FILMWERELD u De DRUKKERIJ DUMORTIER beveelt zich aan V L P E N UIT DE PROGRAMMA'S Drukkerij DUMORTIER HET YPERSCH JOETWS BH- g CINEMA OCD IEPER: TWEE KNAPPE ZUSTERTJES LorrtU Young en Celeste Holm. Zuster Margaret en Zuster Scolastica van de Abdij van Villers. Frankrijk, zijn voornemens om in de Verenigde Staten een hospitaal voor kinderen op te richten- Ze beschikken over geld noch middelen, doch zijn bezield met een geloof en een vertrouwen dat niets ter wereld kan schokken Ze vestigen zich in de woning van Ame lia Potts, een kunstschilderes, wier werk plaats gelegen is dichtbij de heuvel waar op de nonnen het hospitaal wensen te bouwen Daarna begeven ze zich naar New York om er de eigenaar van het ter rein te ontmoeten. Ze halen deze tot hun zaak over. op voorwaarde dat een gedenk teken in het hospitaal aan de zelfopoffe ring van zijn enige zoon wordt gewijd, die tijdens de oorlogsgevechten in Frank rijk gesneuveld is. Ze winnen dan de belangstelling voor hun plan van de komponist Mason die. bank zij een mooi kontrakt te Hollywood, hun een eerste gift van 200 dollar over handigt. De goede zusters brengen dat de Bisschop op de hoogte en de Bisschop kan niet nalaten hen te doen opmerken dat ze nog ver van hun doel verwijderd zijn. Doch het zelfvertrouwen van de twee nonnetjes is hierdoor geenszins geschokt Ze zetten hun pogingen voort, met de hulp van zeventien jonge nonnen die pas zijn aangekomen en op hun beurt, de werk plaats van Miss Potts overrompelen. Ze maken er ceramiek, kant. borduren er. en de opbrengst van hun arbeid maakt de spaarpot steeds ronder. De komponist Mason bezoekt hen een tweede maal. en heeft grote verwachtin gen betreffende een nieuw werk, dat hij pas heeft geschreven. Hij raakt echter in de war. wanneer de nonnen een koor zin gen. hetwelk sterk op zijn pas gekompo- neerd werk gelijkt. Hij verneemt alsdan, dat de zustertjes uit Nevers. in Frankrijk komen, waar hij tijdens de oorlog ver bleef. hetgeen verklaart hoe zijn schepping onwillekeurig werd beïnvloed. Hierin vindt hij een reden temeer om belang te stellen in de oprichting van het hospitaal. Weldra, dank zij zoveel goede wil. zal het plan ten uitvoer worden gebracht, de hinderpalen worden overwonnen, de werk zaamheden gaan snel hun gang en het hospitaal wordt plechtig ingehuldigd. Want het is waar. dat. zoals men zegt. het ge loof bergen verzet. CINEMA CAPITOLE: JACHTPILOTEN met Gene Tiernev en Preston Foster. Een opwekkend toneeltje uit Jachtpiloten Leerlingen piloten van alle landen vol gen de lessen van het beroemde Thunder- bird Field teneinde het brevet te behalen, dat hun zal toelaten aktief deel te nemen in de strijd der Verenigde Naties voor de heerschappij in de lucht. Peter Stackhouse. een der Britse aspi ranten. onderscheidt zich door zijn kwa liteiten. Steve Britt. een beproefd piloot, die de leeftijdsgrens heeft bereikt voor de strijders in de lucht, wordt als onder richter aangewezen. Peter wordt zijn eer- Preston Foster en Gene Tierney geven ons ste leerling. 'n kijkje op 't leven van de leerling-piloten j De meester en zijn leerling worden bei- in de U. S. A. tijdens de voorbije oorlog, den verliefd op de schone Kay Saunders I die. met haar grootvader, in een ranch woont nabij het vliegveld. De moeilijke lessen, de vermoeiend» vluchten, de spannende avonturen welke de beide mannen meemaken, beletten niet dat hun gevoelens voor Kay steeds dieper en groter worden. Harerzijds aarzelt Kav tussen haar ontzag voor haar beide aan. bidders en ze gevoelt dezelfde eerbied voor hun wederzijdse hoedanigheden en eigenschappen. Na een reeks avonturen, die van deze film een der meest hoogstaande werken over het vliegwezen maken, zal Kay haar keuze tussen Steve en Peter eindelijk be palen. voer het leveren van Trouw brie ven. Spijskaarten. Geboorteaankondigingen. Briefhoofden. Briefomslagen. Rekeningen (los of in boeken). Alle handels- of reclame drukwerk. Rouwbrieven en Rouwgedacbtenissen in minimnm tijd CINEMA CAPITOLE