FILMWERELD 34 Boterstraat I EP ER Drukkerij Dumortier 1 UIT DE PROGRAMMA'S Wilt U een goede VULPEN, VULPOTLOOD of KOGELSTYLO wendt U in vertrouwen ter Kleeft alleB Te verkrijgen Drukkerij Dumortier HET YFERSCH NIEUWS Bit 8 23-9-1930 vinden en verklaart dat rij haar echtge noot verlaat, van wie zij nimmer hield- Daarna vernemen Elisabeth en Rigby van Bealer dat Hintten een hartaandoening kreeg en de gcede zorgen vereist van Elisabeth. Er is echter geld nodig voor de vrouw en wanneer Bealer ditmaal zijn bod tot 12 000 dollar verhoogt weigert Rigby niet onmiddellijk. De volgende dag ontdekt hij de plaats waar de motors terug in elkaar worden gestoken, doch er zijn slechts enkele spe cimens ter plaatse De politie zal dus snel moeten optreden wanneer men de nodige bewijsstukken wil in handen krijgen- Wanneer hij een weinig later Elisabeth ont moet verklaart zij dat alles uit is tussen hen Hij weet echter niet dat Bealer haar vertelde dat hij een Amerikaans agent is die slechts met haar omging om op het spoor van de zwendelaars te komen en die niet zal aarzelen haar echtgenoot te laten aanhouden, wat in zijn huidige toera^ de dood tot gevolg zou hebben Ander zijds laat Bealer aan Rigby begrijpen dj. Elisabeth erg gecompromitteerd is in ij zaak. Aldus moet Rigby kiezen tussen zi - liefde en zijn plicht. Hij staat cp het pu», Bealer's voorstel aan te nemen wanneer Elisabeth binnen komt en hem behendig een slaapmiddel in zijn wijn giet. Aldus zal de agent lang genoeg onschadelijk zi;o om de bandieten tijd te geven om de mo toren te doen verdwijnen. Rigby komt ech ter vroeger bij dan verwacht. Hij doet beroep op de politie en wanneer hij naar Elisabeth gaat vindt hij er eveneens Bea ler. die bekent dat Hintten gedood werd' omdat hij Carwood. de bendeleider dreig, de aan te geven, daar deze de onschuldige Elisabeth in de zaak wou betrekken. Hierop gaat Rigby met Carwood afre kenen en weldra keert Rigby terug naar Elisabeth en de toekomst. Rigby (Robert Taylor), een Amerikaans geheim agent, zit aan tafel met een verdachte (John Hodiak), wiens jonge vrouw (Ava Gardner), op hem een diepe indruk heeft gemaakt. Maleise piraten hebben zich van het schip met de goudlading meester gemaakt. Kapitein Clark Gable staat er slecht voor, doch zal zich uiteindelijk toch uit de netelige positie kunnen redden. Ziet U naar de kwaliteit? Dan hebben wij voor U het allerbeste een volledige keus vulpennen van de beste merken. Ziet U naar de prijs? Dan kunnen wij U het goedkoopste geven vulpennen met gouden pen vanaf 60 fr. Kens naar ieders beursKomt zien zonder verbintenis CINEMA OUD IEPER: EEN LIED WERD GEBOREN ■act Danny Kaye rn Virginia Mayo. Een muzikale film volgens een nieuwe formule samengesteldafwisselende en moderne muziek omlijst een boeiend drama Een groep musicologen werkt aan het opstellen van een uitvcerige muziekge schiedenis. Zo werd Professor Frisbee het gedeelte over de Amerikaanse muziek toe vertrouwd. De professor is er zich echter wel bewust van dat hem nog heel wat informatiebronnen ontbreken, en daarom verzekert hij zich de medewerking van specialisten ais Tommy Dorsey. Charlie Barnet Louis Armstrong. Lionel Hampton. Mel Powell, het Golden Gate kwartet, het Trio Page Cavanaugh. en vele andere mu zikale beroemdheden, die de grote succes liederen van het ogenblik uitvoeren r De mooie charmezangeres. Honey, komt eveneens haar diensten aanbieden. Frisbee wil daar gaarne gebruik van maken, te meer daar het meisje hem niet