FILMWERELD UIT DE PROGRAMMA'S Leest en verspreidt HET YPERSCH NIEUWS HET VPERSOH NIEUWSKLz I 7-5-1S4S ets OUD IEPEIK LA CHARTREUSE DE PARME ■••t Gerard Philipe. Maria Casare* en Louis Salon. De jonge Fabrice del Dongo keert uit Napels, waar hij zijn studiën voltooid heeft, naar Panna terug. Deze stad zucht •nder de dwingelandij van Prins Ernest IV De partij van de vrijheid, de Car- honari tracht evenwel door allerlei sa menzweringen het juk af te werpen, doch tevergeefs. Fabrice verneemt dit alles van een eigenaardig heerschap. Fe r ren te Pal la. die smoorlijk verliefd is op de hertogin Sanseverina. de tante van Fabrice en Bevelinge van graaf Mosca. Wanneer deze tante echter haar jonge neef terugziet, is zij er dadelijk verliefd •p. De jonge man geeft er zich echter geen rekenschap van. Tijdens een bal bij de prins, wordt Fa brice opgemerkt door Clelia Conti, doch ter van de gouverneur van de citadel. Alhoewel Fabrice haar bijna niet op merkt. heeft zij dadelijk een warme ge- aegenbeid voor hem. Ernest IV is eveneens verliefd op de hertogin van Sanseverina. doch hij kan baar liefde niet winnen, daar zij alleen oog aan Fabrice denkt. Deze is intussen in betrekking gekomen met een jonge toneelspeelster Marietta, die zijn minnares wordt. Dit zal hem evenwel noodlottig worden, want wanneer hij de aanval van de vroegere vriend van Marietta afweert, doodt hij hem. Fabrice en Marietta ontvluchten de stad, doch zij worden gevat en Fabrice wordt in de ci tadel van Parma opgesloten. Daar leert hij de dochter van de gou verneur, Clelia. kennen en... liefhebben. Fabrice wordt echter tot 20 jaar gevan genisstraf veroordeeld. Wanneer Sanseve rina dit verneemt, snelt zij naar de Prins om genade af te smeken, doch deze laat haar verstaan, dat het slechts van haar alleen zal afhangen, waarop ze woedend net paleis verlaat Zij zoekt Perrente Pa 11a op. die de lei der der Carbonari blijkt te zijn en zet met hem alles in het werk om Fa brice te laten ontvluchten. Met de hulp van Clelia slagen ze in hun opzet Ten gevolge van deze ont vluchting wordt de vader van Clelia uit zijn ambt ontzet. Daar bet meisje aan Sanseverina beloofd heeft Fabrice nooit meer terug te zien. stemt zij er in toe het huwelijk door haar vader opgedron gen. aan te gaan Fabrice werd tijdens de ontvluchting gekwetst en zijn tante heeft hem aan de boord van het grote meer. in veiligheid gebracht. Lijdend onder zijn onverschil ligheid. daar hij nog steeds aan Clelia denkt, vertelt Sanseverina hem van het voorgenomen huwelijk van Clelia. Elke veiligheidsmaatregel uit het oog verliezend, keert Fabrice naar Parma te rug. Hij wordt opnieuw aangehouden en dankt ditmaal zijn behoud aan het feit dat zijn tante erin toestemt de minnares van de Prins te worden. Zij zal zich echter wreken en laat Er- nest IV door Ferrente Pa 11a vergiftigen. Een revolutie breekt daarop uit. De her togin verlaat Parma en treedt in het hu welijk met graaf Mosca. om in de vreem de het geluk te zoeken. Fabrice ziet Clelia terug, doch zij is gehuwd en daar Fabrice begrijpt dat zij haar gegeven woord niet zal verbreken om hem te volgen, trekt hij zich in het Kartuizerklooster van Parma terug, waar hij zal trachten vergetelheid te vinden. Gcrard Philipe en Maria Casares, twee