FILMWERELD r&ê: UIT DE PROGRAMMA'S *ui I Hij is onthutst door de geheimzinnig- HET VPER-CH NIEUWS Blz 7 28-4-1951 Jane Powell. Louis Calhern en Ann Sothern, samen in de film Reis naar Rioeen pittige muzikale fantasie- CINEMA COLISEUM: TARZAN EN DE AMAZONEN met Johnny M'eismuller. Brenda Joyce en Johnny Sheffield trachten Boy te overtuigen hen te leiden en beloven hem een goede beloning. D >ch zij worden allen gevangen geno men door de Amazonen, die hen vóór hun Koningin brengen. Deze veroordeelt ze tot levenslange dwangarbeid, daar het geheim van hun schat niet mag bekend worden. De bende tracht te ontsnappen met een d'tel van het goud. Ballister en Anders ge- rake aan de uitgang, doch de anderen worden gedood en Boy wordt gevangen en ditmaal ter dood veroordeeld Tarzan. door Cheta verwittigd, snelt naar de vallei om zijn zoon te redden Onderweg ontmoet hij Ballister en An der» die trachten hem te doden, maar ze worden vermoord. Tarzan komt juist op tijd om de Amazonen te overtuigen dat het geheim van hun schat goed bewaard is en Boy wordt gered. De Amazonen zijn een krijgshaftige vrouwelijke stam, doch Tarzan is er ato gast welkom, vooral daar hij een verloren schaap naar de stal terugbrengt- O Na de nederlaag van Napoleon te Wa terloo zoeken zijn officieren en hun fa milie. die uit Frankrijk verbannen wer den. een toevlucht in Amerika In 1817 geeft het Amerikaanse Congres hun de toelating op het grondgebied van Alaba ma vier steden te stichten. Onder leiding van Kolonel Georges Ge- raud en van generaal Paul DeMarchand wijden de emigranten al hun krachten aan het stichten van Demopolis, dat in 1819 reeds een kleine doch zeer actieve stad is. Tijdens een reis naar Mobile maakt Fleurette, dochter van generaal DeMar chand. kennis met John Breen die bevel voert over een infanterieregiment in Ken tucky. Ten zeerste onder de indruk van Fleurette's bekoorlijkheid verplaatst Breen zijn regiment naar Demopolis waar hij bet jonge meisje duchtig het hof maakt. De ouders van het meisje worden door Hij verlaat het leger en daagt Randolph en George Hayden, zijn handlanger uit. Met de hulp van zijn vrienden slaagt John er in de plannen van Randolph, die de Fransen uit de streek wil doen verdrij ven door het verplaatsen der palen, die het hun toegewezen gebied afbakenen, te ontzenuwen. Het loopt uit op een gevecht in regel tussen de zwakke Franse krachten en de sluwe bandieten. Randolph wordt door zijn handlanger vermoord op het ogen blik. dat hij het gevecht wil beletten. Na een spannende achtervolging slaagt Breen er in de moordenaar uit de weg te rui men. Op het meest kritieke ogenblik van het gevecht komt het tweede Regiment In fanterie van Kentucky ter versterking op dagen De Franse kolonie is gered en Breen huwt Fleurette terwijl het regiment opnieuw vertrekt Vernemende dat Jane uit Londen te rugkomt. begaven Tarzan. Boy en Cheta. de chimpansé. zich naar Randini om haar te verwelkomen. Onderweg redden zij Athena uit de klauwen van een panter. Athena was weggevlucht uit de geheim zinnige vrouwelijke oorlogsstam der c Pal my riennen Taiza;. brengt het jong meisje terug in de schuilplaats gelegen in een bijna ver loren hock van de streek, vragend aan Boy en aan Cheta dat zij op hem in het dal zouden wachten. Maar Boy is nieuws gierig en vergezeld van Cheta volgt hij Tarzan er. ontdekt de schat der Amazo nen. Tarzan en Boy vinden Jane in Randini. in gezelschap van Engelse explorateurs on der leiding van Sir Guy Henderson en Anders. Doch Cheta trekt de aandacht op een gouden armband die zij bij de Ama zonen gestolen heeft. Haar eigenaardige vorm en het gewicht van het goud wek ken de nieuwsgierigheid der ontdekkings reizigers. Zo vernemen zij de geschiede nis der Amazonen en vragen aan Tarzan hen t-»t hun schuilplaats te leiden. Daar Tarzan de afkeer der Amazonen kent voor de vreemdelingen en hun vrees de schuilplaats van hun schat te laten kennen, weigert hij. De ontdekkingsreizigers, vervoegd door jaloerse «traders». Ballister en Splivens. John Wayne is in «Kentucky Kerels» opnieuw op zijn best Hij wordt daarbij flink bijgestaan door Vera Ralston- WNEMA CAPITOLE: REIS NAAR RIO met Jane Powell, Ann Sothern, Louis Calhern en Carmen Miranda- Frances Elliot, een bekende toneelspeel ster. is op weg naar Rio waar zij de hoofdrol hoopt te spelen in een nieuw stuk. De auteur Ricardo Domingos gaf de r°I echter aan Nancy Barkley, dochter van Frances. Nancy weet echter niet, dat haar moeder op de rol rekent en scheept «veneens in met bestemming naar Rio. Gelegen in een ligstoel op het dek van de boot herhaalt Nancy luidop enkele lijnen van haar tekst. Dit laat Paul Ber- thi- een zakenman, veronderstellen dat Rancy een verlaten meisje is dat een kind verwacht. Paul tracht haar moed in te spreken, en doet haar begrijpen, dat zij nog een man zal ontmoeten, die van haar zal houden. Nancy ziet hierin een huwe- lijksvoorstel. doch weigert. Te Rio stelt zij