I UIT DE STREEK VULPENNEN Veilde en Winstgevende Belegging 3,50 o vervallend na 1 jaar 4,50 0o vervallend na 5 jaar 4,50 o vervallend na 10 jaar If tt rl Nu LENTE en ZOMER nakend zijn met ÉÉN vingerdruk MUZIEK OVERAL BERICHTEN OVERAL met het draagbare radiotoestel METZ BABY 3.250 fr. CRUNDIG BOY 3.250 fr. Tel. leper 854 66, Diksmuidse straat IEPER ZONNEBEKE VLAMERTINGE BRIELEN ZILLEBEKE LANGEMARK STADEN Toelatingsexamens op 16 en 17 Mei De Maatschappelijke Zekerheid OBLIGATIES EN KASBONS NATIONALE MAATSCHAPPIJ VOOR KREDiET AAN DE NIJVERHEID HI T YPERSCH NIEUWS Bit. i 1Ï-5-I951 jvk k I ft ■e 1 .o o d 7. 75 fi TC ii e ii n e HE! LOT DLR OLDEN VAN DAGEN De Nieuwe Gazet het liberate Ant werpse dagblad brak een lans ten voor dele van de ouderlingen met als onder titel e Dat het woord„het pensioen is de voortzetting der weddevlees worde He* blad schreef daarover o. m- Minister Delacroix zegde in 1920de pensioenen van gisteren, van heden en van morgen moeten gelijke tred houden; bij nieuwe wedderegeiing zullen de pen sioenen herzien worden Minister Theunis verklaarde in April 1924 in openbare Kamerzittingpensioen is geen steungeld maar de voortzetting der weddede pensioenen zullen de regeling volgen der wedden die ter studie ligt- 18 Juni 1924 verklaarde hij Als de nieu we loonregeling zal ingevoerd zijn. zul ten wij overgaan tot de algemene her ziening der pensioenen, want het ware onrechtvaardig dat zij. die in goudfran ken hebben gestort voor hun pensioen, betaald worden in een munt die alle waarde heeft verloren Er zij op gewezen dat dit principe regelmatig werd toegepast tot na de jong ste wereldoorlog Minister Theunis zegde nog dat de aanpassing der pensioenen slechts een zeer tijdelijke verhoging der begroting meebrengt Het wetsontwerp dat minister Van Houtte thans heeft klaar liggen ontneemt de gepensionneerden op nieuw elke illusie Het ontwerp voorziet dat de pensioenen gerevaloriseerd zullen worden op grond van de barema's die 30 Juni 1948 van kracht waren, en dat deze vervallen barema's verder als basis zui len dienen, ook voor de personeelsleden d.e na die datum op rust gegaan zijn of rog zullen gaan De gepensionneerden verlangen echter geen uitzonderingsmaatregelenzij eisen enkel gerechtigheid. Zij verlangen, om als in het evangelie te spreken. dat het woord van de voormalige eerste minister Del: rroix vlees zou worden DE HEER GLTT KOMT TERLG NAAR BRUSSEL Als een lopend vuurtje doet het reeds de rondeop 12 Mei vertrekt de heer Gutt per vliegtuig uit New York naar Brussel We mogen er ons dan ook aan verwachten, dat zo niet de dagbladen, toch zeker de handelaars en kleine eigen- a om bezitters daaraan het nodige com mentaar zulten geven TIJL. De cninisbare GEZELLEN" van NATUURLIEFHEBBER. SOLDAAT, STUDENT en KAMPEERDER (4826) pont weet M. Hof met aen keihard schot de achterstand tot 2-4 ie- milderen S. V. Moorsele - S- K. Vlamertmge 1-2- De Zondag daarop speelden onze mannen stukken beter en wisten de beide punt.es te veroveren Wanneer de thuisspelers langs- hun linksbuiten a.an een goedkoop doelpuntje raakten Verkindere waan de de bal buiten doch óe wind deed deze via de paal in het net oelanden gaat rood-wit een merkelijke meerderheid aan de dag leggen Alhoewel ze rond het ha.f uur wegens kwetsuur van Pr. Decadt tot 10 man herleid worden gaan ze kordaat ten aanval over G Can—tez. die een bes te wedstrijd vertolkte, stuwt onze voor spelers onverpoosd ten aanval en schotelt mooi voor aan G Parrevö die in de rech ter bovenhoek besluit 1-11 Na de rust is rood-wit uitgesproken de meerdere en wanneer G Parrein op de deklat besluit, herneemt G- Cauliez kansrijk (1-2 In zake kops pel en balconirole weet Sport kring de thuisspelers de les te spellen en tot het einde toe ho*iden ze prachtig stand gezien deze 2 puntjes hun behoud in de reeks verzekeren Zondag a s. ondernemen we de ver plaatsing naar Dottignies Vertrek aan het lokaal om 13 uur. DLTVENMAATSCH4JTU DE ZWA LUW Uitslag van de prijsvlucht uit Breteuil van 3 Mei 202 prijsduiven. 