FILMWERELD UIT DE PROGRAMMA'S BERICHT De BESTE VULPENNEN koopt men ter Drukkerij DUMORTIEK, 34 Boterstraat, leper UITTREKSEL HET Ï'PERSCH NIEUWSBlz. 8 24-3-1951 CINEMA CAPITOLE: IWO JIMA met John Wayne. John Agar en Adèle Mara. Kamp Paekakariki. Nieuw Zeeland. 1943 Een groep Amerikaanse mariniers, die zich later heroisch zullen gedragen op het eiland Iwo Jima. worden door sergeant John Stryker op krachtdadige en tucht volle wijze tot soldaten gedrild- De mannen haten Stryker om z"n on- meedogenloze training. Peter Conway, een eerste klas soldaat, verpest Stryker ech ter nog meer dan de anderen. Stryker diende onder Peter's vader. Kolonel Sam Conway, die vier maanden vroeger te Guadalcanal gedood werd. De kolonel be schouwde zijn zoon eerder als een zwak keling en Peter kan dan ook moeilijk de •verdreven lof welke Stryker de kolonel steeds toezwaait aanvaarden. Wanneer Peter te kennen geeft, dat hij Allison Bromley, die hij in een militaire club te Wellington ontmoette, wil huwen raadt Stryker hem dit huwelijk af Peter slaat de raad in de wind- Hij krijgt het nodige verlof en beleeft korte doch heerlijke wittebroodsweken vooraleer terug zijn eenheid te vervoegen Te Tarawa beginnen Strykers mannen de gevechtswaarde van hun sergeant te waarderen. De groep krijgt bevel een ei land in te nemen, dat de beste Ameri kaanse marineafdelingen reeds 72 dagen aan de Japs betwisten. Stryker waagt z'n leven en slaagt er in een bunker door een goed geworpen granaat op te blazen. In de loop van het gevecht worden verschil lende van Strykers mannen gedood. Conway tracht Bass, de enige vriend van de sergeant te redden wanneer hij ge wond in de vuurlijn wordt achtergelaten Stryker kent echter alleen z'n militaire taak en verbiedt Conway de gewonde ter hulp te komen. Tarawa wordt eindelijk ingenomen De groep krijgt een kort verlof en mag naar Hawaï. Daar ontmoet Stryker een straat meid en bij dit avontuur leert hij ook de reden van zijn bitterheid kennen. Zijn vrouw verliet hem jaren geleden en ver bood hem z'n jonge zoon te zien. In dit avontuur wordt Stryker milder van aard en wanneer de groep naar Iwo Jima ver trekt moet zelfs Conway de verandering vaststellen welke Stryker heeft onder gaan Tijdens de slag om Iwo Jima ontpopt Conway zich tot de verbeten soldaat waar van zijn vader altijd had gedroomd Sa men met Conway en een ander soldaat slaagt Stryker er in de Japs hun sleutel positie in de lucht te doen vliegen. Op het einde van het gevecht wordt Stryker door een Jap neergeschoten doch voor hij sterft zal Conway, die zijn vaders idealen tot de zijne maakte, de sergeant nog zeggen dat hij zijn zo pas geboren zoon de naam zal geven van zijn eigen befaamde vader CINEMA CAPITOLE BILL COO Chirpendale is een kleine doch bedrij vige gemeenschap waarvan de rust en de welvaart alleen gestoord worden door de gedachte aan een naderende ramp. Terwijl de schoolknapen met aandacht de lessen volgen van hun meester besteedt ieder verder zijn tijd aan zijn dagelijkse bezigheden of zijn genoegens. Bill, arm doch eerlijk en moedig neemt de directie waar van een taximaatschappij. Hij werkt hard om de hand te verkrijgen van Coo. de dochter van de rijke eigenaar van een groot hotel. Alle krachtinspanningen van Bill om zijn zaak te doen gedijen wor den tegengewerkt door Black Menace een oude en boosaardige raaf. Zekere avond sticht Black Menace brand in het hotel dat Coo bewoont Bill waakt echter en aan het hoofd van het brand weerkorps redt hij zijn geliefde. Hij wordt om zijn moedig gedrag geluk gewenst en de volgende dag zijn Bill en Coo de ere gasten van het cirkus. De voorstelling begint en de nummers, het ene al buitengewoner dan het andere, volgen elkaar ononderbroken op. Een ge rucht verspreidt zich echter onder de toe schouwers. Black Menace komt opdagen en onder de officiële