FILMWERELD - het YPEBSCH NIEUWS Btz. T 22-7-1956 twist voor een blonde UIT DE PROGRAMMA'S de zwarte sluier (La Dame en noir) met Viveea Lindfors. de vervloekte stuiver met George Montgomery en Nancy Guild. fille de la nuit met Andre Le Gall. Francoise Arnoul en Aimé Clariond- .§111111 de groene vinger met Anthony Hulme en Joy Shelton. Zie vervolg Filmwereld volgende bladzijde. C INEMA OUD 1EPEK mti June Haver en Lcn Mc Callister. Er heerst onenigheid in de familie Do- «inv. bestaande uit vader Milt. zijn zoon Snug Milt's tweede vrouw en Stretch, zoon dezer laatste. Stretch en zijn moeder maken het hui selijk leven onmogelijk. Dominy. gewezen zeeman, besluit weer te gaan varen Al vorens het land te verlaten, maakt hij zijn zoon enig erfgenaam en overhandigt hem de enige 20 dollar, die hij bezit. Snug besluit op zijn beurt de hoeve te verlaten en treedt in dienst bij een zekere Roarer, als knecht voor alle karweitjes. Roarer heeft twee muilezels gekocht doch aangezien hij geen ervaring bezit, kan hij deze beesten niet aan het werk krij gen Snug stelt voor de twee dieren van hem af te kopen Hij betaalt met de 20 d. ;iar. die hij bezit en zal het overschot :>fbetalen met 5 dollar per week. geduren de een jaar Tony Maule. een jarenlange .'iend van Snug, leert hem de muilezels te dresseren. Stretch evenwel, is jaloers op Snug en zet Roarer aan. zijn muil ezels terug te eisen Om dit doel te berei ken stelt hij hem een oneerlijke handel wijze voor. Maar Bean. Rad's klein zusje, dochter van Roarer, wetend dat Snug hei- meliik op Rad verliefd is. terwijl Stretch haar openlijk het hof maakt, verwittigt Sr.ug. Dit leidt tot een gevecht tussen Si.ug en Stretch, dat ten voordele van Snug afloopt maar tevens de haat van Stretch nog verlevendigt. Sr.ug. Tony Maule en de muilezels, heb- be eer. grote taak ondernomen Op het cirde der week verzoekt Snug Tony Maule er de prijs van te gaan cntvangen. Maar de oude man kan aan zijn lust tot drinken niet weerstaan en als gevolg hier van kar Snug de 5 dollar niet betalen, die hij Roarer verschuldigd is. Deze zal dus de muilezels terugnemen. Zijn doch ter Rad komt gelukkig tijdig tussenbeide. Zij heeft juist het overlijden van vader Dominy ven omen. Dank zij zijn erfenis kan Snug Stretch en z<j r moeder verjagen, zijn muilezels behouden er. het hartje van Rad veroveren. Een bekoorlijk koppel: Lon Mac Callister en June Haver, in de filmTwist voor een blonde CINEMA OUD IEPER: Vol verlangen het werkelijke leven te leren kennen, verlaat Anna Lans. een Zweeds boerenmeisje, de ouderlijke wo ning om zich naar Stockholm te begeven. Zij ontmoet er haar zuster Brigitte en leert van haar dat het leven in de stad al even hard is als op de buiten. Doch Anna is bereid alles aan te vat ten om niet meer naar huis terug te moe ten ze vindt tenslotte een plaats als meid en haar geluk is volledig als zij op zekere avond, samen met haar zuster en Olof. een matroos, mee mag naar de foor. Alles bedwelmt haarde schitterende lichten, de muziek en wanneer Olof haar zijn lief de verklaart, kan zij hem de afscheidskus niet weigeren. Zij wordt echter door haar mevrouw verrast en doorgezonden. Enkele tijd daarna vindt zij een nieuwe plaats bij een barones, een rijke weduwe. die slechts voor haar zoon Harry leeft. Anna ontpopt zich weldra als een uit- siekendv dienstbode en de barones aarzelt dan ook niet haar de zorg van het huis toe te vertrouwen, wanneer ze met verlof gaat. Hot onvermijdelijke gebeurt dan ook do jonge man wordt door de lieftalligheid van Anna bekoord en hij stelt haar voor haar mede te nemen bij zijn vrienden. Anna is spoedig in dit nieuwe midden ingeburgerd en voelt zich reeds een hele