FILMWERELD I V UIT D£ PROGRAMMA'S Kleeft alles Te verkrijgen Drukkerij Dumortier Drukkerij DUMORTI^ a HET TPEJtSCH MEOWS BW 8 8-7-1850 CINEMA OLD IEPER MOORDENAAR met Edward G Robinson. Loretla Young rn Orson Welles- Franz Kindier. een der grootste nazi oorlogsmisdadigers, veranlwoordelijk voor de dood van duizenden en duizenden per sonen is er in gelukt aan de kontrool der bondgenoten te ontsnappen, zonder een enkel spoor na te laten dat zou toelaten hem terug te vinden. Detectie! Wilson's laatste hoop is een ontvluchting van Kindler's assistent. Mei- nike. voor te bereiden. Wilson volgt Mei- nike. door Europa, naar Zuid-Amerika in China, om eindelijk te Harper. een klein stadje in de Connecticut aan te lan den. Vooraleer in het dorpje aan te ko men. is het Meinike niet opgevallen dat hij gevolgd werd. Doch daar begaat Wil son een onvoorzichtigheid, en wekt Mei- nike's argwaan. Deze valt hem aan en denkende hem gedood te hebben, zoekt hij een middel om Kindier tegen té ko men. Onder de naam van Prof. Rankin is de vluchteling er in geslaagd zich te doen aanvaarden in de hoge kringen van Har per en is nu Professor in het schooltje van de streek. Hij heeft zelfs het middel gevonden om zich aan zijn uitverkoren bezigheid te wijden, 't is te zeggen het herstellen van oude uurwerken. Professor Rankin is op het punt in het huwelijk te treden met Mary, de beval lige dochter van de rechter van de streek De aankomst van Meinike in het dorpje verwondert Rankin die zijn ex-acoliet in een bijliggend bos lokt. hem doodt en be graaft. en dan kalm naar huis terugkeert Wanneer Wilson weer bijkomt is Mei nike verdwenen, doch de detectie! ver moedt dat hij niet ver is. Geholpen door de kruidenier van de hoek. Potter ge naamd. verneemt Wilson al de dorpnieuws- jes en de namen der laatst aangekomenen Natuurlijk is de naam van Rankin op de lijst Wilson slaagt erin zich de vriend schap te winnen van rechter Longstreet en van zijn zoon Noah. evenals die van notaris Lawrence, een bewonderaar van Mary- Gedurende een bijeenkomst, laat Rankin een onvoorzichtige opmerking ont snappen. die aan Wilson de zekerheid brengt dat hij zijn man gevonden heeft, doch daar hij geen wettig bewijs heeft, kan hij alleen maar wachten en hij ver moedt dat Rankin een uitleg zou kunnen geven over Meinike's verdwijning. Mary's hond. Red. ontdekt Meinike's be graafplaats en alhoewel Rankin hem heeft vergiftigd is het te laat. de hond heeft het lijk ontgraven. Deze ontdekking werpt het dorpje onderste boven Vrezende dat Ma ry zou vernemen dat Meinike hem op spoorde. vertelt Rankin haar dat deze een aftroggelaar was en dat hij hem ver moord heeft uit angst voor een vreselijke schande Mary ia ontzet, doch. steeds rechtschapen, zweert zij haar man dat zij hem zal beschermen en zijn geheim be houden. Ondertussen heeft Wilson het nagezette doel bekend gemaakt aan de rechter en aan zijn zoon Noah en tezamen trachten zij Mary aan het verstand te brengen, wat voor een man zij gehuwd heeft en dat zij hen moet helpen hem aan het gerecht over te maken. Zij weigert doch het is duide lijk dat zij een gevecht voert met haar geweten. Rankin die de omstandigheden klaar inziet, beslist Mary, van wie hij de geestestoestand begrijpt, te doden in een autc-ongeluk. opdat zij hem niet zou be schuldigen. Maar zijn plan faalt, dank zij de handigheid van Mary's oude dienst meid Sarah, en het is Noah die in de val strik valt. Mary geeft zich eindelijk rekenschap van het echte karakter van Rankin, maar heeft steeds medelijden met hem en wil hem helpen ontvluchten. Wilson volgt haar in de dorpstoren waar de misdadiger zich schuil houdt. Tijdens het gevecht dat daarop volgt, valt Rankin van de toren en wordt gedood Wilson's taak is hiermee geëindigd. CINEMA CAPITOLE