DE VERLIEFDE BANDIET met Frank Sinatra en Kathryn Grayson. In de tijd dat Californië nog een Spaan se kolonie was. Ricardo. zoon van de be ruchte overleden Kussende bandiet die de mannen beroofde en de vrouwen zoen de. wordt door Chico. de luitenant van Ricardo's vader uit Boston teruggeroepen om de leiding van de bende over te ne men. Ricardo is echter een eerder bedees de jongen vooral met vrouwen en voor de bendeleden is hij een ware ontgooche ling. Chico dringt er echter op aan dat Ricardo blijft... de bende zal voortgaan met plunderen en Ricardo moet maar de vrouwen leren zoenen... zo zal de eer van zijn vader gered worden. Men beslist de koets waarin de dochter van de gouverneur heeft plaats genomen te overrompelen... Chico leidt de operatie, doch wanneer Ricardo moet opdagen om Teresa, de mooie dochter te zoenen gaan de paarden op hol... Wanneer de wagen tot stilstand komt bevinden Teresa en Ri cardo zich alleen doch Ricardo, die hope loos verliefd geraakt, is te bedeesd om het meisje te zoenen Teresa is ten zeerste CINEMA COLISEUM: EEN ONGELOOFLIJK VERHAAL met Barbara Hale en Bobby DriscoLL De tienjarige Tommy Woodry beschikt over 'n zo geweldige verbeelding, en stoort zich zo weinig om de waarheid, dat hij, ondanks zijn jeugdige leeftijd, een echte aartsleugenaar is. die door zijn fantas tische geschiedenissen voortdurend de hele buurt doet lachen, maar daarentegen ook zijn ouders tot wanhoop brengt. Zekere zomernacht kan Tommy door de hitte onmogelijk in slaap geraken. Hij be sluit langs de brandladder boven op het dak te kruipen in de hoop daar wat fris heid te vinden. Wanneer hij halfweg is. kijkt hij even door het raam van een kamer die hij voorbij moet. Hij ziet iets verschrikkelijks gebeuren de Kellersons. hun naaste buren zijn bezig een man die half ingeslapen is en kennelijk onder in vloed van drank verkeert, uit te plunde ren Maar ze gaan daarbij wat onhandig te werk zodat de man ontwaakt Hij geeft zich rekenschap van wat er gebeurt ontgoocheld want zij verwachtte door de bandiet gezoend te worden. 's Avonds gaat Ricardo naar de hacien da van de gouverneur om er Teresa een serenade te brengen... gelukkig komt Chico ter hulp of Ricardo werd door de wachters gevangen genomen. Terug in de afspanning, waar de bende haar hoofdkwartier heeft opgeslagen stap pen graaf Belmonte en generaal Torro die uit Spanje kwamen om bij de gouver neur van Californië de taksen te innen, er af om te overnachten. Ricardo vat het plan op de gasten te overmeesteren en met Chico in hun plaats naar de gouverneur te gaan. Aldus zal Ricardo Teresa kun nen terugzien en Chico zal de taksen in ontvangst nemen. Het plan slaagt won- dergoed Ricardo en Chico worden vor stelijk ontvangen en Ricardo wint het hart van Teresa. War.neer de fiesta op haar hoogst is komen de werkelijke graaf Belmonte en generaal Torro aan. Een gevecht heeft plaats waarin Ricardo de overwinnaar blijft. De gouverneur, die sympathie heeft opgevat voor beide bandietenbeveelt de Spaanse ambtenaars Californië te ver laten. Ricardo zal met Teresa trouwen en Chico wordt aangesteld tot taksinzamelaar. en wil zich verdedigen. Een verwoede vechtpartij vangt aan. en de Kellersons doden koelbloedig de man. Tommy gaat dit alles aan zijn ouders vertellen Doch die menen dat hij ander maal met een leugen voor de dag komt. en willen hem niet geloven. Integendeel. Tommy s vader is erg boos omdat zijn zoon hun naaste buren zo belastert en de jongen moet zijn verontschuldigingen gaan aanbieden. Maar Tommy geeft zich niet gewonnen Hij begeeft zich naar het politiebureel, en erhaai*. daar met een van overtuiging k.inkende stem het gebeurde waarvan hij ooggetuige was. Maar ook op dat bureel is Tommy gekend en ook daar wordt hij niet geloofd Inspecteur Ross. die zekere gewetenstwijfels heeft, besluit toch maar een onderzoek in te stellen. Maar het le vert niets op bij de Kellersons vindt men geen .ijk. zomin als enig spoor van een vechtpartij. Tommy is dus volledig in