FILMWERELD UIT DE PROGRAMMA S WARD BOND GEORGE HAYES AUDREY LONG ELISABETH RISDON DON DOUGLAS Zie vervolg Filmwereld volgende bladzijde. HET YPERSCH MECWS Blz- 7 1-7-1956 4Dc verzekeren. Jonquille. juffer in het cabaret Bambou. en waaronder een uitgeslapen diplomaat van de Republiek van Palouchistan. een vertegenwoordiger in stofzuigers. Mijnheer Cosinus, prof in de wiskunde aan het Lyceum Condorcet. Pao'.etti. politieagent van het XVI Ie arrondissement alsook een student en een dactylo laten niet na open lijk uiting te geven aan hun verontwaar diging tegenover Bernod om zijn plichts- vorzuim. hetwelk hen op een veertigtal flNEM-A Ot D IEPER DE NEEMT VERLOF met Rellys Op deze mooie dag in Juli T^u de autobus 1202 van de u 84 Place de la Ccntres- earpe-Porte Champerret de icï-.oonste emotie van haar le- ,-er. kennen. Gevoerd en verzorgd door de model voerder Bernod Gas ton dewelke haar die mcrgen zelfs voorzien had van een öenzinebespaarder, vrucht van lange en moeizame opzoekin gen kent de autobus 1202 slechts een vijand ter wereld de vrouw van de voerder Pau lette Bernod En op hetzelfde uur. was Paulette gelukkig gezeten zijn de in een vol bagage geladen cabriolet Citroen. Zij glimlach te tegen de mooie Pierrot de welke haar meevoerde naar een nieuwe horizontLe Mont Saint-Michel »- Helaas, de verleider, welke reeds de vrouw van de voer der leende, had het ongelijk Rellys op zijn best 1 Dit alleen reeds zegt genoeg om ook de weg van de lijn 84 te het lachsucces van De 84 neemt verlofte lenen Op een kruispunt, zag Gaston van op de hoogte van zijn stoel de schuldigen. En wat hij nooit vermoed had, hij bleef er niet ongevoe lig aan. Met zijn voet vastgenageld op de ver sneller vergeet hij zijn beroepsplichten en zet de achtervolging op de vluchters in. Terwijl de reizigers van de wrekende autobus hun ziel aan God bevelen, wordt deze opgehouden door benzine panne. De reizigers aangevoerd door Mevrouw d» la Chambrière. professor in piano. Mimi CINEMA OUD-IEPER: TUSSEN TWEE VUREN met John Wayne en Ella Raines Te Santa Inez aankomend, verneemt de grote en stille Rocklin dat Red Cardell, de man die hem engageerde als overste van zijn K. C. ranch vermoord werd. De ranch is het eigendom geworden van Cla ra erfgename en van haar tante. Miss Martin Rocklin weigert het werk daar hij niet door een vrouw bestuurd wil worden. Hij heeft een ernstige twist met Clint Ha- rolday. een slechte speler, en veroorzaakt zorgen aan Arly. Clint's halfzuster. Deze. door Rocklin verblind zou hem door haar -ticfvader Harolday willen doen engage ren. op dezes ranch, met het enige doel hem zelf te kunnen wegzenden. In feite is zij op Rocklin verliefd. Rocklin ontvangt een brief van Clara die hem zijn hulp vraagt daar haar tante haar zaken toevertrouwd heeft aan een man die haar geen vertrouwen inboezemt Rechter Garvey Zij wenst in het bezit te geraken van een brief die haar oud ge noeg erkent om haar eigen zaken te be sturen. Gedurende zijn opzoekingen vindt Rock lin getekende kaarten. Er ontstaat een gevecht en Rechter Gar vey blijft verdoofd liggen. Terwijl Rocklin Cint ondervraagt, grijpt een hand zijn re volver. schiet, en werpt het wapen in de plaats terug. Rocklin van moord beschul digd weigert zich over te geven en vlucht. In de K. C. Ranch vindt Rocklin Miss -Martin die aan Clara uitlegt dat hij de erfgenaam is als de neef van de af gestorvene en dat het daarom is dat zij n Rechter Garvey de brief, die ongeluk- daarover sprak, vernietigd hadden. Maar Arly komt en legt de waarheid het is Harolday die Cardell en Clint doodde, de eerste omdat hij zijn eigen hom beloerde, de tweede omdat hij er te- ■oel van af wist Garvey werkte voor Ha rolday teneinde Clara van haar rechten te onteigenen. Zelfs Miss Martin maakte deel uit van het complot. Harolday wordt door Juan. de genegen küotr.ciers van hun bestemming gebracht heeft Doen het zal hierbij niet blijven. In afwachting zullen de reizigers ben- z-ne zoeken om terug naar Parijs te rij den. t Op 5 minuten van de weide waar de bus stilgevallen is, staat de vervolgde Citroen voor een afspanning De verleider neeft een gevecht te leveren met een band aewelke het uitzicht heeft van een stuk gruyère kaas Na veel bewogen uren zullen de her- bergbaas en