VOETBAL Het Ypersch Nieuws André GRYSON KRONIEK VAN C. S. YPROIS KRONIEK VAN W. S. IEPER «HET YPERSCH NIEUWS»! ceest en verspreidt .sa de 4e voetballoze Zondag ATHLETIEK KOSTELOZE PRONOSTIEKWEDSTRIjD VAN ZONDAG 14 JANUARI Grote Cyclo-Cross te Zillebeke-Hooghe Naam en voornaam Straat en Nr Gemeente Wij stellen U voor een flink Liefhebber... I HET YPERSCH NIEUWS Biz. 5 13-1-1951 4ATCHEN VOOB ZONDAG 14 JAN. lie PROVINCIAAL I K. V. Oostende - F. C. Meulebeke iRau. Despiegelaere, Desmedt A.) G. Oostende - U. S Herseaux (Monteyne G-, Vanhoute. Galle W.) I Wevelgem - Zwevegem Sp (Verbiest, Verbrugghe R. Declercq M C Knokke - S. K. Roeselare I i Bonte. Swimberghe. Reyserhove* J. S Yprois - Deerlijk Sp (Maes E-, Breyne M. Lefever M 1 I V O Ingelmunster - W S. Lauwe Pattyn J., Decraene R. Verbeke) V A. Moeskroen - B S. Avelgem (De Deken. Van Belle. Naert R) T C Torhout - M Sp. Ingelmunster iLetienne. Servaes. Matthys) He GEWESTELIJKE C C. Bissegem - W S leper (Peersl jjl C. Bizet - F. C Comines (Breyne G.) Eloois Sp. - S. K Geluwe k(Vandeginste) K Vlamertinge - S. V. Kortrijk (Montaigne G.) C. Luingne - S. V. Moorsele (DecraeneI Beselare - F. C. Poperinge (Verfaillie) Sottignies Sp. - Aalbeke Sp. (Duverger) f. Menen - S. V. Moorslede iDepraeterel Ille AFDELING C >5, K Hooglede - Ol. Ledegem (Carlier) 3t S Poperinge - Dadizele Sp. (Nuytten) 'Izegem Sp - S. V. De Ruiter (Malfaitl I K Zilverberg - S. V. Rumbeke (Lanckriet R C. Woesten - Poelkapelle (Van Slambrouck) 3. Be veren - E. Oekene (Desmet H.) 3 K Staden - Brielen Sp V ierstraete I tr. S. Passendale - S. C. Zonnebeke (Debeuf J.) IHe SPECIAAL C 5 K. Roeselare - W. S. leper (Louagie) .5 V. Moorslede - F. C. Lichtervelde (Castelein) I. C. Torhout - F. C. Izegem (Wittouck) |vC Poperinge - M. Sp Ingelmunster (Mouton) it S Houthulst - S V. O Ingelmunster (Lepouttre) PROVINCIALE JUNIORS |j C Knokke - C. S. Yprois (de Séjournet) t. C. Izegem - E. Wervik (Bouckaert) C. Roeselare - A S. Oostende (Baert) I. C. Brugge - Kortrijk Sp. (Couvreur) 1, C Menen - C. S. Brugge (Ostyn) St Kortrijk - St. Moeskroen (Pattyn R.) f. G. Oostende - R. C Harelbeke (Vandenberghe A.) I .V. Waregem - S. K. Roeselare (Vercoutere) PROVINCIALE SCHOLIEREN I. C. Knokke - C. S. Yprois (Pauwels) C. Izegem - E. Wervik (Braet L.) I. C Roeselare -AS Oostende (Huysentruyt A.) j. C. Brugge - Kortrijk Sp. (Frankignoul) b C Menen - C. S Brugge (Van Kemseke) it Kortrijk - St. Moeskroen J (Vanlerberghe) G. Oostende - R C. Harelbeke (De Gruyter) I. V. Waregem - S. K. Roeselare I (Declercq A.) GEWESTELIJKE JUNIORS B 1 C. Bissegem - A. A. Moeskroen (Vandecasteele M.) St. Moeskroen - S. V. Moorsele (Pvnaert) <ortrijk Sp. - F. C. Poperinge (Soenen) W. S. leper - S. V. Wevelgem (Eeckhout) W. S. Lauwe - Aalbeke Sp. (Vansteenhuyse) KADETTEN D Sortrijk Sp. - S. V. Waregem (Van Hoed) St Kortrijk - W. S leper (Vermeulen) T C Izegem - S C. Menen (Dobbels) A K. Roeselare - R. C. Harelbeke (Vanlioutte G.) St. Moeskroen - F. C. Roeselare (Servaege) .[AUe matchen van lagere afdeling (W.