FILMWERELD Kleeft alles Te verkrijgen Drukkerij Dumortier SOCIAAL BUREAU, v. z. w. d UIT DE PROGRAMMA'S ■iüii iudè de. /Homejda fui/KeJïguei iWnD PAR DE LAMISE Ell SCÈfIE AU FESTIVAL DEL0CAW10 CINEMA OUD IEPER DE SPOOKSTAD met Gregory Peck, Anne Baxter en Richard Widmark. Zeven desperado's, die pas een bank hebben geplunderd, vluchten voor de Be reden Politie. Onder de leiding van stretch, hun hoofd, verbergen ze zich in een woestijn. Na meerdere dagen door de streek te hebben gezworven, en hun paar den van dorst te hebben zien sterven, ko- mttt de mannen dood van uitputting en pp hun benen waggelend van vermoeid heid in een verlaten stad aan. Yellow Sky genaamd, waar ze slechts twee be woners aantreffende jonge en knappe Mik.- en haar grootvader. Dude. een van Stretch's mannen, heeft vernomen dat de grootvader en hel jonge meisje destijds goudzoekers waren en een ortuin bezitten. De bandieten lokken hun aJ t°ffers 'n een yal en verwonden de oude man. die moet onthullen waar hij Z1'r- ?chat verbergt, waarvan hij de helft moot afstaan. o„De Dandieten vestigen zich ter plaatse een me's^e w°rdt telkens dan door de •- dan door de ander lastig gevallen. Stretch verdedigt haar meermaals en wan neer hij opnieuw tracht haar te omhel zen. cntmoet hij veel minder verzet. De aankomst van een bende Apachen wordt door Dude uitgebaat om zijn vrien den ervan te overtuigen dat Stretch het plan heeft opgevat om ze te beroven. Wanneer het gevaar voorbij is wordt Dude franker en eist al het goud in zijn geheel. Stretch wordt tijdens de bespreking aan gevallen en zoekt, achtervolgd door een regen van kogels, een onderdak in Mike's huis Dude maakt zich van het goud mees ter en vlucht, achternagezet door zijn ka meraden. die wel te verstaan hun aandeel in de winst willen hebben. Dude heeft zich in een verlaten saloon verschanst Hier vindt dan weldra een moordende vechtpartij plaats. Lenghty. een van zijn achtervolgers, wordt door Dude neergeschoten. Dude wordt door Stretch geveld. Enkele dagen later be geeft Stretch zich. om Mike's liefde te winnen, naar de bank. waar hij de in braak had gepleegd en brengt er. onder bedreiging van zijn revolver het goud te rug. dat hij had gestolen- Nadat hij weer eerlijk is geworden, zal hij Mike huwen. CINEMA CAPITOLF. MIJN HELD met Red Skelton en Brian Donlevy. De Burgeroorlog woedt volop en de ver beelding van Aubrey Filmore. hotelknaap te St Louis, is totaal op hol geslagen. Wanneer het gerucht de ronde doet. dat de Grijze Spion, de meest gevaarlijke der Zuiderse agenten, zich ergens in de stad verbergt gaat hij onmiddellijk op jacht naar he' geheimzinnig personnage. De eerste verdachte die hij ontmoet is een man. die een zwarte tas draagt Het is echter niemand anders dan een on schuldig dokter Een tijdje later moet Au brey een uniform afleveren aan een zekere majoor Drumman. Bij toeval ontdekt Au brey dat de majoor niemand minder is dar. de Grijze Spion zelf. Verrast door de Zuiderling ziet Aubrey zich genood zaakt dieps uniform aan te trekken ten einde te ontsnappen Een worsteling heeft plaats en de majoor wordt knock-out ge slagen. Bij het buitengaan staat Aubrey tegenover de bekoorlijke Sallyann. die de Grijze Spion, welke zij trouwens nooit ontmoette, komt afhalen om naar een ge heime bijeenkomst te gaan. Aubrey neemt de plaats in van de be ruchte agent, doch laat een briefje ach ter meldend dat de Grijze Spion bewus teloos ligt in z'n kamer. Na de vergade ring treedt Aubrey in contact met de tegenspionnage. die Drumman aanhield De inlichtingen door Drumman verza meld worden vervalst aan Aubrey over gegeven opdat hij ze aan de Zuiderlingen zou overmaken Hij is de enige die het kan doen want Sallyann is terug de lijnen doorgetrokken en moet de Grijze Spion ontmoeten in het ziekenhuis te Morgan's Landing. Nadat Aubrey op epische wijze door heen de frontlijn geraakt wordt hij bijna gedood door een bom die in