UIT DE Huishoudkoelkast PRESTCOLD H E L I K O N PVBA. F r Pi KOLONIALE LOTERIJ INGEZONDEN STUKKEN KOLONIALE LOTERI| DIKKEBUS ZONNEBEKE VLAMERTINGE BRIELEN BOEZINGE GELUVELD LANGEMARK STADEN De GOEDKOOPSTE De GERIEFLIJKSTE met DUBBELE deur De STERKST GEWAARBORGDE en namelijk door de Officieel P R E STC 0 L D - Verdeler Tel. leper 854 66, Diksmuidse straat IEPER HET TFEBSCH NIEUWS Bh. 2 28-4 -1951 V k h t« n e lol o: Vl 01 d; dt Ji iC l€ •F e 1U ni e BELGISCHE INSPANNING VOOR DE VERDEDIGING VAN EUROPA. In deskundige kringen worden door bei agentschap Belga de volgende bijzonder heden omtrent de Belgische inspanning voor de verdediging van Europa venvr- men Het komt hier op aan. een geheel nieu we krijgsmacht op te bouwen, en zes divisies tot stand te brengen met het daarbij behorend aantal gevechtsvliegtui gen die het land ter beschikking van het geallieerde oppercommando zal stellen. Vanaf Juli 1952 zullen twee divisies in vredestijd op volle, geoefende oorlogs sterkte worden onderhouden, terwijl een derde divisie op 75 t h- van deze sterkte zal worden gehouden De normale begroting van landsverde diging. die in 1948 voor de ondertekening van het verdrag 4.7 milliard fr bedroeg, werd sedertdien met 8 milliard verhoogd. Sedert 1949 kost de aanvullende inspan ning van België 19 500 millioen <2 500 fr. per inwoner» zodat België sedert 1949 voor de bewapening in totaal 32 milliard heeft uitgegeven. De stijging van de mili taire uitgaven deed zich vooral gelden tijdens het huidige dienstjaar, waarvoor de militaire begroting een verhoging met 60 th aanwijst, met betrekking tot die van 1950 TUL EEN VERHEUGENDE TIJDING IN BETREK MET DE SPOORWEGLIJN IEPER ROESELARE De afschaffing van sommige spoorweg- lijnen en bijzonderlijk van de lijn leper- Roeselarc. verwekte veel ontevredenheid in de streek en terecht werd er gewag ge maakt van een verwaarlozing en achter uitstelling van onze Westhoek door de ho gere besturen. De Handel en Nijverheidskamer voor het arrondissement leper met zetel. Deken Delaerestraat. 4. leper, steeds bekommerd om de economische belangen van de streek te behartigen en te verdedigen stelde zich onmiddellijk in verbinding met het Ministerie van Verkeerswezen en wees op het onrechtvaardige van de ge troffen maatregel, de nadruk leggende op de grote nadelen die het afschaf fen van de spoorlijn Ieper-Roeselare voor de commerciële en economische belangen van beide arrondissementen met zich zou meebrengen. Wc zijn zo gelukkig heden te kunnen mededelen dat onze bemoeiingen tot een zeker resultaat geleid hebben en we vol gend schrijven van de Heer Segers. Mi nister van Verkeerswezen mochten ont vangen. Brussel. 20 April 1951 Handel en Nijverheidskamer Deken Delaerestraat. 4. leper. Mijne heren. Ingevolge uw vroegere tussenkomsten, heb ik het genoegen U te laten weten dat. op mijn voorstel, de Beheerraad van de N. M. B S. in zijn zitting van vandaag beslist heeft op de spitsuren opnieuw diensten met autorails in te richten op de lijn leper - Roe se La re Deze beslissing zal binnen korte tijd uitgevoerd worden. Met de meeste hoogachting. De Minister. Get. P. W. Segers We danken de Heer Minister van Ver keerswezen om de genomen beslissing en hopen dat ook voor de toekomst het Westland op hem zal mogen rekenen. Handel en Nijverheidskamer. 