FILMWERELD UIT DE PROGRAMMA'S '^•5= JE N'AIME QUE TOI CINEMA Ol'D IEPER: AMEDEE met Rellyv Carette en Pauline Carton- Amédée chef van de verkoopdienst van het schoonheidsinstituut Mareuil. heeft een bekoorlijke vrouw Amélie en een min- Een der vele komisehe toneeltjes uit het Franse lachsucees Amédée met de bekende komiek Rellys. HET VPOLSCH NIEUWS Blz 8 4-3-19ót CINEMA OLD IEPER: DE DERDE MAN met Joseph Couen AUda Valli en Orson Welles- Wenen 1949 Nu het bezet is door de Vier is het niet meer het-Wenen van weleer Het is Wenen niet meer met de walsen van Straus, de mooie ballerinnen de schitterende ope ra's en de gelukkige burgers. Nu is Wenen een stad van tragiek met ontelbare wonden en vernielingeneen stad waar de toekomst onzeker en het heden vreeswekkend is. Naar de Vier werd ze in vier sektoren verdeeld met een bestuur naargelang de zeden en karakter van de bezetter. Ze is een stad met uit- gehongerden. met zwendelaars in eetwa ren, munten en mensenlevens. Hier. waar het nodig werd geacht eerst de kathedraal te herstellen, alvorens hui zen op te trekken, is het dat de jonge Canadese schrijver Holly Martins aan landt om zijn oude vriend Harry Lime op te zoeken. Martins is een simpel mens. moediger zeiid was. Martins wil er niets van geloven en laat zich naar een hotel voe ren ooer sergeant Paine assistent van Calloway AUeen te Wenen en zonder geld is hij wel verplicht te blijven en geeft cursus in hel Brits centrum voor cultuur. Crabbin. hoofd van dit centrum biedt hem aan alle verblijfkosten te betalen. Ten zeerste ver baasd aanvaardt Martins en zal van dit verblijf gebruik maken om alle smet te vissen van de naam van zijn vriend Een geheimzinnige baron. Kurtz ge naamd. vraagt hem rendez-vous en zegt hem dat hij een vriend was van Harry Lime Hij tracht te weten of Martins op de hoogte is van zekere bezigheden van Lime en zal hem brengen op de plaats van het ongeval Martins wordt achter dochtig en wanneer Kurtz hem geld aan biedt om Wenen te verlaten neemt bij het besluit dieper in het onderzoek door te dringen daar de verklaringen van de baron absoluut niet overeenstemmen met deze van de huisbewaarder. Hij komt in kon takt met Anna. en wordt op haar verliefd. Zij kan echter haai dode minnaar niet vergeten Hoe Caüoway interesseert zich steeds aan Martins en Anna daar deze te Wenen ver blijf. bij middel van vake papieren. Zij hoort feitelijk thuis in de sektor der Rus sen- Het leven van Martins lijkt nu fel op een melodrama Kurtz Papesco en dokter Winkel die hulp verleende aan het slacht offer van het ongeval, zoeken hem om hem te dodenCalloway is steeds beslo ten hem het bewijs te leveren van het wangedrag van Lime en zal trachten hem te overhalen Wenen te verlaten: Anna werd aangehouden en Calloway beloofde haar niet aan de Russen over te leveren indien zij hem het geheim verklapte aan gaande Harry Lime Verdeeld tussen de trouw aan zijn vriend en de vrees er meer van te ver nemen belaagd door boeven die het op zijn leven gemunt hebben en bezield door de hoop Anna te redden, wordt Martins in deze zaak zover medegesleurd dat hij met Calloway en de politie eindelijk te recht komt in de riolen van Wenen op zoek achter de derde man Na deze bewogen jacht zal hij. ontgoo cheld. Wenen verlaten" Hij weet nu dat er voor hem geen plaats is in het hart van Anna. want. wat Lime was of wat hij ook kan geweest zijn. steeds zal zij hem trouw blijven. hij zich als Zijn leven en zo komt een hachelijk nares Jacqueline- bi; wie u^roiiil zelf laat doorgaan door de politie opgezocht Amédée te verzeilen m ^Ondervraagd dSor de poiitieinspecteurs JSm »ch als een duiveltje en tem slotte zeker van zijn onschuld vraagt hij de proef te mogen ondergaan met Penthotal of waarheidsserum. Hierbij komt zijn onschuld aan het Heht maar na zijn bevrijding laten de gevolgen van een al te sterke dosis zich nog immer gevoelen. Eerst en vooral zegt hij aan zijn vrouw dat hij zopas van zijn minnares w in het schoonheidsinstituut zegt - klanten de waarheid, die natuurlril altijd mooi is om horen. Buiten ra-a Mareuil Amédée in handen van cï ter, verbonden aan het intistuut. Nochtans zet de waarheidsliefa werk voortdit ondervindt tante V - "i; die op het onverwachts is komen gen. De dokter, die het een meer^ merkwaardig geval vindt, aarzelt een of andere behandeling aan te °°L<t Intussen is de zaak de ruïne nabij En dan komt plots een even ver» als onverwacht ongeval, alles plooi brengen. Amédée wordt opnkL*"1 goede echtgenoot en de uitstekende waarvan de vriendelijkheid en de deugden overal geroemd worden. S CINEMA FLORA PLAATS VOOR DE DANS foon