FILMWERELD KfilSIISCtfflOll® De DRUKKERIJ DUMORTIER beveelt zich aan J (STAND By FOR ACTION) voor... E AN VAN DEPUTE (9 UIT DE PROGRAMMA S - j"erlC'aa^ 'n c'e handels- en finantiële wetenschap^ Hi. i YPERSCH NIEUWS - Ei. 8 6-8-1949 H i CDiiMA FLOR A CINEMA OL D LEPER DE REBELLEN VORSTIN net Randolph Scott en Gene Tieraey. De Zuidelijke legers hebben rich over gegeven en Ed. Shirley keert terug naar huis Zijn terugkomst wordt gevierd door zijn jonge en bekoorlijke zuster Belle en een jeugdvriend die op zijn zuster verliefd is. Majoor Tom CraiL komman dant in het Yankee-leger. De avondpartij wordt echter onder broken door de aankomst van Kapitein Sam Starr, chef der partisanen. wiens hoofd op prijs werd gesteld. Hij wordt door Crail aangehouden sa men met Ed. Shirley die hem onderdak verschafte Belle zorgt voor de ont snapping van haar broer en van kapi tein Starr Zij vluchten naar het ge bergte. Belle en Sam. aan het hoofd van een groep partisanen gelukken er in de federale troepen te verjager, van een groot gedeelte van het grondgebied en om deze overwinning te vieren, beslui ten zij hun levens door de huwelijks band te verenigen. In de naaste stad beeft Crail een val strik gespannen om Sam Starr en zijn mannen gevangen te nemen. Belle die bij haar oude voedster een toev-ucht heeft gezocht wordt door deze laatste verwittigd van het gevaar dat haar man bedreigt. Zij tracht hem te bereiken om hem te waarschuwen, doch, verrast, wordt zij door één van Crail's mannen neer geschoten. Belle is niet meer en Sam Starr komt zich gevangen geven, want voor hem is de strijd ten eindezonder zijn gezel lin kan hij deze niet voortzetten. En in de herinnering van de mensen der streek zal zij immer als een mooie sprookjes heldin blijven voortleven CINEMA OL D 1EPER DE SCHIPBREUKELINGEN met Tallulah Bankhead. William Bendix en Walter Slezak. In volle oceaan scheurt een doods sirenegeloei de mist. Een zwarte rook wolk omhult een schip in nood. dat wel dra kapseist en in de draaikolken ver dwijnt. Allerlei brokstukken verschijnen aan de oppervlakte. Een oneindige olie vlek strekt zich uit. Slechts één reddingsbootje is er in ge lukt zee te kiezen. Daarin bevindt zich de in alle hoofdsteden van de wereld bekende journaliste Connie Porter. Andere overlevenden zwemmen naar het bootje. Kovac. lid der bemanning van het gezonken schipStanley Garrett, tweede marconist van dezelfde beman ning Alice Mackenzie, ziekenverpleeg ster bij het Leger; Charles Ritterhouse. rijke nijveraar; Gus. matroos wiens ene been lelijk toegetakeld isJoe, ste ward. mevrouw Higgins met een dode baby in de armen, en ten slotte de Be velhebber van de Duitse onderzeeboot die het schip deed zinken, doch op zijn beurt in de grond geboord werd. Een verschrikkelijk drama gaat zich tussen deze zonderlinge groep afspelen Zal men de Duitser overboord werpen De meerderheid beslist dat hij zal blijven. Tijdens de eerste nacht verdwijnt Me vrouw Higgins in de golven. Kovac en Ritterhouse. beiden aan poker «verslaafd, denken slechts aan hun spel. Connie is verblind door Kovac. De Duitser neemt het bevel van het bootje waar. ontduikt de gevangenne ming en ontwijkt in volle zee een vloot Duitse onderzeeërs. Gus sterft door het afzetten van zi n been. Stanley en Alice worden op el kaar verliefd. En het drama, rijk aan diepe aandoe ningen. vervolgt zijn loop in een aan grijpende en spannende atmosfeer. GEREED TOT HANDELEN (L'HEUBE «H») met Robert Taylor, Charles Laughlon en Brian Donlevy. Kommandant Roberts is er over ver ontwaardigd dat de herstellingswerken aan zijn destroyer in het droogdok niet werden uitgevoerd. Dit is de schuld van luitenant Robert Masterman. Roberts gaat hij admiraal Stephen Thomas zijn beklag maken, doch moet een uitbrander Brian Donlevy en Robert Taylor, als Kommandant Roberts en Luitenant Masterman. zijn in deze