FILMWERELD UIT DE PROGRAMMA'S de wolf der drie bergen francis, de sprekende muilezel met Donald O'Connor en Patricia Medina. gevaarlijk kruispunt wit vergift zajviba, schrik der wildernis met Jon Hall. George Cooper. HET TPEBSCH NIEUWS Biz 6-1-1951 h IN KMA OUD |EPER: me» Errol Flvnn en Barbara Stanwyck. I Op de weelderige en strenguitziende hlla der Caldwellkomt een jonge t-rouw dragen naar de alomgeachte ge leerde Mark Caldwell- om hem te melden feu zij de weduwe is van zijn neef Jim. fcr dat ze vast besloten is haar rechten te loen gelden op de erfenis. 1 Zij heet Sandra Demarest en toont de «ukken, die haar huwelijk met Jim. een Kjftal maanden tevoren, komen bevesti gen Jim had haar de echtscheiding be- [oofd na een termijn van zes maanden Zij had trouwens in dit geheim huwelijk toegestemd om Jim toe te laten te enen beschikken over de goederen die tiin moeder hem bij testament had ver- naakt. en waarvan Mark de curator was jot Jim dertig jaar oud werd of trouwde. «eest van de dood van Julie Na de begrafenis, doet Mark de villa sluiten, die hij zal verlaten Doch Sandra wil het geval opklaren. Te paard rent zij naar het uiteinde van het uitgestrekte park en vindt er Jim levend in een jacht- paviljoentje Jim die tamelijk verward doet. vertelt dat hij aan de beterhand is na het ongeval maar pas heeft Sandra hem de dood gemeld van Julie, of zijn geest klaart op en hij aanvaardt het voor stel om te vluchten. "Wanneer zij terug in de villa komt vindt zij er Mark alleen. Zij vertelt hem onomwonden dat zij Jim heeft ontdekt en Mark kan nu niet meer loochenen dat hij zijn neef opgesloten houdt. Doch Mark vertelt ook dat hij zich daar toe verplicht acht om de naam van zijn familie te redden De vader van Jim en Julie is gestorven in een sanatorium, vol slagen zinneloos De dokters hadden vast- Nadat hij zich als de held van talrijke avonturenfilms een gevestigde faam had verzekerd, heeft Errol Flynn in <1 De Wolf der Drie Bergen thans bewezen ook de rollen in drama's aan te durven. Met 'n tegenspeelster als Barbara Stanwyck valt dat evenwel moeilijk te verwonderen Mark nodigt Sandra uit op de villa te 3lijven logeren. Op aandringen van Julie, ie jonge zuster van Jim. stemt de jonge rouw er in toe een paar dagen te blijven Julie heeft het herhaaldelijk aan de stok met haar oom. die haar verbiedt het iomein te verlaten en met alle mogelijke middelen de idylle wil storen die ont staan is tussen haar en een jonge man jit de omgeving. Alvorens te gaan slapen, vertrouwt Julie aan Sandra dat ze reeds meer dan eens mannenkreten heeft gehoord die uit het la boratorium van Mark. waartoe niemand 'oegang had. schenen te komen. Diezelfde nacht horen Sandra en Julie duidelijk een man huilen alsof hij zich egen iets of iemand verweerde. 's Anderdaags 's morgens geeft Mark lulie de raad zich niet zo te laten mee slepen door haar verbeelding, want de .acht werd door geen enkel gerucht ge stoord De vreemde sfeer die hier heerst en de eigenaardige gedragingen van Mark laten liet na Sandra te verontrusten, doch tel kens zij poogt iets te ontdekken dat de .'.aak zou kunnen ophelderen, stoot zij op Mark. Tijdens een nacht doet een snerpende Kreet van een vrouw Sandra uit haar bed -pringen. Zij snelt toe en vindt Julie die van uit haar balcon te pletter schijnt ge vallen op de grond. Sandra beschuldigt npenlijk Mark de aanleiding te zijn ge- gesteld dat de ziekte erfelijk was en dat Jim en Julie beiden min of meer van de kwaal wisten, die met de jaren erger werd. Vooral Jim gaf in zijn jeugdjaren merk bare tekens van onevenwichtigheid. Door zijn brutaliteit maakte hij zich zelfs schul dig aan een ongeval waarbij een man gedood werd. De rechter had. in plaats van de naam der Caldwells door het slijk te sleuren, Jim. die door de psychiaters onverantwoordelijk was verklaard, aan de bewaking van Mark toevertrouwd. Zo be gint Sandra stilaan de geheimzinnige doenwijze van Mark te begrijpen... Plots wordt ze opgeschrikt door de aan wezigheid van Jim. die zich in het struik gewas heeft verscholen en een zware steen werpt naar Mark. Deze. aan het hoofd getroffen, valt. terwijl de zinneloze, zicht baar ten prooi aan een nieuwe crisis, San dra -wil aanvallen. Doch de