beiden beseffen, dat zij slechts gelukkig zullen zijn wanneer zij samen kunnen werken. De opening van hun nieuwe show dan ook een van hun beste ogenblikitr en tevens een sensationele gebeurtenis Felsher producer, zitten in angst want zij weten heel goed dat wanneer de Bark- ley's opnieuw in onenigheid geraken het ditmaal op een werkelijk gevecht eindigt. Zij zoeken dan ook een doublure voor Dinah om op alle eventualiteit voorbereid te zijn. Tijdens een partij bi; Mrs Benley ont moeten de Barkley's opnieuw Jacques, die een werk schreef over de loopbaan van Sarah Bernardt. De auteur stelt voor dat Dinah de hoofdrol zcu vertolken, dit vleit Dinah ten zeerste doch Josh kan zijn vrouw niets anders zien vertolken dan muzikale rollen. Wanneer hij achter af vaststelt, dat Dinah in het geheim de rol van Sarah Bernardt instudeerde breekt de lang gevreesde twist los Ditmaal ver trekt Dinah. Shirlene. de dcublure van Dinah zal met Josh in de revue optreden terwijl Dinah haar ro! van Sarah Bzrnardt be gint te herhalen. De dramatische rol wil echter niet vlot ten. doch Josh, die de he-haling^n bij woont geeft de schuld aan Barredout. die niet weet hce Dinah te leiden Hierop bes.uit hij zelf de leiding te nemen over de regie en weldra is Dinah vo" maakt. Zij is een sensatie bij de vocrstelling van Young Sarah Josh beseft dat hij Dinah recht in Jac ques" armen wierp. Te-wi l hij naar zijn vrouw te'efoneert imiteert hij de schrij ver zijp stem en vraagt Dinah of zij van hem hrudt cf van haar ech gfnoot. Op dit ogenblik treedt Jacques de kamer van Dinah binnen. Hierop zegt Dinah aan de teiefocn. dat zij dol verliefd is op hem Josh tenzeerste teneergesiagen keert naar zi;n appartement terug... en vindt er Di nah die op hem wacht. Josh b'seft dat Dinah wist tot wie zij sprak aan de tele- Na lange jaren scheiding is het sensationele danskoppel 1 red Astairc en Ginger Rogers terug verenigd in de film ((Plaats voor de dans met Fred Astaire en Ginger Rogers. Josh en Dinah Barkley openen hun der de revue, een der meest spectaculaire die ooit te Broadway werden gegeven. Het is een triomf doch Ezra Millar, componist en intieme vrie'nd van de Barkley's weet maar al te goed dat het tussen Josh en Dinah niet vlotten wil. dat zij steeds twis ten om het daarna steeds weer goed te maken Wanneer de Barkley's zich naar de ontvangst van Mrs Livingston Benley begeven is alles tussen hen honing en zoete koek tot Josh de opmerking maakt dat Dinah in een bepaalde scène beter had kunnen zijn Dit volstaat opdat bei den elkaar weer in het haar zitten. Tij dens het feestje maakt Dinah kennis met de charmante Jacques Barredout. toneel schrijver. die haar erg blijkt te bevallen Wanneer de Barkley's thuiskomen gaat hun twist voort tot dat Dinah haar echt genoot met een schoen op de neus klopt. Zij verzoenen zich onmiddellijk en be sluiten niet meer te krakelen. Weken gaan voorbij doch Ezra en Bert Alida Valli en Joseph Cotten in «De derde man», de film die een eerste prijs verwierf in het Filmfestival te Cannes- In deze film boort men eveneens de mooie citermuziek van Anton Karas- CINEMA COI.ISFLM de grote succesiilm met LUIS MARIANO, slechts voor 6 vertoningen iriano als de geroemde en gevierde tenor Don Reynaldo, met de micro voor zijn auditorium. tus Manano. dansend en zingend in een van de schitterende balletten van deze mooie film. meer zij redetwisten over de omstandig heden van de dood van Harry Lime, des te meer komen zij tot de bevinding dat er iets is dat niet natuurlijk is. Te zamen keren zij terug naar de woonst van Harry, waar de concierge hem vertelt dat drie man Harry vroegen na het ongelukKurtz. Papesco. een ouder vriend van Lime en een derde, onbekend. Het verhaal van de ooggetuige stemt niet overeen met de verklaringen van Kurtz en Martins beslist de derde man terug te vinden. HL dringt aan bij Kurtz en Papesco en een weinig later wordt de huisbewaarder vermoord. ciai. bescheiden, met een grote deugd de rechtschapenheid. Hij is nooit tot iets ge komen en verdient de kost met het schrij ven van cow-boy verhalen. Wanneer Martins zich nu aanbiedt in het verblijf van Lime vertelt de huisbe waarder hem dat zijn vriend gedood werd bij een ongeval op straat en dat zijn lijk op weg is naar de begraafplaats. Martins spoedt er zich heen en ontmoet er Anna. jonge toneelspeelster. die betrekkingen onderhield met Lime, en Calloway, hoofd der militaire Britse politie in Wenen. Deze brengt Martins terug met zijn auto en laat hem in de loop van het gesprek ver staan dat Lime in menig verdacht parket

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 8