FILMWERELD 34 Boterstraat IEPER Drukkerij Dumortier HUMOR UIT DE PROGRAMMA'S Wilt U een goede VULPEN, VULPOTLOOD of KOCELSTYLO wendt U in vertrouwen ter 'M- OeCARLO HET YPERSCH NIEUWS Blz 8 12-5-1951 CINEMA OUD IEPER DE KONING VAN HET DAL mei Ann Blyth, Howard Duff en George Brent Mathew Bostel is een wel gekende paar- éenk weker Zijn wens is dat zijn paard Sage King, de parel van zijn stal. een schitterende overwinning zou behalen ter gelegenheid van de volgende wedren Zijn dochter Lucy deelt zijn gedachE Niettegenstaande de waarschuwingen var. haar vader, is zij weggegaan met Sage King. Wanneer zij erin gelukt haar paard te temmen ontmoet zij een vreem deling Lin Slone Hij vertelt haar zijn hoop zich meester te maken over Black Velvet een wild volbloed paard dat tot au toe niemand heeft kunnen gevangen nemen Gedurende hun onderhoud loopt Sage King weg Lucy ergert zich. Ieder een op de ranch zal denken dat zij uit het zadel gelicht werd Zij verplicht Slone haar te begeleiden om te getuigen dat het n'ct waar is Daar hij weigert, neemt ze zijn paard en klederen en keert naar kuis terug waar een groot feest plaats heeft ter gelegenheid van haar verjaar dag- L.11 Slone komt aanzetten te midden van de vergadering om hetgeen hem toe behoort terug te halen Bittere woorden vallen tussen de twee jonge lieden. Enkele dagen zijn voorbij gegaan en de pogingen van Lin Slone zijn bekroond met succes Hij heeft Black Velvet ge vangen genomen. Gedurende de dressuur van het paard doet Lin een ongelukkige val, het paard loopt weg en het is Lucy die het terug vindt, verstrikt in zijn hals- riem. Zij brengt het paard aan Lin. Van af die dag. is de vrede tussen beiden ge sloten. en zij worden zelfs op elkander verliefd- De dag van de wedren bekent Lin aan Lucy dat hij deel uitmaakt van de fa milie Cordts. zeer gehaat door Bostel, daar zij schuldig is aan de dood zijner vrouw. Lin heeft zich helemaal verwij derd van de zijnen omdat hij hun levens wijze niet goedkeurde. Lucy luistert niet verder. Zij neemt deel aan de wedren en behaalt een schitterende overwinning. Alles zal eindelijk in orde komen Lucy zal Lin huwen en eerst en vooral zullen zij aan Black Velvet zijn vrijheid terug i geven. CINEMA CAPITOLE DE AREND DER WOESTIJN met Yvonne de Carlo en Richard Greene- Een toneeltje uit De Koning van het Daleen Western in technicolor. Ziet L7 naar de kwaliteit Dan hebben wij voor U het allerbeste een volledige keus vulpennen van de beste merken. Ziet IJ ""r de prijs Dan kunnen wij U het goedkoopste geven vulpennen met gouden pen vanaf 60 fr. Keus bjult ieders beurs! Kaant zien zonder verbintenis! CINEMA Ol'D IEPER DE BLUFFER met Joe E. Brown en Judy Canova. Ten einde het debuut te vieren van Rex Vane. de populaire Cow-Boy van de ra dio. werd de ganse pers der stad uitge nodigd. Sebastian B. Smart, producer en George Gillie, scenarist, zijn niet begees terd over hun nieuwe star. maar zijn ver plicht het tegendeel te veinzen. Rex verwekt een zeer opgemerkte aan komst. die heel wat bezorgdheid aan zijn impressario bezorgt, die weet dat hij nooit een paard besteeg, en slechts een operette Cow-Boy is. De onbekwaamheid van Rex opmerkend, daagt Carol, een journaliste, hem uit te paard te poseren, ten einde op namen te doen voor haar krant- Dit heeft tot gevolg dat de gelegenheidsruiter in het zand bijt. Hij wordt van de hoefslagen van het paard gered, door de tegenwoor digheid van geest van Judy. Sebastian hoopt dat hij niet verplicht zal zijn er een vedette van te maken. Hij is ontgoocheld wanneer de Directeur hem verplicht, voor Rex en voor Judy, een grootscheepse publiciteit - campagne op touw te zetten. Het valt Sebastian zeer moeilijk om Judy te overtuigen, en het is Rex die de overwinning behaalt, na haar een fabeltje verteld te hebben nopens zijn moeder, zogezegd in ellende terug gevonden. Deze geschiedenis moedigt Judy aan. die besluit Rex te helpen. Hun associatie is geen slagen, hetgeen Sebas tian aan de waarde van hun talent doet twijfelen. De ontdekte waarheid met be trek op de fabel van Rex. verwekt een heftige reactie bij het jonge meisje. Rex vermomt zich als eerbiedwaardige moeder om het uitzicht te redden. Hij is niet de enige die deze gedachte voedt. Gillie en Vivian, vermommen zich eveneens Door dit feit is het een trio moeders dat zich bij Judy aanbiedt Daar de faam zijner vedette ernstig ge raakt is. ziet Smart zich