Dr CYCLOPS met Albert Dekker en Janice Logan. Dokter Bulfinch, een bekend bioloog, zijn assistente dokter Mary Mitchell en de mineraloog. Bill Stockton moeten Dr Tborkel in Peru vervoegen Steve Baker, een Amerikaan, waarmede zij kennis hebben gemaakt, wil ben slechts zijn muilezels ter beschikking stellen, op voorwaarde de reis door de Peruviaanse wildernis te mogen medemaken. Aanvan kelijk worden zij door Dr Thorkel vol geestdrift ontvangen. Gedurende enkele tijd. zet hij zijn onderzoekingen over de Cel-Integratie voort in hun gezelschap Plotseling verklaart hij hun zekere dag. dat zij hem binnen de vier en twintig uren moeten verlaten. Verontwaardigd, weigert Dr Bulfinch. des te meer dat de eigenaardige Dr Thorkel geen uitleg wil geven. Hij geeft als voorwendsel op. dat hij door een tropische ziekte aangetast is. Weldra doen Bulfinch en zijn vrienden vreemde ontdekkingen die. meer dan ooit. hen er toe doen besluiten te blijven, spijt de herhaalde bevelen van Dr Thorkel. Zij sluipen in het laboratorium, maar worden door hun zonderlinge gastheer be trapt Na hen uitgelegd te hebben dat hij de uitvinder is van een helse machine die alle wezens uiterst klein kan maken, past hij zijn uitvinding op hen toe. Gedurende de slaap van het monster kunnen zij ontsnappen, daar zij uiterst klein zijn geworden, en verbergen zij zich in de wildernis Spoedig worden zij door hun beul terug gevangen genomen. Daar zij weten dat deze laatste een zeer slecht zicht heeft, trachten zij de vergrootglazen CINEMA OLD IEPER: DE STAD ZONDER WET met Randolph Scott en Ann Richards. Gedurende een discussie met Kapitein Hampton betreflende de aanhouding van Coyotewordt sneriff John Rowley ge kwetst. De James Boys. Jesse en Frank verlossen Coyote Ze brengen John naar Quinto om hem te deen verzorgen. John's oudste broer. Mark. sheriff in de Texas, twist d.erasngaande met Hampton, i-.emt hem zijn paard om het zijne te vervangen dat hem gestolen is geworden door de James bende, en vertrekt op zoek naar John, terwijl Hampton zweert zich te wreken. Te Quinto ontmoet Mark Henrvette Al- cott. een dagblad uitgeefster, die pogin gen doet om de streek onder federaal controol te brengen. Zij worden verliefd op elkaar. Henryette moet niet alleen kampen tegen de wetbrekers. maar ook tegen de pachters die verkiezen geen be lastingen te moeten betalen. Mark belet een groep harer tegenstanders, haar dag blad te niet te brengen. Hij vindt zijn broer John terug en ge durende een hevig gevecht met Hank Mc Gee wint hij zi.'n paard terug. In de jaar- 1; paardenwedren van de Grass Rent Day. heeft Mark zijn paard geëngageerd doch veriiest ten bate van de bevallige Belie Starr, van wie Henryette jaloers is De Indianen en Chief Tahlequah dreigen een moordpartij te beginnen, wanneer zij de staakhouder zien vertrekken, doch Mark verplicht de man het geld terug te geven. Ten einde Mark te beletten een gevaarlijke tegenstander te worden brengt Kolonel Farewell er hem toe de post van dienstdoende sheriff te aanvaarden, te Quinto Hij slaagt erin orde te brengen gedurende een meeting tijdens dewelke Henryette verzoekschriften ronddeelt voor de aanhechting van de streek aan het nieuw grondgebied van Oklahoma. De Daltonbroeders ondernemen hun vermaarde tocht naar Goffeyville en wor den door s Coyoteen John vergezeld Mark volgt hen ten einde John te beletten zich in deze zaak te mengen, doch het is te laatJohn wordt doodgeschoten ge durende een hevig geweervuur dat daarop volgt. Mark en Coyote keren terug naar Quinto waar Mark aangehouden wordt dcor Hampton, heden Maarschalk der Ver enigde Staten. Bij een poging om Mark te verlossen wordt Coyote gedcod door Hampton die op zijn beurt neergeschoten wordt door Mark. Te Quinto beslist een sympathiek tribunaal dat