FILMWERELD UIT DE PROGRAMMA'S Kleeft alles Te verkrijgen Drukkerij Dumortier «het ypebsch nieuws» bh 8 3«r- i j I i i i d z c h li L J ti a d t« sl 3 S s 24 -?< le ut I J« li n re m re w, he ee ba de lie af sle ve aa die I WNEMA OUD IEP EK NOTORIOUS art Cars Grant, Ingnd Bergman en Claude Rains- Alice Hu berma li (dochter van een zeer gekend nijveraar. onlangs voor verraad jegens de Verenigde Staten veroordeeld;, geeft een cocktail-partij, tijdens dewelke sij een eigenaardige vreemdeling ontmoet Devlyn genaamd, die niets anders is dan •en staatsvertegenwoordiger. Alice heeft aoveel van zich doen praten door de aanhouding van haar vader dat zij be sloten heeft om 't even waar weg te vluch ten- Devlyn vraagt haar hem naar Bra- xilië te vergezellen om er een gevaar lijke zending te volbrengen. Zij weigert doch Devlyn verzekert haar dat hij in kaar rechtschapenheid gelooft wat haar vader ook gedaan heeft, en bewijst het haar door haar een enregistrement te laten horen van een gesprek dat zij met kaar vader gehad heeft. Om de waar heid te zeggen werd het huis der Hu- berman reeds sedert verscheidene maan den bewaakt en geen enkel der gesprek ken die er gehouden werden waren voor de geheime agenten der Verenigde Sta ten verloren Devlyn gelukt erin Alice te overtuigen •n zij vertrekken naar Rio. Terwijl zij op de orders wachten om hun werk te beginnen, worden Alice en Devlyn op el kaar verliefd, maar de idylle wordt wel dra gestoord door Prescott die hen op dracht geeft zich aan het werk te stellen. Alice moet het hoofd der verbannen Duit sers Alex Sabastian en zijn bondgenoot Segnora Ortiz ontmoeten. Deze groep schijnt een geheimzinnig voornemen te hebben en Alice moet hun geheim ont maskeren Het werk is des te gemakke lijker daar Alex een oude vriend is van Alice's familie. Elke dag moet Alice Devlyn zien en hem een rapport over- maken Alex verheugt zich Alice te ont moeten en enige tijd daarna vraagt hij .naar ten huwelijk Dit bevalt in het ge- neel niet aan Devlyn maar hij raadt Alice aan voort te gaanHet maakt deel uit van onze taak s. zegt hij. In te genstrijd met Mevr Sebastian's wens (zij «eurt dit huwelijk af), beeft de plechtig- neid plaats. Teruggekomen van hun hu welijksreis geven Alex en Alice een grote receptie. Devlyn is tegenwoordig en ge durende de avond deelt Alice hem mede dat de wijnkelder het geheim bevat. Alex neeft altijd de enige sleutel op zak maar Alice slaagt erin hem te nemen en ze .ergezelt Devlyn naar de kelder waar ze oemerken dat sommige flessen een soort zwart zand inhouden, in plaats van wijn Devlyn neemt een kleine hoeveelheid van dit zand en verlaat de kelder terwijl Alex juist bemerkt dat hij de keldersleutel niet meer bezit. Deze begint de ware een zelvigheid van Alice te raden en ver trouwt zijn ongerustheid toe aan zijn moeder die beslist dat Alice moet sterven, maar op zulke wijze dat de andere Nazi agenten. de fout van hun leider niet bemerken. Zij begint de jonge vrouw langzaam te vergiftigen. Ondertussen heeft Devlyn het zand doen onderzoeken, en bij middel van de inlichtingen bekomen met de hulp van Alice, komen zij te weten dat de nazi's een belangrijke uraniumbron in het land ontdekt hebben en voornemens zijn een fabriek op te rich ten voor het vervaardigen van atomische wapens om de oorlog te dienen. 