verplicht een reddingsgeschiedenis te bedenken om het prestige van Rex op te monteren. Alles verloopt uitstekend, maar op het laatste ogenblik is er een wijziging in de uitvoe ring van het plan. Rex en Judy lopen groot gevaar, daar het plan het gebruik van dynamiet voorziet- Het is ten slotte als ware held dat Rex. Juoy redt en zich in eer herstelt. Joe F- Brown, de ongeëvenaarde komieker. beeldt in De Bluffereen cow-toy uit, ster van de radio, die niet eens weet hoe een paard te berijden. Dit geeft dan ook aanleiding tot tal van komische situaties. Het avontuurlijk leven van Omar. de smid van Teheran, herbegint opnieuw elke keer dat hij de «Arend der Woestijn», beschermer der arme mensen tegen de verafschuwde prins Murad, verpersoon lijkt- Om de prinses Sheherazade te weer houden Murad te huwen, verkleedt de Arend der Woestijn zich in prins en trouwt met haar. Niettegenstaande dit wordt zij ontvoerd gedurende een samen zwering van Murad en meegenomen naar de pijnbank waar Kibar de beul is. Wanneer de Arend der Woestijn deze onvergeeflijke daad verneemt, ijlt hij naa. de prinses toe om haar te helpen. Bij gestaan door enkele ruiters, valt de Arend het paleis van Murad aan en ont voert de prinses. Deze na een ogenblik van slecht hu meur en denkend in het huwelijk bedro gen te zijn geweest, begrijpt dat zij het leven moet aan de «Arend der Woes tijn en hem dus ook moet gehoorzamen en beminnen. i Ziet Yvonne de Carlo er als Oosterse prinses niet aanlokkelijk uit? Zo denkt Richard Greene er ook over. Hij is haar partner in de technicolor De Arend der Woestijn CINEMA CAPITOLE aan haar vader toont. Zij verneemt echter DE MELKBOER BELT EEN MAAL ware naam van Roger en schuwt de j jonge man. met Donald O'Connor en Jimmy Durante, j Andere personen hebben eveneens Roger Bradley is voor twee redenen moeilijkheden. John Carter heeft 30.000 verwend als een baby. Zijn vader: Jo- d°llars schuld en hij is van plan het nathan Bradley, president van een mel- kerij. is heel rijk... en hij is bezorgd over de wederaanpassing van zijn zoon. die moe is van de gevechten in de Stille Oce aan. Tegenwoordig is Roger terug her steld... op een enkele uitzondering: hij kwakelt als een eend als hij zenuwach tig is. Na meerdere pogingen van Roger bij zijn vader om terug te werken deze laatste weigert telkenmale wendt hij zich tot zijn vriend Breezy Albright, melkboer van de Happy Day Milkfarm Breezy komt juist van zijn melkwagen te perfectionneren, die nu gehoorzaamt op één enkel fluittoontje. Breezy stelt Roger aan zijn patroon voor. evenals aan de directeur John Carter en aan personeels chef Chris Abbott, dochter van de pa troon, zonder echter zijn identiteit te ont hullen. Roger moet een proef doen die onge lukkig meer schade ten gevolge heeft dan een bom van zwaar kaliber en tot top punt. hij is verliefd op Chris. Maar Abbott heeft veel zorgen: zijn concurrent Brad ley ontneemt hem al zijn cliënten en wil nu ook zijn voornaamste aandeelhouder, de tante van John Carter, voor zich. Roger, van zijn kant. gaat voort met de cliënten te ontstemmen en Chris krijgt weldra 22 klachten, die zij nochtans niet halssnoer van zijn tante te stelen om de som te dekken. Zo gezegd zo gedaan. Het halssnoer wordt in een melkfles gedaan en Roger krijgt de opdracht deze te be stellen aan een zekere Morrel. Maar deze laatste kan de prijs van de melk niet be talen en Roger neemt dan gewoonweg zijn waar terug. Direct gaan de gangsters in het huis op hem af. Overal ziet men rook in het gebouw en men denkt dat er brand isRoger doet dan iedereen eva cueren en er ontstaat paniek. Achteraf ziet men dat het een vod is die in een melkfles van Roger zit. Breezy verklaart zich schuldig om zijn vriend te redden wanneer de fotografen komen. Mevrouw Carter vraagt om Breezy te ontslaandeze laatste wordt nochtans 4 dagen later op pensioen gesteld. Nu Mevrouw Carter met haar neef al leen is. beschuldigt ze hem het hals snoer gestolen te hebben en bedreigt hem met de politie. Roger is besloten alles aan Mevrouw Carter te vertellen. Deze laatste belt de politie op. Een revolverschot weerklinkt van achter het gordijnRoger stelt vast dat Carter de moordenaar is. Een ach tervolging ontstaat tussen de wagens van Morrel, de politie en de geperfectionneer- de melkwagen van Breezy. De fles waarin het halssnoer zit wordt tijdens een bot sing gebroken. John Carter en Morrel worden