dame zij denkt zelfs aan een rijk huwe lijk. Doch de terugkeer van de barones komt als een koud stortbad. Ontgoocheld wordt Anna door een auto aangereden en zij komt in het hospitaal terecht De autcvoerder, een man van rijpe leeftijd, is bezorgd om haar en... wordt smoorlijk op Anna verliefd. Hij is rijk en zijn vrouw is telkens ziek. Hij plaatst Anna in een rijkgemeubeld appartement en nu breekt voor haar een gelukkige tijd aan. Haar minnaar sterft echter plot seling en voor haar blijft alleen de ellen de over. Zij valt steeds dieper en dieper en zij is tenslotte gelukkig een plaats van ser veuse in een kroeg te krijgen door be middeling van haar zuster Brigitte. Aan een tafeltje ziet ze op zekere dag een bekend gezichthet is Olof die vier jaar in Mexico verbleef en die niet opge houden heeft aan haar te denken Hij denkt dat zij hem trcuw bleef en Anna heeft de meed niet het hem te ver tellen Zij zijn gelukkig en weldra wordt een kind geboren Doch het ongeluk achter volgt hen. hier in de persoon van Magda. een vriendin uit de slechte dagen, die haar cm hulp komt vragen. Zo verneemt Olof de waarheid en tij dens de twist die volgt, doodt hij on vrijwillig zijn kind Olof wordt veroordeeld de gevangenisdeur sluit zich achter hem. Anna alleen latend met haar ver driet. De vijandigheid stijgt rondom haar. maar tenslotte reikt iemand haar de hel pende handeen officier van het Leger des Heils laat haar toe haar fouten te her.-tellen. Anna klampt zich vast aan deze laatste steun Liefde kan alles vergeven Want Olof was de enige man die ze ooit wer kelijk beminde en met hem. als hij het gevang zal verlaten, zal ze een nieuw le ven beginnen. CINEMA OUD IEPER: De privaat detective. Philip Marlowe werd bij Mevr. Murdock ontboden. Hij wordt door de secretaresse. Merle Davis ontvangen. De zoon tracht zich tegen het onderhoud te verzetten. Mevr. Murdock wil dat Marlowe een geldstuk van grote waarde terugvindt dat haar ontvreemd werd. maar met tegenzin geeft zij onvol doende inlichtingen. Op zijn bureel terug gekeerd ontmoet Marlowe hier een bezoe ker welke hem. onder bedreiging met een revolver, aanraadt zich niet met de zaak bezig te houden. Marlowe ontwapent zijn tegenstander. Zijn opzoekingen leiden hem weldra naar het bureel van een numis- maat die van de diefstal schijnt af te weten en hem het adres van een zekere Anson bezorgt. Daar aangekomen vindt Marlowe Anson vermoord. Op het lijk ont dekt hij een bagageticket. Hij steekt dit bij zich en verwittigt de politie. Onder vraagd. moet hij zich te harer beschik king houden. Onmiddellijk daarop, be geeft hij zich naar het bagagedepot waar hij een pakje afhaalt... de beruchte stui ver Hij gaat naar de heler... vindt hem George Montgomery vertolkt in <c De ver vloekte stuiver de rol van een heel han dige detective, die ten slotte voor de ganse reeks moorden een oplossing brengt. vermoord- Hij neemt de revolver mee en zoekt Merle Davis op Deze zegt hem dat het geldstuk werd gevonden en de op zoekingen mogen gestaakt worden. Maar Marlowe is hiermee niet akkoord, hij ondervraagt moeder en zoon Murdock die weldra bekennen- Thuisgekomen, wacht op hem een man. Vannier genaamd, die ook het geldstuk wil. Marlowe ontwa pent hem en verneemt nieuwe bijzonder heden. Dan is het Merle die hem met een revolver bedreigt. Vervolgens valt hij in de handen van bandieten en stelt vast dat de zoon Murdock deel uitmaakt van de bende Marlowe ontvlucht, gaat naar Var.nier en vindt deze vermoord. Einde lijk kan hij heel de zaak ontwarren. Haar lot werd dat van zovelenAls eenvoudig landmeisje is Anna Lans A iveca Lindfors) naar de stad gekomen, om het leven te leren kennen. Ze zal er alles van