CINEMA OUD IEPER STROM BOLI FILMWERELD Drukkerij Dumortier 34 Boterstraat IEPER UIT DE PROGRAMMA'S TOEKOMENDE WEEK De film waarvan men spreekt De film die iedereen zal willen zien (de onverkorte versie) met INCRID BERGMAN CINEMA COLISEUM: VISSERS met Doublepatte en Patachon. ■en herberg ergens aan de kust der Noordzee, genouden door Jens Willing, zijn vrouw en zijn dochter. Daar landen, na hun laatste lotgevallen. Pat en Pata chon aan. zonder hulpmiddelen, hebben de bij hun laatste ramp niets gered be halve hun onverbreekbare vriendschap. Baar ook heeft iedere dag een soort van visverkoop plaats. Soren Bak. grossier, aoopt in zijn ge heel. de opbrengst van de visvangst van al ée vissers der kust. Onze vrienden met ten grote ogenDe verkopingen gaan •ver duizenden franken Wie zou hebben gedacht dat de visvangst zoveel ge.d zou kunnen opbrengen En wat beiet hen te gaan vissen en rijk te worden Met genoegen ziet Jens de herbergier dat Soren Bak. de rijkste man van de kust. zijn dochter Bertha op ernstige wijze het hof maakt Dit rijke huwelijk, dat van zi.n dochter een dame zou maken, zou zijn grootste wensen verwezenlijken. Ber tha bemint echter Soren Bak niet. Zij bemint de jonge visser Tom Marren. De jongelieden hebben elkander hun liefde hekend Pat en Patachon. geen boot hebbende, beginnen hun nieuw beroep op bescheiden wijze, door met de hengel te vissen. Tom Marren leent hun een bark en het nodige •m zich een krotje te bouwen, hetgeen hun de kosten der herberg zal besparen. Spoedig zijn zij geïnstalleerd, thuis en Meesters Vissers't Leven is schoon 'n Enkele schaduw op 't schilderijde vis bijt niet en hun materiaal weerstaat slecht de aanvallen van een geweldige zwaardvisook de wind is zeer ondeu gend Bijna iedere dag moeten zij lopen om een venster of een deur terug te halen of 'n stuk van 't dak. medegesleurd door de stormvlaagDat is 'n duur leven, maar op 't einde van de week. Zaterdag 's avonds komen al de vissers bijeen in de herberg alwaar het bal is Heel in 't begin wantrouwen de meisjes deze twee vreemdelingen en weigeren met hen te dansen Laat dat geen beletsel zijn. Zij zullen zonder hen dansenZij hebben alle beroepen reeds uitgeoefend en zelfs circus en Music-Hall i HET YPEBSCH NIEUWS Blz 8 3-lt- Wilt U een gcede VULPEN, VULPOTLOOD of KOGELSTYLO wendt U in vertrouwen ter Ziet U naar de kwaliteit Dan hebben wij voor U het allerbeste een volledige keus vulpennen van de beste merken. Ziet U naar de prijs Dan kunnen wij U bet goedkoopste geven vulpennen met gouden pen vanaf 60 fr. Keus naar ieders benrsKomt xien zonder verbintenis! Xicole Courcel en Jean Gabin in de Franse HimLa Marie du Pert. Voor het invullen uwer BELASTINGSAANGIFTEN. HANDELS REGISTERS. VERZEKERINGEN, enz... alleenlijk één adres: BOLLINGIER, Lange Torhoutstraat 13, te IEPER CINEMA OUD IEPER: 1, 2, 3 CORONA Iedereen zal zich wel de film De 3 Be roemde Corona's z herinneren. Deze film 1. 2. 3 Corona*» geeft ons het verhaal, in het hedendaagse verplaatst, van het ontstaan der 3 Coronas. Na-oor logs Berlijn. Op een bouwplaats, heeft zich een groep jongens in een ver laten woonwagen genesteld Een rondtrek kend cirkus komt insgelijks zijn tent op deze plaats opslaan. Een jong meisje. Co rona is de ster van deze troep. Corona sluit vriendschap met de jongens uit de woonwagen, die besluiten dat zij bij hen moet blijven. Ze maken een plan op. en het gelukt hen het reizende cirkus op de vlucht te doen slaan en Corona bij hen te houden. Een werkzaam circusleven be gint. Tenten worden opgebouwd, verlich ting aangelegd en al het nodige voor een cirkus wordt aangeschaft Corona traint de jongens en brengt hun verschi j lende nummers bij. Eindelijk is he! ver. De openingsvoorstelling vindt plaa - j en wordt bijgewoond door de beroem 1 cirkus bestuurder Barley. Barley wü rona engageren voor zijn groot cir De jongens zijn natuurlijk wanhopig t Corona te verliezen, maar begrijpen ze haar levenskans voor hen niet ffl* verzuimen. In het bijzonder vinden G« hard en Walter, die