PARMENTIER Robert DE VERGIFTIGDE COCKTAIL UW BOEKHOUDING UW BELASTINGSZAKEN UW SOCIALE WETTEN Kon. ieperse Schaakkring Vertrouwt aan de best gekende Firma der streek 43, MaioulaanYPER Tel. 781 KOLONIALE LOTERIJ BIJ DE VUURKRUISEN Lening tot Wederopbouw door JACK HOLT :h VERSLAG CLL'BK AMFIOENSCHAP i Hecnrondr Spannend titeldebat in de lr klasfee B:; het einde van de heenronde telt mer. op ..et ogenblik een zo dichte krachten - nnv:ii:in; dat men moeilijk van een dui- d> i <e eindafrekening kan gewagen Al- hoe «el de heer Benooi nu aan de leiding i-taa; is men geneigd de aandacht te ves tigen op de formidabele remonte van de heer Laconic die na onkansrijk de 3 eer ste osrtijen verloren te hebben de res terende matchen met klank won Ook is kil zeer merkwaardig het debuut van de heer Vandroemme te onderlijnen daar v aar de heer Gits zeer ongelukkig is met ziin aanvaLspel blijkt de heer Vandroem me - Arsenal i verdediging oersterk zo dat zij tastbare resultaten opleverde. Ook vailen de verrichtingen van de oud-kam pioen Devacht te citeren die slechts moet onderdoen voor de in daverende forme zijnde hr La conté, terwijl Dr Du brul le nu en dan eens gensters uitwerpt san zijn klas en kunde Ook staan de kansen van de heer Dr Deroo nooit beter als thans Klassement 11 Benooi 5 4 0 1 4 21 Devacht 6 2 3 1 3 1/2 3> Dubrulle 6 3 1 2 3 1/2 41 Deroo 6 3 0 3 3 5) Laconic 6 3 0 3 3 6> Vandroemme 5 2 1 2 2 1/2 71 Gits 6 0 15 1/2 t{uo Vadis 2e klassers Men mag waarlijk van een verrassing gewagen dat de heer O- Grimonprez half weg van het kampioenschap aan de kop staat, daar hij verleden seizoen moest VTede nemen met de rode lantaarnVan vooruitgang gesprokenNa een runners- up van de heer Dewilde die na 4 matchen met het maximum aan de leiding stond daalde zijn ster geleidelijk af en moet hij bij de kapitale match met de huidige leider hem laten lopen. Ook is de klasse ring van de heer Jude de aandacht waard Deze zijn dan ook The big three van de tweede klasse. De heren Delahaye en Cys gevoelen zich niet erg op hun gemak in hun nieuwe reeks en zullen heel wat technische bagage moeten aanvullen om het tempo te kunnen volgen. Onze sympa thieke schatbewaarder krijgt het ook niet onder de markt en heeft het lastig om zich te handhaven, gelukkig ook dat hij er zijn legendarische glimlach niet bij verliest Terwijl de twee knappe heren Lemenu en Verhamme zich warmpjes nes telen in de middengroep. Klassement 1> Grimonprez 7 6 0 1 6 2) Jude 7 5 1 15 1/2 3) Dewilde 7 5 0 2 5 4) Verhamme 7 3 1 3 3 1/2 5) Lemenu 7 3 0 4 3 6) Vandenhoven 7 3 0 4 3 7) Delahaye 7 10 6 1 8) Cys 7 10 6 1 De hr Pyrk alleenheerser in 3e klasse Op een haast magistrale wijze weet onze Clubphotograaf zijn jeugdige concurrent de heer J. Duhameeuw op afstand te hou den en met het maximum de heenronde af te sluiten Proficiat Voor de jonge heer Duhameeuw is de kans om de titel nog niet vers-logen en is hij de enige zware hinderpaal voor de huidige leider. Wij dienen vooral de prestaties te on derlijnen van een soms prachtig preste rende heer De poorter die werkelijk een reuze vordering maakt en de grootste vedette van het kampioenschap is. zijn verdiende 3e plaats is een felicitatie waard. De heer Decorte wisselde dikwijls scho ne partijen met min goede af. en