Walter Tavenier -Beddeleem TWEELINGZUSTERS Kon. leperse Schaakkring BIJ DE VUURKRUfSEN N. S. B. - NIEUWS LUISTERRIJKE FANCY-FAIR Tempelstraat 4 - YPER <»u Rol du Caoutchouc) - Tel. 324 GLAS EN SPIEGELS REPARATIES g Drukkerij DUMORTIER DE KAAIVINK PAMELA WYNNE INTEBCLL BKAMPIOE.VSCHAP 1 Vf klas West Vlaanderen Zuid Hei is met ongerust gemoed dat we onze B vertegenwoordigers naar Woesten za gen vertrekken. Ons voorgevoel bleek juist te zijn We kregen 3-1 klopping, daar waar de uitslag hallstand omgekeerd in ons voordeel moest zijn. maar te veel zelfvertrouwen in gewonnen posities be tekende onze nederlaag Niettemin wen sen we de jonge Woestense club geluk om de zege Zaterdag 16 Juni e k om 18 uur speelt ons C team thuis tegen de keikoppen uit Poperinge Als ze maar op geen kei sto ten VRIENDLVKAMP OOSTENDE-1EPER Toen de Oostendse voorzitter, de heer Teetaert. onze club vereerde met -ijn be zoek tijdens de recente jubileumfeesten, drukte hij de wens uit dat onze geest driftige modelclub tegen zijn mannen zou mogen optreden... Zijn wens gaat einde lijk in vervulling... Maar het gaat dit maal om een eerste krachtproef van de K.I.SJC. tegen de le klassers van het Bel gische kampioenschap... We verwachten geen groot wonder maar een vinnig ver weer om ons prestige gestand te doen. Precies daarom dat we een dringende oproep doen aan al onze effectieven om zo sterk en eendrachtig mogelijke de zware kamp aan te binden... Om de atmosfeer in een vriendelijk kleedje te tooien nodigen we de dames eveneens uit om door hun aanwezigheid onze mannen moreel te steunen en de avond in gezellige kring te besluiten... De samenstelling der ploegen zal toe komende week geschieden. Aanvang van de partij om 18 uur. Ein de om 21 uur. De reis is kosteloos en geschiedt ge zamenlijk per auto. waar de karavaan om 16 30 uur aan het lokaal aanzet. De reisweg gaat aiover Diksmuide. Nieuw- poort. langs de kust naar Oostende. Inschrijving in het secretariaat. 79. Diks- muidestraat. vóór 19 dezer. CLUBBERICHT Dinsdag ek wordt, volgens het besluit van de algemene vergadering, de som geïnd ten bate van Caïssa waarop ie der ingeschreven speler geabonneerd is. ONDERSCHEIDING Bi besluit van Z. K H de Koninklijke Prins, werd onze frontkameraad Lichtert Victor, wonende Kauwekijnstraat. nr. 15. benoemd tot rid der in de Leopold II orde met zwaarden. Aan deze verdienstelijke oudstrijder 1914- 1918. bieden wij onze hartelijke geluk wensen. WIE KENT MILITIA AN 1939 EMBO GASTON waarvan het adres wordt opge zocht. Deze oud-militiaan van de klas "39. oud-strijder 1940-45. wordt dringend ver zocht zich kenbaar te maken in ons lokaal Menenstraat. 6. of zo mogelijk morgen Zondag 17 Juni. zich zelf aan te bieden in voornoemd lokaal, tussen 10 en 13 uur. waar onze voorzitter hem een belangrijke mededeling moet overmaken vanwege het Ministerie van Landsverdediging Kennissen van belanghebbende, gelie ven deze persoon gebeurlijk te willen ver wittigen. DE RIDDERORDEN Morgen Zondag 17 Juni wordt door verscheidene bestuurs leden een laatste maal gezeteld in ons lo kaal tussen 10 en 13 uur. voor het op maken der laatste aanvragen voor de Ridderorden met zwaarden en deze te be ëindigen. Reeds honderden leden hebben zich aan gemeld en zijn zodoende in regel. Toeko mende week worden deze gezamenlijk aan de bevoegde diensten overgemaakt, samen met de andere aanvragen voor de eretekens 14-18. Daarna is het gedaan. Aan de latekomers wordt nog een laatste kans geboden Wie dit thans verwaarloost, kan