FILMWERELD De DRUKKERIJ DUMORTIER beveelt zich aan V U L P E N UIT DE PROGRAMMA! IQEOBQE murpuxI iGINNy 5IMM5 Drukkerij DUMORTIER kosteloos aan de ziekenbonders in de Kinderkorf. HET YPEBSCH MEUWS - Bh 8 - 29-7-1958 CINEMA OUD IEPEK SOFLA met Gene Raymond Een onbekend man wordt in een tele fooncel vermoord tijdens een gesprek met Braden het hoofd van een Amerikaanse import en export maatschappij. Braden snelt toe en gelukt er in zich de linker schoen van de dode toe te eige nen. In deze schoen zit een geheim ver scholen Braden gaat op zoek naar Steve Boark en vertelt hem wat in de schoen stak. Een zekere Viertel, atoomgeleerde, en Xanda Carlsen worden naar Sofia ge bracht om aan atoomopzoekingen deel te nemen, voor Russische rekening. Roark wil niet geloven dat Linda uit vrije wil werkt, en samen besluiten ze dan ook de twee personen te schaken en naar Amerika te voeren, wat ben dan na vele gevaarlijke avonturen gedeelte lijk zal gelukken Roark keert naar Sofiia terug, maar Linda volgt hem In een gevecht wordt Roark gevangen genomen. Linda zal zich dan laten uitwisselen tegen Roark. Doch te langen laatste worden beiden gered door de ondergrondse troepen en Roark en Linda kunnen samen een nieuw leven aanvatten Sofia, citadel van vrees dit blijkt uit de vele duistere scènes uit deze spionnagefilm. waarvan men hier een der spannendste opnamen ziet. voor het leveren van t Trouwbrieven. Spijskaarten. 4 Geboorteaankondigingen Briefhoofden 4 Briefomslagen. Rekeningen (los of in boeken). 4 Alle handels- of reclame drmkweek. Rouwbrieven en rouwgedarhi la miniam HH CINEMA OUD IEPER DE PILOOT DES DOODS met Pat O'Brien, Glenn Ford en Evelyn Keyes. Sam Doyle, de gekende as van de eerste wereldoorlog is nu een succesvol handels piloot. Tijdens een nachtvlucht stort hij neer daar hij dronken is. Zijn co-piloot wordt gedood. Doyle tracht dit te ver goeden. door al zijn geld door zijn advo- kaat. Joe Sanford. te doen overhandigen, aan de weduwe en de kleine dochter Susie Tompson. Doyle's brevet wordt hem voor immer afgenomen, en de broeder van de dode. Lt John Tompson. zweert zijn broer te wreken Doyle zeilt naar Zuid-Amerika. zijn jong zoontje aan de zorgen overlatend van Sanford. Danny droomt er van. eens zo 'n groot piloot als zijn vader te worden. In Nederlands-Guyana. ziet Doyle de jaren voorbijgaan, hij is in dienst van een klein vliegüjntje en bedrinkt zich voort durend om het verleden te vergeten Hij zendt geld en brieven naar z'n zoon. waar in hij schrijft dat hij een belangrijk lid is van de South America Airline Wanneer Danny White. Doyle's zoon. voor piloot leert, krijgt hij instructies van Majoor Tompson. De mooie nicht van Tompson Susie is het idool van elke kadet der vliegeniersschool Slechts wan neer Doyle de eindexamens komt bijwo nen. verneemt Danny zijn ware naam. Op de avond van zijn solovlucht, maakt Dan ny zijn naam bekend aan Susie en de Majoor Susie wordt zeer koel tegen hem en de Majoor maakt de solovlucht zo moeilijk, dat Danny denkt mislukt te zijn. Zonder het resultaat af te wachten, volgt hij zijn vader naar Zuid-Amerika. niet wetend dat Susie hem lief heeft, en dat zi n solovlucht geslaagd is. In Zuid-Amerika worden Danny's illu sies over zijn vader teleurgesteld, juist als een radiobericht de nederlaag van Pearl Harbour aankondigt. Danny spoedt zich naar huis en werft aan bij de lucht macht. Doyle werft ook aan als privaat vlieger en wordt overgebracht naar het veld waar Danny gestationneerd is. Daar heeft Majoor Tompson een nieuw vlieg tuig gebouwd, hetwelk Danny moet tes ten. Doyle vindt dat het vliegtuig een qonstructiefout vertoont en vraagt aan Tompson de vlucht uit te stellen Hij wordt gesteund door Susie Danny wil kost wat kost de vlucht doen. om zijn vader te tonen wat hij waard is. Deze slaat hem K. O. en vliegt in zijn plaats De staart breekt af en Doyle stort neer. Maar door Doyle's radioberichten zal men de nodige verbeteringen kunnen aanbrengen Zo betaalt hij met zijn leven, het terug winnen van zijn