F I L WER E L D De DRUKKERIJ DUMORTIER beveelt zich aan UIT DE PROGRAMMA'S HET VPERSCH NIEUWSBit 8 4-11-1950 Een fris toneeltje uit Opoffering Vrijdag te 8 uur. Zaterdag te 8 uur- Zondag te 2.30, 5 en 8 uur. Maandag te 8 uur. Dinsdag te 8 uur. voor het leveren van CINEMA CAPITOLE LICHAAM EN ZIEL met Janet Leigh, Glenn Ford, Charles Coburn en Gloria de Haven. De vooraanstaande Dr John Corday droomt een schitterende toekomst voor zijn zoon Michaël. wie hij aanraadt een onpersoonlijke houding aan te nemen te genover zijn medische loopbaan. Michaël volgt deze raad tot hij verliefd wcrdt op een van zijn patiënten. Evelyn Heidon Evelyn is echter een arm meisje en kan Michaël geen enkel sociaal voordeel bren gen. Wanneer beiden trouwen brengt dit tevens een breuk mede tussen de oude en de jonge Corday. Michaël opent een eigen kabinet in een volkswijk. Fabienne. Michaels zuster, rukte zich eveneens van vader los om te gaan leven onder de kunstenaars. Zij onderhoudt be trekkingen met een gehuwd man Deze verlaat haar echter en Fabienne blijft zwanger achter In een poging om zelf aan haar toestand te verhelpen veroor zaakt zij een niet te stelpen bloedstorting In haar wanhoop gaat zij naar Michaël. die z'n vader cpbelt en onmiddelli k een heelkundig ingrijpen voorziet. Fabienne wordt geopereerd door Dr Garard. een vriend van de familie, dcch het meisje sterft tijdens de operatie. Deze tragedie brengt vader en zoon terug tegenover elkaar en eens te meer wil John zijn zoen overtuigen van de algemene praktijk af te zien Tijdens het gesprek wordt echter een gewonde knaap binnengebracht. De onpersoonlijkheidvan de oude Corday verzwindt wanneer hij zijn zoon aan het werk ziet... Hij verzekert de arme ouders van de knaap dat zij geen betere dokter hadden kunnen vinden Een mooie opname van Gloria de Haven uit de film Lichaam en Ziel Vier figuren die de ganse actie dragen van de film Lichaam en Zielge maakt naar de roman van Maxence Van der Meerseh Glciia de Haven. Janet Leigh, Glenn Ford en Charles Coburn. Voor het invullen uwer BELASTINGSAANGIFTEN. HANDELS- REGISTERS. VERZEKERINGEN, enz... alleenlijk één adres: J. BOLLINGIER, Lange Torhoutstraat 13, te IEPER s CINEMA CAPITOLE: BOODSCHAP AAN GARCIA met Wallace Beery en Barbara Stanwyck. Het lot van drie landen hangt van Ame rika af. doch daarvoor moet een bericht doorheen de Cubaanse jungle naar Ge neraal Garcia gebracht worden. Luitenant Rowan wordt er mee belast. Op de boot valt hij bijna in de macht van een spion en wanneer hij aan wal. in een beruchte kroeg, opnieuw in vijan dige handen zal vallen, kan hij slechts op het nippertje gered worden door sergeant Dory, een deserteur van de marine. Alhoewel uiterlijk niet erg te betrou wen. aanvaardt Rowan hem toch als gids, om hem bij Juan Maderos te brengen, die hen dan naar Garcia zal leiden. Ze komen juist op tijd om de terecht stelling van Maderos bij te wonen en ma ken kennis met zijn dochter, Raphaelita. Het meisje zet de taak van haar vader vcort en aanvaardt Rowan naar Garcia te leiden. De inboorlingen die hen vergezellen, staan echter in verbinding met de vijand- Dory ontdekt het complot. Een weinig later ontmoeten ze Henri Piper, een rond reizende handelsvertegenwoordiger. Door een groep ruiters verrast, wordt Raphaelita gekwetst. Zij vraagt aan Ro wan haar achter te laten, doch deze be mint haar en weigert Hij stemt er ten slotte in toe te vertrekken en Dory bij het meisje achter te laten. Pas vertrokken vraagt Raphaelita aan Dory, de luitenant te volgen om hem te beschermen Wat deze dan ook doet. Bij Rowan gekomen, verklaart hij hem dat het meisje gestorven is. Rowan is zodanig teneergeslagen dat hij aan zijn opdracht wil verzaken. Dory beurt hem echter op en zo bereikt Rowan het hoofd kwartier van Garcia, doch in feite dit der vijanden. "Wanneer Dory een weinig later door de mannen van Garcia gevangen wordt ge nomen. begrijpt hij de fatale vergissing Er wordt echter weinig geloof gehecht aan zijn verhaal, totdat Henry Piper opnieuw verschijnt, die alles bevestigt. Rowan werd intussen gefolterd, om van hem te weten waar hij