DE VERGIFTIGDE COCKTAIL PARMENTIER Robert UW BOEKHOUDING UW BELASTINGSZAKEN UW SOCIALE WETTEN Verwarde D r o bei e n SleepwellPiflls Kon. leperse Schaakkring N. S. B.-NIEUWS BI) DE VUURKRUISEN door JACK HOLT Vertrouwt 43, Maloulaan YPER Tel. 781 N. C. Middenstandsverbond TONEELRUBRIEK Leest en verspreidt «HET YPERSCH NIEUWS HET YPERSCH NIEUWSBlz- 4 19-2-1951 CLUBKAMPIOEN SCHAP 1959-51 Van het schaakfront na de 13e ronde geen bijzonder nieuws Tal van matchen dienden verschoven, daar de meeste spe lers nog in carnavalroes leven- De heer Dubrulle heeft het niet verder kunnen bol werken dan een nul tegen de grote re velatie van het seizoen de heer Van droemme Voor de volgende speelronde staat nog een topwedstrijd op de agendaIn de -tweede klasse krijgt de heer Grimonprez zijn laatste kans tegenover de leider de heer Jude Denkelijk gaat het hier stor men. Terwijl in de derde klasse de heer Duhameeuw zich niet op voorhand als gewonnen mag aanzien tegen de heer De- poorter Daar liggen voorzeker wolfijzers 1 Matrbrn van 13 Februari om 39 39 uur (14e Rondo le AFDELING 11 Vandroemme - Baert 2» Deroo - Dubrulle 3J Gits - Devacht 4) Laconte - Dubakofï byeBenooi 2e AFDELING: 5.» Grimonprez - Jude 6) Delahaye - Lemenu 7) Cys - Verhamme 8) Cornardt - Vandenhoven bye Dewilde 3e AFDELING 91 Decorte - Devos R 10) Duhameeuw - Depoorter 11) Baete - Jaspers 12' Pecceu - Pyck bye Vandaele BERICHTEN VAN HET SECRETARIAAT Uitslag van de arbitrage Ronde 9Benoot - Vandroemme 0-1 Ronde 10Benoot - Laconte 1-1 Na de 13e Ronde geeft de klassering voor de le Klasse 1) Devacht 9 4 4 16 2) Laconte 9 5 1 3 5 4 3) Vandroemme 9 4 3 2 54 4Benoot 8 4 1 3 4 4 5) Dubrulle 8 3 2 3 4 6) Deroo 8 3 0 5 3 7) Gits 7 0 16 4 N. B - Bij gelijkheid van de punten wordt het Sonne-Berger systeem toege past. Bekerwedstrijd 4e Ronde De heer Meersdom wordt verzocht Dinsdag a s. om 20 uur. zich naar het lokaal te begeven voor de matchpartij met de heer Baete op bord 17. Bloed geven voor uw land. Bloed geven voor vrienden. Bloed geven voor een stervende Dat is de sehone daad, voor uw land. Uw vriend, uw evennaaste. Zondag 4 Februari vierde de Harmonie N. S. B hoogtijd ter gelegenheid van het Cecil iafeest Na een uitstap in de stad die niette genstaande de felle wind een goed ver loop ker.de. had het jaarii ks banket plaats in het Hotel Regina Onze achtbare ere-Voorziiter de heer Vandermersch. de heren Gruwez ere voorzitter Grimmelprez Voorzitter en Donck onder-Voorzitter der Harmonie c Ypriana vereerden dit gezellig samen zijn met hun tegenwoordigheid Stippen wij ook de aanwezigheid aan van de heer Bossuwé. eigenaar van de auto-skooter. de weldoener van N S. B Bij het nagerecht sprak de voorzitter. Majoor Moesman enkele woorden uit om onze ere-Voorzitter te bedanken voor de sympathie die hij ten opzichte van de Harmonie betoont en zijn verkleefdheid aan N S. B Hij bedankte ook de heren Gruwez. Grimmelprez en Donck om hun aanwezigheid en om de steun die zij aan onze harmonie verlenen steun zonder de welke onze harmonie het daglicht niet had gezien Hij stuurt een bijzonder dank woord toe aan de heer Bossuwé'aan zijn offervaardigheid is het toe te schrijven dat N S. B aan zijn noodlijdende leden steun kan verlenen Vervolgens richt hij zijn hartelijkste dankbetuigingen aan de muzikanten, die altijd bereid zijn om te marcheren voor N. S. B. en eindelijk wenst hij geluk aan hun chef makker Beun. die zijn schaar muzikanten met genegenheid leidt en biedt hem. in naam van NSB een ge schenk aan. Een daverend applaus onthaalde deze welgepaste rede Daarna nam de heer Gruwez het woord, dewelke vooral wees op de edelheid van de kunst, om 't even dewelke, drukte zijn genoegen uit over de stichting en de voor uitgang van de