het mea culpa op zijn eigen borst kloppen, want iedereen is verwittigd geweest. Indien er nog enkele achtergebleven zijn. worden deze. ten laatste Zondag aan staande verwacht, daarna zal het... te laat beklaagd zijn. VRAAG EN ANTWOORD Sommige onzer leden vragen ons de vaststelling van het termijn voor het indienen van aanvragen voor het burgerlijk kruis 1914- 1918 en de burgerlijke medaille 1914-1918. Deze aanvragen strekkende tot het toe kennen van voornoemde eretekens zijn niet meer ontvankelijk sedert 1 Januari 1951 in d«* localen van het Koninklijk Atheneum De Montstraat 11. leper Iedereen herinnert zich nog de aange name uren die hij doorgebracht heeft met zijn familie, vrienden en kennissen op de vorige fancy-fair, ingericht door het Koninklijk Atheneum en de Rijks middelbare Meisjesschool- in de iocalen van het Koninklijk Atheneum. Dit jaar belooft de fancy-fair iets bui tengewoon te zullen zijn. Tientallen at tracties zullen zorgen dat het vermaak en de leute niet zullen ontbreken. Zaterdag 23 Juni te 14.30 u- opent de fancy-fair met een tentoonstelling van nuttige handwerken, kleedjes, gebak, enz hiervoor zorgen de meisjes van de Rijks middelbare school Velen onder U bezoch ten de vorige jaren deze tentoonstelling in de localen van de Justiceschool. Zij stonden verbaasd van de kunde onzer leerlingen. Komt dit jaar kijken. U zult he: U niet beklagen De ingang is kos teloos. Tevens heeft een prachtige vissentcn- toonstelling plaatswarm- en koudwater- vissen. Een bonte schat van zeldzame ex emplaren wordt U aangeboden. Deze ten toonstelling alleen is de verplaatsing waard Te Menen lokte ze meer dan 7.000 bezoekers. 's Avonds te 20 uur opening van het befaamd Cabaret. Jonge krachten zullen er u vergasten met meeslepende muziek, luimige en meer ernstige cabaretnummers, enz. in een atmosfeer van gezelligheid en vermaak. Gedurende de ganse namiddag kunt U tevens de tentoonstelling der prijzen van onze Reuzentombola bezoeken. De uitstal ling van de Grand Bazar i gaf U slechts een voorsmaakje. Komt de volledige prij- zenverzameling aanschouwen. Er is slechts één gevaar aan verbonden. Ge zult niet kunnen nalaten loten te kopen zo aanlok kend zijn de luxueuse slaapkamer in krie- kelaar en de moderne keuken, die de twee hoofdprijzen van deze tombola uitmaken. Daarnaast noemen we nog2 fietsen (he ren- of damesfietsen naar keus), tafel serviezen. koffieserviezen. lampadaire. fotoapparaten, luxebarometer, wekkers, kunstvoorwerpen en gebruiksvoorwerpen, enz... Meer dan honderd waardevolle prijzen. Zondag 24 Juni kunt U vanaf 10 uur 's morgens de verschillende tentoonstel- GLAS IN LOOD - VTTRAUX D>ART CONTROLEBOEKEN voor BEEN HOUWERS REGISTERS voor de verkoop van ALCOHOL (nieuw mo del) zijn steeds te verkrijgen ter Boterstraat 34 - IEPER Op Zondag 24 Juni aanstaande uitstap naar Heist-aan-Zee. ter gelegenheid der Landdagen N. S. B. Vervoerprijs75 fr. voor 25 deelnemers. 50 fr. voor 40 deelnemers. Het aantal plaatsen is beperkt. Vertrek aan het lokaal om 8 uur. Te rugkeer te leper rond 9.30 uur. De familieleden mogen deze reis aan dezelfde voorwaarden medemaken. Inschrijving in het lokaal Zondag 17 Juni. uiterste datum, tussen 11 en 12 uur. HET BESTUUR. lingen bezoeken. Te 14.30 u. gaan de diverse «ramen opencinema, het bekend poppentheater van onze Froebel zal uw kleine kinderen (en ook de grote) in spanning brengen, schietkraam. visput. trou-madame. smijt- kraam. ringwerpen. enz. Ook wordt een doorlopende ballonwed strijd