FILMWERELD HUMOR UIT DE PROGRAMMA'S De BESTE VULPENNEN koopt men ter Drukkerij DUMORTIEK, 34 Boterstraat, leper HET VPERSCH NIEUWS Biz fc 21-4-1951 CINEMA OUD IE1 ER DE POSTMEESTER met Heinrich George en Hilde Krahl de vaandrig Mitja in haar leven verschijn:. Onder de invloed van zijn oprechte en zuivere liefde zal zij een nieuw lever, aanvangen ondanks alle offers die dit var Francine Vandel en Satnrnin Fabre in n Le manage de Beulemans waar we de goede oude Brusselse geest terugvinden. HIJ HAD HET AL GEDAAN Mozes en Abraham, twee Joden, bei den handelaars in oude rommel, zitten mekaar duchtig in de baard. Mozes kwam op een avond langs Abraham, ziet deze laatste in het venster zitten met een grote pijp Hézegt Mozes. Abraham, bent U niet verlegen met zo 'n aangezicht in het venster te zitten, als ik van U was lag ik met mijn achterste buiten... "Waarop Abraham Heb ik al gedaan heb ik al gedaan. Mozes. en toen zeiden de mensen goede avond Mozes. Aimé Clariond van de Comédie Frangaise (in de film Fantomas als Dr de Brévalj heeft de door hem geopereerde krankzinnigen losgelaten, die zich nu tegen de echte Fantomas zullen keren en hem ten val zullen brengen. DE VIER ELEMENTEN Jantje is niet al te sterk in natuurkun de. Op het mondeling examen vraagt de meester Welk zijn de vier elementen Het water, de aarde' de lucht en... en... En wat Laat ons kijken, wie ver oorzaakt zó al de meeste ongelukken Ah! ja. Mijnheer... de auto! TAALKENNIS Fiere moeder Toe. Susje. zeg nu eens iets in Algebra voor Mijnheer de Burge meester. Heinrich George, de bekende Duitse karakterspeler in zijn glansrol de postmeester. Deze film. vervaardigd naar de bekende novelle van Poesjkin. toont ons een post meester in een dorpje verloren in de ein- deloze vlakten op de weg naar de hoofd stad van het keizerlijke Rusland De klan ten zijn dikwijls onhebbelijk, wanneer de paarden niet vlug genoeg gewisseld worden en dan komt het dikwijls tot har de woorden Maar dan doet de postmees ter beroep op zijn dochter Dunja en voor haar zachte bekoring, verstommen de vloeken en kreten. Dunja verveelt zich echter in het eenzame huis en het volstaat dat kapitein Minskij een beetje aandringt, opdat zij de roep van het avontuur niet langer weerstaat en hem volgt naar Sint Petersburg. In de hoofdstad wordt het echter niet zoals Dunja het gedroomd had Weldra leidt zij het leven van een courtisane tot haar vragen zal. Intussen zijn de geruchten over het lichtzinnige leven van Dunja doorgedron gen tot in het dorpje van de postmeester. Hij wil zijn dochter terug zien. Wanneer Dunja zijn aankomst verneemt, zal zij alles op het spel zetten om te voorkomen dat haar vader achter de waarheid komt Zij ijlt naar Minskij toe en deze stemt er in toe een gefingeerd huwelijksfeest op touw te zetten. De oude man wordt mis leid... Maar Mitja komt te weten welk le ven zijn geliefde vroeger heeft geleid... En wanneer de postmeester opnieuw vertrokken is naar zijn verloren dorp, met de overtuiging dat zijn dochter een ge lukkig en eerbaar huwelijk heeft aange gaan. stelt Dunja een einde aan haar Ie- Hilde Krahl en Siegfried Breuer in De Postmeester o CINEMA OUD-IEPER: FANTOMAS TEGEN FANTOMAS met Marcelle Chantal en Aimé Clariond. Een carnaval fantomas die zich zelf- moordt na een gemaskerd bal en een vrouw die na een operatie, zonder geheu gen thuis komt, zijn