FILMWERELD Vervolg Filmwereld volgende bladzijde Verkopers van eigendommen... Vraagt aan uw heer Notaris dat hij uw verkoping zou laten plaatsen in Het Ypersch Nieuws Aldus hebt U de beste kans op een goede ver- koop. «IN DE BIE» JOSEPH DEVOS UIT DE PROGRAMMA'S HET VP EB SC H NIEUWSBlz 7 3-6-19S0 Een toneeltje uit Tulsa Pedro Armendariz draagt de bewusteloze Susan Hayward weg. Voor het invullen uwer BELASTINGSAANGIFTEN. HANDELS REGISTERS. VERZEKERINGEN, enz... alleenlijk één adres: G J. BOLLINGIER, Lange Torhoutstraat 13, te IEPER I CINEMA OUD IEPER BEL OP: NOORD 777 met James Stewart- In 1944 wordt de aandacht van de hoofdredakteur van de c Chicago Times gevestigd op een aankondiging, in zijn dagblad verschenen 5.000 dollars worden aangeboden voor de ontdekking van de werkelijke moordenaars van de politie agent Bundy. in December 1932 neerge schoten in een klein Pools café in Chicago. Bel opNoord 777 zegt de aankondi ging De jonge Mc Neal. journalist, ont dekt dat zij werd geplaatst door de oude moeder van Frank Wiecek. tot 99 jaar ge vangenisstraf veroordeeld voor bovenver melde moord. Zij is van de onschuld van haar zoon overtuigd en werkt sedert 11 jaar om het nodige geld voor deze premie bijeen te krijgen Mc Neal deelt weldra haar overtuiging en vermoedt dat de jury door de valse getuigenis van de Poolse herbergierster. Wanda Skutnik misleid werd Hij ontdekt nieuwe getuigen, maar om de herziening te bekomen dient de valse getuigenis bewezen te worden. Dank zij sluwheid en durf verneemt Mc Neal van de politie dat Frank één dag vroeger dan men dacht, tegelijk met Wanda werd aangehouden Deze sprak onwaarheid met het tegenovergestelde te beweren, haar getuigenis wordt dus waardeloos. Maar zij moet teruggevonden worden. Mc Neal doolt door de Poolse wijk. ontsnapt aan gevaren, weigert aan officieuse drukkin gen gehoor te geven en gelukt er eindelijk in. dank zij het aanvoeren van een foto grafisch dokument. ongelooflijk vergroot docr een nieuwe methode, de genade en het eerherstel van Frank Wiecek te be komen die zodoende wordt teruggeschon ken aan zijn onvergelijkelijke oude moe der. CINEMA CAPITOLE DE VLAIVIBEWAARDER met Spencer Tracy en Katharine Hepburn. De tragische dcod van de door de hele natie geachte Robert V. Forrest dompelt de Verenigde Staten in diepe rouw. On der de journalisten, die de begrafenis vol gen bevindt zich ook Steve O'Malley, eer. schitterend oorlogscorrespondent, die zo pas uit Duitsland weerkeerde, aldaar leven is. Niemand had het hem ooit ge zegd. Wanneer hij de vrouw gaat vin den. stelt hij vast, dat zij zwakzinnig is. De oude vrouw beschuldigt Christine er van Forrest te hebben gedood. Zij kende de toestand van de brug en had haar echtgenoot niet gewaarschuwd. Steve ontmoet ook Geoffrey Midford. Christine's neef. Deze eist, dat Steve Christine met rust late. Meteen verneemt Steve, dat Forrest tijdens zijn leven. Geoffrey het landgoed verboden had. thans Lening tof Wederopbouw EERSTE SCHIJF 130e Trekking van 27 Mei 1950 Bij de 130e trekking van de Wederop- bouwlening (1ste schijf) is een lot va» 1 millioen gevallen op de obligatie Reeks 1701 nr. 332. De overige obligaties van deze reeks zijn terugbetaalbaar aan 1.000 frank. TWEEDE SCHIJF 70e Trekking van 31 Mei 1950 Bij de 70e trekking van de wederop- bouwlening (2e schijf) is een lot van éém millioen frank te beurt gevallen aan obli gatie Reeks 6086 nr 494. en een lot van 500 000 frank aan Reeks 5368 nr 470. De andere obligaties van die reeksen zijn aflosbaar tegen 1000 frank. Binnenlandse Premielening 1932 299de Trekking van 25 Mei Een lot van 100 000 fr. komt toe aan Reeks 261.665. De elf volgende reeksen zijn terugbe taalbaar tegen 25.000 fr. 115.913 136.656 138 027 139.746 154.983 235.555 250.060 266.700 270.305 277.350 284.037. James Stewart (links) levert in Bel opNoord 777 eens te meer het bewijs van zijn flink talent- Als journalist ontwart hij in deze flm een moordzaak., die tot eerherstel van een onschuldige leidt Spencer Tracy en Katharine Hepburn, twee flinke