"Jeanne d AVrijday Coliseum leper Leest en verspreidt HET YPERSCH NIEUWS» - 3 Februari te 8 11.: Galavertoning voor de armen van St-Vince tiusqenootschao. i n Zaterdag, Dinsdag en Woensdag te 8 uur. Zondag 5 Februari te 2, 5 en 8 uur. Maandag 6 en Donderdag 9 Febr. te 5 en 8 uur. STAN VAN KAMPEN 1 l(A0 HET TPUSCH MECWS Bli 8 28-1-195® CINEMA COLISEUM: BE BERGBEWONERS ZIJN DAAR tLE- MONTAGN.ABDS <ONT LA myrt Stan Lanrr) pa Olivtr Hardy. Het Alpenhotel in het hart der Zwit serse Alpen gelegen, staat in rep en roer Morton factotum van een hooggeplaatst heerschap, is aangekomen Aan de baas en vervolgens aan iedereen meldt hij dat zijn meester het inzicht heeft de ganse instelling te huren meubelen en perso neel inbegrepen Morton's meester is niemand minder dan de beroemde toondichter. Victor Al bert die op dit ogenblik de partitie ener •perette schrijft waarvan de actie in Tyrol verloopt- Om gerust te werken, in een sfeer die zi.n inspiratie gunstig is. wil de maestro in volle gebergte verblijven. Nog meer. vergt hij van Luigi. de hotelhouder, dat het ganse personeel op Tyroler wijze gekleed is. en men hem uitsluitelijk met liederen antwoordt In dit alles een voordelige zaak ver moedend. stemt de lepe Luigi in zijn eisen toe en voorbereidselen worden getrof fen Op dit ogenblik dagen twee nieuwe klanten opStan Laurel en Oliver Hardy, groothandelaars in muizen- en ratten vallen. Helaasna weken vruchteloze inspan ningen zijn Oliver en Stan eerder op de baan van het failliet. Ten slotte ontmoe ten zij de kostbare klantOnder de in druk van hun welsprekendheid koopt de directeur van een kaasfabriek hun ganse stock die hij kontant betaalt met acht duizend franken. Een dergelijk slagen eist een smul partij Laurel en Hardy besluiten deze in 't hotel te bestellen Ontvangen als grote beren, drinken en eten zij naar harte lust maar het uur der afrekening neemt een tragische vorm aan. Hun acht dui- aend frank bestaan uit vals geld Luigi spreekt over gendarmenmaar bewogen door de klaarblijkelijke goede trouw der in de val gelopen vallenverkopers. ver oordeelt hij hen tot dwangarbeid zij zul len in de keuken helpen tot hun schuld vereffend is. Victor Albert is daar, installeert zich •n vult het huis met deuntjes en vrolijke wijsjes. Franzelhuber houdt niet van mu- aiek de saus van zijn humeur verzuurt als hij muzikale klanken hoort. Zulks wordt nog erger wanneer Laurel en Har dy flater op flater begaan en tenslotte de porseleinkast ineenzakt Uil de keuken verjaagd worden de twee cnbehendigen aan bet schrobben en schuren gezet. Op hun nieuw domein ont moeten zij een moei. lief vrouwtje, even eens een logé voor het Alpenhotel. Zij is incognito een prima donna uit Wenen. Anna Hoepfer de wettige echt genote van Victor Albert. Sinds de laat ste première van de toondichter zijn de twee in onenigheid geraakt, daar de kritiekers de stem van Anna Hoepfer bo ven de muziek van Victor Albert ver kozen Maar daar Victor Albert het gehele hotel heeft voorbehouden, kan er geen kamer meer verhuurd worden. Maar wat deert zulksDe tegenspoed van Laurel en Hardy vernomen hebbende, weigert de listige Anna haar diner-rekening te voldoen en Luigi stelt haar aan het werk. in hoedanigheid van kamermeid. Albert zou zijn vrouw willen doen weg zenden. maar durft zulks niet daar hij bezorgd is voor een perscampagne die zijn volgend werk zou kunnen schade berokkenen. Om evenwel aan haar te ontsnappen, verlaat hij het hotel voor een alleenstaand paviljoen, dat enkel over een valbrug toegankelijk is. Laurel en Hardy