op zichzelf twee fei ten die het Parijse leven niet kunnen be roeren en nochtans zijn zij het uitgangs punt van een echte paniek. Fandor. een journalist, wordt door een zwartemarkthandelaar gevraagd hem te helpen, daar hij een dreigbrief ontving, getekend «Fantomas». Zijn opzoekingen hebben als enig re sultaat dat de handelaar gedood wordt en dat Fandor nog net zijn eigen vel kan redden. Fandor besluit dan politieinspecteur Juve te verwittigen. Hij wordt met deze onrechtstreeks in verbinding gesteld door Mevrouw de Charras, die niemand anders is dan de dame die aan geheugenverlies lijdt. Beide mannen volgen een spoor, totdat Fandor in handen valt van Fantomas. Op de operatietafel gelegd om een schedel boring te ondergaan, komt Juve juist op tijd om hem te redden en Fantomas te ontmaskeren, die Dr de Bréval blijkt te zijn. een doodgewaande zinneloze chi rurg. Hij is echter nog de echte Fantomas niet en in de verwarring die volgt, ver dwijnt de Bréval. Dr de Bréval, die onder de dekmantel van Fantomas, zijn ontdekkingen op men sen wilde toepassen, valt dan zelf in han den van Fantomas, die zich van hem be dient. De moorden volgen elkaar op en een ware paniekstemming heerst in Parijs- Zelfs de voorzitter van het parlement ont vangt een dreigbrief, waarin straffeloos heid voor Fantomas geëist wordt, zoniet zal Fantomas alle gekken loslaten De politie werkt koortsachtig en in specteur Juve heeft reeds alle hoop op gegeven, wanneer het toeval hem ter hulp komt Mevrouw de Charras was eveneens in handen van Fantomas en de Bréval ge vallen, wanneer haar in de schuilplaats een stuk dagblad in handen valt, waarop de moord op haar zoon verhaald wordt. De schok geeft haar het geheugen weer. Zij poogt Fandor per telefoon te verwit tigen, doch Fantomas daagt op... juist op tijd voor hem, of liever bijna op tijd. want Fandor ontvangt haar boodschap, die uit de provincie kwam. De ontdekking van het lijk van Mevrouw de Charras zet de politie op het spoor. Het verlies van Mevrouw de Charras heeft de Bréval razend gemaakt. Hij laat zijn geopereerde gekken los tegen Fan tomas, die tussen de keus staatde po litie of de gekken Wanneer Juve ver schijnt moet hij machteloos toezien, hoe de krankzinnigen Fantomas in een kuip met zwavelzuur pogen te duwen. Dr de Bréval wordt in het gevecht gedood en wanneer de politie aankomt, vindt ze op de bodem van de kuip een deerlijk mis vormd lijk. Is dit wel de echte Fantomas CINEMA CAPTTOLE FR A DIA YOLO met Laurel en Hardy Oliviero Hardio en Stanlio Laurelo wor den door bandieten overvallen en uitge plunderd Om zich te kunnen wreken be sluiten zij zelf bandieten te worden Har dio laat zich doorgaan voor Fra Diavolo. de meest beruchte bandiet van de streek- Zij ontmoeten echter de beruchte Diavolo. die zij niet kennen. Hardio wordt tot de strop veroordeeld en Laurelo zal het von nis moeten uitvoeren Op hetzelfde ogenblik echter ontdek: I Diavolo dat zijn mannen zich niet kon- j den meester maken van het geld van Lady j Pamela. Teneinde te verhinderen, dat de mannen opgespoord en herkend zouden worden besluit Diavolo zich te laten door gaan voor de Markies van San Marco. Hij neemt Hardio en Laurelo met zich als zijn knechten. Aldus maakt hij zich mees ter van het geld van Lady Pamela- Intussen wordt de dochter van de her bergier gedwongen een rijke grondbezit ter te huwen Zij