FILM WER ELD De DRUKKERIJ DUMORTIER beveelt zich aan N flGeen doofheid] meer Hoorapparaten IA. BONTE Even als goed zien, is goed horen noodzakelijk dat kunt U door HET VPERSCH NIEUWS Blz- 8 25-6-1919 Briefomslagen. Rekeningen Ws ef m Alle handels- o4 reeiaaae ffrekw«rk R«n wbrteven en ronwgertaehlewinsen ia muumi tijd CINEMA OUD IEPER HOE LANGER HOE ZOTTER met Stan Laar el en Oliver Hardy. De stevige vriendschap van Stan Lau rel en Oliver Hardy wordt wel eens ver stoord door de standjes welke de dikke Hardy met zijn vrouw heeft. Zij is ja loers op Stan en dreigt met echtscheiding. Stan raadt zijn vriend aan een kindje aan te nemen hopende alzo vrede in huis te bekomen Zij gaan samen naar een kinderkribbe. maar wanneer zij er mede thuis komen is mevrouw Hardy verdwe nen. Dat brengt de twee vrienden in een lastig parket want zij moeten nu zelf voor het wicht zorgen. Een weinig later rijden zij rond met een camionnette om vis te verkopen. Hun handel gaat zo goed dat ze besluiten een boot te kopen. Het vaartuig wordt op getakeld en wat er verder gebeurt zal zeker uw lachspieren in beweging bren gen. Maar Laurel en Hardy trekken steeds hun plan en wij zien ze als ernstige za kenlui bezit nemen van weelderige bu relen. Ze zijn opnieuw gehuwd maar om alle konflikten te vermijden heeft Laurel de zuster van Hardy gehuwd en Hardy die van Laurel Ongelukkig zijn het nu de twee vrou wen die elkander niet kunnen luchten. De kleine mevrouw Hardy is een echt kreng en zij gebruikt alle middelen om de dikke mevrouw Laurel te pesten- Maar zoals altijd eindigt alles toch in een scha terlach CINEMA COLISEUM: DE TERUGKEER VAN BUFFALO BILL met Richard Arlen en Jennifer Holt- In een kleine stad uit het Westen, in de vervlogen tijd der pioniers, vormen buiten-de-Wet gestelden een schrikbe- wind. bron van onrust voor de pachters die er zich komen vestigen. E-n bende outlaws heeft de streek in vuur en geweld gezet, op deze wijze betrachtend, deze landlieden van hun grondgebied te ver jagen. De ongeruste stedeling.n vragen zich af hoe weerstand te bieden. In het begin van de film komt een Indiaan de stad ingereden, drager van een hoeveel heid vellen. Hij wordt door drie outlaws neergeschoten die zich meester maken van de buit, terwijl het ver.aten paard alleen naar het Indiaans kamp .erug keert. De bandieten eigenen zich de pel sen toe die zij in een schuur verb-rgen die aan de Harrington's toebehoort, eigenaars van een grote hoeve. Wegens deze list vallen de Indianen de hoeve aan. om een hunner te wreken. Steve Harrington en zijn dochter Dale zijn eigenaars van de ranch waarvan Tom Russell het bestuur waarneemt. Steve en Tom trachten aan de Indianen het hoofd te bieden terwijl Dale hulp is gaan in roepen. Een der Indianen heeft het ver trek van Dale opgemerkt en volg* haa-, maar een ruiter nadert, het is Buffalo Bill, een vriend der pioniers en Rood huiden. Dale. Buffalo Bill en de Ind'aan. ke ren naar de ranch terug die zij tijdig be reiken om de Indianen te verhinderen zich van Tom en Steve meest r te maken. Tom werd door een kogel in de arm ge troffen Onderwijl heeft Sam. een der outlaws, aan de Sheriff bevestigd dat hij Tom de Indiaan doden zag om hem de pelsen te ontroven. De Sheriff en Sam begeven zich naar de ranch en horen de belofte die Buffalo Bill aan het Indiaans opperhoofd aflegt, om hem de ware bandiet uit te leveren binnen de drie dagen. Wegens de formele besehuldiging van Sam. is de Sheriff ver plicht Tom gevangen te nemen. De aanwezigheid