een flinke remonte zal nodig zijn om zijn ge schonden blazoen wat op te frissen Ook de vordering van de heer R Devos is te vermelden en hij geeft de grote bazen soms heel wat angst en zweet Van de heer Jaspers hebben we wat beter verwacht, maar een tekort aan aan passing zal hij net als de heer Pecceu we ten te vergoeden Voor zijn terugkeer in de schoot van de Club ondervond de heer Baete hoe lastig het is om de juiste kadans te vin den om een flink figuur te slaan. Maar in elke verliespartij schuilt een kostbare les voor de toekomst Onze indruk dat we bij het ingaan van de terugronde een uiterst boeiende slot- phase zullen beleven in de le onder de 5 candidaten. in de 2e onder de 3 en in de 3e onder de 2 eerste. We wensen de kans hebbers veel chance toe en de andere eens af en toe met een daverende verrassing af te komen en het de pronostiekers las tig te maken heren Baert en Gits. weg- ^mdstand 1 Jude 100 punten 2 Baert. 98 p.3. Gits. 98 p.4 Depoorter. 04 p. 5 Dewilde. 84 p.6. Grimonprez 83 p 7. Vandenhoven en Grimonprez M 80 p Eer. nieuwe rangschikking zal opge maakt worden voor de terugronde Allez Pronostiekers een schone verrassings- prijs ligt U te wachten MATCHEN VAN 9 JAN. om 20-30 u- 10e Ronde i Terugronde i le AFDELING 11 Baert - Gits 2» Benoot - La conté 3) Devacht - Vandroemme bye. Deroo 2e AFDELING: 5^ Jude - Cys 6) Dewilde - Cornardt 7) Verhamme - Grimonprez 8) Vandenhoven - Lemenu bye. Delahaye 3e AFDELING: 91 Jaspers - Duhameeuw 101 Vandaele - Devos R 11) Pyck - Depoorter 121 Pecceu - Decorte bye Baete Klassement 1) Pyck 8 8 0 0 8 2) Duhameeuw 8 6 1 1 6 1/2 3) Depoorter 8 5 1 2 5 1/2 4) Decorte 8 5 0 3 5 5) Pecceu 8 3 0 5 3 6) Jaspers 8 2 1 5 2 1/2 7) Devos R 8 2 1 5 2 1/2 8) Vandaele 8 2 0 6 2 9) Baete 8 1 O 7 1 Vooruitzichten Met de a s. speelronde nr 10 zal de heer Laconte zijn hoofdmatch tegen de heer Benoot spelen Voor de eerstgenoemde is deze de belangrijkste partij van zijn sei zoen. Een nederlaag betekent een kruisje voor de titel. De heer Benoot zal goed doen om al zijn krachtenpotentieel in de weegschaal te werpen om zijn uiterst gevaarlijke tegenstander uit de weg te ruimen. In de tweede valt de match Verhamme Grimonprez in de kijker. Voor de heer Verhamme is dit zijn laatste kans. In de derde zal de heer Pyck zich hard moeten inspannen om de fel in vorde ring Rjnde heer Depoorter van zijn lijf te houden PRON OSTÏEKEN 1956-1951 De heenronde is afgesloten en de heer Jude kaapt nipt de hoofdprijs vóór de expert-boekhouder Talrijke referenties in de streek. Vraagt een bezoek zonder verbintenis. (3862) «is I)e winners van de Schijf voor Kerstmis. Het supergroot lot van vijf mülioen werd gewonnen door een geheel biljet verkocht te Elsene ln een boek- en papierhandel. Het bedrag werd geïnd door tussenkomst van een bank Een der twee grote loten van twee mlllioen werd gewonnen door een geheel biljet en het andere door een biljet verdeeld ln tienden De twee mlllioen gewonnen door het geheel biljet werd op datum van 30 De cember geïnd door een familie uit Roeselare en 7 der tienden werden ter uitbetaling aangeboden twee door Inwoners uit Luik. waarvan eeu door een politieagent, een door een bediende uit Wezenbeek. een door een magazijnhouder uit Brussel, een door per sonen uit