onverschil lig laat Om de professor evenwel geen moeilijkheden aan te doen wijst Honey al zijn pogingen om haar het hof te ma- xen af Hcney staat geheel onder de macht van de gevreesde gangster Tony Crow, die besloten heeft haar te huwen om haar aldus te beletten tegen hem te getuigen. Honey zal dan tevergeefs trachten te ontsnappen uit de klauwen van Tony Crow bij zoverre dat deze laatste de ge negenheid van de professor voor het meis je ontdekt. De gangster besluit daarop Frisbee uit de weg te ruimen- Doch Fris bee zal zich weten te verdedigen met het enige wapen dat hij volkomen beheerst d» muziek. In een zo schitterende als ori ginele jazzapotheose zal hij zijn belager overwinnen, en de vrouw zijner dromen veroveren. De koning van de lach, Danny Kaye, schijnt zich met Virginia Mayo niet te vervelen. Hij is de profes sor en zij de zangeres uit de film Een lied werd geboren CINEMA CAPITOLE: NEPTl'Nl'S' DOCHTER met Esther Williams, Red Skelton en Ricardo Montalban. Joe Backett. pubiiciteitschef en mede eigenaar van de badpakkenfabriek Nep- tunus is van mening dat een show van badpakken in de poloclub te Middlebrook. waar een wedstrijd moet plaats hebben tussen een locale en een Zuid-Amerikaan se ploeg, een uitstekende zaak zou zijn. Hij verkoopt dit idee aan Eve Barrett, voorzitster van de firma, tevens een zwem- kampioene en zakenvrouw van buiten gewone waarde. Betty, de jongere zuster van Eve. gaat naar Middlebrook teneinde de show voor te bereiden Zij maakt er kennis met Jack Spratt. de masseerder van José O'Rourke. de elegante kapitein der Zuid-Amerikaanse ploeg. Betty houdt Jack voor O'Rourke en besluit hem op staande voet te veroveren Jack. evenwel was steeds schuchter en had generlei suc ces bij de vrouwen, doch thans besluit hij zijn kans te wagen Wanneer Eve ont dekt dat Betty volop flirt met een Zuid- Amerikaan. besluit zij een eind te stellen aan de idylle. Zij nodigt José O'Rourke. de echte, uit om een bezoek te brengen aan de fabriek en verzoekt hem haar zuster met rust te willen laten. José voelt zich smoorlijk ver liefd op Eve en ten einde een voorwend sel te hebben om haar terug te zien zegt hij niet dat hij Betty nooit ontmoette. Hij stelt voor Betty op te geven wanneer Eve er in toestemt met hem uit te gaan. Eve neemt aan... en wordt op haar beurt verliefd op de bekoorlijke José. Er zijn thans twee O'Rourke's. die me kaar op de hielen zitten en die allebei even hartstochtelijk verliefd zijn. Dit brengt natuurlijk heel wat verwik kelingen mede... de beide mannen worden zelfs door een bende gangsters ontvoerd. Wanneer de pclomatch. begint moet de Zuid-Amerikaanse ploeg dus zonder haar kapitein spelen. Op dit ogenblik arriveert Jack Spratt te Middlebrook. waar Betty, die hem nog altl'd voor José O'Rourke aanziet, hem onmiddellijk opmerkt. Zij dwingt hem aan de match deel te nemen (dit alhoewel Jack niets van polo afkent). Nu daagt de echte O'Rourke op zijn beurt op De verwarde toestand is weldra opge klaard en de twee paren kunnen zich thans ongestoord liefhebben CINEMA OUD IEPER EEN HEERLIJK SCHANDAALTJE met Rcberl Young, Shirley Timple en John Agar. wordt ze aangehouden en in de gevangenis opgestoten. Tom Wade doet haar vrijko men door de waarborg te betalen. Om het nodige geld te bekomen waarmede zij Tom zal kunnen terugbetalen, verzoekt zij hem voor haar te poseren. Zij zal hem levens groot schilderen als De Geest van de Arbeid Tom is geheel gekleed wanneer hij poseert, doch op het voltooide schil