aangehouden. Bradley en Abbott verenigen hun zaken en Roger, de in eer herstelde melkboer doet zijn eerste ronde voor de nieuwe maatschappij. CINEMA COLISEUM: EN TOCH KAMPIOEN! met Theo Lingen en Hans Moser. Felix Rabe is krantenventer en pech vogel. Hij heeft een flets waarmee hij zijn kranten aan de man brengt, maar op een dag is het ding buiten gebruik. Dank zij een toeval geraakt hij aan enkele centen zodat hij zich een tandem kan aanschaf fen. tweedehands. Tot het ogenblik ook dit rijwiel onder zijn gewicht bezwijkt. Inmiddels maakt hij kennis met Willy Lohineyer. een beroemde wielrenner, die samen met Felix op college geweest is. Het is hij die onze krantenman laat ken nis maken met Anny. een sympathieke frisse jongedame. Felix laat niet na zich te doen doorgaan als de wereldbekende Lohmeyer Anny van haar kant maakt hem wijs dat zij een danseres is. Beiden geloven hun wederzijdse leugen. De jonge mensen leefden nu in onge stoord geluk tot op de dag dat er 'n zes daagse aangekondigd werd en waaraan Lohmeyer natuurlijk zou moeten deelne men. Lohmeyer voelt zich niet in form en zijn manager Eibetzeder heeft alle moeite van de wereld om de befaamde crackertoe te brengen mede te din gen Intussen zijn er voor Felix grote dagen ir het verschiet. Om zich zelf niet te moeten tegenspreken beweert hij bij hoog en bij laag dat hij zinnens is de eerste plaats weg te kapen. Het enige euvel is dat hij zodoende zes dagen zal moeten leven zonder zijn Anny een be zoek te brengen. Hij zal dan gedurende al die tijd bij Lohmeyer in de renbaan blijven Tot hiertoe laat alles veronderstellen det er geen stukken zullen komen, maar Felix, die het zonder Anny niet meer kon uithouden, laat zich verleiden haar een bezoek te brengen. Het meisje kan haar verwondering niet baas wanneer ze haar vermeende kampioen het huis ziet binnen komen op het ogenblik dat de koers in volle gang is. Felix verzint een smoesje en doet haar geloven dat mid delerwijl zijn ploegmaat aan 't rijden is, wat Anny gelooft Zijn geluk is echter van korte duur. want daar komt Eddy binnen, een vroegere vriend en nog al tijd hevig van stapel lopende pretendent naar Anny's hand. Felix blaast de aftocht, en maar goed ook. want nog maar pas sloeg de deur achter hem dicht, wanneer men in de radio aankondigt dat Lohmeyer öen sprint inzet. Anny en Eddy vermoe den dat er een reukje aan het vlees is en gaan de zaak op de renbaan onder zoeken. Felix' kampioen-zijn is natuurlijk om zeep... bijna. Immers... daar gaat Lohmeyer op zijn facieLohmeyers ma nager en zijn vriendin brengen hem naar zijn cabien En van dit ongeluk heeft Felix geprofiteerd Terwijl niemand het Hans Moser en Theo Lingen op een zesdaagse of het toppunt van hilariteit, zoals men in de filmEn toch kampioen kan meemaken. ziet schiet hij Lohmeyers' trui aan, doet een reuze-verband rond zijn hoofd en schiet de renbaan op als de teruggekeer de Lohmeyer. Stel U de verbazing van de manager voor wanneer hij één Loh meyer in de armen van zijn vriendinnetje Lilly ziet en een andere Lohmeyer de eindmeet ziet overrijden. Felix' geluk is nu gemaakt, want de manager ontdekte in hem ware kam pioenstalenten hij biedt hem een con tract voor de volgende zesdaagse. Wat Anny betreft, zij bekent Felix dat zij ook geen danseres is. en, terwijl het gejuich rond de renbaan legio is, zijn er twee nieuwe paartjes meer op de wereld Annj on Felix. Lohmeyer en Lilly. DAT DEED HIJ NIET Moeder Maar Piet, waarom plaagt ge uw broertje toch altijd Daar huilt hij Piet Daar kan ik niets aan doen moeder, hij heeft in de tuin een kuiltje gegraven en wil dit nu mee binnen bren gen. WAAROM Bones Maar Jones ge ziet er zo tries tig uit, wat scheelt er vriend Jones Ik heb juist mijn vriend hel pen kisten hij is dood en gisteren sprak ik er nog mee. Bones Ja, jongen, waarom hebt g" hem niet aan de klap gehouden VERVELEND Ik zou graag mijn naam lste* ver anderen. Zó Hoe heet U dan Brand. i Branddat is toch geen s.ecitte naam. Wat hebt U daar tegen Heel veel. Ieder maal als ik aan - telefoon ga en zeg Hier Brand ik ten antwoordSlechte verbinding Vraag de pompiers». LICHT VERSCHIL Onderwijzer Wie kan me het veI^ schil tussen voldoendeen genoeg aanduiden? Sloeberke Ik. Mijnneer. Als t17' moeder me na het eten het nacerecht dient, dan heb ik voldoende maf -Is ik me zelf bedien heb ik «genoeg1

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 8