Charleroi, twee door banken. Voor de 4 loten van een mlllioen die. wij herinneren er aan werden aangeduid in een enkele trekking door de 5 laatste cijfers van het biljet (voordeel van het plan dat door talrijke deelnemers niet werd begrepen, niettegenstaande de publiciteit die er rond gemaakt werd), een werd ge wonnen door een geheel biljet verkocht te Brussel aan een oud-koloniaal de drie andere werden gewonnen door biljetten ver deeld ln tienden. De winners wonen te Aalst. Anderlecht. Athus. Bergen. Brussel (4 loten i. Charleroi. Helst. Lessen. Meche- len, Moeskroen. Seraing, Turnhout, Vilvoor de. Vollezele. Bijzonderheden over zekere winners aal moezenier. bedienden, student, gepenslon- neerd rijkswachter, drukker, gepenslonneer- de ouderlingen. Invaliden en oorlogswedu wen. goudsmid, telefoniste, potjes. Voor wat de loten van 250.000 fr.. 100.000 fr.. 50.000 fr. en 20.000 fr. aangaat, heeft het lot ze als volgt verdeeld Gehele biljetten 2 loten van 250.000 fr.. 8 loten van 100.000 fr., 15 loten van 60.000 fr.. 30 loten van 20.000 fr. Biljetten verdeeld in tienden 6 loten van 250.000 fr.. 16 loten van 100.000 fr.. 25 loten van 50.000 fr.. 50 loten van 20.000 fr. Plaatselijke verdeling der winners Aalst, Antwerpen. Berchem. Beringen, Bergen, Brussel (11 loten), Flénu-Fleurus, Geluveld. Haren. Hoboken, Kortrljk, La Louvière. Lier. Leuven. Lobbes, Marchicnne Mechelen. Oekene. St Amandsberg. St Truiden. Trem- bleur. Waregem. Meerdere winners verblij ven ln Kongo. (4224) MEL' WJ AAKWEN SEN In een korte boodschap richtte onze Voortzitter aan bestuur en leden een Zalig en Gelukkig Nieuwjaar Een jaar van gezondheid voor allen, waarbij het noodlot, zich uit de gezinnen zou verwijderd houden Voorspoed door nieuwe triomfen, ten bate van deze. die dit het meest nodig hebben en verdienen, waarbij de 10 op de voorbarige sleet met alle krachten moet worden doorgevoerd en veroverd worden voor alle Vuurkaarthouders. sa men met de onmiddellijke verdubbeling voor alle Vuurkruisen. wat hun ouderdom ook weze. Toekenning van ancienniteitsvergoedin- gen aan de niet-invalide houders van de Vuurkaart. agenten in openbare diensten. De herwaarding der frontstreeprente tot haar koopkracht van 1919 Wijziging van de Wet van 2 Novem ber 1938. Voor de Weduwen onzer afgestorven makkers, de bekrachtiging van de over dracht der verdubbelde frontstreeprente, dit met terugwerkende kracht, vanaf 1 Ja nuari 1948. Hierbij mag geen werk te groot en geen strijd te zwaar zijn. Allen, als één man daarvoor in het strijdperk Voor onze afdeling, het 2000e lid, daar voor stelt hij zich zelf borg en ten slotte voor hem zelf. het geluk en het genot voor zijn jongenszich voort te kun nen ten dienste stellen en onvermoeibaar het zijne er toe bij te dragen, om hen ver der te leiden naar de door ons allen ge wenste en beoogde zegepraal. Moge de Voorzienigheid, hem nog lang voor ons. behoeden en bewaren in fleu rende gezondheid en kordate rechtvaar dige strijd dit is de diepgemeendste en vurigste wens van de Vuurkruisenleden aan hun «Prezen» DUBBELE ONDERSCHEIDING On Vuurkruisenlid. Desplenter Maurice, veld wachter te Poelkapelle. werd bij besluit van de Regent van 13-2-50. het Kruis var Politiek Gevangene 1940-45 toegekend. 