Harmonie N. S. B wat. hoopt hij. een aanwakkering voor de jeugd moet voor gevolg hebben, die maar al te veel de kunst op de achtergrond plaatst ten voordele van de sport. Op pittige wijze deed hij de voordelen van dergelijke sa menkomsten uitschijnen en verklaarde nogmaals dal onze harmonie op de steun van Ypriana mag rekenen. De ere-Voorzitter heer Vandermersch ziet zich verplicht ook een woordje uit te spreken om de verdiensten van onze Voor zitter te doen gelden en erop te wijzen dat hij de vader is van onze schone Har monie en de bezieler der afdeling. Om te sluiten richtte makker Slosse. in naam van de Strijders 40-45. zijn dank betuigingen aan' de makkers 14-18 voor al het werk dat ze geleverd hebben te hun nen voordeel Een goed glaasje werd geledigd en lied jes werden gezongen, zodat dit feestje in de beste stemming eindigde Onze innigste gelukwensen aan de ho telhouder voor de smakelijke spijzen die bij ons opdiende. RODE KRUIS-BI.OEDCOLLECTE De afdeling van het Rode Kruis, doet een oproep tot onze leden, opdat zij in groot getal zouden aan de bloedcollecte deelnemen. Deze bloedcollecte heeft plaats op Maandag 19 Februari s namiddags in de Hastellerie St-Nicolas» de Stuersstraat. Bij besluit van de Prins Regent wordt de Herinneringsmedaille met twee gekruis te bronzen sabels aan volgende leden toe gekend Ossieur Pollee en Vandenabeele Wij bieden aan deze makkers onze in nigste gelukwensen aan 8 9 Zaterdag a- s. 10 Februari om 20 uur in de zaal Lapiere. jaarlijks privaat Karna- valbal Talrijke prijzen zijn te winnen. HET BESTUUR GELUKWENSEN Door Z K. H de KoMnklijke Prins, werd één onzer beste en trouwste leden, namelijk Vanderghote Pierre. Elverdingestraat 47. benoemd tot Hoofd-griffier bij de Rechtbank van Eer ste Aanleg, hier in onze stad. Voorzitter met bestuur en leden bieden aan onze oud-frontkameraad 1914-18 die gans de oorlog in de Vuurlinie door maakte hun hartelijkste gelukwensen EERVOLLE ONDERSCHEIDINGEN Bij Koninklijk Besluit werden volgende Vuurkruisenleden benoemd tot Ridder in de Kroonorde met zwaardenSchmidt Emiel. Elverdingestraat 45. ingelijfd met de klas 1913 bij het 4e Linie-Regiment, vertrok als Korporaal-Mitrailleur in Oogst 1914 ten strijde op. en maakte de slag van Halen mede. Vervolgens Sempst en het beleg van Antwerpen bij het fort van Waalhem. om daarna de aftocht naai de Ijzer aan te vangen, waar hij de bloe dige Ijzerslag te Tervate heeft doorge maakt. Ramskapelle. Pervijze en t Mai- son du Passeur De slag van Steenstrate, waar hij als gegazeerde. enkele weken werd geëvacueerd. In 1915 overgeplaatst naar het 2e Linie-Regiment bleef hij in de Vuurlinie tot midden 1918. waar hij gewond werd bij een nachtelijke aanval aan de geheimzinnige haagbij Diks- muide. om op tijd naar het front terug te keren voor deelneming aan het bevrij dingsoffensief. Voor zijn moed en dapper heid werd hij meermalen op de leger- dagorde vermeld en vereerd met het Oor- logskruis met 2 palmen. IJzerkruis. Vuur- kruis. Zege- en Herinneringsmedaille 14- 18. later ook. tot Ridder in de Leopold II orde met zwaarden benoemd. Pluym Alfons, Ieperstraat. 38. Vlamer- tinge, soldaat bij het 2e Regiment Gre nadiers en Vandewynckel Albert, Dorp straat. 47 te Loker. soldaat bij het 9e Li nie-Regiment. maakten eveneens met hun respectievelijke regimenten de ganse oor log in de Vuurlinie mede en verwierven er talrijke eretekens. Aan deze verdienste lijke frontmakkers onze beste gelukwen sen. Debeer André uit Elverdinge. Poperin- gestraat. 