eer en het geluk van zijn zoon- CINEMA CAPITOLE: ZINGEND BROADWAY 1938. Jonnie Demming. producer van muzikale blijspelen zoekt een vedette voor zijn nieuwe revue Zijn assistent. Felix Gross, stelt Helen Hoyt voor, een Holly- woodse ster. op doorreis in New-York Jonnie wil echter geen filmster. Dan sug gereert Felix, dat Jonnie zijn zuster Patsy aanwerve. doch Jonnie verkiest, dat zijn zuster haar studies aan het college ein digt. Jonnie. Felix, diens vriendin Trixie Simpson en Bunnie. een andere vriendin zijn in een nachtclub het orkest Tommy Dorsey gaan beluisteren Daar ontmoeten zij Helen Hoyt. die een uitstekende indruk maakt, doch Jonnie wenst, dat zijn vedette een c Spaans typehebbe. Daarna gaat het viertal, lichtjes aangeschoten, het de buut bijwonen van Patsy en haar vriend Ray Kennet. in een zomertheater. Wan neer Jonnie zijn zuster op de planken herkent is hij wcedend. De volgende dag. wil Jonnie zijn zuster naar het college zenden, maar deze verklaart, dat hij haar de vorige avond heeft aangeworven even als haar partner Ray om op te treden in zijn nieuwe revue Hierop doet de vader van Jonnie opmerken, dat een artikel in het dagblad meldt, dat Jonnie tijdens de zelfde avond eveneens Helen Hoyt heeft aangeworven... Een mooie Braziliaanse danseres legt een auditie af voor Jonnie. die werkelijk is opgetogen. In werkelijkheid is t La Po- lita niemand anders dan Helen en wan neer Jonnie het bedrog merkt, moet hij toegeven dat het een uitstekende vedette is. Hij wil haar dan ook definitief aan werven. maar Helen weigert, omdat het stuk haar niet bevalt. Hierop besluiten Helen. Patsy en Sam. Jonnie's vader, een schuur te huren en met de dochters van de boer. Maggie Aggie en Elmira. zelf een revue te mon teren. Wanneer Jonnie dit verneemt tracht aij Helen te overtuigen haar plan op te geven daar het stuk geen succes zal hebben en dit het hart van de oude Sam zsu breken. Deze is er echter in ge slaagd een hele troep schitterende vedet ten te verzamelen- Tijdens de herhalingen gaat Heien naar New-York en vertelt aan Jonnie dat de revue niet kan doorgaan, daar de bijzonderste acteur zijn enkel brak Interesseert D niets in onze Kleine Aankondigingen GbWlNNlNQRRl QIOPIA de HAVEN] NANCY WALKER, f 'ROCHESTER.! LENA HOONfif Het vooruitzicht der mislukking maakt Jonnie wcedendhij vertrekt met Felix naar Mellford. teneinde de revue voor eigen rekening te lanceren. Jonnie heeft de hele troep overgenomen en besluit ten slotte het nieuwe spektakel, waaraan hij het orkest Tommy Dorsey als attraktie bijvoegde, in zijn eigen theater te New- York te lanceren. Het succes is buiten gewoon en Helen en Jonnie. die zich ein delijk verzoenden, zijn in de zevende hemel. CINEMA CAPITOLE: George Murphy en Gtnny Simms vormen een leuk paar in de muzikale showfilm Zingend Broadway DE ENGELEN VAN BARMHARTIGHEID met Claudette Colbert, Paulette Goddard en Yeronika Lake. Mei 1S42- Te Melbourne, in de iuchtf verschijnt een vliegtuigverpleegsters stappen er uit die terug naar hun vader* land gestuurd worden na een vreselijke tocht in de Stille Oceaan Op het schip is een van hen. Luitenant Janet Davidson gans te neer ge slagen. Om haar opnieuw lust tot leven te geven, vraagt de geneesheer aan de an dere verpleegsters hem de hele geschie denis die ze beleefd hebben, te vertellen. Na de ramp van Pearl Harbour, zw het schip dat hen naar Honolulu moekt voeren, op zee in afwachting dat zij be vel krijgen om naar een andere bestem mingsplaats te vertrekken Ondertussen worden de overlevenden van een schip breuk opgenomen. Een van hen luitenant John Sumners. verzorgd door luitenant Davidson wordt dadelijk verliefd op haar. Andere geliefde paren vormen zich. Alleen de verpleegster. Olivia d'Arcy houdt zich schuw op afstand haar ver loofde werd onder haar ogen vermoord en haar haat voor de Japanners is daar door zo geweldig dat zij al haar wilskracht zal moeten inspannen om niet gevolg te geven aan haar wens de gewonde Japan ners voorts af te maken. De verpleegsters