van Buffalo Bill in de streek verontrust de bandieten die hem een valstrik spannen. Hun plan keert zich tegen henzelf en Buffalo Bill overmees tert een hunner, die hij dadelijk d-et opsluiten. Buffalo Bill heeft de reden ontdekt om dewelke de outlaws beproeven de hoeve- bezitters te verjagende streek is rijk aan Petroleum-bronnen. Buffalo Bill be reidt een plan. Hij treft een regeling op dat een jonge Indiaan verklaart de ban dieten tot in hun schuilplaats gevolgd te hebben. De list is gelukt, want Simpscn. die het groot magazijn in de stad houdt, gaat heen om de outlaws te verwittigen, hetgeen Buffalo Bill toelaat zich reken schap te geven dat hij de leider dei" bende is. In een laatste poging lichten de mis dadigers Dale op en verplichten Steve tot de verkoop van zijn hoeve, tegen één dollar, onder doodsbedreiging. Maar Buf falo Bill, aan het hoofd der Indianen komt tijdig ter plaats om Dale en de Harrington hoeve te redden. Zijn taak volbracht verlaat Buffalo Bil. de stad en keert terug naar de prairie om andere mensen te helpen, de vrede en de wet in hun gemeenschappen te grondvesten. Lening tot Wederopbouw le SCHIJF Trekking van 18 Juni 1949 EEN LOT VAN 1.000.000 FR. De uitslag van de 81e trekking van de Lening tot Wederopbouw (le schijf) luidt; 1 000 000 fr.Reeks 38 Nr 925. De overige obligaties van die reeks zijl betaalbaar met 1.000 fr. 2e SCHIJF EEN LOT VAN 1.000.000 FR. Trekking van 22 Juni De uitslag van de 21e trekking van de Lening tot Wederopbouw (2e schijii luidt 1.000.000 fr. Reeks 3 969 Nr 523. 500.000 fr.Reeks 5.728 Nr 586. Binnenlandse Premielening 1933 Zaterdag had de 189e trekking plaat' van de binnenlandse premielening 1933 Zijn betaalbaar met 500.000 fr. Reeks 139.187. 25.000 fr.Reeksen 130.172 146.202 166 115 217424 238.748 243.234 248.211 259.276 261 905 281722 289.796 311.044 319 989 373.528 376477 378.617 381.383 Elke obligatie heeft recht op een vijf de van de aan haar reeks toegewezen premie. Verwoeste Gewesten 1923 1 LOT VAN 1.000.000 FR. Trekking van 20 Juni De uitslag van de 313e trekking de Verwoeste Gewesten 1923 luidt: 1.000 000 fr. Reeks 19.348 nr 3. 50.000 fr. Reeksen200.949 nr 4 270.528 nr - Briefhoofden voor het leveren van Irouwbrieve» Spijskaarten. Geboorteaajtkondisitigen CINEMA FLORA VERTROUWEN IN T LEVEN met Veronika Lake en Sonny Tuft& De actie gaat door in het jaar 1910. in het kosthuis gehouden door Miss S agle. Vijf nieuwe kostgangers, allen studenten in de geneeskunde, komen er hun intrek nemen. Een hunner. Pug Prentiss heeft het voor nemen chirurg te worden, en bewijst gro te aanleg te hebben. Ongelukkiglijk, als gevolg van een tragedie in zijn kinderja ren meegemaakt, heeft hij een onbere deneerde schrik van stervende mensen, wat een grote handicap is. Een bekend chirurg, dokter Faber. moe digt hem aan in zijn pogingen, want hij heeft de uitstekende aanleg van Prentiss kunnen waarderen. Zekere dag maakt Pug kennis met Gret Howe, de dochter van professor dokter Howe. Zij neemt het voornemen de jonge student aan te trekken, die. ten andere. Gret helemaal naar zijn smaak vindt. Sonny Tufts en Veronika Lake als Pug Prentiss en Gret Howe, uit: «Vertrouwen in 't leven». KOLONIALE LOTERIJ Hier volgen de uitslagen van de trek- king der Koloniale Loterij, die Dinsdag avond te Morlanwelz heeft plaats gehad Winnen 200 fr. de biljetten waarvan het num mer eindigt op 8. 500 fr. de biljetten waarvan het num mer eindigt op 74. 1.000 fr. de biljetten waarvan het num- mer eindigt op 811, 908, 668. 