FILM WERELD Maria Goretti CINEMA COLISEUM De Hemel boven het Moeras UIT DE PROGRAMMA'S E.A. Ar HET YTEBSCH MEIHS Blz 7 28-18-1950 CINEMA CAPITOLE: ZO ZUX VROUWEN „rt Elizabeth Taylor, Jane Powell. Wallace Beery, Carmen Miranda. Xavier Cugal en zijn orkest De 16-jarige Judy Foster, dochter van V C- Foster eigenaar van een visconser- er.fabriek leidt met haar broeder Ran dolph en haar moeder een kalm bestaan 'het kleine stadje Santa Barbara. Judy is onder de indruk van de gesophisti- oueerde manieren van haar vriendin Ca- rol dochter van de bankier en zuster van Oogie. die de leiding heeft over het plaatselijke collegeorkest waarvan Judy de vedette is in Stephen de prins harer dromen ziet- Zij wordt hopeloos cp hem verliefd Tij dens het bal haalt vader Foster van zijn vrouw een berisping op de hals om dat hij de rumba niet kan dansen. Als gevolg hiervan besluit Foster in het ge heim dansles te nemen bij Rosita. Wan neer beide meisjes hiervan lucht krijgen vermoeden zij dat Fester zijn vrouw be driegt en zij besluiten hem voor verder onheil te redden Terwijl Oogie dood on gelukkig is om Judy's onverschilligheid zij is in de wolken omdat Stephen haar enige attentie betuigde achtervolgt Ca rol Stephen in de ware zin van het woord, met haar liefde. Bij gelegenheid van de vijf en twintigste verjaardag van het hu- 3ANE POWEU ELIZABETH TAY10R mJKLii'M;!»] XMEPCUQAT Carol heeft het aan boord gelegd, dat het orkest Xavier Cugat en de danseres Rosita door hun tegenwoordigheid het bal aantrekkelijker maken Oogie laat zich door zijn zuster Carol wijsmaken dat de vrouwen vooral achter deze mannen lo pen die onverschillig tegenover hen han delen. Hierop besluit Oogie .niet te tele foneren naar Judy cm samen naar het bal te gaan. Judy is woest en loopt de soda-bar binnen om Oogie over de tele foon een uitbrander te geven. In de bar maakt zij kennis met Stephen Andrews, student in de geneeskunde, die echter voor barman speelt om zijn studies te kunnen betalen Judy bereddert de za ken. dat Stephen haar naar het bal ver- üezeit. Hun intrede op het bal is een ware -lag voor Oogie en ook voor Carol, die welijk van Mr en Mrs Foster zijn het orkest Xavier Cugat en de danseres Ro sita weer van de partij- Judy en Carol maken van de gelegen heid gebruik om Rosita haar gedrag te genover vader Foster te verwijten. Hier op zet de danseres de meisjes terdege op hun plaats en kondigt aan dat zij met Xavier Cugat verloofd is. Mrs Foster ha rerzijds is thans opgetogen vast te stellen dat haar echtgenoot prachtig de rumba heeft leren dansen. Wanneer Judy merkt dat Oogie met een ander meisje in de zaal is geeft zij er zich rekenschap van dat haar vriend werkelijk de eerste plaats in haar hart veroverde. Alles komt te- re«|ht Mr Foster leerde dansen. Judy krijgt Oogie en Carol zal Stephen An drews definitief veroveren. Nadat Mr Foster (Wallace Beery) door zijn vrouw berispt werd. omdat hij de rumba niet kon dansen, is hij in 't geheim in de leer gegaan bij de danseres Rosita (Carmen Miranda) Mevr. Foster heeft nu nochtans geen al te goed oog voor hun al te vriendschappelijke omgang. CINEMA CAPITOLE EDUARD, MIJN ZOON met Deborah Kerr en Spencer Tracy. Arnold Boult en zijn vrouw Evelyn zijn een typisch Londens burgerpa;, - Wanneer hen in 1918 een zoon. Edward, wordt ge boren is hun geluk volledig. Langzamerhand en zonder dat zij er zich rekenschap van geven wordt hun be staan meer ingewikkelddoor Edward. Arnold is werkelijk bezeten door het verlangen om Edward het beste te geven. Hij begint een meubelzaak en wanneer J vijf jaar later voor een bankroet vtaat steekt hij de zaak in brand tenein de de verzekeringspremie op te strijken. die moet toelaten, dat Edward een nood zakelijke operatie ondergaat. Met het geld dat overblijft begint Ar nold een nieuwe zaak Weldra is hij een belangrijk handelsman, en betrekt een machtige woning, daar Edward in een respectabele buurt zou kunnen leven. Na enkele jaren is Arnold een van Engelands rijkste mannen. Hij wordt ridder gesla gen door de koning. Edward zal genieten van het prestige van een klinkende fa milienaam. Arnold kan Edward niets wei geren en bederft zijn zoon in hoge mate Wanneer Edward uit de Graingerry School dreigt te worden gezet komt Ar nold. die de hypotheken op de school in handen heeft tussenbeide en Edward blijft. «Eduard, mijn zoon» levert Spencer Tracy, zeals we ien aautre Tan kem