1. De- vos J.. Vlam 2. Potüllius T Vlam 3 Merveille G Oostvleteren4 Carpen- tier L.. Brielen 5. Heyte R°b Vlam Uitslag der prijsvlucht uit Chartres van 6 Mei. 246 prijsduiven 1. Woussen R Dik- kebus 2 Maerten J Kemmel3 Spey- brouck H leper 4. Lobbestael M Dik- kebus5 Maerten J Kemmel6 Spey- brouck H leper; 7. Patou E, Reningelst 8 Wybo A. Vlam.; 9. Dejaegher A. le per 10 Robaeys Hleper. Uitslag der prijsvlucht uit Breteuil van 6 Mei. 221 prijsduiven 1. Pattou JVlam 2. Pottillius T.. Vlam 3 Menton J.. Vlam 4 Debey G Boezinge 5. Devos J-. Vlam Maandag 14 Mei 2e Sinksen, velokoers voor Liefhebbers B W B Afstand 110 km over Bikschote. Lizerne. Boezinge. Lange- mark. 5.000 fr. prijzen en talrijke pre- miën 2 prachtbekers geschonken door de brouwerijen Deruyter en Ghekiere Inschrijving bij J Verkinderen; Ver trek aan t Hoekje Aankomst bij A Van- derper Prijsuitdeling bij M. Pieters. VOETBAL S. K. Hooglede - S. C. Zonnebekr 1-2- In de eerste helft zijn de bezoekers voortdurend aan het doel der plaatselijken. Slechts één punt wordt ge boekt op rekening van Zonnebeke. Na de time kwam het spel meer evenwichtig voor. Elk der partijen ging met een doel aan de haal. waarvan een door Tresy voor de gasten De onzen winnen het met 2-1. S. C- Zonnebeke - B. S. Poperinge 2-7. Van meet af is te bemerken dat de gas ten de overmacht hebben. Toch kon Zon nebeke de stand openen langs Jef Van Meenenwaarop kort daarop Poperinge de gelijkmaker doelde. Na de koffie toonden de bezoekers nog steeds de beste te zijn. Daar onze keeper aan de hand gewond werd stond Goffin in het doel tegen de wil der spelers die verder futloos spel leverden. Goffin duw de zelfs de bal in eigen net. Zo werd Zonnebeke. na tal van overwinningen, in de laatste partij van het voetbalseizoen geklopt met 7 tegen 2. Zonnebeke heeft de 4e plaats in de al gemene rangschikking der reeks C. Lede- ge;.i neemt de eerste. Poperinge de twee de er Rumbeke de derde plaats in. ONZE RENNERS In de liefhebbers- koers te Wijgmaal-Herent heeft onze De- voghel de 3e plaats en te Bunsbeek de "e plaats veroverd. Onze beroepsrenner G Vermeersch neemt in het regelmatigheidscriterium van de Matrassen Star de 10e plaats In. W1JKKERMIS o STERREBEKE Op Zondag 13 Mei velokoers voor Nieuwelin gen B W.B. 2 500 fr. prijzen en beker Perle 28. Afstand 76 km. 800 m Aanzet om 16 30 uur Maandag 14 MeiVelokoers voor Nieu welingen. 1.500 fr. prijzen en beker Mei- resonnc Afstand 51 km. 200 m. Aanzet om 17 uur. DUIVENUITSLAGEN Breteuil van 3 Mei1 Dieryckx J.2. Callewaert M. 3 Beheydt G.4. Beheydt G.5. Deleye G 7. Dieryckx J.8. Dierynck M 9. De Deurewaerder A.10. Dierynck M.11. Beheydt G 12. Beheydt G.13. De Deu rewaerder A. 14. Graf C.15. De Deure- waerde- M 16 Dejonckheere J.17. De- norme H 18. Dewitte H.19. De Deure waerder M.20. Dewitte H.21. Ver- brigghe G 22 Beheydt G.23. Hoflack R Clermont van 6 Mei1. Degroote Remi 2 Bol Michel3. Beheydt G.4. Vande- casteele M.5. Denorme H.6. Dieryckx J.7. Degroote R.8. Verlinde R.9- Zole J.10 Bouckaert A. Arras van 6 Mei1. Denorme C.2. Claevs P.3. Ferrest J.4. Novez G. 5. Verstraete H.6. Feys