karakterspelers, verenigd in De Vlambewaarder de verbeestende invloed van het fascisme vaststelde en thans de biografie van For rest wil schrijven daar deze man in de ogen van de natie de verpersoonlijking was van de democratie Op een persconfe rentie vraagt Steve. Christine Forrest, de echtgenote van de overledene, te zien. Hij wordt echter afgescheept door Forrest's secretaris, die beweert, dat Mrs Forrest niemand wü ontvangen. Steve wil echter het fijne weten omtrent de dood van Forrest Naar blijkt kwam de man om het leven, wanneer hij een brug overreed, die door de storm was ondermi.nd. De journalist begeeft zich naar de plaats waar de Forrest's leefden. Jeb. de zoon van de concierge, voelt zich schuldig omdat hij de grote man niet waar schuwde voor de brug. Dcor een geheime wegel, dringt Steve het landgoed der For rest's binnen. Hij ontmoet er Christine, die hem uiterst koel ontvangt en hem wegzendt. Steve is erg ontgoocheld. Op aanraden van de secretaris Kerndom gaat Christine. Steve later in zijn hotel vinden en zij verklaart hem zoveel mogelijk be hulpzaam te willen zijn. De volgende dagen doet Steve verbijs terende vaststellingen. Hij geeft er zich rekenschap van. dat men hem op een dwaalspoor leidt. Ook voelt hij, dat Chris tine hem iets verbergt- Toevallig verneemt Steve, dat de moeder van Forrest nog in echter zijn Geoffrey en Christine veel sa- j men. De journalist is er van overtuigd, dat Forrest om het leven werd gebracht en hij begint Christine te verdenken, voor- 1 al wanneer hij verneemt, dat zij vroeger op Geoffrey verliefd was. Steve wil de hele geschiedenis opgeven wanneer hij ontdekt, dat Christine be slist iemand beschermt en in grote moei lijkheden verkeert. Hij vindt de vrouw in een oude vleugel van het arsenaal, dat Forrest als bureau gebruikte, juist op het ogenblik, dat zij bepaalde papieren van haar man verbrandt. Steve vergt, dat zij de waarheid vertelle. Eerst weigert zij, maar dan bekent Christine, dat Forrest niet was wat hij bleek. Hij was een fas cist en een verrader, maar Christine, een moedige vrouw, heeft wanhopig getracht ce naam Forrest hoog te houden, omdat zij wist wat hij voor de Amerikanen be tekende. Op dit moment, merken Chris tine en Steve dat de fabriek in brand staat en dat zij zelf ingesloten werden. Kern- dom. de handlanger en secretaris van For rest. die de brand aanstak, schiet van buiten het gebouw op Christine, die dode lijk getroffen neervalt. Nadat hij uit de brand, waarin Christine omkwam, gered is. schrijft Steve zijn sensationele geschie denis over het geval Forrest- De natie zal de waarheid vernemen en tevens de i heldhaftige rol van Christine kennen. Koopt uw KLEUREN, VERNISSEN en HUISHOUDARTIKELS bij de vakman Rijselstraat. 34 IEPER (3033) iPDBwgwirwtfpir i»upigim»i»ii CINEMA OUD IEPER: TULSA me, Susan Hayward. Robert Preston en Pedro Armendariz. Dit is de geschiedenis van Tulsa In hei begin dezer eeuw was deze grote oeiige stad slechts een klein stadje, ver- in de uitgestrekte weilanden van Oklahoma waar men een prachtig vee To lokte Tot cp de dag dat de koorts zich Tn Tulsa meester maakte, de koorts van L' petroleum die uit de wijde vlakten oegon te spuiten En het zwarte goud aracht in zijn vuile stromen, fortuin voor ie enen ondergang voor de anderen Soms pok de dood. Tja kwam het dat de veefokker Nelse Lansing de dood vond bij het uitbreken var. een nieuwe put Hij bet een dochter achter, met name Cti rokee. Hartstochtelijk en fier van aard. had Cherokee tot hiertoe geleefd in de onbe zorgdheid harer jeugd, gans overgelaten aan het genot van paardrijden in gezel schap van haar vader en van haar jeugd vriend Jim Redbird. van Indiaanse af- komst Na de dood van haar vader, vond Che rokee de wereld wreed. Zij boodt nochtans iet hoofd Zij zag in dat de petroleum naar beste verdedigingsmiddel zou zijn. Geld lenende, haar laatste cent wagen de begon zij te graven, in de grond te boren, en kende uren van hoop en uren van wanhoop. Maar dank zij de raadgevingen van een jonge aardkundige ingenieur. Brad