2.500 fr. de biljetten waarvan het num mer eindigt op 3464, 9846, 7151, 1437, 2862 2883, 8969, 8817. 5-000 fr. de biljetten waarvan het num mer eindigt op 6604, 4383, 5334, 4520, lUg 10-000 fr. de biljetten waarvan het num mer eindigt op 2980, 6505, 2202. 20.000 fr. de biljetten waarvan het num mer eindigt op 84759, 54430, 94597, 88555 24967. 50.000 fr. de biljetten waarvan het num mer eindigt op 89193 47 120, 06800, 56706 100-000 fr. de biljetten waarvan het nummer eindigt op 17678, 14280, 18133 28834. 250.000 fr. de biljetten waarvan het nummer eindigt op 77677. 500.000 fr. de biljetten dragend het num mer 340153, 391734. 1.000.000 fr. het biljet dragend het num mer 180773- 2.500.000 fr. het biljet dragend het num mer 176420. Ee* spannende momentopname uit de bewogen avonturenfilm De terugkeer Tan Buffalo Bill steeds het ideale geschenk- De grooWvte krw vindt U s*** Drukkerij DUMORTlE* 34. Bot«rstraat. IEPE® UIT DE PROGRAMMA'S Sir Williams tracht Rocambole te doden, doch hij zal in zijn opzet mislukken, om de dood te vinden in de Seine. Korte tijd nadien, wanneer Lye Howe, de broer van het jonge meisje na een woordenwisseling, met zijn vader in on enigheid valt. nodigt Pug hem uit met hem in het kosthuis te komen wonen Bij de kerstviering, maakt Bert Riggs. eveneens student in de geneeskunde, ken nis met Nan Rogers, die voor zi-kenver- pleegster studeert. Spoedig zij n zij op el kaar verliefd Nan aanvaardt met hem te trouwen en samen zijn ouders in China te vervoegen, waar zij missionarissen zijn Een kroej^epidemie breekt uit in de stad. de studenten worden opgeroepen om de geneesheren bij te staan in de be strijding der ziekte. Gedurende de Paas feesten wordt Bert ziek. ook aangetast, door de verschrikkelijke kwaal, en zijn vrienden waken bij hem dag en nacht. Wanneer Pug zich bij hem bevindt, valt de zieke buiten kennis en. met schrik be vangen. vlucht Pug weg. Bert sterft kort daarop, en Pug die zich verantwoordelijk voelt voor zijn dood, weigert de gevallen te behandelen die hem toevertrouwd zijn. Tenslotte kan Miss Slagle hem overtui gen een vrouw bij haar verlossing bij te staan. Geholpen door Nan gelukt hij er in de vrouw te verlossen en zi;n vrees te overwinnen. Pug vraagt en bekomt de hand van Gret Howe. Hij legt schitterende examens af en een loopbaan opent zich voor hem. I BEar""^-i Bell Telefoon Cr Western Electric Vraag inlichtingen bij de Officiële verdeler Gezichtkundige G. de Stuersstr. 27, IEPER Demonstratie elke Maandag Brille» en glazen alle modellen. Gratis brillen voor ziekenbon den, (1785) CINEMA OUD IEPER: DE WEERWRAAK VAN BACCARAT i vervolg van Rocambole met Pierre Braaseur en Sophie Desmareta. Het lot was totnogtoe Rocambole wel- Sevallig. Nu vindt hij echter tegenslag op zijn weg. Om te beginnen was Sir Wi- liams niet dood. Hij wera door schippers opgevist, die hem verzorgd hebben. Hij is volledig onkennelijk geworden en tevens blind Zes maanden later komt hij opnieuw in contact met Venture, zijn vroegere ver trouwensman Door zijn bemiddeling kan hij een onderhoud verkrijgen met Ro cambole In tegenstelling met hetgeen hij gevreesd had, ontvangt Rocambole hem tamelijk welwillend- Hij neemt hem zelfs in huis en laat hem doorgaan voor een oude matroos, die hem eertijds het leven gered heeft. Alle voorzorgen van Rocam bole ten spijt, zet Sir Williams alles in het werk om het beruchte briefje terug te vinden, dat Rocambole aan hem ver bond. Volledig onbewust verraadt de blinde de bergplaats