Wielerpraatje Bij OE WHITE STAR-BOYS KRIS KRAS DOOR HET RIJK VAN KONING VOETBAL GROOT REGELMATIGHEIDSCRITERIUM 1950 VOOR NIEUWELINGEN B. W. B. «HET YPERSCH NIEUWS» 11.000 fr. PRIJZEN Uitslag van de 7e Proef te leper Uitslag van de 8e Proef te leper Uitslag van de 9e Proef te Woesten Algemene Rangschikking Volgende Proeven ZWEMMEN «4 i^r v - ima.in verjafcte or.f nog op een luimige raii.jjpt: .aart. de Kaalhoofdige tot ckrulle» doopte. Deze nam echter zijn revanche en toen Kozen een derde schepke macaroni vroeg kreeg hij de charmante naam van Monsieur Spa ghetti De aardbeien of het dessert wa ren amper het keelgat binnen als onze groep de buitenlucht koos. Terloops kun nen we aanstippen hoe het weder wankel baar bij het aanzetten te leper de goede richting had gekozen en ons van uit Amiens was beginnen toelachen en het bleef doen. De avonduren en avonturen vlogen voorbij en vanaf 3 uur voort be gonnen leden van ons gezelschap af te brokkelen om het bed op te zoeken In het hótel kwam het begrijpelijk nog tot enkele farcen waarvan O. m Verschae- ve en Cherchve de slachtoffers waren. Ieder slaapkamer was voorzien van een bad en een telefoon zorgde voor de on derlinge verbinding wat beslist grappige voorvalletjes in de hand werkte Met de laatste zochten we omstreeks 5 uur de veren op en het dreunde door de Parijse straten van En er is geen club in Frank rijk... en van «En zolang of dat de Cercle bestaat zal X club ons nooit ver slaan 's Maandags werd te 8.30 uur appel gehouden We gingen iedereen wek ken en kwamen in de kamer der gebroe ders Dumalin. waar Kezen bleek geli k een lijk. beweerde ziek te zijn- Wardje had medelijden en wou juist gans het hotel alarmeren, toen Maurice de lucht in sprong en ape-streken begon te ver hopen Na het morgenmaal werd een rond rit gemaakt door de stad Parijs en de voornaamste merkwaardigheden bezocht- De EifTeltoren werd o m beklommen en vooraleer te gaan middagmalen werden enkele souvenirsgekocht op een der grote boulevards. Eenmaal terug in het hotel kwamen we tot de spijtige vaststel ling dat we bij de laatste halt Verschaeve hadden achtergelaten. Gelukkig waren voorzorgen genomen en enkele ogenblik ken later vlamde 't Jorre in taxi bin nen. Kozen wist er begrijpelijk commen taar op en gaf de raad aan het volgende verloren schaapvan de Seine te vol gen om zo uit te komen in het lepertje. 's Namiddags werd de degelijkheid van de metro eens beproefd en een bezoek gebracht aan het museum van wassen beelden Grévin. alwaar onze compagnie tengevolge van een speciale belichting in een negergroep werd herschapen. Of er daarmede gelachen werd Na een sma kelijk souperbrak het ogenblik aan om te denken aan de terugreis. Afscheid werd genomen van het hotel-personeel, terwijl de glazen nog eens klonken en te 21 30 u mochten we ons opnieuw naast de chauffeur plaatsen en met de kaart in de hand. de te volgen weg aanwijzen om zo aiover Senlis. Roye. Peronne. Arras. Lens en Rijsel in onze Hallestede bin nen te stormen, toen op het Belfort de kleine wijzer op vier en de grote op twaalf stond. Hoeven we wel te vertellen dat het er ook tijdens de way back lustig aan toe ging Het geleek meer een cabaret ensemble. dan een voetbalploeg die huis waarts toog Over de match te Pavillons- sous-Bois en reis naar Parijs zal binnen jaren nog worden nagepraat. We kunnen ons schematisch relaas, dat verre van vol ledig is. niet