9 0 0 Van Volksvertegenwoordiger H. Lahaye vernemen we dat hij eveneens dergelijk schrijven ontving, dit naar aanleiding van zijn interpellatie in de Kamer, die we samen met deze van de HH. Stubbe en Deconinck publiceerden. Hiermede werd het bewijs geleverd dat men door eendrachtige samenwerking tot een goed resultaat kan komen en daarom maken we van de gelegenheid gebruik om de wens uit te drukken, dat voor andere vraagstukken die onze stad aanbelangen, onze politieke mandatarissen ook verder hand in hand zouden werken Deze nieuwe treinen kwamen reeds Maandag 1.1. 23 April in voege Daar de uren en het aantal dezer treinen echter nog voortdurend wijzigingen ondergaan is hn ons nog niet mogelijk een juiste re geling mede te delen. We verwijzen onze lezers dan ook naar het station, waar dageli'ks een bord wordt uitgehangen, met de betreffende regeling. Hoe de loten zullen aangeduid worden voor de SPECIALE SCHIJF VOOR PINKSTEREN. Totaal bedrag der loten 36 MILLIOEN Zullen aangeduid worden ln een trek king door het cijfer der eenheden 40.006 loten van 200 frank. Zullen aangeduid worden ln een trek king door de twee laatste cijfers 4.000 loten van 500 frank. Zullen aangeduid worden ln vijf trek kingen door de drie laatste cijfers 2.000 loten van 1.000 frank. Zullen aangeduid worden In dertien trekkingen door de vier laatste cijfers: 200 loten van 5.060 fr. 200 loten van 10.006 fr. 80 loten van 20.600 fr. 40 loten van 50.006 fr. Zullen aangeduid worden In seven trekkingen door de vijf laatste cijfers: 24 loten van 106066 fr. 4 lotea van 256 000 fr. Zullen aangeduid worden ln acht trekkingen door het volledig num mer van het biljet Vijf grote loten van een minioen Twee grote loten van twee millioen Het supergroot lot van vijf minioen Het geheel biljet 150 fr. Het tiende 16 fr. Trekking Zaterdag 12 Mei te Antwerpen- (4744) Een lezer schrijft ons In het nummer van 14 dezer van uw geëerd blad beb ik een artikel gelezen van dhr Vermeulen-Meynne betreffende de gebeurtelijke inrichting in stad van een cdepots van het Yiiegwezen De door de Militaire Overheid uitverkoren plaats wordt door dhr Vermeulen afgekeurd Te vens wordt de wens uitgedrukt dit s de- pol op de gronden van de oude Welda- d igheidsschool in te richten. In het nummer van 21 dezer lees ik dat dhr Lahaye de campagne van dhr Ver meulen omtrent deze aangelegenheid steunt en een vraag tot de Minister van Landsverdediging stelt die impliciet strekt tot een wijziging van de gekozen plaats gelegenheid. Ik mag veronderstellen dat het Sche pencollege toer. de zaak bij het Bestuur hanfig gemaakt werd aan de bevoegde Militaire Overheid meer dan een terrein heeft aangewezen, daar het in zake ge schiktheid van de nodige gronden even onbevoegd is ajs dhr Vermeulen en La haye zelf en de keus ervan aan de in richtende overheid heeft overgelaten De ze overheid heeft in alle onafhankelijk heid haar keus gedaan misschien wel om reden van de nabijheid van de spoorbaan Ieper-Kortrijk. Dat aanvaard zijnde, meen ik mijn ver bazing te mogen uitdrukken omtrent de onbezonnen kritiek die rond deze keus gevoerd wordt Sinds de oorlog 1914-18 dringt de bevol king aan dhr Vermeulen en de Han