FILMWERELD UIT DE PROGRAMMA S Cinema FLORA ARC DE TRIOMPHE met Ingrid Bergman. Charles Boyer en Charles Laughton de thuiskomst HET TPEBSCH NlECVSa Blz- 8 11-2-1958 Charles Bover en Ingrid Bergman zorgen voor een prachtvertolking in de filmAre de Triomphe naar de gelijknamige roman van de vermaarde schrijver Erich Maria Remarque. Tijdens een regenachtige nacht van het jaar 1938 ontmoet Dr. Ravic. een Duits chirurg, die illegaal in Frankrijk ver blijft. een wanhopige vrouw op de Pont- Neuf te Parijs Ravic vreest een wan hoopsdaad en daar de vrouw naar het hotel niet wil terugkeren daar haar min naar de vorige nacht is gestorven en er nog ligt. neemt de chirurg haar naar zijn eigen kamer mede. Daarna roept hij de politie en zorgt er voor. dat de dode door de openbare macht wordt weggehaald De vrouw verklaart Joan Madou te heten. Ravic belooft dat hij haar zal weerzien Tijdens een gesprek met zijn vriend Morosow. ex-luitenant-colonel in het Tsa ristische leger en thans portier vande Shéhérazadevertelt Ravic. dat hij Haake. de Gestapo-agent, die hem in Duitsland folterde, te Parijs 'opmerkte. Ravic heeft gezworen Haake te doden Joan laat Ravic weten, dat zij hem wil zien. Zij is totaal radeloos. Wanneer Ra vic verneemt, dat zij actrice en zangeres is. vraagt hij aan Morosow. haar een be trekking te bezorgen in de «Shéhéraza de Een echte liefde ontstaat tussen Joan en Ravic. Deze ontwaart Haake nogmaals te Parijs, hij volgt hem maar raakt zijn spoor bijster Joan en Ravic gaan enkele gelukkige verlofdagen aan de Azurenkust doorbrengen en keren naar Parijs terug. Zekere dag doet zich op straat een on geval voor. Ravic dient de eerste zorgen toe aan de gekwetste. Dit brengt hem in aanraking met de politie en daar hij il legaal in Frankrijk verblijft wordt hij uit gewezen Drie maanden later is hij echter terug te Parijs. Morosow vertelt, dat Joan de Shéhérazade heeft verlaten. De vrouw, die dacht dat Ravic niet meer zou terug keren knoopte intussen betrekkingen aan met de rijke Alex. Zij heeft niet opge houden Ravic te beminnen maar bij Alex vindt zij een sociale zekerheid. Zij belooft evenwel haar minnaar te zullen verlaten. De dagen gaan echter zonder verandering voorbij... Op een avond ontmoet Ravic werkelijk Haake. hij maakt hem dronken en doodt hem daarna, aldus zijn eigen folteringen en de dood van zijn kameraden wrekend. Terug in zijn hotel wordt hij door Alex, gewekt, die verklaart op Joan te hebben geschoten. Zij werd zwaar gekwetst. Ra vic snelt ter hulp maar het is te laat. Joan kan niet meer gered worden en sterft enkele uren nadien nadat zij ver klaard heeft Ravic steeds te hebben be mind. Op dat ogenblik verneemt men. dat Frankrijk de oorlog aan Duitsland ver klaarde. Dit betekent, dat Ravic zal aan gehouden worden wanneer hij naar zijn hotel terugkeert De verwerpelijke Haake boette voor zijn wandaden Ravic kende na vele jaren bitterheid de liefde van een vrouw... moedig wacht Ravic de toe komst af en keert naar zijn hotel terug Cinema COLISEI M met Clark Gable. Lana Turner en Anne Baxter Dokter Ulysse Johnson en zijn vrouw Pennv vermen een volmaaxt Koppe genieten de algemene achung van le gere stand in Chester Village waar Ulys- *e aL- een uitstekend chirurg wordt be schouwd Beiden zijn te zeer met zich zelf en hun sociale aangelegenheden in genomen om aan 4e opvoeding van kin deren te kunnen denken- Ulysse ^kom- mert zich geenszins om de mata di heerst in de krotwoningen in de buiten- wiken van de stad Dit ontmoedigt ten zeerste Dr Bob Sunday de vnend van Ulysse. die zich met hart en ziel aan de bestrijding van de kwaal wijdt. De oorlog breekt uit en Ulysse vervoegt de geneeskundige dienst van het leger omdat hij van oordeel is. dat dit nu een maal hcort voor iemand van zijn stand. D. werkelijke betekenis van de oorlog is hem nog niet duidelijk geworden. Bij zijn vertrek oelooft zijn vrouw alles onaan getast te laten tot hij weerkeert. In Afrika en üjdens de gevechten in