gewoon zijn, opnieuw een uitstekende karakteruitbeelding Hij wordt daarbij flink bijgestaan door Deborah Kerr. Hij zal een degelijke school hebben af gelopen ook al deed hij er niet de ver eiste kennis op. Arnold's vennoot zit dan een gevange nisstraf uit. die eigenlijk door Arnold zelf moest gezeten worden, en pleegt daarna zelfmoord. Dit laat de vader van Edward echter onverschillig want op hem mag ter- wille van zijn zoon niets aan te merken vallen Arnold wordt in de adel verheven. Wanneer Evelyn verneemt dal Arnold een betrekking onderhoudt met zijn se cretaresse wil zij scheiden doch Arnold dreigt haar in een schandaal te betrek ken met hun familiedokter en Evelyn geeft de scheiding op. Het blijkt echter dat Betty Fcxley. een gevoelig meisje uit de middenstand, door Edward verleid werd en moeder moet worden. Ook hier tracht Arnold het meisje te kopen want Edward's reputatie moet ongeschonden blijven opdat hij met een vrouw van zijn stand kunne huwen Intussen begeeft Evelyn zich thuis aan de drank... De oorlog komt en Edward sneuvelt. Weldra sterft ook Evelyn. Arnold is thans alleen en oud... Zijn hele onderneming dreigt als gevolg van oneerlijke transactie in elkaar te storten. Om aan het gevang te ontsnappen wil hij naar Amerika vluchten wanneer hij verneemt dat Betty jaren geleden een kind kreeg en thans eerbiedwaardig is ge trouwd. Hij heeft dus een kleinzoon Ar nold wil het kind bij zich hebben Hij gtal echter niet naar Amerika doch wel naar het gevang Wanneer hij terug vrij komt. gaat Ar nold terug op zoek naar zijn kleinzoon die hij nooit heeft gezien. CINEMA COLISEUM: LASSIE VERLIEST, LASSIE WINT met Jeannette MacDonald, Lloyd Nolan, Claude Jarman Jr en Lassie. Helen Winter, een bekende concertzan geres. geeft drie jaar na de dood van haar man haar eerste concert. Het is een triomf. Wanneer Helen, haar twaalfjarige zoon Hank en haar manager de concert zaal verlaten springt Lassie. Hank's lie velingshond uit de wagen, die wordt voor gereden. Hank snelt toe om Lassie uit het drukke verkeer te redden en wordt hierbij door een wagen overreden en ge dood. Verbitterd zoekt Helen afzondering in een bergachtige streek. Zij was verplicht Lassie mede te nemen omdat haar gezegd wordt, dat Hank niet zou gewild hebben, dat zijn viervoetige vriend aan zijn lot werd overgelaten. Helen huurt een villa van de schrijver Tom Chandler, doch maakt zich anti pathiek bij de vrouwen uit het dorp, daar zij hun kinderen niet kan uitstaan en ruw behandelt. Williegoode, de kruideniers handelaar. tracht Helen echter terug in de goede richting te sturen. In de villa wordt Helen geholpen door Jerry, een jonge knaap, die veel gelijkt op Helen's eigen verongelukte zoon. Tus sen Helen en Jerry bloeit weldra een war me vriendschap, terwijl Lassie een nieu we meester in Jerry heeft gevonden. On bewust herleeft Helen onder de heilzame tegenwoordigheid van de knaap en de hond. Zekere dag verneemt zij dat Jerry's vriendjes, die zij medenam voor een ritje allen weeskinderen zijn evenals Jerry zelf, en zij stelt vast dat de kinderen geloven, dat zij Jerry zal adopteren. Vrezend dat de knaap dezelfde gedachte mocht heb ben vertelt zij Jerry, dat zij hem weldra zal moeten verlaten Het is een zware slag voor Jerry, uit fierheid echter dist CINEMA COLISEUM: ZWARTE TIJGER de verdediger van het recht. Na de bloedige oorlog van 1836 tussen blanken en Indianen, wordt een over eenkomst gesloten tussen beide partijen bij dewelke de grenzen van beider grond gebied duidelijk werden afgelijnd. In de omgeving van Big Misa. leefde de stam der Navajos in goede verstand houding met de blanken van de streek. De Indianen hebben Mijnheer Witney, ge neesheer te Bi# Misa als hun vertegen woordiger aangeduid Deze laatste heeft vroeger zijn driejarig zoontje verloren bij een overval der Indianen. Aangetrokken door een fabelachtige schat, jaren geleden door een karavaan Spaanse kolonisten verborgen, zijn een bende ongure kerels zich in het land ko men vestigen en leiden in den beginne een eerbaar leven en eerbiedigen de ge bruiken der Indianen Aranhao. stamhoofd der Navajos. ont moet zekere dag twee vreemdelingen op zijn grondgebied, waar niemand het recht heeft binnen te dringen. Hij wil deze twee mannen Jackson en Brick Sherman bui ten het reservaat der Indianen leiden, maar zij gelukken er in Aranhao dodelijk te kwetsen en de vlucht te nemen zon der erkend