delskamer van leper aan het hoofd en alle politieke partijen hebben steeds de stichting van nieuwe nijverheden te leper op hun kiesprogramma gebracht opdat in stad meer nijverheidsin stellingen zou den gesticht worden. Nijverheid't is te zeggen meer werkgelegenheid voor de werkende klas en meer nering voor de middenstand. Welnu het belang van leper op haar grondgebied een depot van het leger te zien inrichten is niet te versmaden. Wel integendeel Het zou fel bijdragen om de zake, in stad gemakkelijker te maken Dergelijke inrichting zal tal van personen te werk stellen en meer huisgezinnen naar stad roepen. Dit belan.' is niet te betwisten Veel rted'-n benijder ons dit voordeel verkre gen tv hebben Ik versta dan ook niet dat nu dat. na zoveel jaren vruchteloos pogen en jam meren. het Stadsbestuur erin gelukt is iets van groot economisch belang voor leper te verkrijgen, er personen zijn die dit ontwerp dreigen te kelderen en dit om redenen die met het algemeen belang niets te maken hebben. Gronden zullen moeten onteigend wor den. 't Is vervelend en schadelijk voor wie het slachtoffer ervan is. Maar in alle ge val en hoe men ook de zaak draaie er moet iemand is het de ene niet dan ls het de andere het ongemak en de last ervan dragen. Dhr Lahaye gaat zelfs verder. Hij maakt gewag dat de gekozen grond de enige nijverheidsgrond van leper is. Daarbij be wijst l^j van stad weinig af te weten. Er zijn. goddank, meer nijverheidsgronden te leper. En het is onbetwistbaar dat de grond gekozen voor deze depotslechts nijverheidsgrond zal worden wanneer de vaart Ieper-Komen zal gegraven worden voor zoveel wel te verstaan deze vaart, en dan nog wel in zijn vroegere bedding, weer gegraven wordt. De wijzen zeggen Beter een vogel in de hand dan duizend in de lucht, In alle geval is de inrichting van een depot in zich zelf een nijverheidsinstelling waard en het Gemeentebestuur heeft wijs gehandeld deze okkasie te vatten en gretig te aanvaarden. Het is betreurenswaardig dat vooraan staande personen die voor de verbetering van de economische toestand van leper alles zouden moeten over hebben, deze zaak onrechtstreeks pogen te torpederen Zij dienen voor hun verantwoo'dell'k- heid gesteld. Hun verantwoo'delijkheid is zwaar Dat zij zich mochten bezinnen eer het te laat is.De zaak belangt de toekomst van de stad aan. EEN LEZER Trekking der 6e Schijf van 21 April 1951 De biljetten waarvan Eenheden het nr eindigt op winnen 0 1510 5 000 fr 60 250 fr. 170 2.500 fr. 115080 1.000 000 fr. 93790 50 000 fr. 1 01 250 fr. 79461 50 000 fr. 7271 5 000 fr. 2 15302 25 000 fr. 52 250 fr. 22562 25 000 fr. 3 7303 10000 fr. 8753 10.000 fr. 58473 50 000 fr. 1993 5.000 fr. 4 68814 25.000 fr. 76834 25 000 fr 5 57515 25 000 fr. 65815 25.000 fr. 16165 100 000 fr. 60965 25 000 fr 6 33326 100.000 fr. 92446 25.000 fr. 1646 10 000 fr. 7 300207 250 000 fr. 5807 5 000 fr. 2427 5 000 fr. 6477 5000 fr. 8 28 250 fr. 163948 2.500 000 fr. 16058 50 000 fr. 19068 100 000 fr. 0 9 200 fr- 62029 100 000 fr- 61169 100.000 fr. YLAGGEWUDING Op Zondag 6 Mei wordt de nieuwe vlag van de Koninklijke Fanfare «De Vijverzonen», naar aloud gebruik ter kerke gedragen voor de plechtige wijding Het muziekkorps, de gemeenteraad en ereleden vergaderen om 9.30 