FILMWERELD GABLE YOUNG CLARK a LORETTA voorde eerste maal samen In UIT DE PROGRAMMA'S feftf/y/?!1ager ^Aiuefie. CINEMA CAPITOLE NIGHT AND DAY ■el Car)- Grant en Alexis Smith. Het is waarlijk niet omdat hij een bo venmatige neiging voelt voor de juridische wetenschappen dat Cole Porter, student in de rechten aan de Yale-hogeschool de uitverkoren leerling is geworden van Monty Wooley. maar wel omdat rij bei den een zelfde en even heftige drang voe len naar muziek. Ter gelegenheid van Kerstmis 1914. nodigt Cole rijn professor en Ward Blackburn, rijn beste kameraad, uit om de Kerstfeesten te komen door brengen bij rijn ouders in Indiana. Bui ten zijn moeder en zijn grootvader, ont moet hij er tussen de genodigden, een jong meisje. Linda Lee. vriendin van Nan cy. het mooie nichtje van Cole. Tijdens net avondfeest wordt Cole Porter in en kele van rijn werken toegejuicht en ver overt aldus het hart van Linda. Door rijn bijval aangemoedigd, besluit Cole vaar wel te zeggen aan rijn rechtsstudies. De leerling en de professor zullen de Yale- unlversiteit verlaten om hun kans te wa gen bij de music-hall, ondanks het protest van Cole's grootvader- Te New-York stelt de beroemde vedette CINEMA CAPITOLE: Grade Harris, belang in het talent van de jonge componist en aanvaardt zijn eerste werk See America First a te creëren Op de avond der première 7 Mei 1915. begroet een geestdriftig publiek de eerste tonelen van het spectakel. wanneer plots een afschuwelijke mare zich verspreidt aangekondigd door de speciale uitgaven der dagbladen De t Lusitania is door een Duitse onderzeeër getorpedeerd Amerika heeft de rijde der Verbonde nen verkozen In een Frans regiment in gelijfd wordt Cole ernstig gewond. In het gasthuis, waar men hem heeft opgenomen, staat een jonge verpleegster aan rijn sponde. Het is Linda Lee die als vrijwil liger aan bet front werkt. Tussen Linda en Cole ontstaat een idylle. Tot de dag komt dat Cole aan de beterhand is en mag vertrekken. Hij keert naar Amerika weer. Linda aan haar taak achterlatend. Hij vindt er zijn manager Monty Woo ley terug, en componeert verscheidene grote successen, waaronder Fifty million Frenchmenen The New Yorkers evenals een grote muzikale productie waarvan de bekende Carole Hill de ve dette is. Op wandel ontmoet hij bij toeval Linda in een Londense square. Daar hij haar in gezelschap ziet van een bende kinderen, meent hij eerst dat rij gehuwd is. Wan neer hij achteraf rijn missing inziet, her neemt hij met haar de in het gasthuis ontstane idylle en vraagt haar hand. Zij gaan hun wittebroodsweken doorbrengen in Amerika, waar de musicus door zijn impressarii wordt teruggeroepen. Zijn nieuwe werken behalen succes in de meest befaamde zalen. Plots voelt Linda zich hopeloos alleenrij krijgt een hekel aan het toneel dat haar man geheel op slorpt en hem van de huiselijke haard weghoudt. Met weemoed in het hart be sluit rij alleen naar Engeland weer te keren. Cole is te paard een tochtje gaan doen in het woud. Een onweer komt op en de bliksem treft een boom die neerploft op de ruiter die erg aan de benen gekwetst wordt Cole wil niet dat men rijn vrouw het ongeval meedeelt. Na herhaalde heel kundige bewerkingen kan hij stilaan weer gaan lopen. Om zijn herstel te vieren heb ben rijn oud-kameraden een manifestatie op touw gezet in de Yale-universiteit. Terwijl het orkest rijn laatste compo sitie Dag en Nachtuitvoert, merkt Cole tussen het publiek de mooie silhouet van Linda, die door Gracie Harris ver wittigd. uit Londen is weergekeerd. Een