FILMWERELD UIT DE PROGRAMMA'S Drukkerij DUMORTIER Kleeft alles Te verkrijgen Drukkerij Duinort.if HEX YPERSCH NIEUWS» Biz. 8 l#-2-1951 CINEMA OUD IEPER: GEVANGEN TE BORNEO met ClaudtUt Colbert- Mevrouw Agries Keith een Amerikaan se. met een Engelsman gehuwd, is met haar echtgenoot op het eiland Borneo ge vestigd Op 13 Januari 1942 overrompelen de Japanners hun streek Kolonel Suga doet zijn ijzeren vuist op het eiland neer vallen De Europeanen worden er mis handeld de inboorlingen vermoord Suga heeft evenwel een boek gelezen, dat Me vrouw Keith over het leven der Asiaten heeft geschreven. Hij doet de jonge vrouw ontbieden en wenst haar geluk over haar boek Door een Japans soldaat mishandeld verliest Mevr. Keith het kind dat ze ver wachtte Ze wordt van haar man geschei den En dan begint het leven in de ge vangeniskampen Weinig voedsel, slagen epidemieën en geen nieuws. Haar zoon Georges wordt ernstig ziek De vrouwen vrezen naar bijzondere huizen te worden gezonden voorbehouden aan Japanse of ficieren De dagen, de maanden de jaren gaan voorbij. Op zekere avondi toen Mevr. Keith de was binnenhaalde, werd ze door een Japans soldaat aangerand, die tracht te haar te verkrachten Luitenant Nakata doet Mevr. Keith op het hoofdkwartier komen en wil haar een verklaring doen tekenen waardoor ze bekent de soldaat te hebben uitgelokt. Ze weigert en wordt gemarteld De volgende dag maakt Nakata zich gereed om de marteling te hervat ten doch Kolonel Suga treedt binnen en doet haar loslaten 25 Mei 1945: Amerikaanse vliegtuigen bombarderen de streek De vrouwen zijn zot van vreugde. Om ze te kalmeren doen de Japanners ze zweepslagen geven 18 Augustus 1945: een vliegtuig doet strooibriefjes neervallen, waarin de over gave der Japanners staat vermeld. Suga doet Mevr Keith ontbieden om haar me de te delen dat zijn vrouw en twee kin deren te Hiroshima om het leven kwa men. Enkele uren later bemerkt Suga de kleine Georges en twee andere kinderen, die op zoek zijn naar wat voedsel. Hij doet ze in zijn auto instijgen en voert ze naar huis. Daar opent hij zijn voorraad kamer voor hentranen rollen langs zijn wangen wanneer hij de kleinen de ba nanen. rijst, melk en gebakjes ziet ver slinden. 14 September 1945 De Amerikanen ko men aan wal. En dan smaakt men de vreugde van het weerzien van de vrij heid en de bevrijding. CINEMA CAPITOLE ABBOTT EN COSTELLO IN HET LEGIOEN De managers Jonesy en Max doen de 2 kampvechters Abdullah en Bertram re peteren voor de grotematch. Omdat hij niet aanneemt dat hij moet verliezen, besluit Abdullah naar Algeriê terug te keren. Maar het Syndikaat dat 5 000 dol lars aan Jonesy en Max voorgeschoten heeft om Abdullah ter plaatse te brengen wil dit geld niet verliezen. De twee ke rels schepen dus in naar Algerië op zoek i aar hun man. Deze opsporingen in Algiers doen hen als spionnen aanzien door de sheik Ha- mud El Khalid. neef van Abdullah, vij and van het Legioen bij de aanleg van een spoorweglijn. Overal achtervolgd komen Jonesy en Max op de slaven markt aan waar Max zonder dat hij het weet eigenaar van zes mooie slavinnen wordt, waaronder Ni cole Deze laatste is een agent van het 2e Frans Bureau en wil binnen dringen in de stam van Sheik Hamud om zijn plannen te onthullen Achtervolgd door de handelaar die betaald wil worden, schuilen Jonesy en Max in het eerstko mend lokaal en zonder er zich rekenschap van te geven tekenen zij een dienstne ming van 5 jaar bij het Vreemdelingen Legioen. Na de paniek in het kamp ge zaaid te hebben door een los geweerschot krijgen de twee vrienden een nachtop- drach! in de stad. Axman sergeant van het Legioen en handlanger van de She.k. tracht de hand te leggen op de twee mannen maar op hetzelfde ogenblik wor den zij door het HQ terug geroepen. Fort Apar werd aangevallen door de Ara bieren en versterking wordt aangevoerd Sergeant Axman neemt het bevel van de troep en doet ze in een hinderlaag vallen Alleen Jonesy en Max op zoek naar een kameel ontsnappen aan de Arabieren Verloren in de woestijn- dood van dorst worden Jonesy en Max gevangen geno men door Sheik Hamud Ter dood er- oordeeld voor spionnage zullen zij het hoofd moeten bieden aan de vreselijke reuzen van de stam Eén van hen is Ab dullah. Door een schijngevecht kan deze ontvluchten met de 2 managers en Nicole die door de sergeant-verrader ontvoerd was. Met hun vieren in de jeep