jonge flinke talenten. CINEMA OUD IEPER: DE HAND VAN DE MUMMIE met Dick Foran, Peggy Moran en Tom Tyler. Een expeditiekorps bestaande uit Steve Banning. Babe Jenson. Martha Solvani en haar vader, en Dr Petrie. hebben als opdracht het graf van Prinses Ananka van de XVIIe dynastie op te zoeken. De professor Andoheb. bewaarder van het Cairo Museum heeft te vergeefs getracht het hen af te raden Nochtans, in het mid den van de bergen in de woestijn ver loren. hebben de onderzoekers de sar- cophaag terug gevonden van de mummie Kharis. die levend werd begraven. Kha- ris had Tana bladeren gestolen om zijn geliefde Ananka weer tot het leven te brengen. Gedurende 3 000 jaren in het leven ge houden. dank zij de wonderbare hulp van de Tana. waakt Kharis over het graf var. Ananka om de ontwijders te straf fen. In het geheim zal Andoheb de groep achtervolgen en de levensdrank aan Kha ris opgeven hij beveelt hem de expeditie te vernietigen bij uitzondering van Mar tha. Kharis sluipt in de tent binnen, valt Solvani aan en vlucht met Martha. Na een dolle achtervolging, vinden Ste ve en Babe de tempel waar Andoheb Martha gevangen houdt. Andoheb is ge dood en Steve vernielt de mummie. Anan- ka's sarcophaag wordt ontdekt en bevat een kostbare schat. Terug in de Verenigde-Staten zal Steve Martha huwen en zal bestuurder van een museum genoemd worden. CINEMA OUD IEPER DE WREKERS met Kirby Grant- In de postkoets hebben twee reizigers plaats genomenPinkie, die zich detec tive noemt, en Bob Ryan. Tijdens de reis nemen ze nog een derde man onder nun beschermingFaro King. In de stad waar ze toekomen heerst een grote druktemen zal namelijk een nieuwe sheriff kiezen. Fin Elder wint het p.eit legen Dixon met een verpletterende meerderheid. Tijdens een twist wordt de ze laatste uit de weg geruimd door de gebroeders Todd De rechtspleging grijpt plaats en het is Faro King die tot 30 dagen celstraf ver oordeeld wordt, terwijl Louis Todd wordt vrijgesproken. Slechts Fremont en zijn dochter hadden een ander advies uitge bracht. En daarom zetten de Todd's alles in het werk om zich van het vee van Fremont meester te maken. Zij worden echter verrast tijdens de diefstal en zij aarzelen niet Fremont neer :e schieten. Daarop ontketenen Bob en Pinkie een woedende jacht, die hen toelaat de moor denaars te snappen en de streek voortaan ran deze bende te zuiveren. Verantwoordelijke uitgever L- DUMORTIER 34 Boter straat. Yper CINEMA COLISEUM: DE PARADE DER HOUTEN SOLDATEN met Stan Laurel en Oliver Hardy. De weduwe Peep die De Schoen be woont in het Koninkrijk van het Speel goed wordt met uitzetting bedreigd in dien zij haar hypotheekrente niet aflost aan de sinistere Barna by Stan Laurel en Oliver Hardy, kostgan gers van de weduwe Peep, besluiten de benodigde som bij hun patroon, de speel goedmaker Stanley te lenen. Ongelukkigerwijze wordt dit onmogelijk want Stan en Oliver worden ontslagen Door hun onhandigheid verliest Stan ley een groot order en de klant laat hen met een voorraad van 100 houten sol daten van 6 voet hoog ziften. In werke lijkheid had de klant 600 soldaten van 1 voet besteld- Tot iedere prijs moet de weduwe Peep uit de klauwen van Barnaby geholpen worden, want deze laatste heeft een af schuwelijke handel voorgeslagen. Ondanks