zijn vrouw de reizigers van de bus voor gangsters aanzien en de hulp van de rijkswacht inroepen, welke de ver zoeningspogingen van Laplanche. de trou we entvanger van de 84. om aan Gaston zijn lichtzinnige Pau'.ette terug te schen ken dwarsbomen. Na tal van achtervolgingen, de ene te voet eindigend per roeiboot op de rivier, de andere per auto. eindigend op een oe fenterrein van de artillerie, dewelke in volle aktie zijn. zal alles toch op zijn oest eindigen. Maar. kleine oorzaken hebben grote gevolgen Zoals reeds vermoed, heeft de maat- schappi. der autobussen, reeds een ver tegenwoordiger ter plaatse gezonden, en deze heeft uitgerekend dat de autobus, dank zij de niet gebreveteerde benzine- bespaarder van Gaston Bernod. tweemaal de afstand heeft kunnen afleggen als nor maal voorzien. Als gevolg heeft deze ont dekking het bestuur van de maatschappij verzoeningsgezind gestemd Daarom zien wij de volgende dag Gas ton met naast hem zijn Paulette het eind punt van de lijn 84 verlaten, met als op dracht de benzinebezuiniger te beproeven op de banen van Frankrijk en Navarre. En deze maal zal Paulette tegen haar mooie en gelukkige Gaston glimlachen, dewelke haar zal meevoeren naar een nieu we horizont: De Mont Saint-Michel dienaar van Arly gedood. Rocklin beslist dat Arly een zeer vrien delijke Mrs Rocklin zou worden. Het was ten andere hetgeen Arly sedert lang dacht. EDWIN L MARIN CINEMA CAPITOLE: HET VLUCHTELINGSNOODLOT met Joel Mc Crea, Frances Dee en Charles Bickford- Terwijl de bevolking van Santa Maria de Amerikaanse generaal Marshal Pat Garrett verwelkomt, dringt Ross Mc Ewen de plaatselijke bank binnen en dwingt de hem geeft aan de bank teruggeven. Hier op neemt Ross afscheid van Fay en gaat op de vlucht. Tijdens deze tocht komt Ross bij een hoeve waar de boer. zijn vrouw en de twee kinderen ernstig door diphteritis zijn aangetast- In plaats van de vlucht voort te zetten, blijft Ross ter plaatse om de ziekte te bestrijden. Wanneer een dokter dringend nodig is geeft Ross rooksignalen om hulp te vragen Garrett is spoedig ter plaatse doch hij wil Ross niet herkennen en zendt om een dokter, die weldra in ge zelschap van Monte en Fav verschijnt Niemand geeft Ross aan. en men laat hem toe te ontsnappen. Aan een bergpas wacht Garrett hem echter ongewapend af Ros; is bereid de generaal te vergezellen, daar deze er borg voor staat dat gezien de verzachtende omstandigheden het ge recht gratie zal verlenen. Ross gaat Monte en Fay tot ziens wensen. Fay zal op hem wachten. Daarna keren Ross en Garrett naar Santa Maria terug. Monte grift in de rots Ross Mc Ewen, een moedig en edel man. ging iangs hier voorbij Een lieflijk toneeltje met Frances Dee en Joel Mc Crea uit de filmHet Vluchteling; Noodlot oediende hem 2.000 dollar ter hand te s.e.len Mc Ewen tekent een ontvangst bewijs met de naam Jefferscn Davis en r.ccmt de vlucht. Frenger. de bankier looft een beloning I ui' van 3.000 dollar om Mc Ewen. dood j jf levend te vangen Ross' paard geraakt echter uitgeput en de dief moet de vlucht ;e vcet voortzetten Terwijl hij zijn zadel verstopt ivordt Ross. door een ratelslang gebeten. Hi; dier.t zichzelf de eerste hulp toe en loopt in de richting van de spoor weg waar een trein aankemt. Ross wordt op de treir. geholpen door een vriendelijke Mexikaan Monte en daarna verzorgd door Fay. een verpleegster De sporen zijn op een bepaalde plaats weggespoeld en Ross. Fay en Monte zetten de reis van Albu- querque naar Gallup te paard voort. Tij dens de reis wordt het duidelijk dat Ross en Fay op eikaar verliefd worden. Het drietal stopt aan een, ranch waar Ross herkend wordt door een knaap als de op gezochte dief Monte. die eveneens Ross identiteit heeft geraden komt echter tus sen beide en weldra zetten de passagiers de reis voort met een andere trein. Even voor de aankomst te Alamagordo steekt Ross het geld in een omslag en stuurt het naar zijn vader, die de som dringend nodig heeft Fay neemt dienst als verpleegster in het ziekenhuis terwijl Ross door tussenkomst van Monte werk krijgt op een hoeve Intussen is Garrett met zijn mannen Ross op het spoor. Wanneer Monte onder vraagd wordt, bekent hij. dat hij weet waar Ross is en hij zendt Garrett naar de hoeve- Hij verwittigt echter Ross. geeft hem