sluiten zonder een speciaal dankwoord te sturen aan onzePresi dent V. Seys. die door zijn financiële tus senkomst voor een groot gedeelte de reis heeft mogelijk gemaakt en aan het adres van onze Onder-Voorzitter Evarist Baete. dewelke fel bewierookt mag worden om zijn radio-car en chauffeur hetgeen er mede zorg voor droeg dat de reis een piekfijn verloop kende, 't Was welMogen we zeggen Naar waar gaan we volgend jaar In ieder geval en voortspruitend uit onze excellente en sportieve match te gen Stade de mst kregen wij reeds een paar brieven uit Frankrijk en nml. van C O. Sèvres en U S. de Croissy. die ons willen engageren voor volgend jaar. Be vestigt dit niets Tegen deze verenigingen zeggen we momenteel nog niet Neen ROGIMAR C. S. V. SUPPORTERSCLUB Lokaal Au Casino Uitslag van de kosteloze pronostiekwed strijd ingericht voor de leden-supporters l.Dethoor Daniel. Busseyne Lucien 192 p. 3. Noppe Maurice. Wolters Georges 188 p 5 Beddeleem Leopold Beun Albert. Hollebeke Charles. Dedulle Charles 187 p 9 Lesage Marcel 182 p. 10 Desegher Roger 181 p. 11. Victor Georges. Verschaete Achiel 180 p 13. Platteeuw Marcel 179 p. 14. Merlevede Louis 178 p. 15 Billiouw Michel. Versailles Raoul 177 p. Finaal life Speciaal W. S- Lauwe - W. S- leper 2-0 Gezien een drietal titularissen der B- poeg met de beide Sinksendagen in ver lof waren was het met een zeer gewij zigde ploeg dat we te Wervik de repliek dienden te geven aan W S Lauwe. De eerste helft stond lichtjes in de meerderheid van leper Een strafschop op de tweede minuut reeds, voor nandspel van een der Lauwse verdedigers, werd op de doelpaal besloten. De tweede helft was dan meer in het voordeel van Lauwe en de 2-0 overwin ning is dan ook juist te noemen. Sinds 12 Maart, dus meer dan twee maanden en half hadden onze B-mannen hun kampioenschap reeds afgewerkt, ter wijl Lauwe slechts verleden Zondag zijn laatste officiële wedstrijd hoefde te spelen. Lauwe muntte dan ook uit door uithou dingsvermogen. terwijl onze Stars reeds na de eerste helft uitgespeeld waren. Daarmee is voor onze B-mannen bet seizoen ten einde. LAATSTE BESCHOUWINGEN. Hetgeen we sinds enkele weken voor zagen is dus werkelijkheid geworden W. S. leper speelt toekomend seizoen in lie Ge westelijk. De oorzaken opzoeken die onze Hating tot gevolg hadden kunnen we zeer gemak- aelijk. Doch de remedie vinden om er een oplossing aan vast te binden... dat was wat anders Doch vermits we aan de feiten niets meer kunnen veranderen is het overbodig die redenen verder uit te diepen. Een ding staat vast. namelijk dat de onkans er voor een groot, een zeer groot deel in tussenkomt. De voorlijn! Ja inderdaad, zij maakte geen doelen of toch weinig Doch diegenen die regelmatig onze ploeg volgden 't zij thuis of op verplaat sing die weten wel beter. White Star's voorlijn schoot genoeg, meer zelfs dan de tegenstrevende voorlijnen die we weke lijks tegen ons hadden. Maar terwijl onze tegenstrevers steeds de gepaste opening vonden, kregen onze jongens meestal een been. een hoofd, een arm of de doelpalen op hun weg. Het moet dan ook niemand verwonderen dat onze voorlijn, bi.zonder in de terugronde geen risico's durfde te nemen om op doel te schieten. En wie die risico's niet neemt kan ook geen doe len maken. De beste stuurlui staan aan wal Radikaal de voorlijn veranderen dus. zegt de man uit de straat De voorlijn werd veranderd voor de enen te veel