DE VERGIFTIGDE COCKTAIL DE OUD-LEERLINGEN DER STADSSCHOLEN IN FEEST Vr Luxueuze uitvoering Hoge technische kwaliteiten Getrouwe weergave demonstratie bij de aag een dichtstbij gelegen Officiële Verdeler door jACK HOLT INHULDIGING VAN NIEUW VAANDEL I HET VPERSCH NIEUWS Blz 4 14 H-1954 Cegroei o schone vaan Gegroet, o schone vaan. die staat, in *t zonnestralen. vol vera-enpracht te pralen. Gegroet o schone vaan! Ais "t windje U zacht komt strelen en in uw plooien spelen Voelen we "t hert ons feller slaan Gegroet, o fiere vaan 1 Gegroet o fiere vaan 1 In mannenvuist gehouden verwekt gij 't beeld der ouden 1 Gegroet, o fiere vaan! Rond U. in vroeger tijden Zien w'ons vad'ren strijden en winnen en weer fhuiswaarts gaan Gegroet, o dierbare vaan Gegroet met hand en herte Gegroet, in vreugde en smerte Gegroet, o dierbare vaan Wij volgen t'allerwegen alwaar gij wordt gedregen U. schone fiere Vaan 1 (R Ghesquière) Dit mooie lied van R Ghesquière schoot mij onwillekeurig te binnen toen dhr. Ro ger Depoorter. Voorzitter van de Oud- Leerlingenbond van de Stadsjongensschool in de bovenzaal van het Stadhuis, zijn dieptreffende rede uitsprak, nadat Bur gemeester Vanderghote hem zopas het nieuwe Vaandel van de Bond overhandigd had De plechtigheid was reeds een half uur vroeger begonnen, toen de Harmonie Pi canol zich opstelde aan het hoofd van de stoet, welke gevormd werd in de St. Elisa- bethstraat. aan de poort van de Stads meisjesschool- Onmiddellijk achter de Har monie. die. hoeft het gezegd, weer een al- Irrflinkste indruk liet. kwamen de vaan dels van de Verenigingen van de Ver standhouding van vaderlandse maatschap pijen der stad. gevolgd door de kinderen van de beide stadsscholen en ten slotte eer. imposante groep oud-leerlingen van teide onderwijsinstellingen. Er heerste een flinke belangstelling in de Rijselstraat en op de Markt, toen de lange stoet in de richting van het Stad huis opmarcheerde Ten stadhuize werden de Bestuursleden van de Oud-leerlingen bond. alsmede het onderwijzend perso neel van beide instellingen, ontvangen door Burgemeester Vanderghote. omringd dcor de hh schepenen Dehem Muiier tn Robyn. De burgemeester wees in zijn rede op de degelijkheid van bet onderwijs dat ge geven wordt in de stadsscholen- Hij drukte zijn voldoening uit over het feit dat de oud-leerlingen, in hun naschoolse bond. een bestendig contact hcuden met hun vroegere school en hun onderwijzers Uii het antwoord van dhr. Roger De- poorter klonk fierheidFierheid voor de benaalde uitslagenFierheid voor de hou ding van vele oud-leerlingen, die in de beide laatste wereldoorlogen, met het wa pen in de vuist, hun leven gaven, opdat hun Land moge leven en bloeienFier heid over de geest van solidariteit en vriendschap welke hen thans ondereen verbindt en voor de onderwijzers en on derwijzeressen het bewijs levert dat hun wijze lessen niet in de wind geslagen werden Na het drinken van een ere-wijn werd het nieuwe symbool onder de tonen van de Brabangonne aan het talrijke publiek DE OUD-LEERLINGEN DER STADSSCHOLEN ONTVINGEN HUN VLAG TEN STADHUIZE. De afgevau rdigden. gekiekt vóór het stadhuis, na de plechtige overhandiging. Uiterst rechts, gedeeltelijk verborgen door het vaandel, bemerkt men de voorzitter van de bond, de h. Roger Depoorter. od de Grote Markt voorgesteld De stoet v.erd daarna hervormd om op te stappen naar het gedenkteken der leperse Ge sneuvelden en het Britse Memoriaai der Merenpoort waar door dhr Roger De poorter namens de oud-leerlingen en door een leerling van de stadsschool, een bloe menhulde gebracht werd. Een afvaardiging begaf zich vervolgens naar het Franse kerkhof van St. Charles, waar eveneens bloemen neergelegd werden aan de voet van het gedenkteken Tai van volksspelen, welke 's namiddags m de lokalen van de Looieingericht werden, evenals het puike bal dat 's avonds plaats greep in de grote zaal van de Hostellerie St-Nicolas mochten zich verheugen in een zeer grote belangstelling. R BI) DE LIJNVISSERS Uitslag van de derde en laatste vrienden- wedstrijd tussen Les Joyeux Pècheurs Comines. de Fronthengelaars en de Lustige Lijnvissers op 1 October 1950- 60 deelnemers. 