vast, dat haar moeder dezelfde rol instudeert Nancy telefoneert aan haar producer Arthur Barrett, dat zi; weigert de rol te spelen. Aan haar moeder verklaart zij het toneel op te ge ven en met Paul Bertin te willen trou wen. Zij gaat Paul vinden en verklaart zich bereid zijn aanbod aan te nemen. Paul weigert echter en intussen gaat zijn vennoot Frances verwittigen, dat Nancy een kind verwacht. Frances besluit dat Paul de vader is en stelt een samenkomst vast met het oog op de huwelijksdatum. Paul en Frances voelen zich zeer tot el kaar aangetrokken en over Nancy is geen spraak. Frances zegt haar vader ook. dat een dramatische proefrit, waarin het heon gelukt de auto te doen stoppen juist vóór een express-trein. Lorna Roman. Eddie's vrouw, leeft in dit huis, onder gestadige bedreiging en angst. Op zekere dag. dood van schrik, stelt ze aan Chuck vóór, met haar naar Havana te vluchten. Hij aanvaardt en het vertrek zou dezelfde avond geschieden Beiden schepen in Te Havana beheerst hen de vrees om ringd te zijn van spioenen. Zulks blijkt waar te zijn. want in een nachtcabaret wordt Lorna vermoord en Chuck als de dader beschuldigd. Hij weet aan de poli tie te ontsnappen om zi;'n onschuld te bewijzen en de ware moordenaar op te speuren. Hij ontdekt Gino die hem had achter volgd, doch wordt door hem gedood. Dit alles was nochtans maar een droom want vóór zijn vertrek was Chuck in slaap gevallen. Doch hij had een hersenschok onderstaan en kon zich niet meer heri»- neren hoe hij in deze kamer aankwam gekleed als chauffeur. Dokter Davidson gelukt er in hem tot bewustzijn te brengen en. de ticketten voor de boot terugvindend, stormt Chuck naar het huis van Eddie en ontvoert Lorna. Eddie en Gino rennen hem achterna Zij bevinden zich op dezelfde baan van de proefrit, doch worden door de snel trein gevat en akelig vermorzeld. En zo wordt het jonge paar vrij obi een nieuw leven te beginnen. CINEMA OUD IEPEB: DE AREND DER ZEEEN met Errol Flynn. Sir Geoffrey Thorpe, de arend der zee- en. is in voortdurende strijd met de Span jaarden. dit met de bedekte hulp van koningin Elisabeth. Zo kaapt hij op zekere dag een schip van Koning Philip van Spanje, waarop zich Dona Maria, de mooie nicht van de Spaanse ambassadeur in Engeland, be vindt. Aanvankelijk voelt Maria niets dan mis prijzen voor de vrijbuiter, doch weldra laat zij zich aan zijn charme vangen, en wanneer hij de ware plannen van koning Philip onthult, is ze volledig voor zijn handelwijze gewonnen. Terug in Engeland beraamt Thorpe een gewaagde slaghij zal het goud der Span jaarden dat uit Amerika komt. naar En geland brengen. Aldus zal koningin Elisa beth in de gelegenheid zijn de Spanjaar den te bestrijden. In het geheim scheept Thorpe in voor Panama. Doch de kanselier van Engeland heeft het ganse plan verraden en Thorpe valt met zijn mannen in de handen der Spanjaarden. Zij worden naar Spanje overgebracht, doch nauwelijks aan wal CINEMA CAPITOLE KENTUCKY KERELS met John Wayne, Vera Ralston en Oliver Hardy. CINEMA COLISEUM Roman en. al is hij zonder bezit, hij brengt DE ONTVLUCHTE deze aan de eigenaar terug met Michele Morgan, Robert Cummings heid van het huis Eddie Roman en zijn en Peter Lorre- i medeplichtige, Gino. zijn inderdaad ge- Chuck Scott, in de straten van Miami vaarlijke gangsters, ronddwalend, vindt de geldtas van Eddie Eddie werft Chuck aan als chauffeur na Robert Cummings en Michèle Morgan in De Ontvluchte een Amerikaanse gangsterfilm. Le Lefhebbers van Errol Flynn. zullen in «De Arend der Zeeën» hun gading vinden. Hij is er opnieuw de onoverwinnelijke, die met zijn lenigheid en beslistheid voor alles raad weet- Einde goed. alles goed De 200e opvoe ring van het stuk wordt bijgewoond door de fiere ouders van Nancy en door Scotty Sheldan. de jonge verliefde van Nancy. kan Thorpe samen met zijn mannen ont vluchten. Zij maken zich meester van een schip, dat plannen bevat voor een aanval op Engeland. Thorpe overhandigt deze plannen can koningin Elisabeth en ontvangt zi.» bek»- ninghij wordt ridder geslagen en kriggt de hand van de mooie Maria. de eisen van hun landgenoten echter ge noodzaakt Fleurette haar liefde voor John te doen opgeven en Randolph Blake, een zeer rijke kandidaat als echtgenoot te aanvaarden. Bi een is hierover ten zeerste verbolgen. de bijeenkomst generlei resultaat gaf Paul, die Frances wil terugzien, telefo neert haar doch het is Gregory, de vader die aan het toestel is. Wanneer Paul zich aanbiedt wordt hij door Gregory neer geslagen Alles zou dus best zijn wanneer Nancy niet geloofde, dat zij op Paul ab soluut verliefd is. Deze denkt er slechts aan Frances te huwen Nancy verwijt haar moeder haar de man te stelen, die zij liefheeft In het verwijt herkent Fran ces echter een tirade uit het toneelwerk Zij telegrafeert naar de producer om te zeggen dat Nancy de ideale vertolkster zou zijn voor de rol. .rfe»

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 7