om de liefde Corona wedijveren, zich verenigd in wens Corona gelukkig te weten Al de jonge lieden worden door Bar. uitgenodigd om de galavoorstelling Corona in zijn cirkus bij te wonen - doet hun dan het voorstel, hun cir*^ opleiding in zijn cirkus te komen tooien. Corona vraagt dan. om m meT hard en Walter een groot trapezenu--^ te mogen opbouwen. En zodoende we dan de triomf der 13 Beroem e ronas Zij herinneren zich zekere karakter- dansen. die hun donderende bravo's brach ten Spoedig zijn zij de vedetten van °t bal. en de meest gezochten onder de dansers. Voortaan maken zij deel uit van de grote familie der vissers, en brengen bijna al hun avonden door bij Marren Een schipbreuk op de kust veroorlooft Pat en Patachon hun moed en bekwaam heid te doen waarderen, machtig helpen de bij 't redden van de bemanning en zijn kapitein. Deze laatste vertelt hun. dat hij de enige overlevende is van een schipbreuk, die hij leed op dezelfde plaats twintig jaar vroeger Marren herinnert 't zich De zee had alsdan een boei te ruggeworpen op dewelke 'n kindje, buiten kennis, gebonden was. hetwelk door ver zorging in 't leven gehouden werd om ■et p te brengen als eigen kind. Dat is TomEnkele dagen later verdwijnt de kapitein-vreemdeling en met hem Pat en Patachon. waarvan allen de vrolijke te genwoordigheid betreuren Spoedig schenkt Jens de hand van Bertie aan Soren Bak maar die zelfde dag komt een schoon vliegtuig zich op 't strand neerzetten. Prachtig stijgen er Pat en Patachon uit Met de kapitein vreemdeling waren zij naar Londen vertrokken om de familie van Tom op te sporen. Zij hebben haar ge vonden en brengen met hen de groot ouders van de jongeman mede. Tom is van goede familie en rijk. Jens kan hem zijn Bertie geven, maar Jens heeft aan Soren Bak zijn woord gegeven, en hij wï! 't houden. CINEMA OUD IEPER LA MARIE DU PORT met Jean Gabin, Blanchette Brunoy, Nicole Courcel en Carette. Te Port-en-Bessin. een kleine Norman- dische havenstad had die dag de begrafe nis plaats van Jules Le Fiem, een visser, welke vijf wezen nalaat. Terwijl de lijk wagen. als afscheidsgroet, een laatste maal voor de vissersvloot voorbijgaat, staat een man aan de toog van het ver laten café. Het is Henri Chatelard. eigenaar van het belangrijkste café te Cherbourg en van de hieraan palende cinema Hij heeft zijn minnares Odile vergezeld, opdat deze de begrafenis van haar vader kan bijwonen. Na de plechtigheid is het café vol vis sers. Zeer snel worden er opgewonden gesprekken gehouden. Dezelfde dag wordt een visserssloep per opbod verkocht, toe behorende aan een zekere Viau, welke slechte zaken deed en zijn verdriet af drinkt. Een weinig verder, bij Le Fiem wonen Odilc en haar jongere zuster Marie een familieraad bij. waar ooms en tantes re detwisten over het aannemen der we zen. op uitzondering van Odile en Marie, dewelke besloten is te Port te blijven en zich in het café te plaatsen. Intussen heeft Chatelard de vissersloep gekocht, na kennis gemaakt te hebben met Marie Deze kennismaking heeft op Chatelard diepe indruk nagelaten. Hi;, die het leven kent. en hiervan niet veel meer verwacht, voelt het leven te snel voor bijgaan en is tot jonge meisjes aange trokken. Marie, dewelke een gesloten norman- dische natuur is. heeft slechts een kalver- C1NEMA CAPITOLE ANNIE, KONINGIN VAN HET CIRKUS met Betty Hutton. Howard Keel en Louis Calbern. Annie de onbetwistbare koningin van het cirkus verloor een scherpschutters- wedstrijd om des te gemakkelijker het hart van haar welbeminde tegenstander te winnen Frank Butler, de grote attractie van het circus Buffalo Bill, was de grootste scherpschutter der Verenigde Staten tot de dag. dat Annie Oakley, een boeren meid. hem in het schieten een lesje geeft en tevens op hem verliefd wordt Om dichter bij Frank te zijn wordt zij zijn assistente in de show Langzamer hand wordt As jonge man door de liefde van Annie gewonnen en hij besluit Annie tot partner te nemen. Buffalo Bill merkt echter dat Frank zijn talent heeft uitgeput. Zekere dag