het hier een aanneembaar geval van zelfverdediging geldt er. Mark wordt bevrijd en keert te rug bij Henryette die op hem wacht. my's tegenstander. Hij besluit echter Brij en Sheila als gijzelaars in zijn macht hemden en laat Tommy op het ogenbLt van de match weten, dat hij zich in 8e ronde gewennen moet geven, daar rr- vader en zijn geliefde anders geëxecuteerd zullen worden. Briar, kan Sheila echter laten ontsnap, per. Hij zelf wordt gedood. Het me:<** rent naar de match, de 8e ronde is juir. begonnen- Wanneer Tommy zijn geliefde zie*, begrijpt hij. dat het chantagepU- in duigen viel. Tommy wordt kampioer en Jim. die zijn loense praktijken opgeeft glimlacht goedkeurend over de vereniging an Tommy en Sheila. te bemachtigen die hij gebruikt om ze gade te slaan Dit is echter niet gemakke lijk daar hun gestalte tot enkele centime ters herleid is. Na een reeks tragische ongevallen, ge lukken de slachtoffers van Dr Thorkel er in. hem naar een verlaten mijn te lokken, waarin het monster een dodelijke val doet. De drie overlevenden van dit zonder ling avontuur zetten zich onmiddellijk op zoek naar het geheim van de dokter, om hun normale gestalte terug te krijgen Uiteindelijk gelukken zij er in. en keren spoedig terug naar de beschaafde wereld, waar Bill en Mary, die besloten hebben mekaar te huwen, samen een leven vol geluk tegemoet gaan. De uitvinding van Dr Cyclops kan alle levende wezens uiterst klein maken. Hier zien we zijn slachtoffers met behulp van een stoel, die thans fantastisch hoog schijnt, een geweer hanteren om hun beul te doden. Na ii King Kong is dit wel de meest sensationele film, die ooit op het witte doek kwam. CINEMA CAPITOLE: McCOY DE DODER met Mickey Roonev en Brian Donlevy. Grootgebracht in een ellendige wijk in het westen van de stad. ontpopt Tommy Mac Coy zich tijdens een weldadigheids- wedstrijd als een geducht vuistvechter. Zijn vader, een oud musichall artist die liever drinkt dan te werken, en de kam pioen Johnny Martin wonen deze match bij. Johnny voelt een grote belangstelling voor Tommy en wijdt hem stilaan in. in de geheimen der edele bokssport. De jaren gaan voorbij... Johnny trekt zich uit de sport terug Tommy is thans gelanceerd, maar zijn vader verteert aan de drank al wat Tom my verdient. Weldra zal Tommy zijn sensationeel de buut maken te New-York. Op het laatste ogenblik valt de tegenstander van Tommy echter ziek en het is Johnny die. alhoewel niet meer geoefend, de bokser zal vervan gen Tommy geeft er zich rekenschap van dat Johnny uit nood handelt en besluit niet op volle kracht te boksen. Johnny die in een slechte physische toestand ver keert moet een treffer in ontvangst ne- m»n. Hij stort in elkaar en moet naar het ziekenhuis, waar hij overlijdt. Tommy zweert niet meer te zullen boksen, doch zijn vader heeft zijn contract aan Jim Caighn. een «racketeer» verkocht. Deze besluit het talent van Tommy tenvolle te exploiteren Dank zij het suggereren van valse pronostieken inzake de afloop van de wedstrijden wint Caighn veel geld bij dï weddenschappen Tommy oefent op een private hoeve van Caighn. Hij ontmoet er Sheila, de dochter van Jim Hun vriend schap wordt weldra liefde, een onmogelijke liefde, want Tommy weet dat Jim deze verin, uding nooit zal dulden. Tommy bokst voort en overwint... De match om het kampioenschap moet plaats hebben. De vader, Brian, stom dronken, onthult aan de rivalen van Jim dat zij op Tommy moeten wedden, daar hij de match moet winnen. Het is echter te iaat. Cecil Walsh, het bijzonderste slachtoffer van Jim. wedde reeds op Tom Een woelige scène uit de filmMc Coy, de doder of een kolfje naar de hand van de liefhebbers van actie. CINEMA COLISEUM DE 3 RODE DUIVELS met Charles Quigley, Herman Brix, David Sharpe en Carole Landis. Na 15 