FILMWERELD UIT DE PROGRAMMA'S ANTWERPSCHE HYPOTHEEKKAS (*petuux2u>Ha£e yUu/A V&teZii 1950— RICHARD WIDMARK PAUL DOUGLAS Regie: E!ia Kazan, HET YPERSCH NIEUWS» Blz 8 25-11-1950 CINEM A COLISEUM KING-KONG me» Fay Wray, Robert Armstrong en Bruce Cabot. De filmproducer Denham heeft verno men dat er, volgens het gezegde van de inboorlingen der Skull eilanden, zich nog fauna zou bevinden uit het voorhistorisch tijdperk op deze eilanden, en besluit deze monsters te verfilmen In gezelschap van de jonge actrice Anne Darrow scheept hij in op een boot van kapitein Englehorn Het gezegde op hetwelk hij zijn gewaag de reis ondernam blijkt juist te zijn Op dit eiland schuilt een fantastisch dier, een reusachtige aap. die door de inboor lingen als een god vereerd wordt en aan dewelke zij mensenoffers brengen. pterodactyl welke hem het meisje afneemt. Hij neemt zijn gevangene terug en slaat het ongedierte aan stukken. Met een buitengewone koelbloedigheid sluipt Driscoll naar het hol. enige ogen blikken onachtzaamheid van King-Kong te baat nemend, en neemt Anne met zich mee. Hij helpt haar te vluchten door zich van de rots waar het bol zich bevindt, te laten glijden langs een liaan. Doch de aap betrapt hen. breekt de slingerplant, en de twee jonge lieden vallen in een woeste stroom. Ze zullen er in slagen de kant van de rivier te bereiken en zich langs de jungle naar het dorp te begeven. Dol van woede heeft King-Kong hen ge volgd. Hij breekt door de sterke omhei ning en vernietigt al wat hij tegenkomt, paniek en dood zaaiend Denham kan hem slechts overmeesteren met een gasbom te m King-Kong een der successen uit de voor oorlogse periode. Het zicht van deze mon steraap zal bij velen herinneringen opwek ken. want een film als King-Kong kan men niet zo vlug vergeten CIN EMA OUD IEPER EROICA met Ewald Balser en Marianne Schonauer. In de eerste jaren van de verlopen eeuw. in het koortsige Europa, wordt over de triomf van Napoleon flink geredetwist. Zijn leger rukt naar Wenen op. hetwelk het gevaar niet wil beseffen. In het paleis van Prins Lichnowsky verenigt een groot feest de mooiste vrouwen en de adel van de Hoofdstad. Wenen danst terwijl de voorposten van het Franse leger reeds in nabije weiden legeren. lr> de afspanning De Bonte Os is een geniaal muzikus. Ludwig von Beethoven, met enige vrienden verenigd. Voor hem vertegenwoordigt Napoleon de geest van de Franse revolutie, de voorbode van een nieuw tijdperk van gerechtigheid en vrij heid. en hij wil zijn nieuwe symphonie. de t Eroïcaaan hem opdragen. Maar zijn omgeving deelt zijn geestdrift niet Nogmaals voelt hij zich eenzaam en verlaten. Inmiddels begint de adel Wenen ,0 verlaten Om deze uittocht te keer te gaan geeft de Prins Lichnowsky een nieuw feest op hetwelk Beethoven ver schillende stukken moet uitvoeren. Maar de toondichter is aan de arbeid en za, weigeren niettegenstaande de Prins zijn w eldoener is. Zijn afwezigheid wordt betreurd en I vooral door zijn jonge leerlinge Theresa van Brunswick en haar nicht Giulietta Guicciardi. welke van verlangen brandt de meester te leren kennen. Napoleon heeft Wenen bezet en zich keizer laten kronen. Beethoven geeft zich rekenschap van zijn vergissing en vertrekt naar Hongarije, waar gravin von Bruns wick hem uitnodigde. Hier maakt hij met Giulietta kennis en verliefd op haar. Maar Giulietta kan Beethoven niet begrijpen Zachtjes laat Theresa hem dat verstaan. De kunst eist zijn leven op en kan alleen geluk brengen En de toondichter keert tot zijn eenzaamheid terug. De jaren gaan voorbij. Beethoven wordt steeds dover. Bij de opvoering van Fide- liomoet hij de lessenaar verlaten, hij is voortaan onbekwaam het orkest te di rigeren In zijn droefheid, komen Giulietta en Theresa terug tot hem. maar hij heeft zijn