lange zoen bezegelt het weerzien, dat dit maal definitief zal zijn. van Cole en Linda Porter... trouwen en Hilaur eist dat Helga door gestuurd wordt- Ter gelegenheid van de verlovingsfees ten. gaan Gudmund en Johan. Hildur's broeder en nog andere vrienden naar de stad. waar het feest is. Na te veel te heb ben gedronken, belanden zij in een drank gelegenheid waar rij Per Martinsson ont moeten. Een gevecht breekt los, waarin Per Martinsson gedood wordt. Gudmund wordt van die moord beticht Hij herinnert zich niets meer maar hij waant zich schuldig omdat het lemmet van zijn mes gebroken is. Door schrik bevangen gooit hij zijn mes in de rivier Helga echter beweert dat zij het lemmet heeft gebroken door hout ermee te klie ven. Na een onderzoek dat bijna faalde ter- wille van een list van de ware schuldige wordt deze laatste ontmaskerd. Hij be kent en pleegt zelfmoord het was Johan. Hildur's broeder. Gudmund wordt vrijgelaten en Helga zal eindelijk het geluk vinden bij hem die zij altijd heeft liefgehad. CINEMA OL D 1EPEB ZU LEVEN IN DE NACHT met Cathy O'Donnell, Farley Granger en Howard Da Silva. Drie tot levenslange dwangarbeid ver oordeelden ontsnappen uit een strafgevan genis uit het Zuid-Westen. De beide oud sten. Chicamaw en T-Drub rijn beroeps misdadigers. die zich voornemen een reeks bankovervallen te organiseren. De jong ste, Bowie Bowers, ongeveer twintig jaar oud. werd veroordeeld wegens manslag door onvoorzichtigheid en heeft slechts één doel. een advokaat van Tulsea te ont moeten, die, naar hij meent, er zeker in zal slagen hem vrij te pleiten. Het trio zoekt een onderkomen in een tankstation, uitgebaat door de ongure Mobley, broeder van Chicamaw, en zijn mooie doch ongelukkige dochter Keechie. Chicamaw graaft uit een geheime berg plaats een som geld op die van zijn laat ste schelmstuk overbleef en zendt Mobley uit om hen een wagen te kopen. Terwijl de ouderen hun plannen voor het aanstaand werk uiteenzetten, krij gen Bowie en Keechie meer en meer be langstelling voor elkaar en vertrouwen el kaar hun ongelukken en toekomstdromen toe. De bende kan een tamelijk gunstige slag slaan in een klein stadje. Zelton, maar bij de vlucht wordt Bowie gewond en, ten einde hem aan hun vervolgers te la ten ontsnappen, doodt Chicamaw een po litieman. Daar de politie hen op de hielen zit be iluiten ce drie medeplichtigen tijdelijk te scheiden Bowie en Keechie blijven sa men en tiouwen voor dominee Hawkins Zij brengen hun wittebroodsweken door in. een afgelegen toeristenkamp en ma ken mooie toekomstplannen. Maar zekere dag vindt Chicamaw hen en, niettegenstaande de protesten van Keechie. overtuigt hij Bowie hem te vol gen en belooft hem te laten gaan zodra hun laatste en grote slag zal uitgevoerd zijn. Deze onderneming mislukt. T-Dub laat er het leven bij en Chicamaw, die na met Bowie getwist te hebben zelf een groot warenhuis tracht te plunderen, wordt eveneens gedood. Achtervolgd door de politie trachten Bowie en Keechie, wanhopig, te ontsnap pen. Bovendien staat Keechie op het punt moeder te worden. Bowie begrijpt dat zijn vrouw hem niet langer kan vergezellen en vertrouwt haas- toe aan Mattie met het inzicht haar enige tijd later weer te vervoegen. Maar Mattie wetend dat Bowie's hoofd op prijs werd gesteld, klaagt hem aan in ruil voor de vrijheid van haar echtgenoot. Wanneer hij Keechie vaarwel komt zeg gen valt Bowie in een hinderlaag, doet alsof hij zich wil verdedigen en valt on der het schot der politie HET YPEESCH NIEUWS Blz- 8 14-4-1951 De Zweedse artiste