voor de anderen te weinig De gulden midden weg werd gezocht... doch niet gevonden Dat er wel naar verbetering gestreefd werd bewijst het feit dat 24 verschillende spelers de kleuren van de A-ploeg hebben verdedigd. Doch het wilde maar niet vlot ten Dit legt gedeeltelijk uit waarom ons actief een der laagste is uit lie Provin ciaal. Onze uitschakeling uit lie Provinciaal steekt schril af bij de verrichtingen van onze vier andere ploegen. Dit bilan is effenaf schitterend. Luister even Ille Sper.: Ie plaats zonder een enkele nederlaag te hebben geleden. Juniors: le plaats voor de zeer goede ploegen van Lauwe Wervik en S C. Me nen. Scholieren2e plaats na Houthulst na iange tijd de leidersplaats te hebben bezet. Kadetten3e plaats na de tenoren S. K Menen en S. K Roeselare. Ware onze A-ploeg een beetje door de fortuin gediend geweest, wij hadden kun nen prat gaan op een heel prach tig seizoen. Spijtig is het. dubbel spijtig Hopen we nu maar dat W. S. leper het verblijf in lie Gewestelijk tot het mini mum zal beperken om het jaar nadien zijn plaats in lie Provinciaal terug in te nemen. Het spreekt van zelf dat het bestuur van W S. leper aan zijn spelers loon naar verdienste heeft gegeven. A en B hebben reeds het hunne gehad. Juniors en scholieren krijgen als belo ning een prachtige reis voorgeschoteld, na melijk Zondag a. s. naar de Ardennen met bezoek aan de Grotten van Han. De kadetjes zijn evenmin vergeten, want binnen een paar weken krijgen zij hun beurt met een leerzame reis doorheen het Frans-Noorden tot Boulogne, vandaar langs de kust van het Kanaal over Calais. Duinkerke. Veurne terug naar leper. Wat zullen onze kleintjes in hun nopjes zijn TRAININGEN. Van heden af zijn alle trainingen stop gezet voor de zomerperiode de spelers zullen bijtijds verwittigd worden van de aanstaande trainingen. STAR BOY. Veel hooi kreeg Koning Voetbal tijdens de Pinksterdagen niet op zijn vork en on ze wekelijkse kroniek zal ditmaal wei nig plaats in beslag nemen. Als voornaam ste gasten in ons land traden gedurende het recente week-end Tottenham Hotspurs en Liverpool op. Beide Engelse formaties konden het niet tot een zegepraal bren gen. De Spurs verloren bij het jubilerend Beerschot met 2-1 en Liverpool moest zich als gast van S- C- Anderlecht met een 1-1 uitslag tevreden achten. Nog an dere clubs van over het kanaal kwamen binnen onze grenzen de shoe's aanbinden. Zo versloeg R. C. Mechelen het vermaarde Nottingham met 6-0 en speelde A. S. Oostende gelijk (0-0) tegen Folkestone. Gantoise kwam uit tegen de Queens Park Rangers en deze wedstrijd eindigde even eens onbeslist (1-1). De eerste dag van de nationale Analen der hogere afdeling betekende voor F. C Izegem een home- nederlaag tegen Helzold (0-1). Tubantia ging winnen op bezoek te Dendermonde en bij de Eerste Klassers werd de match F. C. Beringen-Daring Brussel besloten zoals begonnen. Stippen we insgelijks aan dat Kortrijk Sp in vriendenmatch V. C. Vlissingen klopte met 3-1. Sommige ver enigingen van lager divisie schrikten er geenszins voor terug met een propaganda- match uit te pakken. S. C. O. R Oost- Rozebeke richtte een aantrekkelijke ont moeting in tussen een keuze-pleeg van Westvlaanderen en een van Oostvlaande- ren De Oostvlamingen, waarbij Annicq. Vansteenlandt. e. a.. zegevierde met 1-4 Melis redde de eer voor het Westen, ter wijl keeper Verleye de grote attractie was. De