oorlogsfilm nu juist niet wat men noemt u onafscheidelijke vrienden. in ontvangst nemen. Roberts krijgt ecr- ter voldoening in die zin, dat hij overl geplaatst wordt naar de Warren». opgekalefaterd schip, en naar het gevech' mag terugkeren. Masterman wordt aar- gesteld als zijn eerste officier. Een konvooi moet op weg en het vlagge- schip van de admiraal voert het beve Een der begeleidende schepen krijgt de fect en de Warren moet als plaatsver vanger optreden. Roberts doet het onmo gelijke om over een woelige zee het kon vooi te bereiken, doch lijdt door het op treden van Masterman, een grote vertra ging nog vergroot door het feit dat een reddingssloep met drenkelingen, twintig kinderen en twee vrouwen moeten opge pikt worden. Roberts wordt gelaakt voor de opgelo pen vertraging. Achteraf ontdekt de ad miraal de vrouwen en de kinderen aan boord... Het blijkt hem echter te amuseren. De Japanners vallen het konvooi aan Het vlaggeschip wordt beschadigd en de «Warren» moet het bevel overnemen. Het oude schip vervult zo goed zijn taak. dat de vijand verplicht is de vlucht te nemen. Roberts en Masterman. die nu goede vrienden zijn geworden, evenals de be manning worden achteraf voor hun held haftig gedrag gedecoreerd. Een beeld uit de aangrijpende film over de oorlogsgebeurtenissen ter zee De Schipbreukelingen CINEMA OUD IEPER: JITTERBUGS met Stan Laurel en Oliver Hardy. Midden op een verlaten baan sleept een oude vermoeide wagen, traag een zware aanhangwagen. Plots valt de mo tor stilgeen benzine meer. De inzitten den. Laurel en Hardy, reizen van dorp tot dorp en vormen met hen beiden een onbeschrijflijk Jitterbugs-orkestEen zaam en ontsteld wachten beide mannen, diep teneergeslagen. op gebeurlijke hulp. Het toeval zendt hen Chester Wright. Deze jonge avonturier maakt hen wijs dat hij de formule gevonden heeft van tabletten, die van gewoon water benzine maken. Te goeder trouw nemen beide muzikanten aan de tabletten in de vol gende stad te verkopen. De Two-Men Band van Laurel en Hardy lokt steeds een groot aantal toeschouwers en dan sers Wright danst met een bekoorlijk jong meisje. Susan Cowan. Laurel en Hardy's tablettenverkoop gaat vlug vooruit, wanneer plots iemand in de me nigte hen van diefstal beschuldigt. Ches ter komt tussenbeide, laat zich voor de Sheriff doorgaan en vlug verlaten de drie mannen de stad. Bij de eerste halte bemerken zij dat het jonge meisje steeds bij hen is. Zij vertelt dat haar moeder 10.000 dollars uitgaf voor een stuk land. Bij het zien van de foto's van de zoge zegde verkopers, herkent Wright oplich ters. Alle vier besluiten Mrs. Cowan's geld weer te vinden- Zij gelukken er in de schurken op te sporen en te Nieuw- Orleans in te halen. Susan krijgt een plaats als zangeres op een vlottend lust huisje dat aan een van de dieven toe behoort. Stan verkleedt zich als vrouw en Susan stelt hem als haar rijke tante vOor. Ook Hardy is rijk. hij verbeeldt een millionnair uit Texas. Door een ple zierige list gelukken zij er in het geld te bemachtigen... maar de bandieten halen hen in. Op de boot opgesloten ge bruiken Laurel en Hardy hun tabletten en maken aldus de bewaker onschade lijk dan gaan zij Susan verlossen. Maar de kabels breken en het vaartuig gaat stroomafwaarts. Laurel en Hardy doen hun best om het te doen stoppen, maar gelukken er slechts in de vaart te ver meerderen Chester komt juist op tijd met de po- litieboot. hij brengt de afdrijvende boot tot stilstand en laat de bandieten aan houden Chester en Suzan omhelzen elkaar, tot grote vreugde van hun vrienden Laurel en Hardy. voor het leveren van I rouwbrieven, pijskaarten. >rteaankondigingen. Briefhoofden. Briefomslagen. Tekeningen (los of in boeken). \l!e handels- of reclame drukwerk. Rouwbrieven en rouw gedachtenissen in minimum tijd CINEMA COLISEUM NIETS DAN LAST met Stan Laurel en Oliver Hardy. Stan en