17. lid der Nationale Federatie Strijders 40-45gevormd onder de be scherming der Vuurkrulsen. bekwam de 3« Hoezo, ik vond dat het nogal over tuigend klonk. Ze deed helemaal geen moeite om de zaken mooier voor te stellen dan ze waren. Ze geeft toe de dttizend pond van mijn moeder aangenomen te hebben als afkoop som en bood u zelf aan haar bank rekening te controleren. Ja, dat zal wel in orde zijn. Maar waarom komt ze eerst met het ver haal op de proppen wanneer ze hoort, dat Henry vooreerst buiten gevecht gesteld is en de kans zeer groot is dat hij haar verhaal nooit zal kun nen bevestigen Is zijn toestand werkelijk zo ern stig Ik wilde het niet zo ronduit zeg gen waar zijn zuster bij was, maar menselijkerwijs gesproken zal hij er niet van boven op komen. Ze stelt het nu wel zo voor alsof zij zich aan de afspraak had willen houden, maar wie bewijst dat het waar is. Ze be weert dat Henry op een geheim hu welijk aandreef, maar gesteld dat 't omgekeerde nu eens het geval was. Ik heb natuurlijk geen bewijs voor mijn vermoedens, maar we moeten die mogelijkheid toch ook onder het oog zien. Om u de waarheid te zeggen, Henry maakte nu niet bepaald de indruk van een verliefd jongmens zei Lord Delmore peinzend. Jimmy schoot plotseling overeind. Een vreselijk vermoeden van de waarheid kwam bij hem op. God. wat zijn we toch een stel sufferdsviel hij uit. Zeg.zei zijn vader gekrenkt. Nou ja. dat hoeft u zich niet aan te trekken. Maar als je er goed over nadenkt, die kerel zat danig in zijn piepzak. Hij was zo prikkelbaar als de pest dat kon je aan alles merken. En zijn opmerkingen over vrouwen in het algemeen getuigden er ook niet bepaald van, dat hij er op dat punt illusies op na hield. Hij heeft natuur lijk 'n reuze opduvel gekregen toen hij er achter kwam dat die vrouw hem voor een onnozele duizend pond in de steek liet. Moet nu niet bepaald vleiend zijn voor je gevoel van ei genwaarde. Die arme bliksem.. En dan hebben wij hem nog getreiterd op de koop toe. Ik wou verdomme dat ik mijn mond gehouden had Maar wat wil je daarmee nu be weren vroeg Don verbijsterd. Nou, die nurse liep hem natuur lijk achterna en wat moet zo een onervaren jongen dan doen Ben je nu niet een beetje on barmhartig in het trekken van je conclusies vroeg Lord Delmore fronsend. De inspekteur blies een blauwe rookwolk naar de zoldering. Hij nam Jimmy scherp op en er klonk een vreemde klank in zijn stem. U veronderstelt dus, dat mijn heer Gray het slachtoffer is geworden van zijn ex-verloofde «Waarschijnlijk wel, ze wilde de relatie weer aanknopen en hij voelde er niets voor. Misschien krfeeg tante Amalia in de gaten dat er wat aan het handje was en dreigde ze Henry met onterving. Daarom liet ze de advocaat komen. Nurse rook lont, be stelde Henry in de tuin voor een af spraak en ondertussen...hier ha perde hij eventjes. Ondertussen doet pa, die ook in het complot is, het vergif in de thee, viel de inspecteur in. «Zeg eens even», rilde Lord Del more, loop nu niet te hard van sta pel. ik zal nooit meer zonder angst of beven durven eten of drinken voor dat dit mysterie opgelost is. Als Ste vens er in betrokken is, zijn we geen van allen meer veilig. En dan ver lies ik mijn butler nog. wat een voor uitzicht Toch is die theorie lang niet slecht,zei mijnheer Allister naden kend. Zijn gelaat nam een ernstige uitdrukking aan. Zij moesten natuurlijk vóór alles verhinderen, dat Henry uit het tes tament geschrapt werd, anders had het hele huwelijk geen doel meer. Maar de toekomstige echtgenoot vat te achterdocht op. Hij was de hele avond ontzettend nerveus, dat heeft iedereen kunnen merken. Geen won der wanneer je het meisje dat je eens tot vrouw begeerd hebt, van moord verdenken moet. Hij durfde er natuurlijk met niemand over spre ken en is zelf op onderzoek uitge gaan. Daarbij betrapte hij volgens mij de butler en werd toen zelf het slacht offer Dat is een verduiveld goed idee zei Don bewonderend. Ik zou er nooit opgekomen