Margareta Fahlen, die de hoofdrol vertolkt van ..Bedrogen Dochter., blijkt een waardige opvolgster te zijn voor de Garbo's, Bergman en Lindfors. Steve Fisk. burgemeester van Puget City, en Clarisse Standish, burgemeester van Wenomah, begeven zich naar San Francisco om er het kongres der burge meesters bij te wonen. Beiden logeren in hetzelfde hotel. Clarisse stelt bijzonder belang in brandweerapparaten, wat tot haar verkiezing leidt in een comité dat door Steve wordt voorgezeten. Deze dankt zijn voorzitterschap alleen aan het feit. dat hij zegevierde over een groep corrup te politici welke aangevoerd worden door Les Haggart. Heeds bij de aankomst in het hotel raken Steve en Clarisse in on min. De vrouwelijke burgemeester heeft het hoofd vol betreffende brandweerbe- strijding en Steve nam haar bij vergis sing voor de danseres Sheila met wie hij een afspraak vastlegde voor zijn vriend Duggan. hoofd der brandweerdiensten van Puget City. Clarisse wordt echter milder gestemd en zij aanvaardt Steve te verge zellen in een nachtclub waar Sheila danst. In de club ontstaat een algemene vecht partij en Steve en Clarisse worden aan gehouden door de politie Zij worden ech ter weer vrijgelaten dank zij Steve's in vloed. Een weinig nadien worden zij echter opnieuw aangehouden ditmaal bij ver gissing wanneer zij zich naar een ge kostumeerd bal begeven. De rechter Silas Standish. oom van Cla risse verneemt dat Steve en zijn nicht het inzicht hebben met elkaar te trouwen. Hij arriveert ter plaatse, juist op tijd om te vernemen, dat Steve en Clarisse een twist hadden en dat Steve onvoorzien naar Puget City vertrok waar Les Haggart van de afwezigheid van de burgemeester gebruik wil maken om een oneerlijke wet te doen stemmen Clarisse. die haar oom ontvlucht, arriveert eveneens te Puget Ci ty. gevolgd door Sheila welke door Hag gart geroepen werd om te getuigen dat Steve te San Francisco tweemaal aange houden werd. Terwijl Steve met Haggart afrekent bewijst Clarisse aan Sheila dat rij alle geheimen kent van de judo sport. Eenmaal hun vijanden overwonnen ver zoenen Steve en Clarisse zich met elkaar. CINEMA OUD IEPER BEDROGEN DOCHTER met Margareta Fahlen en Christian Kelleen. Helga van Stormyra is de dochter van arme pachters Zij bracnt haar ganse jeugd door in het gezin der Erlandson's te Narlunda. De zoon der Erlandson's, Gudmund. Helga haar beste vriend, heeft zich ver loofd met de mooie en rijke Hildur. Bij het aanvangen van de film. begeeft Helga zich naar een volksfeest waar zij Per Martinsson, de zoon van haar baas. zal ontmoeten. Per zal haar bekoorlijke toekomstbeelden afschilderen en haar het huwelijk beloven en Helga laat zich ver leiden. Helaas... Wanneer Per enkele maanden later verneemt dat Helga een kind ver wacht zal hij weigeren dit te erkennen. Hij is gereed om op de Bijbel te zweren dat dit kind niet van hem is en Helga trekt haar klacht in om hem die meineed te besparen. Voortaan overal verwezen als onge huwde moedermoet Helga haar be trekking bij de Martinsson's verlaten en uit wanhoop wil zij zich gaan verdrinken. Gudmund echter redt haar en neemt haar mee naar Narlunda. Maar hij zal weldra Clark Gable en Loretta Young treden voor de eerste maal samen op in De sleutel onder de deur Hij is een invloedrijke burgemeester, zij een lieftallige burgemeesteres, vooreerst van haar stad, later ook van de zijne Cathy O'Donnell en Farley Granger, in een dramatische scène uit de film Zij leven in de Nacht Be begaafde Dana .Andrews en de even talentvolle en mooie Teresa