zijn onmid dellijke nabijheid ontploft. Wanneer hij terug bij kennis komt bevindt hij zich in het ziekenhuis te Morgan's Landing. Hij vindt er Sallyann die hem vraagt haar te vergezellen naar Kurt Devlynn. een Zuiderling, die op haar verliefd is... en zeer jaloers van aard Onder weg vallen Aubrey en Sallyann in een hinderlaag, welke door Devlynn werd gespannen Deze wil Aubrey gevan gen nemen en aan het Noorderlijke leger uitleveren als een vijandelijk spion. Au brey slaagt er echter in het plan te ver ijdelen en de plaats te bereiken waar hij de beruchte dokumenten moet overmaken aan een zekere generaal Watkins. Aubrey vergist zich echter en overhandigt een ander pakje, dat in feite voor een spion der Noorderlingen was bestemd. De tegen woordigheid van geest van deze laatste redt het hoofd van Aubrey. Sallyann is echter dol verliefd geworden op Aubrey, die niet ongevoelig is voor deze attentie. Hij weigert echter onmid dellijk te trouwen onder voorwendsel dat hij beloofde nooit zonder de toestemming te trouwen van zijn vader De zaken dreigen katastrofaal te wor den voor Aubrey wanneer Drumman. die uit het gevang ontsnapte, komt opdagen. Aubrey bluft echter door tot de vader van Drumman. die door Sallyann ontboden werd. verschijnt en de vroegere hotel knaap ontmaskert. De spion springt door een der vensters en neemt de vlucht. Tijdens de achter volging verneemt men dat generaal Lee capituleerde. Sallyann. die aan de achter volging deelneemt... vangt Aubrey voor haar alleen. Red Skelton in de rol van Aubrey Filmcre in de Amerikaanse burger oorlog. is op zoek naar de Grijze Spion- Hij zal er in gelukken, doch hij laat zich zelf vangen door de bekoorlijke Arlêne Dahl Zie vervolg filmwereld op volgende bladzijde. Voor het bijhouden hunner SOCIALE VERPLICHTINGEN, wenden alle handelaars, werkgevers landbouwers, enz. zich tot Lange Torhoutstraat 13, te IEPER iSoc Sekret., aangenomen bij M B. van 7-3-46, onder tir 515) HET YPERSCH NIEUWS Blz. T 3«-9-1954 CINEM A OL D IEPER SCHAAK AAN BORGIA Tyrone Power, Orson Welles en Wanda Hendrix. noor het huwelijk van zijn zuster Lu- -ia met Alfonso d'Este. Hertog van v7--are meent Caesar Borgia een ver- "rj ;e sluiten dat zijn politieke doel- ea zal begunstigen Hij duidt Andrea JJJsjni aan. om zich naar Ferrare te be- ^Orsini komt te Ferrare aan in gezel- 7ap van Mario Belli, een bezoldigd moordenaar, en haalt de Hertog over om "-iet Lucretia Borgia in het huwelijk te i^en. Na dit sukses beveelt Caesar hem 4e jcuge echtgenote van Verano. de oude jj'ertjg ener kleine stad. te verleiden en -aar" echtgenoot daarna te vermoorden, om de ongestoorde doortocht van Borgia's poepen door het hertogdom te vergemak kelijken Orsini en Belli ontdekken wel dra dat de hoofdplaats. Citta del Monte in feite een oninneembare vesting is. Or- jini wordt door de oude Hertog op zeer minzame wijze verwelkomd, doch Camilla, ii;r. echtgenote, behandelt de knappe rid der met koelheid Maanden gaan voorbij. Eindelijk, het wachten moe. zendt Caesar de oude Verano een ultimatum. Deze ver werpt het en Orsini kiest zijn zijde. In de loop van het gevecht wordt Verano dodelijk gewond. Aldus berust de verde diging van de stad in Orsini's handen De ze begrijpt dat Caesar's overwinning en kel een kwestie van tijd is en wanneer zijn tegenstander hem boodschappers stuurt met het voorstel de stad te be sparen. in ruil voor Orsini's leven, geeft deze laatste zich gevangen Camilla, die thans een diepe liefde voor Orsini koestert, smeekt de overwinnaar het leven van haar geliefde te sparen. Caesar verwerpt deze bede met misprij zen Doch Belli, de sadistische aard van Borgia kennend, stelt voor Orsini de ogen in te drukken. Dit is natuurlijk slechts een voorwendsel, en Caesar, die meent dat Orsini thans blind is. stuurt hem te rug naar zijn moeder, een boerenvrouw Na Borgia's vertrek worden voorbereid selen getroffen om Camilla te verlossen. Orsini