meemaken om in de grootste ellende te verzeilen. CINEMA CAPITOLE: Een sloep legt behoedzaam aan op een veriaten kust. niet ver van de Spaanse grens. Mannen, vrouwen, kinderen spoe den zich aan land Een revolverschot weer klinkt. de douane heeft lont geroken. Per- rucha klinkt een angstige stem... Doch Perrucha is reeds ver. Met al haar bezittingen in een bundeltje, vliedt ze door de nacht. Ze is nog geen twintig jaar. met zwarte haren. Ze is mooi. Plots komt er een auto op haar weg. Dat is de redding. De man. een 50-;arige elegante heer. gaat naar Marseille. Zij klimt in de wagen. Als zij talent heeft zal de beer haar voorstellen aan de directeur van Eldorado Dan zal ze mogen dansen en zingen. Doch eerst komt een leuk souper. De man ziet in de kleine Spaanse een ge makkelijke prooi, doch eens zijn doel na bij slaat ze hem vlak in het gezicht en vlucht de deur uit. Een drankgelegenheid te Toulcn waar ia rijke zeelieden en werkers verzet ke rnen zoeken- Wanneer Perrucha cp het toneel verschijnt, heeft de mooie Mario het dadelijk te pakken. Dan volgt de idylle- Hij is een zeeduiker; hij huurt haar een klein huisje, koopt haar mooie kieren en daar wonen ze. Hij steekt zich ia schulden, doch dit deert hem niet- En intussen droomt Perrucha van een enthou siast publiek... Doch dan krijgt Mario een mooie aan bieding een oud wrak onderzoeken. Het is gevaarlijk werk. doch twee honderd duizend... welk heerlijk bestaan voor Per rucha Helaas alles loopt slecht af Nog voor het wrak te bereiken, moeten ze Mario gebioken boven halen. Twee weken later grote artiste En op de eerste rijen zit Mario, doch ze herkent hem niethet verdriet en de drank hebben van hem een wrak g-.maakt. Na de voorstelling ziet hij haar omringd drot aanbidders, doch geen blik voor hem De volgende dag op haar villa c La Per- ruche gaan de gasten een voor een weg. Perrucha blijft alleen. Ze gaat naar haar kamer en daar ligt ze nu naakt op haar bed, onder een tulen bedhemel. Plots daagt Mario voor haar op. Ze wil roepen, doch hij zegt haar; tWij zijn hier gans alleen»- Zijn zinnen zijn ver want. hij wil haar nemen zoals vroeger, doch in de spiegel ziet hij plots al haar afkeer voor hem En dan duwt hij haar de keel toe. tot ze slap terugvalt- Zinneloos vlucht hij dan. met één doel voor ogenzich zelfmoorden. Nog een- -ytfrT "iiTfrr1m .TnlutTTrl Pc IgisSë&iSn&g Liefde, hartstocht, ontgoocheling, dit zijn de kenmerken van de Franse film Fille de la Nuit» met André Le Gall en Francoise Arnoul in de hoofdrollen. verlaat hij het ziekenhuis en met de dood in het hart ziet hij dat de blinden neer gelaten zijnPerrucha is heengegaan. En Mario zal nooit meer kunnen duiken Drie jaar later. Perrucha is een vedette geworden. Zij is naar de man van Mar seille teruggekeerd en deze heeft haar gelanceerd. Thans zal ze een rondreis ondernemen langsheen de Azurenkust. Te Toulon komt ze ook. en alhoewel de bescheiden drank gelegenheid niet op haar programma staat, wil ze er toch optreden. Een gril van een maai zal hij duiken, dan is het vfor hem het einde. Met zijn vriend Raymond gaat het naar zee en dan daalt Mario af. Plots komt er een bootje opdagenPerrucha is tot be wustzijn gekomen en ze smeekt Raymond, haar geliefde Mario boven te halen Doch een ruw gelach is het enige antwoord. De chauffeur die haar vergezelt, slaat Raymond neer en begint koortsachtig de koord op te trekken Doch aan het einde komt... niets! Per- rucna valt op de knieën en barst in tra nen los. Een intiem toneeltje uit Fille de la Nuit O CINEMA CAPITOLE De wandaden van een bende plunde raars van juwelierszaken, hebben de angst over het Verenigde Koninkrijk verspreid Ten overstaan van de onmacht