FILMWER E L D Hotel Splendid Britannique Grote Markt I E P E R UIT DE PROGRAMMA'S De BESTE VULPENNEN koopt men ter Drukkerij DUMORTIEK, 34 Boterstraat, leper GEDURENDE DE PAASWEEK 5 VERMINDERING op onze rijwielen, stoven, kinderwagens en poussetfen René VermeerschP& Zoon Statiestraat 64 YPER (I610) HET VFEJLSCH NIEUWS. Bli 8 U-4-194J Waarom nog langer zelf bereiden Bij huwelijk of andere maaltijden Wij brengen U thuis een waar festijn. Kan er iets eenvoud'.ger zijn Geen kommer, U hoeft geen materiaal Geen last, en fijn eten 'n ideaal 1 i Vraagt voorwaarden voor alle aan- j gelegenheden in het De >1 Schorpioentracht Billy I Een verafgelegen deel van Siam. flink bewaakt door onoverwinnelijke inlandse stammen, wordt bezocht door de onwel- gekomen Malcolm scientific Expedition weike naar de wetenschap van de oude Schorpioen Dynastiezoekt. Billy Bat- son. radio-expert is de enige van de groep welke de verboden kamerniet bin nentreedt- Als beloning kan hij zich om toveren in een superman Kapitein Wondermet het woord Shazamuit itson zijn geheim te cniiutselrn. worden verdeeld onder de geleerden om alzo de buitengewone macht te vermijden- Een gangster, onder de naam van Schorpioenontketent een campagne om de lenzen te bemachtigen, om over de wereld te kunnen heersen. Billy Bat- son. als Kapitein Wonderverdedigt de geleerden. Geen macht immers kan hem vellenkogels guillotine, bommen, niets deert hem. De expeditie keert terug naar Amerika. Alom gekend voor rijn vermaarde keuken en voordelige prijzen (785) CINEMA OL D IEP ER MARIA-MAGDALEN A met Medea de Nmra Een grote film welke de buitengewone bestemming der Grote Zondares weer geeft waarvan de onvergetelijke beelden voor immer het Sublieme Treurspel beroe men dat aan de wereld een nieuw geloof zou geven Een film welke de Kinema eer aandoet en die. in alle talen omgezet in alle landen een zending van liefde en hoop zal brengen. Met verering, respect en toewijding aan de Heilige Schriftuur, stelde men de gefilmde versie voor van het hoogste ge dacht naar de Schepper, en het schone voorbeeld ener vrouw, zondares en hei lige... Maria Magdalena komt de eer toe de eerste bij de grot van Golgotha ge weest te zijn. en de eerste bij het graf des Heren die in zijn verrijzenis geloofde... Haar gedachtenis, gezegend door de on feilbaarheid der goddelijke woorden van de Meester op het feestmaal te Béthanie. zal eeuwig leven. Voorwaar, ik zeg Uoveral ter we reld waar dit evangelie zal gepredikt wor den wat ze gedaan heeft zal ook ter ha- rer gedachtenis verteld worden Egypte oorsprong der beschavingen der duizend-jarige tijdperken Egypte, bedwel mende en raadselachtige landstreken der Pkarao's en der legenden... Een rijke karavaan trekt door de woestijn en vervolgt haar weg naar Pa lestina In Galiiea bevindt zich het prachtig paleis van Magdala, hoogmoed van de courtisane Magdalena rijn schone eigen aarster Een gerucht verheft zich in de straat, en bereikt de diepten van bet pa leis van Magdala alwaar Maria-Magda- lena een groot feestmaal geeft voor haar bewonderaars, van overal toegekomen om haar schoonheid te bewonderen en aan haar voeten hun rijkdommen en hun lief de neer te leggen. Dit gerucht verstoort Magdalena in haar feestmaal, ze staat op. nadert het venster, en daar vertolkt zich voor haar blik een nog nooit gezien schouwspel... Een menigte, jongen en ou den. zieken, blinden, lammen, volgen een man. Jezus van Nazareth gekomen zoals de profeten het voorspeld hebben, voor de verlossing der wereld... Bij dat zicht ver gaat Magdalena haar woning en volgt Jezus die zich als naar gewoonte naar de oevers van het meer van Genezareth begeeft, alwaar hij het goéde woord ver kondigt... Deze woorden door de Godde lijke Meester uitgesproken, dringen in de ziel van Magdalena... Het zal het begin harer bekering rijn. en in 't vervolg, na al haar schatten aan de armen uitgedeeld te hebben, zal zij de Verlosser niet meer verlaten Zij zal ontslapen al murme lend Heer. uw kruis is het licht der Werelds- en vermaakt op haar eentje het publiek en zo wordt ze door de troep aangenorner om kleine rolletjes te vervullen. Ondanks de hulp van Julia en Timinv bemerkt Pearl echter dat men om de da» geen actrice wordt. Ze is op Mike verliefd doch deze laat er niets van merken ér heeft het voortdurend tegen haar Ee^ avond, na een vertoning die door