FILMWERELD KANTOOR- en voor ROSEN3LOOM ZAKAGENDA'S 1951 UIT DE PROGRAMMA'S HET YPEKSCH NIEUWS Blz. 8 16-12-1956 vlam; Billings en Lorentz kunnen hem niet ter hulp komen daar zij zelf be- ireigd worden door een vreemdeling die met een bom in handen tracht het ge heim van de superman te stelen. Terwijl al deze buitengewone dingen gebeuren komt er een toppunt, de vijf li ken verschijnen plotseling in de kelder en van schrik laat de vreemdeling de bom vallen die tot de algemene verrassing niet ontploft. Lorentz bewijst aan de or- Billings dat er dus geen moord en dat hij er in gelukt was het de mens een zekere tijd te doen J*" maar dat hij zeker veel rust nodV= r- De politie zal hem naar t zothuk v Lorentz schijnt nu gans tevreden* hij zich nu herinnert dat hij ook stuurder van het zothuis is. HET GEKKEN KASTEEL CINEMA COLISEUM: DE MEISJESKOOI met Danièle Delorme Een haard zonder genegenheid Een moeder die haar niet lief heeft Een stiefvader die haar mishandelt... Zo ging haar jeugd voorbij, in deze armtierige voorstad van Lyon Tegen haar wil moet zij naar school Men doet haar machine schrift en Engels leren... Zij houdt inte gendeel erg veel van naaien. De dag van het examen is daar en. meteen, de ge vreesde mislukking... Micheline vertelt haar leed aan haar Oom de broer van haar moeder en een kunstschilder die haar veel. genegen heid toedraagt, alsook aan Edmond. een trouwe kameraad, die droomt haar eens te huwen Heel ontmoedigd, gaat ze terug naar huis... Na de verwijtingen en de slagen die ze doorstond, wordt Micheline door haar stiefvader naar de fabriek ge stuurd Doch. deze onderwerping weegt haar zwaai en moe van elke dag getergd te worden, bezielt haar een onweerstaanbare neiging vluchten... En ze volgt naar Parijs de eerste jongeling die ze op de foor ont moet. Freddy ZinsbedrogDe ontgoochelingen voor Micheline beginnen. Freddy is reeds ge huwd en huisvaderhij laat haar in de steek, zonder de minste wroeging en zon der een cent Micheline. die noch papieren noch geld bezit, wordt aangehouden als landloopster en in een verbeteringshuis geplaatst. Haar stiefvader, wie men verzoekt haar terug te halen, onttrekt zich aan dat gebaar van vergiffenis. Het noodlot drijft Micheline op de slechte weg... Ze was een onafhankelijk meisje... nu komt ze in opstand Geholpen door een vriendin. Rita, vlucht ze uit het Gesticht en komt terecht bij een bende jeugdige gangsters. Een van hen. Loulou genaamd, maakt van Micheline zijn min nares Beiden keren terug naar Lyon, waar ze zich bij de ouders van Loulou ver stoppen De politie ontdekt niettemin hun schuilplaats en houdt hen aan. Ze wor den opgesloten in het gevang van Saint Saturnin. Hier toont Micheline zich uiterst on handelbaar Nochtans een der leermees teressen, Edith, vermoedt in haar karakte van opstandelinge, een goede inborst dit kan gered worden. Ze zal doen al wat u kan, niettegenstaande de barse weigerin van het meisje Ze verstoot Edith, zoal ze de edelmoedige Edmond zal verstote: Ze denkt alleen aan Loulou, die ever. eens in het gevang is. Naarmate het noodlot haar overstelp; zakt Micheline steeds dieper in de on deugd. In het kwartier der minderjarigen, ge raakt de toestand meer gespannen. D. dood van een jonge gevangene, die be zweek bij een bevalling, zet het vuur aa: de lont. Uitgelokt door Rita en gevolgi door Micheline. breekt de opstand los Razend van woede, slaan de vrouwen ai les aan stukkenze plunderen, huilen tot ze terugdeinzen vóór de slangpijpe' der bewakers. Dank aan de tussenkomst van Edith worden Micheline en enige anderen, naa een gesticht van speciale opleiding ge stuurd, op de buiten Daar leven ze i een rustige atmosfeer en leren een stie aan. in een gevang zonder traliën. Miche lme voelt zich aangedaan, doch kan zie! niet onderwerpen. Haar hartstocht voo Loulou blijft een hinderpaal om met haa verleden af te breken. Tevergeefs tracht Edmond haar de ogei te openen en haar aan te tonen dat di kwade neigingen niets dan lafheid ziji en gemis aan moed... Nochtans, het fei dat ze zonder nieuws is van haar gewe zen minnaar, maakt haar ongerust- Op een avond, levensmoe, vlucht z< in de nacht naar Lyon om er Loulou 01 te zoeken. Ze vindt hem inderdaad, maa met Rita... Toch leeft nog een laatsti sprankel hoop in deze gekwetste ziel In het gesticht verwachten Edith ei Edmond zich aan het ergste. Opeens ver =chiint Micheline. gelijk aan een herstel jende zieke, die