het bericht ver borg. Hij houdt prachtig stand totdat Raphaelita verschijnt, die hem smeekt te spreken, gezien de toestand waarin hij verkeert. Op het punt toe te geven vindt de spion het bewuste document. Garcia verschijnt en de spion neemt de vlucht om in de armen van Dory te lópen. Hij kwetst deze dodelijk, doch Dory vindt nog de gelegenheid de spion te doden, vooraleer te sterven. Zo komt het document ten slotte in handen van Garcia, en de twee jongelie den zullen zich thans volledig aan hun liefde kunnen geven. Rouwbrieven en Rouwgedachtenissen in minimum tijd CINEMA OUD IEPER ZEEMANSLIEFDE met Madeleine Sologne en Georges Marchal. De houten meermin, die de boeg van het schip La Vendéeversiert, maakt een diepe indruk op de matroos Francois Martineau, zodanig dat hij zich een vrouw wenst die in alle opzichten aan deze figuur zal gelijken. Na een reis. terwijl hij met zijn vriend Yves Morfouage. de kroegen afloopt, wordt Francois in een gevecht de arm gebroken. Yves leidt hem naar Nantes, bij zijn ouders, waar zijn zuster Jeannick hem zal kunnen verzorgen. Tijdens een wan deling langs het kanaal ontmoet Fran cois de vrouw zijner dromen. Deze. Clau de Bergan. is de dochter uit een naburig kasteeltje. Zij ontmoeten elkaar verschei dene malen en alhoewel zij uiterst fier is. beroert deze matroos haar ten zeerste Op zekere dag is zij op het punt zich aan Francois te geven, wanneer ze zich overmant en hem een afspraak geeft in haar kamer, voor de volgende nacht. Op de gestelde tijd vindt de matroos het kasteel gesloten. Hij is woedend Plots voelt hij twee armen die hem om strengelen Het is de lieve Jeannick dn hem gevolgd is en om hem te trooste." schenkt ze zich volledig. Hij besluit dan het meisje te huwer Doch eerst wil hij nog Claude terugzier Hij zoekt Nantes af en wanneer hij zier ontmoedigd terug naar Jeannick wil be geven. ziet hij aanplakbrieven met df zee. met schepen... Zo gaat hij dan naar de haven en ver trekt. Twee jaar lang zoekt hij Claude op tr alie havens Eens meent hij haar gevor- den te hebben, doch het was slechts eer. nieuwe illusie. Tijdens een terugreis naar Europ: wordt de driemaster waarop hij zich br vindt aangevaren. Het schip zinkl ave" Francois wordt gered. Hij vindt op aanvarende boot Yves Morfouage teru, die hem verwijt zijn zuster in de stee- te hebben gelaten met een kind Dit nieuws verwart hem en hij begee zich opnieuw "naar Nantes, om er ee. vrouw en zijn kind terug te vinden Wanneer hij op de trein wil stapi* ziet hij plets Claude terug Zij kwam wel te laat. want wanneer ze op be- afkemt met de vraag of hij wel Fr» cois Martineau is. verontschuldigt zich en stapt in de trein... Zeemansliefdegeeft ons de wonderbare verering van een matroos voor boegfiguur van zijn schip, verering die een obsessie wordt, daar hij er vrouw ran zijn dromen mee verpersoonlijkt. r.aar dat zij een ongeneeslijke zir±. heeft, en neg maar een korte tijd te Een tijd later ontvangt Aibrecht" brief van haar waarin zij hem haar kind in de kostschool te Dr.- gaan halen daar er een typhusepJL, f is uitgebroken Wanneer Aibrecht thuiskomt gevoelt hij zich niet u -- wordt naar het hospitaal gevoerd en da merkt men dat hijzelf door de aangetast- Ernstig ziek zijnde begint hij te ifl en bekent alles aan zijn vrouw. en f'" verneemt tevens dat Elsie stervende if* Octavie kleedt zich zoals haar ma- gaat zich in de morgen aan de deur v-12 Elsie's villa vertonen. Alvorens te sterven vraagt Elsie - haar asse in zee zou geworpen worded Aibrecht is eindelijk genezen er. 7,y zijn vrouw vergeven, en nu gaan zr men bloemen werpen op het oneini° graf van Elsie Trouwbrieven. Spijskaarten. Geboorteaankondigingen. Briefhoofden. Briefomslagen. Rekeningen (los of in boeken). Alle handels- of reclame drukwerk. Woensdag te 8 uur. Donderdag te 8 uur. CINEMA COLISEUM DE HEMEL BOVEN HET MOERAS (MARIA GORETO) met Ines Orsini, Mauro Matteuggi Francesco Toncolillo en Assunta Radios. Een stortvloed overstroomt het moeras van het Romeinse landschap Heel alleen, •nder die stortvloed gaat een familie naar Concaeen van de zeldzame dorpen op deze