het ongelijk gesteld. Dc Kellersons worden nochtans onge rust Heel de wijk kent reeds de geschie- Doch het toeval, zowel als de heid van de knaap, zullen hun P-ar-"f dwarsbomen. Op het ogenblik dat knaap willen vatten, weet hij te on^fltP pen. welbewust van het gevaar dat h -_ bedreigt. Hij wordt achterhaald. W** weet een tweede maal te ontsnapp^ zulks in het lokaal zelf dat de Ke'ler^" hadden uitgekozen om de jongen te Thans begint er een verwoede achtcr^~| ging doorheen de bouwvallige ruimte het gevolg dat de achtervolgers van jongen zelf een dodelijke val doen Tommy zit dan gans afgezonderd de hoogste top van het gebouw waar verlost wordt door de politie De vent ring van Inspecteur Ross dat bi; si de Kellersons verdacht had doch hun vrijheid gelaten had om ze in hur. e-*/f netten te doen vallen maakt van vroegere leugenaar de held van de w- en de trots van zijn ouders «Twtt knappe Zustertjes zo luidt de titel van de film; en knap zijn ze waarlijk, vermits ze niet minder dan door Celeste Holm en Loretta Young uitgebeeld worden. CINEMA OUD IEPER: HET HUIS VAN DE HAAT met Edw. G. Robinson, Susan Hayward en Richard Conté. Alle deurwaarders over het hoofd zien de. richt Max Monetti zijn stappen recht streeks naar het prachtvolle kantoor van zijn broeders, die aan het hoofd staan van de Monetti Trust and Loan Association. Monetti stelt aan zijn broeders de vraag hoe en op welke manier zijn vader is over leden. Zij ontwijken evenwel het ant woord en Max trekt zich terug. Hij be geeft zich naar een building in Central Park. en neemt er een stortbad. Op dat ogenblik treedt Irène Bennett binnen en beiden kussen elkander lang. Irène stelt vast dat Max vervuld is van haat en woe de Ze ondervraagt hem over de zeven laatste jaren van zijn leven, welke hij in de gevangenis heeft doorgebracht. Ze no digt hem uit in haar huis te San Fran cisco. doch hij weigert, omdat hij eerst zijn plannen ten uitvoer wil brengen. Te dien einde brengt hij een bezcek aan de vroegere woning der Monetti's. die thans verlaten is. zet zich voor een por tret van zijn vader en mijmert. Zijn ge hele verleden ontrolt zich dan weer voor zijn geest. De Bank Monetti is een oude zaak die zijn harteloze vader bloeiend heeft ge maakt ten koste van arme mensen In nood. Drie zonen Joe. Tony en Pietro helpen hem in zijn taak. Max. de advo- kaat. heeft zich een onafhankelijke loop baan weten te scheppen. Door de fiscus betrapt moet de bankier zijn firma sluiten en voer het gerecht verschijnen. Max neemt de verdediging op zich, doch wordt verraden door zijn broeders, die zich van de bank willen meester maken. Ontroofd. sterft de vader op armzalige wijze, na echter zijn zoon in de gevangenis een be zoek te hebben gebracht, met de bede hem te wreken. Terwijl hij aldus zit te peinzen, hoort hij mannenstappen. De drie broeders tre den in de kamer en hebben het plan op gevat Max van kant te maken. Bewuste loos geslagen, wordt hij naar de hoogste verdieping van het gebouw gesleurd. Joe raadt Tony aan de ongelukkige Max in de ruimte te werpen. Pietro aarzelt en keert zich tegen Joe Max komt echter bij. Hij laat zijn broeders kibbelen en redetwisten, gaat naar beneden en treft daar Irène aan. waarmede hij vlucht om een betere wereld te ontdekken. Edw. G- Robinson levert als naar gewoonte een flinke vertolking in Het Huis van de Haat denis die Tommy rondstrooide, en nu is hot wel mogelijk dat geen mens ze ge looft. een zekere vorm van verdenking, misschien zelfs bij de politie, blijft toch altijd over. In hun angst beraadslagen ze. en ont werpen een afschuwelijk planhet kind moet uit de weg geruimd worden Hun plan is uiterst eenvoudig ze zullen Tom my in een bouwvallig lokaal lokken, hem daar ergens afduwen, en aldus zal men de indruk kunnen verwekken dat de jon gen het slachtoffer van zijn eigen onvoor- f !i »v' werd. steeds het ideale geschenk. De grootste keus vindt U steeds ter 34. Boterstraat, IEPER

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 6