tfit ff£r De Astrologische week Drukkerij DU MORTIER ONS NIEUW FEUILLETON STAN VAN KAMPEN vn HET YPERSCH NIEUWS Biz 4 21-1-1950 TURNVARIA Zoals U verleden wefk werd medege- dee.d door dit weekblad wordt het jaar- li.»-:.- Winterfeest der Ieperse St Slichiels- turnkring gehouden op Zendag 5 Februari a. s om 1930 u Het belooft iets enigs te worden in de annalen der Ieperse Tur ners daar er niet minder dan 5 afdelingen zullen optreden «circa 100 turners en turnsters i met als hoogtepunthet eer ste optreden der damesafdeiing te leper. Komt dus zelf onze meisjes bewonde ren die U door hun soepelheid en gratie volle bewegingen stellig zullen verbazen Ook onze pupillenafdeling (minder dan 10 jaar treedt op voor tie eerste maal met enkele nummertjes zodat die klein tjes wel een beetje plankenkoorts zullen krijgen als ze die bomvolle zaal recht in het gelaat dienen te kijken De aspiranten-afdeling verschi.nt voor de le maal op het podium. Dit zijn reeds geroutineerde en oud-gedienden der leer lingen-afdeling. Ook deze afdeling staat reeds op hoge voet en de acrobaten ver tonen een schitterende form. Ik zou echter nog de le prijswinnaars van het laatste Gouwfeest vergeten, nl de leerlingen-afdeling. Deze afdeling staat zeker wel aan de spits in zake stipt heid tucht. enz. Komt dus onze laureaten bewonderen Dan komt natuurlijk onze stoere man- nenafdeling met hun bekende keurtur- ners die U zullen doen huiveren bij hun halsbrekende oefeningen aan de verschei dene toestellen Wij nodigen dus alle leperlingen uit op ons Galafeest op 5 Februari 1950. De prij zen der plaatsen zijn aangepast aan ieders beurs: le rang 25 fr 2e rang 15 fr en 3e rang 10 fr Zorgt tijdig voor Uw in- gangskaarten want ik vrees dat U wel licht van een kale reis zoudt thuiskomen Deze ingangskaarten zijn te verkrijgen bij alle turners en turnsters en in het lccatiebureel De Boerenhol Aan allen. rendez-vous in de Stads schouwburg op Zondag 5 Februari. M J Verwoeste Gewesten 1921 BEROEPSKEUZE Lening tot Wederopbouw le SCHIJF 1 LOT VAN 1 000 000 FR. Trekking van 14 Januari De uitslag van de 111e trekking van de Lening tot Wederopbouw (le schijf) luidt 1000 000 fr Reeks 0031 nr 693. De andere obligaties van die reeks zijn betaalbaar met 1.000 fr. 2e SCHIJF 1 LOT VAN 1.000 000 FR. Trekking van 18 Januari De uitslag van de 51e trekking van de Lening tot Wederopbouw (2e schijf) luidt: 1.000.000 fr. Reeks 5847 nr 247. 500 000 fr.Reeks 5265 nr 744 De andere obligaties van 'die reeksen zijn betaalbaar met 1000 fr. 1 LOT VAN 14W4M FR. Trekking van 14 Januari De uitslag van de 215e trekking van de Verr oeste Gewesten 1921 luidt 000 000 fr Reeks 142.119 nr 15- Binnenlandse Premielening 1933 Trekking van 18 Januari De uitslag van de 196e trekking van de Binnenlandse Premielening 1933 luidt 50 000 fr.: nr 266 279 18 loten van 25 000 fr. i GO 165 105 883 106:644 170 772 202 475 207-859 214.917 216 966 236 502 249 154 274 355 311 199 328395 336 234 364 529 374 331 375 595 374 837 Gemeentekrediet van België 4 LOTEN VAN 1.006 000 FR. NIET OPGEVORDERD Sedert 1945 werden vier loten van één iriiltoen frank bij de trekkingen van de lotenleningen van het Gemeentekrediet 1938 4 t h-, welke in de tweede helft van 1945 en 1946 gehouden werden door de winners nog niet afgehaald Er zijn dus in ons land mensen, die zo verstrooid zijn dat zij een millioentje achteloos voorbijgaan. Het driemaande lijkse bulletin van het Gemeentekrediet