FILMWERELD ËHË21 V U L P E N EEN Drukkerij DUMORTI ER UIT DE PROGRAMMA'S Kleeft alles Te verkrijgen Drukkerij Dumortier HET YPERSCH NIEUWS Rta- T 1S-11-1M» \ttNEMA OUD IEPER AVEC LE SOURIRE met Maurice Cheralier. I Zingend en lachend begeeft zich een I vagebond naar Parijs. Nabij de hoofdstad ml hij voorbij een herberg; aan het T 1T1. een mooi meisje aan tafeL Vic tor ie vrolijke vagebond zou ook graag e.rn daar hij honger heeft... maar geld heeft hij niet. 1 Spoedig komt hij met het meisje in ge- nrek en al spottende biedt hij haar het Ie','er aan. al weet hij niet hoe hij betalen Lal Maar Victor is niet dom. Niet ver ran daar. op een bank zit een jong paar /is: van veel tederheid betuigt Aan de iank bemerkt hij vooral dat een prach- liige rashond vastgebonden is Gauw snijdt l i de leiband van de hond af Op een plaatje aan de halsband vindt hij het I .dres van de eigenaar van het dierhij orengt de hond terug, verklarend dat hij r.em op de baan gevonden heeft. Zeer verheugd geeft de eigenaar hem een 1 jrootse beloning: 1000 fr Victor haast rich naar de herberghij zal aan het mooie meisje het diner kunnen bieden. Zij worden weldra grote vrienden De nise het meisje, is figurante aan het Pa lace een beroemd music-hall. Door haar tussenkomst wordt Victor aangenomen als portier in dit etablissement. Door zijn lieftalligheid, zijn glimlach en zijn wel- oespraaktheid wordt hij weldra door ieder een bemind. Zijn ambt laat hem ook toe iedere dag Denise. tot wie hij zich zeer aangetrokken voelt, te ontmoeten. Maar Victor is erg eerzuchtig. Hij be geert de plaats van regisseur. Al lachen de zal hij er toe komen deze laatste tot ontslag te brengen en zijn plaats in te nemen. Nu is hij dus regisseur van het prachtig music-hall. Maar Victor is nooit tevreden. Hij vindt dat hij meer waard is. Door slimme han delingen en steeds glimlachend zal hij zich tot secretaris laten benoemen. Maar de rol van secretaris eist bekwaamheden die Victor niet bezit. Inderdaad, hij kan niet schrijven. Om zijn onbekwaamheid niet te erkennen, klaagt Victor van een vingerverstuiking te lijden. Zo moet hij i de brieven niet ondertekenen. Intussen keert hij naar de lagere school terug om er het schrijven te leren, tussen kinderen van zeven jaar. Men kan zich de komi sche toestanden die daarop volgen voor stellen. Toch zal Victor kunnen schrijven. Victor wordt meer en meer stoutmoedig en het geluk komt hem tegen. Altijd glim lachend gelukt hij er in de vennoot te worden van de eigenaar van het Palace. Deze laatste, goede en eerlijke man. laat zich door de onweerstaanbare charme en de welbespraaktheid van Victor leiden. Deze is nu de grote baas van het Palace. Om Denise te behagen, wil hij haar als vedette van de show lanceren, maar zij is niet op de hoogte en de ontvangsten dalen spoedig. Victor, die de zin van za ken bezit, begrijpt dat hij ze moet laten vervangen en om ze niet te kwetsen, stelt hij haar voor met hem te trouwen, maar onder voorwaarde dat zij de planken verlaat. Gelukkig stemt Denise toe. Wel beslist op zo 'n goede weg niet te blijven stilstaan, wordt hij weldra de eni ge eigenaar van het music-hall. Nu is Victor de enige meester gewor den van de zaak waar hij als portier be gonnen is. Het gebeurde niet steeds met eerlijke middelen, maar steeds met vro lijkheid en glimlach. Door zijn prachtige voorstellingen trekt het Palace de menig ten aan. Victor wordt door iedereen be mind Portier, regisseur en secretaris waarvan hij de plaats ingenomen had keren door hem terug in hun functies Op een zekere avond dat hij met De nise. zijn vrouw, uit een soiree terugkeert opent een arme kerel voor hem de deur van de auto. De arme man is niemand anders dan de vroegere eigenaar van het Palace. altijd lager en lager gevallen, en dit een beetje door Victor's schuld. Maar deze is goedhartig en hij zal zijn vroe gere vennoot als directeur bij hem ne men Hij leert hem nochtans dat in alle omstandigheden, met een glimlach, de deuren zich openen en dat alle eerzucht toegelaten wordt. Alles komt dus weer in orde en iedereen drukt zijn voldoening uit met het lied Avee le sourire steeds het ideale geschenk, grootste keus vindt D steeds ter K BoUrstrxU. IEPER CINEMA OUD IEPER: DE ZEEROVERS VAN MONTEREY met Maria Montez en Rod