speelt het concurrerende cirkus van Pawnee Bill in dezelfde stad Pawnee kondigde aan dat het befaamde Indiaanse stamhoofd Sitting Bull bij hem zou optreden Teneinde het effekt van deze aankondiging op het publiek te niet te doen. halen Buffalo Bill en zijn manager er Annie Oakley toe over een bijzonder gewaagd nummer op te voeren. Het pu bliek is uiterst geestdriftig over het num mer, wat Frank, die in de schaduw ge raakte, ten zeerste ontstemt. Hij breekt met Annie en gaat het cirkus van Pawnee Bill vervoegen. Annie is wanhopig, doch Sitting Bull die opgetogen is over haar nummer be sluit haar als dochter aan te nemen. Hij financeert eveneens de show van Buffalo Bill, die met z'n hele troep naar Europa op tournee gaat. Annie treedt er op voor koningen en koninginnen en bereikt het toppunt van de roem. Financieel is de tournee echter een mis lukking en al het geld van Sitting Bull is er door gegaan. Buffalo Bill keert naar de Verenigde Staten terug waar hij zich wil associëren met Pawnee Bill. Ditmaal zal Annie de show financeren door de eretekens die zij overal ontving, te verkopen. Zij doet dit met vreugde, daar zij op nieuw met Frank zal kunnen samenwer ken waarop zij nog steeds verliefd is. Een twist breekt echter los wanneer Frank beweert de beste schutter ter we reld te zijn. Annie daagt hem uit en er zal nogmaals een wedstrijd plaats heb ben Sitting Buil begrijpt dat wanneer Annie Frank overwint het met de liefde tussen hen gedaan is. Hij saboteert dan ook de karabijn van Annie Annie verliest de wedstrijd... maar wint definitief de liefde van Frank. Tom en Bertie zullen gelukkig zijn. De gehele familie zal zich te Londen weer vinden. alwaar Pat en Patachon. na vaar wel gezegd te hebben aan *t vissers- bedrijf. op zoek gaan naar nieuwe avon turen. Doublepatte en Patachon, de helden van zoveel komieke films, die jaren geleden het publiek in vervoering brachten. ic Ik kan alles beter dan jij», zo zingen Frank Butler en Annie Oakley tegen eikaar cp. Hel komt dan ook tot een schietwedstrijd, waar Annie (Betty Hutton) met oprrt verliest, doch het hart van Frank (Howard Keel) voor altijd verovert- Dynamisch ziet Betty Hutton er op dit ogenblik wel uit, doch bekoorlijk is wat andersZc werd echter pas door Frank Butler en Buffalo Bill ont dekt. als een verwilderd lardmeisje met ongekende schutterskwaliteiten. Ze zal dan later uitgroeien tot de mooie Annie. Koningin van het Cirkus liefde gekend, de zoon Viau. Niettegen staande Marcel Viau zeer verliefd is, is hij een snul dewelke niets van vrouwen afweet Vader Viau is zeer streng tegen over zijn zoon en wil niets van Marie weten. Chatelard komt dikwijls te Port omdat herstellingen aan zijn vissersloep dienen uitgevoerd, doch steeds zonder Odile hun verhouding loopt ten einde Op iedere reis maakt Chatelard aan Marie het hof' doch zonder succes. Hij neemt iedere ge legenheid te baat om haar te zien, tot op het ogenblik1 dat Marcel, gek van ijverzucht, zich onder Chatelard's wagen werpt Marcel wil niet meer naar huis en wordt medegenomen naar Cherbourg, waar Odile hem verzorgt. Chatelard heeft begrepen dat Marie hem nooit zal toehoren zolang hij haar niet huwt. Doch hij laat zich niet doen en zal niet meer naar Port gaan. Odile zonder zich te verweren, ziet haar ver houding meer sterven, en verzorgt Marcel op moederlijke wijze. Daar Chatelard niet meer naar Marie gaat. zal zij op een dag naar Cherbourg! gaan. Chatelard ten einde geduld, sluit haar op in zijn bureel, ten einde zijn doel te bereiken. Maar tegenover de kal me blik van Marie, is hij ontwapend Op dit ogenblik, betrapt hij Odile en Marcel op een alles behalve moederlijke omhelzing Opgewonden, vlucht Marie Doch Chatelard vervolgt haar. Zij blij ven beiden op hun standpunt. Voor haar is het huwelijk een zekerheid... en een toekomst. Chatelard. indien hij haar ver langt. bemint haar misschien, doch wenst vrij te blijven. De ontknoping vertelt U het vervolg der geschiedenis

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 8