vogels grijpt een algemene vlucht plaats. Bill offert zich nogmaals op. Na een lange en uitput tende achtervolging lokt hij de raaf in een val. Dank zij de premie, welke Bill ontvangt als beloning voor zijn helden moed zal hij Coo kunnen huwen onder de hartelijke toejuichingen van zijn mede burgers Hmi 'vTr> - X,'. -»■ W -Kt u Bill en Coois een uitzonderlijke film. omdat de acteurs uitsluitend vogels zijn. Het gebeuren speelt zich af in een kleine, doch volmaakte stad. die voor deze gelegenheid gebouwd werd op een tafel van 10 bij 17 meter- CINEMA COLISEUM DE PRINS VAN HET CIRKUS met Harry Piel- In het cirkus Tivoli hebben wij Harry Peters, de beroemde dierentemmer met zijn ijverige medewerkster. Hella Stoll, lieftallig jong meisje van 18 jaar, door Harry opgevoed vanaf haar 10 jaar. toen zij wees werd. Haar ouders werden ge ruïneerd en verongelukten in hun cir kus door de drijverijen van hun regisseur Baraloff Een oud en eerlijk vriend van de Stoll's. Hofer wordt op zekere avond met blijd schap verwelkomd. Acht jaar geleden, na de dood van het echtpaar Stoll was hij naar het buitenland vertrokken. Harry behaalt met zijn dieren in het cirkus overweldigende successen. Een der toeschouwers, een verleidelijke vrouw, Ve ra, juicht Harry met hartstochtelijke geest drift toe. Deze vrouw werd vorig jaar op zee door Harry van een gewisse dood gered. Na de voorstelling nodigt Vera de cir- kusartist uit op een feest dat zij zal geven in haar hotel. Gedurende een intiem on derhoud deelt zij Harry haar echtschei ding mede. Zo is. volgens haar opdrin gerige mededeling, de hinderpaal voor hun wederzijdse vrije liefde verdwenen. Van af dit ogenblik werpt Harry zich hals over kop in dit liefdesavontuur en ver waarloost zijn dieren en zijn loopbaan Hij is steeds uithuizig en de jonge Hella heeft slechts Hofer. de oude vriend harer ouders tot gezelschap. Deze laatste echter ontdekt spoedig dat het jonge meisje Harry een zeer diepe liefde toedraagt maar haar trots en zelfrespekt onderdrukt dit gevoel, zij wil niet langer meer ten laste blijven van Harry Peters. Ingevolge deze gevoelens neemt Hella de beslissing een verbintenis aan te gaan die haar wordt aangeboden door een zekere Mo- relli. een andere cirkusartist. Op een avond is Harry in de bar. aan gemoedigd door Vera om overdadig te drinken. Van deze gelegenheid maakt zij gebruik om Harry te doen verzaken aan zijn contrakt en vaarwel te zeggen aan zijn loopbaan in het cirkus. Wanneer Harry in het cirkus aankomt op het nippertje vóór het begin der avond voorstelling heeft hij absoluut de kon- trool niet meer over zijn bewegingen. Hij valt uit de trapeze, doch zijn val wordt gelukkig gebroken door de olifant bene den in de piste, 's Anderendaags komt Ve ra nieuws halen naar het cirkus. Dit be zoek ontstemt zodanig Hella. dat zij het appartement ontvlucht en zich bij Hofer gaat verbergen. Vera bekent haar verlangenzij eist dat Harry zou kiezen tussen haar en het cirkus. Hij kiest het cirkus. Hofer verheugt zich ten zeerste over deze breuk met Vera en om de gevoelens van Harry op de proef te stellen deelt hij hem mede dat Hella vertrokken is met Morelli voor een onbekende bestemming. Harry rijdt in allerijl naar Morelli en valt er zijn kleedkamer binnen. Hij ver rast er de artist zonder schmink en her kent onmiddellijk in hem Baraloff. de verantwoordelijke voor de ruïne en de dood van het echtpaar Stoll. Verschrikt en vrezende aangehouden te worden vlucht Morelli langs de stellingen. De olifant Jumbo merkt hem op en herkent in hem de man die hem vroeger mishandeld en gekwetst heeft, hij achtervolgt de vluch teling. Morelli is gevlucht op een hoog plat form. doch de grote olifant haalt er hem met zijn tromp af en werpt hem ten gron de. Hij is op het punt hem te vertrappe len, doch Harry komt tussen en redt de