G.7. Vereaig- ne J 8. Beeraaert M.9. Vanden ber- ghe M.10. Deleu J.11. Vercaigne J 12 Dieryckx J. ARM GEBROKEN Tijdens zijn werk zaamheden in de kolenmrn in 't Hene gouwse is de gehuwde Julien Claeys de arm op twee plaatsen gebroken. der beste merken, ter Drukkerij DUMORTIER 34, Boterstraat IEPER MILITIEVERGOEDING De echtge noten der soldijtrekkende militairen die van de militaire vergoeding kunnen ge nieten mogen een aanvraag indienen op het gcmeentesecretariaat elke dag van 9 tot 12 uur. DAYIDSFONDS Op Dinsdag 15 Mei om 19 uur grote cabaretavond in de H. Familiezaak Zang. humor, toneel, balet- ten. zigeunerwalsen. feestelijk Vlamer- tings orkest. Een avond van lach en leute. Inkomprijs 20 en 15 fr Kaarten op voor hand bij de Gez. Dejonghe. KKRMISPROGR AMMA Zaterdag 12 Mei Om 14 u.10e grote kermisprijs voor Liefhebbers B W B. 6 000 fr. prijzen. 121 km. Zondag 13 Mei Prijsvlucht voor duivenliefhebbers uit Clermont. Arras en bijzondere kermis- vlucht uit Dourdan. Om 11 u.Muziekconcert op het ge meenteplein. Om 14.30 u.Kermisschieting op de staande pers bij C- Hahn. Om 15 u.Voetbalwedstrijd S. K. Vla- mertinge - F.C. Wormhoudt (Frans elftal) Om 18 u.Kermisbal in de zaal Riviera. Het Boldershof en de Clairon. Maandag 14 Mei Om 10 u-Plechtig jaargetijde. Om 15 u.Voetbalwedstrijd tussen het bestuur van het Vliegend Wiel en het bestuur van S. K. Vlamertinge. voor prachtbeker. Begeleiding door de muziek maatschappij. Om 18 u.Bal in de zaal Riviera voor de locale renner Th uur Cleenewerck Dinsdag 15 Mei Om 14.30 u.Grote koningschieting op de staande pers voor alle leden van de St Sebastiaansgilde bij C. Hahn. Om 19 u.Kermiscabaret in de Familie zaal. Woensdag 16 Mei Jaarlijkse kermisvlucht voor de duiven liefhebbers uit Arras bij J. Devos voor alle liefhebbers uit omtrek Syndikaat Zondag 20 Mei Brandhoek kermis Muziekconcert om 14 uur. Om 16 u.Grote kermisprijs voor be ginnelingen. 2.500 fr. prijzen. 75 km. VOETBAL S. K. Vlamertinge - F. C. Poperinge 2-4. Dit derby eindigde op een nederlaag voor onze rood-witten. die te veel aan de zenuwachtigheid ten prooi waren tengevolge van de derbyatmosfee: Rond het halfuur hadden de Hoplanders reeds een voorsprong van 2 doelpunten genomen langs G. Wall en Debaene. We gens hands van Degloorie weet Verkin dere met penalty de achterstand te mil deren (1-2). Na de rust speelt Sportkring merkelijk beter doch de voorlijn knoeit erbarmelijk en brengt menig mooie scoor- kans door zenuwachtigheid om de hals. Poperinge weet door toedoen van De baene en Orbie de stand tot 4-1 op te drijven. Alsdan gaat Sportkring opnieuw ten aanval over en op aarzelen van Du- VOETBAL F. C. Woesten - Brielen Sport 2-1. Het ging hier om een duur- bevochten derby, die soms wat al te bru taal betwist werd vanwege de locale spe lers. Woesten heeft verdiend deze partij gewonnen dank zij hun onblusbare zege- wil. niettegenstaande Brielen de ganse partij domineerde, doch eenmaal voor doel vergaten onze aanvallers te besluiten. S. K. Hooglede - Brielen Sp. 1-2. Het terrein was in een modderpoel herschapen, doch de spelleider Het maar spelen omdat het een uitgestelde match betrof. Gedu rende de ganse partij zagen we Brielen ten aanval, evenwel zonder kans tot doe len daar menig keer het leder in de mod der bleef steken op het ogenblik dan een onzer aanvallers zou besluiten. Rust0-0 Na de rust kregen de onzen penalty toegekend, die door Devloo omgezet werd (0-1). Op de 15e min werd het 0-2 langs onze rechtsbuiten. Hooglede liet zich ook niet.onbetuigd en zou er in slagen even voor het Inrukken de