eindelijk de gezondheic terugvindt Clnema oud iepek STROMBOLI met Ingrid Bergman Onder de honderden verplaatste perso nen in het kamp van Farfa bij Rome was er een geheimzinnige en stille vrouw. Karin Bjiorsen Slechts één vriend had ze. Antonio, eenSiciliaanse visser die slechts over korte tijd uit krijgsgevangen schap terugkeerde en in de mannenafde- ling van het kamp zijn repatriëring af wachtte. Antonio was smoorlijk verliefd op Ka rin. doch de johge vrouw ontweek zijn voorstellen en gaf geen gehoor aan zijn huwelijksaanzoek, tot op de dag dat zij haar aanvraag tot uitwijking naar Ar gentinië afgewezen zag. Uit wanhoop gaf zij haar woord aan haar aanbidder. Maar wanneer zij haar echtgenoot vergezelde naar zijn huisje, op de weinig aantrek kelijke kust van het vulcanische eiland Stromboli. was Karin teneergeslagen De armzaligheid van het dorp. de armoede van de inwoners, en de vijandigheid van de andere vrouwen ten opzichte van de mysterieuse vreemdelinge lieten niet na haar te verontwaardigen Zij walgde van het leven op het eiland Haar verhouding met Antonio werd steeds lastiger Zekere dag dreigde zij hem te verlaten. Aangemoedigd door de priester van het eiland deed Karin haar best om vol te houden. Ze richtte haar huisje zo goed mogelijk in. doch haar omgeving werd steeds grimmiger. De moed ontbrak haar en zij wilde vluchten. Zij had slechts één vriend, de priester Ze ging naar hem toe en vroeg hem haar het geld te bezorgen om te kunnen vluchten Hij weigerde Toen zocht ze elders en verleidde de jonge vuurtoren wachter. Antonio vermoedde wat er gaan de was en ranselde zijn vrouw duchtig af. doch vergaf haar weldra. Wanneer het vissersseizoen zijn hoogte punt bereikte was Antonio meer en meer afwezig. Toen hij op zekere dag thuis kwam vernam hij met innige vreugde dat Karin een kindje verwachtte- Doch hun vreugde werd weldra verstoord door een uitbarsting van de vulkaan. Onder een regen van zengels en stenen vluchtte de bevolking naar de boten Totaal ontmoedigd zegde Karin aan Antonio dat zij hem wilde verlaten Doch toen ze thuis kwamen na de uitbarsting, sloot Antonio haar op en ging op vis vangst Sponza. de jonge vuurtorenwachter die zijn kortstondige idylle met Karin niet vergeten had. verloste haar Karin deed beroep op al haar bekoorlijkheid om Sponza te overhalen haar het geld te be zorgen voor haar vlucht. Na de weinige zaken die haar toebe hoorden bijeen gepakt te hebben verliet Karin het huis en begon de harde bestij ging van de Stromboli. Aan de overkant van de berg was er een dorp waar zij wellicht middel zou vinden om zich naar het vasteland te begeven. De tocht was uitputtend De sulferuitwazemingen. het hobbelige pad en de steile helling hadden haar zozeer vermoeid, dat zij, op de top van de berg gekomen, uitgeput neerviel Wanneer ze de volgende ochtend ont waakte was zij een andere vrouw ge worden Ze voelde in haar de liefde op wellen voor haar kindje en gaf zich reken schap van haar verplichtingen. Haar leven behoorde haar thans niet meer toe. ze dacht nog slechts aan één dinghaar kindje. En een grote vreugde overwel digde haar. Traag keerde Karin zich om en daalde de weg af. dezelfde weg die ze de dag te voren afgelegd had. CINEMA CAPITOLE: DE LUCHTBRUG met Montgomery Clift en Paul Douglas. Te Frankfort is het vliegveld het ver- gaderpunt voor Amerikaanse vliegtuigen van de gehele wereld. Onder ander is er de «Witte Ibis» die uit Honolulu komt met de piloot Danny McCuliough aan boord en de radio. Henry Kowalsky. een Amerikaan van Poolse oorsprong, die in 't geheel niet op Duitsers gesteld is De luchtbrug, waardoor de bevolking van Berlijn zal worden gevoed, heeft zijn intrede in de Geschiedenis gemaakt Op zekere dag maakt Danny kennis met Fre- derica. een te Berlijn wonende Duitse wier echtgenoot in Rusland werd gedood en hij wordt alras verliefd op haar. Zij nerzijds ontmoet Henry een zekere Ger- da. aan wie hij de overmacht van de overwinnaar doet voelen. Terwijl Danny zijn dienst als piloot vervult, is Henry te Berlijn belast met de radio-dienst om de vliegtuigen te hel pen landen. Tijdens een kort bezoek van Danny, toont Henry hem, bewijzen ter hand. dat de man van Frederica een echte nazi was. alsmede haar vader en dat zij zelf er ook een is. Als antwoord, deelt Danny hem mede dat hij Frederica zal huwen. Doch een buurman van Frederica. die Danny goed lijden mag, toont hem een brief, waarin