verdriet reeds overwonnen, en uit het diepste van zijn smart ontstaat zijn on sterfelijk meesterwerk, de IXe Symphonie Het gezelschap wordt verrast en alvo rens zij tussenbeide kunnen komen, heb ben de bewoners van het eiland Anne gekaapt Ze willen haar aan het monster offeren. Eensklaps verschijnt de reusach tige aap. welke 20 meter groot is. maakt zich van het meisje meester en verdwijnt er mede in de jungle. De blanken volgen de sporen van «King-Kong» zonder aarzelen. Verschrik kelijke beproevingen wachten hen. de le gende had niet gelogenontelbare voor historische monsters bewonen de streek. Ze komen allen om. behalve Denham en Driscoll. de jonge luitenant van kapitein Englehorn. Denham keert naar het dorp terug ten einde hulp te halen, terwijl Driscoll alleen de achtervolging voortzet. Eens te meer weet hij King-Kong te achterhalen, deze maal in het hol waar het monster huist. Een monsterachtige tyrannosaur valt de aap aan en deze twee leveren een gevecht tot de dood- Nauwe lijks heeft King-Kong de tyrannosaur ge dood of hij wordt wger aangevallen door een mammouth-slangdoch eens te meer zegeviert King-Kong. Wanneer hij dan eindelijk zijn mensenprooi, welke hij ge makkelijk in één hand houdt, kan aan schouwen wordt hij aangevallen door een gooien welke hem bedwelmt. Wijl King- Kong bezwijmd ligt. bindt de bemanning van het schip hem voorzichtig vast alvo rens hem aan boord te dragen. Te New-York aangekomen laat het mon ster zich ten toon stellen op de foor, als het grootste levend wezen tel aarde, en schijnt in zijn lot te berusten. Maar. dit is een bedrieglijke houding. King-Kong denkt steeds aan Anne en bij de eerste gelegenheid verbreekt hij zijn kettingen maakt zich eens te meer meester van zijn slachtoffer door haar hotelmuur te beklimmen en neemt haar mee door de stad. achtervolgd door de gewapende macht van de buurt. Hij wordt omsingeld er» vlucht op de hoogste wolkenkrabber van de stad. De politie en de brandweer aarzelen hem te volgen. Men doet beroep op jachtvlieg tuigen welke hem geen rust laten. Het monster wordt gekwetst en laat Anne vallen, doch haar val wordt gelukkig tegengehouden door een kroonlijst. Ein delijk. na er in gelukt te zijn een vlieg tuig in volle vlucht te grijpen, valt King- Kong. met kogels doorboord, naar bene den. van drie honderd meter hoogte. Het is nogmaals Driscoll die. eens te meer zijn leven bloot stellend. Anne zal redden. CINEMA OUD IEPER GEVAARLIJKE ONTMOETING Een stille straat in een gewone buurt van een of andere geteisterde stad, er ge:.s in Duitsland. Overal dezelfde arm zalige woningen, geteisterd, en waar as- phaltpapier terzelfder tijd de ruiten, de goidijnm en stores moet vervangen. Over al ook hetzelfde probleem van het dage lijks brood dezelfde begunstigden levend van sluikse middelen dezelfde verdachte cafeetjes, waar de jeugd, of beter gezegd, de vrouw, zich verkoopt voer een Ame rikaanse sigaret, een reep chocolade of een paar kousen Een jong meisje. Erika waarvan de waardigheid onberoerd bleef ondanks de dagelijkse moeilijkheden van een eng en hopeloos bestaan, draagt met veel moed en gelatenheid het noodlot, dat van haar een kind van de verslagenenmaakte. Een echte kameraadschap bindt haar aan Walter, een dagbladschrijver, die hoopt haar eens tot zijn vrouw te maken. Zekere avond stemt Erika. vertrouwend in een toevallig ontmoete vriendin, die zich aan haar lot schijnt te interesseren, èr in toe haar te vergezellen naar een bar, ten einde zich wat te verstrooien Spitz, de barhouder. is niets anders dan een zwartemarkt handelaar en terzelfder {ijd voorziet hij de aristocratische sa lons van vrouwen Marion, een vrouw met lichte zeden is hem behulpzaam in deze handelOnder de slachtoffers van dit koppel is een jonge vrouw. Annie, werkzaam