zijn 68 jaren wil hij haar dochter trouwen. Bo-Peep. die 16 jaar oud is. en hij geeft als huwelijksgeschenk de hypotheekakte. Stan en Oliver, om haar te helpen, pro beren verschillende dingen maar hun be moeiingen verwikkelen de zaken steeds meer. Zij kunnen niet verhinderen dat de bruiloft gevierd wordt. Zoals beloofd wordt de schuldbrief door de bruidsjonker Oliver voor de ogen der bruid, die voor deze gelegenheid niemand anders is dan Stan..: verscheurd. Woedend belachelijk gemaakt te zijn. steelt Barnaby een varken en regelt het zo dat men gelooft dat het Tom-Tom is. de jonge man waar Bo-Peep verliefd op is. die de diefstal begaan heeft. Hij wordt door de rechtbank veroordeeld en naar het land der weerwolven gezonden, waar van men nooit terugkeert... Maar Stan en Oliver verdenken Bar naby en vinden het varkentje terug in de kelder van Barnaby's huis en zo is de onschuld van Tom-Tom bewezen, en ver trekken zij om de ongelukkige jongen te bevrijden. Barnaby zet een aanval op met zijn leger weerwolven, maar weer waken Stan en Oliver... De beroemde houten soldaten worden de redders van het Koninkrijk van het Speel goed en verjagen de vijanden. CINEMA FLORA KASFA, DE LEEUW-MENS met Busier Crabbe en Frances Dee. In het bureel van de overste van de Bescherming van het Wild wordt een vergunning tot jagen overhandigd. De datum van de vergunning is 1911. Met de jagers bevindt zich een knaap van drie jaar. Een tragedie overvalt de jachtpartij Het kleine mannetje is de enige overle vende. Hij leeft en groeit op onder de leeuwen, slaapt en eet met hen en spreekt schijnbaar hun taal. De inboorlingen fluisteren over de leeuw-mens. maar de din de politie opbelt, worden Anne vreemde bezoeker vrienden. Wa>-- politie komt, kan zij alleen hem b^- Hij doet al wat zij hem vraag; ^C5r*' De leeuw-mens behandelt de d»». van het cirkus, doch Anne moet zig zijn om hem te behandelen z zen doorheen het land en na eer' kan hij vlot spreken en heeft h' opzicht van een beschaafd mens doé),^ zijr. hart is een grote liefde voo- - wilde dieren en een diep verlanzer- zijn geliefd Afrika. Wanneer het cirkus in Anne's Eehr», testad terugkeert, is hij het met eens. hij heeft er genoeg van. Zij be,-5" ten te trouwen, hij zegt zijn dieren - wel en vertrekt "aar. De officier van de toldienst heeft de kooi geopend en Kaspa, de leeuw-mens, snelt de vrijheid tegemoet. blanken weigeren er aan te geloven. Wanneer de leeuw-mens zijn dieren ver gezelt om het vee van een Engelse ranch- eigenaar aan te vallen komt hij in een val terecht die voor de leeuwen werd ge spannen en wordt gevat. Joe Nolan die in Afrika is om leeuwen te vangen voor een cirkus ziet in de leeuw-mens een geweldige attractie. En zo wordt de leeuw mens te zamen met de dieren in een kooi opgesloten en naar Amerika gestuurd. In de haven, denkt de tolofficier dat de leeuw-mens deel uitmaakt van een publiciteit-montage hij opent de kooi en vraagt hem er uit te treden. Hetgeen hij doet... maar hij gaat overboord en zwemt naar het strand. Met niets anders als kleding dan een slip uit dierenvel zwerft hij door de stad. en zaait er paniek, ter wijl de politie op zijn spoor tracht te geraken. Voedsel hebbende opgemerkt op een tafel in een huis, klimt de leeuw-mens door het venster