- i'laanderen) werden verleden week, dit- ïiaal wel een weinig te voorbarig, op- r.ieuw afgelast, zodat spijt het gunstige •weder en de goede staat van het meren- ieel der speelvelden, een vierde onvoor- tiene rustdag de Cerclemannen te beurt viel Voor Zondag aanstaande nu bestaat tpuasi geen twijfel meer dat de provinciale competities zullen hervatten. C. S. Yprois dient slechts met drie elftallen de strijd aan te gaan. aangezien de kadetten (A sa B) en de specialers vrij zijn. Juniors ♦n scholieren moeten de verre verplaat sing ondernemen naar F. C. Knokke. al- vaar ze hun uiterste best zullen moeten poen. willen ze niet ijdelhands naar huis •gezonden worden. De A-mannen krijgen 'op het Augustinusstadion te 14.45 uur het 'pezoek van Vandevijvere. Verschae. Lae- ,venï Loosveldt. Gobert, panterVer coutere. oud White Star-man Deneckere on vier andere groen-witten van Deerlijk Eporl. De jongens van de Franse trainer ■purchgrave bengelen aan de staart in de flassering en voor hen betekent de wed- ;jd op de Stade Yprois zo ongeveer iets hel behoud of niet in lie Provinciaal. W>'- ganen zullen zich met man en macht fc weer stellen om te vermijden dat met 'pc beslissende nederlaag de puntenstrijd Wordt hernomen Een ontmoeting die zal paard zij i gezien te worden en waarvoor *e e;n grote opkomst verwachten, ver b's de sportliefhebbers der streek hun- ceren naar een partijtje voetbal. We ho lten voor de rood-witten en hun vele aan- lange-s dat op sportieve wijze weerwraak carat genomen over de te Deerlijk opge- npe.n j-o nederlaag. Mochten Carpels en icrsooilen hun schietpoeder hebben droog lehouden Supporters, laat horen dat de embandec meerdere Zondagen met rust azen er. animeert het treffen op faire ROGIMAR. C. S. Y. - SUPPORTERSCLUB De Mande Zonnebekesteenweg 1 Op morgen Zondag 14 Januari te 18 uur. gaat onze zevende kosteloze prijskamp door voor alle aangesloten leden en spe lers var C S. Y De prijskamp wordt afgesloten te 19 uur zeer stipt Supporters en spelers van C S Y. ge ven we dus na de wedstrijd C. S- Y. - Dee 'li jzc Sp rendez-vous in ons lokaal Di 'Mande HET BESTUUR Eindelijken we zijn benieuwd hoe W. S. de terugronde zal aanpakken Bis segem is bij voorbaat nog niet overwon nen en er zal stellig hard moeten ge streden worden om de beide puntjes naar de Hallestede mee te brengen. Hopen we nu. dat elke opgestelde speler eens de gelijk zijn kans gaat en enkel en alleen voor de club speelt en de punten Neemt het te Bissegem niet te licht op en speelt uu spel. dan is de zege aan ons. Ille Spec.S K Roeselare - W. S. leper Jun.W S. leper - S. V. Wevelgem om 10 uur. Kad. A St Kortrijk - W. S leper om 9.15 uur. W. S. SUPPORTERS NIEUWS Terug gaat onze Bus aan het rollen. Wie gaat er mee 7 Afreis aan de Postbode om 1.30 uur. Prijs: 20 fr. REP. 17. Vorige week verkeerden we volledig in de mening en wellicht velen met ons dat er in de provincie zou gevoet bald worden, tot vreugde van de voetbal en pronostiekliefhebbers. Helaas, zo leer den de ketters, maar ze dooldenWant instede van een nieuwe intrede van Ko ning Voetbal, die in alle hogere afdelin gen op een blij zonnetje onthaald werd. was er hier alleen het zonnetje en... geen