derij staat hij zo goed als naakt. Haar ouders vinden dat Dinah te ver gegaan is, en zelfs Tom denkt er aan zich met een ander meisje te verloven. Mrs Sheldon is van oordeel dat haar dochter liefst voor een tijd de stad moet verlaten Maar een gelukkig toeval zal de zaken nog tijdig ten goede regelen. Er komt nml. een nieuw opstootje tussen de politie en de süffragetten. en deze keer komen zo wel Tem als Mrs Sheldon met Dinah in de gevangenis terecht. Dominee Sheldon is nu nagenoeg de enige om zich niet te verontwaardigen, tenzij over de enggeestigheid en de onver draagzaamheid van zijn parochianen Hij betaalt dan ook de borgstortingen en geeft ziin dochter de toelating in zijn huis te blijven. De volgende Zondag houdt hij. met gloeiende welsprekendheid een sermoen waarin hij de onverdraagzaamheid en het lichtzinnig oordelen aanklaagt. Daarna kondigt hij tot eenieders verbazing aan dat hij tot bisschop verkozen werd. Wanneer een vrouw xich aan het schilderen zet, wordt het altijd gevaarlijk. Dit ondervindt John Agar wanneer Shirley Temple deze bevlieging krijgt in Het heerlijk schandaaltje*. Ricardo Montalban is één en al vuur voor de dochter van Neptunus, de bekoorlijke Esther Williams. CINEMA CAPITOLE: HET EILAND DER SAMENZWERING met Robert Taylor, Ava Gardner en Charles Laughton. Rigby. Amerikaans staatsagent. arriveert in het vissersdorp Carlcta. vóór de kust van Centraal Amerika Hij moet er een bende opsporen die oude vliegtuigmotoren opkoopt als schroot, doch de motors daar na terug in elkaar steekt en tegen woeker prijzen in Zuid-Amerika verkoopt. Rigby zoekt twee verdachten in Carlota. De eerste is Elisabeth Hintten, een jonge en mooie zangeres in een havencafé. De tweede is Tug Hintten, haar echtgenoot, een dronkaard, die veel afwezig is en die het weet te schikken Elisabeth in de ar men van Rigby te drijven. Intussen gaat Rigby iedere dag t vis sen rond de nabijgelegen eilanden. In werkelijkheid tracht hij de plaats te ont dekken waar de motoren terug in elkaar worden gezet Daar hij Elisabeth veel ont moet komt hij meer en meer onder haar bekoring, doch wanneer hij de vrouw op een avond zoent, verdwijnt zij en ver klaart hem niet meer terug te willen zien. Terug in zijn hotel ontmoet Rigby een ongure kerel. Bealer die verklaart te we ten met welke zending Rigby werd belast. Hij biedt 10.000 dollar wanneer Rigby Carlota verlaat. De volgende dag gaat Rigby op visvangst met Carwood een vreemdeling die hij in het vliegtuig ont moette. en met Emilio. zijn inlandse hel per Wanneer Rigby een reuzenvis aan de lijn heeft doet Carwood de boot plotse ling zwenken, zodat Rigby overboord ge raakt. Dank zij Emilio kan de agent slechts met grote moeite worden gered doch Emilio zelf wordt door een haai ver slonden. Na zijn terugkeer komt Elisabeth Rigby CINEMA COLISEUM LA MALLE DE SINGAPORE (In Chinese wateren) met Clark Gable, Joan Harlow, Wallace Beery, Lewis Stone, en Rosalind Russell. Vooraleer aan boord te gaan van de Kin Lungdie met een lading gcud van Hong Kong naar Singapore moet. wor den alle leden der bemanning en alle passagiers afgetast om te zien of zij geen vuurwapens op zich hebben. Alan Gaskell. kapitein van het schip, is een der meest bekwame schippers in de Chinese wate ren. Alan is ten zeerste verveeld wan neer zijn vriendin China Dol] eveneens de reis medemaakt Op het laatste ogen blik komt ook Sybil Barclay aan boord. Alan was vijf jaar geleden erg op haar verliefd Zij trouwde echter en Alan ver