worden gelast met het vervoer der onmisbare piano... Onderweg worden onze verhuizers door een reusachtige chimpanzé aangevallen, dier dat aan zijn meester, een rondreizend muzikant, ont- I snapte. In het handgemeen dat hierop volgt rolt de piano in de diepte. Eer. groot carnavalfeest wordt in het Alpenhotel ingerichtStan. Laurel en An- I ria verkleden zich in Bohemers. Vanwege Anna is het een nieuwe list om haar man te naderen. Inderdaad gevoelt Albert zich aangetrokken door de zang ener verruk kelijke gitanehij beziet haar met stij gende belangstelling, .en herkent zijn vrouw aan de gespen harer schoenen. Hij I beveelt Morton deze zangeres naar zijn kamer te leiden. Verontwaardigd gehoor- /.aamt deze slechts als hij verneemt dat het gaat over het tekenen van een con tract. Anna moet de verklaringen van haar man beamen opdat onze twee makkers de plaat poetsen. Achter hen vervolgt het feest. En de naaste operette van Victor Albert, vertolkt door Anna Hoepfer. zal tot een nieuwe triomf uitgroeien. CINEMA COLISEUM: DERTIEN STOELEN met Heinz Bnhmann en Hans Moser Felix Raab n aarkapper in een provin ciestad.e krijgt al te dikwijls het bezoek van de deurwaarder. Weldra bevindt hij zich in een hopeloze toestand. Maar als dan verneemt hij dat zijn tante Barbara bem tot haar erfgenaam* heeft gemaakt. Die tante stond eigenlijk maar slecht aangeschreven en Felix heeft haar maar eens in zijn leven ontmoet. Maar ten op zichte van haar gedachtenis koestert hij thans de grootste erkentelijkheid In de trein maakt hij kennis met Lily, die grote belangstelling opvat voor wat hij haar vertelt omtrent zijn erfenis Maar wanneer hij ter bestemming aan komt. wacht hem een grote ontgooche ling. Het blijkt namelijk dat de hele na latenschap bestaat uit dertien stoelen waarmee de erfgenaam niets anders doen kan. dan ze maar dadelijk aan een op koper te verkopen. Maar terwijl de stoe len van eigenaar verwisselen, valt Felix bij toeval een brief van de tante in han den. En hieruit blijkt dan. dat er een schat in een van de stoelen verborgen zit. Het komt er nu op aan die dertien stoelen zo gauw mogelijk terug te krijgen. Het wordt een jachtpartij, waarbij Felix bijgestaan wordt door Aloysius. die hem geld voorschiet, maar in ruil een aandeel in de erfenis opeist- Allerlei wederwaar digheden hebben de stoelenjagers door te maken Immers, de opkoper heeft zich intussen op zijn beurt van de stoelen ont daan en achtereenvolgens komen Felix en Aloysius terecht in een museum met wassen beelden, bij een al te mondaine vrouw, bij een verzamelaar, enz. Ten slotte komen zij zelfs in aanraking met een geneesheer, die vreest met geestes- kranken te doen te hebben en hen laat opsluiten. En wanneer Felix tenslotte toch de der tiende stoel terugvindt, dan staat hij alles maar af aan een liefdadigheidsinstelling: zijr. hart was sterker dan zijn hebzucht. Maar dit wordt dan vergoed door de uitvinding van een haargroeimiddel, dat hem in korte tijd een fortuin bezorgt. De Astrologische week VAN 29 JAN. TOT 4 FEBR. 1950 Bijzonder kenmerk der week De gunstige invloeden van verleden week zullen blijven aanhouden en de mensen met gevoelig hart. zullen senti mentele voldoeningen bfckomen. Impul sieve daden zullen nochtans vermeden worden en men zal zich laten leiden door de beredenering en het gezond verstand WATERMAN 20 Jan. tot 18 Februari De harmonie en het evenwicht worden door orde en matigheid op alle gebied behouden. Geef nochtans Uw plannen niet bloot, om jaloerse concurrenten geen aan leiding te geven tot