de beroemde schilder Gainsborough te bemachtigen. Deze laatste, in plaats van de dievegge aan de politie over te leveren, gebruikt Susan Dowitt, bewoont, waar zij in de keuken zal helpen. Het door Gainsborough geschilderde portret van Kitty dat Een onbekende grote Damegetiteld is. wordt in de Koninklijke Akademie ten toon gesteld, waar het de algemene bewondering op wekt Het trekt in het bijzonder de aan dacht van de oude en rijke Hertog van Malmunster. Sir Hugh heeft onmiddellijk ingezien welke partij kan getrokken wor den uit de bewondering van de oude Hertog voor Kitty, door een huwelijk Manager Knobby Walsh is even Joe Louis komen polsen voor een match met AI Costa. Sir Hugh (Ray Milland) en Kitty iPanlette Goddard) hebben elkaar tenslotte toch gevonden. ze ais model na haar een schrobbing in tussen hen beiden te bewerken Op deze regel te hebben doen endergaan. Gewas- nur.ier zou hij in de gunst van de he-toe sen en opgeschikt komt Kitty als een ver- tenen :e staan, die van zijn invloed'zou rukkelijke schoonheid te voorschijn, die turnen gebruik maken om hem terue onmiddellijk de bewonderende blikken op z n plaats van diplomaat te geven, die 'hij. als gevolg van een schandaal heeft verloren. Hugh en Lady Susan beginnen onmid- aeLujk Kit.y. de verfijnde manieren uit de hoge wereld te leren Het meisje is eenter eer. slechte leerlinge, maar onder de geïnteresseerde leiding, wordt rij een vo.maakte jonkvrouw en ten zeerste verliefd op Sir Hugh. Deze -oatste wordt in het gevang gezet omdat hij zijn schulden niet kan beta len. Kitty echter besluit er hem uit te .,alen. en om die reden huwt zij de riike S' fc>" *e ten zeerste met haar zich trekt van Sir Hugh Marcy. een mon daine beroemdheid zonder geld van de Londense sociëteit en van zijn neef. Brett Hardwood, graaf van Castairs. Sir Hugh Marcy. door de onbekende schone aangetrokken, kan zijn kozijn ver dringen en wacht Kitty aan de uitgang van het atelier af. Wanneer deze terug in lompen gehuld te voorschijn komt ge mene taal spreekt en losse manieren aan neemt, is Sir Hugh ten zeerste teleurge steld Hij neemt het meisje mede naar de armzalige woning die hij, samen met zijn aan de drank verslaafde tante. Lady schoonheid is ingenomen. In de p^.. er hem dankbaar voor te zijn, is Sir Hu- woedend omdat zijn plannen, Kitty de Hertog van Malmunster uit te huw^ niet werden uitgevoerd, hetgeen hem et ter niet belet van Kitty geld af te perse- Om hem te voldoen, breekt Kitty de ge'£ kofter van haar man open. Hij bet-ar ze en mishandelt haarhij wordt echte neei geschoten door een verkleefd dienr meisje Kitty is nu weduwe en zeer rijk Door Sir Hugh, handig geleid, huwt zij nu de Hertog van Malmunster, dj, sterft op de dag dat een zoon werd ge boren die in feite het kind is van Selbv Kitty is nu een van de rijkste vrouw ér, van Engeland. Ten zeerste teieurgestel- door de onverschilligheid te haren op zichte van Sir Hugh, besluit zij met Bre- Hardwood, die uit Indië is teruggekee-d te trouwen Hugh, die ten slotte toch tot de vaststelling komt dat hij de jons- vrouw liefheeft, tracht dé verloving breken, door aan Brett het hele verleden te vertellen. Deze bekent opnieuw zi^ liefde voor Kitty. Hugh trekt zich teru; maar Kitty breekt haar woord en gas- Hugh opzoeken, de enige man die zij ooit heeft lief gehad LIST TEGEN LIST Een diligence die van uit een stad,, dagelijks toeristen naar een beroemd ruïne bracht, maakte onderweg een haas om de reizigers gelegenheid te geven to: dineren Als de reizigers nog maar een tijdje aan tafel zaten, blies de koetsier tel kens het vertrek, zodat de herbergier goe de zaken maakte en de koetsier voor ;het trucje geregeld een vergoeding ontvir,; Zekere dag echter bleef een der toeris ten kalm zitten. De waard stelde verde vast dat al het zilverwerk verdwenen was Toen de toerist allusie op een ve: dachte reiziger maakte, liet de herbergr. ijlings de diligence achterna zetten, me. verzoek onmiddellijk terug te keren. Nau welijks was het gespan aangekomen o: de achtergebleven reiziger greep zijn hoed en riep tot de waard A propos. Veel dank voor het r:» tig middagmaal. Lepels en vorken vind! U in de koffiekan! Vooruit koetsier!!' ILLUSIE Tist heeft iets gekocht zonde.- geld en zit op 't banksken. Hij krijgt een ad- vokaat Hebt ge geld vraagt de advokaat Geld heb ik niet. maar een Chevro let model 1946. 3 Daar zoudt ge wat geld op kunnen krijgen... Wat hebt ge eigenlijk gestolen* Wel. antwoordt Tist, die Chevrolet model 1946. UTOPIA OF BEDROG» Er waren eens drie invaliden. De eerste had geen armen, de twee de geen benen en de derde was blind De man zonder benen zat in een kar- ret.e die zonder armen liep er voor te trekken met een touw om de nek en de blinde liep er achter te duwen Het gin? de ene zonder benen waarschijnlijk r.ie: hard genoeg af. Hij riep tot de arm- loze Als je niet wat opschiet, geel ik 'fi een trap tegen je achterste Waarop hij ten antwoord kreeg: Dan geef ik je een klap om je oren Dat zou ik willen zien. zei de {(linde VELDWACHTERSRAPPORT De pogingen die ik aanwendde om de drenkeling weer te; het leven terug <l roepen, werden met een volledig succe- bekroond. Hij was in slaat naam. beroep en woonp.aats op te geven. Toen ik echte proces-verbaal opmaakte wegens verbo den badenzakte de man terug in e - kaar en blies de laatste adem uit PAPEGAAIENHISTORIE Het was neg in de tijd dat de ko.en- venters kwamen vragen of ze a u- b. eer, partijtje kolen mochten afleveren Geen kolen, madammeke, ik heb nog juist 500 kg. Er was blijkbaar niemand thuis. u*® plots een stem weerklonk (Het was papegaai) Kap ze maar achter de deur... Als moeder de vrouw thuis kwam e;' tot haar grote schrik het partijtje k<>'^ zag liggen, wierp ze vlammende blikje-a :p de dader die haar onschuld;g aankijken. In een vlaag van woede sme^ ze Coco achter de kas Ze was zenuwac. tig ales sloeg tegen Daar brand, -s aan. Ze smijt hem met gans de ro® mei eveneens achter de kas, bij ^-oc® r Deze trippelt een paar maal ever en en vraagt Wat is 't Hebde gi; ook kolen <*- sleid MOEILIJKE KLANT Klant tot kellner Tong Neen mijn vriend, ik ee. princiep nooit iets dat een ander ui mond had. Goed. wel. wilt u dan misscw een ei Verantwoordelijke uitgever L. DUMORTIER 34 Boterstraat- Yps'

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1949 | | pagina 6