's Anderendaags vindt Devlyn Alice niet op hun rendez-vous. en zo gaat het gedurende vele dagen. Ongerust begeeft hij zich bij de Sebastian's en vindt er Alice gevangen en stervende. Devlyn slaagt erin Alice uit de klauwen van Alex en zijn moeder te redden en Sebastian blijft alleen, tegenover de wraak van zijn bondgenoten. Cary Grant en Ingrid Bergman in een liefdescène. CINEMA OUD IEPER PRINSES VAN DE ONDERWERELD met Ebbe Kode en lllona Wieselmann- Bij mtodel van de radioomroep doet de bekende professor H. Boegh. zi.n dochter opsporen: «Men vraagt inlichtingen over Madame Esther Bertnelsen. uit haar woonst verdwenen in een staat van gees telijke opwinding. Beschrijving... De dag zeif van deze oproep had de bekende dokter zijn dochter onderzocht en hij had vastgesteld dat ze de symp tomen droeg van een zware ziekte, die haar verdere dagen in gevaar kon bren gen. Dit had hem erg verontrust, des te meer daar Esther sedert haar huwelijk met Erik Bertnelsen. die ze niet beminde, zeer neerslachtig was en niet tegen de ziekte zou willen vechten. De jonge vrouw die zich bewust is van de ernst van haar ziekte, verlaat de kliniek van haar vader om een toevlucht te zoeken bij de enige man die ze ooit beminde en die na een jarenlange reis in het buitenland is teruggekeerd. Zij verneemt echter dat hij gehuwd is en de schok is voor haar zo hevig dat ze als een stuurloos wrak in de havenstad rondzwalpt ten prooi aan geheugenverlies. En zo gaan de dagen... De berichten hebben e.kaar opgevolgdMen heeft de handtas van Mevrouw Berthelsen uit het water opgevist.. Niettegenstaande alle op zoekingen van de politie, vindt men geen enkel spoor van de vermiste... Staat men voor moord of zelfmoord De zaak is echter eenvoudig Dodelijk vermoeid is de jonge vrouw op een bank ingeslapen. Een gauwdief is er met haar handtas vandoor gegaan, heeft er het geld uitgehaald en haar dan in het water geworpen. Wanneer Esther ontwaakt bevindt ze zich in een armzalige kamer, omringd door éen echt zood.e uit de onderwereld: Jenny, die haar gevonden heeftde Orga nist, die haar bijna als een vader behan delt Pleutre. een weerzinwekkend heer schap Miss Taxi en Lotte Schnapps, twee boulevardschconheden. Esther is bij het uitschot van Kopen hagen terecht gekomen. Nog altijd aan geheugenverlies lijdend, onderwerpt zij zich gewillig aan haar lot zodat ze al spoedig helemaal in de kring opgenomen is. De chef van de bende. Janus Jensen, bijgenaamd De Panter komt uit de gevangenis en wordt door zijn vrienden met open armen ontvangen. En na wei nig tijd reeds voelt hij zich aangetrok ken tot Esther waarvan de verfijnde ma nieren zo schril afsteken bij deze van zijn vroegere vriendin. Lotte Schnapps. De Panter noemt haar Lily en samen vormen zij al spoedig een koppel, zodat de vroegere dame van de wereld na korte tijd een kind van de bandietenleider on der het hart draagt. Lotte geeft zich echter zo maar niet gewonnen en wanneer ze verneemt dat de Panter een slag beraamt op een juwe lierszaak, verklikt zij hem bij de politie. Intussen heeft Pleutre de ware iden titeit ontdekt van Lily. Hij begeeft zich bij de professor om uit zijn ontdekking munt te slaan. De Panter stelt Lily daarvan op de hoogte en de vrouw vindt haar geheugen terug. Zij staat nu voor een zwaar dilem ma zij kan moeilijk de vriendin van een dief blijven, terwijl zij ook niet naar haar vroegere kringen kan terugkeren, daar ze een kind verwacht. De Panter begrijpt haar gevoelens en niettegenstaande zijn smart raadt hij haar aan te vertrekken. Hij verzoekt haar echter te wachten tot wanneer hij 's avonds aan het werkzal zijn. Bij de inbraak 's avonds, komt de po litie opdagen. De Panter kan ontsnappen na een politieagent gedood te hebben. Hij vlucht naar huis waar Lily nog steeds op hem wachtWanneer hij haar zegt dat hij zich aan de politie zal over leveren. voelt zij opnieuw de liefde ont waken. Zij zet hem aan zich tot het uiterste te verzetten. De politie verschijnt en een hevig ge vecht ontstaat. Wanneer Lily voelt dat