FILMWERELD V - UIT DE PROGRAMMA'S HET YPERSCH NIEUWS Blz 8 7-4-1951 CINEMA Ol:D IEPEK TARZAN EN DE MOOIE SLAVIN met Lex Barker en Vanessa Brown. De inwoners van de jungle waar Tar- zan leeft zijn verschrikt door de raadsel achtige verdwi.ning van Moana. de ver loofde van de zoon van het stamhoofd Tarzan volgt het spoor van het jonge meisje en ontdekt dat zij geschaakt werd doc r myslerieuse mannen, die gekleed zijn als oude Egvptenaren. Hij slaagt er in hen te achterhalen en er volgt een geweldig gevecht Tarzan kwetst één der mannen Sengo en maakt een andere gevan gen In Het dorp aangekomen wordt de ge vangene ondervraagd maar kan niet ant woorden. een geheimzinnige ziekte heeft hem neergeveld. Hij overlijdt zonder te hebben gesproken en de ziekte verspreidt zien in het dorp Om de inwoners te red den gaat Tarzan naar de dokter van de dichtbij gelegen kolonie van Randini en roept zijn hulp in Hij keert terug naar het dorp in gezelschap van de dokter, ziin verpleegster Lola. en een jonge Ame rikaan. Neil, die op expeditie is in de jungle. De geneesheer spuit de inwoners een door hem uitgevonden serum in en redt hen. Maar Tarzan vergeet nochtans Moana niet en samen met de dokter en Neil gaat hij er op uit om haar te bevrijden. Gedurende hun afwezigheid komen de Leoniërs nogmaals naar het dorp en scha ken er Lola en Jane Met zeven jonge meisjes van de stam worden zij naar het mysterieuse Leonia. de hoofdstad van de schakers, gevoerd Zij zijn bestemd voor de harem van de Prins, en weldra vernemen Jane en Lola dat zij de plaats moeten innemen van de vrouwen die door de geheimzinnige ziekte werden weggemaaid. Jane bevalt Sengo en hij tracht haar te ontvoeren. Maar Jane en Lola vluchten en houden zich schuil in het graf van de zo pas overleden Vorst. Tarzan en de dokter komen inmiddels in de stad aan. gevolgd door Neil die geleid wordt door de trouwe Cheta. Zij melden zich aan bij de Prins en verklaren I hem dat zij zijn jonge zoon die ook door de geheimzinnige ziekte werd aangetast. I kunnen genezen De Prins laat ze onmid dellijk bij de jongen brengen, doch daar stelt de dokter met ontzetting vast dat hij het kostbare serum verloren heeft. De Prins denkt dat zij hem wilden bedriegen en doet hen in een donkere kerker smij ten. Doch Tarzan ontsnapt en vervoegt de twee vrouwen in de grafkelder. De begrafenisplechtigheid heeft onmid dellijk plaats, en alzo worden Tarzan. Jane en Lola levend begraven. Tarzan beproeft een laatste middel Hij I gelukt er in het deksel van het graf op I te lichten en roept de olifanten ter hulp de dieren helpen de opening vergroten. Maar Sengo vat hem. Hij brengt Tar zan. Lola en Jane tot voor de leeuwen kuil. Inmiddels heeft Neil het serum terug gevonden. De Prins, van gedacht veran derd. beveelt dat de dokter bij hem zou gebracht worden. Vóór de leeuwenkuil levert Tarzan een laatste gevecht. Op het punt het onderspit te delven wordt hij be vrijd op bevel van de Prins, die aan zijn volk verkondigt dat zijn zoon genezen is. Uit erkentelijkheid overladen de Leo niërs Tarzan en zijn gezellen met geschen ken en staan hen toe terug naar hun dorp te gaan. In ii Tarzan en de mooie sla vin maken we kennis met Lex Barker, de nieuwe Tar zan. Dat hij bij zijn illustere voorgangers niet moet onder doen. blijkt wel uit hier- nevenstaande foto. CINEMA OUD IEPER HET BROOD DER ARMEN met Charles Vanel. De 18-jarige Sylvainc Resplandin brengt haar verlof door bij haar tante in een kleine haven aan de Middellandse Zee Ze maakt er kennis met O.ivier Desm - chel, een jonge visser, en dadelijk is het de grote liefde Sylvaine weet echter dat haar vader, eigenaar van een mo en. nooit in dergelijk huweli'k zal toestemmen. Zij tracht hem door Louisa, een nicht die bij hen inwoont, te overtuigen, doch Resplan- din ontsteekt in woede en weigert zijn toestemming te geven. Daar