een paard en zal hel geld. dat Ross CINEMA CAPITOLE: 56. RUE PIGALLE met Jacques Dumesnil en Marie Dea. Op hetzelfde ogenblik dat Jean Vigne- ron zich met zijn Ibisnaar de regat- ten begeeft, wordt hij geramd door een boot. bestuurd door Inès de Montalban- Zo leerde hij deze vrouw kennen, want haar man. Ricardo de Montalban. wist niet hoe zich te verontschuldigen en van dan af ontstond een stevige vriendschap tussen beide mannen. Doch Jean zocht de man om de vrouw te vinden, die op hem een diepe indruk had gemaakt. Zo zag men hen op de duur overal sa men en een grote liefde ontstond tussen beiden Inès schreef hartstochtelijke brieven, die in handen vielen van een kamerknecht die ermede chantage pleegde. 56. rue Pigalledaar ging Jean de brieven terughalen. Daar ook vond men 's anderendaags de kamerknecht terug, vermoord Een derde individu Baruch, een fotograaf die de beruchte documenten had gefotografeerd, was zich in dit drama ko men nestelen. Het bezoek van Jean Vigneron werd ont dekt en van dan af volgde de gewone weg: ondervragingen en... het Assissen- hof. Jean wilde Inès redden en verdedigde zich opvallend gebrekkig. Dan beging Ba ruch de grote dwaasheid de foto's aan Ricardo te verkopen. Deze. volledig teneergeslagen. had nu een dubbel bewijs in handendit van de ontrouw en van de onschuld van zijn rivaal. Zijn wraak was eenvoudighij zou zwijgen en Jean laten veroordelen Doch dezelfde avond kwam hij smoor dronken thuis en zo vond Inès de bezwa rende foto's. Haar getuigenis deed daarop het ganse proces een andere wending nemenhet werd bijna een persoonlijk succes voor de beschuldigde. Een succes dat evenwel zwaar om dragen was. want er bleef al tijd de nooit vergetende wrok van Ricardo. In Zuid-Afrika zullen Jean en Inès trachten een nieuw leven te herbeginnen. Doch met de koorts overvalt hen hier ook de vrees, de vrees voor Ricardo. die zij overal menen terug te zien. Op zekere nacht, tijdens een zwaar on- weder verlaat Jean de hut om een wacht post" te controleren. Dadelijk sluit Inès zich op. Vigneron komt bijna ogenblik kelijk terug, daar hij een lantaarn ver- gat. Inès herkent hem niet dadelijk, meent de anderete zien. grijpt een revolver en schiet... Hoe had ze kunnen weten dat op het zelfde ogenblik Ricardo smoordronken in een kroeg van Parijs zat. waar hij aan een schone verklaarde dat hij zich van deze zaak niets meer wilde aantrekken, hoewel hij gedacht had het nooit te kun nen vergeten De wonde is gevaarlijk, maar toch zal Jean niet sterven, en eindelijk zullen ze kunnen een nieuw leven beginnen. Een bewogen scène uit de Franse film: «56, rue Pigalle». Marie Dea bevindt zich in een allesbehalve te benijden positie. IINEMA COLISEUM DRIE JONGENS, EEN MEISJE met Gaby Morlay, Suzy Carrier en Jean Marchat Deze geschiedenis ken een drama zijn. zij is enkel een comedie. soms lustig, soms aangrijpend, en dikwijls, heel aardig Het is de heel simpele historie, die gebeuren «an in een gelukkige familie. De personende vader, de moeder en de kinderen «DRIE JONGENS EN EEN MEISJE Een zekere dag. gelijk aan vele andere barst het uit. Het was nochtans een mooie dag en iedereen scheen gelukkig Door een ongelukkig toeval laat de vader zijn tas liggen op 'n tafel. Deze tas is onder alle opzichten dezelfde van de oudste zoen (een geschenk van de echtgenote en de moeder). Na het eten, gaat de vader naar zijn fabriek. Hij neemt zijn tas, zo denkt hij ten minste, en laat de zijne liggen voor zijn zoon. Enige stonden later, neemt deze de tas en vindt er een brief hem het dub bele leven van zijn vader onthullend. Hij schijnt bereid te zijn zijn haard, zijn vrcuw en kinderen te verlaten voor een andere»... De oudste zoon gans ontsteld, vertelt aan zijn broers en zuster zijn ont dekking. Verenigd als in een soort van Raad. besluiten de kinderen te beletten dat hun vader wegga en hun haard ver- niele. Doch. één gedacht bekommert hen het meestmoeder mag het niet weten. De bescherming van hun huis door deze vier De kinderen doen al het mogelijke om het hun vader aangenaam te maken, opdat hij zijn familie niet zou verlaten. Dit is het thema van de lustige Franse film, door drongen van diepe levensernstDrie jongens, een meisje

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 5