u. in de oude bakermat De Faisan Doréwaar om 945 u de stoet gevormd wordt die de nieuwe vlag. symbool van ons oud- Vlaamse verenigingsleven, ter kerke be geleidt. Na de wijding wordt de solemnele Jubi- leuinmis opgedragen door Z E H. Pas toor Nolf proost van de «Vijverzonen» De kerkelijke plechtigheid wordt ge volgd door een huldiging van het muziek korps door de gemeenteraad, in de boven zaal van Het Hoekje bij solist Gerard Vanderhaeghe. WEET IT REEDS DAT: de Vijverzonen, op Zondag 6 Mei. zul len opgeleid worden door een piep jonge tamboer de onderscheidene plechtigheden van het Festival zullen gefllmeerd worden door een Antwerpse firma de Fanfare van Westouter de rangen van onze deelnemende maatschappijen is komen aanvullen geen enkele vlag mag opgeborgen blij ven op 6 Mei e k. de Fanfare Sinte Ceciliauit Bove- kerke drie autocars supporters mee brengt naar de Vijverstreek -r de gemeenteweg, genaamd Melkerij- straat. zal afgesloten worden door ki osk I en het vierwielverkeer zal af geleid worden langs Windeweg en Vla- mertingestraat een luidspreker de plechtigheid van de vereremerking onzer veteranen zal uit zenden. zodat de aanspraken zullen kunnen beluisterd worden op gans de lengte der Dorpstraat alle regels van sportiviteit te buiten en voor het einde van de wedstrijd worden nog twee spelers van het veld verwezen Zondag aanstaande gaat rood-wit op bezoek bij R. C- Bissegem. een ploeg die eveneens vecht voor zijn behoud in ge westelijk Gezien onze rood-witjes de laat ste tijd flink presteerden, achten we ze toch bekwaam de beide puntjes te ver overen Vertrek aan het lokaal om 13 u DITVENMAATSCHAPPU DE ZWA LUW Uitslag van Clermont van 22 April 1951 met 130 prijsduiven. - Wybo Acniel2. Heyte Robert: 3. Pyck Henri allen uit Vlamertinge4 Devos Daniël. Dikkebus; 5 Woussen Rob Dikkebus 6. Vankemmel André. Vlam.7. De Bra- bandere Alf.. Vlam 8 Phlypo Maur.. El- verdinge 9 Pottillius T Vlam. 10. Hen- nebel Cam Vlam. Uitslag van Arras. zelfde dag. met 140 prijsduiven. 1 Valcke André. Vlam.2. Carton Hector. Woesten3. Huyghe Va- lére4. Loncke H.. 5. Huyghebaert G 6 Devos Joz. 7. Mouton Jos.. allen uit Vlamertinge; 8. Hiele Michel. Elverdinge: 9 Barroo H Vlam.10 Pottillius T.. Vlam. Zondag 29 April bondsvlucht uit Bre- teuiL Dinsdag 1 Mei jaarlijkse prijsvlucht uit Breteui! aangeboden aan de liefheb bers wonende omtrek syndicaat Inkorving en afslag bij Maurice Vanrobaeys. her berg De Pompier Inkorving Maandag van 12.30 tot 16 uur stipt. ERG ONGEVAL In de nacht van Za terdag op Zondag was Maurice Degraeve uit leper per auto in gezelschap van ze ttere Margriet Vanlerberghe uit Zonnebe- ke op terugkeer naar leper. Op het ge hucht De Broodseinde botste de prach tige citroën tegen een boom te pletter. Als bij wonder waren geen doden te betreu ren. Beide inzittenden werden inderhaast naar de kliniek der Zwarte Zusters te leper overgebracht. Degraeve bekwam, benevens vleeswonden, een gebroken been en voetterwijl M. Vanlerberghe de arm werd gebroken. VOETBAL De voetbalwedstrijd Zon- nebeke - Dadizele kende een nipte zege van onze mannen met 3-2 Na de 2e min. kon Dadizele reeds een goal netten en op de 10e min. haalden ze al nummer twee binnen Een tijdeke later kon Black door penalty de stand