hij het meisje verdenkt Olivier in het geheim te ontmoeten, vergezelt hij haar op zekere Zondag naar de Vespers, waar zij zich zogezegd begaf. Toucas, de meestergast van de molen die dolverliefd is op de jor.ge Sylvaine. maakt van de gelegenheid gebruik cm de wachtende visser te gaan opzoeken en hem te zeggen, dat het jonge meisje hem niet meer wil zien. daar zij haar vader wil gehoorzamen, die zijn dochter niet zal schenken aan een arme duivel. Vernederd gaat Olivier heen en nog dezelfde dag scheept hij in op de lange vaart. Sv.vaine. onwetend van wat er gebeurd is. begrijpt de houding niet van Olivier en treurt. Toucas betoont haar zijn me delijden cn zij neemt hem in vertrouwen. Op zekere dag. wanneer hij zich alleen met haar in de molen bevindt, kent zijn passie geen grenzen en hij vergrijpt zich aan het meisje- Wanneer Resplandin verneemt dat zijn dochter zwanger is, slaat hij haar om de naam van de dader te kennen. Het meisje, beschaamd, zwijgt, terwijl Toucas. bleek als een dode. reeds zijn einde voor ogen ziet Resplandin gaat tenslotte naar de haven op zoek naar Olivier, die hij voor de schuldige aanziet Doch de jonge visser is nog altijd op zee en niemand weet wan neer hij terugkomt. Terug op de molen, biedt Toucas zich aan om de eer van het meisje te redden. Resplandin vindt het een grootmoedig ge baar en stemt toe. De jonggehuwden gaan daarop op reis. opdat de geboorte niet in de streek zou pKats vinden Vanaf de eerste dag ver biedt Sylvaine aan Toucas de toegang tot i??r kamer Bij de geboorte sterft het kind. Wan neer het paar op de molen terug is. licht Toucas zijn schoonvader in over de hou ding van zijn dochter- Deze zeer realistisch spoort hem aan een maitresse te nemen, doch niet in de streek. Zoek ze aan de haven zegt hij- En zo komt het dat Toucas een vaste bezoeker wordt van Fifi. de vroegere min nares van Olivier. De tijd vliedt en het wordt 1939. Mo bilisatie Olivier komt terug thuis en bezoekt Fifi De volgende dag, bij het bezoek van Toucas. vindt hij bij haar de foto van de visser. De oude jaloersheid komt weer boven en hij spoedt zich met de foto naar huis om aan Sylvaine te kunnen zeggen Uw Olivier leeft met een slet Hij geraakt echter niet zo ver, want hij komt met zijn auto in een ravijn te recht en wordt op slag gedood. Wanneer men aan Sylvaine de foto van Olivier overhandigt, die bij het lijk gevonden werd, begrijpt zij er niets van. Olivier is intussen naar Toulon, zijn basis, vertrok ken Dan volgt de oorlog en de bezetting De moeder van Olivier wordt ziek en Syl vaine gaat haar bezoeken. Het wordt een ontroerende ontmoeting. Beide vrouwen spreken over Olivier. Van dan af bezoekt Sylvaine haar regelmatig. Wanneer Resplandin dit verneemt, be geeft hij zich woedend naar het vissers huisje. waar hij de oude vrouw stervend vindt. Deze meent haar zoon te zien en vraagt hem aan Resplandin te vergeven, omdat deze meende goed te doen en al leen het kwade deed. daar hij teveel dacht aan de zaken en niet genoeg aan de men sen... Resplandin ziet zijn schuld in en ver trekt. het hoofd gebogen. Na de dood van de moeder van Olivier, neemt Sylvaine haar intrek in het vissers huisje, dat ze onderhoudt voor de thuis komst van Olivier. BevrijdingDe dapperen komen terug en ook Olivier. Hij snelt naar huis. naar zijn moeder en vindt er Sylvaine die op hem wacht Hun ongeschonden liefde zal eindelijk tot haar recht komen. CINEMA COLISEUM DE KONINGIN VAN HET SPOKENRIJK met Gene Autry, Frankie Darro en Betsy King Ross. De bewoners van een mooie, oude hoeve uit het Westen komen eensklaps op de gedachte hun vaderhuis beroemd te ma ken. Zij besluiten de modernste radio toestellen in de hofstede te doen aan brengen en uitzendingen te beginnen voor de ganse wereld. De volksgeliefde Gene Autry komt er dagelijks de mooiste aria's uit zijn repertorium zingen en