van Sect- land Yard om hier een einde aan te stel len. wordt een geweldige perscampagne ontketend en een groot dagblad Le Mer- curedrukt dagelijks de sloganTER HULP. Mr TEMPLE Paul Temple, schrijver en beroemd cri- minalogist. komt inderdaad op schitteren de wijze verschillende politievraagstukken op te lossen. De dag na een nieuwe aan slag. die de dood van een nachtwaker veroorzaakt heeft, brengt de hoofdinspec teur Harvey, een bezoek aan Paul Temple in zijn provincieverblijfmaar alvorens hij een nuttig gesprek heeft kunnen voe ren met de romanschrijver wordt hij in de herberg Le Petit Généralwaar hij intrek genomen had. vermoord. Een jonge journaliste, Steve Trent, door Le Mercure gelast om het politieonder- zcek te volgen, komt op haar beurt bij Paul Templezij onthult hem dat zij Louise Harvey is. de zuster van de ver moorde politiebeambte en dat zij een ze kere Max Lorraine, bijgenaamd de Aas der Diamanten ervan verdenkt, de schul dige te zijn. Beiden besluiten hun pogingen te ver enigen om hem te ontmaskeren. In Le Petit Générallaat het onder roek der plaatselijke politie opvolgentlijk de vermoedens wegen opde lokaalhou der. Horace Daley, op een huurster. Miss Marchment, en op Dr Milton, door zijn nichtje Diana vergezeld. Tijdens een wan deling met Steve Trent, ontdekt Paul Temple. door welk listig middel Daley er in gelukt, de buit der diefstallen naar het buitenland te verzenden. Men besluit hem te arresteren, maar de politie komt te laat en ontdekt de her bergier in een zijner kelders opgeknoopt Een nieuwe wandaad der bende. Een wagen rijdt het winkelraam van een ju welierszaak stuk. die geplunderd wordt. Gelukkig wordt de chauffeur. Skid Tyler aangenouden... maar... op het ogenblik waarop hij door vragen in het nauw ge bracht. de identiteit van de tAas der Diamanten kenbaar zal maken wordt hij in het bureel van de politiechef vermoord Kort daarop schaakt Dr Milton, die een der gangsters blijkt. Steve Trent, die al te goed nopens Max Lorraine is ingelicht, en hij sluit haar op in Le Premier Pin- gouinhet nieuwe hoofdkwartier der juwelen-plunderaars. Paul Temple, die eindelijk door Scotland Yard ter hulp werd geroepen, bevrijdt het jonge meisje, op het ogenblik zelf waarop, Dr Milton en Diana opvolgentlijk twee hinderende medeplichtigen met matrakslagen bewerkt en vergiftigd hebben, vóór weg te vluch ten met een belangrijke buit. Miss Marchment. die in de waarheid de vrouw is van een politie-ambtenaar, destijds in Transvaal door de Aas der Diamanten gedood, komt hem haar kost bare hulp brengen, maar na het vertrek van de romanschrijver, genoopt door de drang der omstandigheden, valt zij op haar beurt als prooi van het afschuwe lijk paar. Haastig naar huis terugkerend wordt Paul Temple door de doder der bende. Dixie gevolgd, die zijn auto met kogels doorzeeft en hem lichtjes kwetst. Maar op een bocht van de baan, weet hij de auto van de bandiet in *t nauw te drijven, over de borstwering ener brug te doen kan telen en in de ravijn storten, waar de wa gen in brand schiet. Dixie sterft, maar weigert Max Lorraine te ontmaskeren. Paul Temple spant thans een strik aan de man die hij verdenktom hem in Le Premier Pingouinte lokken, waar de politie een val heeft opgesteld. De list slaagt opperbest en de onthulling van de ware eenzelvigheid van Max Lorraine, de Aas der Diamantenis een verrassing voor allen... behalve, wel te verstaan, voor de amateur-detective. De gehele bende wordt thans ingerekend, het gerecht zal zijn verloop hebben en de dood van in specteur Harvey zal gewroken worden. Steve Trent en Paul Temple kunnen thans het geluk te gemoet zien.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 5