FILMWERELD 1 UIT DE PROGRAMMA'S üe grote herrie gerechtigheid is geschied mooie beloften molly x terreur in korea met William Lundigan en Virginia Bruce. De BESTE VULPENNEN koopt men ter Drukkerij DUMORTIER. 34 Boterstraat, lep' «HET YPEKSCH NIEUWS Blz 8 29-1-1951 CIVEM Ol'D IEPES met Robert Mik bum Jane Greer en William Bendia Ten nadele van het Amerikaanse leger werd er een belangrijke som gestolen Kapitein Vincent Blake die met het on derroek belast is ontmoet aan boord van een boot op weg naar Vera-Cruz een ze kere Duke Halliday. die hij om meer dan één reden verdenkt bij de zaak betrok ken te zijn Hij wil hem arresteren, maar Halliday is bij de hand Hij wordt wel iswaar in bedwang gehouden maar weet van een ogenblik verstrooidheid gebruik te maken om de kapitein neer te slaan hem van zijn papteren te beroven en ver volgens de vlucht te nemen Volgens afspraak moest Halliday in Te huacan Jim Fi&ke. de ontwerper van de diefstal die tevens ook het bedrag bezit ontmoeten. Doch deze laatste is spoorloos verdwenen Halliday wil hem echter weerzien en gaat hem achterna in gezelschap van de mooie Joan Graham Deze wil ook Fiske. aan wie zij 2 000 dollar leende ontmoeten Geholpen door een zekere Se ton een vrij zonderlinge geleerde die zij onder weg ontmoeten staan ze verscheidene ma len op het punt Fiske te achterhalen, doch bij weet telkens te ontsnappen Zelfs slaagt Halliday er in de auto van Fiske te achterhalen wanneer hij door de P->- lïtie aangehouden wordt Hij toont de pa pieren van Kapitein Blake en wordt dan ook vrijgelaten enkele uren voor de aan komst van de ware Blake in Tehuacan. Naar gelang de gebeurtenissen zich ver der ontwikkelen wordt ook de ware be tekenis van deze diefstal duidelijker. De zonderlinge Seton blijkt ook bij de zaak betrokken te zijn Hij ontmoet Fiske in zijn hacienda waar de buit verdeeld wordt, terwijl Halliday en Joan gevan gen gehouden worden Maar dan verschijnt ook plots Blake. die meteen het laatste vraagteken weg wist Hij is helemaal geen officier van de opsporingsdienst van het leger is ook niet op zoek naar de zogezegde plichtigen. doch wel naar zijn medewerkers hij was de ware bezieler van de diefstal Het Komt dan ook tot een felle twist omtrent de verdeling van de buit en op een zeker ogenblik schiet Blake Fiske koelbloedig neer Reeds maakt hij zich klaar om Hal liday een zelfde lot te bezorgen Doch Halliday die gans toevallig in de zaak betrokken werd en over de ware draagwijdte niets weet. slaagt erin. ge holpen door Joan Blake en Seton in be dwang te houden en aan de politie over te leveren Voor Joan en Halliday begint er van nu af een gelukkige tijd In het zonnige en scai.derachtige Tehuacan CINEMA CAPITOLE: met Michel Auclair en Raymond Bussières. «Gerechtigheid is geschied» is een film over het gerecht, dit recht dat de men sen zichzelf hebben toegeëigend en waar door de een de andere oordeelt. In wiens naam. met welk recht, waarom Dit zijn de hoofdproblemen door de film gesteld en die elke toeschouwer voor zichzelf moet oplossen en beantwoorden Een jury- samengesteld uit zeven ge- zwoor nen van het Assisenhof, moet een vrouw oordelen die haar minnaar heeft gedood Zij is doktores en hij heeft haar gevraagd zijn doodstrrd te verkorten. Hoe Het recht gaat zijn gang. Getuigen worden opgeroepen, de waar heid dient volledig aan het licht te komen en mtussen bewijst de him - ii Gerechtigheid is geschied», hoe broos onze rechtspraak is. CINEMA