milderen en 3 minuten voor half time kon dezelfde speler de gelijkmaker netten. De tweede helft van het spel komt verdeeld voor. Door een kopstoot van Roger Knockaert konden de plaatselijken een 3e doelpunt aantekenen. Twee penalty's werden nog gegeven, maar beiden werden door onze waakzame kee per weggewerkt. Eindelijk werd het ein de gefloten met een locale overwinning 3-2 Zonnebeke neemt nog steeds de 4e plaats in in de algemene klassering. De leiding wordt betwist. WIELRENNEN Ons Vogheltje heeft bij de liefhebbers te Neerlinter de 4e plaats behaald. Op het gehucht de Molenaarelst op Don derdag 3 Mei zijnde O. H. Hemelvaart, grote velokoers voor alle beginnelingen onder de 18 jaar. 1.200 fr. prijzen. Pre- miën en beker. Aanzet te 4 uur. KOSTELOZE PRIJSKAARTING op Zondag 6 Mei om 16 uur in de Volks bond voor al de leden van Syndikaat en Ziekenbond van het Chr. Werkersver- bond. Manillen. 1.000 fr. prijzen. Geen in- 'eggeld te betalen. VOETBAL S. K. Vlamertinge - S. C. Dottignies 5-2 Zondag U. heeft rood wit opnieuw twee kostelijke puntjes uit de brand gehaald. Aan de 10e min. telden ze reeds een doelpunt achterstand wan neer G. Hoflack een voley bal slecht on derschepte en in eigen doel zond. Beide doelwachters moeten zich verder degelijk inspannen want er wordt van wee'szijden duchtig op doel geschoten. Rond het half uur weet rood-wit langs J. Vandromme die een verloren bal van G Parrein nog kon bemachtigen, gelijk te stellen (1-1) Sportkring heeft echter geen ge'uk bij het naar doel schieten en zal deze stand be houden tot aan de rust. wanneer een spe Ier van Dottignies. juist voor de rust. we gens brutaal spel van het veld verwezen werd. Na de rust doet onze linkerback het evenzo en belandt eveneens in de kleed kamer. M. Hof komt nu langs achter spe len en vertolkt er een prachtige tweede helft- W. Decommer zal echter aan de midvoor van Dottignies de gelegenheid geven opnieuw te doelen, wanneer hij zeer onbehendig op zijn doelwachter terug speelde (1-2). Sportkring voelt gelukkig dat er dient gespeeld willen ze hun be houd in de reeks verzekeren en gaat als dan een overweldigende meerde'heid aan de dag leggen. R. Parrein knalt van op zijn vleugel op doel. de bal botst op de deklat en G. Parrein kopt ka'm binnen (2-2). Seffens daarop weet onze m:dvcor een toegestane corner mooi rechtstreeks in doel om te zetten (3-2). De aanva'len gaan verder en wanneer G Parre'n en de doelwachter van Dottignies in due' he' leder niet meer kunnen bemachtigen, snelt G. Cauliez toe en zendt in het led'ge d^el (4-2). Seffens daarop bezege't G Cau'iez het lot der bezoekers met een vijfde d'e"- punt. op mooie achterwaartse pas van G. Parrein (5-2). Dottignies gaat alsdan VOETBAL Ol. Ledegem - Brielen Sp. 3-0. Onze ploeg heeft tenvolle aan de ver wachtingen beantwoord en de candidaat- kampioenen uit Ledegem een zeer heftige repliek geboden. Waar de 3-0 cijfers een volledig overwicht van Olympic veronder stellen is het integendeel Brielen geweest dat hen wat betreft middenveldspel vol ledig de baas was. Spijt het herhaald aandringen liet de productiviteit der aan- valslijn weer eens te wensen over De gastheren daarentegen, alhoewel veel minder in de aanval slaagden er in niet minder dan driemaal