leert trouwens nog dat er 16 loten van 100000 fr eveneens op hun eigenaar wachten. Wi, geven hier de volledige lijst van de vier loten van één millioen frank en 16 loten van 100.000 fr- Wie één van de loten bezit kan het be drag ervan opvorderen bij het Gemeen tekrediet. Bankstraat 13. te Brussel Terugbetaalbaar met 1 000 000 fr 1.000 000 fr l.000 000 fr 1.000 000 fr 100 000 fr 100 000 fr 100.000 fr 100.000 fr. 100 000 fr 100.000 fr 100 000 fr 100 000 fr 100 000 fr. 100.000 fr 100 000 fr 100 000 fr. 100 000 fr. 100 000 fr Nummer 307 231 252.831 326 283 157 828 263 975 - 276 238 217 456 298 887 274 956 338.029 276 492 - 318 956 200327 120.592 165 805 266 546 115.172 108 464 189 006 214.735 In hei artikel van vorige week over de dienst voer Voorlichting bij Beroepskeu ze. werd gemeld dat in vervanging van de Kr Duflou. de Hr Lerojr aangesteld werd als adviseur-bestuurder van de dienst. Deze vervanging werd doorgevoerd op persoonlijk en herhaald aandringen van de Hr. Duflou zelf. Met zijn hulp werd uitgezien naar iemand, die zijn baanbre kend werk op waardige wijze zou kun nen voortzetten Dat de Hr Leroy ont dekt en aangesproken werd dat hij de functie van adviseur-bestuurder aan vaardde. hebben we in eerste en laatste instantie te danken aan de Hr Duflou zelf We maken dan ook van de gelegen heid gebruik om de Hr. Duflou openlijk dank en hulde te brengen Het was in 1938 dat hij aanvaardde om als adviseur-bestuurder de dienst voor Voorlichting bij Beroepskeuze te helpen stichten Wat al moeite en last daaraan verbonden was. is niet te beschrijven ftij zorgde voor recrutering en propaganda bij de eugd. de ouders, het onderwijzend personeel en de patroons Hij zette zijn activiteit onverminderd voort, zelfs tij dens de moeilijke jaren van de bezetting In totaal werden onder zijn leiding 2632 rrderzoeken gedaan Dat is. zeer in 't kort. het werk van de Hr Duflou. waarvoor we hem danken Gelukkig betekent de verandering niet het heengaan van de Hr Duflou. want hij blijft adviseur van de dienst, om. waar het nodig mocht blijken, te kunnen bij springen met raad en daad. Aan de Hr. Duflou. nogmaals dank. De Dienst voor- Voorlichting bij Beroepskeuze VAN 22 TOT 28 JANUARI 1950 Bijzonder kenmerk der week Voor deze week zijn er geen belang rijke voorvallen te verwachten Het leven zal kalmpjes zijn gewone weg gkan niet tegenstaande toch hier en daar grote vreugden en gunstige resultaten zich zul len voordoen Op politiek gebied zal er waarschijnlijk een vertraging van werkzaamheden voel baar worden en op financieel terrein Zouden valse geruchten verwarring kun nen doen ontstaan. WATERMAN 20 Januari tot 18 Februari Niettegenstaande zich hindernissen zul len voordoen en kleine tegenslagen U het leven moeilijk maken, is deze week voor U gunstig. Vooral in de huishoudelijke kring zal U veel genoegens mogen sma ken. Geen overdreven sentimentaliteit. VISSEN19 Februari tot 20 Maart Onderneem niet te veel zaken, alles zou kunnen in de war lopen Hoed U van de lusten tot drank en spel. Let ook op Uw uitgaven. Laat Uw verbeelding niet te veel vrije loop en vermijd de misverstan den met de ouders en schoonouders Alle Handels- rn Familirdrukwerk wordt met zorg uitgevoerd ter 34. Bnterstraat I E P E R EEN NIEUW ZEEMONSTER. De storm heeft op het Egyptisch strand een vreemd monster aangespoeld. De geleerden kunnen het dier niet identificeren en staan vreemd tegenover dit fenomeen. Volgens i