1 Bij Koninklijk besluit van 7 November 1950 werd hij eveneens vereerd met dt Burgerlijke Medaille. 2e klasse. 1940-45 om. naar aanleiding der oorlogsomstan digheden. bijzonder blijk te hebben gt. geven van moed en verknochtheid aan he Vaderland Aan deze verdienstelijke frontkameraac bieden wij onze hartelijkste gelukwenser. le SCHIJF EEN LOT VAN 1000 000 FR. Trekking van 30 December De uitslag van de 161e trekking van dt Lening tot Wederopbouw (le schijf) luidt 1.000 000 fr.Reeks 514 nr 951. De andere obligaties van die reeks zijt betaalbaar met 1.000 fr. 2e SCHIJF EEN LOT VAN 1000 000 FR. Trekking van 3 Januari De uitslag van de 101e trekking van dt Lening tot Wederopbouw (2e schijf) luidt 1.000 000 fr. Reeks 5196 nr 208 500.000 fr.Reeks 3970 nr 441. De andere obligaties van die reeksei zijn betaalbaar met 1.000 fr. 3e SCHIJF EEN LOT VAN 5 000 000 FR. Trekking van 2 Januari De uitslag van de 38e trekking van d< Lening tot Wederopbouw (3e schijf) luidt 5.000 000 fr.Reeks 8049 nr 767. 1.000 000 fr. Reeks 9459 nr 581 De andere obligaties van die reeksei zijn betaalbaar met 1.000 fr Er volgde een hevig gestommel als of er meubels omver werden ge worpen. Mike rukte wanhopig aan de deurknop, er was echter geen be weging in te krijgen. Het gevecht binnen scheen dreigende afmetingen aan te nemen. Hek hijgen en kreunen van zware mannenlichamen die tegen elkaar botsten. Dan een angstwek kende kreet en een bons. Doodsbleek vloog Mike de gang af en snelde naar beneden, recht in de armen van de inspecteur, die, revolver in de hand, de bibliotheek kwam uithollen. Boven steunde Mike, ze maken elkaar af in de kamer van de herto gin In één ruk schoot Mason hem voorbij en bonsde verwoed tegen de eikenhouten deur, die echter niet mee gaf. Mike had intussen de schakelaar gevonden en de gang baadde in een zee van licht. Help me snauwde Mason en zet te zijn stevige schouders tegen de deurpost. Bradley Court was echter gebouwd in de dagen toen men nog geen flauw benul van revolutiebouw had en de architecten uit die tijd schenen van mening te zijn geweest, dat 'n deur diende om ongewenste indringers tegen te houden. Met zijn tweeën wendden ze verwoede pogin gen aan om de deur uit haar hengsels te lichten maar ze verspilden hun krachten. Uit de verschillende kamers hoorde men verschrikte kreten en een dodelijk ontstelde Jimmy kwam de gang oprennen met een pook dreigend in zijn hand. Achteruitgrauwde de inspec teur. richtte zijn revolver en een kra kend schot weergalmde langs de gang muren. Met een ruk vloog de deur open. Een ijzig koude wind kwam hen tegemoet. Verder doodse stilte In de kamer was het pikdonker. Blijf daar staanbeval Mason en houd iedereen op een afstand Hij liet het licht van zijn zaklan taarn door het vertrek spelen, totdat het op een donkere plek viel. Men hoorde hoe hij naar adem hapte. Zorg dat iedereen op zijn kamer blijftbeet hij Jimmy toe en deze haastte zich weg om de angstige kud de die uit de kamers te voorschijn kwam onder protest weer naar bin nen te jagen. Mike drong naar voren. Hij zag hoe Mason zijn lantaarn op de grond gericht had. Draai het licht op, beval hij kort en Mike tastte zenuwachtig naar het knopje. Bij het heldere licht dat de kamer doorstroomde, vertoonde zich voor Mike's ontstelde blikken een