gehouden. Eveneens te 1430 u. heeft de Mode show plaats. Een goede raadkomt op tijdEr zullen dit jaar echter schikkin gen getroffen worden opdat iedereen de gelegenheid zal krijgen onze meisjes te verschrikt over wat zij had gedaan. Zij keerde zich om, om weder naar boven te gaan. Dat kan ik mij voorstellen. John Maxwell zei de woorden tegen de rug van mevrouw Metcalfe, die zich snel verwijderde. Hij lachte in zich zelf, toen zij, zonder verder om te kijken, de hoek van het portaal om ging. En toen liep hij de hall in, om een taxi te wenken. HOOFDSTUK V April was de eerste om te merken, dat haar moeder levendiger werd. Maar zij hield die ontdekking voor zich. Beide meisjes hadden nu ook kennis gemaakt met meneer Maxwell. Hij had het als een voldongen feit beschouwd, dat hij, nu hij de moeder kende, ook met de meisjes vriend schap kon sluiten. Zij zaten nu dik wijls allen te zamen in de hall na het diner om koffie te drinken, maar overdag zagen zij hem slechts zel den. Dit kwam echter, doordat Fla- via en April altijd uit waren om hun inkopen te doen. Soms voelde April er zich bezwaard over. Op een goede dag zei zij, toen zij met de bus Brompton Road opreden «We laten moeder schandelijk veel alleen. Het kan haar niet schelen. En we moeten toch klaar komen met alles. We hebben nog maar drie we ken voor we vertrekken. En moeder wordt er zo moe van om winkel in en uit te gaan. En toch is dat de enige manier om te krijgen wat je nodig hebt,zei Flavia haar neusje optrek kend om te kijken naar een stofje, dat er zich brutaal op had vastgezet. «Ja, ik weet het, maar toch...» Toen zweeg April, 't Was waar, het leek dat het Madeline niets kon sche len. Die morgen immers had zij haar nog gevraagd of zij niet mee zou gaan. En zij had geantwoord, dat zij het veel te druk had. Toen April haar gevraagd had, wat zij wel te doen had, had zij gebloosd en gesta meld, dat zij naar Harrod's moest. April had niet verder gevraagd, maar zij had een steek in haar hart ge voeld. Wat zou Madeline nu wel te doen hebben, waar zij niet bij kon zijn, peinsde zij. Zij zou niets liever willen, dan altijd bij haar moeder zien defileren in hun eigen gemaakte kleedjes. Onmiddellijk na de modeshow zal net Cabaretgezelschap weer zorgen voor de goede luim- Vrijdag 29 Juni onmiddellijk na de prijsuitdeling der meisjes zullen de ten toonstellingen eveneens geopend zijn- In gang vrij. Beste ouders, het is voor U een gelegen heid om de school waar uw jongen een groot deel van zijn dagelijkse tijd door brengt te bezoeken, ook kunt U dan vens met de leraars praten wat voor U. uw kind en voor ons van nut kan zijn. Oud-leerlingen geeft rendez-vous op onze en uw fancy-fair met uw oud-ka meraden Vrienden en belangstellenden komt U talrijk op onze fancy-fair vermaken DE JAARLIJKSE BEDEVAART VAN HET 13th BELGIAN FIELD ARTILLERY Verleden Zondag had de jaarlijkse be devaart plaats van de leden der verbroe dering van het 13th Belgian Fieldartil- lery Om 10.30 u. zette de stoet zich in be weging aan de statie De Harmonie der N S. B. gaf haar talentvolle medewerking, waarvoor de H. H Moesman. N S B.