en begint het op te eten. Anne Rogers en haar vriendin ontdekken hem Verschrikt op het ogenblik, onder vinden ze weldra dat hij niet boosaardig is maar uitgehongerd. Terwijl de vrien- Maar niet voor lang, want vuur is uit gebroken in het cirkus. Paniek ontstaat on der het publiek. De kooien worden recht streeks door de vlammen bedreigd. Be wakers laten de dieren vrij en trachten ze in een omheining te drijven, maar ze breken los en het bloedbad begint. Zi lopen de stad in, dood en vernieling zaaiend. Zij zijn met paniek geslagen doch hebben bloed geroken. Bewaker kunnen er enige terug vangen doch op het cirkusveld lopen nog een groot aanta leeuwen en tijgers los. Maar hier verschijnt de leeuw-men- terug om zijn geliefde dieren te redder, in een reeks hoogst spannende, specta culaire en dramatische gebeurtenissen, ge lukt hij erin bijna heel alleen de razende beeslen te kalmeren, de paniek te onder drukker' en de dieren terug in hun kooi te brengen. Anne geeft er zich reken schap van dat hij tot de jungle behoort zowel als tot haar. Enige maanden later, door toedoen vai familieleden in Engeland, is de leeu* mens met Anne zijn vrouw, in Afrika te rug. Doch ditmaal als Wilde Dieren beschermer INTEREST De schoolmeester ondervraagt zijn jon gens Uw vader, zegt hij tegen een jongen van tien jaar. heeft me 100 fr. geleend tegen vijf procent. Hoeveel moet ik hem op het einde van het jaar teruggeven. Tweehonderd frank, Mijnheer. Hoeveel Denk eens goed na Kent ge dan helemaal niets van rekenen Toch wel, meester, maar u kent mijn vader niet HUWELIJKSMAKELAAR Ik heb een prachtvrouw voor U. een weduwe met een volwassen dochter. Zou ik dan niet liever de dochter nemen Dat moet ik U beslist afraden. U zou een zeer ongemakkelijke schoonmoe der krijgen. EEN CONFRATER Eerste gek Ik zeg dat het de maan is Tweede gek En ik zeg dat het de zon is Op dit ogenblik komt er een onbekende voorbij. Eerste gek Mijnheer, wilt ge ons eens zeggen of dat ginder de zon of de maan is... Onbekende Ik kan het niet zeggen. I Ik ben hier pas van gisteren. HU HAD ER EEN MEER Na de les van anatomie Onderwijzer Spelemans, hoeveel beenderen zijn er in uw lichaam Spelemans Twee honderd en acht. j mijnheer. Onderwijzer Mis. twee honderd en zeven. Spelemans Jamaar. m'neer, 'k heb deze middag een kippenbeentje inges'.ikt. HUWELIJKS D ROOM Op een strand in Florida. Terwijl de rijke bankier de laatste beursnoteringen doorloopt, verslindt zijn i dochter een dikke roman. Plots stuift ze recht draait een paar keren rond. komt terug, werpt het boek j in de lucht en roept: De man die ik huw zal een held zijn j De vader kijkt even op. beziet zijn I dochter, schudt het hoofd en zegt zuch- I tend Ja. dat zal hij. TOPPUNT VAN SNELHEID Luppe Ik reed eens per auto langs een afgeboomde weg. en 't was precies of we reden tussen twee houten schut sels. Charel Toe, manIk reed eens per auto zo rap in een ronde, maar zo rap... dat ik mijn achterste autoplaat zag Lowieke Gijlie met uw auto'sDat is allemaal nog niksGe moet eens met' de electriek rijdenIk kreeg het eens aan de stok met de stationchef van Brus sel. Ik wilde hem juist een oorveeg geven de trein vertrok en 't was de station chef in Antwerpen die ze op zijn gezicht «treeg SLIMMER DAN SLIM Een