Ol'D IEPER met Marguerite Chapman, Walter Brennan en Robert Paige. Abel Matthews is een landbouwer van dc oude schoolVan zijn ouders leerde hij hoe de grond diende bewerkt te worden, en het vee opgeleid en deze wetenschap acht hij heilig. Van de vele nieuwe metho des de verbeteringen, de nieuw ingevoer de procédés en de landbouwtoestellen wil bij niet weten Volgens hem kunnen die maar moeilijkheden brengen en daarna de ondergang van de hoeve veroorzaken. Abel is weduwnaar en bewoont zijn boeve met zijn vier kinderendrie meis jes Deborah. Susan en Abigail en één jongen. Phineas Deborah is de oud ste en is zoveel als een moeder voor haar zusjes en broer Zekere dag komt David Ra rkley de jonge landbouwingenieur van de nabije modelhoeven op bezoek. Abel Matthews is uiterst koel tegen hem. maar •eborah vindt hem heel sympathiek Het komt aldra tot een idylle tussen de jonge lui. maar tevens wordt de te genstelling tussen de opvattingen van Abel en David scherper en scherper Met een •ewonderenswaardig geduld tracht David het nut van zijn instelling en haar metho des te doen inzien Hij gebruikt al zijn overredingskracht geeft goede raad en komt inet overtuigende bewijzen voor de dag Doch de oude Matthews wil hem niet eea.« aanhoren Susan echter is voor zijn ideeën gewonnen. Zij hoopt van de mo delhoeve een paar volbloed zwarte lam meren te bekomen, om hun kudde te ver beteren Deborah houdt zich aanvankelijk buiten de twistgesprekken, maar zekere dag komt het tot een hoogoplopende ruzie tussen Abel en David, wanneer deze laat ste de oude boer wil verhinderen een groep bomen uit te hakken Volgens Da vid zijn die bomen er volstrekt nodig om te voorkomen dat de rivier het domein van Abel's hoeve zou overstromen. Dit is het ogenblik waarop Deborah partij kiest voor haar vader, en het komt tot een scheiding tussen de jonge lieden. De feiten zullen echter jammer genoeg moeten bewijzen dat David volkomen ge lijk had Een geweldige storm steekt op. juist op de dag dat Susan met haar twee lammeren van de modelhoeve weerkeert- Het terrein dat aan de rivier paalt en thans niet meer versterkt is door de bo men. wordt overstroomd en de vloed strekt zich weldra ook uit op de velden en de hoeve. Abel Matthews is thans volkomen ge ruïneerd en kan niet anders dan beken nen dat David Barkley gelijk had. Doch de jonge ingenieur koestert geen wrok tegenover zijn aanstaande schoonvader Zijn helpers van de modelhoeve komen om het goed van Matthews uit zijn puin te doen herrijzen, en de grond volgens de nieuwste procédés zodanig te bewerken dat hij weldra beter dan ooit voorheen opbrengen zal. Een toneeltje uit de Franse film Gerechtigheid is geschied zullen ze die zaak beoordelen Elk van hen hee(Pt gezworen n; eer en geweten te oordelen En elk hen heeft zich aan zijn eed gehoui ten minste zo denken ze... In feite heeft ieder jurylid geoon overeenkomstig zijn eigen midden, ouderdom, rijkdom, geestesgesteldheid als dusdanig hebben allen evenveel ree terlijke dwalingen in het leven geroep. Het is geen politiemysterie dat dit ontward te worden, doch een gewete: zaak Immers, de verdachte heeft beken dcch wat was de drijfveer tot die daat Dit moeten de juryleden trachten te maken En wanneer zij haar oordelen, kenp zij aan de beschuldigde de beweegree- nen en de handelingen toe die, in c zelfde omstandigheden, de hunne zoudd geweest zijn Wanneer wii dus de anc rer. oordelen, doen wij ten slotte nit anders dan