eer te redden. Goe de leiding van de Heer Braine. Zondag a s. op 't Sint Corneliusterrein laatste match van het kampioenschap te gen Poelkring Poelkapelle. Aftrap om 10 uur. RENNERSNIEUWS Onze flinke ren ner Louwyck Philippe heeft dit seizoen al menige ereplaats in de wacht gesleept Vorige week werd hij 2e in de Diksmuide- straat en le te De Panne. Zondag 1.1. be kwam hij de 6e plaats op de Kruisstraat te leper en Maandag de le plaats weerom op de Kruisstraat Wij wensen onze jeugdige belofte nog menige zegepraal gedurende dit seizoen. BURGERLIJKE STAND APRIL 1951 HuwelijkenMonteyne Daniel, landbou wer te Zonnebeke, en Ugille Elisa. land bouwster te Zillebeke Platteeuw Jerome Rijkswachter te Etterbeek, en Devolder M -Madeleine. z. ber. te Zillebeke. Overlijden Meulemeester Edmond. 74 j echtg. Denecker Elisa. Huwelijksafkondigingen Vanhaelewijn Andreas, autobusuitbater te Langemark. en Delahaye Denise. z. ber. te Zillebeke Depotter Daniel, landbouwer te Hollebe- ke. en Titeca Mireille, fabriekwerkster te Zillebeke. SPORTNIEUWS Onze crack Maurits Minne heeft voor de tweede maal een schitterende zege behaald in de Ronde van Vlaanderenwederom te Deerlijk won hij een massa spurt na een koers van 171 km. en met al de Vlaamse bergen wat bewijst dat Maurits een machtig ren ner is. Deze week is hij afgereisd naar het Limburgse waar hij. een 4e en een 2e reed naeen. de derde dag werd hij uitgeschakeld door breuk. DLTVENNTEUWS Duivenmaatschap pij de Frontduifbij Maurits Blomme Uitslag prijsvlucht uit Arras. 160 duiven 1. Vanbelleghem L.2. Flyps M.3. Lyp- hout C.4. Deltombe L.5- Debruyne C 6- Terrijn M.7. Pouillie M.8. Van- acker C. Uitslag prijsvlucht uit Clermont van 29 April. 1 Seys L.2 Pouillie M.3 Vantiegem O.4. Detremmerie5. Mil- leville G.6. Lyphout C.7. Milleville G 8. Segier Silv.9. Reheul R- ONGELUK Omer Saelens. alhier wo nende. werd Zondag avond aangereden door een auto op de baan Poelkapel'.e- Westrozebeke. Hij werd opgenomen met erge pijnen in de schouder en diende naar het hospitaal van leper gevoerd te worden, waar men een hersenschudding en een verstuiking van de schouder vast stelde. BOEZTNGESTRAAT-KERMIS Op Zondag 13 Mei Sinksen oan 15 uur velo koers Clubkampioenschap Hoger Op 500 fr. prijzen. Na de koers grote reuxenstoet. vooraf gegaan door het plaatselijk muziek. BURGERSTAND HuwelijksbanAl- bert Vandamme. wagenmaker, en Marga- riet Peiren. z. ber-. beiden van Staden LE MUZIEKMAATSCHAPPIJ Ste CE CILIA OP STAP Zondag 11- trok onze wakkere muziekmaatschappij Ste Cecilia naar Gistel, dit ter gelegenheid van het 125 jarig bestaan der muziek maatschappij Ste CeciUa van Gistel, met haar zusterafdeUng uit Moere. Vol levens lust werd om 13 u. vertrokken uit het plaatselijk muzieklokaal. Het bestuur der maatschappij waaronder de heren E Pau- we*/n. M Trybou. E Dejonckheere. Me- dat-1 Deputter. hadden eraan gehouden tevens aanwezig te zijn bij de grootse feeslfculde Na de optocht door de straten van Gis tel met eindpunt op de marktplaats reikte oud-minister Van Glabbeke een viertal eretekens uit. Om 18 u hield onze muziekmaatschap pij een concert op de kiosk, het mag als ten volle geslaagd genoemd worden, dit bleek uit de ovatie die muziekleider J Leroy en leden ten deel viel- Dan werd ook vol zelfvoldaanheid en vreugde op gemarcheerd naar het lokaal om dan in Gistel de leutestreken der muziekgroep in ere te houden. Gezond en opgeruimd werd de haardstede aangedaan. DUIVENUITSLAGEN Lokaal «De Eendrachtgevestigd bij Cam. Saelens. St Jansstraat. Arras van 3 Mei. 447 dui ven. Snelheid 1194 m. 