haar gevoelens voor hem ondubbelzinnig zijn uitgedruktze wil Danny slechts huwen om naar de Ver enigde Staten te kunnen reizen, waar ze een jonge Duitser kent. die haar tot vrouw wil hebben Danny is hopeloos en breekt met Frederica af. Inmiddels is Henry ver liefd geworden op Gerda Hij vindt ze vriendelijker dan hij dacht en verandert zijn handelwijze Gerda. harerzijds, is bedroefd over het treurig avontuur van Danny en verzoekt hem alle Duitsers niet over één kam te scheren. Wat Henry betreft, hij komt tot de ge volgtrekking dat alle Duitsers niet zo slecht zijn als hij dacht, noch zo vrien delijk als Danny het meende. Daar. zo als overal elders, is er koren en kaf Ingrid Bergman levert in Stromboli een uitstekende prestatie- Zij is er omringd door de bewoners uit het eiland, mensen gegrepen uit het leven van elke dag, doch de film heeft erdoor aan echtheid en waarheidszin gewonnen. Eén toneeltje uit De Luchtbrug een film die de verdienste heeft de verhoudingen tot de Duitsers te schetsen, zoals ze zijn. CINEMA CAPITOLE: Komt niet te laat Doet NU uw keus van CINEMA OUD IEPER MOEDIGE SCOUTS met Jackie Cooper. Een scoutsgroep. geleid door Bruce Scott, vindt een schat in de verlaten stad Ghost Town. De G-man Hal Marvin, die eertijds bij een vliegtuigongeval door de scouts gered werd. zegt hun dat het geld vals is. Mar vin is op het spoor van een valsmunters bende geleid door Turk Mortensen. en waarin Scanion. vader van een der scouts, ook betrokken is. Mortensen sluit Scanion en zijn zoon tje op. doch deze laatste zal ontvluchten. Ook Scanion wordt door zijn dochter Mary en de scoutsleider gered Ze worden ech ter door Indianen aangevallen, die op hun beurt door Mortensen gebombardeerd worden. Bruce. Marvin en Scanion ontdekken een onderaardse tempel van de roodhui den en tevens hun geheim, een uranium- ader Terug te Ghost Town ontdekt Marvin de bewijzen om de ganse bende te doen apt hcuden en tevens de onschuld van Scanion. Dank zij de scouts kan Marvin de ganse benc'e inrekenen. 'tfifivw' MJUCft UUanrHÜKS-rxuJIKOOflNtU &T)<-'an hf'ff't me t ■'onge franse artiste, die op korte tijd grote dat van h<>t se?laa^t' typeert in «La Cage aui filles» het meisje, digbeden j 's ^Seraakt onder de samenloop der omstan- l ten slotte door de goede eigenschappen, die in r even sluimeren, toch nog gered wordt. ter Drukkerij DUMORTIER 34, Boterstraat IEPER Marvin bedankt dan ook zijn kranige helpers in het openbaar In Moedige Scoutsworden de heilzame werking en goede hoedanigheden van het scoutisme belicht- We vinden er een Jackie Cooper terug, die helemaal de kinder schoenen is ontgroeid. met Boris KariofT en Peter Lorre. De professor Nathaniel Billings is eige naar van een oude onderpande herberg. Ten einde aan de achtervolging van dokter Lorentz te ontsnappen, verkoopt hij zijn eigendom aan de jonge dolle Winnie Lay den. Met toelating van Winnie mag de pro fessor zijn geheime proeven in de kelder der herberg voortzetten De vroegere echtgenoot van Winnie. Bill komt toegesneld, maar 't is te laat. de verkoop is getekend Kort nadien komt een zekere J Gilbert Brampton toe. die een kamer in de her berg huurt. Het personeel der herberg bestaat uit Amelia, de kookster en Ebenezer. een oude gek die al het bijwerk doet. Lorentz die het huis is komen onder zoeken vindt een geheime deur waar achter hij vijf lijken ontdekt. Billings overtuigt hem dat zijn ontdek king wereldberoemd zal worden en dat hij weldra van een gewoon mens een supermens zal kunnen maken. Lorentz die almachtig is. daar hij al te gelijk rechter, sheriff en advokaat is. be looft niet over de lijken te spreken op voorwaarde dat hij mede aan de uitvin ding mag werkente zamen overtuigen zij Maxie om de proef op hem te doen Intussen heeft Bill ook de vijf lijken ontdekt en hij verwittigt de politie. Op hetzelfde ogenblik vindt Winnie Brampton bewusteloos liggenzij ver zorgt hem en hij stelt haar voor de her berg aan een dikke prijs te kopen daar hij beweert dat zij zeer oude meubelen van grote waarde bevat Na onderzoek komt men te weten dat Amelia trachtte Brampton te verwijderen om te beletten dat deze het lijk van een der slachtoffers zou kunnen ontdekker. Eindelijk komt de politie toe en door Bill geleid komen zij in de kelder der herberg waar zij Maxie vinden die opge sloten zit in een ijzeren kooi vol vuur en

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1950 | | pagina 8