bij de gemeentelijke tramdien sten. die regelmatig de bar bezoekt. Haar man Herbert strijder van het grote leger» is steeds gevangen de dagen vlieden de bevoorrading verslecht de ellende, oorzaak van ontucht neemt steeds een grotere plaats in. Het noodlot van Erika is afgebakend en. ondanks de waarschuwingen en raadgevingen van Walter, zinkt zij hoe langer hoe dieper in de ontucht. Voor Annie is er hoop tot rèdding door de terugkeer van haar be vrijde echtgenoot Het leven voor hen herbegint met hoogten en laagten, maar het huiselijk geluk zou een balsem kun nen zijn... Helaas... Herbert verneemt door een brief het schandelijk gedrag van zijn vrouw Overmand door wan hoop verlaat hij de echtelijke woning en het toeval van een ontmoeting op straat, brengt hem bij Spitz. De alcohol heeft zijn gefolterde geest vlug overwonnen en de mooie Erika. hem meeslepend in een smachtende wals. kan de zinnen van deze ontredderde man niet langer meester Zekere dag nochtans besluit de zeden politie op te treden en. geholpen door de Sociale Zedendienst. gaat ze over tot een grote razzia Het komt er op aan de zieke vrouwen op te sporen, hen in gasthuizen onder te brengen ter verpleging. Walter moet voor zijn dagblad een ver slag schrijven over deze gebeurtenis en vergezelt de politie. Getuige van de aan houding van Erika. bekomt hij toelating haar te vergezellen naar het gasthuis om. wat hij denkt een misverstand te zijn. op te helderen. Erika. vol vertrouwen, zal met ontzetting vernemen, dat zij aan getast is Maar zij wil deze uitspraak, die zij als schandvlekkend beschouwt, niet aanvaarden en. niet luisterend naar de wijze raadgevingen van Walter, vlucht zij in de nacht. Het is bij Marion, de entraineuse. dat zij onderdak zoekt, maar een verschrikkelijke openbaring zal haar de ogen openen en ook de plicht opleggen jegens haarzelf en jegens de maatschappij Gelukkige dagen zullen nog mogelijk zijn voor de kleine Erika. het onschuldig slachtoffer van een ontmoeting op straat. Wat Annie betreft, haar man. Herbert, schonk zijn vrouw vergiffenis, want ook "rij voelt zich schuldig. MMMHMMMMMMMMMM Laat uw geld niet renteloos rusten. Zo het gestort wordt op een SPAARBOEKJE van de (Private onderneming beheerd door het K. B. van 15 December 1934) de bijzonderste privaatspaarkas van België kan het tot 4 opbrengen. DEPOSITO'S op 31 December 1949 MEER DAN ANDERHALF MILLLARD FRANK. Vertegenwoordigers IEPER Mr Robert Van den Boo- gaerde. ST JAN Mevr. Gerard Leleu-De- balllie, Groenestraat. 1. ZILLEBEXE Mr An toon Hellebuyck (3930) Het karakteristieke hoofd van Beethoven, wordt door Ewald Balser voortreffelijk uitgebeeld. CINEMA CAPITOLE: MA POMME met Maurice Chevalier en Sophie Desmarets. Bij het afbreken van 'n muur in 'n wijk van het Oude Parijs, ontdekken werklie den de schat van de zeeschuimer Hyacin- the Le Goal. Een wettelijk testament le geert dit fortuin aan de erfgenamen van de zeeschuimer. Men vindt al dadelijk twee authentieke Madame Peuchat, de vrouw van de bankier, is wat avontuurlijk aangelegd, cn daarom kan ze best met Ma Pomme, de landloper, overweg. "We zien hier Maurice Chevalier en Sophie Desmarets, in de film Ma Pomme 4 Rouwbrieven en rouwget, 4 worden in minimum -tiw 4 door de J Drukkerij DUM0RT|t, 34. Boterstraat l£p 4 Verzorgde uitvoering van gelw 4 huwelijksaankondigingen. 