laster of bedrog. Bij de vrouwen zal er gevaar tot geestes- overspanning te vrezen zijn. VISSEN 19 Febr. tot 20 Maart Stappen die stoutmoedigheid vergen kunnen met kans tot welslagen, gerust ondernomen worden. De zaken zullen ech ter in het oog dienen gehouden, daar hun stabiliteit door roekeloosheid in gevaar zru kunnen worden gebracht RAM: 21 Maart tot 19 April Deze periode zal Uw weerstand verster ken tegen aanvallen tegen Uw zaken en familieleven Laat Uw levenslust U ech ter niet tot een overdrijving leiden van Uw mogelijkheden en middelen. Ontspan ning voor de vrouwen. STIER 20 April tot 20 Mei De handel die veel met het publiek te doen heeft, zal grote successen opleveren Ook zullen tal van mogelijkheden zich bieden tot het ondernemen van nieuwe voetstappen Voor de vrouwen is deze week gunstig voor het materieel leven TW EELINGEN 21 Mei tot 21 Juni Laat de zucht naar vermaak en ontspan- ning U echter niet leiden tot dachte daden en bijzonder, waak" U niet door anderen op sleeptouw te nemen- Bij de vrouwen is er eer -7! neiging tot zwartki.kerij, dcor gerr;5 zelfvertrouwen. KREEFT: 21 Juni tot 22 Juli Periode is bijzonder geschikt voor aard van intellectuele bedrijvigheid. qT stige periode voor hen die steur. - nebben van machtige vrienden en a-T* geplaatste personen. Geschikte tijd TT huwelijksaanzoeken. LEELTV: 23 Juli tot 22 Augustus Op elk gebied vinden er vruchtfc,, ondernemingen plaats, waarvan U Uw beroepsbekwaamheid zult van 11* fiteren. Vooral geluk bij verplaatsing De vrouwen krijgen door naweeën teleurstellingen een andere kijk 0p leven MAAGD 23 Augustus tot 22 Sept. Geluk in geldzaken. Uw intuitie in Vc- band met het buitenland was juist en n zult daarover in het kort gunstige resu. taten zien. Voor de vrouw is deze in geschikt tot het sluiten van overeenki sten. WEEGSCHAAL 23 Sept. tot 22 Oklotwr Het geluk zal steeds van de partij zijn. Nochtans zullen lichte geldzorgen U he leven kunnen verduisteren De vrouw— zullen deze week bewonderd en geget^ worden. Gunstige periode op sentiment^ gebied SCHORPIOEN 23 Okt. tot 21 Novemiw, Uw zaken, voor dewelke U reeds gj, ruime tijd vreesde, zullen tot een goed einde komennochtans zult U erovr moeten waken, dat Uw lusteloosheid me de bovenhand krijgt, in geval er zich onverwachte verwikkelingen moesten voor. doen. SCHUTTER: 22 Nov. lot 21 December Vermijdt alle speculaties en geldzaken zonder voldoende waarborg. Uw gecsie. lijke overspanning zou U wel eens par- •ten kunnen spelen. De invloed is noch tans goed voor alles wat industriële be drijvigheid betreft. STEENBOK22 Deo. tot 19 Januari Eerlijkheid en toewijding. Laat U echter niet uitbuiten door degene die U zo wei- willend helpt en bijstaat. Onverwacht goed nieuws vóór de 15 dezer maand Voor de vrouwTracht Uw glimlach steeds te bewaren. BIN NAJOEWA (2758» Beste Horn had Millner tegen hem gezegd, jij hebt de mogelijk heid in je van succes, als je de ge legenheid maar weet te grijpen. Je kunt me geloven ik ben oud genoeg •m voldoende mensenkennis te heb ben vergaard. Ik wil je helpen. Vol gens je ontwikkeling behoor je hier •nder de leidende personen geplaatst »e worden en niet tussen het pas sieve personeel. Wij hebben kerels als jij nodig. Kantoorbedienden zijn •odig en goed. Maar er is nog meer gebrek aan persoonlijkheden, men sen, die hart hebben voor onze zaak. Kijk, daar heb je bijvoorbeeld Ol- ders, een gemakzuchtige, trage wer ker. En zo een is ook Mr Woodley's secretaris en vraagbaak. Enige goede aanwijzing geeft die man nooit. Hij zegt op alles