F I LMWER E L D UN JOUR A NEW-YORK UIT DE PROGRAMMA'S VI It ff', mV-MNATRA-GAWETr-MILLER-MUNSHlN-ELlEN Kleeft alles Te verkrijgen Drukkerij Dumortier CINEMA CAP1TOLE: EEN DAG TE NEW YOKK •art Gene Kelly. Frank Sinatra Betty Garrett. Ann Miller, Jules Mnnshin en Vera Ellen. Drie matrozen Gabey. Chip en Ozzie zijn te New York met een 24 uren lang verlof. Hun avonturen beginnen wanneer Gabey op de voorpagina van een magazine de foto ontdekt van Ivy Smith. Het is liefde op het eerste zicht en Gabey besluit Ivy i** ff I POUD LES FÊTES/.. PA5SEZ... I totJ THE. TOWN; GENE FRANK BCrry JULES VERA" Drie verliefde paartjes uit Een dag te New-York van links naar rechts: Frank Sinatra en Betty Garrett, Jules Munshin en Ann Miller en het dansende koppel Gene Kelly en Vera Ellen- te vinden- Hierbij laat hij zich ieiden door Ivy's bijzondere voorliefdes, welke in een legende onder de foto vermeld werden Chip en Ozzie vergezellen hun maat eer der tegen hun zin, daar zij ongeduldig zijn om de New Yorkse schoonheden, zo wel levende als andere te ontmoeten. Zij vinden het trouwens waanzinnig om in een dergelijke stad iemand trachten terug te vinden aan de hand van dergelijke vage aanduidingen Daar botsen zij even wel op Ivy terwijl zij poseert vpor publi citaire foto's. In het gewoel geraken de drie matrozen echter opnieuw net meisje kwijt. Gabey roept een taxi. die bestuurd wordt door Hildy. die na een blik op Chip onmiddellijk verliefd wordt Geleid door Hildy beginnen de drie vrienden syste matisch de stad te doorzoeken. Zij beginnen met een bezoek aan het Natuurhistorisch Museum. Daar ontmoe ten zij Claire, studente in de anthropolo gic Zij wordt zo bedwelmd door Ozzies gelijkenis met de voorhistorische mens dat zij het waardevolle geraamte van een dinosaur uit elkaar doet vallen. De ma trozen verdwijnen inderhaast alsook Hildy en Claire Gabey wil de ontdekkingstocht voortzetten doch Ozzie en Chip overtuigen hem er van dat het beter is te zoeken per koppel, en ieder langs zijn kant Gabey gaa'. alleen op zoek naar zijn meisje Hij ontmoet haar opnieuw in Carnegie Hall waar zij de danslessen volgt onder leiding van Madame Dilyovska en slaagt er in met haar een afspraak te maken voor die avond. Dilyovska drukt er echter op. dat Ivy stipt om 11-30 uur haar uitstap stop zet om op Coney Island in een revue te kunnen dansen. Het honorarium voor deze prestatie moet trouwens dienen om de danslessen te betalen. De drie koppels ontmoeten elkaar en biengen een genoeglijke avond door. Wan neer Ivy te 11 30 uur stipt het gezelschap verlaat is Gabey ontroostbaar. Intussen wordt het zestal evenals Hildy's taxi op gezocht door de politie en de conservator van het Natuurhistorisch Museum. In een nachtclub ontmoeten zij Mme Dilyovska. die hen vertelt dat Ivy op het bewuste ogenblik een grote mondaine bijeenkomst op Coney Island bijwoont. Wanneer Gabey en de anderen vertrekken, om Ivy te gaan vinden worden zij achtervolgd door de politie. Zij slagen er echter in hun achter volgers voorlopig te ontlopen. De mondaine bijeenkomst blijkt in wer kelijkheid niets anders te zijn dan de volkse foor van Coney Island. Gabey is ten zeerste verwonderd Ivy in een der gelijk spektakel te ontmoeten. Zij bekent dat zij absoluut niet de glamour girl is voor dewelke zij zich liet doorgaan maar enkel een provinciemeisje dat haar weg wil maken in New York- Na een wilde jacht worden de drie matrozen door een patroelje naar hun schip teruggebracht Na een hartstochtelijk pleidooi van Hildy besluiten de politie en de conservator van het museum van verdere vervolgingen af te zien. De drie meisjes spoeden zich naar Brooklyn om er een laatste vaarwel te wensen aan Gabey. Chip en Ozzie CINEMA CAPITOLE DE INDRINGER met David Brian, Claude Jarman Jr. en Juano Hernandez- Lucas Beauchamp. een neger die in eer. kleine Amerikaanse stad woont waar de rassenhaat nog diep is ingeworteld, wordt beschuldigd van moord op Vinson Gowrie. Zekere avond, dat Lucas een wandeling deed zag hij Crawford Gowrie die hout stal in de