hel uitzicht zou de rcfozenris het midden houden tussen een walvis en een olifant. R %M 21 Maart tot 19 April Gunstige invloeden zullen Uw zaken tot welslagen brengen. Vermijd zeveel mo gelijk de reizen Vee! geluk voor vrouwen en bejaarde lieden Op finantieel gebied zal alles naar Uw wensen verlopen. STIER 20 April tot 20 Mei Zeer goede week. alhoewel U niet te overdreven vertrouwelijk meet zijn en Uw geheimen voor U alleen houden. Vooral wetenschapsmensen zullen deze week vruchtbare arbeid verrichten en tot aan zien komen. TWEELINGEN 21 Mei tot 21 Juni Gunstige periode voor geldzaken en het werk. Een goede verstandhouding met Uw omgeving zal U het .leven aangenaam maken De vrouwen zullen in al hun on dernemingen slagen en in het familie leven een gunstige invloed uitoefenen. KREEFT: 21 Juni tot 22 Juli Het liefdes- en huwelijksleven zal U veel geluk verschaffen Veel vreugde zal U beleven vanwege de kinderen. De vrouwen zullen bij het afleggen van be zoeken tot welslagen komen van hun plannen LEEUW23 Juli tot 22 Augustus De reizen, met verband tot Uw zaken zullen veel vruchten afwerpen. Gunstige periode voor U zelf en de mannelijke familieleden Bevalligheid en genot voor de vrouwen, die zich nochtans niet door gekibbel met vriendinnen van de wijs zullen laten brengen. MAAGD23 Augustus tot 22 September Geluk in de ondernemingen, alhoewel zich op dit terrein onverwachte moeilijk heden zouden kunnen voordoen, die ech ter door een vaste wil en een onbuigbaar optimisme overwonnen worden Achting en waardering vanwege Uw omgeving. WEEGSCHAAL 23 Sept. tot 22 Oktober Uw verbindingen met het buitenland zullen U op zakengebied. goede resulta ten brengen. De voorgevoelens zullen grotendeels bewaarheid worden, voorna melijk bij de vrouwen. Intellectuele werk zaamheden zullen gunstig beïnvloed wor den. SCHORPIOEN 23 Okt. tot 21 November Door Uw ijver en verstand zullen Uw zaken steeds verder voorwaarts gaan en U tot welstand brengen. Weerstandsver mogen tegen de schokken van het dage lijks leven zal U aansporen tot volharding en uithouding SCHUTTER22 Nov. tot 21 December Ongeluk in het spel en alle geldzaken Geluk in de familie, en vestiging van Uw naam in verband met handelsondernemin gen. De beroepen die met het publiek te doen hebben, zullen gunstige resultaten afwerpen. STEENBOK 22 December tot 19 Januari Zeer veel geluk, in al Uw ondernemin gen. Uw eigen positie zal in de eerste weken nog versterkt worden. De sym pathie van Uw omgeving zal U het leven aangenaam maken Teleurstelling noch tans in de omgang met vrouwen. BIN NAJOEWA (Nadruk verboden) Evelyne zat in haar boudoir. Zij was 's avonds voor een feestje uit genodigd. Maar zij verheugde zich hierop niet zó, als anders het geval was. In ongebreidelde dremen zat zij met het hoofd in de handen in de witlederen fauteuil voor de spiegel., en haar dromen golden de slanke jonge man, die in het vaste geloof van zijn succes zijn mislukte leven opnieuw begon. Frank Horn. Evelyne kon er niets aan doen, er groeide een genegenheid in haar voor Frank. Dat hij vandaag bij de doop aanwezig ge weest was, was geen toeval. Evelyne had hem willen zien. Er schoot een gedachte door haar heen. Als hij het met zijn fijne intuïtie eens be merkt had Neen, dat was niet mo gelijk. Energiek stond zij op en belde het kamermeisje. Deze trad juist binnen en diende Mr Duncker aan. Laat hem binnen Evelyne was verwonderd. Wat wilde die man van haar