alles verkeerd zal lopen, grijpt zij een revolver en roept de politiemannen toe dat zij zichzelf zal doden, zo ze de Panter niet vrij laten weggaan De Panter be grijpt dat het haar dodelijke ernst is en hij belooft aan de politie zich gedwee te zullen overgeven, indien zij haar kun nen ontwapenen. Te laat echterWanneer de politie wil ingrijpen klinkt een schot en Lily zakt levenloos in elkaar. Wenend knielt de Panter bij haar neer en de politie heeft niet de minste moeite om hem te boeien. Wanneer het groep'e de plaats van het drama verlaat ontmoe ten ze Dokter Boegh. die van op de drempel reeds alles geraden heeft Ze laten hem dan ook alleen met zijn grote droefheid CINEMA COLISEUM OPIUM met Dick Powell. Wij leven in 1936. Mike Barrows leid; te Shanghai een onderzoek dat tot doel heeft een belangrijke bende opiumsmok kelaars op te sporen. Zi.n navorsingen leiden hem naar een pousse-pousse stalling van een zekere Sokim. Daar maakt hij kennis met Ann Grant, de mooie weduwe van een Amerikaans in genieur zij is vergezeld van een jonge ChineseShu Pan. Met de hulp van commissaris Lum Shi zoekt hij de stalling af en ontdekt ma chines die tot het raffineren van de opium dienen, welke ruw uit Egypte aankomt Sokim. zich ontdekt ziende, maakt zich van kant. Mike begeeft zich naar Cairo, waar hij op de terreinen van Binda Sha kunstig verborgen papavervelden ontdekt. Ook deze berooft zich. als hij gesnapt wordt evenals Sokim. van het leven. Een mededeling van de Franse Com missaris te Beyrouth leert Mike, dat een schip met de lading opium onderweg is naar Havanna, terwijl men hem toeval ligerwijze vanuit San Francisco telegra feert dat Ann Grant zich heeft inge scheept naar dezelfde bestemming. Mike vertrekt op zijn beurt naar Havanna. Hij vindt er Ann Grant en Shu Pan terug in gezelschap van een zekere Vrandstadter. eigenaar van een handelshuis, waar. zoals hij verneemt, de ruwe opium wordt ge raffineerd. Zij schepen zich alle drie in op het schip de Orinoco die de nu ge raffineerde opium naar zijn nieuwe be stemming vervoert. Mike heeft de Cu baanse Commissaris Baredo weten te overreden, de smokkelaars hun gang te laten gaan. om hem gelegenheid te geven hun spoor tot het einde toe te kunnen volgen. Hij ook scheept zich op de Ori noco in. Een begin van brand, die gelukkig v ug geblust wordt, breekt aan boord uit, ter- wi l intussen de opium verdwijnt. Mike gebruikt een list om uit te vissen wie Gene Hawks is. die naar hij vermoedt, het hoofd va" de organisatie is. Hij laat dcor Shu Pan een brief, ondertekend Hawks, aan Vrandstadter brengen, waarin hij deze mededeelt, dat kapitein Mike zich aan boord bevindt en ervan op de hoogte is dat een partij opium op het schip is. Daarna verbergt hij zich in Ann's hut, overtuigd dat hij een telefoongesprek zal kunnen opvangen dat hem de zekerheid van zijn vermoedens zal geven, dat Ann in werkelijkheid Gene Hawks is. Na ontvangst van de brief pleegt Vrand stadter zelfmoord. Mike heeft bemerkt dat doo- uc smok kelaars een algemeen beken_e list ge bruikt wordt, namelijk de bi zonder ver- Dick Powell in de hoofdrol, heeft in de film Opiumweer eens voor een uitzon derlijke vertolking ge zorgd. CINEMA FLORA: DE VERLOREN STAD met Charlie Ruggles en Ellen Drew. Rond het einde van de 19e eeuw was het stadje Panamint zeer welstellend. Het grootste gedeelte van de inkomsten was gesteund op een goudmijn. De invloedrijke en welopgevoede per sonen zijn van het gedacht, dat er echter in Panamint geestelijke wanorde heerst en zijn burgemeester. Chuckawalla, gaat naar San Francisco om aldaar een domi nee te vinden, die in naastenliefde gelooft. Chuckawalla komt weldra terug met