4 Grote keus var. spijskaarten. Maurice Chevalier, de onverslijtbart in de rol die voor hem gegoten lijkt Ma Pomme landloper - filosoof afstammelingenMadame Deply kansspeelster, waarvan de zoetste drocc is haar Bank te doen springen en y Peuchat, Bankier. Maar de testamentsuitvoerder moet meest rechtstreekse erfgenaam zijn deze wordt tenslotte gevonden het is i Ut Pommeeen onverbeterlijke landlope- filosoof. Die erfenis laat hem koud. hoor Mo, je es horenonlangs kreeg hij 'n rijk, fooi1000 ballenNou, en die bleke: tenslotte vals te zijn. Politie, onderzoez vermoedens. Haast slagen. Nee, hoor. geil is niks voor me. Maar beleefd zijn. da wel. en... dan gaat hij toch maar zin medeërfgenamen bezoeken. Het briljante gezelschap maakt op onn held maar weinig indruk. Hij moet daa. en daar maar gauw ondertekenen, en zaak is voor mekaar. Geen haast bi, meent Ma Pommeen gaat een uiltjt vangen in de warande... onder de stè ren. Waar de bekoorlijke Madame Pet chat hem komt opzoeken. Die houdt va: avonturen, zie je. Maar plots duikt er een vierde mede- erfgenaam op'n medeërfgename, Clair, air-hostess. Verliefd op Jacques, 'n sti dent in de bouwkunde. Geen van beid; heeft geld. Dus geen sprake van huwelijk Wacht, oppert Ma Pomme m'n fortui' brengt dat wel in orde. En dadelijk te kent hij. Zo wordt Ma Pommemilliardair Luxe, knechten, mouwvegers en maagpij Madame Deply deed inderdaad de Bar.., springen. Stierf dadelijk daarna aar bloeduitstorting. Ma Pomme betreurt reeds z'n vroe ger onbezorgd leventje. Claire en Jacque zijn nu getrouwd. Maar de arme jonger voelt zich ondergeschikt aan de fortu;* van z'n vrouw. Hij vindt geen werk Oer 't is tenslotte toch waargeld maakt gee' geluk Ma Pommezal het huwelijks bootje toch weer vlot weten te krijger Hij laat door Jacques een groot hote oprichten L'Hotel de la Cloche Strik voorbehouden aan landlopers. Aldus ra- Jacques wel opnieuw lust gaan krijge in het leven. En daar is Ma Pommeweer land loper. Hij neemt z'n uitgerafeld pak ut de kast. en gaat zingend de banen ce. vrijheid tegemoet CINEMA CAPITOLE: PANIEK IN DE STRAAT met Richard Widmark en Paul Douglas. In een oude kamer van de Franse wijk te New-Orleans, spelen zes man poker. Ze spelen hoog spei en een der mannen, Kochak. die door het lot begunstigd werd. voelt zich plotseling ziek. Hij snelt, hij gend. naar buiten. Een gangster. Blackie. en zijn medeplichtige Fitch. volgen de mar. die door zijn landgenoot Poldi is vergezeld deze laatste had Kochak tot het pokerspel uitgenodigd. Blackie doodt Kochak met twee kogels, plundert hem en verplicht Poldi het lijk in de Mississippi te werpen. De volgende morgen wordt het lijk ontdekt De wets dokter stelt de symptomen van de pest vast. Hij beveelt, dat het lijk wordt ver brand. doet alle bedienden van het lijken huis vaccineren en doet door de politie al degenen, die met de overledene in be trekking kwamen, opzoeken. Men kent echter de eenzelvigheid van het slacht offer niet en zijn moordenaars zullen na tuurlijk alles in het werk stellen om aan de politie te ontsnappen Reed dringt aan opdat er niet de minste publiciteit zou worden gemaakt rond deze zaak. teneinde de taak van de Gezondheidsdienst te ver gemakkelijken. Kapitein Warren, van de politie, vreest dat deze voorzichtigheid hem zal beletten de hand te leggen op de daders. Blackie en zijn handlanger Fitch. ver ontrust door de bedrijvigheid welke de politie aan de dag legt. besluiten Poldi. hun ongewilde medeplichtige, te deden Ze vinden hem in het ziekenhuis. Juist wanneer ze hem naar een plaats willen vervoeren, waar ze hem zuilen kunnen afmaken, worden Blackie éh Fitch door Reed verrast. Ze werpen Poldi op het buitenhof, en doden hem. terwijl ze zelf in een auto ontsnappen. Warren achter volgt ze en vraagt versterkingen per radio. Reed dringt aan opdat minstens één der mannen hem levend zou worden uitgele- verd. Fitch wil zich overgeven. Black- belet dat: en ti.'dens het gevecht door ontstaat, wordt Fitch gekwetst zij de inlichtingen van Fitch kunnen a personen, die aan bubonische Vj" blootgesteld, ingeënt worden en aldus vindt zich de bevolking der stad ie buiten gevaar.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 6