weldra neuriën de luisteraars van alle landen de sentimentele of grappige refreinen van de lieftallige zanger. Wat die brave lui echter niet weten is dat er 20 000 voet onder hun huis, in de schoot zelf der aarde, in een soort van mirakelwereld, een gemeenschap bestaat van buitengewone wezens Die wereld is trouwens zo buitengewoon dat moesten wij. eenvoudige mensen, een reis naar deze oorden ondernemen, wij er verblind van zouden terugkomen, zo ver hebben die wezens komfort en modernisme gedreven Daar werden de uitvindingen gemaakt waarvan wij op onze arme aarde maar durven dromen. Televisie is maar een ge woon zaakje meer- Het wcfk wordt er door slaven verricht, maar slaven die robots zijn. De kosmische straal en de atomische bom bestaan er om zo te zeg- gezelschap van Betsy King Ross. een won- dermooie en dappere vrouw, beginnen zè hun veldtocht. Deze bekoorlijke sportieve geholpen door de ploeg die de radioinstei- lingen oprichtte, slaagt er zelfs in. na on telbare moeilijkheden, bij overval in Mu- tiana. de hoofdstad van het onderaards rijk. te dringen. Deze fantastische stad waarvan debe woners 500 jaar vooruit zijn op onze be schaving. is een echt mirakel. De televisie is er op het punt gedreven en de brief bestellers worden er door V2's vervangen Maar de koningin van zulk een wereld kan men niet ongestraft trotseren en deze zal het ook niet lang rekken vooraleer zij de dappere Gene Autry in haar macht heeft. Deze gevangenschap zal gelukkig niet lang duren, want weldra slagen zijn vrienden, met behulp van Smiley Bur- nette. een joviaal zwaargewicht, dat de robotmens uithangt, er in hem te bevrij den. gen sedert eeuwen. Deze buitengewone mensen hebben nochtans met ons één ding gemeen hun voorkomen. Zoals wij zijn zij gebouwd maar op onze aarde kunnen ze niet leven zonder een soort speciaal masker dat hun toelaat te ademen. Op zekere dag besluiten ze niettemin onze wereld te komen bezoeken waar ze dra onder de naam van Donder-Rid- ders bekend staan. Het zijn deze Don der-Ridders» welke angst doen ontstaan in d? vredige vallei waar Gene Autry en zijn vrienden, dank zij hun radiouitzen dingen die ze nu overal beroemd gemaakt hebben, een leven van witte pacha's lei den De donder valt de dag dat deze woeste ridders er op uit trekken om zich meester te maken van de toestellen welke door de zanger werden opgericht. Daar zijn zij trouwens de enigen niet voor, want geheimzinnige onbekenden die per vliegtuig zijn aangekomen hebben hetzelfde doel op het oog. Onze held heeft dus tegen twee machtige vijanden te strijden, de ene komende uit de lucht, de andere uit het hart der aarde. Maar, met behulp van Frankie Darro, zijn strijdlustig makkertje, besluit onze moedige vriend het hoofd te bieden aan de invallers, en zijn kostbare installaties tc vrijwaren. Aldus bijgestaan en in het Kort daarop beginnen opstandelingen hel hoofd op te heffen in het ongelooflijke rijk. en zekere avond nemen zij hun ei gen koningin gevangen Maar Gene's ziel is die van een ridder en hij besluit met zijn makkers zijn oude vijandin te verlossen. Ze leggen er nochtans de nadruk op da; Hare Majesteit zal moeten toestaan dat ze naar het licht terugreizen. En terwijl ze dit doen ontsnapt de kos mische straal eensklaps aan de aandacht van zijn bewakers en, in een oorverdo vend gedruis, valt het ganse verschrik kelijke keizerrijk tot gruis. En, te midden van de eindelijk terug gekomen kalmte hervatten Gene Autry en zijn makkers hun vredige radiouitzen dingen. Deze buitengewone film staat onder de leiding van drie sterren die de filmlief hebbers van de ganse wereld kennen en verwachten. Wij hebben reeds Gene Autry. Frankie Darro en Betsy King Ross geci teerd. Beweging, fantasie, humor, mirakels, ge zang en sentimentele avonturen wisselen zich af in deze prenten met een over weldigende snelheid en met een