1. Muylle Robert Lustige Lijnvissers leper 15 v. 293 p. 2. Vermeersch Lucien Lustige Lijnvissers leper 13 v 261 p 3. Meul Jan Fronthengelaars leper 14 v. 247 p 4 Santy Eric Lustige Lijnvissers leper 8 v. 243 p 5. Vermeersch Jean Lustige Lijnvissers leper 5 v. 234 p 6. Duwel Florent Les Joyeux Pêcheurs Comines 7 v. 201 p 7. Dufour Julien Fronthengelaars leper 10 v. 198 p 8. Cottignie Michel Fronthengelaars leper 10 v. 195 p. 9 Vermeersch Genoveva Lustige Lijnvissers leper 5 v. 161 p 10. Knockaert Etienne Fronthengelaars leper 8 v. 153 p. 11.Hessel Maurice Fronthengelaars leper 8 v. 149 p 12 Minnekeer Gaston Fronthengelaars leper 7 v. 148 p. 13. Muylle Lucien Lustige Lijnvissers leper 7 v. 13? p- 14. Demaret André Les Joyeux Pêcheurs Comines 7 v. 137 p 15. Verminck Maurice Lustige Lijnvissers leper 7 v. 122 p 16 Vandenbilcke André Fronthengelaars leper 6 v. 109 p 17. Muylle Emile Lustige Lijnvissers leper 5 v. 101 p 18. Deleu Maurice Les Joyeux Pêcheurs Comines 5 v. 97 p 19. Panuys Maurice Lustige Lijnvissers leper 4 v. 77 p 20. Muylle Gustaaf Lustige Lijnvissers leper 4 v. 71 p Eindrangschikking voor de Beker 1.De Lustige Lijnvissers leper 1 484 p. 2. Les Joyeux Pêcheurs Comines 1.136 p. 3. De Fronthengelaars leper 997 p. De leperse Schaakkring OPEXLNG SEIZOEN 1956-1951 Het was weer volle bak lustige scha kers zoals onze kapitein het noemde in De Maan Weer gaat het er spannend aan toe en de pronostiekers krijgen werk bij de vieet- Om de maand zal een bondig verslag over de ciubaktiviteit langs de pers me degedeeld worden Voor de reis naar Parijs vestigen we ae aandacht van de leden op de talrijke inschrijvingen die we hebben ontvangen We verzoeken dringend aan de leden zich onverwijld te laten inschrijven tot voor de 20e dezer CLUBKAMPIOENSCHAP 1950-51 Matchen van 17 Oktober, om 20.30 u. Ie AFDELING 1) Deroo - La conté 2» Baert - Dubrulle 2» Dubakoff - Vandroemme 4) Devacht - Benoot byeGits 2e AFDELING 5) Delahaye - Cornardt 6» Jude - Lemenu 7) Vandenhoven - Grimonprez 81 Verhamme - Dewilde byeCys. 3e AFDELING iii jaspers - Devos Robert 10) Vandaele - Depoorter 111 Pecceu - Baete 12) Pj-ck - Decorte 13) Devos Roger - Duhameeuw STAD IEPER BERICHT AAN DE KOPERS EN VERKOPFik VAN BOUWGRONDEN Om eer. degelijke uitbouw van de su/4 te verzekeren en betwistingen te voorzo men tussen kopers en verkopers van bou* gronden als gevolg van ongelukkige grort} verkavelingen, werdt door het Be;tU!J voor Stedebouw van Westvlaanderen ge eist. dat v:or elke voorgenomen tekoon! stelling van bouwgrond vocraf een aan vraag wordt ingediend langs het Stad»! bestuur om De aanvraag dient eenvoudig te bestaa» uit een plan in drie exemplaren, door deskundige opgemaakt, waarop de be staande toestand in volle lijnen voorkomt op schaal 1 500. alsmede de voorgenomen verkaveling met inplanting van de bouwen in stippellijnen, en het ligging plan De Secretaris. De Burgemeester A. VERSAILLES J VANDERGHOTE 19 Over de jongen behoef je je niet bezorgd te maken zei de hertogin beslist, terwijl haar strenge trekken zich verzachtten. 