Westvlaamse juniors deden het te Lede beter en vloerden hun Oostvlaam- se collega's met 1-3 De Cercle-junior Cail- liau had verkozen mede te reizen met zijn club naar Parijs en stond zijn plaats af aan Cherlet (C. S. Brugge). Terloops die. nen we te onderlijnen hoe C S. Yprois in de nabijheid van de lichtstad een 1-1 resultaat boekte tegen Stade de FEst. een Frans - promotieploeg. Dit zijn dan de voornaamste uitslagen van Sinksendag zelf De Maandag speelde S. V Pittem. ver sterkt met Fraeyman (F. C. Torhout), Ver- beke (Lichtervelde). Van Gestel en Ver stappen (Lvra), Demunter (Gantoise) en Dewin en Coene (R C Brussel), tegen F. C Roeselare die met 2-6 het pleit won- Ter gelegenheid van de inhuldiging van het nieuwe stadion van Hermes Club Oost ende bekampte een Oostend se Verstand houding bet eerste elftal van Gantoise De Gentenaren behaalden de overwinning met 1-4 cijfers. Te Moeskroen betwistten Stade en A. A.. beide versterk: o. a- fungeerden bij Stade Bastin (F. C Ant werp» en Verstraete «Deerlijk Sp.J een derby op het terrein van A-A., dewelke net onderspit moest delven (0-3). Citeren we nog de 2-4 zege te Valenciennes van de Belgische Luchtmacht op de Franse. Zondag aanstaande gaat op de Heigel- vlakte de internationale match België- Frankrijk door. Het Belgisch team zal in lijn komen zoals tegen Ierland, terwijl de Franse formatie slechts drie spelers bevat die Zaterdag 1.1. tegen Schotland verloren. Het heeft er de schijn van dat onze Zuiderburen met een B-ploeg naar Brussel reizen. Strappe en Walter van Lille O. S. C komen tegen de Rode Duivels uit. daar waar Ba ratte als invaller werd aangeduid We wensen onze landgenoten een succesrijk slot-tafereel Onderlijnen we tot besluit hoe heden Zaterdag, op het Minneplein het elftal van Picanol's een Brusselse corporatieve club bekampt. ROGYPRIS. DE RONDE VAN NEDERLAND is dus toen afgelopen op een Nederlandse overwinning. Ik schreef na de eerste rit dat het bijna te mooi was. deze voor ens werkelijk ophefmakende uitslag. En ja wel. we hebben nog één. zegge één. B gische rite verwinning kunnen aanslippn. nml. deze van Briek Schotte. terwijl ook de eindoverwinning naar onze Noorder buren ging. Onze mannen hebben, we moe ten dit toch bekennen, toch gezorgd voor de beide eerste plaatsen in de landenrang schikking. wat toch al iets is. en door hun talrijke ereplaatsen in de ritten en in de rangschikking, een flink aantal guldens weten te veroveren, wat voor hen feitelijk nog wel het bijzonderste is. Jules De- poorter eindigde als eerste Belg op de 2de plaats, op amper 28 sec. van de winner Henk Lakeman. Deze uitslag is niet om ons geweldig te verbazen, want de knaap reed een buitengewoon flink seizoen. Norbert Cnllens werd 3de en Miele Vanderveken 4dv*. terwijl we Roegiers als 6de terug vinden. Gérard Leenen werd 9de, Briek Schotte 10de. enz... Floren Rondelé. die de opening van zijn café te Moorslede graag met een rittcn- zege had gevierd, is daar niet kunnen in gelukken, en moest zich ten slotte met een der laatste plaatsen tevreden stellen als laatste man van de Belgische ploegen. Floren draait vér van rond. tegenwoordig en is ons een zeer flinke weerwraak ver schuldigd. De Omloop der 3 Provincies welke te Avelgem ingericht werd. zag de schitte rende overwinning van Maurits Blomme, die iedereen van zijn wiel schudde en met eventjes 3'40" voorsprong overwinnaar werd. Tuur Mommerency