onze achterhoede in gebreke te vinden en dit telkens op misverstand. Reeds aan de 13e minuut was de stand 2-0 voor de leiders, de eerste maal aan de 7e min. toen de bezoekende back boven het aanstormende leder trapte, de tweede maal op onvergeeflijke flater van onze portier. De Ledegemse supporters dachten de schaapjes reeds op het droge, groot was nochtans hun verwondering toen Brielen verwoed kwam opzetten en onverpoosd tot aan de rust de ene aanval na de an dere opbouwde, zodat de gastheren op hun speelhelft werden teruggedrongen, evenwel zonder resultaat voor Sport. Na de hervatting vochten onze jongens even moedig voort om toch maar de eer te redden, waarin zij niet zouden geluk ken. integendeel zou Olympic op de 70e minuut de stand opdrijven op onvolledig wegwerken van onze stopper, wat met een het Brielens lot bezegelde. De leiders mogen zich gelukkig achten met de bekomen cijfers, wanneer een 1-0 zege hen loon naar werken zou gegeven hebben. Brielen is onverminderd uit de strijd gekomen, onze jongens hebben be wezen nog te kunnen vechten zelfs al hebben ze een 2-0 achterstand te delgen. Zondag a. s. gaat het tegen S V. De Ruiter. Jongens spelen als Zondag laatst leden en de puntjes blijven te Brielen. BEGIN VAN BR AND In het vodden- magazijn Lompex brak Maandag Ll omstreeks 18 uur brand uit. die echter spoedig kon bedwongen worden Een der werklieden liep evenwel lichte brandwon den op. SLEUTELBEEN GEBROKEN Zon dag 1 i tijdens een voetbalpartij te Gelu- veld brak Platteau Joseph uit Komen zich het sleutelbeen. Hij diende ter ver zorging naar het O. L. Vrouwhospitaal te leper overgebracht te worden CINE ROYAL laat aan zijn talrijk kliënteel weten, dat niettegenstaande het zomerseizoen dat in aantocht is er iedere week een prachtig programma zal ver toond worden, dat niet moet onderdoen voor onze winterselectiesDeze week Zaterdag 28 April te 8 u. en Zondag 29 April te 5 u. en 8 u.56, RUE FIGAL- LEmet het fameuse lied van Georges UlmerEen machtig drama van liefde en hartstocht. Kinders niet toegelaten! Op Dinsdag 1 Mei te 5 u. en 8 u.. Don derdag (O. H. H.) te 5 u. en 8 u KING- KONG Een fantastische thriller zoals U nooit meer zult zien. Mis hem niet deze maal. Toek. week MeikermisBAL op Zon dag en Maandag. Film op Zaterdag. Dins dag en "Woensdag. ONZE MEISJES NAAR AMSTERDAM Donderdag laatstleden heeft onze Lan- gemarkse meisjesschool, de mooie reis ge maakt naar Amsterdam en de Hollandse bloemenvelden, reis welke gratis geschon ken werd door de chocolade fabriek Van- houten- De twee overige reizen door Vanhouten geschonken, volgen in Mei. (4796) VOETBAL S. K. Zilverberg - S. K. Staden 4-3 Alhoewel tegen wind spe lende komen de eerste aanvallen van Sta den. waarbij pogingen van Deruytter A. en Beeuwsaert M.. echter te hoog gericht zijn. De localen trachten te reageren maar ze stuiten op een gedecideerde achterhoe de. zodat geen enkel schot op doel kan ge lost worden De Sportkringers geven afge tekend de toon aan, maar Volckaert A wordt toch niet fel verontrust. Als Maes M. doorbreekt, schiet hij op Everaerts ar men en de scheidsrechter wijst naar het penalty punt. Deze wordt onweerstaanbaar in de netten geschoten door de linksbuiten Bruneel en dit op de 15e min. (1-0). Hun