liet Engeland om in het Oosten te komen >ven. Sybil verklaart dat haar echtgenoot gestorven is en dat zij thans een reis rond de wereld maakt. Dezelfde avond maakt China Doll een scène met Sybil Alan zendt China Doll wandelen, verontschuldigt zich bij Sybil en vraagt of zij er zou in toestemmen hem te Singapore te huwen. Daarna zullen zij naar Engeland terugkeren. Sybil neemt aan en Alan is zo gelukkig dat hij vergeet ruw te zijn met de bemanning. Wanneer China Doll verneemt wat Alan zinnens is te doen begint zij uit wanhoop te drinken met James McArdle. een ban dietachtige handelaar in de Chinese wa teren China Doll drinkt Jamesy onder de tafel en wint van hem een hoop geld. Tussen de banknoten is er ook een 100 pond biljet waarop Chinese tekens staan Wanneer Jamesy terug ontwaakt dreigt hij China Doll te zullen doen vervolgen opdat hij het betrokken bankbiljet terug- krijge. Intussen wordt het schip door een storm verrast, doch dank zij Alan's be kwaamheid geraakt de boot veilig uit de typhoon. Wanneer de kapitein terug naar zijn kajuit gaat vindt hij er China Dol) Zij vermoedt, dat Jamesy betrokken is in een samenzwering om het goud te stelen en wil Alan verwittigen. Deze interpre teert haar tegenwoordigheid echter ver keerd en zet haar buiten. China Doll is razend en zij besluit de zijde van Jamesy te kiezen. Zij steelt voor hem de sleutels van de brandkast, terwijl hij enkele Ma- leiers aan boord wapens verstrekt Een gevecht ontstaatterzelfdertijd komt een Maleis piratenschip opdagen. De piraten eisen dat hun het goud overhan digd wordt, doch Alan weigert de berg plaats te onthullen. Hij wordt gefolterd Een officier doet de piratenjonk de lucht invliegen en de Maleiers aan boord van de Kin Lungworden overweldigd. China Doll en McArdle worden bij de kapitein ontboden. De bandiet legt beken tenissen af en pleegt daarna zelfmoord Wanneer het schip te Singapore aankomt zal een onderzoek moeten plaats hebber. Sybil beseft, dat Alan alleen gelukkig zal zijn wanneer hij in de Chinese wateren kan blijven en zij stelt voor elkaar vaar wel te zeggen. Alan is het hiermede eens Hij voelt dat China Doll de enige vrouw is voor hem. Er wordt vastgesteld dat China Doll de kapitein op de hoogte wilde stellen van de samenzwering. De onder zoeksrechter spreekt beiden vrij en China Doll en Alan besluiten te trouwen 1905. het ti^dperx van de huurkoetsen, de lange ronxen. de veelkleurige zonne schermen en de strenge principes. Wat de principes aangaat is de jonge en aantrekxelijke Dinah Sheldon minstens een veertigtal jaren op haar tijd vooruit. Zij is een bekwame kunstenares, en wil nu naakten naar levend model schilderen. Al dadelijk weerklinken van alle zijden kreten van verontwaardiging, en Dinah moet haar school verlaten. Haar vader, dominee Andrew Sheldon die het bisschopsambt ambieert haar moeder en Tom Wade, een jongeman die een grote waardering voor Dinah koestert, zijn aan haar zijde. doch. Mr Fletcher, de koster doet zich des te feller gelden en verwacht ook dat het schandaal aan zienlijk de kansen van de dominee voor het bisschopsambt verminderen zal. Doch Dinah, die er in geweten van overtuigd is niets verkeerd te doen. en bovendien vrij koppig is van aard werkt haar zin uit. Niet enkel voor wat de schil derkunst betreft, maar tevens toent ze zien op velerlei wi zen een hartstochtelijke militante van de beweging voor de rech ten der vrouw. Tijdens een opstootje

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 6