ja en amen, wat Wood- ley met hem bespreekt. Die vent moest er uit. Op die plaats behoort energie, want Woodley is jammer genoeg niet de sterke figuur, welke hij zou moeten zijn. A propos, hoe staat u eigenlijk tot miss Evelyne U hebt toch, geloof ik, al eens met haar gesproken Dat klopt. Zij scheen ook wel belangstelling voor mij te hebben «Zo. Nu, ik zal trachten de zaak te regelen. Het moet nu maar eens uit zijn met dat slappe gedoe Enige dagen later had Millner een zeer ernstig onderhoud met Evelyne. Zij luisterde met meer dan gewone belangstelling naar zijn uiteenzettin gen. Wat ik u gezegd heb, miss Eve lyne. zeg ik in de eerste plaats daar om, omdat ik mij als zakelijk leider van r%e fabriek hiertoe verplicht voel en in de tweede plaats omdat u de «nergie van uw moeder geërfd hebt en grote invloed op uw vader kunt uitoefenen. Ik doe het eveneens om mijn plaats te verdedigen, want ten slotte heb ik ook belang bij een goe de ontwikkeling van de Woodley- Works. Tot mijn spijt heb ik moeten constateren, dat onze omzetten iets teruggelopen zijn. Onze orders over treffen in de laatste tijd de productie niet meer, in het bijzonder is dit ge durende de laatste twee maanden aan de dag eetreden. Ik heb hier een uittreksel. Kijk eens, dat is de om zet over het vorig jaar Maart en hier ON S_FJLUILL ETO N DOOR 13 ONUITGEGEVEN ROMAN UIT DE AUTOWERELD hebt u het over dezelfde periode van dit jaar. U ziet een verschil van niet minder dan 20 Voor een zaken man is dat een alarmsignaal. Ik hoop, dat u het mij niet kwalijk neemt, maar volgens mij is dat het gevolg van een zekere traagheid, welke hier heerst. Evelyne lachte bitter. Ik weet wat u zeggen wilt. Het ontbreekt mijn vader aan doelbe wuste kracht, hij werkt onder de dwang van luimen en stemmingen. Het spreekt van zelf, dat dit gebrek op de gehele organisatie van invloed is. Maar wat moeten wij daaraan doen «Zeer juist, miss Evelyne. Ik zal het u zeggen. De mensen die niet deugen, moeten er uit. Een krach tige organisatie en een georganiseer de beveiliging tegen sabotage, opdat wij de spion kunnen vinden. De po litie heeft niets kunnen bereiken. Dan moeten wij het zelf doen. Daar hebt u bijvoorbeeld Older, een vent, die uw vader bij de gewichtigste dingen zou moeten bijstaan. Wat doet hij Wat bereikt hij Ik weet, dat Older daar niet op zijn plaats is. Maar door wie zouden we hem moeten vervangen Door Horn Verrast keek Evelyne op. Zij dacht een ogenblik na. Mr Horn maakt snel promotie Hij heeft verstand, initiatief energie en is een behoorlijk mens. Zo iemand hebben wij nodig. Wij moeten de gelegenheid te baat ne men, welke zich voordoet. U zuR zien, dat Horn aan de verwachtin gen beantwoordt. Zoveel mensen kennis heb ik wel Wat mij betreft, goedHij is mij niet onsympathiek antwoordde Eve lyne, snel besloten. Aan de ene kant deed het haar goed dat Frank succes had, aan de andere kant drukte het haar enigszins, dat de jongeman van nu af dichter bij haar zou staan dan vroeger. Millner onderbrak haar ge dachten. Mag ik er dus op rekenen dat u mijn bondgenote bij de door mij ge wenste hervormingen zult zijn en de weg hiertoe bij Mr Woodley zuit effenen «Ik zal u in ieder opzicht hierbij ondersteunen Zo gebeurde het, dat Frank enige dagen later onverwacht telefonisch bij Dr Woodley geroepen werd. Toen Millner het hem meedeelde, zei hij glimlachend Doet u een beetje flink en niet al te verrast, als Mr Woodley u een gewichtige mededeling doet. Frank knikte begrijpend. «Nu. vooruit dan maar en denk aan mijn tip». Nadenkend klom