Oliver, afstammelingen van eer. hele lijn keukenkokken en kamer knechten, worden door een rijk huis houden, Mrs en Mr Hawkley, in dienst genomen. Ondertussen vegeteert de kleine Koning Christopher, die uit zijn land geëxileerd werd, in een hotel, waar hij door zijn slechtwillende oom. Prins Saul, bewaakt wordt. Mr en Mrs Hawkley nodigen de Prins en de Koning uit voor een diner. Stan en Oliver gaan naar de stad om de r.odige inkopen te doen. Prins Saul heeft de kleine Koning voor een wandeling naar het park gestuurd, vergezeld van een van zijn onderdanen. Deze laatste moet Chris topher om het leven brengen, waardoor Saul de troon zal kunnen bestijgen. De kleine Koning krijgt een kans met enkele jongens voetbal te spelen. Stan en Oliver, die juist voorbijkomen, worden als scheidsrechters gekozen en knopen daarna een gesprek aan met de koning. Deze stelt dadelijk vertrouwen in hun eerlijk uiterlijk, vertelt hen dat zijn naam Chris is en dat hij angst heeft om terug naar huis te keren. De twee vrien den zijn erg aangedaan en nemen hem mee naar de Hawkley's, nadat zij een reusachtige paardebeafsteak uit de leeu- wenKooi van de dierentuin gestolen had den, want zij hadden geheel vergeten het vlees voor het avondmaal te kopen. Kalm zeticn' zij zich aan het werk. 's Avonds verschijnt Prins Saul en ver ontschuldigt de afwezigheid van de Ko ning die. volgens hem, ongesteld is en de kamer niet kan verlaten. Niemand slaagt erin het paardenvlees door te snij den Wanneer Saul, die verneemt dat zijn neef verdwenen is. plotseling het huis verlaat denken de Hawkley's dat het slechte maal er de schuld vgn isStan en Oliver worden op staande voet buiten- gezet, zij nemen Chris met zich mee. Maar de ketting wordt op straat door de politie herkend. De twee gezellen worden voor kidnapping opgesloten en Chris wordt weer aait zijn oom toevertrouwd. De kleine koning smeekt zijn oom om genade voor de twee vriendenSaul stemt toe er. neemt hen in dienstde volgende dag zal hij een grote receptie ter ere van de kleine Koning geven. Deze zal ver giftigd worden en het zal heel eenvoudig zijn om Stan en Oliver van de moord te beschuldigen... B;j de ontvangst laat Saul een capsule met vergil in het berd van de Koning glijden, maar Stan en Oliver verwisselen het gedek en het is Saul die het vergif tigde maal voorgezet krijgt. Deze bemerkt het en verontschuldigt zich onder voor wendsel ongesteld te zijn. Door onacht zaamheid legt Oliver de capsule op een plat met caviar Tijdens het feest luistert de Koning een gesprek af tussen zijn oom en een van zijn medeplichtigen Hij begrijpt dat zijn leven in gevaar is en haast zich om het zijn vrienden mee te delen. Maar Saul verschijnt, zijn revolver op de drie vrien den gerichthij beveelt hen zich door het venster op de straat te werpen. Wanhopig, volgt de kleine Koning zijn bevel op. maar wordt gered door de stellingen, die schilder? aan de buitenkant van het ho tel opgericht hadden. Gaaf en gezond loopt hij de hulp van de politie inroepen. Stin en Oliver bevinden zich onder tussen in groet gevaarde schilders heb ben hun stellingen weggenomen en Saul is r.og steeds daar. zijn revolver op hen gericht. Plotseling ziet hij de plat met ca via o r en verteert er een uit gulzigheid. Zijn dood komt plotseling... Zij wordt door de politie vastgesteld, terwijl Stan en Oliver de vensterbank verlaten Einde goed- alles goed. WANDELTOERISME Zonder de voordelen van de andere sporten in twijfel te willen trekken dur ven wij toch verklaren dat de wandel sport de gezondste, de gemakkelijkste, de aangenaamste en vooral de goedkoop ste sport is. Wel hebben ook de fiets, de auto. het roeien, het zwemmen hun voor delen en aangenaamheden, maar deze kunnen o i. niet opwegen tegen deze van de edele sport der wandelkunst. Inder daad voor de wandelaar en de wandel sport liggen alle wegen, alle