Brady, begon de petroleum een fortuin op te brengen. Van dan af bracht haar vurige natuur haar tot heerszucht, tot alle stout moedigheid en tot dromen van macht en overheersing. Zij kwam er zelfs toe haar vriend. Jim Redbird. die aan de aarde gehecht was. te verwaarlozen, en Jim kon zich niet troosten te zien. dat de petro leum de fokkerij besmette. Zekere avond brak zij af met Brad Brady, welke zij lief had. omdat Brad haar haar buitensporige heerszucht ver weet. Toch moest Cherokee uiteindelijk in zien dat zij een verkeerde weg insloeg. Vlammen stegen op dicht bij het petro- leumveld. De ene put na de andere ge raakte in vlam. met een ongelooflijke snel heid. Brad richtte een verdedigingslijn in om het vuur af te snijden. Cherokee bemerkte Jim. be weegloos door de vlammen bedreigd, en snelde hem ter hulp. Nu ontploften de vergaarbakken. Jim en Cherokee waren door het vuur omringd. Brad moest ze beiden redden. Toen begreep Cherokee de ware bete kenis en de ware wijsheid van het leven. Onder de hevige werking der laatste vlammen, maakten Cherokee en Brad hun toekomstplannen... zoals Brad deze zag... CINEMA CAPITOLE: LE ROI PANDORE (KONING PANDOER) met Bourvil Leon Ménard is gendarm te Vauchassis- sur-Serein en een zeer nederige jongen, doch doordrengen van de verantwoorde lijkheid. die de wet op zijn schouders legt Tot op zekere dag zijn leven een totale ommekeer ondergaat bij de verschijning van Mr Cochard. zakenman uit Parijs, die aan onze brave gendarm komt mel den dat hij de gelukkige erfgenaam is van 950 millioen frank. Ménard immers, werd door het armen- gesticht opgevoed, en thans is gebleken dat hij een zoon is van baron Zlotisko. de rijkste bankier van Sergarie. die hem zijn onmetelijk fortuin nagelaten heeft. Met de slag is L«on een ware held. doch hijzelf trekt zich van dat alles niet veel aan en hij doet zoals naar gewoonte, zorg vuldig zijn dient Intussen heerst er in Sergarie een finan ciële crisis, nu de regering van haar rijk ste geldschieter beroofd werd. Ten einde raad besluit Koningin Marika dan ook beroep te doen cp zijn enige erfgenaam, gendarm Leon Ménard. Zij doet de reis naar Parijs en in het consulaat wordt een prachtige ontvangst voorbereid, waarop ook Leon uitgeno digd wordt Onze brave gendarm wordt met veel plechtigheid ontvangen, vereremerkt en generaal benoemd van Sergarie. De ver wachte vrijgevigheid blijft echter achter wege en Leon vertrekt zoals hij gekomen is. vergezeld evenwel van Cochard. die eveneens op zijn fortuin aast. Koningin Marika is echter besloten tot het uiterste te gaan. Zij vertrekt naar Vauchassis. biedt zichzelf aan Leon aan en vraagt hem ten huwelijk. Onze gendarm vraagt daarop de toe lating aan zijn oversten en vertrekt met zijn geliefde naar zijn koninkrijk, waar nieuwe plechtigheden hem wachten. Helaas, de avond van hun aankomst, breekt de revolutie los en zo moet het koninklijk koppel, in de koddigste ver mommingen. de wijk nemen naar Frank rijk Intussen heeft Cochard te Vauchassis Om de finantieie toestand van haar land in het reine te brengen heeft Koningin Marika niet geaarzeld zich aan onze brave gendarm (Bourvili aan te bieden. van een nederige gendarm en een streep meer op zijn mouw. beloning voor zijn onverdroten ijver, die door geen enkele eerbetuiging aan het wankelen kon ge bracht worden. Schuilt daarin niet de grootste philo- sophie. zelfs voor een gendarm, dat om gelukkig te zijn. men zich tevreden moet stellen met zijn lot Een toneeltje uit de Franse film Le Roi Pandoremet de gekende komieker Bourvil. Hij, de gendarm, verneemt dat hij 950 millioen komt te erven. Het schijnt hem evenwil niet overmate tot vreugde te stemmen misbruik gemaakt van de volmachten die hem werden toevertrouwd en hij is er vandoor gegaan met het geld en de mooie kassierster van het Café du Commerce die hij eertijds, doch zonder succes, het hof had gemaakt. Onze brave Koning-Pandoer zal noch tans een dubbele vreugde kenneneen verbannen koningin, die de vrouw wordt

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 7