voetbal. Voor de vierde naeenvolgen- de Zondag werd het een troosteloze dag. en het contrast werd er nog te schriller om. toen we met een echt Lenteweertje gezegend werden. Om er tranen met tui ten bij te wenen. Helaas, het besluit van het Westvlaams bestuur was onherroepelijk, en o i werd het al te voorbarig genomen, want de meeste terreinen verkeerden Zondag 1.1. in eer. uitmuntende staat, wat een alge meen hervatten zeker had gewettigd. Ge dane zaken nemen echter geen keer- Daarmee stelt zich het probleem van de uitgestelde wedstrijden in al zijn scherpte, vooral als men niet in een zo mercompetitie wil verzeilen, met al de ongemakken daaraan verbonden. In verband daarmee gaf Sportleven an vorige week. volgende interessante overwegingen ten beste, onder de titel Hoe halen wij het opgelopen achterstel op De K B V.B heeft steeds geen ant woord ontvangen betreffende het afsluiten van een landenwedstrijd met Joegoslavië te Brussel. Sedert de uitnodiging van onze Bond die gezonden werd op het ogenblik dal het tweede algemeen uitstellen nog niet was uitgeschreven is de situatie er nog op verslecht. Het U. C. zal nu moeten uitmaken of het nog wel wenselijk is een landenwed strijd aan te gaan in Februari of Maart Het is mogelijk dat 4 Februari en 4 Maart tot heden nog vrij zullen besteed worden om twee complete com petitie-dagen op te halen en dat men overwegen zal op 15 April dag van Holland-België de uitgestelde wedstrij den van vorige Zondag (31 December - N v d.R te laten betwisten met uitzon dering voor deze van Ere-Afdeling en van Afdeling I, die zouden kunnen beïnvloed worden door aanduidingen voor het na tionaal elftal Speculerend op een mogelijke herneming vanaf volgende Zondag, ten minste in Ere. bestaat ook nog de mogelijkheid om ere- k las wedstrijden op 3 Mei (Hemelvaart- dag) te laten betwisten. In deze veronderstellingen zouden de op het Brits Festival uitgenodigde clubs haar verbintenissen kunnen naleven na de competitie te hebben beëindigd en zou de Bond nog de mogelijkheid hebben om op het einde van het seizoen zijn zesde landenwedstrijd af te sluiten Tot daar deze overwegingen. De toestand is er echter sedert Zondag 1.1. in de provincie niet beter op gewor den. en waar bv. reeds op 4 Februari de derby V. G. Oostende - S. K. V. Oostende voorzien was. zien we niet goed in. hoe er daarvoor een oplossing kan gevonden worden, die iedereen zal bevredigen. Want de ondervinding leerde ook reeds, dat wedstrijden die betwist werden na het uitgesproken winterseizoen, op financieel gebied, ver van meevallers konden ge noemd worden Als we daarbij dan nog nagaan dal V. G. Oostende. U. S- Herseaux. F. C. Torhout en M Sp. Ingelmunster elk een wedstrijd minder betwist hebben, wordt ie oplossing van het probleem er niet ?envoudiger op. Doch wat nu ook het gebruikte lap middel zal zijn. laten we om te besluiten de hoop uitdrukken dat er Zondag moge gevoetbald worden in alle afdelingen van onze provincie, dit tot genoegen van de talrijke voetballiefhebbers, zowel spelers als supporters DE 5e OMLOOP VAN HET HOUTLAND Zendag li werd te Torhout de 5e Om