'n Pienter kerel tje Hij heeft de hersens van zijn grootmoederzei Lord Delmore ga lant. Maar een bepaalde voorliefde om zich in modderpoelen rond te wen telen zuchtte Fay, hij zag er straks uit om met geen tang aan te pakken. Ik dacht eerst dat hij weer in de vij ver gevallen was. Hij moest regel recht in het bad. «Nou, dat scheelde maar een haar tje. Als Mike hem niet bij zijn jas gepakt had, was hij er in geduveld. Hij was hevig teleurgesteld dat wij geen lijk opvisten en weerde zich met handen en voeten toen de nurse hem weer naar binnen sleepte. Ik begrijp niet dat de nurse hem heeft laten ontsnappenzei Fay hoofdschuddend. Stel je voor dat het resultaat aan de verwachting van de inspecteur beantwoord had. Zo 'n luguber gezicht zou zo 'n kind zijn hele leven kunnen bijblijven. Nursy zal andere gewichtige be zigheden hebben gehad zei Jimmy ondeugend met een zijdelingse blik naar Henry, die rood aan liep. De hertogin wierp een onderzoe kende blik op haar neef, maar ont hield zich toch van commentaar, wat voor haar een opmerkelijke zelfbe heersing betekende. Haar voorkeur voor haar neef dreef haar zelfs zo ver. dat ze hem te hulp kwam. «Je hebt toch zeker niet vergeten, de advokaat nog eens op te bellen informeerde ze. Henry verklaarde haastig aan het verzoek van zijn tante voldaan te hebben. Hij vond het een hele opluchting dat men van het onderwerp Alan en de nurse af stapte. Hebt u de advokaat afbesteld, moeder vroeg Don geïnteresseerd. Geen sprake van. Henry heeft hem op zijn hart moeten drukken zeker vanmiddag te komen. Ik ver wacht hem tegen de thee Maar wat moeten we hier met dat fossiel doen zuchtte haar zoon. Zijn komst heeft nu toch geen doel meer. Uit de houding van de inspec teur hebt u toch wel kunnen opma ken. dat de verdenking van uw zoon afgewend is Dat zal ik zelf wel het beste kunnen beoordelenmerkte de her togin autoritair op. Bovendien wil ik enige wijzigingen maken in mijn testament. Mijn God, alweer kreunde Don, dat wordt gewoon een manie van U, moeder. Die kerel verdient gewoon een fortuin aan de keren dat hij door u is opgecommandeerd Heus Don, ik ben zelf best in staat om mijn zaken te behartigen Daar twijfelt geen mens aan, als u maar niet van mij verwacht dat ik die droge vis bezig houd». Dat verwacht ik zelfs niet van jeantwoordde zijn moeder hoog hartig. «Zou meneer Allister hier kunnen overnachten als het nodig is wend de ze zich tot Eve. «Natuurlijk, tante», zei Eve, «ik zal hem de kamer naast u geven, dat is voor u misschien gemakkelijker». Dank je wel kind. van vreemden heeft men soms meer medewerking dan van zijn eigen kinderen dit met een verontwaardigde blik op Don. die er zich niet veel van aan scheen te trekken. «Is die mijnheer Allister geen be kende schaker informeerde Lord Delmore belangstellend. Ik meen zoiets gelezen te hebben». De hertogin fleurde weer op. «Ja, het moet een hele kei zijn in de schaakwereld. Ik heb er geen ver stand van. maar mijn overleden man heeft menig spelletje met hem ge speeld Nu. dan is hij welkom zei Lord Delmore enthousiast, die zelf ook een hartstochtelijk beoefenaar van de schaaksport was. Ik heb nog een paar aardige probleempjes, die we samen kunnen oplossen. Die nieuwe opening van Tartakower bezorgt me veel hoofdbrekens, ik zal het van middag nog eens bestuderen Daar is hij wel een paar uurtjes zoet meefluisterde Jimmy zijn vriend in en de arme Don zal zich niet behoeven op te offeren, want als vader een slachtoffer te pakken heeft, laat hij hem vooreerst niet los. Maar wat zie je er uit, zeg. Je hebt een kop als vuur en je glas is nog niet eens leeg Ik heb een barstende hoofdpijn zuchtte Mike met een verkouden neusstem. «Ik geloof, dat ik het op kerstavond al te pakken heb gekre gen Eve zag hem bezorgd aan. Je had vanmorgen niet urenlang in die nat tige kou mogen rondlopen. Je ver toont al de symptomen van een op komende griep». «Wat zullen we met hem doen Eve beraadslaagde Jimmy met zijn zuster. «Jij stopt hem onder de wol met een paar asperientjes en dan zal ik een warme wijngroc voor hem klaar maken Mike protesteerde maar het hielp hem niets. Eve was onvermurwbaar en daar hij zich werkelijk echt be roerd voelde en zijn hoofd bonsde als een stoomwals liet hij zich zon der veel tegenstribbelen naar boven brengen en lag een kwartier later onder de dekens. Jimmy sloofde zich uit. Hij trok de overgordijnen dicht en verliet op zijn tenen de kamer nadat Mike hem op zijn erewoord