1. Vanraes Marcel. Zarren 2. Deleu René. Staden 3. Deboeuf Oscar. Staden 4. Debaere Oscar. Staden 5. Depuydt Marcel. Staden; 6. Billiet Ju les. Staden 7. Samyn Maurice. Staden 8 Vanthomme P-. Zarren 9. Adam Ro ger, Staden 10 Everaert Engel, Zarren 11. Desnouck Albert. Staden; 12. Desnij- der André. Staden 13. en 14. Billiet Ju les. Staden15. Maes Era., Staden 16. De boeuf Oscar. Staden17. Billiet Jules. Sta den 18 Desnouck Albert. Sta""den19 Dick Marcel. Kortemark 20 Vens Cyriel. Kortemark. Breteuil van 6 Mei. 147 duiven Snel heid 1140 m. 1. en 2. Billiet Jules, Staden 3. Deleu Oscar. Staden4. Vandamme André, Staden5. Deschrijver Georges. Staden6. Devriendt Karei. Kortemark 7 Saelens Charles, Staden; 8. Tant Ar thur. Zarren9. Devriendt K. Kortemark 10 Desnouck Albert. Staden. VOETBAL S. K. Staden - P. K. Poel kapelle 3-0. De afwezigheid bij Staden van linkerback Vanhoe Fr., rechtsbinnen Trybou E- en linksbuiten Deruytter A. liet zich zien. toch hebben ze het lot van Poelkapelle definitief bezegeld. Zo had dus de ultieme wending van de compe titie meegebracht dat Staden. vorige Zondag, als grote rechter fungeerde over de voornaamste aanspraakmaker^. Of die nieuwe rol ernstig werd opgenomen, kun nen de menige kijklustigen getuigen, die opgekomen waren voor de test van de Poelkring'jongens. Want slechts een helft wisten dezen het hoofd te beiden aan de meestal zeer gebonden evoluties van de Sportkringers. En laat het ons maar seffens bekennen, dat de localen dit suc ces te danken hebben aan de samenloop der omstandigheden, die David M. op zijn oude plaats brachten, alwaar hij een prestatie leverde als in zijn beste dagen, op afdoende wijze trouwens gesecundeerd door een zeer actieve Capelle O. die weer kwistig uitpakte. Het viel ten andere reeds spoedig op dat de gastheren, al gingen de initiale phasen enigszins ge lijk op. toch de beste combinaties ont wikkelden. zonder dat er evenwel voor lopig tegenover het geserreerdespel der Poelkapelse achterhoede baat te ra pen viel. Waren de agressies der Poel- kringers maar sporadisch, ook hier werd niet voorbij de wit-zwarte defensieve fractie gegaan. Streng bewaakt door Fray- man. moest Deruytter M. enkele malen het onderspit delven, maar als hij plots met de bal vooruit dreef en. bestookt, dan schuin voorschotelde aan Beeuw- saert. zond Marcel piekfijn in en Her- reman R. wist met een draaiend voley- schot de doelman te verschalken. Scheids rechter Charles Osstyn zag de midvoor in buitenspelstand staan en keurde het ope ningsdoelpunt af. De localen putten hier uit voldoende moreel om thans volledig het initiatief op te eisen, zodat de be zoekende portier genoopt werd een kan jer van Deruytter R. in hoekschop te ver werken. Beeuwsaert M. gaf deze zeer goed en David M. kon die enige kans met een kopstoot benutten (1-0) N*a gevaarlijke inworp van D Hoore R moe„' PoelkapeUe zich bepalen tot een schrap pe dekking van haar doel. Maar als na een onbeschrijfelijke herrie voor de koo, van de bezoekers, ten gevolge van pogin! gen van de gebroeders Herreman en Beeuwsaert. het leder plots bij Deruyt. ter R. belandde en deze met machtig p'ia_ fondschot de voorsprong aandikte. Jiet het zich meteen aanzien dat het lot van de Poelkapellenaars beslecht was. De 2-ö stand, waarmede de rust intrad, kon al leszins gewettigd heten en het viel nu maar te bezien wat het veldvoordee voor de withemden verder zou baten E, hoefde niet lang gewacht om daarover gefixeerd te worden, want de herneming bracht aanstonds volle sensatie, zodat de Poelkring-netten slechts konden