FILMWERELD UIT DE PROGRAMMAS KOLONIALE LOTERIJ HET YPER-SCH NIEUWS a Blz 8 21-1-1958 C1M M K OL D IEPER DE SLANGENKUIL mei Olivia de Hariiland. Mark Sierras en Leo Genn Virginia is opgesloten in een krankzin nigengesticht Zij herkent zelfs haar man Robert Cunningham niet. bij haar op be zoek. Dr Kik vertelt Robert dat hij nooit een vreemder geval heeft gezien. Deze verteit hoe hij met Virginia te Chicago kennis maakte Daarna verdween zij spoorloos. Hij vond haar weer in New- York en niettegenstaande zij weifelt, huwt hij haar. Vijf dagen later, een 12e Mei. «af zij tekenen van onevenwichtigheid W-.t beduidt deze 12e Mei? Dr Kik on- dei werpt Virginia aan de elektrische schok een kleine verbetering wordt be nomen De zieke echter heeft een meningsver- schii met een verpleegster Miss Davis. Zi; verklaart tevens op Dr Kik verliefd te zijn. Deze ondervraagt Virginia tijdens eer. hypnotische slaap om het verleden te cntdekken Zij vertelt hoe zij te Chi cago een andere man kende een zekere Gordon omgekomen tijdens een auto ongeval waar zij zelf tegenwoordig was Bovendien heeft zij een zeker komplex behouden wegens de onverschilligheid van haar moeder tijdens haar kinderjaren De behandeling dcor Virginia onder gaan verplaatst haar in de verschillende afdelingen van het gesticht, onder meer in de Slangenkuil waar de gevaarlijke krankzinnigen zijn ondergebracht. Voor uitgang en instorting volgen mekaar op bij Virginia, zij herkent eindelijk haar echtgenoot en wordt, dank zij Dr Kik's zorgen, niet meer door de datum 12 Mei achtervolgd en na een tijd kcmt zij voorgoed bij Robert terug Olivia de Havilland geeft in De Slangenkuileen buitengewoon goede uitbeelding van een vrouw, wier geeslesvermogens geschokt werden. Ze zal hier door een ziekenverpleegster weggeleid worden. CINEMA OUD IEPER EERSTE ONTGOOCHELING met Miehèle Morgan en Ralph Richardson Philippe, de zoon van een ambassadeur te Londen, wordt tijdens de afwezigheid van zijn ouders, toevertrouwd aan de majordomus Baines en diens vrouw. De jongen heeft een grote bewondering voor Baines. die hem verwent en hem zijn talrijke avonturen in Afrika vertelt. Daa rentegen is Mevrouw Baines hem volle dig antipathiek, en met reden 's Avonds ontvlucht Philippe het huis om zijn grote vriend te volgen, die naar eer. afspraakje gaat. waar hij Julie, een secretaresse van de ambassade, ontmoet. Baines stelt haar aan Philippe voor als zijn nicht, maar vraagt hem de algehele geheimhouding. Mevrouw Baines die haar man van on trouw verdenkt, tracht Philippe te doen spreken De verwarde uitleg van de jon gen die zijn vriend niet wil verraden, sterkt haar in haar vermoedens. Van een list gebruik makend kondigt zij haar ver trek aan voor de provincie, waar haar tante woont. Baines. Julie en Philippe brengen een verrukkelijke dag door. doch bij de thuis komst wacht hen Mevrouw Baines. Een dramatische scène volgt, tijdens dewelke Philippe in pyjama de straat opvlucht, waai hij door de politie wordt opgepikt en teruggebracht. Baines ontvangt de politie en kondigt aan dat zijn vrouw bij een val van de grote trap gedood werd. Philippe is er van cvertuigd dat Baines zijn vrouw ge dood heeft en om hem te helpen, geeft hij zulke verwarde uitleg, dat de in specteurs achterdocht krijgen. Baines en Julie worden streng ondervraagd. Vre zend vcor haar minnaar, bezweert Julie hem niets dan de waarheid te zeggen