Italië komt Ulysse echter voor het eerst in aanraking met de werkelijke proble men van het leven. Soms moet hij 24 uren lang opereren en hij geeft er zich reken schap van. dat zijn vroegere loopbaan zuiver egoïstisch was en haar doel miste. Hij geeft er zich ook rekenschap van. dat dc verpleegster Snapshot, die bij hem in dienst is een open en realistisch karak ter een grote plaats in zijn lev beginnen in te nemen en dat zij deels voor de verandering van zijn -~" vensbeschcuwing verantwoordelijk 5 is weduwe en bleef achter met een zat van zes jaar. Zij doet Ulysse heel ,a; 7*^ gen begrijpen waar hij vroeger nooit au dacht. Tijdens de gevechten in Nor~.-7 dië beseft Ulysse. dat hij op Snantft verliefd is en alhoewel deze laatste vo* dat zij Ulysse bemint, laat zij zie;, een andere eenheid overplaatsen. Enkele tijd nadien ontmoet UIvq. Snapshot tijdens een verlof te Parijs. verneemt dat de vijand bij Bastenake, doorbrak. Ulysse moet onmiddellijk eenheid vervoegen en Snapshot verged hem. Zij brengen de nacht door in et- woning tijdens een bombardement, den verklaren hun liefde. De volgen^ dag wordt de vrouw dodelijk getroffen Wanneer de oorlog gedaan is ke*»' Ulysse naar huis weer. Penny, die ve-' moedt wat er tijdens de afwezigheid van haar echtgenoot gebeurde, denkt te móè. ten scheiden, maar Dr. Sunday kan has- van dit voornemen afbrengen, daar Ulyj, se haar thans meer dan ooit nodig hec- Ulysse bekent de gevoelens die hij voor Snapshot koesterde, maar hij smeeir Penny bij hem te blijven om hem bij tr staan in de grootse taak, die hij ZK;'a heeft voorgenomen te volbrengen. Hij 2i werken voor de uitroeiing deT krotw®. ningen te Chester Village. Ulysse en Pe-, ny gaan samen een nieuw bestaan tege moet- Anne Baxter en de eeuwig-jonge Clark Gable in een liefdescène. Cinema COLISEUM SERENADE met Hilda Krahl en Albert Matterstock Perdinand Lohner is een door het nood lot achtervolgd toondichter Twee jaar geleden verloor hij zijn aanbeden echt genote. kunstenares zoals hij. en aan wie hij zijn «Serenadehad opgedragen. Irene Burgstappler: bloedverwante van een lid van zijn kwartet, vat liefde voor hem op en hij is hiervoor niet onver schillig Lohner zal met haar een nieuw leven beginnen en hij bezorgt haar een onderdak in de landelijke woning, waar zijn schoonmoeder ook zorgt voor de op voeding van zijn zoon Heinz. Voor de schoonmoeder is Irene een in dringster. Zij haat haar. Dit doet zij haar ook met alle middelen gevoelen. Overal duikt de beeltenis op van de eerste vrouw Overal is de plaats ingenomen door haar klederen. Het zijn haar pan toffels. die zich aan het bruidsbed be vinden. Zij is het die zingt wanneer de fonograaf speelt... Het is een brief van Lohner aan zijn eerste vrouw die zij aan treft, wanneer zij de schrijftafel opent De jonge Heinz verschaft haar een ifc- kere voldoening door zijn spontane gene. genheid. Maar de atmosfeer valt haar toch zwaar en het is met vreugde dat zij tijdens een reis van Lohner. het bezoex ontvangt van Gustel Volmar. zee-officie: die haar eertijds nog ten huwelijk heeft gevraagd en met wie zij uitstekende ka meraadschappelijke betrekkingen is blij ven onderhouden. Samen met hem doe: zij een uitstap in de bergen en samen ook zwemmen zij in een meer. De schoon moeder waakt evenwel, waarschuwt Lor.- ner, die. naar de schijn oordelende, aan ontrouw denkt en Irene verzoekt te scheiden. Doch Volmar en Lohner hebben loya-c uiteenzetting. Dit zet alles recht, doen het is te laat. Irene wil zich door een slaapmiddel vergiftigen. Op hetzelfde cgenblik sticht de bliksem brand in het huis en als Irene uif haar verdoving ont waakt. grijpen de vlammen om haar heen Heinz is in groot gevaar. Zij zal het kind redden Maar dan begeven haar krach ten. Alleen de verwachting dat haar .