bandiet het leven, maar levert hem in de handen van de politie. Hofer brengt Hella terug bij Harry en nu bekennen de jonge lieden elkander hun ware gevoelens. Nu zal weldra een sensationeel cirkus- nummer aangekondigd worden met Mr en Mevr. Harry Peters en hun trouwe dieren CINEMA OUD IEPER: ZO DE VADER. ZO DE DOCHTER met Dan Dailey en Anne Baxter- Voor de deuren van het Belmont Thea ter te Boston wacht Hannah Adams in de regen, op Tim O'Connor, een speler waarop ze diep verliefd is en de grootste bewondering toedraagt. Tim O'Connor merkt haar op en bij wijze van grap. vraagt hij of ze een goed restaurant kan aanbevelen De kans te baat nemend, stelt Hannah voor hem de weg te wijzen, en leidt hem naar haar huis. Het huwelijk vindt kort daarop plaats. Hannah wordt nu ook een toneelspeel ster. treedt op voor de film en verwerft dra een naam. die de roem van haar man overschaduwt Na de geboorte van een dochtertje en de opkomst van de spre kende film. verbleekt nochtans haar ster. Tim zet zijn loopbaan voort en speelt voor de film. doch hij ook raakt in de vergetelheid en trekt zich terug, om met zijn vrouw en dochtertje in een kleine ranch in de San Fernando Vallei te gaan wonen. Beide echtgenoten volgen, van ver re de gebeurtenissen in de kunstwereld en lezen regelmatig alle gespecialiseerde Rechtbank van Eerste Aanleg IEPER Gerechtelijke verklaring van Overlijden art. 3 wet van 20 Augustus 1948 Bij tussenvonnis op vertoogschrift over gelegd door de heer Procureur des Ko nings des Zetels, strekkende tot de ge rechtelijke verklaring van overlijden van VAN STAEY JOSEPH-LOUIS. geboren te Houtem bij Veurne op 16 Mei 1918. zoon van Charles-Louis en van Bots Madeleine, ongehuwd, laatst woonachtig te Ploeg- steert. Rue de la Herse nr 17. vermoede lijk overleden in Duitsland in April 1944 heeft de Rechtbank van Eerste Aanleg te leper beslist vonnis uit te spreken hier omtrent na een termijn van twee maand te rekenen vanaf de huidige bekendma king. Indien personen inlichtingen kunnen verstrekken nopens het bestaan of het overlijden van voormelde persoon kun nen zij deze mededelen aan de heer Pro cureur des Konings te leper De Hoofdgriffier, (get) P VANDERGHOTE (4578) bladen. Aldus verneemt Tim dat Bobbj- Graves, een kind-toneelspeler, ziek is en dat de opnamen van de film hierdoor moe ten worden stopgezet. Tim zou zijn doch tertje willen voorstellen als plaatsver vangster. doch Hannah verzet zich hier krachtdadig tegen. Ze stemt ten slotte toe. doch enkel voor deze ene film. Het sukses van het kind is zo groot dat de productieleider haar voor een nieu we film wil aanwerven. Tim neemt aan Hannah weigert, en beide ouders schei den weldra na een hevige twist- Hannah keert terug naar Boston en neemt haar dochtertje Jane mede Tante Jane zal nutteloos trachten bei de echtgenoten te verzoenen. Wanneer kleine Jane's film voor het eerst vertoond wordt, behaalt het kind een ongelooflijk succes. Hannah moet haar dochtertje op het toneel leiden, waar ze door een geest driftige menigte wordt toegejuicht. Achter de schermen voelt ze plots een arm rond haar leest en Tim prevelt haar zijn dank om hem. per telegram, te heb ben ontboden Wanneer Tim en Hannah tante Jane zien. begrijpen ze. wie het telegram verstuurde, en vergeten alras hun onenigheden. Dan Dailey en Anne Baxter dansen en zingen in de filmZo de vader, zo de dochter CINEMA OUD IEPER TROMBA met Renê Deltgen. Sedert de dood van haar man. neemt Thérèse Kronbeck de direktie van het cirkus waar Zij kwijt zich van haar taak met wonderlijke handigheid en bedacht zaamheid Ze wordt geëerd door gans het personeel Zij ook onderging de nood lottige invloed van de cirkustragedie. Zij was lid geweest van de trapeze-troep Spa- doli maar een geheimzinnig voorval had er een einde aan gemaakt. Carolo Spadoli werd gedoodErnesto, in