wist de sprint te winnen in de groep en aldus verdienste lijk tweede te worden Georges Vermeersch uit Zonnebeke werd tot opgave gedwon gen. Impanis heeft dan ook weer voor de zoveelste maal zijnkoers nml. Berg- House en terug, gewonnen. De kleine bak ker wilde zijn deeg goed gekneed, zodat hij alvast begon met de eerste rit in zijn zak te steken. In de tweede rit had hij zich slechts om zijn naaste tegenstrevers te bekommeren, zodat hij dan ook met klank eindoverwinnaar werd Op de Franse wegen kregen we de klas sieke Pinksterenkoers. Parijs - St Etienne in twee ritten In de eerste rit werd Mau rits Mollin 6de. terwijl Jaakske Geus ver smoord werd in het gros van de groep en aldus 9de ex-aequo geplaatst werd. 's An derendaags verging het de kleine dove Brusselaar heel wat beter, vermits hij deel uitmaakte van het groepje dat de beslis sende ontsnapping kon doordrijven. Door een ontredderde dérailleur moest hij zich ten slotte met de 4de plaats in de rit en in de algemene rangschikking tevreden stellen. DE ONAFHANKELIJKEN hadden in eigen streek werkgelegenheid, en wel te Heule. waar Ritje Tytgat zijn puike prestatie van Vlamertinge wist te bevestigen en een prachtige zege wist op zak te steken. Lucien Depoorter speelde weer een hoofdrol en draafde weer gedu rende kilometers alleen voor zijn maten. Als puntje echter bij paaltje kwam. zag Lucien zich genoodzaakt de groep te laten gaan, om pas 28 sec. later binnen te stui ken. In diezelfde groep liet Maurits Minne zich in de spurt verrassen door Degraeve- lyn en Van Steenkiste. zodat hij met de 4de prijs diende tevreden te zijn. Leon Six blijkt reeds goed ingeburgerd in zijn nieuwe categorie, vermits hij te Bierset een zeer verdienstelijke 12de plaats wist te bemachtigen. DE LIEFHEBBERS hadden een zware schotel op de menu De Ster van Karei van Wijnendaele. In de eerste rit lieten Verbeke en Vande- voordt zich langs hun beste zi.'de bewon deren. en in de hoofdgroep te eindigen, in dezelfde tijd als de winner Gilbert Ver- caemer. Nadien bleek het heel wat minder te boteren, zodat ze flink achteruit gesla gen werden. Die zoveelste ster werd op effenaf schitterende wijze gewonnen door de Kruishouthemnaar Joske Lefevre wel ke het klaar speelde de beide laatste rit ten op zijn actief te schrijven. Dat is een kerel die belooft, en bij de Wereldkam pioenschappen heel zeker zonder slag noch stoot zijn kaas van zijn boterham men niet zal laten gappen De niet-deelnemers aan de klassieke Ster hadden werk genoeg op de planken. Tuur Cleenewerck van Vlamertinge (en niet van Eerneghem) zoals alle bladen Maandag schreven), won op effenaf daverende wij ze de lastige baanwedstrijd Marke - leper- Marke De tweede. Daniel DufromonL jongere broer van Jeroom Dufromont had 50 sec. in het richt, terwijl de grote groep volgde op 1'5S". ingericht door de YPERSE WIELRIJDERSCLL B met medewerking van Sigaretten BELGA. Radios BARCO. het dagblad HET O EK. en verdeeld ais volgt: 1. Radio Bar co, ier waarde van 4.500 fr 2. 1200 fr.; 3 1 000 fr 4 800 fr.5- 700 fr.6 600 fr.7. 500 fr 8. 400 fr. 9. 300 fr. K Wfe; U-1» fr 12. 200 fr.; 13 150 fr 14 100 fr. 15 100 fr PuntenverdelingAan de eerste: 15 p.. aan de .weede. .4 p aan de derde: 13 p- enz 29 vertrekkers 1- Grvson André. Geluveld 70 km. in 2 u. 3 min.2- De- iaeeher Maurits 3 Gouwy Gilbert4 Quarüer Maurns 5^ Seys Ghislain 6 Van C'.ooster Roger7- Deiannoye Daniel8. Delaere Andre 9. Ghis- quière Rafaêl10 Huyghe Roger 11 Blanckaert Germain 12. Vandepoele Alexander: 13. Louwyck Philippe: 14. Coussement Georges; 15 Clincke- maille Roger. 