Een der politieinspecteurs vindt een be wijs van de onschuld van Baines Vol goede wil zal Philippe dadelijk deze ont lastende getuigenis weerleggen, doch hij wordt uitgelachen De jongen begrijpt er niets meer van en zijn ontgoocheling wordt des te groter wanneer hij verneemt dat Baines nog nooit Engeland verlaten heeft De histo ries over Afrika waren dus enkel uitge dacht. Eerste ontgoochelingen, maar de terug keer van zijn ouders zal de jongen vrij spoedig over deze eerste bedroevende ken nismaking met het leven heen zetten. CINEMA FLORA DE ONOMKOOPBARE SENATOR met Bob Hope. Vera Zorina en Victor Moore- Olivier P Loganberry senator van Nieuw-Engeland komt te New Orleans aan. belast met een onderzoek in de Loui siana Purchasing Company. De politiekers vrezen rekenschap te moeten geven over het gebruik van de staatsgelden. Zij stellen alles in het werk om Jim Taylor, hun vennoot, en hun dupe. verdacht te maken Jim begrijpt te laat de rol die men hem doet spelen. Een gelukkig toeval brengt hem in tegenwoor digheid van senator Loganberry in het «Café New Orleans gehouden door Ma dame Bordelaise, die hem genegen is. De senator wil te allen prijze achter de waar heid komen Om hem dit te beletten, wou Jim hem graag in opspraak brengen Maar hoe De senator is een braaf mens die slechts water drinkt en neg nooit een vrouw heeft gekust. Marina von Du ren ontvangt 500 dollars om de reputatie van de senator te schenden maar dit plan valt in duigen. Blijft nog Madame Bordelaise Maar de senator laat zich niet beet nemen.Hij wint haar voor zijn zaak. en huwt haar Een laatste middel- Voor de Onder zoekscommissie zal Jim verhinderen dat Leganberry een spreekbeurt krijgt Ge durende drie dagen staat hij het woord niet af. Wanneer hij uitgeput neder- zijgt verneemt hij dat de ware plich- tigengekend zijn en zijn onschuld be wezen is... en dat Manna van hem houdt Bob Hope houdt er hier een niet-alledaagse bewijsvoering op na. Zij schijnt echter niet erg te overtuigen, spijt de eigenaardigheid ervan! CINEMA COLISEUM BEREID ZICH TE OFFEREN met Robert Montgomery. John Wayne CINEMA COLISEUM MARIE'S Orane Demazis en Charpin. met Raimu Pierre Fresnay, Marius is het verhaal van inwor-., van Marseille. De held is een jonge aangetrokken dcor de zee. waarvan fe verbeelding ontvlamt bij reisverhalen Geen band zal hem kunnen wee mon den. Hij bemint de;. waarvan hij zoon is, de cude Cesar, ruw en goed hartig Hij houdt eveneens van de kieine Fanny die schelpjes verkoopt, vóór bar van haar vader maar heeft de us. en de behoefte, de were d te bereizen H i meet gaan. I>< betreurde t ranse acteur Kaïmu die als Cesarin deze film- een echt type ran Marseille uitbeeldt- Dat is het drama dat zich in zijn hart ontrolt. Hij strijdt tegen zijn dwaasheic. want hij wil de oude Cesar niet veriater die van alles onwetend is. en die mit- schien dcor deze scheiding van verdriet sterven zou Hij wil de kleine Fanny evenmin ver laten. die slechts aan hem denkt. Zal de liefde het halen over zijn dwaai- heid Misschien Want het jonge meisje is niet onwetend over de kcorts die Ma rius kwelt. Zij hoopt de duivel die Marius beheerst getemd te hebben maar weldra bemerkt zij dat de roep der zee niet kan gebro ken worden. Dan geeft zij haar minnaar op. voor deze die sterker is. die hem haar ont nemen en meevoeren zal. de zee En Marius gaat heen. Trekking der le schijf 1950 van 14 