vervullen hun boven menselijke taak onder het ontmoedigend klimaat van Bataan. Davidson zal te Cor- regidor luitenant Sumners terug vinden en met hem in het huwelijk treden. Luitenant d'Arcy zal zichzelf opofferen om haar makkers de tijd te geve^'J vluchten, door de vijand te gemoet gaan met een granaat verborgen in haar klederen. EEN steeds het ideale geschenk. De grootste keus vindt U steeéi Ier 34. Boters trast. IEPEK CINEMA COLISEUM zes mannen en een vrouw Deze laatste. TERUGKEER DER WETTELOZEN Cheyenne Mc Bride is de nicht van de beruchte outlaw Bill Doolin. Een der met Randolph Scott, Robert Ryan Evelyn Keyes en Glenn Ford in De Piloot des doods n. en Anne Jeffreys. 1889het jaar van de grote uittocht uit Oklahoma Tussen de bewoners van Brax ton. die zoals iedereen wegens de nieuwe i mannen is Sundance Kid. naast wie de beruchte Billy the Kid nog verbleekt. En verder zijn er nog de gevaarlijke broe ders Cole. Jim en John Younger. Om een voorsmaakje te geven van hoe grondverdeling evacueren moeten, bevin den zichVance Cordell en John Pettit. Vance verkoopt zijn vee en Pettit sluit de bank die hij. geholpen door zijn doch ter Madge, de mooie weduwe van een in de uitvoering van zijn ambt gevallen sheriff, bestuurt Vance wil zich bij de kolonnen. die van verder uit het land komen, aansluiten, hoopt voor Pettit een claim te bekomen in de stad Guthoie vervolgens Madge te huwen en zich met haar in Californië te gaan vestigen Doch op de heuvels in de omgeving van Braxton komt zich een groepje bandie ten vestigen die Vance's plannen erg zullen verhinderen. Ze zijn met zeven het hier zal toegaan wanneer zij heer en meester zullen zijn in een verlaten gebied zonder politie, doen de zeven bandieten een raid op Braxton en plunderen de bank van Pettit. Cheyenne verzet er zich tegen dat Sundance een kind zou neerschieten, en daardoor mislukt de raid gedeeltelijk Cheyenne wordt, samen met de buit. door Vance gevat De bandieten weten haar echter te bevrijden, terwijl Sundance Kid één van Vance's mannen koelbloedig neer schiet. en deze laatste zelf afranselt met de kpjf van zijn pistool. Cheyenne is hier over zo verontwaardigd dat ze bij de eer ste gelegenheid wegvlucht, de buit mede- neemt. en zich aan de politie overgeeft De grote uittocht vangt aan en zoals hij voorzien had bekomt Vance een deel grond voor Pettit. Er schijnen thans g£j moeilijkheden meer te zi'n om met Ma naar Californië te vertrekken. Doch wan neer de militairen die de uittocht contro leerden de streek verlaten, overtuigt men Vance die een gewezen rangeruit Texas is dat hij voorlopig het ambt van politiechef moet waarnemen. Vance aanvaardt, wat Madge ten zeerste mis haagt Haar huwelijk moet nu uitgesteld worden, en bovendien zou haar verloofde hetzelfde kunnen te wachten staan als haar eerste man Er is nog wat anders dat Madge niet bevaltCheyenne, die vrijgelaten werd op haar woord, werkt als telegrafiste op 1 ance s bureel. Madge verdenkt haar ver liefd te zijn op Vance, en op zekere avond bekent Cheyenne aan Madge dat ook zij vol angst op de terugkeer van de politie chef. die op jacht naar bandieten is. wacht. ance vindt hun spoor, wanneer hij op zekere dag een salooneigenaar die met zijn girls de stad verliet na op de bank van Pettit geld uitgewisseld te hebben d"t .afkomstig was van een diefstal. vo!l* Het komt tot een geweldig vuurgevecht tussen de bandieten en de politie. Ver scheiden outlaws worden gedood. Doolin gevat, en de overlevenden geven zich over. Sundance Kid kan evenwel ont snappen. geraakt in Guthoie. en eist van Cheyenne dat ze hem zou helpen om Doo lin te bevrijden. Cheyenne weigert en wordt door Sundance Kid gedood. Vance zet nu een onverbiddelijke achtervolging ir. tot hij Sundance vindt- Na een woest li.f aan lijf gevecht kan hij hem neer schieten. Thans zijn er geen beletselen meer om Madge te huwen, en met haar naar Californië te vertrekken. tm Aderspatkousen. Breukbanden en Maagriemen (1510)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 6