loop van het Houtland betwist. Zoals men weet wordt deze baankoers per ploeg van drie man betwist, telkens met afzonder lijke start- over de gedeeiten Torhout- Lach terveide (6-000 m.) Lichtervelde - Kortemark (7.000 m en Kortemark-Tor- hout <6 500 m Door optelling van tijden wordt dan de winnende ploeg aangeduid Onze Ieperse club was er eveneens met een ploeg vertegenwoordigd namelijk met Fiey Pyck en Bosmans. Zoals gewoonlijk trok Fiey flink zijn streng en behaalde in het tweede gedeelte een zeer verdien stelijke 4c plaats op slechts 32 seconden van de overwinnaar Rubben van Hermes Oostende. Ook Pyck deed het niet slecht voor een heroptreden want na een maan denlange inactiviteit, was zijn forme een vraagteken Hij bewees evenwel de oude gebleven te zijn. vol taaie wilskracht en behaalde dan ook een flinke 8e plaats in het derde gedeelte op 1' 13" 2/5 van de overwinnaar, de nationale belofte Deweer van Waregem. Slechts Bosmans ontgoochelde enigszins in het eerste gedeelte, daar hij zich met de 17e plaats moest tevreden stellen. Alle begin is evenwel lastig, doch wie de ver betenheid en moed van onze Henri kent. weet meteen dat deze 17e plaats voor hem eerder een aansporing zal zijn. om nog meer dan voorheen te trainen en zich op de lastige athletieksport toe te leggen. Daarmee echter, viel er niet op een gunstige plaats in de eindklassering te rekenen, en kwamen wij als geslagen uit de strijd. Vermelden we ten slotte nog. dat niet minder dan 21 ploegen aan deze klassiek geworden koers deelnamen. DE UITSLAGEN le gedeelte Torhout-Lichtervelde 6.000 m- 1. Serruys (O B.). 16 min. 50 sec. 2/10: 2 Colman (Waregem). 17' 4" 2/10; 3. Bal- caen (Houtland I), 17' 26" 2/10; 4. Ver- mote (Houtland II). 17' 32" 2/10; 5. Ver- meire (Hermes). 17' 33" 2/10; 6. Bruyneel (Waregem). 17' 46" 8/10; 7. Deruwe (Her mes), 17' 54" 8/10; 8. Van de Weghe (Mandel I) 9. Casteleyn (Mandel II) 10. Vandewalle (Meulebeke) 11 Rosseel (Hermes) 12 Lein (Houtland) 13. Bruyn- steen (Hermes) 14. Decaestecker (Hout land III) 15 Develghe (Westkust) 16. Devolder (Roeselare) 17- Bosmans (leper) 2e gedeelte Lichtervelde-Kortemark 7.000 m- 1. Rubben (Hermes). 19' 35"; 2. Tom- meleyn (O B 19 58" 3. Ghekiere (Man del). 20' 4"; 4 Fiey (leper), 20' 7"; 5. De- sloover (Waregem) 20' 15"6. Borret (Houtl 7. Vandendriessche (Waregem) 8 Roose (Hermes) 9. Vandaele (Meule beke) 10. Depeorter (Roeselare) 11. De- nyft I (Houtland) 12. Fonteyne (Her mes) 13. Vandewalle (Houtland) 14. Staelens (Hermes) 15. Geryl (Westkust) 16. Dobbels (Mandel) 17. Muylle (Hout land). 3e gedeelte Kortemark-Torhout 6-500 m. 1. Deweer (Waregem). 20' 13"; 2 De- cock (Houtland I). 20' 21"; 3. Vanden driessche (Waregem), 20' 39"; 4. Pauwels (O. B.), 20' 41" 5. Vandaele (Meulebeke) 20' 44" 3/5; 6 Goes (Hermes). 20' 58" 3/5; 7 Latrez (Mandel). 21' 13" 2/5; 8 Pyck (leper) 9 Bagein (Roeselare) 10 Cornells (Hermes) 11. Dedeyne (Her mes) 12 Meyer (Hermes) 13. Aneca (Houtland) 14. Lesy (Mandel) 15. Van- imschoote (Westkust). Algemene rangschikking 1. O. B. Brugge, 57' 29" 1/5; 2. Ware gem I. 57' 32" 1/5 3 Hermes I. 58' 13" 1/5 4. A. C Houtland I. 58' 35" 1/5; 5. Man- delclub I. 59' 13" 1/56 Waregem II. 59' 21" 4/5 7. Meulebeke. 