FILMWERELD UIT DE PROGRAMMAS Kleeft alles Te .verkrijgen Drukkerij Dumortier HET YPERSCH NIEUWSBlz 8 3-3-1951 CINEMA OUD 1EPER HFT WONDERLIJKE AVONTUUR VAN ASSEPOESTER In een armzalige torenkamer van het famüiekasteel wordt Assepoester 's mor gens vroeg gewekt door het lustig gezang van haar vrienden de vogels en de deug- aietenstreken van de muizen Assepoester heeft een gulden hart en is steeds opge wekt met heldere en lieve stem zingt zij voor haar vriendjes, de dieren Doch wanneer haar stiefmoeder en stief zusters die alle drie even jaloers en hard vochtig zijn komen is het met het zin gen uit Zij verplichten Assepoester van •s morgens vroeg tot 's avonds laat te wer ken Op het Koninklijk Paleis besluiten de Koning en de Groothertog dat hel tijd is dat de Kroonprins in het huwelijk zou treden. Onmiddellijk wordt de datum vastgesteld voor het Koninklijk Bal waar- •p alle huwbare meisjes genodigd worden De stiefmoeder en de stiefzusters van Assepoester ontvangen de uitnodiging met enthousiasme. Het meisje is natuurlijk •ok uitgenodigd, maar zij zullen alles te werk stellen om haar te beletten met hen aaar het bal te gaan Assepoester bereidt zich zo goed ze kan voor om het bal bij te wonen. Ze heeft geen balkleed, maar ze doet haar best om een oud kleed van haar overleden moe der op te knappen. De muisjes en de vo geltjes zien wel dat ze nooit klaar zal komen en. haar afwezigheid te baat ne mend. maken ze het kleed fijntjes af De dag van het bal presenteren zij een prach tig kleed aan Assepoester. Doch de stiefzusters bemerken dat As sepoester een oud halssnoer en enige afgelegde strikken van hen gebruikte en dol van woede, trekken zij haar de siera den van het lijf- Assepoester is wanhopig en vlucht in het park. doch, opeens ziet ze haar meter, de Goede Fee. voor haar staandeze troost haar en belooft dat zij toch naar het bal zal gaan. Op de tonen van een wonderwijsje tovert de Goede Fee een prachtig balkleed voor Assepoester en glazen schoentjes. Een pompoen omvormt zij in een sierlijke koets, het oude paard wordt een koetsier en de hond een lakei in schitterende livrei. Vier muisjes worden de paarden, en dit wondere gespan voert Assepoester naar het bal. Maar het meisje vergeet de laatste woorden van de Fee nietde betovering zal verbroken worden op de laatste slag van middernacht. Wanneer de Prins Assepoester ziet her kent hij dadelijk in haar de uitgelezene van zijn hart. Doch. het meisje vlucht wanneer zij de eerste slag van midder nacht hoort In haar haast verliest zij een schoentje De Prins is wanhopig doch zijn besluit staat vasthij zal slechts het meisje hu- CINE.MA CAPITOLE: PRELUDE A LA GLOIRE I ROBERTO) met Roberto Benzi en Paul Bernard. In een klein stadje in Provence heeft het twaalf uur geslagen. Een groep met sers gaat schaften, terwijl een jonge met serdiender Roberto zich naar een blinde begeeft- die zijn brood verdient met ac cordeon te spelen. Ik ben het. Robertozegt de kleine. Er ontbreken nog 20 fr.t Neem ze. zegt de oude en nadat Roberto het geld uit het schaaltje genomen heeft, gaat hij een oude woekeraar opzoeken, waar een accordeon door zijn zuster in pand ge- daar ziet hij Maréchal. de man die orgel zulke mooie klanken tovert. s Anderendaags komt Roberto terug het orgel verlaten vindend, tracht hij de mooie akkoorden te vormen, die v de vorige dag voor de eerste maal hoorju