jaren doorgebracht te hebben fc een tuchtoord gelukt de galeiboef 39013 er in te ontvluchten Hij neemt al dadelijk de strijd op om zich te wreken op zijt. vroegere vennoot Granville, die hij deug de oorzaak te zijn van zijn opgelopeg veroordeling. Na meerdere stoutmoedige pogingen g«. lukt hij er in zich meester te maken vat zijn vroegere deelgenoot en hem op e«- eenzame plaats als zijn gevangene te ver. bergen. Om zijn wraak te vergemakkelijkte I geeft hij zich uit voor de andere. Te din einde grimeert hij zich en verandert zul danig zijn gedaante en uiterlijk wezen- dat iedereen, zelfs zijn naaste vrienden verschalkt door de treffende geliikent, hem als Granville zelf aanzien. Granville, opgesloten en bespied in he. diepste van een kelder, ontvangt veelvui-: dige bezoeken van 39013 die zich in 't or- geluk van de ander vreselijk vermaakt! Zijn haat gaat zelfs zo ver dat hij hen al zijn plannen blootlegt om. niet alleet, de personen die hem lief zijn te doen om komen, maar ook om tevens menige be drijven te ruïneren waar zijn gevangec- belangrijke aandelen in heeft. De Duivels van de Rode Kring dmj jonge prachtathleten die optreden in e«: ontspanningsoord, eigendom van Granvilk worden razend kwaad als ze door toedoet van 39013 alles zien verbranden en den brand de dood van de broer van een de:j acrobaten voor gevolg heeft. Gene, Burt en Tiny zweren al 't moge lijke te doen om de dader van die al schuwelijke misdaad in de handen van he gerecht te doen belanden. Ze zweren vat overal waar het nodig is op de weg va- 39013 te staan om hem te beletten zij: misdadige doeleinden ten uitvoer te brenl gen. Zij vinden in Blanche, het dochtertjJ van Granville een trouwe en moedigo helpster. 39013 heeft besloten aan Granville he voorrecht van leveringen aan een klei: dorpje te ontnemen. Om hierin te geluk ke geeft hij bevel aan zijn medeplichti gen. de vergaarbakken van olie en naftt te doen springen. Maar de Duivels van ét Rode Kring, steeds op hun hoede, en niet tegenstaande het vreselijk gevaar dat n oplopen, verzetten er zich manhaftig te gen, want reeds meermaals werden t' bijna ten val gebracht in brandende fl bouwen, bedreigd met verstikking, en ze.' met de dood. maar het gelukte hen tel] kens zonder veel schade de dodendans V- entspringen. dank zij hun geniale mie delen, hun vindingrijke trukken die te gebruikten in hun circus om te ontsnap pen op allerlei manieren, om zich te on: doer, van knellende koorden, enz. Op zekere dag eindelijk, vernemen c overheden, dat de ware Granville cpgt sloten zit in een kelder en zij treffen aar- stonds de nodige maatregelen om hem verlossen. 39013 op de hoogte van dat plan dreigt Granville te vermoorden indien het ge recht ooit moest opdagen om hem uit zi.1 klauwen te verlossen. Niettegenstaande alles en denkende A- hij in gevaar verkeert, neemt 39013 alt nodige maatregelen om in een machtilj wagen te vluchten en om alle achtervoj ging te verijdelen, plaatsen zijn handlap gers een tijdbom in de enige nog beschik bare wagen die de achtervolging zou kutj nen aanvatten, de auto van Blanche De bom zou moeten springen als dj wagen de snelheid van 100 km. zou frj reiken. In zijn dolle vlucht werpt 39013 zij wagen tegen een hindernis, springt in auto van Blanche om in n heid te verdwijnen, onbekend staan van de tijdbom in de wagen snelheidsmeter 100 km. aanduidt spriM de bom en vergruizelt de wagen met cl bestuurder 39013. De drie Rode Duivels verlossen 23-: stonds de ware Granville, die einde'Ü zijn aangebeden dochtertje, de mredi helpster der drie jonge athleter. e"tg vindt. steeds hef1 ideale geschen^i De grootste keus vindt U steeds 34. Boterstraat, IEPER springt in i razende snti nd met het hj wagen A's 4

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 6