1 u. 2/5 NATIONALE SCHOOL VOOR ATHLETIEKMONITORS Voor de eerste maal worden thans te Gent cursussen voor Athletiekmonitors in gericht. uitsluitend in het Nederlands ge geven. Deze cursus gaat over twee jaar. telkens de Zaterdagnamiddag. De opening geschiedde Zaterdag 1.1. onze club was er vertegenwoordigd door Julien Therry en Robert Bastil. terwijl ook onze oud-stadsgenoot André Wenes. thans aangesloten bij Hermes Club Oost ende aanwezig was. Als inleiding werden enkele lenigheids- proeven gehouden, die een grote inspan ning van de deelnemers vereisten en als een eerste schifting zullen beschouwd wor den. We hopen dat onze mannen er de Ieperse kleuren zullen hoog houden en wensen hun al het beste toe. G. tl) Zoals voorgaande jaren richt de velo- club St Pietersvrienden nogmaals een cyclo-cross in op Zondag 21 Januari om 2.45 uur. begiftigd met 7 500 fr. prijzen en talrijke premiën. De wedstrijd wordt verreden in het park en bos van Mr Baron Yves de Vinck, waar de toeschouwers goed de wedstrijd kunnen volgen, gevrijwaard van wind en koude. Sport en spektakel zal er te zien zijn. want er wordt een bijzondere premie ge schonken aan de renner die het meest als eerste door de vermaarde hel trekt (verleden jaar konden er slechts 4 van de 17 deelnemers op hun fiets blijven). De deelname is verzekerd van de beste Belgische azen en de Franse specialist Riga ut Maar Alb. Vandevoorde en G. Inder- vuyst kunnen voor de verrassing zorgen DE ST PIETERSVRIENDEN. S. V. Wevelgem Zwevegem Sp F. C. Knokke S. K. Roeselare C. S. Yprois Deerlijk Sp S. V. O. Ingelmunster W. S. Lauwe R. C. Bissegem W. S. leper S. K. Vlamertinge S. V. Kortrijk E. Beselare F. C. Poperinge Dottignies Sp. Aalbeke Sp (li Plaats in deze kolom: Het nummer 1 als U de thuisploeg gewonnen geeft. Het nummer 2 als U de bezoekende ploeg gewonnen geeft Het teken X als U een drawn voorspelt. Hoeveel deelnemers zullen deze week het hoogste aantal punten behalen (of deknaam) (in blokletters) M# V 19 «HET YPERSCH NIEUWS» (Door deelnemer te bewaren) S. V. Wevelgem Zwevegem Sp. F. C. Knokke S. K. Roeselare C. S. Yprois Deerlijk Sp. S. V. O. Ingelmunster W. S. Lauwe R. C. Bissegem W. S. leper S. K. Vlamertinge S. V. Kortrijk E. Beselare F. C. Poperinge Dottignies Sp. Aalbeke Sp. Hoeveel deelnemers zullen deze week het hoogste aantal punten behalen 7. Een duiveltje in een wijwatervatDat is zowat de eerste indruk welke men van André Gryson krijgt, als men hem in koers te keer ziet gaan André Gryson. geboren te Geluveld. zo wat een 20-tal jaren geleden, is geen herkuul van een vent. maar het is al ze nuw en pees, welke aan het ventje zit- En nijdigals niet één andere coureur van zijn categorie Het was in 1947 dat hij voor het eerst het koers» ros besteeg. Hij bekampte na tuurlijk de onder-beginnelingen, om eerst de nodige stielkennis op te doen, vooraleer zich een vergunning als grotebegin neling. ofte B W. B.