Onhandig eerst, doch daarna meer g»-J zeker komen de klanken... Maréchal v»" schijnt, ondervraagt de jongen en begr£ dat hij een muzikaal genie ontdekt hééft Hij zelf zal de muzikale opleiding Roberto ter hand nemen en bekostig De vorderingen van de leerling overtik fen alle verwachtingen, zodat hij 0p kere dag geroepen wordt om een kinde- orkest te dirigeren. Van dan af is de roem De jongen valt echter in handen va- wen aan wie het schoentje past. Onmid dellijk worden afgevaardigden van het Paleis uitgezonden om het schoentje te pas sen aan alle jonge meisjes van het Ko ninkrijk. De stiefmoeder, die vermoedt dat Asse poester de uitverkorene van de Prins is, slui) deze op in de torenkamer. De muis jes. na een heftig gevecht met de bloed dorstige Lucifer, de kat. gelukken er in de sleutel te bemachtigen en verlossen het meisje Wanneer zij in de zaal van het kasteel komt hebben haar stiefzusters juist het schoentje gepast, doch zij zijn er niet in gelukt het aan hun voet te krijgen. De stiefmoeder beraamt een laatste laagheid en doet het schoentje op de grond vallen zodat Assepoester het niet meer passen kan. Maar het meisje heeft het andere schoentje behouden en toont het aan de afgevaardigden van de Prins. CINEMA COLISEUM DE NACHT VERDWIJNT met Victor Francen, Ludmila Tchérina en Georges Roilin. De toerist die toekomt aan de grens welke Algerië van Tunis scheidt, staat verwonderd aldaar, midden in Arabisch land een moderne agglomeratie aan te Ireffen: dat is Le Kouif. een eigenaardige stad in Europese stijl, nabij Tebessa Le Kouif heeft haar voorspoed te danken aan de aldaar gelegen phosphaatmijnen van Constantine. Zekere dag komt een onbekend reiziger aan Tijdens de reis van Tebessa naar Le Kcuif knoopt hij kennis aan met een jong Maltezer een afstraffing toe. Toni zweert zich te zullen wreken. Enkele dagen la ter heeft er in de mijn een ontploffing plaats waarvan de oorzaak verdacht schijnt. De hulpdienst snelt toe onder lei ding van Dr Chevalier die het slachtoffer wordt van zijn moed en naastenliefde. Jean-Louis wordt naar boven gehaald, ernstig gekwetst aan het gelaat. Coudray veropenbaart zijn ware eenzelvigheid en helpt mede aan de verzorging der gekwet sten. Jean-Louis zal leven, doch blind blijven. Dit nieuws schijnt de Maltezer te verheu gen. wat niet ontgaat aan Dr Coudray. Danielle weet dat de dokter een nieuwe en moeilijke operatie heeft beproefd, nl. de overplanting van de ogen. en leeft in Een tcnecltjc uit De nacht verdwijnt uGerard Landrv heeft bij ten iniplofïing hit gezicht verloren. Ten slotte zal hij bij de dood van de jonge dokter, diens ogen overgeplant krijgen. meisje. Danielle Chevalier sociale assis tente bij de Mijnen. De vreemdeling is erg geïnteresseerd wanneer Danielle hem •ver haar oom spreekt, dokter Chevalier. ••oldgeneesheer, en diens assistent Gil bert Mallet- Gilbert is een natuurlijk kind. hij heeft steeds door die toestand geleden en koes tert ten overstaan van zijn onbekende vader een diepe wrok. Hij is verliefd op ■anielle. doch deze verkiest het gezel schap van Jean-Louis. de meesterknecht- mijnwerker. De Veiligheidsdienst der Mijnen ver neemt dat de onbekende die zich laat doorgaan als de oudheidkundige Thiriot in werkelijkheid een zekere dokter Cou dray is. een te Lyon welgekend chirurg welke last had met het gerecht. Jean-Louis brengt vaak de avonden door in het