magazijnen van zijn broer Vin son. Deze laatste vermoedt dat de neger de dief kent en wil hem doen spreken, doch Lucas wil zich uit principe niet men gen in de zaken der blanken en verklaart, da. hij niets heeft gezien. Lucas schaft zich een revolver aan. Een dag dat hij in de bossen wandelt schiet hij op een haas. doch hij mist het dier. Hij ontmoet Vinson, die hem dreigt te CINEMA COLISEUM DE ONGETEMDE met Barbara Stanwyck, Van Heflin. Charles Coburn en Richard Hart. B. F Fulton, eens een klein handelaar. »eoM het dank zij zijn wilskracht ver ge bracht Hij is één der leidende Amerikaan- j se industriëlen. Hij heeft een onwrikbaar karakter en ^domineert iedereen, ook zijn vrouw Fen uitzondering vormt echter zijn j dochter Polly, een mooi en verstandig meisje. Zij heeft een even vaste wil als haar vader Zij houdt echter tezeer van haar paps om te beseffen, dat juist dit karakter, dat zij van haar vader erfde, oorzaak was van de onverklaarbare droe vige atmosfeer, die zij heel haar leven kende. Polly is verloofd met Bob Tasmin. een van de weinige mensen, die haar begrijpt. Eigenlijk voldoet deze liefde haar niet want zij beseft dat Bob een even sterk karakter heeft als zij en dat zij hem nooit zal kunnen domineren. Polly breekt de verloving en trouwt met Tom Brett, een schitterend doch weinig praktisch student in politieke economie. Bob zijnerzijds trouwt met Apples Sandler. Polly's beste vriendin. slaan wanneer hij de dief niet wil men- Een schot knalt en Vinson stort do delijk gekwetst in elkaar. Lucas word; van deze moord beschuldigd, daar er eer, kogel in zijn revolver ontbreekt. Lucas zou zijn onschuld kunnen bewij. zen door de naam van de dief te onthul, len, want de dief is blijkbaar ook de moor denaar- De neger wordt echter opgesloten Hij verwacht, dat hij weldra zal gelyncjj, worden. Hij vraagt aan Chick, een jonge knaap die hij destijds van een verdrin kingsdood redde, het lijk van Vinson te gaan opgraven teneinde vast te stellen, dat de man niet door een kogel uit zijn revolver werd gedood. De sheriff moei een krijgslist uitdenken teneinde de ware moordenaar te ontmaskeren Crawford laat zich beetnemen en moet bekennen zijn broeder te hebben doodgeschoten. Lucas wordt vrijgelaten en kan voor taan in vrede leven. Juano Hernandez en Claude Jarman Jr spelen samen in De Indringer een striemende klacht tegen de rassenhaat in het algemeen en tegen de verdrukking der negers in de U. S. A. in het bijzonder. CINEMA OUD IEPER: STADSLICHTEN met Charlie Chaplin- In elke grote stad. treft men de drie penonages aan uit deze geschiedenis: de zwerver, het blinde meisje en de ex centrieke millionnair. De zwerver, dat ben jij, dat ben ik. dat is iedereen, het hart zelf der mensheid, vol hoop en eerzucht, naïef, sentimenteel en oprecht. Zekere morgen zwerft hij doel loos door de straten der stad en ontmoet op een marktplaats de blinde bloemver- koopster. die hem voor een rijk burger aanziet. Vol liefde voor het meisje, zit hij des nachts aan de oever van de stroom te dromen en komt net op tijd om te ver hinderen dat een rijk man zich van het leven zou beroven. De zwerver beurt de millionnair op en ze scheiden van elkander ais beste vrienden. De genegenheid die de zwerver de blinde toedraagt groeit aan. terwijl het meisje op haar beurt droomt van haar nieuwe ieftallige prins De millionnair reist plots naar Europa af, en op zekere dag, valt de jonge blinde ziek. De zwerver die zich nog steeds voor een schatrijke aanbidder laat doorgaan, slaagt erin zich wat geld en voedsel aan te schaffen. Hij vindt werk als straatveger, maar hij verliest zijn betrekking daar hij niet ophoudt zich uit te sloven om het meisje te begunstigen. Deze laatste nu wordt bedreigd met huisuitzetting, indien zij haar huur niet betaalt. De zwerver, ten einde raad. ziet zich gedwongen aan een boksmatch deel te nemen, die hem het broodnodige ge'd moet opbrengen, tot hulp van het jong meisje, maar. helaasde wedstrijd loopt op pech uit Ontmoedigd, slentert hij op nieuw door de straten der stad, als