*- venssterkte zal zegevieren geeft nieuw* hoop. CINEMA OUD IEPER: DE VROUW MIJNER DROMEN met Marika Rókk. Julia Koster de gevierde artiste van de Revue, is het theaterleven Ynoe. en heeft *og maar een wensin verlof gaan zon der een nieuw kontrakt te tekenen. In •Uer haast werpt ze een bontmantel over kaar lichte onderkleren, verdwijnt onge merkt uit haar loge. en ontsnapt aldus •p het nippertje aan haar directeur en een nieuw kontrakt. Ze neemt de eerste trein voor Tyrol, maar is daardoor nog niet aan het einde van haar moeilijkheden. Trachtend haar compartiment terug te bereiken, bevindt ze zich plotseling in volslagen duisternis n ec.. cr-bewoonde vlakte. De trein die voor werken in de bergen had moeten stoppen, zet zich opnieuw in beweging en Iaat haar alleen achter Nauwelijks haar verwcr.dering te boven, verschrikt ze zo danig door een ontploffing, die zich moest voordoen na het voorbijtrekken van de trein, dat ze bewusteloos neerstort Ze wordt echter door twee spoorweginge nieurs gevonden en naar hun verblijf ge voerd Een van de mannen. Erwin Foster wordt hals over kop verliefd op de jonge vrouw maar Julia, die haar ware een zelvigheid verborgen houdt, voelt zich meer aangetrokken tot de hoofdingenieur. P Grol!. Deze koud en voorbehouden, verfoeit wereldse vrouwen, zoals Julia Koster dewelke hij een vrouw zonder kart* noemt, maar voelt zich evenwel aangetrokken tot de mooie onbekende. Julia in feite vertoont onbetwistbare kwaliteiten als huishoudelijke vrouw. Helaas zijn mooie droom zal spoedig in rook vergaan. Door de aankomst van de directeur van het theater wordt de ware eenzelvigheid van Julia spoedig ont huld. Peter Groll voelt zich vreselijk bedro gen. en Julia keert gans ontgoocheld met de eerste trein terug. Bij de vertoning van de nieuwe pre mière zien we hem echter in haar loge terughij heeft zijn vooroordelen verge ten. en tracht er alleen naar haar terug te zien. Julia wil hem nog een weinig be proeven. maar na een levendige woorden wisseling komt dan toch het onvermijde lijke Happy End Marika Rbkk. CINEMA OUD IEPER DE GELIEFDEN VAN VERONA met Pierre Brasseur, Serge Reggiani en Louis Salou. In Venetië, ten onzen tijde, een Venetië dat als bij mirakel door de oorlog gespaard werd. draait een filmmaatschap pij Romeo en Juliette Naast de hoofdpersonen, de echte Ro meo en Juliette herleven twee kinderen, die de ouderdom van Roméo en Juliette bereikten, namelijk Angelo en Georgia, en die in het studio werken en de acteurs vervangen, thans voet voor voet het drama van Shakespeare, doch met hoe veel meer onschuld en hoeveel meer op rechtheid- Geheel afgezonderd van de onstuimige bewegingen welke hun werkzaamheden in 't studio meebrengen, onaantastbaar voor de menselijke laagheden, overtuigd van hun wederzijdse liefde, zetten zij hun droom voort vanuit Venetië, waar zij el kaar ontmoetten, tot in Verona, waar zij een bedevaart doen naar het graf van Juliette. Terug in Venetië zegt Angelo vaarwel aan zijn vorig beroep en verlaat Georgia haar verdorven familie. Zij vinden elkaar slechts terug om samen te sterven Het bedrog van de filmwereld en het drama van hun leven ontmoeten en ver wijderen zich van elkaar door het wrede toevalzo is het dat Angelo en Georgia elkaar voor de eerste maal zien gedu rende de balcon-scène en dat zij de avond van het bal bij Capulet. waar Romeo Juliette ontmoette, samen sterven. Evenals Romeo en Juliette kunnen Geor gia en Angelo niet aan hun tijd ontsnap pen de schoonheid van hun liefde wakkert de laagste hartstochten aan. verwekt de hevigste jaloersheid Hun prachtige kuis heid schijnt een belediging te zijn voor deze verdorven tijd en dit tijdperk wreekt zich door bemiddeling van nieuwe typen, welke* het geschapen heeft, om Angelo te doden. Maar Georgia zal hem ook in de dooa volgen, en daardoor deze misdaad nutte loos maken, door te bewijzen dat. even als ten tijde van Romeo en Juliette, onze moderne tijden niets de pracht:--1 liefde van de Geliefden van Verona heeft kunnen schenden of bevuilen met serge Reggiani en de nieuwe belofte Anouk Ai®®*" als Romeo en Juliette.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 6