houdt evenwel van een jong officier, die er op uit is Diavolo ge vangen te nemen. De beloning welke hij hiervoor zal ontvangen zou hem toelaten zijn geliefde te huwen. Tijdens de huwelijksfeesten onthult Lau relo met zijn gewone domheid de identi teit van Diavolo. Zij worden aangehouden als medeplichtigen De jonge officier krijgt de voorziene beloning voor de arrestatie van Diavolo. Laurelo en Hardio. Het trio bandieten zelf wordt ter dood veroordeeld. Zij staan reeds tegen de muur voor de executie wanneer Laurelo de toelating vraagt zijn neus te mogen snuiten Hij haalt een grote rode zakdoek boven. Een stier krijgt het doek in het zicht en stormt razend op de menigte toe In de verwar ring die ontstaat ziet Diavolo gelegenheid om te ontsnappen evenals Laurelo en Hardio. die de vlucht nemen op de rug van de stier Laurel en Hardy, de koningen van de lach. CINEMA COLISEUM EEN NACHT IN MEI met Marika Rókk Inge Fleming is een verrukkelijk meisje, doch zij wordt vreselijk verwend door haar vader en haar grootvader, die het Palace- Hotel te Berlijn uitbaten. Gewoon ieder een haar grillen te zien involgen, kan zij zich moeilijk buigen voor tucht en bezon- derlijk voor de verkeersreglementen. Her haaldelijk veroordeeld voor overdreven snelheid, is zij nu bang voor de gevolgen harer laatste overtreding en acht het ge raadzaam het land te verlaten. De vrees voor de politie doet haar echter de trein missen- Maar dit geeft haar de gelegen heid een nieuwe verovering te maken een jonge man. schoon en geestig volgt haar op de voet. Om hem te ontsnappen springt zij in de eerste voorbijrijdende autobus. Hij geeft het niet op. volgt haar in de wagen en beiden worden meegeno men naar een nachtfeest in de omgeving van de stad Dit nachtelijk feest in de lente is voor Inge en Willy vol bekoring Na van alle vermakelijkheden te hebben genoten, krijgt Inge het idee te baden in de maneschijn. Zij hebben geen zwempak doch de nacht en het water bedekken alle schaamte. Plotseling breekt een geweldig onweer lrs Verschrikt zwemt Inge terug naar de oever, doch zij vindt de plaats niet meer. waar zij haar kleren heeft geborgen. Zij vlucht in een ledig huisje, vindt daar een bed en glijdt tussen de lakens Opeens verschijnt echter de eigenaar, een weinig later gevolgd door zijn vrouw. De aan wezigheid van het naakte meisje doet tus sen beide een hooglopende twist losbar sten. Op dit critische ogenblik daagt ge- lukkiglijk Willy op, die de kleren van Inge meeheeft en alles opheldert. De dag is aangebroken en hét feest is voorbij. Men keert naar Berlijn terug, waar Inge de trein zal nemen naar Pa rijs. Een spijtig toeval scheidt de jonge lieden en Inge verkiest aan de voorge nomen reis te verzaken en liever de strengheid van het gerecht te trotseren dan de stad te verlaten, waar de prins harer dromen zich bevindt. Schreiend ver telt zij haar avontuur aan haar vader Zij vreest Willy niet meer te zullen weer zien. Dezelfde avond heeft in het Palace- Hotel een weldadigheidsfeest plaats. Inge is de ster van het ballet. Onder hel dienst personeel van de zaal is een jonge man die bewonderend de bewegingen volgt van de schone danseres. Inge herkent in hem Willy, en ontgoocheld verwijt zij hem zijn misbruik van vertrouwen. Erger is nog dat haar vader niet weten wil van zulke schoonzoon Doch de grootvader die zelf als kellner is