Jan. l.L De biljetten waarvan Eenheden het nr eindigt op winnen 08000 3110 225i0 30 22250 389180 241 3541 6091 5291 6322 2672 3 6513 62823 243443 1053 4063 41124 264 83855 4565 3695 316 3036 69966 84157 14957 70508 9958 8368 78519 187249 7449 141849 56559 8969 56289 35399 50 000 fr. 2 500 fr. 50 000 fr. 500 fr. i 250.000 fr. 2 500 000 fr. 1 000 fr. 2 500 fr. 2.500 fr. 5.000 fr 5.000 fr. 2.500 fr. 200 fr. 5 000 fr. 100.000 fr. 500.000 fr. 10.000 fr 2.500 fr 20.000 fr 1.000 fr. 20.000 fr. 5.000 fr 10 000 fr. 1.000 fr. 5 000 fr. 50 000 fr. 100 000 fr. 20 000 fr. 20.000 fr. 2 500 fr. 10.000 fr. 100 000 fr. 500 000 fr 2-500 fr 1000 000 fr. 50 000 fr. 2 500 fr. 20 000 fr. 100-000 fr. en Donna Reed- Een toneeltje met Robert Montgomery en John Wayne- Na de aanval der Japanners op Pearl Harbcur krijgen Lt John Erickley en Lt Rusty de gelegenheid om de buitenge wone gevechtswaarde der lichte torpedc- snelboten te bewijzen in de strijd tegen de vijandelijke vloot. Het eerste objektief is een Japanse kruiserdeze wordt dcor 2 PT-boten ge kelderd Een der twee boten keert niet terug. Ondertussen heeft Ryan, die in een hes- pitaal ondergebracht werd. kennis ge maakt met de mooie verpleegster Sandy Davyss. Hun liefdesidylle wordt door een belangrijke zending onderbrokenhet evacueren van het generale hoofdkwar- tier. De zending kost Brickiey echter twee van zijn vier laatste beten- Korte tijd nadien worden Brickiey en zijn bemanning in dienst gesteld van het Hoofdkwartier van Generaal Martin. Op zekere dag trekken beide boten er op uit om een kruiser te kelderen, maar Brickiey is verplicht te stranden, terwijl Ryan's boot vernield wordt. Na een uitputtende mars docr moeras sige wouden, voegen beide officieren zich weer bij Generaal Martin, die hun op draagt zich per vliegtuig naar Australië te begeven. Zij zullen voortaan te Was hington ais technische raadgevers optre den bij de bouw van PT-boten. CINEMA FLORA: VAN MENS TOT MENSEN Wij zullen op Donderdag de 26 Januari dr nieuwe film van Christian-Jaque «jen «VAN MENS TOT MENSEN Geen film wordt met meer ongeduld door ons publiek verwacht dan de triomf van de Franse productie D'Homme a Hommes De productor P. Albert deed de zorg vuldigste keuze tussen de grootste artis- ten van Frankrijk, want Jean Lcuis Bar- rault die met geestdrift de rol van Hen ri Dunant. wiens leven een opeenvolgen de zelfverloochening en opoffering was. aanvaardde, was wel de enige die ons het best de edele strijd kon tonen die de stichter van het Rode Kruis aanging... want Bernard Blier gelukte een pi tige creatie in het personnage van CoquilieL de trouwe vriend van de grote Zwitser... want Louis Seigneur vertolkt op mees terlijke wijze het type van de hardvoch tige en meedcgenloze schuldeiser in zijn rol van Routourbe.want de zachtmoe dige Hélène Perdrière brengt zoveel in nigheid in gans het stuk. A.Ien op Donderdag 26 Januari te 20 uur naar de Flora- Kaarten te bekomen in het Sanitaire uit'eningscentrum of aan het loket van de kir.ema op de dag der vertoning tus sen 17 en 20 uur. Plaatsen aan zelfde loket en op zelfde uren voor te behouden. «Eerste ontgoocheling» brengt ens Miehèle Morgan aan het werk in eten Engels milieu- We zien haar hier met de kleine Bobby Henrey en met de talentvolle acteur Ralph Richardson, die haar in deze film de gepaste repliek geven-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 6