prachtig tempo. De toeschouwers vinden daar een enige gelegenheid een blik te werpen op een toekomstdroom. CINEMA CAPITOLE: MACBETH met Orson Welles. Aangevuurd door zijn eerzucht en deze van zijn vrouw, de gewetenloze Lady Mac beth, vermoordt Macbeth de koning van Schotland Duncan en neemt aldus bezit Een Lug.sca toneel uit Le pain des pauvres n. Resplandin (Charles Vanel) eist verant woording van zijn dcchter Sylvaine (Elli Parvo). Daar ze zwijgt zal hij haar slaan. n Macbethis wellicht de meest omstreden film van de laatste jaren. Hetgeen niemand hoeft te verbazen, wanneer men weet dat de regisseur en lioofdvertolker niemand minder is dan Orson Welles, alias De derde Man van de troon. Zo gaat de voorspelling der heksen, welke zegden dat Macbeth koning zou worden, in vervulling. De zoon van Duncan. Malcolm en de edelman Macduff vluchten naar Engeland De heksen voorspelden echter ook dat de zonen van generaal Banquo, Macbeth zou den opvolgen. Teneinde te beletten, dat deze voorspelling zich zou verwezenlijken beveelt Macbeth dat de generaal en zijn zoon Fleance gedood zouden worden. De knaap ontsnapt echter aan de aanslag Tijdens een banket verschijnt de geest van Banquo, wat de zenuwen van Macbeth totaal ontreddert Wanneer hij verneemt dat Macduff de vlucht nam beveelt hij dat Lady Macduff en haar zoon vermoord worden. Deze opeenvolging van moorden heeft Lady Macbeth waanzinnig gemaakt Zij pleegt zelfmoord. Macduff en Malcolm keren terug aan het hoofd van een leger om de overwel diger van de troon te bekampen Het leger, verscholen in de bossen van Bir- nam, verslaat de troepen van Macbeth en vervult aldus het tweede gedeelte der voorspelling Macbeth ontmoet Macduff in een twee gevecht Hij heeft volle vertrouwen in de afloop van het gevecht daar de heksen be weerden dat al wat uit een vrouw werd geborenmachteloos tegenover hem zou staan. Macbeth wordt verslagen en Malcoim wordt tot koning van Schotland uitgeroe pen. CINEMA CAPITOLE: DE VERLATENE met Ruth Hussey, John Carroll en Vera Ralston. Annette Dubois maakt gebruik van een vals paspoort om de Verenigde Staten te bereiken en er Steve Curtis op te zoeken, de Amerikaanse vlieger met wie zij trouwde in Frankrijk. Annette ontdekt dat Steve bij zijn vrouw Eve woont met wie hij trouwde voor de oorlog. Steve tracht Annette het land uit te krijgen doch hij wordt door de vrouw met zijn eigen dienstrevolver gedood. Annette wordt aangehouden, zij bekent haar misdaad doch weigert verder enige inlichting te geven of haar naam te zeggen. Zij wordt voor het gerecht ge daagd als Jane Doe en als een koelbloe dige avonturierster gebrandmerkt. Tijdens het hele proces blijft Annette onbewogen doch zij valt in zwijm bij het uitspreken van het vonnis dat haar ter dood ver oordeelt. In het ziekenhuis merkt men. dat zij weldra moeder moet worden en d? terechtstelling wordt uitgesteld. Wanneer Annette een zoon geboren wordt vraagt Eve om het kind te adop teren. De belangstelling welke Eve in haar en haar baby stelt redden Annette van de wanhoop. Zij wil terug leven en begint te spreken. Zij onthult Steve's dubbel huwelijk. Om Annette te redden hervat Eve haar praktijk als advokaat. die zij bij haar huwelijk met Steve had opgegeven. Het proces wordt herzien doch de baby sterft en Annette verliest terug iedere le venslust. Hierop doet Eve de Fransman dagvaarden, die Annette lief had al vorens zij Steve leerde kennen. Wanneer Julien Au- bert verklaart dat hij Annette's handelwijze begrijpt en dat hij haar nog steeds lief heeft, krijgt het meisje op nieuw zin in het leven. Eve wint het proces, daar zij doet getuigen, dat zij zelf op het punt stond Steve te doden wanneer Annette het noodlottige schot loste Annette wordt vrijge sproken en keert met Julien naar Frankrijk en het geluk terug.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8