Cameron. Philip Kent. een jonge Amerikaanse avonturier vervoert, in het geheim, wa pens van Mexico-City naar het garnizoen van Monterey waar er een opstand van de koningsgezinden belust op Californië. uitbrak Gedurende hun reis en aangekomen in de omstreken van Los Angeles, ontmoeten Kent en zijn vriend Pio. Marguerita en haar oude gouvernante Deze zijn bang alleen te reizen- Op de weg naar Mon terey wordt Philip verliefd op de mooie Marguerita Te Monterey aangekomen verneemt hij dat het meisje verloofd is aan zijn beste vriend de Luitenant Car los Ortega Maar De Roja de aanvoerder der op roerlingen. is gereed om met zijn man nen het garnizoen van Monterey aan te vallen. Kent strijdt naast de troepen ge wapend met het nieuw vlug-schietend ge weer. en hij overwint de aanvallers Intussen heeft Carlos vernomen dat Mar guerita en Kent elkander lief hebben en edelmoedig verenigt hij het jonge paar. Een spannende scène uit de bewogen avonturenfilm De zeerovers van Monterey CINEMA OUD IEPER DOOR ZIJN SCHULD met Deanna Durbin, Charles Laughton en Franchot Tone. Kim Walker, dienstertje in een restau ratie. koestert een vurige bewrondering voor John Sheridan, een zeer populair, maar tevens zeer zelfzuchtig acteur, en haar grote droom iszelf toneelvedette te worden Zij neemt een velletje papier, schrijft er een aanbeveling op en plooit het zo danig. dat er van haar geschrift niets te zien is Dan bedelt zij Sheridan een handtekening af en deze gaat op haar verzoek in zonder erg in iets te hebben. Terwijl de acteur ter ontspanning aan het vissen is. begeeft Kim zich met haar brief naar Gilbert toe. de manager van de beroemde acteur. Gilbert verkeert in de waan te doen te hebben met een nieuwe partner, over wie de toneelspeler hem herhaaldelijk ge sproken had en met wie deze in de wol ken bleek te zijn Maar Paul Taylor, de bekende toneelschrijver, denkt er anders overhij neemt Kim voor het nieuwe vriendinnetje van de acteur. Wanneer John Sheridan verneemt wat er gebeurt en de pers ruchtbaarheid geeft aan de feiten." keert hij terug: in zijn zelfzucht weigert hij het meisje een red dende hand toe te steken. De andere dag evenwel geeft Nora de vriendin van Kim. aan de journalisten te verstaan, dat het meisje omwille van Sheridan zelfmoord heeft willen plegen. De bladen bemoeien zich zozeer met het geval, dat de beroemde acteur zich wel gedwongen ziet Kim ter wille te zijn. Het komt zover, dat er jaloezie ont staat tussen de toneelspeler en de schrij ver over de genegenheid, die zij onder scheidenlijk Kim toedragen. En deze is intussen aangeduid geworden voor de vrouwelijke hoofdrol in een nieuw stuk Paul Taylor legt het bij de repetitie zodanig aan boord dat alle effecten door Kim beoogd, vernietigd worden. Ook maakt hij ruzie met Sheridan en weigert hij zich verder met de regie te belasten hij is er van overtuigd, beweert hij. dat door de schuld van Kim het stuk vallen zal als een baksteen. Het tegendeel doet zich echter voor het stuk behaalt een grote bijval. Taylor gaat zich opstellen achter de schermen en doet de overtuiging op dat Kim een uit stekende actrice is En wanneer het doek valt. neemt hij haar in zijn armen Een grappig toneeltje met Deanna. Durbin en F ranchot Tone. CINEMA FLORA AVONTUUR TE PALMBEACH met Claudette Colbert en Joel Mc Crea. Gerry Jeffers heeft besloten zich van haar man Tom Jeffers te laten scheiden, voor hun beider welzijn. Het is ten min ste wat zij beweert. Zij houdt van weelde en verlangt vurig een vrij leven te lei den. zonder materiële zorgen. Daarbij wil zij zich aan Tom nuttig maken door zijn luchtvaartuiguitvinding geldelijk te steu nen na een rijk huwelijk. Tom is hcegenaamd niet akkoord en doet al wat hij kan om ze onder het echtelijk dak terug te brengen Alhoewel zij geen geld heeft, besluit Gerry naar Een Rink koppel Claudette Colbert en Joel Mc Crea. Florida te reizen, het land der snelle echtscheidingen. Zij gelukt er in haar reis te doen be talen door een groep excentrieke million- nairs. die haar tot hun mascotte bevor derd hebben, alhoewel zij hun gezelschap spoedig veel te luidruchtig vindt- Zij ver laat de wagen die zij voorbehouden had den en verbergt zich in een compartiment van een slaapwagen waar de bovenste kooi vrij is. Bij het klimmen in de kooi. verplettert