van de ser geant. rijden zij met dolle snelheid naar Fort Apar omdat zij vernomen hebben dat dit zal ontploffen wanneer de ver. sterking er zou binnen dringen. Handig sluiten Jonesy en Max Hamud en zijn mannen op in het Fort op het ogenblik dat dit ontploft. Helden van de dag geworden worden Jonesy en Max gedecoreerd en om ze beter te belonen worden ze korporaal genoemd Een eed afleggen, is helemaal niet moeilijk, menen Abbott en Costello, doch het wordt helemaal anders wanneer ze vernemen, dat ze daardoor een dienstverbintenis van 5 jaar bij het Vreemdelingenlegioen bezegelden. CINEMA CAPITOLE: DE MOORDSTRAAT met Farley Granger en Cathy O'Donnell- Adele Jergens. een jonge vrouw, laat zich door haar minnaar. Emil Lorrison. dertig duizend dollars uitbetalen apdat zij zou zwijgen Adele is de handlangster Cathy O'Donnell en Farley Granger, twee epkemende sterren het Hollywoodse filmfirmament. Zij spelen de hoofdrollen in Metro-Goldwyn-Mayer-film De Moordstraat rui de van een gewetenloos advokaat. Victor Backett, die zelf een vennoot is van Geor ge Garsell, een vroeger ter dood veroor deelde. Backett legt de 30.000 dollars in een dossier in zijn klassement Een jonge postbediende, Joe Norson brengt zekere dag de briefwisseling op het kantoor van Backett op het ogenblik dat deze het bewuste dossier opent ui: hetwelk 200 dollars zijn gegleden De vol gende dag bestelt Joe opnieuw de pos; en daar er niemand in het bureau is weerstaat hij niet aan de verleiding zich van het bewuste dossier meester te ma- ken. Hij verkeert in de mening dat hij 200 dollars stal, doch weldra stelt hij vas: dat hij 30.000 dollars roofde. Adele werd intussentijd vermoord. Haar lijk werd in de haven opgevist Wanneer Norson merkt, dat hij 30 00» dollars ontvreemdde, krijgt hij wroegint en hij besluit het geld aan Backett terue te geven. Deze vreest echter dat het gaat om een hinderlaag van de politie Hij beweert van de diefstal waarvan hij he' slachtoffer werd niets af te weten en wei gert ook het geld te aanvaarden. Norser is totaal de kluts kwijt en hij besluit zelf het raadsel van de moord op te lossen en de moordenaar te ontdekken ondanks de raadgevingen van zijn vrouw die hem zes zich bij de politie aan te melden. Garsell pleegt een nieuwe moord er Norson, die meer en meer in het geval wordt verwikkeld, wordt door de politie verdacht. Dank zij de moed van Joe za de openbare macht er nochtans in slager Garsell eindelijk aan te houden. Voor Joe en zijn vrouw zal thans een nieuw lever beginnen. Het leven van vrouwen in een Japans concentratiekamp, is het gegeven van de film Gevangen te Borneowaarin Claudette Colbert, voor een treffende uitbeelding zorgt. ty CINEMA OUD IEPER: DE DRIE ZOTKETIERS met Don Atnèche en de Ritz Brothers. De drie musketiers. Athos. Porthos en Aramis, dagen drie lakeien uit tot een drinkpartij, die tot resultaat heeft, dat ze dronken onder de tafel rollen. Door de pracht van hun uniformen aan getrokken. brengen de drie knechten de drie musketiers naar bed en trekken hun uniformen aan. Terwijl ze elkaar gelukwensen met hun prachtige dos. worden ze door de vurige d.'Artagnan tot een tweegevecht uitgeno digd Het gevecht wordt onderbroken door de garden van de Kardinaal van Riche lieu. die het edikt getrouw, alle tweege vechten wil verbieden De drie kameraden helpen d Artagnan de garden te verslaan en d'Artagnan zal hen voortaan aanzien als vrienden voor het leven en tot ter dood d'Artagnan is verliefd op de eredame van de koningin, de schone Lady Con stance Hij heeft haar beloofd in Londes het snoer van de Koningin te gaan halen, hetwelk deze laatste aan Buckingham had geschonken De Koningin moet dit snoer dragen op het bal dat Kardinaal de Ri chelieu weldra zal geven. d'Artagnan haalt de drie dienaars over om zijn gevaarlijke cpdracht met hem te volbrengen. Doch Lady De Winter, die de belangen van de Kardinaal geheel en al dient, slaagt er in de eerste het snoer te be- meesteren en ze reist terug naar Parijs om er het sieraad aan de gezworen vij and van de Koningin te overhandigen. d'Artagnan. door zijn drie medeplichtigen bijgestaan zal, na een reeks koddige avon turen het snoer bemachtigen. Lady Con stance. die werd opgesloten verlossen en het kostbare snoer aan de Koningin over handigen. op het ogenblik waarop ze de - zaal betreedt. Het komplot tegen de Koningin mis lukt