haa- schuld is verbroddeld, verlaat ze het zeischap tezamen met Julia. Zij zoeken tevergeefs naar werk tot eec impressario Julia zekere dag voorstel; voor de film op te treden. Pearl begeleid; haar vriendin doch komt weldra aan de slag met artisten en regisseurs, daar de ze Julia voor de gek hielden. Doch haar onstuimig temperament geldt haar wei dra een engagement tegen schitterende voorwaarden in een reeks avonturenfilm; En nu is Pearl er door! Zij draait zon der verpozen, levert zich over aan de meest sensationele avonturen en word; de koningin van de episodenfilm. Zij ontmoet Mike, die in moeilijkheder verkeert Zij doet hem aan haar zijde aanwerven. Mike die echter denkt door Pearl's faam in de schaduw te worden gesteld meent dat de cinema zijn acteurs talent schaadt. De eerste wereldoorlog breekt uit en zo worden Pearl en Mikc- opnieuw gescheiden. Na de oorlog trekt Pearl naar Parijs waar ze optreedt in de Casino de Paris terwijl Mike van zijn kant groot sukses kent als toneelspeler te Broadway. Doch Mike kan haar niet ver geten en door tussenkomst van Mac Gui- re. Pearl's voormalige filmregisseur komt hij haar adres te weten en begeeft zich naar Parijs. De avond van zijn aankomst doet ze echter een ongelukkige val. On danks haar wonde begeeft ze zich naar het station en heeft met Mike een pijnlijk on derhoud ze beweert hem niet meer lief te hebben om te voorkomen dat zij hem te laste blijft. Maar Julia en Tim zullen er voor zorgen dat ze ditmaal niet meer van elkaar zullen scheiden. CINEMA FLORA DE BEPROEVINGEN VAN PAULINE met Betty Hutton en John Lund Pearl White, werkster bij een theater- kostumier droomt van niets dan theater er. haar verstrooidheid geldt haar menige opmerking vanwege haar baas Joe Gurt Zekere dag komt in de werkplaats Ju lie Gibbs een oude toneelspeelster eer, xlecd halen dat door haar werd besteld Maar Joe Gurt heeft geen betrouwen in de solvabiliteit van de troep en weigert het kleed te overhandigen zonder boter bij de vis. Julia beweert geen geld op zich :e hebben en zo wordt Pearl naar het the ater gestuurd om het kleed tegen geld te ruilen Wel te verslaan heeft Mike Farringt°n geen duit. doch hij belooft Pearl een au ditie. Zij vergeet op haar beurt het kleed Betty Hutton en John Lund. CINEMA FLORA DE ONZICHTBARE DODER met Joel Mc Crea, Gail Russell en Herbert Marshall David Fielding. weduwnaar met twee kinderen, neemt in zijn dienst, als gou vernante. de genaamde Elisabeth Howard. Jong, schoon en innemend van karakter, is het dochterke. Ellen spoedig zeer aan haar gehecht, terwijl het zoontje, Barna- by. haar zeer vijandig gestemd blijft. Elisabeth, die in haar kamer een uur werk gevonden heeft, begeeft zich naar het bureel van Fielding. die haar aan dokter Evans, de familiedokter voorstelt. Zekere nacht betrapt de gouvernante de jonge Barnaby. toen hij bezig was te kens te geven aan een onbekende, die zich in het aangrenzende huis bevindt, dat onbewoond is. en waar tegenover twee dagen te voren, een oude vrouw ver moord werd gevonden. Daarop geeft Bar naby aan de onbekende een toevlucht in de vaderlijke woning, 's Anderendaags komt de detective Sullivan, gelast met het onderzoek van de moord op de oude vrouw, bij David Fieldinghet door Eli sabeth gevonden uurwerk wordt als een zeer bezwarend stuk aanzien. Elisabeth, geïntrigeerd, verneemt dat David eveneens wordt verdacht, daar zi.n vrouw om het leven kwam bij een auto ongeval, waarover geen enkele getuige inlichtingen kon verschaffen. Gedurende een gruwelijke nacht, vindt Elisabeth in de straat het lijk van de ge wezen gouvernante Maxime. Volgens het scheen had deze laatste een zeer vreemde invloed gehad op da kleine Barnaby. David neemt het besluit zelf klaarheid te brengen in deze zaak. hij begeeft zich in het onbewoonde huis waar hij zich. tot zijn grote verwondering voor Marian Ty- garth bevindt, de weduwe van de commo dore. die eigenaar was van deze woning Marian wordt met een dolk neergestoken, maar David kan de moordenaar vastgrij pen die niemand anders is dan dokter Evans. Uit het onderzoek bleek dat de commo dore de liefdebetrekkingen tussen Evans en zijn vrouw had ontdekt. Door deze laat ste werd hij gedood en zij verborg het lijk in het huis. vooraleer naar de vreemde te vertrekken, na aan Evans beloofd te hebben spoedig terug te komen. Tien ja ren later was zij weergekeerd