zijn. Ik begin waar achtig te geloven dat u gelijk hebt, inspecteur. In hemelsnaam, laat u niet aan Fay merken dat u nurse ver denkt. Ik zal toch al geen seconde meer rust hebben voor Alan veilig en wel de deur uit is. En als mijn vrouw nu nog hysterisch wordt, is de hele toestand onhoudbaar. Kunt u dit nobele tweetal niet arresteren, inspecteur Mason schudde het hoofd. We bevinden ons in een alleron aangenaamste positie. De omstandig heden vormen wel een aanwijzing, maar we zullen nooit tot een bewijs kunnen komen voor dat we hen op heterdaad kunnen betrappen. Geloof maar dat ze op hun hoede zullen zijn. Mijn inziens lopen we geen ge vaar meer voor verdere slachtoffers. Hun doel is bereikt, of niet bereikt. Het is maar net hoe je het opvatten wilt. Alleen wanneer Henry er bo venop zou komen, zouden ze waar schijnlijk tot verdere maatregelen overgaan, maar daar hoeven we niet op te rekenen Ik heb een ideezei Jimmy plotseling. «Wanneer u in de loop van de dag eens losliet dat de toe stand van Henry zich aanmerkelijk verbeterde. Misschien zou hen dat tot de een of andere onvoorzichtige daad verleiden. U zorgt natuurlijk voor een afdoende bewaking van de patiënt en we moeten Doris ook in vertrouwen nemen. Het zou heef wreed zijn om bij haar verwachtin gen op te wekken die niet vervuld zouden worden «Ik zal er nog eens over naden aan de best gekende Firma der streek expert-boekhouder Talrijke referenties in de streek. Vraagt een bezoek zonder verbintenis. (3802) Herinneringsmedailie 40-45 met twee ge kruiste bronzen sabels. Proficiat- VUURKRUISENDAG De dag der Vuurkruisen zal dit jaar doorgaan op Zondag 8 April, verjaringsdatum van on ze Grote Koning Albert, stichter van de Vuurkaart en het Vuurkruis- Deze dag zal worden gewijd aan het aanwakkeren van de herinnering aan on ze Grote Overste van 14-18 en aan het toehalen van de banden die alle Vuurkrui sen leiders en leden moeten verbinden. Wij zijn overtuigd dat deze dag van Vuurkruisensolidariteit een volledige bij val zal oogsten en dat onze machtige af deling vooral zal uitblinken, door het grootste aantal leden, waar wij aan deze dag met ons vaandel zullen deelnemen. Het programma van deze dag zal later bekend gemaakt worden, alhoewel wij van nu af kunnen mededelen dat deze be gint met een H. Mis. Daarna optocht en Hulde aan de Onbekende Soldaat. Vaan- delhulde en toespraak tot de vergaderde Vuurkruisen om na de ontbinding op te stappen met het muziek van het G. L. op kop. naar de ruime zalen van «Les Grands Magasins de la Bourse», waar het de- mokratisch banket plaats heeft. Binnenkort volgen volledig programma met de algemene richtlijnen, die op de eerste bestuursvergadering zullen bepaald worden. Vuurkruisen houdt deze dag vrij. Het gewestelijk Bestuur doet een drin gende oproep, niet alleen tot zijn leden, doch tot alle middenstanders van lepel en omliggende, om aanwezig te zijn op Zondag 11 dezer te 10 uur in de zaal van het Hotel 't Zweerd, alwaar de alomge- kende verdediger van de Middenstand. Advokaat Michiel Vandekerckhove zal handelen over De Toekomstwaarde van de Middenstand Men gelieve op tijd in de zaal aanwe zig te zijn. daar de plaats enigszins be perkt is. FIETE WINT T MILLIOEN Deze prachtige revue-operette in volkse stijl wordt door het welgekend gezelschap «DE OPTIMISTEN» op Zondag 11 en Maandag 12 dezer voor het voetlicht ge bracht in de stadsschouwburg te leper' Wie één vroegere opvoering der Optimis ten reeds bijgewoond heeft, zal heel ze ker niet nalaten deze vertoning met zijn aanwezigheid te vereren Want wie zegt Optimisten, zegtLACH LEUTE en PLEZIER En wie daarbij nog zegtFIETE, zegtACTIE. SPANNINC en HUMOR! FIETE wint dus het MillioenLaat daarom niet na uw kaarten zo vlug mo gelijk te bespreken, want het zal een ware rush zijn naar de Boerenhol getuigen van zenuwoverspan- ning. Duizenden mensen in het buitenk maken sedert jaren met geestdrift gebrul* van de «Burcliard» kalmerend voor zenuwen en hart. De SloepwellPills «Burchard» bevatten ac'ieve uittreksels ultgeneeskrachtige kruiden en zijn gegarandeerd vrij van chemische producten en verdovingsmiddelen. Thans ook in Keïglë verkrijgbaar! In alle apotheken en in depot te IEPEK Apoth. Jos. VANDAMME. Rijselstr. 