antiquaar had de gewoonte zijn sieraden bij boeren op te doendeze laat- sten kenden gewoonlijk de waarde niet der voorwerpen. Zekere dag zag hij op een hoeve een prachtig porceleinen schaaltje. Zijn vermoeden was juisthet was een schaaltje uit de XVIIe eeuw en de kat was juist bezig er melk uit te drin ken. De slimmerik vroeg zo terloops Wilt ge me die kat niet verkopen, ik vind ze werkelijk lief. Wel... ja... ik weet niet, zegde de boer. Wat wilt g' er voor geven? Twintig frank. Vooruit dan maar De antiquaar betaalde, nam de kat on der de arm en ging naar de deur; daar keerde hij zich om en zei t Is waar ook. ik denk er nu aan misschien krijgt ze wel dorst onderweg mag ik het schaaltje meenemen, dan kan ze daaruit drinken... Ha, neen. dal gaat niet't Is dank aan het schaaltje dat ik al 14 katten verkocht heb- KLEIN MISVERSTAND De trein gaat vertrekken. Een man komt haastig op het perron gelopen en roept luidkeels Charel! Charel! Op hetzelfde ogenblik steekt iemand er gens zijn hoofd door het venster. De lo- per schiet er naartoe en geeft hem een paar klinkende oorvijgen. En terwijl de trein vertrekt Hela. makker ik ben Charel niet zulle Waarom steekt ge dan uw kop naar buiten DURF Jan reed door de straten van Parijs tegen 100 km. per uurrakelings school hij auto's en autobussen voorbij. Piet die hem vergezelde vroeg bibberend Hoe is 't mogelijk Jan, dat ge er zo goed doorkunt Dat weet ik zelf niet. zei Jan. als ik ze voorbijga doe ik telkens mijn oge: dicht. REKEN HET MAAR NA Neen, zei de patroon kwaad krijgt geen loonsverhoging. Weet ge ei genlijk wel hoe bitter weinig ge werkt Het jaar telt 365 dagen. Acht uur po- dag slapen, dat maakt per jaar 122 da gen. acht uur per dag vrij. dat maas nog eens 122 dagen er blijven dw slechts 121 dagen over. 52 Zondagen a- getrokken, maakt nog 69 dagen. Verde. 52 halve Zaterdagen of 26 hele dager Afgetrokken van 69 blijft dat 43. Elke dag een uur vrij om te etendat maa 16 dagen per paar. Wat blijft er nu noz over 27 dagenEn dan hebben we not 14 dagen betaald verlof Van de 2/ a getrokken schieten er neg 13 dagen ove. Maar we hebben ook nog 12 bijzon»™* feestdagen. Dus blijft er tenslotte s,ec*'f éér. hele dag over. En nu spreek ikt nw niet over Nieuwjaar, want dan wordt ook niet gewerkt. Jongmens, wat v ge eigenlijk bij ons uit TOCH WAAR Meester Gerrit. noem mij de e menten op. Gerrit Vuur. water, lucht en meester. Meester Maar bier is toch geen e ment Gerrit Zo Als mijn papP'e paar potjes bier gedronken heef. mijn moeder toch«Pa is weer m element HET BEWIJS Het lijkt me het beste, zegde de dige agent tegen de dronkelap zijn sleutel in een lantaarnpaal z v wroeten, het lijkt me het beste dat u verder gaathier woont toch n'e"Ja, Fuifnummer Pardon, u kunt a'a__r! zeggen, maar ik geloof het nie daarboven brandt nog licht.-- DE LOGICA VAN ZUSJE De moeder van Pierre, eer. van zeven jaar. vraagt aan het >■- dochtertje van haar vriendin- of 1 met Pierre zou willen trouwen Ik zou wel willen, Madame ik kan niet... En waarom niet Omdat ge maar alleen me. van uw familie moogt trouwen- Hoezo? pap2 Dat is zo, antwoordt cotvad^ immers met mama getrouwd Kr gr met grootmoeder, en oom met ta ziet het wel, hé

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1949 | | pagina 8