-Voorzitter, en Leroy R harmonievoorzitter, alle lof verdienen. Voorafgegaan door de vlaggen der oud- sirijders en de afvaardiging van het Ver standhoudingscomité, geleid door de H H. Qcaghebeur en Tytgat Fr., ondervoorzit ters kwam de groep leden der verbroe dering. Eer. bloemenhulde werd gebracht aan dt herinneringsplaat en het lepers ge denkteken. vervolgens aan het standbeeld van Koning Albert I en aan het En gels gedenkteken aan de Menenpoort. Generaal De Cuypere richtte een dank woord. tot de vaandeldragers, muzikan ten e". opgekomen leden oudstrijders. Om 12 uur werd. in de Kathedraal, een gebed opgedragen ter nagedachtenis der ove'. leden leden der verbroedering. Een erewijn werd daarop aangeboden door Mevr. en H. Gryson Camille, lid der verbroedering Om 13.30 u. werd in het Hotel Conti nental een zeer fijn noenmaal opgediend. Bij het nagerecht werd een toespraak gehouden door generaal De Cuyper. Hij overhandigde aan colonel Sansen het ere metaal van de Verbroedering der Veld legers. Ontroerend was het ogenblik dat deze twee wapenbroeders elkander om helsden. Na een dankwoord van colonel Sansen zijn. Haar moeder vulde haar gehele horizon. Zij verlangde vurig naar het ogenblik, dat al dat eindeloze geloop naar de winkels voorbij zou zijn en dat zij allen kalm aan dek zouden zitten van de grote stoomboot. Zij hadden heerlijke dekstoelen. Glim lachend dacht April, dat Flavia wel niet veel in de hare zou zitten. Maar des te beter, want dan konden haar moeder en zij gezellig samen zijn, pratend als ze dat wensten en anders zwijgend. Datzelfde heerlijke vriend schappelijke samenzijn als in Pear Tree Cottage. Niemand wist hoe wan hopig April daarnaar terug verlang de. Nog maar drie weken, dan zou het zover zijn, dacht zij, naar het dorre gras in Hyde Park kijkend en naar het drukke verkeer door de Connaught Gate. Nadat mevrouw Metcalfe haar kin deren had nagekeken, ging zij naar haar kamer. Zij zette zich op de rand van haar bed en staarde mijmerend voor zich heen. Zij ging ook uit lun chen, maar nog niet. Eerst moest zij nog een paar brieven schrijven. En zij moest nog bedenken wat zij zou aantrekken. En dit was op dit ogen blik veel belangrijker. Mevrouw Met calfe nam al haar hoeden van de plank uit haar klerenkast. Zij zou de hoed opzetten, die April haar had helpen uitkiezen. En haar nette man- telcostuum, dat erbij hoorde. Ook haar bont van zilvervos, dat zij bij de Juli-uitverkoop had gekocht. Me vrouw Metcalfe kleedde zich aan en ging toen voor de spiegel staan ter wijl zij kleine grappige beweginkjes met haar handen en voeten maakte. Maar plotseling rukte zij haar kleine hoedje af en gooide hem op haar bed. Hartstochtelijk verweet zij zichzelf, dat zij een dwaas was. Alsof hij iets anders bedoelde dan een hartelijke vriendschap. Tegenwoordig hadden de mannen vriendinnen, dat hoorde zo bij de nieuwe gang van zaken. Maar toch was zij veel te vroeg bij Harrod. Om dit te verbergen, liep zij de verschillende afdelingen door. Zij zou hem vinden in de lange hall op de bovenste étage. «En mocht ik een paar minuten te laat zijn, loop dan niet boos weg,had hij gezegd met zijn verrukkelijke glimlach. «Ik hield de heer burgemeester Vanderghote op fijn beurt een gesmaakte rede om hen die de stad gedurende lange maanden verdedigden, te bedanken. De heer Quaghebeur sprak in het Ne derlands namens het Verstandhoudings comité. en bracht hulde aan majoor Cas- tadeau voorzitter der Verbroedering voor zijn jaarlijkse bedevaart, een bewijs zeg de spreker, dat de geest van de IJzer nog immer voortleeft in onze gedachten. Heer Tytgat Fr. uitte in gloeiende be woordingen de eerbied der jongeren, te genover de wapenfeiten van 14-18 en gaf de verzekering dat iedei jaar. zelfs wan neer er geen leden der 13th Belgian Field- artillery nog in leven zullen zijn, de jaar lijkse hulde door hen zal voortgezet wor den. Alle sprekers werden warm toegejuicht er. generaal De Cuyper bedankte harte lijk de H. Tytgat én voor de organisatie én voor zijn prachtige woorden die veel indruk hadden gemaakt. De eerste morgenzetting is voorbij en welk sukses93 vogels namen aan deze wedstrijd deel om beker en bloemen. Wij bedanken in 't bijzonder de Heer Burge meester om zijn blijk van belangstelling, en alle vinkenliefhebbers die aan de wed strijd deelgenomen hebben. 