22 vertrekkers 1 Bonneeandeille Antoine. 70 km. in 2 u 6 min 2 Gryson André; 3. Deneut 4 Durant 5. HoOack 6. Delaere; 7- Desodt; 8. De iannoye 9. Pype 10. Ghisquière11 Blanckaert, 12. erbeke 13. Goe- maere14 Lesage 15. Vereecke. 37 vertrekkers 1- Gryson André. 70 km in 2 u. 1 min.2. an Rysel Jules3 Decoker Noél4 Delie Pol5. Quartier Maurits6. Victoor Lu cien 7. Verbeke Roger; 8 Gouwy Gilbert: 9 Vangheluwe Michel; 10 Viaene Gerard; 11. Deneut Leon: 12. Depypere Palmer; 13. Lapere Hcger; 14 Allegaert Michel; 15. Clinckemaille Roger. Na deze koersen ondergaat de rangschikking een grondige wijziging Stilaan begint er zich aftekening voordoen, althans voor de twee eerste plaatsen Gryson telt reeds 105 punten, wat hem tijdelijk buiten scho: plaatst daar Quartier er slechts 63 totaliseert Raftje Ghisquière wordt voor zijn aanhouden beloond, daar hij zich reeds als derde opwerkte met 34 punten. Deblaere die naar de liefhebbersklasse overging wordt niet meer vermeld in de rangschikking. na de 9e 1. GRYSON André. Geluveld 105 P 2. Quartier Maurits 63 P- 3- Ghisquière Rafaël 34 P- 4 Huyghe Roger 33 P- 5. Van Gheluwe Michel en Gouwy Gilbert 32 P- 7 Deiannoye Daniel en Noyelle André 30 P 9 Blanckaert Germain 27 P- 10. Seys Ghislain 23 P- 11. Pype Gerard 22 P- 12. Louwyck Philippe 21 P 13 Rosseel Cyriel 20 P- 14. Ryckewaert Pierre 19 P 15 Delaere André en Deneut L«on 18 P 17. Geldhof Roland 17 P- 18 Hoorelbeke 16 P- 19 Bonneeandeille Antoine. Coussement Georges en Durant Frans 15 p. 22. Dejaegher Maurits. Goemaere. Huyghe Victor. Rebry Gaston. Van Rysel Jules. Vermeulen 14 p proef te Woesten 28. Decoker Noél. Joseph Roger. Techel. Poppe en Viaene Gerard 13 p. 33. Delie Paul. Lesage André, Van Bossel. Verbeke Roger 12 p. 37. Declerck. Deman. HoAack, Leclercq. Van Mosselman en Vernack Michel 43. Deruyck. Hoste en Van Clooster 46 Desodt, Van Tieghem en Victoor 49 Baudewyn en Deley 51 Ollivier en Vanderheyden 53 Hebben J. en Saelens Michel 6 p 55. Broucke. Roosenboom en Verkruysse 58 Depypere. Vandepoele en Vandriessche 61. Couvin, Decorte en Lapère 64. Allegaert. Clinckemaille. Decroix, Landuyt Cyr.. en Maeres 2 p 69. Devriendt 1 P- 70 Vereecke 1 p. 71. Demarez 1 p. lip. 10 p. 9 P- 8 P 7 p. 5 p. 4 P 3 P 10e ProefDonderdag 8 Juni ST JAN - BOEZINGE (Hemelrijk) 70 km 3 000 fr. prijzen en talrijke premiën. Om 14 u. inschrijving en rugnummers in 't Hemelrijk. Aankomst en prijsdeling aan 't Moorteltje, Langemarkstraat. St Jan. Op ieder dezer wedstrijden: Microreportage BARCO De kleine Devoghel uit Zonnebeke reed er ook niet neven, vermits hij te Zulte de sterke Waregemnaar Baudewi.n De- vos voor zijn eigen publiek een pak slaag van belang ging geven. Devoghel won met eventjes 2 min voorsprong op zijn sterke tegenstrever Dinsdag te Oost-Rozebeke waren de bloemen voor de kleine Gilbert Desmedt uit Roeselare. terwijl Arthur Cleenewerck weer op de tweede plaats prijkte, vóór Baudewijn Devos DE NIEUWELINGEN hadden werk op de plank in eigen streek. Te Ieper-Hoekje kregen we Zondag 29 vertrekkers. Na een vuurwerk van uit looppogingen werd het pleit in de spurt betwist Waar we als Ieperlingen hoepten op een eerste zege van Raftje Ghisquière was het Drétje Gryson die weer de palm naar Geluveld