kabaret van Tebessa. Hij staat in de gunst van de zangeres Lolita wat de ialoersheid opwekt van mijnwerker Toni de Maltezer De twee mannen geraken handgemeen en Jean-Louis dient de de hoop van een wonderbare genezing. Gilbert .tot hoofdgeneesheer bevorderd aarzelt Coudray als assistent te nemen daar hij weinig sympathie voor hem ge voelt. Zijn vijandige houding stuit de ver trouwelijke mededelingen van de dokter die op het punt stond zich aan zijn zoon te laten kennen. Danielle probeert hem tot betere gevoelens te brengen met hem de waarheid te onthullen. Hij besluit zijn vader te vervoegen die bij een zieke werd geroepen in een afgelegen huisje Aldaar toegekomen hoort hij het gerucht van een gevecht en snelt toe- Het is Toni die de dokter in een hinderlaag lokte en Gil bert met een vergiftigd mes kwetst. Na dagen van onrust, moet alle hoop om Gilbert te redden worden opgegeven Hij is zich bewust van zijn hopeloze toe stand en wil, alvorens te sterven, het geluk van Danielle verzekeren. Hij zal zijn ogen geven om Jean-Louis te redden. Aanvankelijk weigert Coudray aan de laatste wens van zijn zoon te voldoen. Doch. gehoor gevende aan de smekingen van Danielle en gedreven door ambts plicht. waagt hij de beslissende operatie De genezing van Jean-Louis wordt met spanning door de inwoners van Le Kouif gevolgd. Eindelijk wordt het verband weg genomen... de zieke aarzelt... tast in het ronde zoekt... en plotseling slaakt hij een vreugdekreethet mirakel is ge schied... hij ziet!.. Niettegenstaande de vreugde van allen die hem toejuichen, keert dokter Coudray droevig terug naar zijn laboratorium Niets weerhoudt hem nog te Le Kouif Bij de afreis komen twee gelukkige ver loofden afscheid nemen. Hij fixeert een laatste maal Jean-Louis alsof hij in diens ogen de blik van zijn zoon wilde terug vinden. En werkelijk, het is de blik van Gilbert die hij even ontwaart in de ogen van Jean-Louis... Twee schitterende vertolkers Ludmila Tchérina en Victor Francen, in De nacht verdwijnt Prélude a Ia Gloireis voor de jonge orkestleider Roberto Benzi een eerste contactname met het witte doek. Hij bewijst er nog iets meer te kunnen dan te dirigeren. geven werd. Het geld is er nu. doch de oude vrek bi weert dat de termijn verstreken is. Woedend gaat Roberto zijn makkertjes op zoeken en dezen gaan samen naar de oude woekeraar, onder voorwendsel hun speel goed te willen verpanden. Intussen maakt Roberto zich van de accordeon meester De list lukt bijna, tot wanneer het speel tuig een klank laat ontvallen, die de vrek op zijn hoede stelt. In een adembenemende vlucht gaat het dan door de straten van het stadje Ro berto achtervolgd door de woekeraar. Doch de kleine is lenig en weldra maakt hij zijn achtervolger het spoor bijster In een nabijgelegen kerk gaat hij een toe vlucht zoekenhet heiligdom is echter verlaten en dit beangstigt Roberto. Plots klinkt er muziek op, hemelse ak koorden vullen de kerk. In extase luistert Roberto toe. Een onweerstaanbare macht dwingt hem het oksaal te bestijgen en een weinig scrupuleus drietaleen ve loper, orkestmeester, diens vrouw e schoonbroeder. Zij halen de kleine van zijn weldoener weg en richten een rond reis in, die doorheen de provincie gaa Wat hij echter daar ten gehore brengt is ver af van hetgeen Maréchal eenmaa: van hem verhoopt had. De invloed van het drietal op de kleine Roberto is evenwel slechts