onmetelijke doodse vlakte, op zoek naar werkhet is de familie Goretti. Zij komen aan een hoeve, alwaar ze niet aan vaard worden. Nu naderen zij het kasteel van de Graven Teneroni Hier worden ze aanvaard als landbouwarbeiders en moe ten een huis bewonen alwaar reeds een oude landbouwer woont met zijn zoon Serenelli De nieuwe aangekomenen wor den met vijandschap bejegend en een twist ontstaat, doch een gebuurvrouw Te resa Cimarelli komt tussen. De familie vestigt zich dus in haar nieuw tehuis, en van °s anderendaags aan de arbeid. De vader Goretti is een onver moeibare werker doch zijn gestel is reeds andermijnd door de malaria, waarvan de verschijnselen zich dikwijls gedurende het werk voordoen Hij houdt zijn ziekte ge heim. ten einde zijn familie niet ongerust te stellen. Op zekere dag is het kermis te Ne'.tuno en Goretti maakt van die gele- genhcid gebruik om onopgemerkt een dox- ter te raadplegen Hier verneemt hij zijn erge gezondheidstoestand hij moet zich onmiddellijk laten opnemen in het hospi taal Intussen heeft Maria Alexander Se- renc-iii ontmoet en gaan zij samen naar hei strand, want zij heeft neg nooit het strand gezien en terwijl zij onschuldig naar voeten baadL voelt Alexandra de hartstocht ontbranden doch gelukt er in zich te overmeesteren. De terugreis is droevig Vader Gcretti heeft gedacht dat hij zijn land moest be zaaien om de vrucht van een jaar werk niet te verliezen en besluit hiervoor zijn gezondheid te verwaarlozen. Doch op de terugreis overvalt hem een nieuwe aanval van moeraskoorts De familiewagen stept Hij wordt afgeladen en terwijl de o\ erige familie zich om hulp naar Ccnca spoeden sterft vader Goretti langs de weg alleen met de kleine Maria. Zij staat daar nu met de dood in die onmetelijke vlakte en weent bitter. Meenden zijn verlopen de lente is aan gekomen. Assunta. de weduwe Goretti heeft moedig de landarbeid aangepakt en Maria heeft ze vervangen in de huiselijke bezigheden Beiden hebben vroeger het nccdl'-t aanvaard gesteund op hun geloof en bei rouwen op God en plichtbewust in htm werk Doch weldra komen de moei- li.kheden. De oude Serenelli dronkaard en geilaard maakt het hof aan Assunta. doch wordt met vastberadenheid afgewe zen. Alexandra wordt bezeten voor de kleine Maria, hij houdt steeds aan en of fert haar geschenken die zonder achter- doc-.iwerden aangenomen. Doch een dag gebruikt hij geweid. Maria weerstaat en vlucht Deze onschuld doet enkel de slechte passie verhogen bij Alexandrahij gaat zelfs tot doodsbedreigingen over. maar zij weerstaat- De tragedie hangt in de lucht Een warme zomerdag, de dorpelingen zijn aan he*, iandswerk Alexandro. dol van ver langens. trekt Maria mede naar de keuken e.T stelt ze voor de keusofwel aan zijn verlangens voldoen ofwel sterven Ma ria. bewust van het gevaar, en nochtans waardig weigert nogmaals. Alexandro uit zinnig van woede slaat met een dolk en Maria valt neer badend in haar bloed De moordenaar als waanzinnig over zijn daad vlucht in zijn kamerde carabinieri zul len hem daar,later aantreffen en aanhou den. Maria wordt met een ambulantiewa- gen naar het hospitaal van Nettuno ver voerd, ondergaat een heelkundige bewer king. doch nutteloosin haar kamerken begoten door het helle licht sterft ze ter wijl zij haar moordenaar vergiffenis schenkt. CINEMA OUD IEPER: OPOFFERING met Kristina Soderbaum en Karl Radatz- Bij zijn thuiskomst na een reis rond de wereld te hebben gemaakt, vindt Ai brecht zijn charmante jonge vrouw. Oc tavie weer. Bij een uitstap op een meer in de om streken van zijn woonst, maakt Aibrecht kennis met Elsie, een jonge en mooie vrouw, die daar in de geburen woont, en hij wordt op haar verliefd. Elsie is zeer sportief, en maakt elke morgen een uit stap te paard, en zodra Aibrecht zulks te weten komt. vergezelt hij haar. Langzamerhand begint .hij dan ook zijn vrouw aan haar lot over te laten. Op een groot gemaskerd bal worden Aibrecht. Elsie en Octavie samen ge bracht en daar bemerkt deze laatste de trouweloosheid van haar echtgenoot- Zekere dag bekent Elsie aan haar min-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 6