ravage, die hij niet voor mogelijk had gehouden. Zijn ogen richtten zich vol afschuw op de roerloze figuur op het tapijt. Grote Godenriep hij met ver schrikte kreet. Het is Henry De inspecteur knikte moedeloos, liet zich op zijn knieën vallen en voelde met bevende hand naar de plaats van het hart. Hij leeft nog,fluisterde hij. Laat Jimmy onmiddellijk het po litiebureau opbellen en de dokter. Hij moet voor een ziekenauto zor gen. Mike bracht zijn vriend met haas tige woorden het bevel van de in specteur over en deze vloog weg. Stevens, die met enige losomgewor- pen kleren de bediendentrap af kwam hollen gaf hij de opdracht te zorgen dat niemand in dit gedeelte van de gang zou doordringen. Toen wendde hij zich weer naar binnen. Een koude luchtstroom wees de weg aan waarlangs de misdadiger ontsnapt was. Mason liep op het raam toe en sloot het zorgvuldig, na dat hij zich eerst bij het licht van zijn lantaarn ervan had overtuigd dat een brandladder het middel was geweest waarmee men de kamer ge makkelijk kon verlaten. Plotseling voelde Mike een hand op zijn arm. Hij keerde zich versuft om en zag Doris, doodsbleek. Ze i slaakte een wilde kreet en bracht haar hand naar haar keel toen ze het slappe lichaam van haar broer ontdekte en de donkere vlek op het grijze tapijt. Er was in haar ogen niets dan ontzetting en overweldi gend afgrijzen. Mike duwde haar ruw opzij. Met hese stem overreedde hij haar weg te gaan maar het meisje rukte zich los en boog zich sidderend over haar broer. Jimmy kwam met vlugge stappen binnen. Hij sloeg zijn armen om Doris heen en hield haar stijf tegen zich aan zonder zich om iemand te be kommeren. Doris, liefste O, Jimmy, ik dacht het nog wel dat hij er iets mee te maken had Haar gezicht was vertrokken en ver wrongen als in een nachtmerrie. «Kom meisje, je kunt hier niets voor hem doen, hij leeft nog en wij hebben de dokter opgebeld, hij komt dadelijk. Met zacht geweld leidde hij het snikkende meisje weg en gaf haar over aan de zorg van Eve, die angstig in de gang stond en haar mee naar haar kamer nam. Er was een chaos van luide stemmen en snel bewegen de gedaanten. Zelfs Stevens was niet opgewassen tegen de verwarring die er heerste. De stem van de in specteur verhief zich helder en scherp boven het lawaai Niemand mag binnen komen, iedereen moet zich beneden in de salon verzamelen». Het verwonderde Mike dat hij zo onmiddellijk gehoorzaamd werd. Ie dereen begon zich terug te trekken cm enige kleren aan te schieten. Waar is Peters, de agent die bij Alan waakt vroeg Mason grim mig. e Ik zal eens gaan kijkenbood Junmy aan en rende naar de kamer van Alan. Mike, nieuwsgierig ging hem achterna. Voor het bed van Alan zat 'n agent in een gemakkelijke leunstoel te snurken. De opwinding en herrie rondom hem scheen tem niet te deren. Jimmy's gezicht werd zo wit als perkament en zijn ogen keken als versteend naar het omge woelde bed van zijn neefje, dat leeg was. Waar is de jongen steunde hij. «Hij is bij ons», dreunde de stem van Don, die de tussendeur naar zijn slaapkamer opende en de opgeluchte jongemannen zagen een hevig opge- winden Alan, die wanhopige pogin gen aanwendde om aan de onbarm hartige greep van zijn vader te ont komen. Oom Jimmy, toe, laat me er uit Als je niet maakt dat