een jonge geestelijke. Philip Faroo. die weldra door de bevolking wordt gelief koosd. Bob. eigenaar van een saloonen zijn vriendin en zangeres Mary zijn on der de beste vrienden van de dominee alhoewel niet van zijn geloof. Nochtans vormt zich een clan tegen over Philip en nml. de mijnuitbaters. die denken dat hij zich te veel met de wel vaart van de mijnwerkers bemoeit. Zekere dag wordt Mary door een dron ken mijnwerker gewond en ter verzorging bij Philip opgenomen. Zijn vijanden ma ken van de tegenwoordigheid van de jonge vrouw bij de dominee gebruik om allerlei lastertaal te verkopen en tongen gaan i.un gang De kelk loopt echter over wan neer de dominee, de hand gedwongen door de «croupier» van Bcb, het saloon voor zich wint en Bob door de croupier wordt neergeschoten... met het gedacht de hand op de instelling te leggen. De man. die na een korte verdwijning terug verschijnt, wil nu Mary lastig val- Een toneelt> spannende en boe,f^ film: Opiua pakte opium aan een anker in het walt; te laten zinken. Het koord dat de pa ken vasthoudt is van een bijzondere c-- mische samenstelling. Na verloop van bepaalde tijd, enkele uren. lost het koe,- in het water op, de pakken stijgen nas- de oppervlakte en kunnen dan zonder vaar door de smokkelaars opgevist we den. Mixe, in gezelschap van Ann en Sr.. Pan gaan aan boord van een kustvaar der en op het uur, dat de smokkelaars it roeiboten de opium komen halen, laat hg hen aanhouden. Met voor 5 millioen Dol lars verdovende middelen aan boord s-.j vent het schip, door Mike bestuurd, naa: de kust. Shu Pan, na zich verzekerd te hebben dat zij alleen zijn. ontmast: zich en een revolver op Mike gericht houdend, beveelt zij hem het schip vai koers te veranderen, maar de jonge mat die zoiets verwachtte, had voorzorgsmaat regelen getroffen. Op een overeengekc men signaal komen, zich in de nabijheio verborgen houdende kustvaarders opdaget en Shu Pan wordt gevangen genomen. Het is op de dag dat Mike haar de brie: voor Vrandstadter toevertrouwde, dat ziji aandacht voor het eerst op de jonge Chi nese gevestigd werd, want zij opende ei las de brief, voor dat zij hem bracht Hij had onmiddellijk daarna inlichtingei over haar laten nemen en vernomen da: zij de dochter was van prokureur Wang Haar vader woonde in het door de Ja panners bezette Mandchourije. Shu Par. de verloofde van Generaal Sito, is nie mand anders dan Gene Hawks, de wer kelijke chef van de smokkelaarsbende Ann was haar gouvernante. Toen zij, weduwe geworden, deze be trekking aannam, wist zij niet dat zi haar te danken had aan het feit dat haar man. buiten haar weten, deel had uil- gemaakt van de bende. Van hun chef verstoken, ontbindt de uitgebreide orga nisatie zich. In 1947, te Lake Succes, verhaalt Mik: zijn strijd tegen de opiumsmokkelaar! aan de Narcotics Commission of the Uni ted Nationswaar vertegenwoordiger: van alle Staten over de gehele were.d aanwezig zijn. ien. De geestelijke komt er tussen, u komen tot handgemeen waarop de mar een dodelijke val doet. Beschuldigd van doodslag en verwezen tot de strop wordt Philip in 't midden van 't proces door Chuckawalla ontvoert Maar de massa heeft het op wraak ge; munt en Philip zal slechts aan de de c ontsnappen dank zij een nieuwe tussen komst van de burgemeester, die hun me dedeelt dat de stroom de mijn heeft <w*f stroomd. Met paniek geslagen en ges-ra. voor haar begeerlijkheid zal de bevo king zich terugtrekken en Panama^ vluchten, zodat er van de stad nie meer overblijft dan puin... L.eest elke week HET YPERSCH NIEUWS Een toneeltje uit «De verloren stad» (The Parson of Panaminti-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1949 | | pagina 8