Wright hebben het meest delikate pro bleem te verwerken in de meesterlijke film De schoonste onzer jaren CINEMA COLISEUM DE SCHOONSTE ONZER JAREN met Fredric March, Dana Andrews, Harold Russell, Myrna Loy, Teresa Wright en Cathy O'Donnell. Fred Derry is op weg naar de stad die hij verliet om dienst te nemen bij het leger en gaat zijn jonge vrouw vervoegen. Sergeant Al Stephenson, die naar rijn familie terugkeert, en Homer Parrish, een zeeman die beide handen verloor in de Stille Oceaan, vergezellen hem Deze laat ste draagt beweegbare haken en is onge rust te weten hoe zijn verloofde hem zal ontvangen nu hij verminkt is. Homer's ouders, zijn zuster Louella en zijn verloofde Wilma ontvangen hem zeer hartelijk, doch zij zijn verschrikt door de haken die zijn handen vervangen. Al wordt eveneens goed ontvangen door zijn bevallige vrouw Milly. zijn dochter Peggy, die een jong meisje geworden is, en zijn grootgeworden zoon Rob. Zijnerzijds ver neemt Fred van zijn vader dat zijn vrouw Marie het huis verlaten heeft en in een nachtclub werkt Hij gaat haar opzoeken. In de Butch Bar ontmoet hij Homer die zijn te vriendelijke familie tracht te ont snappen en terwijl zij spreken komen Al. Milly en Peggy binnen Op het einde van de avond zijn Al en Fred nogal in de wolken. Milly en Peggy brengen hen naar huis, waar zij Fred te slapen leggen in de kamer van Peggy. Gedurende de nacht heeft Fred hevige nachtmerries en Peggy komt hem troosten, 's Anderendaags zijn zij de beste vrienden van de wereld. Na lange opzoekingen vindt Fred Marie te rug. Al, zijnerzijds, keert naar de bank terug waar hij Onder-Voorzitter bij de leningen genoemd wordt, ten dienste van de oorlogsveteranen. Homer doet alles om zich aan hel ge woon leven heraan te passen, doch het verlies zijner handen heeft hem uiterst gevoelig gemaakt en denkende dat Wilma hem alleen nog uit medelijden bemint durft hij haar niet ten huwelijk vragen Laat ons tot het gezin van Fred terug komen Marie houdt niet van armoede en heeft geen geduld hetgeen Fred verplicht naar de winkel terug te keren waar hij vóór de oorlog werkte. Hij kan zich aan zijn oud beroep niet meer aanpassen en het leven schijnt hem wel erg lelijk, uit genomen wanneer Peggy eens langs de winkel komt Zekere dag beseffen zij dat zij elkaar beminnen. Peggy nodigt dan Fred en Ma rie op een avond uit, denkende zich zo te kunnen bevrijden van hetgeen zij als een scholiersterfantasie aanziet, doch zij geeft zich rekenschap dat zij Fred wer kelijk bemint Haar familie is erg ge schrokken wanneer zij haar liefde bekent en Al vraagt Fred Peggy niet meer te ont moeten. Fred verstaat de handelwijze van de vader en vraagt Peggy alles te vergeten Ingevolge een twist met een klant verliest Fred zi.'n plaats Homer zou hem willen helpen en Fred doet hem beloven hem een plezier te doen. Homer belooft zon der te weten waarover het gaat en Fred vraagt hem bij Wilma terug te keren en naar hand te vragen. Ondertussen ontdekt Fred dat Marie hem ontrouw is Nu kan niets hem meer in deze stad tegenhou den. Hij vertrekt. Nabij een vliegplein bij di stad gelegen ziet Fred eer. groot aantal buiten gebruik gezette vliegmachines Wan neer hij verneemt dat die zui len gebruikt worden voor he. opbouwen van huizen vraag", hij werk en wordt geënga geerd Hij is getuige op het hu welijk van Wilma en Home- en ontmoet er de Stephen son's. Milly en Al schijnen beter gezind te zijner, op zichte en Peggy en Fred vin den zich met geluk terug

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8