zij met haar voet op onhandige wijze de neus van de slaper er juist onder, die niemand anders is dan Hackensacker III. de rijkste jonggezel van de wereld. Dit eigenaardig begin is oorzaak van het be lang dat de millionnair in de jonge vrouw stelt. Een prikkelbaar controleur had zich van de groep luidruchtige mannen af gemaakt door hun wagon af te haken, met het gevolg dat de jonge vrouw, zonder bagage en zonder klederen, verplicht was de hulp te aanvaarden van Hackensacker. die voor haar rijke toiletten en kostelijke juwelen kocht. Vervolgens nodigt hij haar uit hem. op zijn yacht naar Palm Beach te vergezel len. Aan de kaai worden zij door Tom afgewacht, die zijn eigendom wil terug nemen, en zich gehaast had hen te ver voegen na het geld voor de reis geleend te hebben- De spitsvondige Gerry trekt haar plan door Tom als haar broer voor te stellen. Deze laatste komt in de gunst te staan van Prinses Centimillia. de zus ter van Hackensacker, die reeds meerma len gehuwd en gescheiden is geweest, en steeds op zoek is naar nieuwe echtelijke avonturen. Dit alles heeft een reeks geestige zet ten voor gevolgHackensacker maakt het hof aan Gerry en vraagt haar ten huwelijk met belofte de uitvinding van haar broerfinancieel te steunen. De prinses, van haar kant. loopt achter Tom. met het gevolg dat Tom en Gerry allebei jaloers op mekaar worden. Dank aan de slimme diplomatieke lief de van Tom. keert Gerry onder het echte lijk dak terug, tot grote teleurstelling van Hackensacker en zijn zuster. Nochtans alles eindigt op de gelukkig ste en... meest onverwachte manier, die de film U zal veropenbaren. t/ flud^i'l- Cyrnt qttcb Tn c&ttt CINEMA FLORA DE EEUWIGE KWAAL met Spencer Tracy. Lana Turner en Zachary Scott. Rechter Cass Timberlane ontmoet de mooie en jonge Jinny Marshland voor het eerst tijdens een proces. Verlangend haar beter te leren kennen ondanks haar ne derige stand gaat de rechter van Grand Republic, de jonge vrouw vinden. Cass is onmiddellijk op Jinny verliefd. Na hun huwelijk tovert de jonge vrouw- het gestrenge huis van de recher om in een intiem en bevallig homeDit hu welijk heeft heel wat commentaar uit gelokt want in het stadje oordeelt men. dat Jinny haar man niet waardig is. De jonge vrouw lijdt onder deze situatie. Na enkele tijd brengt zij een doodgeboren kind ter wereld Jinny tracht vergetelheid te vinden in het gezelschap van advokaat Bradd Criley. Wanneer de vrienden van Cass "beslui ten een toneelvoorstelling te geven voor amateurs moet Jinny tot haar grote vreug de een liefdescène spelen met Bradd. Cass vindt deze tonelen met Bradd tamelijk realistisch. Voor alle zekerheid wordt Bradd naar New-York overgeplaatst. Jinny verveelt zich echter te Grand Republic en herhaal de scènes hebben plaats met haar echt genoot. Cass geeft zich rekenschap van wat er hapert en neemt een positie aan te New-York. Bij hun aankomst gaat Cass. zijn kameraad opzoeken, die hem de plaats aanbood terwijl Jinny, met Bradd uitgaat Jinny is werkelijk door New- York en het mondain leven overrompeld. Wanneer zij echter Cass terugziet meldt hij haar dat hij de betrekking nietj aan nam Hij gaf zich rekenschap dat hij min der naar New-York kwam om Jinny te behagen, dan wel om zijn verantwoorde lijkheden in het proces van de «Wargate Corporationwaarvan de leiders zijn Spencer Tracy en Lana Turner. intieme vrienden zijn. te ontvluchten Jinny wil niet naar Grand Republic terug en verklaart bij Bradd te willen blijven Deze wil echter wel flirten met Jinny maar niet met haar trouwen, dit verklaart hij tijdens een tocht in zijn wa gen. Jinny totaal ontgoocheld wil vluch ten. wat Bradd wil beletten. Zij opent de deur van de wagen, een ongeluk ge beurt en Jinny wordt zwaar gewond op genomen Ondertussen heeft Cass zijn vrienden laten weten, dat hij het proces doerdrijft en geen uitstel meer aanvaardt. Bij toeval verneemt hij wat Jinny over komen is Hij rent naar New-York en brengt zijn echtgenote terug naar Grand Republic, waar zij thans voortaan een gelukkig gemeenschappelijk leven zullen hervatten In het gezin van rechiet Cass Timberlane gaat be* niet altijd voor de wind Een toneeltje tussen d< rechter fSpencer Tracyei zijn vrouw Lana Timer)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1949 | | pagina 7