47 prijzen waren te winnenhier vol gen de 25 eerst geklasseerde 1. Lorri, Pieters Marcel. Langemark 580 2. Tarzan. Robyn Lucien, Boezinge 415 3- Antoon. Dewachter Cyriel. Woesten 406 4. As, Noyelle Charles. Merkem 397 5. Tarzan. De Leye Cyriel. Langemark 364 6- Tokio. Haelewijn Leon, Woesten 358 7. Abel. Struyve Cyriel. Langemark 358 8. Tarzan. Deleu Florent, Woesten 350 9. André, Vanlede André. Vlamertinge 345 10. Blieck. Beernaert Ger., Zonnebeke 330 11. Greta, Seys Maurits. Boezinge 327 12. Gandi. D'Herck Maur.. Langemark 316 13. Alisje. Vandenbriele Fred., Elverd. S10 14. Matheus. Maes Alfons, Boezinge 305 15. Sarra, Deconinck Felicien. leper 298 16. Bobet. Claerhout Cyriel, Poelkapelle 297 17. Annie, Dewilde Julien. Langemark 289 18. Anik, Dedrie André, Woesten 283 19. Bio, Haelewijn Leon. Woesten 283 20. Apêrut, Vermeersch Cyr., Langem. 279 21. Poilu. Schackman Emiel. Langem. 272 22. Maurits, Bourgeois Alb., Langemark 270 23. Coppi. Compernolle Cam., Langem. 265 24. Goliath. Maes Alfons. Boezinge 250 25. Apo. Haelewijn Willy. Woesten 241 Beker gewonnen door Langemark met vier best geklasseerde vogels (1618 liedjes) vóór Woesten (1397 liedjes). HET BESTUUR. kan niet volkomen over mijn eigen tijd beschikken, ofschoon gelukkig toch bijna, de hemel zij dank. Maar hij was punctueel. Vóór haar, dat had mevrouw Metcalfe zeer di plomatisch gedaan. John Maxwell glimlachte en dacht wat dat aardige vrouwtje wel zou doen, als zij wist, dat hij haar al een half uur geleden had zien binnenkomen en met de snellift naar boven had zien gaan. Hij was toen in de bankafdeling geweest en had haar de grote deur zien binnen komen met een kinderlijke haast. Zij was stil blijven staan om op de klok te kijken, maar toch had zij de snel lift genomen. Hij had in zichzelf moe ten lachen, terwijl hij zich tot een der bankbedienden wendde. Dat kin derlijk spontane vond hij juist zo be koorlijk in haar. Maar was hij op haar verliefd Hoe kon hij daar nu achter komen Liefde tussen twee mensen van verschillende sexe, maar uit de beschaafde stand, had steeds een huwelijk ten gevolge. Maar trouwde je dan met een weduwe met twee volwassen dochters Zou het niet beter zijn om te wachten totdat de dochters getrouwd waren, wat zij zeker daar in Indië zouden doen De kans echter bestond, dat de be koorlijke moeder van de mooie doch ters hem voor de neus werd wegge kaapt. John Maxwell aarzelde, ter wijl hij vriendelijk keek naar de jon ge man achter het loket. Gewoon lijk wist hij dadelijk, hoe hij han delen moest. Dat had hij tien jaar geleden ook geweten, toen hij zon der slag of stoot zijn verloving had verbroken met een meisje, van wie hij toch hield. Maar het was haar eigen schuld, want bij vergissing had zij hem een brief gestuurd, die be stemd was geweest voor een andere man. Het was mogelijk geweest, dat het niets te betekenen had. Maar zijn vertrouwen in het meisje was verdwenen en voor goed. Haar tra nen en haar bewering, dat zij om schuldig was, hadden niets geholpen. Hij had haar slechts aangekeken en had haar gevraagd haar ring