vertrouwensman die de bewa king van Jim op zich nam. komt toege sprongen en achtervolgt hem op de trap waar een razend lijf aan lijf gevecht ont staat Tijdens de vechtpartij valt Jim over de leuning te pletter... Sandra is bij het zicht van dit tweede lijk diep geschokt, doch Mark die weer tot het bewustzijn is gekomen, troost haar liefderijk. En nu lijkt het ook vanzelfsprekend dat Sandra en Mark. zonder bezwaar elkaar hun liefde kunnen bekennen die ze zich voordien niet durfden veroorloven zal het onvermijdelijke geschieden Bij het verlaten van het hospitaal wordt Eddie door de detectie! aangesproken, de ze doet hem beloven dat hij zal waken over het weinig geluk dat Marie nog kan genieten Zoniet zal hij hem aanhouden al verantwoordelijke voor het ongeval. Eddie verkoopt zijn wagen en bezorgt aan Marie een mooi appartement Vol erken telijkheid wil zij opnieuw haar stiel als danseres hernemen zij bekomt een af spraak met een impressario Doch zij heeft amper enkele danspassen gedaan of zij voelt zich reeds onwel. De in allerijl bijgehaalde dokter zegt* tot Ed die dat hij moet zorgen dat Marie een kalm leven heeft, daar de minste kracht inspanning haar kan noodlottig worden Ongelukkiglijk bezit Eddie geen rode duit meer Teneinde raad vraagt en be komt hij een grote som van Kelch die vreest verraden te worden Doch de ban diet doet Eddie onmiddellijk volgen door zijn medeplichtigen Voelende dat hij achtervolgd wordt sluit hij een overeenkomst met de detectief Eddie zal hem de naam van de moorde naar en van de doodrijderleveren in dien de detectief hem helpt de medeplich tigen van Kelch op een dwaalspoor te brengen en Marie naar een buitengoed te voeren. Daar kent Marie het toppunt van het geluk, doch dit geluk is van korte duur want op zekere dag stelt zij vast dat zij niet meer kan gaan. De dokter geeft haar de verzekering dat het maar een tijdelijke verlamming is... Het meisje gelooft het niet en begrijpt dat zij veroordeeld is. Marie en Eddie willen nu zo vlug mo gelijk huwen om van hun kortstondig ge luk te genieten. Doch wanneer Eddie de rechter, die het huwelijk moet inzegenen, gaat afhalen wordt hij in 't woud door Kelch aange pakt De revolver in de hand doet deze Eddie voorop gaan. hij gaat hem neer schieten... Plotseling gaat een schot af... Kelch wankelt en valt. terwijl de detectief Har- ris te voorschijn komt. Daar hij aan Eddie zijn inzicht te ken nen geeft, dat hij hem moet aanhouden smeekt deze laatste hem. te wachten tot het huwelijk afgelopen is met de belofte dat hij naderhand alles zal veropenbaren Eindelijk verenigd met degene die zij bemint vraagt Marie aan Eddie haar voor... immer... lief te hebben CINEMA CAI'ITOLE: Gedurende een gevecht in Birma, loopt luitenant Peter Stirling verloren in de wildernis Gewond door een granaatscherf en in de onmogelijkheid zich te bewe gen. wordt Peter in het Amerikaans kamp teruggebracht door een muilezel van het leger. Deze muilezel spreekt hem aan en CINEMA OUD IEPER: met Dane Clark en Geraldine Brooks. In een kleine straat van Broadway komt Sig Kelch uit een onderneming buitenge- sneld. waar zojuist een moord begaan -verd. Hij springt in de wagen die hem opwacht. Eddie Novoc brengt deze in be weging en vertrekt in een razend tempo. Ongelukkiglijk overrijdt hij een jonge rouw. Marie Willens niettegenstaande hij liever had blijven staan ziet hij zich door Kelch verplicht door te rijden. Wroeging voelend, begeeft Eddie zich naar 't hospitaal om Marie op te zoeken. Een detectief. Harris, wordt gelast de verantwoordelijken voor de moord en het ongeval op te sporen. Met ontzetting verneemt Eddie dat Ma rie's dagen geteld zijn alhoewel zij op 't eerste zicht schijnt te herstellen. Inder daad indien de bloedklonter die zich vorm de. het hart van de jonge vrouw bereikt De chauffeur heeft het jonge meisje aangereden en haar dodelijk verwond. Vol wroeging gaat hij haar in het ziekenhuis opzoeken. Een toneeltje uit «Gevaarlijk kruispunt» met de jonge sterren Geraldine Brooks en Dane Clark- zaak wordt nationaal maar de lezers der dagbladen blijven nochtans sceptisch. Er wordt dus besloten de muilezel per vlieg tuig naar de Verenigde Staten te zenden Maar het vliegtuig stort neer. De beman ning