gevrij waard worden door het toekennen van een paarhoekschoppen. Zelfs het feit dat Fraeyman de mid-voor plaats ging inne men. kon aan de zaken weinig verande ren. al spande de nieuwe aanvalsleider zich nog zo fel in om de voorhoede be hoorlijk L orchestreren Als de vermoeid heid wederzijds haar rechten liet gelden, kwam er stilaan wat meer evenwicht in het gebeuren en elkeen dacht reeds dat het bij de 2-0 zou blijven. Toch zou De ruytter M de derde schending bewerk stelligen door een penalty en aldus het orgelpunt zettend achter de puike presta tie van zijn elftal. Leerling-Piloten van de Luchtmacht. Gebeurlijke opleiding in de Ver. Staten. Jongelingen van 17 tot 24 jaar kunnen deelnemen aan het periodiek toelatings examen. ingericht op 16 en 17 Mei door de Luchtmacht voor toetreding tot de loopbaan van officier of onderofficier bij het varend personeel (piloten of naviga tors). Dit examen omvat theoretische, geneeskundige en lichamelijke proeven De jongeUngen, die in het bezit zijn van een einddiploma van Hoger Middelbaar Onderwijs of Technische Studiën (catego rie A 2), worden ontslagen van het theo retisch examen. Bijzondere schikkingen worden getrof fen voor de studenten, die bij het einde van het schooljaar 1951 in het bezit zul len zijn van het diploma, dat voornoemde vrijstelling verleent. De candidaten worden verzocht van he den af hun inschrijvingsdossier binnen te zenden ten einde hun inlijving te beko men onmiddellijk na het beëindigen van hun studiën. De candidaten kunnen ook indien zij het wensen deel uitmaken van de promo ties van leerling-piloten, die naar de Ver enigde Staten zullen vertrekken van Au gustus en September 1951 af. Aanvullende inlichtingen kunnen elke dag bekomen worden, schriftelijk of mon deling, bij de Generale Staf van de Lucht macht. lokaal 167. Kazerne Prins Boude- wijn. Daillyplein. Brussel Afhoudingen op 5.008 fr. In het Staatsblad van 30 April en 1 Mei verscheen het Koninklijk besluit waarbij de grens voor de afhoudingen der maatschappelijke zekerheid van 4 000 fr op 5.000 fr. gebracht wordt. Wanneer de arbeidsbezoldiging met de kalendermaand overeenstemt, worden de bijdragen op de bezoldigingen met betrek king op deze periode berekend en beperkt tot 5.000 fr. of, zo de duur van de arbeids prestaties geen vier uren per dag over schrijdt, tot 2.500 fr. Voor de arbeiders per kalendermaand bezoldigd en aangeworven of afgedankt in de loop van een maand, wordt de voor de gedeelten van een maand toe te pas sen grens, bekomen door het aantal werk dagen tijdens dit gedeelte van een maand gepresteerd met 200 fr. te vermenigvul digen, of zo de duur van de arbeidspres tatie geen vier uren per dag overschrijdt, met 100 fr. Wanneer de bezoldiging slaat op een periode, die niet met de kalender over eenstemt. wordt de grens, tot beloop waarvan de bezoldiging in aanmerking komt voor het berekenen van de bijdra gen, voor elke arbeider bekomen door het aantal werkdagen vergoed door de lonen van het kwartaal te vermenigvuldigen met 200 fr. Het bedrag van 200 fr. wordt tot 100 fr- verminderd voor de dagen tijdens dewel ke de duur van de arbeidsprestaties vier uren niet overschrijdt, uitgezonderd voor de Zaterdag van de Engelse week. DOOR DE STAAT GEWAARBORGD tegen de prijs van 995 voor duizend nominaal tegen de prijs van 960 voor duizend nominaal, uitgegeven door de (Wet van 16 Maart 1919) Maatschappelijke zetel: Brussel, Waterloclaan 16 Zich wenden tot NATIONALE BANK VAN BELGIE en al de Banken en Wisselagenten (4541)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 2