de rijke onverwachts terug opduikt, in een toestand van onverhoopte dronkenschap. Hij valt zijn vriend in de armen en sleept hem naar zijn prinselijk huis. De mildheid van de millionnair is gren zeloos. Hij schenkt de zwerver voldoende geld om de huur te betalen en het meisje naar Wenen te sturen, ten einde aldaar een heelkundige bewerking te kunnen on dergaan om terug te kunnen zien. Maar bandieten houden zich schuil achter de gordijnen. Een overval heeft plaats, ge volgd door diefstal en wanneer de ban dieten het hazenpad hebben genomen, vinden we onze zwerver terug, zijn zak ken volgepropt met geld. Ontnuchterd door de opgelopen slagen, staart de millionnair de zwerver aan, zonder hem te herken nen. Deze laatste vermoedt wat zich in de geest van zijn grillige kameraad afrolt, slaagt er in te ontsnappen en brengt het geld bij het jong meisje. De zwerver vliegt de gevangenis in. voor de diefstal die hij niet gepleegd heeft Havelozer. maar niettemin optimistisch keert hij enkele maanden later terug naar zijn oude makkers. Hij botst op de jonge i bloemverkoopster die het gezicht heeft herwonnen. Zij is eigenares geworden van een mooie bloemenwinkel. Zij lacht bij het zien van de kleine zwerver, maar insgelijks onthutst, schenkt zij hem een muntstuk en een bloem. Op 't ogen blik dat zij hem de hand drukt, over stelpt haar een vreemde ontroering en zij beseft dat zij haar werkelijke weldoe ner voor zich heeft. In zijn ogen straalt •en stille trouwe vreugde tegenover de toekomst en eindelijk herkent zij hem HET YPERSCH NIEUWS» - Bb S - 31-3-1951 Acht jaar zijn voorbij gegaan. Tom be wees een zo sterke wil te hebben als Polly. Hij weigert het geld van zijn schoonvader en wil zelf zijn weg maken als voordracht gever en schrijver. Polly zal tegen beta ling Tom door een agentschap laten uit nodigen om een reeks voordrachten te geven in het land. Tom. onwetend, neemt het voorstel aan en wordt als een der schitterendste economisten beschouwd Tom. Polly en hun vriend Martin Ainsley, een radiocommentator zijn heel gelukkig. Tom verkrijgt een schitterende positie op het Witte Huis. Hij staat de auteursrech ten van zijn laatste boek af aan Polly, die een bungalow wenst te kopen in Con necticut. Wanneer Tom uit Washington komt stelt hij vast, dat de e bungalow een prachteigendom is met Fulton's geld gekocht. Tom weigert het huis te aanvaar den. Op dit ogenblik onthult Martin, dat het geld van Fulton eveneens het ver trekpunt was van Tom's succes. Dezelfde dag breekt de oorlog uit en de volgende dag sterft Fulton. Tom keert terug naar zijn werk in Washington. Maanden later brengt Polly een bezoek aan Washington om de zaken met Tom weer in orde te brengen. Zij verneemt er dat Tom regelmatig een meisje in George town bezocht. Polly gaat het meisje op zoeken. Zij stelt vast. dat het een blinde vluchtelinge is en dat Tom alleen plato nische belangstelling voor de jonge vrouw voelde. Intussen verneemt Polly, tijdens een radiouitzending, dat Bob een gevaar lijke speciale vlucht heeft ondernomen. Zij brengt de avond door bij Apples, die onwetend is van het gevaar waarin Bob zich bevindt en naar Chicago vertrekt. Tom. die vernam dat men zonder nieuws is van Bob, daagt eveneens op in Apples' appartement. Tijdens het gesprek telefo neert Bob vanuit San-Francisco waar hij landde op zijn terugtocht naar Washing ton. Hierop vertrekt Tom terug, maar Polly loopt hem achterna en bekent dat zij hem meer dan ooit nodig heeft- Dit is alles wat Tom wenst te horen en bei den beginnen een nieuw leven. Charlie Chaplin in een toneeltje met het blinde bloemenverkoopstertje- Hij is en blijft de komische figuur bij uitstek, maar tevens zo diep menselijk, dat zijn vertolking meestal diep ontroert. Barbara Stanwyck is een wilskrachtige vrouw in De ongetemde Die wilskracht zal echter de oorzaak zijn dat de vrede in haar huwelijk met \an Heflin dreigt verstoord te worden. Ten slotte krant alles terecht, wanneer de vrouw dan toch de man volgt-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8