de mening dat hij daar verantwoorde lijk voor was. gaat ten onder en begeeft zich aan de drank. Thérèse weet dat haar loopbaan van actrice ten einde is. Zij zendt haar dochter Gardy naar München. als sport-studente, in de hoop het meisje alzo van het cirkus verwijderd te houden. Maar daar was ook Tromba. de dieren temmer Hij kon zijn beesten in bedwang nouden. zonder wapens of andere hulp middelen. alleen zijn fascinerende ogen waren zijn onbeperkte macht. En nu ont moet Thérèse Tromba voor de eerste maai na zeven jaar. Ofschoon de direkteur haar waarschuwt neemt ze hem aan voor zijn wilde dieren-nummer. inbegrepen het trapeze-spel. Tromba is verslaafd aan zijn wilde die ren. aan morphine en vrouwen. Er is een tijd geweest dat hij Thérèse heeft willen huwen, maar ze heeft hem afgewezen. Nu houdt hij het met Ola Orlando, maar het lijdt geen twijfel of ook deze verhou ding zal een fiasco worden. Te München maakt hij kennis met Gardy. Hij was op zoek naar morphine, die zeer lastig om vinden was maar hij kan er niet buiten, wijl hij dèar zijn kracht haalt om zijn tijgers in bedwang te houden. Gardy is mcl hart en ziel het cirkus toegedaan, en in 't geheim oefent ze zich in de tra pezen met de medehulp van Ernesto Spa doli Haar vriend en medestudent Rudolf Weckerle. die ervan droomt ooit eens dierentemmer te worden waarschuwt haar voor het mogelijke gevaar dat ze loopt Maar Gardy zit in Tromba's netten ver strikt. Hij houdt een intense aandacht gaande tegenover het meisje. Haar onge dwongenheid en jeugd trekken hem aan en hij belooft haar een oplossing voor al haar zorgen en het in vervulling gaan der dromen van haar jeugdvriend eveneens. Reeds ziet hij in verbeelding Gardy boven de tijgers in de trapeze zweven. Dèt zou enig zijn Terwijl Thérèse te München is voor zakèn. begeven Gardy en Rudolf zich naar de plaats waar het cirkus voorstelling houdt om Thérèse te verzoeken haar toe stemming te geven tot het eerste optreden van haar dochter. De katastroof nadert. Ola stelt vast dat Tromba haar ontrouw isze is wanhopig Zij roept Tromba ter verantwoording, ver wijt hem alles wat ze weet, en, in een vlaag van woede, verbrijzelt ze de flesjes met morphine. Dan volgt de psychologi sche reactie, haar zenuwen begeven haar en die avond is ze onbekwaam op te tre den. Gardy neemt haar plaats in. en, onder de ogen van haar moeder die te laat aan kwam om de gewaagde onderneming te be letten. doorstaat ze de vuurproef in de trapeze Ernesto Spadoli is ervan over tuigd dat Tromba's hypnotiserende blik hem de armspieren had verlamd op dp avond van het grote ongeluk en komt nu terug om zich te wreken. Tromba zingt zijn zwanengang Ten einde krachten doet hij zi;n intrede in het cirkus. Hij weet dat hij omgeven is met vijanden Oo een kritisch ogenblik aarzelt hij. wat hem noodlottig isDe Bengaalse tijger Bombay zal als over winnaar uit de strijd tussen man en dier komen, strijd die reeds meerdere jaren duurde Bij exploot van Heer Joseph HANNE- BOUW, deurwaarder te Poperinge, in da tum van een en twintigste Februari ne gentienhonderd een en vijftig, heeft Me vrouw VERPOOT Andrea, echtgenote van Heer BERTHELS Adrien. huishoudster, gehuisvest te Poperinge. 5. Vlamingstraat, voor dewelke als pleitbezorger aangesteld is en optreden zal Meester Pieter WATER- BLEE. pleitbezorger bij de Rechtbank van eerste aanleg te leper. 50, Diksmuidestraat (pleitend advokaat Meester J. Dezegher. advokaat te Poperinge) een vordering tot scheiding van goederen ingespannen tegen haar echtgenoot. Heer BERTHELS Adrien. handelaar, gehuisvest te Poperinge. 5. Vla mingstraat. Voor uittreksel, (get.) P. WATERBLEE (4589) Bené Deltgen als Tromoa, ae onversaagde dierentemmer. De handeling van deze film speelt zich af in het kader van het cirkus Krone

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8