om het huis te verkopen, en had aan Evans gevraagd het lijk te doen verdwijnen. Met dit doel had de dokter de medeplichtigheid ver worven van de kleine Barnaby. Evans uit vrees dat zij hem zou betrapt hebben, ver moordde eveneens de oude vrouw en Max ime die het geheim kende en getracht had hem geld af te persen. Hij stak Marian neer. die haar woord niet had gehouden Spijt deze tragische gebeurtenissen zul len Elisabeth en David het geluk kennen zij hebben mekaar lief en wensen een nieuw leven te beginnen Joel Mc Crea, Herbert Marshall en Gail Russell, de drie hoofdfiguren uit dit spannend drama. j*mmtmtmtmtmtmanti: t tr m simmtm CINEMA COLISEUM: CAPTAIN MARVEL met Tom Tyler, Frank Coghlan Jr. en William Benedict ie Magdalena, wat zou ik al niet doen, om uw liefde te verwerven?...» CHS KMA OUD IEPER: DE KONINGIN VAN DE JUNGLE met Louis Collier en Edward Norris Met het doel voet te vatten te midden van het Zwarte Vasteland, hitsen Nazi- agenten de inboorlingen der Jungle op om in opstand te komen tegen de Britse ko lonisten die in deze wilde streken de Re gering van Hare Majesteit vertegenwoor digen. Een dag evenwel komen in de Jun gle twee jonge en dappere Amerikanen met het doel een onderzoek in te stellen nopens de nazi-drijverijen. Zij zijn verge zeld door de lieftallige Pam Courtney waarvan de oom Alan Courtney, een ont dekkingsreiziger. gestorven is. gedood in dit vijandig land. Vanaf hun aankomst vallen alle drie in een hinderlaag die hen door de inboorlingen, in dienst der Na zi's gespannen werd. Vanaf dit ogenblik zouden zij Lothel s ontmoeten, de mooie en geheimzinnige Koningin der Jungle, die hen heel dik wijls redden zou van ernstige gevaren, want Lothel. zozeer gevreesd door de in boorlingen als door de verscheurende dieren, gaat onkwetsbaar doorheen alle gevaren Zelfs de Nazi's hebben geen en kele macht op haar. Bork en Lang. die zich voor geleerde geologen doen doorgaan, zijn in werkelijkheid de Nazi-oversten, die op de inboorlingen en bovenal op Maati een grote invloed uitoefenen. De twee spion nen vuren de wedijver aan die tussen Ky- ba en Maati heerstdeze laatste toch hoopt er eens in te gelukken de Grote Rechter van al de Stammen te worden. Nochtans is het ganse geheim van het drama van de jungle in het handvat van een sabel verborgen en het is deze sabel die de nazi's en de Britten opzoeken. Alan Courtney kende dit geheim, maar werd ge- docd voor hij het aan rijn nichtje Pam kon mededelen. Op haar beurt, wordt het jonge meisje op een dag gevangen ge nomen en aan een grote paal gebonden, omringd door een vlammencirkel. Dit maal treedt Lothel nogmaals op en redt het jonge meisje. Ongedeerd de vlammen doortrekkend, stort Lothel de negers in de diepste angst. Hoewel Bork en Lang. door de inboorlin gen geholpen aan onze drie helden de meest geslepen lokvallen spannen, hoewel zij tegen hen vele opgejaagde roofdieren inzetten, hoewel zij ze ingesloten hou den te midden van een vlammend woud, ontsnappen zij overal aan de afgrijselijk ste gevaren dank aan hun grote koenheid en ook aan de geheimzinnige inmenging der Koningin van de Jungle, die optreedt als alle hoop verloren schijnt. Het is ook dank aan haar dat eindelijk de Nazi's In de onmogelijkheid worden gebracht te schaden, en dat de Stammen zich onder werpen aan de controol van hun ware oversten. En wanneer het geheim van de sabel eindelijk ontdekt wordt in de Grot der Plechtigheden, verdwijnt Lothel. de mooie Koningin van de Jungle, eindelijk voldaan, in een gordijn van vlammen te spreken Ondertussen hebben de andere leden van de expeditie de heilige tombe betreden en vinden er een gouden schor pioen. wiens macht verwekt wordt door het brandpunt van vijf lenzen. Deze maar wordt vervolgd door de Schor pioen die alles te weer stelt om de len zen in handen te krijgen. Vier reeds zijn er in zijn bezit. Billy Batson is zeker, dat één van de geleerden zelf de Schorpioen is. Maar Bi'.ly moet verdwijnen voor hij «Shazam». het won derwoord, kan uitbrengen. Hij wordt ge vangen. stevig gekoord en gemuilband- Spreken gaat niet De «Schorpioen» om hem het geheim van Kapitein Wonder te doen ontsluieren, trekt hem de prop uit de mond... Shazam. en daar staa, Kapitein Wonderen ontmaskert de Schorpioenals Bentley. de leider van de expeditie.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1949 | | pagina 6