dus. d'Artagnan zal Lady Constance voor zich winnen... en de drie dienaars zullen hun zwaarden wegwerpen en zich met hart en ziel aan hun kookkunst wij den CINEMA OUD-IEPER: VERDWENEN met Lloyd Nolan Fred Keller, een invloedrijk zakenman, werd vermoord en een van zijn vroegere bedienden wordt van de moord beschul digd. Wanneer het rechtsgeding een aan vang neemt, treedt een onbekende de zaal binnen, geeft een revolver af en ver klaart de moordenaar te zijn. Aangehouden en opgesloten, weigert hij op alle verdere vragen te antwoorden. Al leen beweert hij nog Joe Monday te heten, wat ontegensprekelijk vals is. De politie, de pers en het publiek beijve ren zich om de werkelijke identiteit van Monday te ontdekken. Honderden perso nen komen hem bezoeken, in de mening in hem een verdwenen vriend of verwante te herkennen. Alice Stetson heeft voor 20 jaar haar broeder verloren Zij meent hem met Joe Monday te kunnen vereenzelvigen. Met de hulp van zijn advocaat ontdekt zij talrijke aanwijzingen. Wanneer Monday voor zijn rechters verschijnt, weigert hij nog altijd te spre ken. Ten slotte in een uiterst gespannen atmosfeer, komt de ware geschiedenis van Monday aan het licht Mie Handels- en Kamiliedrukwerk wordt met zorg uitgevoerd ter 34. Boterstraat IEPER CINEMA COLISEUM HET TOVEREILAND met Van Johnson, June Allyson, Thomas Mitchell en Claude Jarman Jr, Het watervliegtuig High Barbaree ke.derde een Japanse kruiser. Tijdens het gevecht werd het vliegtuig zwaar bescha digd. de radio is stijk. de motoren zijn buiten werking De piloot Luitenant Alec Brooke en de stuurman Luitenant Moore. de enige overblijvende leden van de be manning. trachten het vliegtuig te behou den. Zij zien zich dan ook verplicht op zee te dalen De mondvoorraad waarover zij be schikken is slechts voor enkele dagen vol doende, doch zij hopen dat opsporingen zullen worden gedaan en dat zij gered zullen worden. Alec is in gepeins verzonken... Hij ver- k.aart aan zijn lotgenoot de betekenis van de naam High BarbareeHet is de naam van een tovereiland. dat men op geen enkele kaart vindt maar waarover zijr. oom Thad. een oude zeeman dikwijls sprak. Thad beweerde het eiland zelfs te hebben gezien. Alec gelooft vast in deze legende en aan het bestaan van het eiland. De dagen gaan voorbij zonder dat er hulp opdaagt. De luchtvaarders worden zwakker en zwakker Alec vertelt zijn leven... In de kleine stad waar hij geboren werd en zijn jeugd doorbracht was de kleine Nancy Fraser zijn geliefde kameraad. Tij dens een van zijn regelmatige bezoeken, had Oom Thad hen beiden medegenomen, in een kano voor een uitstap op de rivier. Deze tocht eindigde voor oom Thad in het gevang en opdat de waarborg zou kunnen betaald worden, die vereist was voor zijn invrijheidstelling, Het Alec zich aanwerven door een circus. Korte tijd daarna ging Nancy met haar familie :n een andere stad wonen Voor het vertrek beloofden Nancy en Alec samen High Barbareete ontdekken. Sindsdien be gon Alec belang te stellen in de lucht vaart. Hij gaf zijn geneeskundige stu dies op en trad in dienst van de vliegtui- genfabriek Case. Hij staat op het punt de rijke erfgename Diana Case te huwen wanneer Nancy, verpleegster bij de ma rine hem komt bezoeken Alec beseft, dat hij alleen van haar houdt en dat hij Diana alleen om materialistische redenen wil huwen. Vooraleer hij dit aan Nancy heeft kunnen verklaren is zij terug naar de Stille Oceaan vertrokken. Alec hervat dan zijn geneeskundige studies aan de Har vard universiteit, maar de aanval op Pearl Harbour heeft plaats en Alec neemt dienst bij het marineluchtwapen. Zekere dag ontmoet hij Nancy, die de dienst doei aan boord van een schip onder be vel van oom Thad. Tijdens dit weerzien verklaren de beide jongelieden hun liefde Doch Alec moet vertrekken v.oor et" nieuwe verkenningsvlucht, deze waarvar hij niet weerkeerde. Half bewusteloos, gelooft Alec. dat hi; het eiland High Barbaree ziet. Instinkt I matig roept hij Nancy Wanneer Ale I terug tot het bewustzijn komt ligt hij i: i de armen van Nancy aan boord van eef schip dat de vliegeniers oppikte Een toneeltje uit Het Tovereiland»; De kleine Alec (Claude J3rman Jr' heeft bij een cirkus dienst genomen om de waarborg voor zijn oom, de oude zeeman Thad te kunnen betalen. De grote Alec wordt vertolkt door Van Johns"®

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8