te hou den want het zien daarvan zou hem steeds herinnerd hebben aan wat hij liefst zo snel mogelijk wilde vergeten (Vervolgt) Feuilleton Het Ypersch Nieuws 4 Niet in het minst. Ik lette niet op, waar ik liep. Ik ben op weg naar boven naar mijn dochters om mijn nieuwe japon te laten zien. We gaan alle drie naar Indië,zei mevrouw Metcalfe ver trouwelijk. We hebben nieuwe kle ren gekocht en nu wilde ik mij daar in vertonen aan mijn dochters. Dat kan ik me voorstellen,zei John neerkijkend op het zwarte haar van mevrouw Metcalfe, waar tussen zich al wat grijze haren mengden. Maar laat het mij eerst eens zien, ik ben dol op mooie kleren. Heus Ja, natuurlijk. Welke man is dat niet Ja, dit staat u uitstekend.De donker grijze ogen van John Max well keken met waarderende blik naar mevrouw Metcalfe. Zij was een aardige vrouw, was zijn besluit. Waar zou haar man zijn Waarom zou zij zo alleen zijn, tenzij zij weduwe was Hoe dwaas moet u mij vinden, zo tot u te spreken,zei mevrouw Metcalfe een beetje ademloos. Maar kent u het gevoel, dat je iemand van je eigen leeftijd nodig hebt, om te vinden, dat je er netjes uitziet Ik heb dat gevoel heel erg. Ik veron derstel. dat ik nog niet oud genoeg ben, om volkomen gelukkig te kun nen zijn in de gedachte, dat anderen er aardig uitzien. «Ja, ik ken dat gevoel maar al te goed,» zei John Maxwell. «De mees te mensen van onze leeftijd krijgen dat vroeg of laat. Loop nu even heen en terug tot aan die kast en dan zal ik u mijn mening zeggen over uw nieuw gewaad.» Mevrouw Metcalfe deed het. En bij het plotselinge avontuur trilde zij van opwinding. Zij dacht aan de twee meisjes boven, die op haar zaten te wachten, maar het kon haar niets schelen. Die man zag er zo knap uit in zijn avondtoilet met zijn witte das. Hij ging zeker naar een diner. Zij was teleurgesteld bij de gedachte. dat hij nu niet in de hall zou zitten die avond, als zij daar hun koffie gingen drinken. Ja, het is bekoorlijk. John Max well sprak na een korte stilte. Me vrouw Metcalfe stond voor hem ep keek tot hem op. Zwart staat u goed,» zei hij. «Wanneer vertrekt u naar Indië Aan het einde van de maand. Mijn broer is daar in Civiele dienst. Ik ben weduwe.» Mevrouw Metcalfe voelde heel sterk, dat zij dit aan die man moest zeggen. «Juist. U heeft twee bizonder mooie dochters,zei John Maxwell warm. En verbazend, zo als zij op elkaar lijken. Eerst kende ik ze niet van elkaar. Maar nu wel. «Ja?» De ene heeft een ander trekje om haar mond.zei John Maxwell. O, dat zal stellig April zijn,riep mevrouw Metcalfe. En toen zij aan April dacht, herinnerde zij zich, dat zij boven gewacht werd. «Ik moet gaan.zei zij aarzelend. Ja. en ik ook.John Maxwell haalde een plat gouden horloge uit zijn vestzak. «Wel bedankt, dat u mij deel liet nemen in de toilet repetitie, zei hij glimlachend. Ja,en toen sprong mevrouw Metcalfe, verlegen als een kind, de trap op, zonder verder iets te zeg gen. Maar toen zij boven was, keerde zij zich om. Hij stond er nog en keek haar na. Mevrouw Metcalfe aai-zelde en liep toen eensklaps weer vlug naar beneden. «Ik hoop, dat u van avond veel plezier zult hebben,stamel de zij. Dat zal ik zeker. Het is aardig van u daaraan te denken. Het is al tijd een gemis ais er niemand is, die het iets kan schelen, of je iets pret tig vindt of niet,» zei John Maxwell en de blik zijner ogen was heel vrien delijk. «O, maar mijn dochters kan het wel schelen,mevrouw Metcalfe was

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1951 | | pagina 4