Frank de trap in Woodley's privé-woning op, klopte aan en trad gedachtenloos de kamer binnen, zonder op de stem van zijn directeur te wachten. Een lichte kreet deed hem opzien. Wat was dat Hij had zich in de deur vergist Hij keek in een in lichte kleuren ge houden boudoir en daar zat in een kostbaar negligé Evelyne voor een hoge spiegel. Haar blanke schouders glansden verbaasd keek zij de in- j dringer aan. die zich. alle mogelijke verontschuldigingen stamelend, snel terugtrok. Toen hij radeloos er over nadenkend hoe hij zijn domheid weer goed kon maken, achter de deur bleef staan, hoorde hij binnen een schaterlach. Hij kwam wat tot be daren en zijn lippen vertrokken tot een glimlach. Gelukkig nam zij het niet ernstig op. Maar hij moest toch voortaan beter opletten. Hoe kon hij ook zo in gedachten zijn. dat hij een etage te hoog gegaan was. Dan maar weer vlug naar beneden. Later kon hij nog wel formeel zijn veront schuldigingen aanbieden. De vlam men sloegen hem uit. Wat een vrouw was dat. Deze koninklijke blonde, jonge verschijning de dag zelf en daartegenover Sonja wat was Sonja de melancholie van de nacht. Toen hij eindelijk bij Dr Woodley binnentrad, keek deze hem vol ver wachting aan. «Gaat u zitten. Mr Horn. Ik heb een zaak van het grootste belang met u te bespreken. Gisteren heb ik mijn eerste secretaris, Mr Older, ontslagen. Hij deugde niet. Wat zal ik er lang over praten Ik houd niet ari lange speeches. Kort en goed, ik benoem u tot mijn privé-secreta- ris. Neemt u de zaak ernstig op. Er zullen hoge eisen aan u gesteld wor den. Mijn privé-secretaris is mijn eerste minister en er staan grote veranderingen voor de deur. voor alles een grondige inwendige veran dering en hervorming van de gehele fabriek en daarnaast de reclame. U wordt, als eerste secretaris eveneens de lading van de persafdeling toe vertrouwd. Nadat Frank, na een gesprek, dat zeker twee uur geduurd had, weer op het hoofdkantoor teruggekeerd was, waar hij die dag voor het laats: zou werken, drukte hij Millner krachtig de hand, terwijl hij tot hen: zeiIk weet, dat ik deze bevorde ring aan u te danken heb, Millner» En aan Evelyne, mijnheer de se cretaris Frank bloosde, terwijl hij aan het voorval van zoeven dacht. Hoe kan ik u mijn dank betui gen Mr Horn, u kunt mij uw dani betuigen, door naast mij te staan bij de veranderingen, welke ik mij voor stel door te voeren. Zonder onbe scheiden te willen zijn, kan ik u wei zeggen, dat zonder Pradly en mij de zaak al lang scheef gegaan zou zijn Mr Woodley ontbreekt het aan door zettingsvermogen. Hij heeft steun no dig. Die moet u hem geven en daar toe kunt u op mijn medewerking re kenen. Miss Evelyne staat geheel aar. onze zijde Die avond kwam Frank gelukkü thuis. Toen hij Sonja's kamer bin nentrad, sprong zij vlug op van haa. sofa. Zij voelde, dat er met ha> viiend iets belangrijks gebeurd was- Raad eens, kindliefriep bij uit, terwijl hij zijn arm om haa- heen legde en haar kuste. Heb je een lot uit de loterij 8^ trokken Neen. ik ben benoemd tot eers secretaris van Dr Woodley. Hat een van de grootste vertrouwen^ posten op de fabriek. Wij zijn w®6' een trapje hoger geklommen Sonl4- Ik ben gelukkig Maar het meisje kon zijn vreugd niet delen. Dan zal wel spoedig het °Sen'^ komen, waarvoor ik gevreesd be Welk ogenblik Het ogenblik van scheiden «Wat?... Scheiden?... Hoe kom Je daarbij Och, zeg maar nietsGau tj noeg zul je met Dr Woodley mooie Evelyne hier en daar gaan. Hoe ken jij Evelyne (Vervo Igt.)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 6