horizonten open. Wel zal deze sport ons een betrek kelijk grote lichamelijke vermoeidheid bezorgen, maar daarentegen een volledige intellectuele ontspanning, een opkramen met alle geestelijke vermoeidheid. Wan delen is het adequate middel (misschien wel het enige) om de soms zo gevaarlijke invloeden van overwerk uit de weg te ruimen. Het is natuurlijk absoluut nood zakelijk ook hier niet te gaan overdrij ven. en de afstanden te doseren, maar het is ook duidelijk dat de natuur die wandelaar zal tegenhouden die meer wil doen dan hij kan. Wij hebben onze eigen motor en kunnen die, in tegenstelling met die van een auto, niet steeds bij vullen met benzine, d. i. met lichamelijke krachten. En toch. zodra wij het toppunt van onze prestaties bereikt hebben, zal een verkwikkende slaap deze verloren krachten komen vernieuwen. Daarbij komt nog dat de wandeling het beste tegenvergif is voor de onaangenaamheden van het zittend leven. Maar naast deze voordelen van het wandeltoerisme staan ook nog de aange naamheden er van. De wandelaar is in staat alle schoonheden te gaan bewon deren. hij kan er dichtbij komen, daar waar de automobilist er maar al te dik wijls langs rijdt. Op elk ogenblik van zijn tocht zal hij in contact kunnen ko men niet alleen met de natuur, maar ook met de mens en aldus dezes gewoonten zeden en gebruiken van zeer dichtbij le ren kennen. Het is echter het intieme contact met de nooit uitdrogende bron van schoon heid de natuur die bij de wandelaar het grootste genot zal opwekken. Een Frans schrijver sprekende over automobilisme, typeerde het gekke het en razende autorijden als volgt: «1/ tourbillonnement de silhouettes épilepti- ques(de werveling van silhouetten als van iemand die de vallende ziekte heeft Ook de fietser gaat dikwijls te vlug oir. volop te kunnen genieten hij moet, even als de chauffeur, meestal de weg in be; oog houden. Hoe dikwijls is het onsze„' niet voorgevallen dat wij, met de fiet-' uitgaande, in de buurt waren van de ene of de andere bezienswaardigheid, var. het ene of andere schitterend uitzicht en ons voornamen er heen te gaan. Maar de weg was te lastig of te vuil om er me: de fiets heen te rijden. We zouden dar. later, als de omstandigheden beter waren er wel eens heen gaan. Maar. zoals het dikwijls gebeurt dat er van een verre'- een belet kwam, is van dat bezoek nooit meer iets in huis gekomen. Voor de fietser is al te veel het doe. het bereiken van een bepaald punt de hoofdzaak. De fietser is geen zwerver de wandelaar wel. Ook de fietser wil zo vlug mogelijk afstanden afleggen, hij kilometers presteren. Een vriend van me vertelde me onlangs nog dat hij in min der dan een dag van Marche in de Ar dennen naar leper gereden had met o? fiets. Niemand zou durven beweren da hier van genot of ontspanning sprake n tenzij het genot van het trappen, i3--1 het overwinnen van afstanden. Het is eigenaardig hoe een landschap een streek die men per auto of per fi*5 heeft doorkruist een heel ander een to taal nieuw aspect krijgt als men het te voet gaat onderzoeken Het is een r.ieu» land dat zich voor onze ogen gaat on vouwen en de herinneringen aan derge lijke tocht blijven diep in ons 8eh?u^ gegriftmens en natuur krijgen een pere betekenis en kleine details die anders onopgemerkt voorbijvliegt gen soms grote waarde. Zo is dan wandeltoerisme niet alleen een rijke o van physische heropbeuring, maa* van geestelijke heropknapping en een oorzaak van diepere belevingen 1 alleen gegeven worden aan de rtar".'e. toerist. Laten wij in ons kortstondig ven deze genietingen niet verloren g3 VIATOR- Alle problemen in verband met de Sociale Wetgevi"? Efficiënte Organisatie of Controle Uwer Boekhoud!"? Uw Fiscale Aangelegenheden Raadpleeg een gediplomeerd deskundige tu, Elverdingestraat I i pE* iSl'"

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1949 | | pagina 6