-Nieuweling aan te kopen In dit leerjaar dat, dank zij de wijze raadgeving van een flinke schaar suppor ters. met Albert Verbeke aan het hoofd, zou gevolgd worden door een tweede stagejaar bij de onderbeginnelingen, betwistte hij 26 koersen, terwijl zijn te genstrevers aan den lijve konden onder vinden dat met hem niet zou te spotten vallen. Want. niet minder dan 11 maal, mocht de jeugdige Dré van een lief kind een flinke bloemtuil en... een paar... pie pers in ontvangst nemen Met zijn twee tweede plaatsen, één derde, vier 6e. 2 ze vende en één tiende plaats, kon zijn om geving over hem tevreden zijn:-het was méér dan wel 1948 zag hem 51 wedstrijden betwisten, en daarbij eventjes 29 maal de overwin ning behalen 29 overwinningen op 51 wedstrijden Wie zegt nog beter Bij die 29 overwinningen, staat er één met een bi. zonder mooi rood kruisje aangetekend Deze welke hij voor eigen volk kon boe ken. door niet minder dan 123 deelne mers met klank te verslaan De uitein delijke explicatie werd door 35 man ge houden. 35 man, waarbij de 34 anderen allemaal akkoord gesteld werden door Dré Gryson. die hen. om alle betwistin gen te vermijden, wel drie lengten aan het been lapte Als we don daarbij nog zien dat die 29 overwinningen omkaderd werden door 6 tweede prijzen, zeven derde, één vierde en 2 vijfde, kunnen we door een korte samentelling bestatigen dat hij op zijn 51 wedstrijden, niet minder dan 45 maal bij de eerste vijf kon eindigen Moet ik U nog bezweren dat zijn tegenstanders een diepe zucht van verlichting loosden, toen ze vernamen dat hij in 1949, begin neling B W. B. zou worden IN DE B. W. B.-RANGEN Hij stak als B. W. B.-renner, al dadelijk zeer flink van wal. vermits hij in de twee eerste clubkoersen als eerste over de meet bolde, daarbij mannen kloppende met baarden, zoals bvb- Julien Verpeut, die bij de onafhankelijken zijn kans zou wa gen. en zich flink zou doen opmerken Buiten die 2 clubkoersen. die feitelijk maar uit leutenswaren, zou hij, niet tegenstaande hij gedurende méér dan een maand nogal fel sukkelde met zijn ge zondheid. 18 koersen winnen, op de 74 welke hij betwistte. Met daarbij nog acht tweede, vijf derde, drie vierde en even veel vijfde prijzen, wist hij zich dus juist 37 maal 't zij één koers op de twee. bij de vijf eersten te rangschikken. Wat zou dit dan geweest zijn, als hij gans het jaar flink gezond had mogen blijven Hij nam in 1950 een bijzonder flinke start Hij speelde een flinke troefkaart uit. door nog gedurende een viertal maan den als nieuweling op te treden, en aldus de gewenste forme te vinden, vóór de grote stap te wagen naar de Liefhebbers. Een flink aantal bandbreuken en andere tegenslagen, waren er de oorzaak van dat hij maar13 koersen won. van de 46 welke hij als beginneling betwistte. Hij won daarbij nog acht tweede prij zen vijf derde, drie vierde, twee vijfde, drie zesde, drie zevende, twee achtsfe, één twaalfde en één dertiende, zodat hij zich toch nog 41 maal bij de prijsvliegers wist te klasseren (zie vervolg volg bte.) André GR1.SON. midden familieleden en supporters, bij zijn huldiging overwinnaar van 't Regelmatigheidscriterinm voor Nieuwelingen 1950.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 5