leidt de aanval en behaalt de over winning. Camilla is bevrijd en Orsini. de held wordt tot Baron Andrea Zoppo de Citta del Monte geslagen en huwt de schone Camilla. v' v^wmiw ir Geheel in Italië opgenomen. De meest indrukwekkende aller avonturenfilms. Een episch avontuur in een eerloze eeuw. Een groots epos in een onvergetelijke omgeving. Gevechten en slagvelden zoals U er nog nooit gezien hebt. Al de wreedheid der middeleeuwen, al de praal van de renaissance. Intriges en verraad, weelde en wellust, liefde en trouw. Een der meest geheimzinnige episodes uit het leven der Borgia's. CINEMA CAPITOLE DE RODE DONAl met Walter Pidgeon. Ethel Barrymore en Peter Lawford. Kolonel Nicobar van het Engelse leger komt in de zomer van 1945 met zijn stal vanuit Rome te Wenen aan. Hij heeft tot opdracht de gespannen politieke toestand in de hoofdstad te verbeteren Van zijn klein gevolg maakt ook majoor John Twingo McPhimister deel uit. een jong en elegant officier, die zijn ogen geenszins in z'n zak heeft. De staf neemt z'n intrek in een klooster in de omgeving van Wenen. Naar gelang de tijd voorbij gaat wordt Nicobar die een realist en sceptieker is van nature, tenzeerste getrof fen door de stevigheid van het geloof der moeder overste, zuster Auxilia. De moeder overste is er heilig van overtuigd, dat mi rakels nog steeds kunnen gebeuren. Intussen wordt Twingo smoorlijk verliefd op Maria Buhlen. een mooie Russische danseres, die in het klooster een schuil plaats zocht, daar zij vreesde door de Sovjets aangehouden te worden en naar Rusland te worden teruggestuurd. Nicobar kreeg echter instructies om de ballerina op verzoek van Kolonel Piniev uit te leveren aan de Russen. Nicobar be schouwt het als zijn plicht aan dit ver Walter Pidgeon is een sympathieke Engelse kolonel. zoek gevolg te geven te meer daar de Russische generaal hem de verzekering gaf. dat Maria geen kwaad zou geschie den Twee flinke elementen uit De Rode Donau Janet Leigh en Peter Lawford. 's Nachts wil Twingo. Maria helpen te vluchten doch het plan loopt mis en de Russen, die vermoedden, dat de ballerina zich in het klooster verborg, komen om haar aan te houden. Enkele weken later ontdekken Nicobar en de moeder overste Maria temidden een konvooi overgeplaatste personendat naar de Sovjet Unie vertrekt Woedend over de woordbreuk van z'n Russische kol- lega doet Nicobar het jonge meisje ont vluchten en verleent haar onderdak in de Britse zone. Hij zendt eveneens een krachtdadig pro test naar het War Office aangaande de on menselijke wijze waarop de gedwongen gerepatrieerden behandeld worden. Hier op wordt hij uitgenodigd om te Rome deel te nemen aan een conferentie der Ver enigde Naties over het problema der overgeplaatste personen. Moeder Over ste. welke door de Paus moet ontvangen worden zou Nicobar graag op die reis vergezellen Bij vergissing neemt Nicobar de overjas van de generaal en dank zij de kentekens van z'n graad krijgt hij het gedaar dat de zuster hem vergezelt. Bij zijn terugkeer is de toestand uiterst kritiek. Hij krijgt bevel van de generaal om Maria uit te leveren, doch hij weigert. Het incident met de generaalsjas. en de half clandestiene reis van de moederover ste maken, dat Nicobar van zijn functie wordt ontheven Maria wordt aangehouden en naar Wenen teruggebracht. De danse res pleegt zelfmoord voor haar vertrek naar de USSR- Dan gebeuren de mirakels waaraan Zus ter Auxilia steeds geloofde. De generaal word; milder en de Raad der Verenigde Naties besluit het gedwongen repatriëren der overgeplaatste personente doen stop zetten. Nicobar. die tot generaal wordt benoemd, wordt naar Engeland te ruggezonden. Zijn nieuwe functie zal er in bestaan het Leger te vermenselijken. LE SlÈGE DE CITTA DEL M0I1TE.L'ATTAQUE ALHUILE BOUILL ANTE. LES BACCHAflALES DESCOIIQUERAflTS.LES TOR TURES.LA PURETÉ D'UM AMOUR IMTEnSE

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 7