ervan aan Venture, die er zich roeester van maakt en het voor 25.000 fr. aan Baccarat verkoopt. Daar Sir Williams in de mening ver keert dat Rocambole het briefje heeft la ten verdwijnen, wil hij hem onverhoeds neersteken, doch hij mist zijn slag en valt in de Seine, om er thans niet meer uit te voorschijn te komen Rocambole heeft nu echter begrepen dat Venture het briefje gestolen heeft. Hij slaagt er in deze laatste, samen met zijn vriendin Fanny, die eveneens de hand in het spel heeft, in een onderaardse gang op te sluiten om hen de naam van de opkoper te ontrukken. Fanny verraadt hem dat Baccarat het briefje kocht. Ro cambole verwijdert zich. na hen verwit tigd te hebben dat ze niet eerder zullen bevrijd worden, dan nadat hij het stuk terug in handen zal hebben- Tijdens een poging om te ontvluchten, doorboort Venture een riool en beiden komen in het water om. Intussen biedt zich een gerechtsdienaar bij Baccarat aan. Hij werd gelast met een onderzoek in verband met een galeiboef, die wegens zeeroverij veroordeeld werd en die- zich als graaf de Chamery uit geeft. Deze ongelukkige is niemand an ders dan Armand. die samen met de ma trozen die hem ontvoerd hadden, in de Rode Zee werd opgepikt en tot dwang arbeid veroordeeld. Baccarat zal de ge legenheid weten te benutten om Armand te helpen en Rocambole te ontmaskeren. Zij laat de moeder van Rocambole bi. hem brengen, in aanwezigheid van de gerechtsdienaar. Doch wanneer zijn moe der. Rocambole als een groot heer terug ziet. heeft ze de moed niet de opgang van haar zoon te stuiten, en zij beweert hem niet te kennen. Woedend haalt Baccarat daarop het beruchte briefje te voorschijn. Doch Rocambole beweert dat het slechts een list is van de galeiboef om zich van zijn naam meester te maken. Hij legt bet zo handig aan boord, dat Baccarat door de politie verzocht wordt voortaan der gelijke dwaze verdachtmakingen niet meer te uiten. Wat Armand betreft, zijn straf wordt nog verzwaard. Rocambole zege viert eens te meerzijn huwelijk staat vast en zal binnen kort in Venetië inge zegend worden. Baccarat geeft echter de moed niet op Een majoor. Edgar Gordon, die gelast was de jonge graaf de Chamery op te zoeken, had Armand te Marseille ontmoet de voor avond van zijn ontvoering. Gordon is echter in Konstantinopel. Baccarat snelt er heen, haar echtgenoot meesleurend en na tal van avonturen, waarbij ze zelfs verneemt dat haar echtgenoot, slechts een vermeende graaf is, die reeds gehuwd was en vader van familie, vindt ze de majoor terug en stelt hem op de hoogte van de feiten. Samen komen ze in Venetië aan. waar grootse feesten aan de gang zijn om het nakende huwelijk te vieren. De markies van Montevecchio wordt op de hoogte gebracht en thans kan Rocambole niet meer ontkennen Hij heeft zijn slag ge mist Armand wordt onmiddellijk vrijgelaten en zal al spoedig zijn fortuin terugvinden en deze die hij beminde. Rocambole stelt zelf voor zijn plaats in de galeien in te nemen. Niet voor lang echter! Want korte tijd daarna, zal een kanonschot afgevuurd worden om een ontvluchting te melden. Als officier vermomd, geraakt Rocambole door de poorten van de stad, waar hij Baccarat terugvindt die op hem wachtte. Niettegenstaande zij hem heeft doen ver oordelen. heeft de jonge vrouw bemerkt dat zij haar slachtoffer beminde. Twee avonturiers van hun soort zijn geschapen om elkaar te begrijpen en samen trekken ze een nieuw leven in...

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1949 | | pagina 8