begonnen, heeft begrip voor de hele situatie en brengt Inge tot bedaren. Getroost zoekt zij Willy op en weinig woorden zijn er nodig om de twee minnenden te verzoenen. CINEM A CAPITOLE LE MARIAGE I)E M' BEULEMANS met Saturnin Fabre en Pierre Larquey- Meneer Beulemans heeft het hoog op Hij zou graag voorzitter van de Brouwers gilde worden. Zijn handel floreert. Zijn dochter Suzanne doet de boekhouding, bij gestaan door een jonge bediende, een Pa- rijzenaar. Albert Delpierre. Meneer Beulemans kan hem niet uit staan. De jongeman heeft de Belgische ge woonten niet. hij praat te deftig, en zijn houding is deze van een stoeffertje Albert voelt deze vijandschap aan. en zou willen weggaan. Maar Suzanne heeft veel sympathie voor hem. en duidt hem 't mid del aan om terug in genade le komen. Hij moet maar een beetje de manieën van vader Beulemans vleien, en bijvoorbeeld Belgisch spreken. Maar Suzanne is verloofd Zij is ver loofd met Séraphin Meulemeester. een andere brouwer Zo willen het de ouders, en zo zal net zijn Haar ouders, die voor de rest gedurig in epische twisten verzeild geraken, zijn het tenminste hierover eens Dus komt Meneer Meulemeester de details van het contractregelen De jonge Séraphin :s voor zijn majes- tatische vader een klein broekventje. Hij durft hem niet tegenspreken, en neemt voor hem de houding aan van een afge troefde hond. Hij voelt genoeg voor Mej. Beulemans maar hij heeft een verleden, samengesteld uit 'n arbeidster en 't kindje dat hij haar gegeven geeft Hij bemint zijn klein gezin. Door een indiscretie van een dienst meisje. verneemt Suzanne er alles van, en wanneer de ouders, na 't sluiten der overeenkomsten, de jongelui alleen laten, om elkaar een paar flinke zoenen te ge ven. wijst zij Séraphin op z'n plicht. Zij zullen dus niet trouwen. De ouders vallen ervan omver. Natuurlijk zal Albert Delpierre de plaats van de verloofde inne men. Hij heeft M. Beulemans op z'n hand weten te brengen door enkele goedgeplaat ste vleierijen, en heeft Suzanne geholpen om de ouders weer met elkaar te verzoe nen. Albert zal zijn overwinning bezegelen, wanneer hij M. Beulemans tot voorzitter van de Brouwersgilde zal hebben doen benoemen Hij zal 'n prachtige redevoe ring uitspreken in 't Belgisch, en onder tussen zal Suzanne het huwelijk van Sé raphin met zijn arbeidster door een kleine chantage tot stand brengen HETZELFDE Moeder betrapt haar jongen op heter daad met de suikergoeddoos in de han den Hoeveel hebt ge er uitgehaald vraagt ze kwaad. Geen enkele moeder, ik heb enkel maar over de doos geweven. Over de doos wrijven of uw hand er insteken is hetzelfde en voor uw straf zult ge uw zakgeld in de spaarpot van uw zusje steken. Schoorvoetend trekt hij op de spaar pot af en wrijft met het geld. met een grote zwaai over de spaarpot. Er in steken Maar moeke U komt toch juist te zeggen, dat er over wTijven of er insteken hetzelfde is HET GING NIET RAP Twee vrienden ontmoeten elkaar en na over alles en nog wat gesproken te heb ben. vraagt Jan Maar hoe is het met de Neel. die geopereerd werd Sander Wel. hij komt stillekens aan vooruit. Op dit ogenblik draait een lijkwagen de hoek om en rijdt de straat in. Zie. zegt Sander, daar ligt hij in. Jan Maar gij zegde dat hij stille kens aan vooruit kwam. Sander Awel. ja. ze lopen er toch niet mee

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8