oppervlakkig en wanneer hij in zijn geboortestad teru? Maréchal op zijn lijdensbed gekluister: vindt, laat hij zich door hem overtuige: dat hij alleen de mooie muziek der on sterfelijke meesters moet ten gehore bren gen. Nog dezelfde avond zal de 10-jarigf knaap uit eigen beweging het programme wijzigen en nog eenmaal zal Maréchal he genoegen hebben de muziek van zijn Ro berto door de radio te horen. In die uiter ste vreugde zijn leerling overtuigd t> hebben, zal hij dan de geest geven CINEMA CAPITOLE: WAAG UW KANS met Henri Guisoi en Danièle Delorme. Robert Bobin. hulpboekhouder in een fabriek van behangpapier, is een middel matig mens Een doorsnee man die men dagelijks langs de straat kan ontmoeten. Nederig bestaan van een doodgewone vrij gezel die niettemin hoopt eens uit zijn laag-bij-de-grondsheid te ontsnappen. Zijn eerste poging bestaat hierin, dat hij zijn vrijgezellenleven ruilt tegen het hu welijksleven Bobin hoopt aldus een on dernemend en gelukkig man te worden. Er zijn immers toch goede kanten aan het huwelijk Al ware het maar de voldoe ning van het gezellig samenzijn, de keu righeid en zindelijkheid van de woonst en zo iedereen weet van zelfs dat dit al leen mogelijk is wanneer een vrouw er zich mee moeit. En ten slotte, een bed voor twee personen, in plaats van het enkele vrijgezellenbed. nou... die veran dering geldt ook wel de moeite. Zo stapt Bobin het huwelijksbootje in, met Blanche, een verpleegster waarmee hij kennis maakte in een restaurant. Hij voelt er wel niet veel voor, maar zij dringt toch zo aan, en nou dan... kom. we ris keren het maar. Daarbij, Dlanche houdt ook van netheid en zindelijkheid. Zij houdt er zelfs zodanig van. dat Bo bin eenmaal gehuwd, meer in afwas en potten en pannen hangt dan in zijn zoete dromen. En nochtans, als je nagaat er zijn toch lui die verdomd geluk hebben. Kijk eens Paulette, de sekretaresse, die gaat eerst daags met haar rijkemanszoon huwenEi verder Gambier,... won een paar millioen tjes met paardenkoersen... Och ja. maar hem zal het geluk nie toelachen, hoor, maak je maar niet be zorgd, dat weet hij ook wel... Wanneer echter Paulette de betrekkini van sekretaresse vrijlaat om met haa rijke verloofde te trouwen, bezorgt Bobii de plaats aan Michele, een schuchte meisje dat door de baas haast aan d deur werd gezet. Zij is hem zo dankbaa dat zij weldra verliefd is... Alle jongt meiden geraken verliefd op de man die-ze-uit-de-nood-redde Gambier stelt Bobin voor naar de Ko loniën te trekken. Met Michèle Maar vent. waarom niet Zie je. onze held heeft vernomen da hij alle kans heeft om onderdirecteur t worden benoemd Zal men hem dan tooi belonen voor bewezen diensten Hij blijf dus en geeft Michèle prijs. Helaas van bevordering is er geen spra ke. Men geef hem de medaille van ver dienste... Ontgoocheling Dan hitst Michèle hem tot opzet. Laa alles liggen. Kom. laat ons beiden weg gaan. ver weg Maar het is een ontgoocheling te meer Gambier heeft zijn millioentjes verspeeld Bobin heeft geen cent. er bestaan gee: mirakels... Bobin herneemt zijn werk op het kan toor. Michè'.e is voor goed weg gegaa' en het is weer het echtelijk huis. en tin delijk het bed. het eeuwige, eentonige onvermijdbare tweepersonenbed. toneeltje uit de Franse filmWaag uw kans met Henri Guisoi en Danièle Delorme als hoofdvertolkers.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8