te worden. Zwarte Tijger, zoon van Aranhao vindt zijn vader en draagt hem in allerhaast bij dokter Witney De dokter is echter machteloos en het opperhoofd sterft in rijn armen, na hem te hebben verklaard dat zijn zoontje, vroeger ontvoerd, niet werd gedood maar leeft onder de Nava jos Aranhao heeft echter dé laatste adem uitgeblazen vooraleer fneer bijzonderhe den te kunnen mededelen aan Dr Witney. Volgens de Indiaanse wet. moet een blanke var. dezelfde rang de moord op hun opperhoofd met zijn leven betalen. De raad der arenden heeft beslist dat Dr Witney het slachtoffer zal zijn en dat hij 28. St Jaecbstraat IEPER Tel. 650 Van VRIJDAG 3 NOVEMBER tot en met DONDERDAG 9 NOVEMBER HM II II 'T~ r I I I I—I I 11—11 III (LE CSEL SUR LE MARAIS) Vertoningen alie dagen te 8 uur. Zendag te 2.30 u., 5 u. en 8 uur. Vergeet niet uw plaatsen voor te behouden TEL. 650 hij een verhaal op en zegt dat hij ook weldra zijn moeder zal gaan vervoegen in de stad Helen, opgelucht, vraagt Jerry of hij enkele dagen over Lassie wil wa ken. terwijl zij in een naburige stad een concert moet zingen. Jerry neemt Lassie naar het weeshuis mede. Tijdens zijn werk in het veld wordt Jerry door een plotselinge storm verrast Doornat kan hij Helen's villa bereiken, waar hij ge vonden wordt door Tom Chandler, die in de buurt woont. Tom roept een dok ter. Wanneer Helen terugkeert vindt zij Jerry met een longontsteking in bed. Tom en Helen worden goede vrienden en Jerry herstelt snel dank zij de goede zorgen van Helen. Wanneer deze laatste te kennen geeft dat zij haar beroep als concertzangeres wil hernemen zijn zowel Tom als Jerry werkelijk teneergeslagen. Jerry gaat te rug naar het weeshuis Tom zal Helen naar de stad rijden. On derweg horen zij plotseling de alarm klok luiden. Het weeshuis staat in brand. Alle kinderen werden gered behalve Jer ry. die nergens te vinden is, tot Lassie de weg wijst naar het kamertje waar j Jerrv ingesloten werd door het vuur. Na- dat Jerry gered werd. wil Helen haar tocht voortzetten, doch Lassie springt uit de wagen en loopt op Jerry en Tom toe... De volgende dag is Helen terug. Zij ging op zoek naar Jerry's moeder, omdat I zij de jongen wil adopteren Wanneer Jerry haar vertelt, dat hij de geschiede- j nis van zijn moeder verzon, staat er geen I enkele hinderpaal meer in de weg en Jer ry loopt op Helen toe. die hem met open armen wacht. De schone, de jongen en de hond of drie sterren met wereldfaam Jeannette MacDonald, Claude Jarman Jr en Lassie. zal terechtgesteld worden door de zoon van het vermoorde opperhoofd Zwarte Tijger» Deze laatste weigert echter dit barbaars bevel ten uitvoer te brengen en wordt volgens de Indiaanse gebruiken uit de stam verbannen. Verborgen bij Dr Witney zal Zwarte Tijger slechts rust kennen de dag dat hij de moordenaar van zijn vader zal gevon den hebben. Geholpen door zijn vriend Pancbo. plezante grappenmaker, maar trouw en handig, is Zwarte Tijger algauw tot de overtuiging gekomen dat Jackson en Sherman de hoofden zijn van de avon- luriersbende die de streek onveilig maaKt De strijd wordt toegespitst want Jack son weet dat Zwarte Tijger hem aanziet als de moordenaar van zijn vader. Het schijnbaar eerlijk en onbesproken leven redt keer voor keer. bij gebrek aan door slaande bewijzen, de sinistere Jackson. Dank aan zijn behendigheid en buiten gewone taaiheid ontsnapt Zwarte Tijger herhaalde keren aan dodelijke hinder lagen. Hij gelukt er tenslotte toch in Sherman, de luitenant van Jackson gevangen te ne men en van hem de bewijzen te ontrukken dat Jackson de schuldige is. Een strijd op leven en dood volgt tussen Jackson en Zwarte Tijger. Na een dolle achtervolging door het Indiaans grondgebied lukt Zwarte Tijger er eindelijk in aan Jackson de laatste slag toe te brengen. Jackson is gevlucht tot op de top van een hoge ladder in een torengebouw, wordt naar beneden gewor pen na een verwoed gevecht en dit is het einde van de moordenaar van Aranhao. De stam der Navajos viert eindelijk de terug veroverde vrede. De raad der Arenden zal Zwarte Tijger tot hun nieuw opperhoofd willen benoemen Doch. een oude Indiaanse maakt het geheim van zijn afkomst bekend. Hij kan hun opper hoofd niet zijn want hij is een blanke. Zo vindt dokter Witney eindelijk zijn zoon terug. v f. o a. a h 4) s Een bewogen scène uit de avonturenfilm Zwarte Tijger

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 5