springt met behulp van het valscherm doch Francis blijft achter. Iedereen denkt dat de muilezel verloren, is Nochtans. Peter Stirling, gedemobili seerd vindt zijn vriend terug in zijn ga rage waar hij nog lang in kalmte en vrede zal leven Iedereen is er van overtuigd dat dieren niet spreken kunnen, en toch. wie Donald O'Connor in de film Francis, de sprekende muilezel in een gemoedelijk gesprek gewikkeld ziel en hoort met deze langorige viervoeter, alsof het de meest doodgewone zaak betrof, zou op de duur aan die algemeen erkende waarheid gaan twijfelen. CINEMA CAP1TOLE met Fred MacMurray en Claire Trevor Madeleine Haley, van de politie-afdeling van Los Angeles heeft als opdracht aan Mexico de gang der verdovingsmiddelen, waarvan Pete Richie de leider is. over te geven Op het ogenblik dat Madeleine de ka mer van Richie doorsnuffelt, wordt zij door hem verrast en hij maakt van de gelegenheid gebruik om het onderhoud op een meer intieme wijze voort te zet ten Maar zijn plannen worden verschalkt door de onvoorziene aankomst van John ny Macklin. lid van de vijandelijke or ganisatie van Harvey Grumbin. Het gaat er om voor Johnny het verzendingssysteem hetwelk Richie gebruikt, te ontdekken Door de marteling van Macklin, bekent één van Richie's medeplichtigen. Een vechtpartij heeft plaats en Madeleine valt in zwijm. Bij het ontwaken bevindt de jonge vrouw zich van aangezicht tot aangezicht met Grumbin en Johnny die haar voor een medeplichtige van Richie nemen. Zij krijgt het bevel de grens over te gaan als zijnde Johnny's vrouw. Beiden zullen de verdovingsmiddelen te Los Angeles mee nemen. Johnny zeer geïnteresseerd voor Madeleine, is een agent van de verdovings middelenbrigade Zij ontdekken hun echte identiteit aan de grens en ondanks hun kortstondig verschil van mening, moeten zij hun opdracht voortzetten. Bij de levering van de verdovingsmid delen te Los Angeles ontdekken zij dat de bende van Californië en die van Mexico dezelfde is en dat zij beide tot Grumbin behoren ,'Zich verloren ziende, tracht Grumbin de verdovingsmiddelen te verbergen, maar Johnny richt zijn revolver naar hem en zijn handlangers. Niettegenstaande de ge weerschoten blijft de politie overwinnaar. Na de aanhouding van de smokkelaars, vindt Johnny zijn beloning in de armen van Madeleine DE SPREKENDE HUH EZEL zegt Francis te heten. Niemand gelooft zijn avontuur en Peter wordt in een ziel- ziekencentrum geplaatst onder de bewa king van nurse Valorie Hum pert. Zijn vergissing aannemend ten einde het zie kenhuis te mogen verlaten, voegt Peter zich terug bij zijn eenheid. Die dag brengt een patrouille de mooie inboorlinge Maureen Van Gelder terug, waarvan het huis door de Japanners ver nield werd Maureen bekoort onmiddellijk de Generaal-Staf en Peter eveneens Deze wordt weldra een held. dank zij de in lichtingen die hem regelmatig door Fran cis worden gegeven Peter verrast een vijandelijke observatie-post. houdt een Japanse luchtaanval over het Amerikaan se Hoofdkwartier tegen en neemt een ganse eenheid «japs» gevangen. Na al deze heldendaden verklaart Peter onge lukkiglijk dat het de muilezel is die hem inlicht en de arme luitenant keert terug naar het ziekencentrum. Nochtans wil luitenant-generaal Stevens overtuigd zijn over Francis. Op zijn beurt wordt hij door de muilezel aangesproken en deze verklaart dat hij niet vroeger wou spreken uit schrik van naar de offi- cierenschool te worden gezonden. De luitenant-generaal Stevens vergadert de oorlogscorrespondenten die op hun beurt hun oren niet kunnen geloven De Wit vergifttoont ons de sluikhandel in cocaïne aan de Mexicaanse grens en de strijd van de politie tegen een degelijk ingerichte smokkelaarsbende. CINEMA COLISEUM June Vincent en Jane Nigh. Jenny Duncan en Tommy, haar zoon van zes jaar, vliegen over Belgisch Congo op weg naar hun zuster en tante Carol die werkt in het Amerikaans konsulaat te Nairobi. Hun vliegtuig heeft motorbreuk en ver plicht hen de valschermen te gebruiken In het neerdalen worden zij uiteen gerukt Beau Bridges, de jongste Tarzan ter wereld, in de film «Zamba. schrik der wildernisdie in Belgisch Congo werd gedraaid. (zie vervolg volg blz»

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 7