11 (4117) kenzei de inspecteur, maar nu ga ik mijn agenten nog eens con troleren En ik kruip in bed besliste Lord Delmore, het is al bijna ochtend. Jullie ziet er allemaal uit of je in geen weken geslapen hebt Ik ben op van de slaapgaapte Don en verhief zijn logge lichaam kreunend van de sofa. Wat een nachtzei Mike, toen hij slap van vermoeienis tussen de lakens kroop. Ik hoop maar dat het nu rustig blijft, ik kom er niet meer uit. Toch klopt er iets niet met die theorie van de advokaat. We hebben Sir John Simon helemaal vergeten. Die past niet in het verhaal. Niet dat het hem nu erg interesseerde. Later was er nog tijd genoeg om die bijzonderheden te toetsen. Wat hij nu nodig had was slaap. Hij moest wel erg moe geweest zijn, want hij sliep in zodra hij de dekens over zich heen trok. Er viel 'n vuile natte sneeuw toen Mike de volgende middag om twee uur naar zijn zuster reed. Het drong door alles heen en zijn ruitenwisser werkte op volle toeren. Toch had het weer geen invloed op zijn stemming, want Eve zat naast hem in haar grijze bontjasje terwijl Alan achterin het rijk alleen had. Hij had een heerlijk vacantiegevoel. Toen Eve de auto binnengleed en behaaglijk in de weke kussens terugleunde terwijl Fay met veel vermaningen afscheid had ge nomen van haar dik ingepakte zoon, die om de waarheid te zeggen, maar weinig belangstelling toonde voor al die moederlijke raadgevingen, had Mike het vaste besluit genomen om tenminste voor deze middag alle akelige gedachten aan het drama dat zich op Bradley Court afspeelde van zich af te zetten en enkel te genieten van de heerlijke intimiteit die deze rit beloofde. Alan gaf niet veel last. Hij zat met z'n neus tegen de be slagen ruit geplakt en was vol en thousiasme voor de dwarrelende sneeuwvlokken. «Vond je het niet brutaal, dat ik zo maar beslag op je legde infor meerde hij bezorgd. «Welnee, alleen al het idee dat ik uit die sombere atmosfeer weg ben, maakt me buitengewoon uitbundig», lachte Eve. Fay was vanmorgen niet te genieten. Ze heeft enige mo dehuizen in Londen opgebeld, die voor haar rouwuitzet moeten zorgen. Ze is gewoon overstuur bij de ge dachte dat ze er niet in de puntjes uit zal zien. Vanmiddag zullen enige modistes komen met een hele zicht- zending. Ik ben blij dat ik uit de buurt ben. Hoe is Doris er nu onder O, die houdt zich kranig, Jimmy heeft beloofd, dat hij met haar naar het ziekenhuis zal gaan. Ze hebben de dokter opgebeld, maar die zei, dat Henry nog niet tot bewustzijn was gekomen «Ik hoop, dat je mijn zuster aar dig zult vinden zei Mike een beetje angstig, ik vrees dat ze je wel een beetje zal willen uithoren. Ze was dadelijk zo enthousiast toen ik haar opbelde. Ze heeft natuurlijk in de ochtendbladen het verslag van de moorden gelezen maar we blijven er niet lang hangen, hoor. We zeggen doodkalm dat de inspecteur ons be volen heeft dadelijk terug te keren op straffe van gearresteerd te wor den Hé, wat onvriendelijk, natuurlijk is ze nieuwsgierig, dat zou ik ook zijn in haar plaats en het is toch maar buitengewoon aardig van haar, dat ze zich dadelijk over Alan wil ont fermen O, ze is een toonbeeld van gast' vrijheid. zei Mike nonchalant. (Vervolgt*

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 4