mede zou nemen Raftje mist ondervinding en moest dit ervaren door slechts als 9de te eindigen. Te Alveringem waren er dezelfde dag slechts 22 vertrekkers, wat goed bewijst dat de renners stilaan het Criterium van leper gaan verkiezen. Dit werd 's anderendaags nog bevestigd toen we vernamen Te Proven 9 renners (Criteriumkoers). te Langemark 11 ren ners en te leper22. Het pittige Waaltje Antoine Bonneean deille wist thans de palm weg te kapen voor Dré Gryson die het in de spurt niet kon bolwerken Raftje Ghisquière werd thans 10de. Te Wcesjen in de Criteriumkoers van de Yperse Wielrijdersclub waren niet min der dan 37 beste nieuwelingen aan de start (tegen 26 te Proven) Dré Gryson zag in de laatste meters welk lief kind er met de bloemen stond te wachten, zo dat hij maar bij zijn eigen zich zeiven zeiik moet die een koppel piepers ge ven. En ja hoor. hij gaf er een paar Spijtig dat hij dan dat ongeval kreeg «zie onze bijzondere rubriek!) Raftje Ghisquière kreeg breuk aan rijn fiets (tige losgekomen), zodat hij tot opgave gedwon gen werd. Vermelden we nog tot slot de overwin ningen van -Andre Noyelle uit Poelkapelle die de zegebloemen bemachtigde in Gent- Menen en té Langemark. Naar we konden vernemen zou hij deze week de stap wagen naar de Liefhebbers. «Gelukkig ook zullen zeker vele Nieuwelingen zeg gen want Noyelle werd hun waarlijk te sterk ROGISA VRESELIJK VERKEERSONGEVAL TE WOESTEN Na afloop van de koers te Woesten hao Donderdag namiddag een vreselijk onge val plaats. De gekende sportman L H uit leper, werd aangereden door de ren ner André Gryson uit Geluveld. welke zijr. ereronde reed na zijn prachtige over winning. Beiden vielen zwaar ten gronde L- H was er het ergst aan toe. vermits h«: diende opgeraapt te worden. Gelukkig wa de soigneur van I. W C. ter plaatse, zoda hem onmiddellijk de beste zorgen ver strekt werden. Zijn wenden bleken var ernstige aard. gezien zijn g... gebarstt: was. Toen hij echter terug op zijn por;- tieven kwam. bleek die «barst» van ou«k oorsprong. De soigneur schreef hem uren een lepe! voor, en als het niet b*- ierde. twee We menen te weten dat hé. slachtoffer thans aan de beterhand is YPRES SWIMMING CLUB Het bestuur van de club is reeds voW aan nu werk om het zwemseizoen vo te bereiden en aldus eer aan te doen aa: de edelste der sportbeoefeningen- Op eerste p.aats wordt de opleiding der jeuff verzorgd, daar wij ons verheugen et* groot aantal nieuwelingen cp te schrijve® De ouders zijn meer en meer bewust va* hun zware verantwoordelijkheid over hun kind en verplichten ze te le zwemmen. Die kennis kan het ganse ven gebruikt worden hetzij om zich ze- of anderen van een gewisse dood te re"0'.'. Wij kunnen reeds voorspellen dat zwemfeest van 27 Juli a. s. nogmaals een zeer mooie prestatie zal uitgroef Het stadsbestuur zorgde voor een volle en moderne verfraaiing van de z* - kom. ze strekt haar ter ere Mcge de dikwijls van de partij zijn en door warme stralen de bevolking naar de en de club drijven. ntf U betaaltvan 7 tot 18 jaar: 35 fr jaar; de volwassenen 50 fr. - Wij geven: 2 kosteloze clubavonden wëêTc met zwemlessen door zeer trainers, zwemfeesten binnen en j stad en waterpolo matchen. Inschrijvingen worden opgenomen Dinsdag en Donderdag van 19 u- 'J'. in de zwemkom, en dit vanaf 6 311111 Verantwoordelijke uit**"*®* L DUMORTCR. 34. Boterrcr»»1-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 6