onszelf oordelen Walter Brennan beeldt in de film ..Mooie Beloften» een koppige oude toer uit. terwijl Marguerite Chapman als zijn bekoorlijke dochter, voor de onentteerlijke idylle zorgt en ten slotte voor het ..happy end» instaat. CINEMA CAPITOLE: met June Havoc en John Russell. Het is op de laatste verdieping van een wolkenkrabber te San Francisco dat de mooie Molly haar handlangers ontmoet Opvolgster van haar echtgenoot, on langs neergeschoten te Kansas City. neemt Molly verschillende leden van de inbre kersgang. vroeger geleid door haar man. onder haar toezicht. Cash Brady is haar voornaamste handlanger. Maar Molly is ook vastbesloten de moordenaar van haar echtgenoot terug te vinden. Na enkele gelukkige inbraken, mis lukt nochtans die van een juwelen-handel en Molly wordt opgesloten in de gevan genis van Tehachapi. Zij ontmoet er Ann. vrijwillig aangehouden voor valsheid in geschrift. Deze laatste verdenkt Molly haar verloofde Rod Markle te hebben ge dood. Elke dag komen de twee vrouwen handgemeen. Maar Molly kan zich niet neerleggen bij de gedachte gevangene te zijn En na de opstandeling van de straf gevangenis geweest te zijn. weet Molly haar zedelijk evenwicht te herwinnen. Vrijgelaten maar gekweld door haar ge weten om de moord op Markle. meldt Molly zich bij de politie Tot haar grote verbazing, verneemt de jonge vrouw dat Cash Brady erkend heeft I noot, de genadeslag heeft toegebracht de moordenaar te zijn. daar hijzelf Rod Vanaf heden zal Molly een nieuw lev. Markle. moordenaar van Molly's echtge-1 beginnen. June Havoc in de rol van Molly X, hoofd van een gangsterbende. CINEMA COLISEUM In dc film Terreur in Korea maken we kennis met het «Foreign Office» in het verre Oosten. Het is dan ook de intrigue, het bedrog en de wreedheid die hoogtij vieren. Gedurende zijn training voor het Fo reign Office» wordt Kenneth Seeley ver liefd op de mooie Margaret Walden, lid van dezelfde organisatie Margaret moet vertrekken naar Ankara en aan Kenneth wordt eer. post aangewezen in de ambas sade van Peiping in China. Tijdens een feestje aldaar, verneemt hij dat de bandiet Yun Usu teruggekomen is en zinnens is met zijn rebellen naar Mungu op te rukken. Seeley wordt naar Mungu overgebracht maar juist vóór zijn vertrek tracht men hetr. te doden Te Mungu aangekomen, vindt hij daar Margaret terug. Een Mon goolse karavaan slaat zijn tenten te Mun gu op. Seeley verdenkt hen bandieten te zijn. Hij doet dan ook de controle. Bij zijn terugkeer wordt een tweede aan slag op zijn leven gepleegd. Wanneer 's anderdaags iedereen ont waakt. zijn de Amerikanen gevangenen van Yun Usu. De radiotelegraflst tracht nog een radioboodschap uit te sturen maar wordt gesnapt en doodgefolterd. Terwijl Seeley deze moedige man be graaft. kan hij in het bezit komen van dynamiet- In het Consulaat horen de Ame rikanen Peiping die hen tevergeefs per radio oproept Ze worden door de Mon golen verplicht Peiping gerust te stellen. Maar te Peiping heeft men onraad be speurd en bombardements vliegtuigen worden uitgezonden. De rebellen vluchten uit de stad. maar Seeley wordt verplicht hen te vergezellen. Seeley begrijpt, dat wanneer Yun Usu zou verdwijnen, rebellen de wapens zouden neerlege Hij offert dan ook zijn leven door samen met Yun Usu in de lucht te lat vliegen. Maanden latereen plaat wordt ins huldigd in het State Departement, j herdenking van Kenneth Seeley

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8