Duncker trad de kamer in. Excuseert u mij, juffrouw Eve lyne, dat ik U stoor. Maar ik wilde U vragen, of U morgen een rit met de nieuwe wagen met mij zou wil len maken. Met een schok sprong het meisje op. Dat is een goed idee, Duncker Hoe laat gaan we morgen weg Morgenochtend om zeven uur Goed, ik ga mee «Wat zegt U van de wagen?» «Wat zal ik er van zeggen, Dun cker? Het enige wat ik hoop is, dat hij beter loopt dan die van Sinnes- faere Het komt mij voor, dat U over de proefrit niet erg tevreden was Evelyne nam hem scherp op. Dan lachte ze. Nou, nou beste vriend, je begint geloof ik ijdel te worden. Ja. het is waar, ik heb je een beetje verwaar loosd en je prestatie is meer dan schitterend. Zal ik liever gewoon zeggen ik feliciteer je HiT is mijn hand Duncker. Ik weet. wat je voor de fabriek waard bent W7at je ge daan hebt. sprak voor zich zelf. Een hogere lof kan ik je niet toezwaaien Duncker glimlachte gevind. Het had hem werkelijk getroffen, dat Evelyne zo maar weggelopen was, zonder zich verder om hem of de DOOR 12 ONUITGEGEVEN ROMAN UIT DE AUTOWERELD wagen te bekommeren. Nu was hij gerustgesteld. Hij maakte zich zeif het verwijt, dat hij Evelyne toch be ter had moeten kennen. Maar hij was toch blij. dat hij nog met haar ge sproken had. Stralend van vreugde verliet hij haar en Evelyne verdiepte zich met het meisje in de keuze van het toilet, dat zij die avond zou aan trekken. Frank Hom was ze vergeten. Zij kwam *pas laat in de nacht thuis. Ondanks dat was ze, toen ze om 6 uur gewekt werd, monter als altijd. Het vooruitzicht op de rit met de nieuwe racewagen had gezege vierd over haar te korte nachtrust. Goede morgen, juffrouw Evelyne. Kon u goed uit uw bed komen begroette Duncker haar, die reeds voor het huis op haar stond te wach ten naast de auto. Onzin Zullen we maar gaan antwoordde Evelyne, in de wagen plaats nemend. Ze reden in een vlot tempo weg. De laatste huizen lieten ze weldra achter zich en Duncker lachte Ziet u, dat zelfs Londen ergens ophoudt Hij was in zijn element en ook Evelyne werd door zijn vrolijke bui aangestoken. Daarbij kwam de vrien delijke voorjaarsmorgen met zijn geur van bloesems en de lauwwarme wind, die door heur haar speelde. De kaarsrechte brede straat liep door vlak land. Omgespitte akkers glom men vettig in de eerste stralen van de morgenzon en in het jonge groen van de lenteweiden schoten de gele sleutelbloemen reeds uit de grond. Berkenbosjes met glanzende stam men en wonderlijk gekromde takken schoten voorbij. Voor alles had Eve lyne een open oog en het wonder van de zich steeds vernieuwende na tuur nam haar veel meer in beslag, dan het feit, dat zij met de beroemd ste autorenner van Europa in de mo dernste wagen ter wereld reed. Doch na enige tijd bezon zij zich en wend de zich tot Duncker. Bijna kreeg ze hartkloppingen, toen hij met 100 km. snelheid door de scherpste bochten ging. De racer bemerkte haar angst en glimlachte en Evelyne voelde, dat zij tegen deze ijzersterke zenuwen toch altijd maar een vrouw bleef. Rustig, als zat hij in een fauteuil, schakelde Duncker over. Een kaarsrechte, kilometer lange weg lag voor hen. Nu zullen we het tempo eens op voeren riep Duncker haar toe. De wagen schoot weg en terwijl de snel heid steeds groter werd, leek het tenslotte, alsof zij stilstonden en de witte autostrade onder hen door vloog. Evelyne's adem werd bijna afgesne den. De snelheidsmeter bewoog zich naar de 200 