kadans werd niet onderbroken door deze tegenvaller en de Sinjoren legden het zo handig aan boord dat er aan hun veld- overwicht niets af te dingen viel. De ge lijkmaker hing dan bestendig in de lucht, vooral daar Trybou E. de locale portier menigmaal op de proef stelde. Toch weet de rechtsbinnen op persoonlijke poging de voorsprong op de 20e min. voor zijn ploeg aan te dikken (2-0). Op de 37e min. gebeurde er een schermutseling voor het Zilverbergse doel. waarbij Devos R. een fout maakte binnen de backlinie. Braet stond dan ook een strafschop toe, die ge geven werd door benjamin Trybou E. De ze werd met een mooie duikelsprong gered en zo bleef tenslotte alles bij een hoek schop. Rust kwam met 2-0. Na de kampwisseling genieten de bezoe kers van het windvoordeel en domineren nog meer. doch ze krijgen geen loon naar werk. Met de 55e min. weet de linksbuiten van Zilverberg er 3-0 van te maken. Een weinig later zendt Deruytter A. mooi in maar Despeghel G. mist een open kans. Het is echter maar even uitgesteld, want Staden krijgt een tweede penalty die door Capelle O. wordt benut (3-1). Everaert A. komt in botsing met de linkerkanthalf en moet het veld verlaten. Op de 65e min. gaat Bruneel M Vanhoe Fr. voorbij en vindt de goeie richting (4-1). Even een paar minuten later krijgt Staden een vrij schop toegestaan, die genomen wordt door Capelle O. Een vrij hard schot verrast de locale doelwachter en de bal zit (4-2). Sta den gaat fel aandringen en wanneer de ongedekte Beeuwsaert M. een bal toege speeld krijgt van David M aarzelt hij geen ogenblik (4-3). Vijf minuten voor het einde wordt D'Hoore naar de kleedkamers verwezen, zodat Staden nog met negen man de strijd voortzet. S. K. Zilverberg won onverdiend Bij de gastheren waren Bruneel M., Volckaert A. en back Devos de besten, terwijl bij de bezoekers Deruyt ter R., Capelle O. en Vanhoe Fr. een zeer verdienstelijke partij speelden. Zondag aanstaande moet het pleit uitgevochten worden tegen de leiders uit Pope-inge BURGERSTAND Overlijden Vrouw Henri Herreman. Hogestraat. HuwelijkenJulien Labaere. bediende te Hooglede, met Leona Dumoulin, van StadenJozef Vanhooren, Roeselare met Marie-Thérèse de Meulenaere. Staden Roger Vervaeke, beroepsmilitair. Sint Eloois Parochie met Simona Delacourt. Heist aan Zee. DUIVENUITSLAGEN Lokaal «De Eendrachtgevestigd bij Cam Saelens St Jansstraat. Arras, 22 April, 300 duiven, snelheid 1137 m.1. Sibille Achiel2 Debeuf Os car 3. Maertens Marcel4. Desender Ju les 5. Depuydt Marcel6. Despeghel Charles 7. Degraeve Victor 8. Billiet Ju les 9. Devoldere Jerome 10. Debeuf Os car 11. Blomme Cyriel12. Gesquière Julien 13. Vandamme André14. Debae- re Odiel15. Assez Gebr. allen uit Staden Lokaal Recht en Vrijheidgevestigd bij Marcel Snaet. Ieperstraat. Arras, 22 April, 315 duiven, Snelheid 1166 m.1. Sabbe Frederic; 2 Deneire Maurits3. Blomme Cyriel4. Vandamme André 5. Vandamme André6 Blomme Cyriel7. Pattyn Maurits8 Desmet Maurits; 9. Decloedt Norbert; 10. De- snoeck Albert; 11. Wal'egem Victo-: 12 Vanlerberghe Petrus; 13. Trybou Michel; 14. Desmet Maurits15. Deleu René allen uit Staden 100 liter: 11.150 fr. 135 liter: 14.895 fr. 200 liter: 17.150 fr. MMMWWW6WI

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 2