had moeten beloven er niet uit te komen wanneer hij zich niet kip lekker voelde. Thee en diner zouden op bed geserveerd worden. Om vijf uur zou hij hem de ther mometer komen aanleggen. Als je het maar uit je hoofd laat mopperde de ongelukkige Mike, die zich doodverlegen voelde over al de drukte die er om een gewoon snip verkouden mens gemaakt werd. «Ga jij Doris nu maar wat amu seren, je ziet me straks wel ver schijnen, zo gezond als een vis Met een zucht van verlichting liet hij zijn kloppend hoofd in de koele kussens vallen en doezelde dadelijk in. Het was buiten al donker toen een bescheiden klopje hem kwam wekken. Stevens gleed de kamer bin nen. knipte het licht aan en balan ceerde een zilveren theeblad op zijn linkerhand. Hij schoof behendig een tafeltje bij het bed en vleide daar het blad behoedzaam op neer. Mike sloeg geamuseerd het plecht statig gedoe van de zwijgende be diende gade. Wel ja, geen beter le ven dan een goed leven spotte Jim my, die binnenkwam. Is het geper mitteerd, dat ik hier mijn thee ook consumeer? Onze rechtskundige ad viseur is gearriveerd, beladen met documenten en een gewichtig uit ziende aktentas. Ik ben maar ge vlucht. Stevens schonk de Sèvres kopjes vol, presenteerde de komkom- mersandwiches en liet de twee vrien den alleen. Die kerel bezorgt me gewoon een minderwaardigheidscomplex zucht te Jimmy terwijl hij zijn mond vol propte. Hoe maakt de hoge lijder het, zullen we een dokter aan zijn sponde moeten laten komen Stik ventwas het onparlemen taire antwoord, hetgeen opgevat werd als een onmiskenbaar teken van be terschap. De inspecteur is weer op komen dagen deelde Jimmy mee. Nog nieuws informeerde Mike lusteloos. Niet veel bijzonders, hij had de fiets achter op zijn Fordje vastgebon den. Het was die oude rammelkast van me. net zoals ik gedacht had. Hij heeft het stationspersoneel on dervraagd. maar zonder enig succes Niemand heeft Sir John Simon ge signaleerd «Pech voor hem.» zuchtte Mike, c is hij nog beneden e Neen, hij is dadelijk doorgereden naar de commissaris. Hij had een beestachtige haast. Mompelde iets van politie-oproepingen door de ra- dio. Hij is er op gebrand de pool reiziger in handen te krijgen. Hé. wat moet dat daar De deur ging heel voorzichtig open en door de kier glipte Alan naar binnen. Waar hebben we in godsnaam een kinderkamer voor steunde Jimmy, die aap breekt de hele dag los Hallo, oom Mike was de vrien delijke begroeting. hebben ze u ook in bed gestopt, mag ik er bij komen liggen Binnen een minimum van tijd was het jongmens boven op de dekens geklauterd en deed zich te goed aan een schaal met koekjes. Niet zo gulzig,zei Jimmy, ter wijl hij een knappend beschuitje weg- graaide. Hebben ze jou geen ma nieren geleerd, je laat niets over voor onze patiënt Zieke mensen mogen geen koek jes eten beweerde zijn neefje har teloos. Ik moet er nog van groeien, zegt moeder altijd Neem dan de hele schaal maar mee en Iaat dat groeiproces ergens anders plaatsvindenen Jimmy greep de jongen bij zijn schouders en deed hem met een reuze zwaai op de grond terecht komen. Er rolde iets uit de zakken van Alan, dat op de grond rinkelde en onder het bed terecht kwam. Hier. bederf daar je tanden maar mee Eerst mijn flesje terug zei Alan koppig. Waar is dat ding Onder het bed. U hebt het laten vallen, dus u moet zelf maar zorg® dat ie terug komt. Niet waar. oom Mike Oom Mike stemde hier volkom#1 mee in en beweerde, dat Alan's o*5 zeer rechtvaardig was. He: was niet meer dan billijk, -dat Jimmy onder het bed dook. Sadistzei Jimmy venijnig eD viel op zijn knieën. Mike grijnsde breed en boog zich over de kant van het bed om he' proces gade te slaan. Ha, die oom gilde Alan enthou siast, toen Jimmy zich kreunend on der het bed wrong. Je moet nodig eens een vermage ringskuur ondergaan oordeelde ke met kennersoog. (Vervolgt)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 4