je in je bed komt, leg ik je over de knie dreigde Don met een basstem en sloot de deur achter zijn zoon toe. Zijn ogen vielen op de snurkende agent en zijn mond viel open van stomme verba zing. Mijn God, ik wist niet dat die kerel nog hier was. Alan kwam bij ons binnenvliegen toen ik op de gang stond. Heeft hij door al dat lawaai heen geslapen Hoe is het mogelijk Mike schudde de agent woest bij de schouders, maar het enige resul taat was een onverstaanbaar gemom pel. c Die vent is verdoofdzei Don terwijl hij hem met vastgeperste lip pen gadesloeg. Laten wij het zo eens proberen.Hij nam een leeslamp, ciie op het tafeltje stond, rukte de kap er af en liet het scherpe licht recht in de ogen van de agent vallen. Deze kreunde even en sloeg half versuft de ogen op. Toen hij de drie man nen over zich heen gebogen zag staan, schokte er een angstflits over zijn gezicht en met moeite richtte hij zich recht op. «Wat is er gebeurd?» vroeg hij verschrikt. Mike hield hem een glas water voor. dat hij met één teug naar bin nen sloeg. «We konden je niet wakker krij gen verklahrde Jimmy, de inspec teur heeft naar je gevraagd. Er is een aanslag gepleegd op mijnheer Gray in de kamer van de hertogin.» De agent verstijfde maar wist zich gauw weer te beheersen en liep nog enigszins onzeker de kamer uit. Don keek hem verbijsterd na. Ik zou er mijn hoofd onder wil len verwedden, dat ze die kerel iets gegeven hebben. Het wordt hier een gezellige boel. Hoe staat het met Henry Mike haalde de schouders op. Hij ziet er vreselijk uit. De wondt zit aan zijn achterhoofd, zo ver il beoordelen kan. Hij is bewusteloos maar volgens Mason leeft hij nog.) Don's gezicht was nu geheel wegge trokken. Hij likte langs zijn lippei en zijn ogen keken angstig. Als je me nodig hebt, roep je mi. maar. Ik ga nu echter naar Fay er Alan. Ik ben niet van plan ze uit he oog te verliezen. Met zo een krank zinnige moordenaar in de buurt kur je van alles verwachten». Beneden werd er met geweld o[ de deur geklopt. Dat zal de dokter zijnschroi Jimmy op en haastte zich naar dt gang. Stevens, correct als altijd, wa- echter op zijn post en liet de doktei binnen. Jimmy nam hem mee naa; boven en bleef zelf met Mike op dt gang staan. Het werd een lang er pijnlijk wachten. Beneden hoordf men een auto aangieren, de remmer knarsten hevig over het grint en eer zestal agenten stormden binnen. Pe ters verscheen om zijn collega's tt ontvangen en ze de instructies var de inspecteur over te brengen. Z< verspreidden zich over het huis er door de tuin. Jimmy liep zenuwacb tig heen en weer en rookte ontelbart sigaretten. Nu en dan ging de kamer deur open en met bleke gezichter slopen de bewoners over de gang er haastten zich de trap af naar de salon Mike kon de spanning niet lange9 dragen en liep naar het venster to< op het einde van de gang. De wolken joegen met onvermin; derde kracht langs de donkere lucht nu en dan kwam er een open plek waardoor het maanlicht zich heen worstelde en de omgeving spookacfc tig verlichtte. Dan bemerkte hij eer groepje agenten die met de strale' van hun lantaarns het terrein si zochten. Over de oprijlaan loeide sirene van de geneeskundige dienst De ambulance was gearriveerd. (Vervolgt!

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 4