km. Voorbijvliegende populieren leken schaduwen. En het merkwaardige was, dat de enorme, door haar nog nooit bereikte snel heid Evelyne eigenlijk niet opwond. Zij was van trots en diepe vreugde vervuld. Duncker aan het stuur de overwinnaar van honderden ra ces en hij wilde haar, dat begreep ze wel, bewijzen, dat hij niet van plan was, zich de zege uit handen te laten nemen. Aan het eind van de lange straat weg dook een toren op. Een oud, vriendelijk stadje kwam in snel tem po naderbij. Duncker verminderde snel tot 60 km., de machine luisterde wonderlijk nauwkeurig. Zullen we hier even rusten. Eve lyne Waar zijn we Halverwege Southampton «Zouden we de kust niet kunnen bereiken? Weet je wat, Duncker, laten we doorrijden. Ik zou zo graag het Kanaal willen zien «Natuurlijk, juffrouw Evelyne. Ik ben blij. u van dienst te kunnen zijn Het stadje gleed aan hun oog voor bij, wazig in de grijze morgennevels van het vroege voorjaar. Zij reden langs de heide, waartussen lange grashalmen omhoogschoten. Aan de weg stonden slanke, witte berken. Dan vlogen ze weer door geurende denne- bossen, waartussen roerloze plassen schemerden. Op de grootste meren werd reeds gezeild door sportieve mensen, die van de jonge voorjaars wind wilden profiteren om een rus tig tochtje te maken. Tenslotte kwamen zij op een heu vel, waar zij plotseling de blinkende oneindige watervlakte voor zich za gen. Met stralende ogen ademde Evelyne in lange teugen de heerlijke zeelucht in. In de stad lag alles nog in winterslaap. De voorbereidingen voor het zomerseizoen begonnen eerst over 14 dagen. In een klein café bij het zeebad gebruikten Eve lyne en Duncker de lunch en toen zij geëten hadden ging Evelyne aan het venster staan en staarde ze dro merig naar de zee. Duncker, ik voel dat je zult win nen De courreur glimlachte. Moet ik nu deze uitlating uitbui ten en uw vader om loonsverhoging vragen of zal ik om uw hahd vra gen. Evelyne Stomverbaasd keek het meisje hem aan. Duncker greep haar hand, die zij niet terugtrok. Afwezig Vloog haar blik over het water. Evelyne, laat me niet langer op je antwoord wachten. Je weet, hoe gelukkig ik met je zijn zou Zij keerde zich om en keek hem strak aan. Duncker je bent mijn beste vriend, maar ik kan werkelijk nog geen besluit nemen. Misschien wordt het ja, misschien ook neen. Dring niet verder aan. Aan de andere kant werkt er een aan onze ondergang. Maak jij dat onmogelijk. Het zou wel eens een dubbele triomph kunnen worden Zij wandelden nog een uurtje langs het strand. Door de krachtige voor jaarswinden gestuwd sloegen de gol ven gelijkmatig door de branding. Een oeroud en eeuwig jong lied bege leidde hun gedachten. Zonder een woord te spreken liepen zij naast el kaar voort. Duncker's gelaat stond ernstig. Ook op de terugweg bleef ieder met zijn eigen gedachten bezig- Tegen vijf uur kwam de hoofdstad weer in zicht. TWEE VROUWEN. Er verliepen enige weken. De tijd van de start kwam steeds nader. De ene proefrit volgde op de andere Sealson. welke als mecanicien zou meerijden, begeleidde Duncker op al zijn tochten. Frank was intussen be vorderd. Met veel tact had Millner het onderscheid in geestelijke ont wikkeling tussen Frank en de andere kantoorbedienden opgemerkt en hem bij zich op zijn privé-kantoor geno men. Frank werkte dan ook met voorbeeldige ijver en veel werklust (Vervolgtf Leest elke week HET YPERSCH NIEUWS

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 4